-DONIOSY czyli tzw. "PRASÓWKA" - 2015 KWIECIEŃ
* SPIS < STRONA GŁÓWNA < NOWOŚCI < KALENDARZ


IV Bieg Walentynkowy
441[S]21 - Man TGM 15.290 - GBAPr 2,5/30 - Moto-Truck - JRG Dąbrowa G.

.
dodane 30.04.2015
Wygrywamy i zagramy o 5. miejsce

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Budowlanych Łódź 3:0 i w najbliższej rundzie play-off zagra o 5. miejsce.


Mecz rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia MKS-u, które dąbrowianki szybko powiększyły o jeden punkt. Ten stan utrzymał się do pierwszej przerwy techniczej (8:5). Po kilku kolejnych akcjach punkt za punkt łodzianki dzięki m.in. atakom Sanji Popović odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania (11:11). W tym momencie w grze Taurona Banimexu coś się zacięło i na drugiej przerwie technicznej to Budowlani prowadzili 16:14. Przemowa trenera Serramalery zmotywowała jednak dąbrowianki, które po dwóch atakach Tamary Kaliszuk wyrównały stan meczu, a chwilę potem wyszły na prowadzenie. Przy stanie 18:17 pięknym blokiem popisała się Katsiaryna Zakreuskaya i MKS prowadził ponownie dwoma oczkami. Dąbrowianki rozkręciły się i zdobyły także trzy kolejne punkty (22:17). Ostatecznie pozwoliły łodziankom w końcówce jedynie na dwa punkty i wygrały seta do 19.

Druga partia na początku była niezwykle wyrównana. Pierwsze trzypunktowe prowadzenie zdobyła drużyna Budowlanych (7:4). I to ona na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:6. Po chwili dąbrowianki zredukowały stratę do jednego oczka, a następnie gra ponownie toczyła się punkt za punkt. W zespole z Łodzi bardzo dobrze funkcjonował środek, któremu MKS nie potrafił się przeciwstawić. Dopiero blok Leny Dziękiewicz doprowadził do wyrównania (11:11). Na drugiej przerwie technicznej minimalnie na prowadzeniu były łodzianki po ataku Sanji Popović. Następnie ponownie żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi (19:19) aż do bloku Sylwii Pyci i asa serwisowego Doroty Ściurki (22:20). Te dwa punkty dąbrowianki jednak odrobiły "od ręki" i przed decydującą fazą seta na tablicy widniał wynik 22:22. Pierwszą piłkę setową miały łodzianki, lecz Katarzyna Konieczna najpierw skutecznie zaatakowała, a potem asem dała dąbrowiankom piłkę setową, której jednak też nie udało się wykorzystać. Kolejne dwie piłki setowe dla Budowlanych także nie przyniosły rezutlatu (28:28), tak, jak i następne dwie okazje dla MKS-u (30:30). Dopiero zepsuta zagrywka Pyci oraz atak z lewego skrzydła Zakreuskayi dał dąbrowiankom zwycięstwo w drugiej partii i prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu.

Na początku trzeciego seta to łodzianki wyszły na prowadzenie (3:1), którego jednak nie zdołały zbyt długo obronić (4:4). Dodatkowo, po ataku z krótkiej Leny Dziękiewicz to MKS uzyskał jednopunktową przewagę. To był jednak przed przerwą techniczną ostatni punkt dąbrowianek, ponieważ głównie dzięki Gabrieli Polańskiej to Budowlani prowadzili na niej 8:5. Mimo to, po przerwie podopieczne trenera Serramalery wróciły do dobrej gry i szybko odrobiły straty (8:8). Następnie, gra stała się bardziej wyrównana. Na drugiej przerwie technicznej to MKS prowadził jednym punktem. Po przerwie żaden z zespołów nie potrafił uzyskać większej przewagi i wynik oscylował cały czas wokół remisu aż do samej końcówki seta (23:23). Po autowym serwisie Sanji Popović i ataku w siatke Sieczki MKS ostatecznie wygrał tę partię i cały mecz 3:0. MVP spotkania została wybrana Katsiaryna Zakreuskaya.

Podopieczne Juana Manuela Serramalery zwyciężyły w II rundzie play-off o miejsca 5-12 i teraz czeka ich walka o 5. miejsce ze zwycięzcą dwumeczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - SK Bank Legionovia Legionowo. Terminy meczów nie są jeszcze znane, będziemy informować o nich na naszej stronie internetowej.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 32:30, 25:23)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Konieczna, Kaliszuk, Zakreuskaya, Sobolska, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Mancuso, Urban.

Budowlani Łódź: Śliwa, Polańska, Ściurka, Popović, Pycia, Sieczka, Courtois (libero) oraz Grajber, Kajzer, Skrzypkowska, Medyńska (libero).

.
dodane 28.04.2015
Zaprezentuj się na Festiwalu EtnoART!

Zajmujesz się rękodziełem? Chciałbyś poprowadzić ciekawe warsztaty? Chcesz pokazać swoją twórczość mieszkańcom miasta. Pasjonuje Cię kultura ludowa? Dołącz do EtnoART'u- imprezy promującej kulturę folklorystyczną!


23 maja 2015 roku Fundacja Godne Życie organizuje festiwal kultury ludowej EtnoART. Z tej okazji poszukuje zarówno komercyjnych jak i niekomercyjnych partnerów chętnych do podjęcia współpracy w charakterze wystawców. Ekspozycja odbędzie się na terenie ZSO nr 2.

Festiwal EtnoART organizowany przez Fundację Godne Życie ma za zadanie udowodnić, że polska kultura ludowa nie jest powodem do wstydu. Podczas festiwalu każdy z uczestników będzie mógł się o tym przekonać "własnoręcznie" podczas licznych warsztatów. Wśród atrakcji festiwalu na pewno pojawią się: warsztaty garncarstwa, zdobienia figurek gipsowych, decoupage, quilingu, bibułkarstwa, filcowania oraz wytwarzania papieru czerpanego.

Oprócz tego przewidziano takie atrakcje jak malowanie twarzy, "Ludowe Zabawy Etno", malarstwo sztalugowe, występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Folklorystycznego "Dąbrowa".

Wszyscy zainteresowani propozycją współpracy przy współtworzeniu tego wydarzenia proszeni są o kontakt z Miejskim Centrum Informacji pod numerem telefonu 32/ 725 66 61 w godz. 11.00 - 19.00.

W wielu krajach folklor stał się potencjałem wspierającym rozwój regionalny i międzynarodowy ruch turystyczny. Nasza tradycja jest tak bogata, że nie powinna być narodowym kompleksem, a powodem do dumy. Pokażmy to wspólnie na EtnoART!

.
dodane 28.04.2015
Dokończyć dzieła

W czwartek o godzinie 17:00 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się w rewanżu II rundy fazy play-off o miejsca 5-12 z Budowlanymi Łódź.


W pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało w niedzielę MKS zwyciężył 3:2 mimo przegrania dwóch pierwszych setów. Po bardzo słabym początku to dobre zmiany Juana Manuela Serramalery spowodowały, że dąbrowianki odwróciły losy tej rywalizacji i ostatecznie wygrały po tie-break'u.

Z kolei, łodzianki po raz kolejny w tym sezonie pokazały, że są w stanie grać na bardzo wysokim poziomie, którego jednak nie potrafią utrzymać przez całe spotkanie.

W czwartkowym spotkaniu kluczowa okaże się najprawdopodobniej dyspozycja MKS-u, który w tym sezonie miewał fantastyczne występy przeplatając je z nieskuteczną grą, co potwierdza rozgrywająca, Ozge Cemberci. - W tym sezonie zagrałyśmy kilka świetnych spotkań, np. z Policami, czy Galatasaray, ponieważ w tych spotkaniach zagrałyśmy z ogromną pewnością, koncentracją i jako drużyna. W innych meczach brakowało nam tych cech i co ważniejsze traciłyśmy dyscyplinę, nie potrafiłyśmy grać jako drużyna - twierdzi Ozge.

Zwycięzca tej pary zagra o 5. miejsce ze zwycięzcą dwumeczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - SK Bank Legionovia Legionowo, a przegrany zmierzy się w rywalizacji o miejsce nr 7. W pierwszym meczu rozegranym w Legionowie bielszczanki wygrały 3:2. Rewanż w tej rywalizacji będzie miał miejsce 2-go maja.

Mecz Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź odbędzie się w czwartek o godzinie 17:00. Podczas spotkania w hali "Centrum" nie zabraknie popularnego Tauronka, czy też gry w siatkówkę plażową na konsoli Xbox Kinect. Gadżety dla kibiców ufundował także Zbigniew Szydlik, właściciel Zakładu Instalacji Sanitarnych i Robót Ogólnobudowlanych. Ponadto, wybierzemy kibica meczu.

Bilety na to spotkanie można nabyć przez internet klikając w ten link lub w Sklepie Kibica w Nemo Świat Rozrywki. Natomiast w dniu meczu od godziny 16:00 bilety będą dostępne w kasie hali "Centrum". Od tej godziny kibice będą mogli też wejść na halę przez główne wejścia.

Ceny biletów zależą od ich kategorii. Bilety kategorii VIP (sektory F, G, I oraz J) kosztują 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Bilety w sektorach od A do E są dostępne w cenie 19 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 45 zł (rodzinny 2+1), 47 zł (rodzinny 2+2). Bilety w sektorach od M do X za wyjątkiem U kosztują 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 36 zł (rodzinny 2+1), 37 zł (rodzinny 2+2).
Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami oraz osobom posiadającym legitymację szkolną lub studencką do 26 roku życia. Natomiast bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym odpowiednio z jednym lub dwojgiem dzieci do 14 roku życia. Dzieci do 4 roku życia nie muszą posiadać biletu pod warunkiem, że przez cały czas trwania meczu będą siedzieć na kolanach rodzica lub opiekuna.

.
dodane 26.04.2015

STRONA GŁÓWNA


Sztafeta Triathlonowa ArcelorMittal Poland - Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

W sobotę 25.kwietnia na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej odbyła się IX Sztafeta Triathlonowa z okazji Dnia Bezpieczeństwa ArcelorMittal.


Hutnicy z wszystkich oddziałów AMP tradycyjnie rywalizują w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu już od 9 lat (200m x 5km x1000m). Od 4. lat w rywalizacji uczestniczą też uczniowie dąbrowskich szkół w oddzielnej walce o tytuł mistrzów Dąbrowy Górniczej. Siedem sztafet hutniczych i 5 uczniowskich przy słonecznej pogodzie i dopingu wielu kibiców w sportowej walce wyłoniło swoich mistrzów. W klasyfikacji Szkół Podstawowych dominowała "12", która zajęła dwa pierwsze miejsca na podium. Trzecie i czwarte miejsca zajęli uczniowie ze szkoły nr 31. Gimnazjaliści ze Szkoły Sportowej wygali w starszej grupie.

Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja hutników z odziałów AMP w Dąbrowie Górniczej, Krakowa i Zdzieszowic. To już nie była zabawa", ale ostra sportowa rywalizacja. W 8-letniej historii na najwyższym stopniu podium stawali już zawodnicy ze wszystkich odziałów AMP.

W tym roku sztuka ta udała sie po raz kolejny sztafecie Stalownia II z oddzialu w Dąbrowie Górniczej w składzie: D. Strzałkowski, F. Kuźniak, G Soboń.
Drugie miejsce zajęła sztafeta Koksownia I w Zdzieszowicach ( M.Dyczek, G. Brosztak, B. Rzepka)
Trzecie miejsce dla AMP DG I ( T.Borkowski, J. Waluda, A. Kubinka)
IVm Koksownia Zdzieszowice II ( Paweł, Piotr i Kornelia Harmasa)
Vm Stalownia II DG ( J. Nowak, M. Walczak, Ł. Szwaja)
VI m Koksownia Kraków ( R. Puter, M. Olesiak, P. Zięba)
VII m Walcownia Średnia DG ( K. Studziński, T. Godzic, M. Kajda)

W tegorocznej imprezie sportowej z okazji Dnia Bezpieczeństwa AMP nie zabrakło też najmłodszych zawodników z Naszych przedszkoli, którzy mieli swój Bieg Skrzata.
Bardzo udana impreza, gdzie wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody i upominki, a najlepsi puchary i medale ufundowane przez Biuro BHP ArcelorMittal.


Wyniki IV mistrzostw Dąbrowy Górniczej Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Sztafecie Triathlonowej 2015r.

Szkoły Podstawowe
Im . SP nr. 12 Kadra " A" Maksymilian Majka, Wiktor Pyrek, Wiktor Zemła
IIm. SP nr. 12 Kadra " B" Filip Kiljan , Michał Mazur, Jakub Majka.
IIIm SP nr. 31 Kadra " A" Aleksandra Grzybczak, Błażej Nowak, Anna Staniszewska
IVm SP nr. 31 Kadra " B" Marysia Karcz, Michał Głowacki , Julia Zagajska.

Gimnazjum
Im Gimnazjum Sportowe - Filip Muc, Tomasz Sufranowicz, Justyna Rogala.

.
dodane 26.04.2015

STRONA GŁÓWNA


Sto drzew na stulecie szkoły

Szkoła podstawowa nr 28 w Okradzionowie będzie obchodzić jubileusz 100-lecia. Uroczystości odbędą się 12 czerwca b.r.


W związku z jubileuszowym rokiem sześcioro uczniów szkoły wraz z nauczycielem Iloną Wolny brało udział w akcji pod nazwą "Sto drzew na stulecie szkoły", którą zorganizowano w ramach 11 edycji sadzenia Lasu Eurepejskiego organizowanej przez Posła do parlamentu Europejskiego Prof. Adama Gierka.

J. Moździerski

.
dodane 21.04.2015
Kibice MKS-u pobiją rekord świata?!

Takiego meczu koszykówki w Polsce jeszcze nie było! Już w najbliższą niedzielę na meczu koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza kibice staną przed szansą zapisania się na kartach historii i pobicia rekordu Guinnessa, wykonując najdłużej trwającą falę meksykańską! Aby to się udało, trybuny muszą falować przez blisko dziesięć minut.


9 minut i 41 sekund - to aktualny rekord świata w kategorii "najdłużej trwająca meksykańska fala", 12 kwietnia ustanowiony na meczu bejsbolowym w Chińskim Tajpej. W najbliższą niedzielę nowym rekordzistą może zostać koszykarski MKS Dąbrowa Górnicza. Podczas gdy zawodnicy będą rywalizować na parkiecie, swoją walkę o pobicie rekordu Guinnessa na trybunach stoczą kibice.
- Spróbujemy falować przez całą drugą kwartę, wtedy rekord na pewno będzie nasz. Koszykówka to gra emocji. Chcemy, by tym razem w dąbrowskiej hali było ich jeszcze więcej. Nasi kibice już wiele razy w tym sezonie pokazali, że można na nich liczyć. Wierzymy, że i tym razem staną na wysokości zadania i wspólnymi siłami sprostamy temu wielkiemu wyzwaniu - mówi Damian Juszczyk, menedżer ds. mediów i PR MKS-u Dąbrowa Górnicza.

"Popłyną" po rekord?
Fala meksykańska polega wstawaniu kolejnych grup kibiców, a następnie powrocie na miejsca tak, by powstało wrażenie płynącej na trybunach fali. Aby rekord został w Dąbrowie oraz by niedzielny mecz przeszedł do historii, fala musi "płynąć" w jednym kierunku (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Odległość między uczestnikami nie może być większa niż na dystans wyciągniętych ramion. Nie należy też wychodzić w trakcie, ani dochodzić, gdy zacznie się bicie rekordu.

Mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z King Wilkami Morskimi Szczecin rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:00 w dąbrowskiej Hali Centrum. Ze względu na próbę bicia rekordu świata, w ramach akcji "Fala zalała ceny" wszystkie bilety na to spotkanie będą tańsze o połowę.

.
dodane 21.04.2015
OTWARCIE SEZONU ROWEROWEGO 2015

Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza amatorów jazdy rowerem w każdym wieku na Festyn z okazji OTWARCIA SEZONU ROWEROWEGO 2015, który odbędzie się 25 bm. (sobota) w godz. 10-16 w Centrum Sportów Letnich w parku "Zielona" w Dąbrowie Górniczej przy ul. Letniej.

W programie przewidziane są zarówno grupowe przejazdy rowerowe na wytyczonych trasach (start o godz. 10.00, rozdanie wszystkim kamizelek odblaskowych), jak i wiele atrakcji na terenie samego ośrodka Centrum Sportów Letnich.
Będzie także wiele gier i zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zabraknie konkursów z wieloma nagrodami, wśród których będą także rowery.
Impreza bezpłatna dla wszystkich uczestników - na rowerach i bez rowerów, ale najlepiej z całą rodziną!

.
dodane 21.04.2015
Dzień Ziemi

22 kwietnia o godz. 13.00 w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej rozpoczną się obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji CH Pogoria, Fundacja Godne Życie oraz Stowarzyszenie Ziemia i My zapraszają dzieci do wzięcia udziału we wspólnej zabawie edukacyjnej.


W najbliższą środę i sobotę galeria handlowa Pogoria zamieni się w centrum ekologicznej zabawy.

W programie Dnia Ziemi przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Będą to między innymi: warsztaty ekologiczne, zajęcia plastyczne oraz gry i konkursy z nagrodami.

Przygotowane przez organizatorów zabawy edukacyjne angażować będą wszystkie zmysły dziecka.

22 kwietnia w godz. 13.00-19.00 odbędzie się:

- spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Siewierz
- spotkanie z dąbrowskimi pszczelarzami
- odgadywanie odgłosów zwierząt
- porady na temat opieki nad zwierzętami
- warsztaty wikliniarstwa papierowego
- warsztaty motania z siana
- warsztaty prawidłowej selekcji odpadów
- malowanie plakatów i plansz ekologicznych
- artystyczne malowanie szklanych odpadów
- doświadczenia fizyczne
- malowanie twarzy

25 kwietnia w godz. 13.00-19.00 zostaną zorganizowane:

- warsztaty czerpania papieru
- warsztaty badania wody
- warsztaty tworzenia znaków ekologicznych
- warsztaty tworzenia zabawek z odpadów
- warsztaty tworzenia biżuterii ze starych tekstyliów
- warsztaty wikliniarstwa papierowego
- malowanie plakatów i plansz ekologicznych
- artystyczne malowanie szklanych odpadów
- prelekcja związana z segregacją śmieci
- malowanie twarzy
- quiz przyrodniczy

Oczywiście na najaktywniejszych uczestników czekać będą nagrody i upominki. Zabawa ma charakter otwarty. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

.
dodane 17.04.2015
Podwórko NIVEA dla Dąbrowy Górniczej. Głosujemy na Dąbrowę Górniczą - a NIVEA wybuduje u nas rodzinny plac zabaw!

Zachęcam do zabawy. Razem możemy zrobić coś fajnego dla miasta. Pokażmy, że Dąbrowa potrafi się zjednoczyć dla wspólnego celu!

NIVEA wybuduje niepowtarzalne podwórka w 40 lokalizacjach w całej Polsce, na które zostanie oddana największa liczba głosów. Będą to rodzinne miejsca zabaw, w których rodzice i dzieci będą mogli wspólnie spędzić czas w aktywny sposób. Znajdą się tam sprzęty zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, a także dla samych rodziców.

Jeśli chcesz, by w Dąbrowie powstało takie miejsce, codziennie - aż do 31 maja - oddawaj swój głos i zaproś do głosowania znajomych. Dla Ciebie to tylko sekunda, a dla dzieci szansa na nowe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu!!!

LINK DO GŁOSOWANIA:
http://m.nivea.pl/campaigns/local/pl/podworko?dpl=deeplink-podworko

Jak to zrobić?
1. Wybierz z listy po prawej stronie - wyszukaj swoją lokalizację - woj. Śląskie i Dąbrowa Górnicza.
2. Poczekaj, po chwili po lewej stronie pojawi się okno z możliwością głosowania na podwórko przy ul. Reymonta w Dąbrowie Górniczej.
3. Codziennie oddaj jeden głos (polecam logowanie przez FB - jest najprostsze!). Codziennie zachęć kogoś do głosowania!


.
dodane 16.04.2015
ŚP. EDWARD JASIŃSKI

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Drawsku Pomorskim
w sobotę dnia 18.04.2015r.

Msza święta żałobna w Kościele w Drawsku Pomorskim
o godz. 14:00.


.
dodane 16.04.2015
WSB w DG ZAPRASZA !!!

IV Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym, II Kongres Kobiet Województwa Śląskiego, I Konferencja dla Seniorów "Srebrny wiek. Srebrna gospodarka" i spektakl poetycko - muzyczny Jana Nowickiego - to tylko część atrakcji, które w najbliższym czasie zaplanowano w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w gali zakończenia IV Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych, którą zaplanowano w dn. 17 kwietnia o godz. 13.00 na dziedzińcu WSB. Widowiskowa uroczystość będzie podsumowaniem trzech dni zmagań na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w których od dziś (15 kwietnia) bierze udział ponad 100 uczniów z całej Polski. Program Turnieju obejmuje, m.in. szturm na ogrodzieniecki zamek, nocną przeprawę na linie nad nurtem rzeki, spływ własnoręcznie zbudowaną tratwą, , udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. W trakcie uroczystej gali wręczone zostaną nagrody (złote, srebrne oraz brązowe Indeksy WSB) oraz przechodni miecz, będący symbolem prestiżowego tytułu najlepszej klasy mundurowej w kraju. Swój udział w uroczystości zapowiedzieli, m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz uczelni, samorządów i instytucji wspierających organizację turnieju.

W sobotę natomiast serdecznie zapraszamy do udziału w prawdziwym święcie kobiecości. II Kongres Kobiet Województwa Śląskiego zgromadzi blisko pół tysiąca pań, które przyjadą do Dąbrowy Górniczej, by rozmawiać, debatować i wymieniać się doświadczeniami w obszarze sytuacji kobiet w rodzinie, biznesie, nauce, kulturze i społecznej działalności. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły, m.in.: Anna Komorowska, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, Małgorzata Fuszara, Minister ds. Równego Traktowania, Krystyna Szumilas, Poseł na Sejm RP, b. Minister Edukacji Narodowej, Joanna Mucha, Poseł na Sejm RP, b. Minister Sportu.

Jan Nowicki, ks. Jan Twardowski, Bolesław Leśmian - twórczość i talent wybitnych artystów składa się na niezwykły spektakl poetycko-muzyczny p.t. "Z obłoków na ziemię", który gościł będzie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej 24 kwietnia o godz. 18.00.
Podczas wydarzenia legenda teatru - Jan Nowicki zmierzy się z tematyką przemijania, prawdy, miłości, miłosierdzia i wiary. Pretekstem do rozważań o Bogu będzie poezja ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i własna twórczość aktora. Muzykę do spektaklu skomponował Cezary Chmiel i Marek Stryszowski, znany jazzman, założyciel kultowej grupy Laboratorium.
Tematem spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata, ilustrowana niezwykłą muzyką i przejmującym wokalem Marka Stryszowskiego, znanego jazzmana, założyciela kultowej grupy Laboratorium.
Wydarzenie jest częścią I Konferencji dla Seniorów "Srebrny wiek. Srebrna gospodarka", która tego dnia odbędzie się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem "Dom Europejski" Oddział Sosnowiec. Podczas obrad z seniorami spotkają się eksperci, zajmujący się na co dzień wieloaspektowym badaniem zachodzących w społeczeństwie obecnie zmian demograficznych.

.
dodane 16.04.2015

STRONA GŁÓWNA


PROTEST MIESZKAŃCÓW TWORZNIA

W związku z ogromnym hałasem, który zerwał na nogi wszystkich mieszkańców Tworznia (oraz dużej części Dąbrowy Górniczej) wieczorem w dniu 16.03.2015 r., Stowarzyszenie Mój Tworzeń wystosowało drogą elektroniczną zdecydowany protest przeciwko lekceważeniu zdrowia i życia mieszkańców Dąbrowy Górniczej do Władz Dąbrowy Górniczej i regionalnych instytucji ochrony środowiska oraz do wiadomości ogólnopolskich mediów.


Wobec odpowiedzi udzielonych naszemu Stowarzyszeniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach i braku odpowiedzi Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza wysyłamy kolejne pismo, gdzie prosimy o ustosunkowanie się Pana Prezydenta do konkretnych pytań w tej sprawie, jak również przedstawiamy problemy Tworznia związane z sąsiedztwem zakładów Arcelor Mittal Poland oraz traktowaniem problemów mieszkańców przez władze samorządowe.

Więcej informacji oraz teksty dokumentów mozna zobaczyć na stronie
http://www.tworzen.pietraga.info/aktualnosci.html

.
dodane 14.04.2015
Spotkanie z Bogdanem Święczkowskim

Klub Opcji na Prawo i Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej zapraszają na spotkanie z Bogdanem Święczkowskim połączone ze sprzedażą książki, autorstwa Bogdana Święczkowskiego i Lukasza Ziaji, "Afery czasów Donalda Tuska".


Spotkanie odbędzie się w dniu 21 kwietna (wtorek) 2015r. o godz. 17.30 w sali przy Bazylice, ul. Królowej Jadwigi 17.
Pozdrawiamy - Klub Opcji na Prawo i Klub GP o. DG.

.
dodane 14.04.2015
Spotkanie z Grzegorzem Braunem

Klub Opcji na Prawo zaprasza na spotkanie z kandydatem na prezydenta RP, reżyserem i publicystą, Grzegorzem Braunem. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00, 17 kwietnia (piątek) 2015, w klubie restauracji VILLA MODA w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 4a, sto metrów przed dworcem PKP.


Pozdrawiamy Klub Opcji na Prawo o. DG

.
dodane 14.04.2015
Desant na Jurę i szturm na zamek w Ogrodzieńcu

Szturm na ogrodzieniecki zamek, nocna przeprawa na linie nad nurtem rzeki, spływ tratwą, którą najpierw trzeba samodzielnie zbudować, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. To tylko część konkurencji, w których zmierzy się blisko 50 drużyn z całej Polski podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które trwać będzie od 15-17 kwietnia br. zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z terenu całego kraju. Celem Turnieju jest wyłonienie najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas profilowanych, m.in..: policyjnych, wojskowych, straży pożarnej i straży granicznej. - Inicjatywie przyświeca idea szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe oraz wewnętrzne w naszym kraju - mówi Dominik Penar, prodziekan ds. kształcenia ustawicznego WSB.

Turniej odbędzie się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Bydlinie, Krzywopłotach i Ogrodzieńcu. Zawodnicy podczas dwunastu konkurencji będę musieli wykazać się sprawnością fizyczną, organizacyjną, zdolnością do pracy w zespole, a także konkretnymi umiejętnościami, takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację, przeprawa przez rzekę i wiszący most.

Zwycięska drużyna otrzyma przechodni miecz, będący symbolem prestiżowego tytułu najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce oraz dwa "złote indeksy WSB" na bezpłatne studia I-go stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w ramach oferty Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Start turnieju : 15 kwietnia 2014 roku godz. 10.00. Szczegółowe informacje o wydarzeniu wraz z programem:

http://www.wsb.edu.pl/index.php?p=m&idg=otko,3045

.
dodane 14.04.2015
Sobota PARTYcypacyjna
Dąbrowski Budżet Partycypacyjny

Odkryjmy trochę kart ;)


W sobotę będzie można porozmawiać o swoich pomysłach z:

- Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (odnośnie placów zabaw, zieleni oraz kwestii komunalnych)
- Wydziałem Komunikacji i Drogownictwa (odnośnie chodników, parkingów i dróg)
- Wydziałem Urbanistyki i Architektury (odnośnie założeń Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego)
- Strażą Miejską (odnośnie monitoringu)
- Wydziałem Informatyki (odnośnie doposażania placówek w sprzęt multimedialny czy też w kwestiach związanych z internetem szerokopasmowym)
- Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu (odnośnie doposażania placówek kulturalnych w mieście)
- Wydzałem Inwestycji Miejskich (odnośnie zadań inwestycyjnych i oświetlenia)

.
dodane 14.04.2015

STRONA GŁÓWNA


Pozostały 3 dni rekrutacji do III edycji Katowickiej Kuźni Liderów - bezpłatnego projektu edukacyjnego

Jeszcze tylko do 17 kwietnia potrwa rekrutacja do Katowickiej Kuźni Liderów - bezpłatnego projektu edukacyjnego dla studentów, którego organizatorem jest Instytut Regionalny w Katowicach.


Projekt ma charakter non-profit i jest bardzo atrakcyjny dla studentów - oferujemy bezpłatnie zjazd integracyjny w Ustroniu, świetne szkolenia z kompetencji miękkich oraz konwersatoria ze specjalistami od zarządzania miastem. Patronem Honorowym projektu jest Prezydent Miasta Katowice.

Maciej Stachura - Prezes Zarządu
Instytut Regionalny w Katowicach
ul. Kochanowskiego 4/3
40-035 Katowice

tel. 507 831 756
biuro@instytutregionalny.pl
www.instytutregionalny.pl

.
dodane 14.04.2015

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Juan Manuel Serramalera na dłużej w MKS-ie!

Argentyński szkoleniowiec przedłużył kontrakt i to on w dalszym ciągu będzie trenerem zespołu w sezonie 2015/2016.


Były asystent m.in. Raula Lozano w reprezentacji Niemiec mężczyzn przyszedł do Dąbrowy Górniczej przed tym sezonem i objął funkcję pierwszego szkoleniowca.

- Doceniam profesjonalizm i zaangażowanie Juana Manuela Serramalery. Chcę dać mu szansę zbudować zespół według jego kryteriów, oczywiście w miarę możliwości klubu. Przed tym sezonem trener przejął właściwie gotową drużynę i nie miał pełni możliwości, by się wykazać, dlatego też nie obwiniam go za brak awansu do półfinału. Juan wie czego chce, więc wierzę, że wyciągnie wnioski z tegorocznych rozgrywek i w kolejnym sezonie wraz z nowym zespołem wynik będzie lepszy - argumentuje Prezes Klubu, Robert Koćma.

Zespół w obecnym sezonie miewał przebłyski bardzo dobrej gry, jednak ostatecznie nie przebrnął ćwierćfinału Orlen Ligi i walczy teraz o 5. miejsce, które umożliwi mu grę w Pucharze Challenge.

.
dodane 14.04.2015
Nowe oblicze CH Pogoria
Dąbrowa Górnicza, 13 kwietnia 2015 r.

Centrum Handlowe Pogoria to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie Dąbrowy Górniczej - obiekt liczący około 80 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji oraz nowoczesne kino, pełni funkcję nie tylko zakupowego, ale także kulturalnego i towarzyskiego centrum miasta. Pod koniec marca, w Pogorii zadebiutowała nowa identyfikacja wizualna, w tym nowe logo - finał zmian zachodzących w obiekcie w ostatnich kilkunastu miesiącach.


Nowa Pogoria przyciąga uwagę żywymi kolorami, widocznymi nie tylko na logotypach na fasadzie centrum oraz kładce łączącej je z ulicą 3 Maja, ale również wewnątrz budynku - począwszy od drzwi wejściowych, poprzez windy i schody ruchome, korytarze, witryny sklepów, po oznaczenia kierunkowe. Gruntownie odświeżone zostały również elementy małej architektury wokół placu z fontanną - w tym pylony informacyjne nawiązujące do kształtu nowego logotypu oraz wygodne siedziska, które znajdują się także w głównym atrium. Zmianę wyglądu przeszła też tzw. strefa foodcourt z restauracjami na 1. piętrze centrum. Z kolei wokół budynku stanęły nowe tablice powitalne oraz zmienione zostało oznakowanie parkingu.
Nowy, kolorowy logotyp CH Pogoria, a w szczególności jego pierwsze cztery litery, łączą się ze sobą, budując skojarzenie ze zbiornikami wodnymi Pogoria znajdującymi się w Dąbrowie Górniczej. Z kolei forma liternictwa logotypu, inspirowana dotychczasowym symbolem centrum, oparta jest na okręgach, nawiązując do formy architektonicznej budynku z charakterystycznym dziedzińcem. Zastosowana nowa kolorystyka w pełni oddaje przyjazny charakter Pogorii i różnorodność jej handlowo-rozrywkowej oferty.
Wprowadzeniu nowej identyfikacji wizualnej we wszystkich kanałach komunikacji z klientami towarzyszy wiosenna kampania reklamowa CH Pogoria w regionie oraz uruchomienie nowej strony internetowej - www.ch-pogoria.pl.
"Nowa identyfikacja wizualna to swoisty finał zmian, które realizowane były w Pogorii w ostatnich dwóch latach. Jej pozycja na lokalnej mapie handlowej jest bardzo mocna - centrum jest wynajęte niemal w 100% i odwiedza je miesięcznie około 400 tysięcy klientów, a 74% z nich deklaruje, że to właśnie Pogoria jest miejscem, w którym najchętniej robią zakupy. Mamy nadzieję, że Pogoria w nowej odsłonie będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i regionu," - mówi Wojciech Smyk, Vice President w firmie BlackRock, będącej właścicielem CH Pogoria.
Od 2013 roku, w Pogorii zawarto nowe lub przedłużono umowy najmu dotyczące blisko połowy powierzchni handlowej centrum. W ostatnich miesiącach zrealizowano również liczne prace modernizacyjne, w tym rozbudowę parkingu o około 240 miejsc, odświeżenie wybranych powierzchni wspólnych oraz remont węzłów sanitarnych. Zakończyło się też porządkowanie terenu wokół tzw. Pałacyku Dezona - zabytkowego budynku sąsiadującego z Pogorią.


.
dodane 14.04.2015
Zagrają w kosza i. na wiadrach!

Podczas środowego starcia koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza gra będzie toczyła się nie tylko w trakcie meczu. W przerwie i przed spotkaniem w dąbrowskiej hali wystąpią półfinaliści ostatniej edycji telewizyjnego programu Mam Talent - Bucket Guys, czyli muzycy grający. na wiadrach!


Mamy nadzieję, że to nasi koszykarze będą w środę grać pierwsze skrzypce, a muzyczna atrakcja to premia dla kibiców, którzy zdecydują się wspierać MKS nawet w środku tygodnia. Liczymy na to, że dzięki Bucket Guys dąbrowscy zawodnicy znajdą swój rytm i zagrają na nerwach faworyzowanym rywalom - mówi Damian Juszczyk, menedżer ds. mediów i PR MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Damian Juszczyk

.
dodane 10.04.2015
Podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości

Dąbrowskie przedsiębiorstwa i szkoły ponadgimnazjalne aktywnie włączają się w Dzień Przedsiębiorczości już od 2008 roku. Nie inaczej było w tym roku - w akcji, dzięki której młodzież może w praktyce poznać lokalny rynek pracy wzięło udział aż 772 uczniów! Odwiedzili oni ponad 180 zakładów pracy, w tym nowoczesne siedziby firm i instytucji członkowskich Dąbrowskiej Rady Biznesu.


XII edycja Dnia Przedsiębiorczości odbyła się 25 marca w całej Polsce, również w Dąbrowie Górniczej. Do akcji włączyło się w tym roku siedem szkół z naszego miasta: Zespół Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Zawodowych "Sztygarka" im. St. Staszica, Techniczne Zakłady Naukowe, Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego. Udział uczniów w Dniu Przedsiębiorczości polegał na wizycie w lokalnych przedsiębiorstwach, podczas której poznawali specyfikę wybranego stanowiska pracy pod okiem opiekuna - doświadczonego pracownika. Mogli swobodnie zadawać pytania dotyczące pracy w danym miejscu, a także wykonać proste zadania. W przystępny i praktyczny sposób poznali zakres obowiązków na stanowisku pracy, które odwiedzili, a także poszerzyli swoją wiedzę o lokalnym rynku pracy. Młodzi dąbrowianie mogli przez jeden dzień przekonać się czy ich wyobrażenie o pracy zawodowej jest zgodne z rzeczywistością, co powinno zaowocować świadomym wyborem przyszłej drogi kariery.

Uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości odwiedzili prawie 200 zakładów pracy, pośród których były zarówno małe zakłady rzemieślnicze, jak i zatrudniające setki osób fabryki. Jak co roku Dąbrowska Rada Biznesu zaangażowała się w tą akcję. Uczniowie zobaczyli jak pracuje się w następujących firmach i instytucjach:

* ArcelorMittal Poland S.A.
* Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych "DAMEL" SA
* Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o.
* FIEGE Sp. z o.o.
* GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Zakład Ekocem
* GTX HANEX Plastic sp. z o.o
* Huta Bankowa Sp. z o.o.
* Johnson Electric Poland Sp. z o. o.
* Koksownia Przyjaźń - JSW KOKS S.A.
* P.P.U.H "DOLOMIT" Kopalnia Ząbkowice S.A.
* Simple Sp. z o.o.
* Ursa Polska Sp. z o.o.
* Wader - Woźniak Sp. z o.o.
* Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy wspólnie ze szkolnymi koordynatorami akcji nawiązywali kontakt z przedsiębiorstwami, byli zainteresowani bardzo różnymi branżami. Ich aktywność połączona z otwartością i uprzejmością przedsiębiorców oraz osób zarządzających instytucjami pozwoliła na poznanie wielu miejsc pracy. Były wśród nich dąbrowskie hotele i restauracje, sklepy specjalistyczne, miejskie placówki oświatowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy chociażby domy pomocy społecznej. Również w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej odbyły się spotkania z uczniami. Pełna lista firm biorących udział w tegorocznym Dniu Przedsiębiorczości znajduje się na stronie www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl w zakładce "O PROGRAMIE".

Dzień Przedsiębiorczości jest inicjatywą rozpoczętą w 2004 roku przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Dzisiaj stanowi jedną z bardziej rozpoznawanych akcji przygotowujących młodzież do wejścia na rynek pracy.

www.dabrowa-gornicza.com/aktualnosci,446.html

.
dodane 10.04.2015
Tajna broń MKS-u? Armia... studentów!

W środę, 15 kwietnia, koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza czeka domowe starcie z czwartą drużyną ligi - AZS-em Koszalin. Dąbrowianie dodatkowo zbroją się na ten mecz. W spotkaniu z "Akademikami" liczą na wsparcie. studentów! W ramach akcji "Zapłać dwójkę, kibicuj na piątkę" każdy student mecz z czołową siłą ekstraklasy obejrzy za dwa złote!


- Większości studentów "dwójka" nie kojarzy się dobrze. Chcemy, by tym razem było inaczej. Nie ma wyjątków - bilet za dwa złote czeka na studentów, doktorantów, uczących się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i wszystkich, którzy okażą ważną legitymację studencką. Wierzymy, że za bilet "za dwójkę" studenci odwdzięczą się dopingiem na piątkę - mówi Damian Juszczyk, menedżer ds. mediów i PR MKS-u Dąbrowa Górnicza.
Sprzedaż biletów rusza dziś, w samo południe. Bilety "akademickie" można kupować przez internet na stronie mksdabrowa.pl/bilety, w dniu meczu w kasach Hali Centrum, a wcześniej także w sekretariacie dąbrowskiego klubu i w biurze podróży Cztery Strony Świata.

Damian Juszczyk

.
dodane 10.04.2015
Piłkarska sobota z WSB

Sportowe emocje, rodzinna atmosfera, okazja do spotkania gwiazd i legend polskiego futbolu. Wszystkie te atrakcje gwarantują Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Akademicki Związek Sportowy WSB. W najbliższą sobotę na Orliku przy ul. Morcinka w Dąbrowie Górniczej (przy Zespole Szkół nr 3) odbędzie się III Międzynarodowy Turniej Piłkarski WSB CUP 2015.

W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 12 drużyn. Na trybunie honorowej zasiądą, m.in. Antoni Piechniczek, Grzegorz Mielcarski, Jan Furtok, oraz Kamil Kosowski. W ramach turnieju przewidziano wiele atrakcji popularyzujących piłkę nożną oraz promujących aktywny tryb życia. W programie gry i zabawy dla dzieci, mecz pokazowy dzieci z Akademii Futbolu Silent oraz warsztaty z dyskiem (ultimate frisbee). - Rosnąca z roku na rok popularność wydarzenia, towarzyszące mu sportowe emocje, dopingują nas do zmian w formule imprezy. W tym roku szczególny akcent położyliśmy na atrakcje dla dzieci i międzypokoleniową integrację sportową. Zapowiada się prawdziwie piłkarska sobota - mówi Jacek Uroda, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

III Międzynarodowy Turniej Piłkarski Absolwent WSB CUP 2015 odbędzie 11 kwietnia od godz. 9.00-15.00.

.
dodane04.04.2015
MKS odgryzł się "Rottweilerom"!

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza odgryźli się "Rottweilerom" z utytułowanego Anwilu Włocławek za domową porażkę z połowy grudnia! Dąbrowianie zwyciężyli na wyjeździe 90:77 i była to ich druga wygrana z rzędu, a trzecia w czterech ostatnich meczach.


Po rewolucji we włocławskiej ekipie zawodnicy, którzy pozostali w drużynie pod wodzą nowego-starego szkoleniowca zamierzali udowodnić kibicom, że ambicji im nie brakuje. MKS nie mógł zatem liczyć na to, że psim swędem uda mu się pokonać "Rottweilery". Od pierwszych minut walka była zażarta. W połowie kwarty akcją 3+1 przewagę (9:12) uzyskał dla dąbrowian Myles McKay. Później m.in. trójki Pawła Zmarlaka i Mateusza Dziemby pozwoliły przyjezdnym na utrzymanie prowadzenia do końca otwierającej odsłony (19:23). O tym, jak ostra toczyła się bitwa niech świadczy fakt, że blok Mikołaja Witlińskiego na McKayu skończył się. rozerwaną koszulką gracza Anwilu.

Dąbrowski beniaminek mocno "gryzł się" z "Rottweilerami" także w drugiej kwarcie. Miejscowi, głównie za sprawą niezawodnego Chase'a Simona, zniwelowali straty, a nawet po trójce Hrvoje Kovacevicia wygrywali już sześcioma punktami (36:30). Jednak wtedy przerwę na żądanie wykorzystał trener Wojciech Wieczorek i jego praca przyniosła efekty. Rzutem zza łuku odpowiedział David Weaver (36:33), a kolejne zespołowe akcje MKS-u finalizowane przede wszystkim przez Mylesa McKaya umożliwiły dąbrowianom odzyskanie prowadzenia przed przerwą (38:40).

Pogryźli "Rottweilery" po przerwie

Po wznowieniu gry dąbrowianie wykonali prawdziwą "tresurę" włocławskich "Rottweilerów". Pierwsze punkty zdobyli wprawdzie gospodarze, ale później MKS dopisał po swojej stronie siedem oczek z rzędu (40:47), m.in. dzięki czujnej i skutecznej grze Przemysława Szymańskiego. Konrad Wysocki spróbował odgryźć się trójką, lecz akcją 2+1 zrewanżował się Paweł Zmarlak (43:47). Wówczas koszykarze z Dąbrowy Górniczej znowu pogonili Anwilowi kota, po szybkich kontratakach i serii punktów Kena Browna - uciekając już na 43:57, a po trójce McKaya nawet na 15 oczek (45:60). Przed decydującą odsłoną kąsali jeszcze Chase Simon u miejscowych, a w barwach MKS-u kapitan Paweł Zmarlak i beniaminek mógł bronić 10-punktowej przewagi (58:68).

Za "ugryzienie" Wysockiego z wolnego błyskawicznie trójką "odszczeknął się" Grzegorz Małecki (59:71). Zawodnicy MKS-u nie mieli zamiaru schodzić na psy i do samego końca kontrolowali sytuację, odnosząc kolejne pewne zwycięstwo i dodatkowo odrabiając 11-puntkowe straty (74:85) po domowej porażce z połowy grudnia.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:90 (19:23, 19:17, 20:28, 19:22)
Anwil: Simon 27, Wysocki 24, Kovacević 10, Surmacz 9, Witliński 4, Vaughn 3, Jankowski 0, Krajniewski 0, Raczyński 0.
MKS: McKay 24, Zmarlak 15, Brown 14, Szymański 11, Pepper 7, Weaver 7, Piechowicz 4, Dziemba 3, Małecki 3, Zieliński 2.

Damian Juszczyk


MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA