-
KRS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza* SPORT DG < REKREACJA i WYPOCZYNEK DG < TRIATHLON DG < CIEKAWOSTKI RELACJE INFORMACJE
* SPIS DG < STRONA GŁÓWNA DG < NOWOŚCI DG


TO JEST STRONA
MIESZKAŃCA MIASTA
STRONA GŁÓWNA
DĄBROWA GÓRNICZA

TRIATHLON DG - STRONA GŁÓWNA


|:
SEZON 2011

|:
PODSUMOWANIE SEZONU 2011
|:
CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE
-


PODSUMOWANIE SEZONU 2011 ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv

PODSUMOWANIE SEZONU 2011

-


CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

IRONMAN &70.3
2011.09.04 - PL - Borówno

John Collins powiedział ponad 30lat temu - "pokonaj dystans 3,8 km. pływania, następnie przejedź na rowerze 180 km. i na koniec pobiegnij maraton. Zrób to, a będziesz do końca życia mógł wspominać ten dzień, jako coś wyjątkowego".

I taki właśnie dzień już po raz 4 miał miejsce w Borównie k/o Bydgoszczy, które gościło "Ludzi z Żelaza".

Godzina 7:00, start do dystansu Ironman. Na plaży melduje się 60 śmiałków gotowych zmierzyć się z tym morderczym dystansem, a wśród nich są Olek i Staś zawodnicy naszego klubu. Debiut ??, próba pokonania własnych słabości, obojętnie, dla wszystkich jednak jest to dzień prawdy, po trwających długie miesiące przygotowaniach.

Z prognoz było wiadomo że pogoda rzuci kłody pod nogi zawodników. Temperatura 30 st. C (przy asfalcie dochodziła do 45 st.C), zrobiła swoje i z próby tej zwycięsko wyszło tylko 47. zawodników, wśród nich zawodnicy naszego klubu z czasami:

Filuś Stanisław - Open 13 - M4 7m. - 11:41:28
Kentzer (Flak) Aleksander Open 23 - M4 9 m. - 12:32:14

"Samotność długodystansowca" na tym dystansie jest mocno odczuwalna, ile to myśli przechodzi przez głowę aby się zatrzymać i skończyć z tym katowaniem własnego ciała ale wszystkie te rozterki mijają po przekroczeniu magicznej linii mety.MISTRZOSTWA ŻYWCA W AQUATHLONIE
2011.09.04 - PL - Żywiec

Triathlonem w Borównie i Żywcu kończą sezon startów z triathlonach nasi zawodnicy w tym roku. Borówno (relacje niebawem) to "dożynki triathlonowe", gdzie na pełnym dystansie rywalizują najtrwalsi triathloniści z Polski.

Żywiec gościł sprinterów, którzy walczą o mistrzostwo Żywca, ale tym razem w aquathlonie (ze względu na remont drogi nie było jazy rowerem).

W ŻYWCU reprezentowało nas 5 zawodników od najmłodszej grupy wiekowej: 11do ponad 50 lat. I jak to już przyzwyczaili nas zawodnicy w każdej grupie stawali na podium. Starty odbywały się oddzielnie dla każdej grupy co sprawiło, że było widać bezpośrednią rywalizację zawodników w tych samych kategoriach.

Nasz zawodnik Tomek Sufranowicz (10 lat) już w pierwszym starcie najmłodszych 11-latków dał przykład starszym kolegom i zajął III miejsce. Marcin Neuman podtrzymał ten pułap i również był III w juniorach.

Dalej było już tylko lepiej. Adam Heczko w swojej grupie zajął już II miejsce, i żałował, że sezon "na Bolta" już się zakończył. Nasi "mastersi" natomiast "poszli na całość" i mimo, że nie mieli w swoich grupach wysoko notowanych rywali, potraktowali zawody bardzo poważnie i już po pływaniu "było po walce". Zdublowali rywali na trzech pętlach pływackich (3x200 m.), a na biegu jeszcze raz powtórzyli "dubla". Oj nie ładnie Panowie! Tak sponiewierać rywali!. Zwycięstwo więc Janusza Kornesa i Jurka Sufranowicza podtrzymało znakomitą serię naszych zawodników w tych zawodach.

Znakomita organizacja zawodów przez MOSiR Żywiec, wspaniała pogoda i bardzo fajne nagrody, też zasługują na pozytywną wzmiankę. Gratulujemy zawodnikom i powoli kończymy sezon startowy.


FOTO-GALERIA


KNAPPEN MAN TRIATHLON
2011.08.28 - NIEMCY - Dreiweibern

W małej miejscowości Dreiweibern (wschodnie Niemcy) 27/28.08.2011 r. odbył się festiwal triathlonowy, w ramach którego zorganizowano cały cykl zawodów triathlonowych od sprintów do długiego triathlonu, w których wystartowało ponad DWA TYSIĄCE uczestników (!!!).

Takie zawody to w Niemczech prawdziwe święto triathlonu, w których sprawdzają się "zawodowcy" z amatorami, dzieci z emerytami, niepełnosprawni ze sprawnymi i każdy kto tylko chce "zaliczyć" triathlon.

Starty indywidualne, sztafety w różnych odmianach, różne dystanse, różny sprzęt, ale wszystkich łączy jedno... ukończyć triathlon !!!

Nasi zawodnicy (Hajewski, Heczko, Kornes, Sufranowicz) szykowali się do tych zawodów od lutego i wybrali oczywiście finałowy start festiwalu w niedzielę. Był to długi dystans i taka "wisienka na torcie" wszystkich dotychczasowych zawodów, w których uczestniczyli. Dystans 1,9 km. pływania, 90 km. rower, 21 km. bieg, miało do pokonania 220 zawodników. Wreszcie znakomita pogoda i płaska trasa sprzyjała zawodnikom w uzyskiwaniu dobrych czasów. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe i długo nie zapomną tych wspaniałych zawodów nie tylko za wyniki, ale również organizację zawodów na tak wysokim poziomie.

Klasą dla siebie byli nasi mastersi, którzy na koniec sezonu złapali świetną formę i ponownie "zaliczyli pudło". Janusz Kornes z rekordem życiowym 4;35.14 zajął II miejsce, a Jerzy Sufranowicz 4;57,05 (też rekord życiowy ) wygrał zdecydowanie swojej klasie. Adam Heczko "złamał" 5 godzin ( 4;59;30 ) i był 13 w swojej grupie, podobnie jak Tomek Hajewski z czasem 5;07,22 (rekord życiowy). Wszyscy nasi zawodnicy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni powoli kończą sezon. Ten start był dla nich samych nagrodą za udany rok.


FOTO-GALERIA


V Jaworzno Triathlon "Stalowy Sokół" 2011
2011.08.27 - PL - Jaworzno - Zalew "Sosina"

Organizowane od pięciu lat na terenie OWR Sosina zawody triathlonowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku został pobity rekord frekwencji, gdyż na starcie stanęło 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski.(aczkolwiek liczba ta mogła by być większa, gdyż na 1,5 miesiąca przed zawodami lista startowa została zamknięta z powodu wyczerpania limitu startujących 150 osób, a jednak nie wszyscy na starcie się pojawili. Na przyszłość warto rozważyć wpis na listę startową po uprzedniej wpłacie opłaty startowej).

Przy gorącej afrykańskiej pogodzie (w cieniu 35C !), start został podzielony na dwie grupy, kategoria M3 wystartowała o godzinie 11:00, reszta zawodników 12:15.
Start odbył się bez pianek gdyż temperatura wody wynosiła 23C.

Klub KRS Triatlon Dąbrowa Górnicza stawił się w sile 8-zawodników i 1-nej zawodniczki, Moniki Słabosz, która tow pierwszym w życiu starcie zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na podium stanęli również Pustułka Roman 2 miejsce, Neuman Marcin 3 miejsce, Grabis Sebastian 2 miejsce, Gągol Przemysław 3 miejsce.

Pustułka Roman Open 6/100 M4 2m. 00:38:16
Filuś Stanisław Open 18/100 M4 5m. 00:42:51
Pustułka Wojciech Open 22/100 M3 13m. 00:43:18
Neuman Marcin Open 28/100 M2 3m. 00:44:07
Grabis Sebastian Open 40/100 M1 2m. 00:47:08
Jurczyk Krzysztof Open 48/100 M2 28m. 00:44:07
Gągol Przemysław Open 61/100 M1 3m. 00:48:31
Słabosz Monika Open 78/100 K2 3m. 00:53:50
Brzózka Norbert Open 82/100 M3 45m. 00:54:40

Z tych zawodów wróciliśmy z wysoko podniesiona głową !
(jeszcze nie wiedzieliśmy że to wszystko przyćmi Rewelacyjny start reszty zawodników na zawodach w Niemczech. BRAWO !)

Warto dodać ze zawody zostały przeprowadzone perfekcyjnie, rewelacyjna praca sędziów. Dziękujemy !!

Galeria Celiny Filuś: https://picasaweb.google.com/stasseb8/Kopia5TriathlonJaworzno27082011r .


FOTO-GALERIA


Puchar Słowacji w Triathlonie
2011.08.20 - SŁWACJA - Zilina

Kolejny cykl pucharu Słowacji odbył się w Zilinie w sobotę 20.sierpnia. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: w sprincie i na dystansie olimpijskim. Nasza ekipa reprezentująca klub TKKF TRIATHLON DĄBROWA GÓRNICZA, wybrała dystans sprinterski (750 m. pływanie - 20 km. rower - 5 km. bieg), ponieważ za tydzień startuje w długim dystansie na zawodach triathlonowych w Niemczech.

Jak popularny jest triathlon u naszych sąsiadów świadczy liczba uczestników, którzy stanęli na starcie dystansu sprinterskiego. W pucharze Polski w Konopiskach wystartowało około 50 zawodników, a w Zilinie na Słowacji ponad 180. W tym gronie było 3 naszych "żelaznych" którzy przyzwyczajeni są do takiego "tłoku na starcie" i ostro przebijali się do przodu na trasie zawodów.

Nasi "mastersi" (to już nie tylko czołówka w Polsce, ale i w Europie) ponownie nie zawiedli. Jurek Sufranowicz wygrał, a Janusz Kornes był trzeci. Tomasz Hajewski zajął 34 miejsce w grupie. Bardzo udane zawody przy ładnej pogodzie obserwowało setki kibiców.

Miłą niespodziankę sprawił nasz najmłodszy zawodnik Tomasz Sufranowicz (10 lat), który w zawodach dzieci (do lat 11) jako jedyny "zagraniczny" rywalizował z ponad 20 zawodnikami ze Słowacji. Przełamał syndrom "czarnej głębokiej dużej wody" (co oznacza po prostu jezioro) znakomicie płynąc i biegając. W generalnej klasyfikacji był 5., a w swojej grupie wiekowej zdobył drugą lokatę.


FOTO-GALERIA


Triathlon
2011.08.14 - PL - Polanica Zdrój

14 sierpnia triathlon po raz pierwszy zagościł w piękne Góry Stołowe. Pływanie odbyło się na zalewie w Radkowie, trasa kolarska prowadziła z Radkowa przez Czechy, a następnie Wambierzyce, do Polanicy Zdroju, gdzie rozegrano konkurencję biegową z finiszem na stadionie. W gronie 130 zawodników pojawiły się też pomarańczowe koszulki zawodników TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza, którzy zaprezentowali bardzo wysoką formę. W kategoriach weteranów miejsca na podium wywalczyli: Janusz Kornes (1 miejsce), Jerzy Sufranowicz (2 miejsce) i Ryszard Wasilewski (2 miejsce). Wysoko w kategorii do 40 lat uplasowali się także: Adam Heczko (8 miejsce) oraz Tomasz Hajewski (18 miejsce).


FOTO-GALERIA


III Mistrzostwa Polski w Aquathlonie
2011.08.07 - PL - Gdynia

Po raz trzeci w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie, w tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników i zawodniczek (około 320).

W wyścigu głównym wystartowała cała polska czołówka zawodników.
Dla zawodników organizatorzy przygotowali 1 km. trasę w wodzie oraz 5 km. trasę biegową.

Pogoda w dniu zawodów wręcz idealna na lądzie, w wodzie fala dawała się we znaki zawodnikom mało opływanym na fali morskiej, którzy trochę tej słonej wody wypili, a błędnik rozregulował się na całego!. jednym z tych zawodników byłem ja!

Klub KRS TKKF "Triathlon" Dąbrowa Górnicza reprezentowany był przez Stanisława Filuś, który z czasem 00:39:49 w kategorii Open zajął miejsce 26 /122 oraz w kategorii M-4 3 /23.

PS."..fajnie być na podium w Mistrzostwach Polski, ale stojąc na najniższym stopniu podium zamarzyło mi się stanąć wyżej, ale to przyszłość..")

link do zdjęć
https://picasaweb.google.com/stasseb8/MistrzostwaPolskiAqAthlonie2011r

link do wyników
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=5&action=1&grp=0&value=2011&bieganielink do zdjęć
https://picasaweb.google.com/stasseb8/MistrzostwaPolskiAqAthlonie2011r

link do wyników
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=5&action=1&grp=0&value=2011&bieganie


FOTO-GALERIA


FINAŁ Mistrzostw Polski w Triathlonie
2011.08.07 - PL - Konopiska

W Konopiskach niepodal Częstochowy odbyły się jedyne zawodu z cyklu Pucharu Polski w Triathlonie zlokalizowano na południu naszego kraju. Wszystkie poprzednie rozgrywano w centralnej lub północnej części Polski, co wiązało się z dużymi kosztami startów (noclegi, wyżywienie, transport itp.) w przypadku udziału naszych zawodników.

W Konopiskach pierwszy raz mogliśmy wystąpić w znacznie mocniejszym składzie, Wystartowało pięciu zawodników. A że nie był to tylko udział symboliczny świadczą wyniki w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych.

Na tych zawodach będących FINAŁEM Pucharu Polski wystartowała cała czołówka polskich triathlonistów.

Zawodnicy mieli do pokonania 750 m. pływania, 23 km. rower i 5 km. bieg.

Wystartowało 45. zawodników i 10. zawodniczek. Wygrał Przemysław Szymanowski (Akwedukt Kielce), a wśród kobiet pierwsza trasę pokonała Maria Pytel.

Nasi zawodnicy wypadli znakomicie, zajmując kolejno: Janusz Kornes II m. (M-6), Ryszard Wasilewski II m. (M-8), Zbigniew Ginalski III m.(M-8) i Jerzy Sufranowicz III m. (M-7). Tomek Hajewski był V w swojej grupie wiekowej. Forma naszych zawodników jak widać znakomita tym bardziej , że część z nich startowała dzień wcześniej w Czechach.


FOTO-GALERIA


Velka Cena Ostravy - Puchar Moraw
2011.08.06 - CS - Hlucin k/Ostravy

W Hlucinie/k. Ostrawy w sobotę 6. sierpnia odbyły się ostatnie zawody z cyklu Morawskiego Pucharu, gdzie toczyła się walka nie tylko o zwycięstwo w tak prestiżowych zawodach, ale główne trofeum (Puchar Moraw). 105. zawodników w różnych kategoriach wiekowych rywalizowało w zawodach Velka Cena Ostravy, a wśród nich naszych 5. zawodników. Dorośli mieli do pokonania 700 m. pływania, 22 km. rower i 5 km. biegu.

Wcześniej wystartowała młodzież (na mniejszych dystansach). Tutaj mieliśmy dwóch zawodników. Nasz faworyt (Sebastian Grabis) pomylił trasę kolarską , ale i tak się "wybronił" i po dobrym biegu zajął III miejsce. Maksymilian Dudek zrobił dużą niespodziankę bo po rowerze był wyraźnie na I miejscu, ale na biegu go troszrczkę "zatkało" i ostatecznie był II.

Nie zawiedli też dorośli. "Zrobili swoje", broniąc medalowych pozycji w całym cyklu.
W prawdzie Janusz Kornes w tych zawodach zajął "dopiero" V miejsce, ale w takiej stawce rywali to duży sukces. O pechu może mówić Tomasz Hajewski, który już na początku jazdy rowerem "zaliczył" upadek i....poobijany musiał wycofać się z zawodów. Jerzy Sufranowicz zajmując w tych zawodach II miejsce "dobił rywali" i zdecydowanie wygrał cały cykl Morawskiego Pucharu.

W klasyfikacji generalnej w Hlucinie wygrał Marek Olszewski z klubu Tus Neukolin Berlin, który swoją przygodę z triathlonem zaczynał u nas w Dąbrowie Górniczej.

Podsumowanie Morawskiego Pucharu ( wraz z wynikami ) przekażemy niebawem.Moravskoslezský pohár w triatlonie 2011 - FINAŁ

Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa klubu TKKF "TRIAHLON" Dąbrowa Górnicza, którego liczna ekipa zawodników zakończyła udział na czołowych miejscach w generalnej klasyfikacji Morawskiego Pucharu w Czechach. Zawody rozgrywanie były od kwietnia do sierpnia w Czechach ( 6 zawodów ) a wystartowało w całym cyklu ponad 300 zawodników ( z kilku państw ).

Finał zawodów odbył się w Hlucinie ( k/ Ostrawy ) 6.08. ( relacja powyżej ) a nasi zawodnicy w całym cyklu zawodów odegrali wiodącą rolę. Było bardzo "pomarańczowo" na podium w czasie dekoracji najlepszych zawodników pucharu.

Bardzo trudne zawody ze względu na trasy kolarskich zmagań (rozgrywanych przeważnie w górzystym terenie), oraz różne dystanse w różnych miastach Czech, bardzo urozmaiciły rywalizację. Nasi zawodnicy cały rok przygotowywali się do tych zawodów, co przyniosło efekt w bardzo dobrych wynikach.

. W licznej ekipie naszych zawodników najlepiej wypadli :
Sebastian Grabis i Jerzy Sufranowicz, którzy zdecydowanie wygrali w swoich kategoriach. Drugie miejsca zajęli Przemysław Gągol i Mateusz Grabis, a Janusz Kornes był trzeci.

Miejsca pozostałych naszych zawodników:

Marcin Neuman - 4 m. ( młodzik )
Mariusz Kosowski - 5 m. ( junior )
Adam Heczko - 5 m. ( 20-29 lat )
Tomasz Hajewski - 8 m. ( 30-39lat )
Ryszard Wasilewski - 9 m. ( 50 lat )
Stanisław Filuś - 21 m. ( 40-49 lat )

Moravskoslezský pohár w triatlonie 2011 - terminarz

16.04.2011 - duathlon - Dobroslavický jarní duatlon
28.05 2011 - sprinttriatlon - Viessmann - Porubský sprinttriatlon
11.06 2011 - terénní triatlon - Xtreme Triathlon Brušperk
16.07.2011 - terénní triatlon - InSPORTline Triatlon Opava
23.07.2011 - sprinttriatlon - Albrechtický sprint triatlon 2011
06.08.2011 - sprinttriatlon - Viessmann - Velká cena Ostravy v triatlonu


FOTO-GALERIA


HANACKI PUCHAR W RYMAROV
2011.07.30 - CS - Rymarov

Tylko Adam Heczko z naszych zawodników wybrał się do Rymarova na zawody Hanackiego Pucharu w Triathlonie. Nasi pilnie trenowali przed finałem Morawskiego Pucharu, który stał się w tym roku celem nr 1 w kalendarzu startów naszego klubu. Adam godnie reprezentował barwy klubowe zajmując 7. miejsce. Pływanie (w małym "rybnym stawie" 500 m.), rower (trudna pofałdowana trasa długości 36 km.) i bieg ( 8 km.) sprawiały nie małe kłopoty wszystkim zawodnikom. Heczko potraktował ten start jako "przetarcie" przed trudnymi zawodami na długim dystansie w Niemczech 28. sierpnia, w których obiecał pokazać "klasę". ;-D


FOTO-GALERIA


Mistrzostwa Małopolski i Mistrzostwa Euroregionu Tatry w Triathlonie
na dwóch dystansach : sprint oraz olimpijskim
2011.07.24 - PL - Frydman

W niedzielę 24.07.2011 we Frydmanie nad pięknym jeziorem Czorsztyńskim odbyły się Mistrzostwa Małopolski i Mistrzostwa Euroregionu Tatry w Triathlonie na dwóch dystansach : sprint ( 0,75-20-5) oraz olimpijskim (1,5-40-10). W zawodach pomimo fatalnej pogody i bardzo zimniej wody wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski, w tym zawodnik naszego klubu, Marcin Neuman.

Wśród mocno obsadzonej konkurencji na dystansie "sprint" Marcin zajął 4 miejsce. "Myślę, że ten start mogę uważać za bardzo udany" - tak wypowiedział się Marcin.

Słowa uznania dla organizatorów oraz sędziego głównego pana Stanisława Zajferta za bardzo dobrą organizację tych zawodów. W Polsce również można zorganizować zawody na wysokim poziomie . Frydman jest tego przykładem.Moravskoslezski Puchar Czech - Albrechtický sprint triatlon
2011.07.23 - DS - Albrechcice

W sobotę 23.07.2011 r. odbył się Albrechtický sprint triatlon. Były to piąte zawody z cyklu Moravskoslezskego Pucharu Czech. Na te właśnie zawody wstawiła się liczna grupa z KRS TKKF "Triathlon" Dąbrowa Górnicza w składzie: Jurek Sufrranowicz, Stasiu Filuś, Janusz Kornes, Tomek Hajewski i Adam Heczko.

Rywalizacja rozpoczęła się pływaniem na odcinku 750 m. w mocno wzburzonej wodzie, co przysporzyło nie lada problemów większości zawodnikom. S Filuś - "Fala spowodowała że z 750 metrów zrobiło się prawie 900".

Rower odbywał się na pętli 10 km., którą zawodnicy pokonywali 2 razy. J. Kornes - "Trasa w miarę prosta a i tak bolało. Szybkie proste ale pod wiatr, trzy podjazdy które mocno wytrącały z rymu oraz 2 dość selekcyjne na których dla mnie chyba, została rozegrana klasyfikacja końcowa zawodów.

Na trasie 6 km. biegu brylował Nasz zawodnik Stasiu Filuś, który mijał zawodników niczym pośpieszny pociąg.

Klasyfikacja była podzielona na dwie kategorie: do 40 lat i powyżej. Cała nasza drużyna walczyła bardzo ambitnie i zawodnicy zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji generalnej pucharu. W kat ponad 40 lat Janusz Kornes zdobył "wahadło" (to medal w rozumieniu syna Janusza) w kolorze srebrnym.

Przed naszymi zawodnikami ostatnie zawody tego cyklu w Hlucinie za 2 tygodnie, gdzie będą walczyć w finale o Moravski Puchar Czech.

FOTO: https://picasaweb.google.com/stasseb8/TriathlonAlbrechcice2011


FOTO-GALERIA


XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
2011.07.17 - PL - PŁOCK

W dniach 16-17. 07.2011 w Płocku odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Dużym sukcesem Marcina Neuman było uzyskanie uprawnień do startu w tej imprezie. Przy pięknej pogodzie nad wiślanym zalewem Sobótka stanęło do rywalizacji 47 zawodników.

Mistrzem Polski - juniorów młodszych na 2011 r został reprezentant naszego województwa z klubu AZS- AWF Katowice Tomasz Brembor.

Drużynowo reprezentacja Ślaska w składzie której wystąpił nasz reprezentant Marcin Neuman, zajęła III miejsce.

Indywidualnie Marcin będący najmłodszym zawodnikiem tych bardzo dobrze zorganizowanych zawodów zajął 36 miejsce. Jak na pierwszy start w zawodach tej rangi to całkiem niezły wynik.

Nasz zawodnik obiecuje że za rok będzie zdecydowanie lepiej.


FOTO-GALERIA


UKOŃCZ TRIATHLON - ZABAWA SPORTOWA DLA AMATORÓW
2011.07.17 - PL - DĄBROWA GÓRNICZA

W niedzielę 17.lipca wczesnym rankiem (jak przystało na tiathlonistów), na Pogorii III tuż przy nowym molo spotkali się amatorzy, którzy po raz pierwszy chcieli spróbować jak wygląda triathlon w wydaniu startowym.

Kilkunastu śmiałków po raz pierwszy zmierzyło się z dystansem
200 m. pływania, 13 km. na rowerze i 6 km. biegu.

Taka impreza odbyła się po raz pierwszy i udowodniła, że każdy mógł ukończyć tiathlon, nie koniecznie w zawodach sportowych . Było to "sprawdzenie samego siebie" na co Cię stać. Wszyscy uczestnicy zastali TRIATHLONISTAMI zdobywając certyfikat i medal ukończenia triathlonu.

W grupie 9-11 lat (dyst: 200 m., 7 km., 3 km.) wśród chłopców pierwszy ukończył próbę Tomasz Sufranowicz, a dziewczynek Aleksandra Lemańska.

Z uczestników, którzy pierwszy raz wystartowali i ukończyli triathlon (HOBBY) pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Łysek przed Marcinem Zającem (obaj z Dąbrowy Górniczej) i Tomaszem Goldą (Tychy).

Wśród "PROFI" (młodzi zawodnicy z klubu Triathlon Dabrowa G.) dominowali bracia Mateusz i Sebastian Grabis przed Maksymilianem Dudkiem.

"Ukończ Triathlon" bo tak nazywała się nasza zabawa, była pierwszą z kilku, jakie chcemy przeprowadzić dla naszych mieszkańców imprez sportowych,aby pokazać że TRIATHLON MOŻE UPRAWIAĆ KAŻDY bez względu na wiek.

Jest to dysvyplina sportowa łącząca trzy podstawowe dziedziny ruchu:
PŁYWANIE, JAZDĘ NA ROWRZE i BIEG.inSPORTline Triatlon Team Opava - Moravskoslezský Puchar
2011.07.16 -CS - OPAVA

W sobotę odbyły się zawody w triathlonie z cyklu Moravskoslezský Puchar. Na te właśnie zmagania zdecydowało się dwóch naszych zawodników: Adam Heczko i Janusz Kornes. To co przygotowali organizatorzy zdawało się być propozycją bardzo atrakcyjną pod względem trasy. Później okazało się, że dla zawodników, którzy kiedyś próbowali MTB było dobrą, wymagającą odpowiedniej techniki trasą. Pozostałe konkurencje czyli: pływanie i bieg, ze względu na czas trwania nie wpływały znacząco na końcowy wynik sportowy. Również słoneczna i niezbyt upalna pogoda sprzyjała prowadzeniu rywalizacji sportowej.

Adam Heczko po pływaniu był bardzo wysoko sklasyfikowany, na rowerze wykorzystując swoje doświadczenia z jazdy w MTB nadal utrzymywał swoją dobrą lokatę w stawce. Bieg okazał się dla niego również korzystnym elementem. Rywalizację ukończył na 4 miejscu.

Janusz Kornes w tym dniu chyba nie grzeszył koncentracją. Pływanie w normie, za to na rowerze: na 1 km. kraksa, później na 8 i 12 km. wywrotka z defektem sprzętu i na koniec na domiar złego stracił równowagę i na 18 kilometrze "zaliczył glebę". Na biegu próbował jeszcze niwelować straty niestety rywale byli już daleko.

Podsumowując... za przygotowanie zawodów należą się szczególne pochwały organizatorom. Z roku na rok jakość tego pucharu wzrasta. Zaczynają również doceniać to Polacy, którzy coraz liczniej uczestniczą w tych zmaganiach. Sukcesem jest niewątpliwie fakt, że obaj zawodnicy TKKF Triathlon zdobyli punkty w klasyfikacji pucharowej.Mistrzostwa Słowenii w triatlonie olimpijskim
2011.07.10 - SŁOWENIA - VELENJE

Duży sukces na 3. Triatlonie Velenje odniósł nasz zawodnik Tomasz Hajewski.

Velenje, miejscowość malowniczo położona wśród gór północnej Słowenii, gościła 10 lipca elitę triatlonistów tego kraju na Mistrzostwach Słowenii w triatlonie olimpijskim. Doskonale zorganizowane zawody stanowiły główną część dwudniowego "festiwalu triathlonowego", na którym oprócz triatlonów na różnych dystansach rozegrano też akwatlon i bieg nocny. Pływanie odbyło się w jeziorze tak czystym i ciepłym jak szmaragdowe wody Adriatyku. Trasa kolarska to pięć pętli po 8 km. każda z jednym krótkim podjazdem. Trasa biegowa wiodła wijącą się wzdłuż jeziora ścieżką, a wysypany nań biały żwir odbijał promienie słoneczne, potęgując uczucie gorąca (tego dnia słupek rtęci pokazał 37 st. C.).

"Popłynąłem swoim tempem, a na rowerze współpracowałem z grupą Słoweńców", powiedział na mecie nasz reprezentant. "Jeśli chodzi o bieg, to wiedziałem że z powodu upału będzie ciężko, ale nie sądziłem, że aż tak. To było 10 km. cierpienia".

Tomasz Hajewski z czasem 2h37 minut uplasował się na 3. miejscu w swojej kategorii wiekowej. Zawody wygrał Dawid Plese, członek Klubu Triatlonowego w Velenje, który przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w przyszłym roku.


FOTO-GALERIA


Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie
2011.07.10 - PL - RAWA MAZOWIECKA

2-dniowe zawody odbyły się w Rawie Mazowieckiej, gdzie w śród seniorów ( elita) zwycięzcą został pochodzący z Dąbrowy Górniczej Sylwester Kuster ( były nasz zawodnik) a obecnie teprezentant AZS Katowice.

Nasz zawodnik, Mariusz Kosowski spróbował swoich sił z najlepszymi ( elita ) juniorami w Polsce w mistrzostwach Polski.

Oto co napisał sam zawodnik:
Uplasowałem się na 24 miejscu. Walczyłem do końca, ale niestety byli odemnie o wiele lepsi. Atmosfera i organizacja zawodów była na wysokim poziomie. Panował straszny upał i wilgotne powietrze po wcześniejszej burzy, co utrudniało zawodnikom osiągnięcie dobrych wyników.

Mariusz Kosowski.

M-ce 27 ; Nr 7 ; Nazwisko Imię Kosowski Mariusz ; Rok 1992 ; Wiek 19 ; Miejscowość DĄBROWA GÓRNICZA ; Klub TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza ; Pływanie 00:11:45 ; Rower 00:34:33 ; Bieg 00:22:53 ; Rezultat 01:12:11,20 ; M 24


FOTO-GALERIA


TYSKI DUATHLON
2011.07.10 - PL - TYCHY

10 lipca w Tychach odbył się Duathlon Tyski, jak co roku organizowany przez MOSiR Tychy i Nasz klub, który zabezpiecza obsadę sędziowską.

Wystartowało 50. zawodników i zawodniczek na dystansie:
5 km. bieg 13 km. rower i 2,5 km. bieg.

Z naszego klubu oprócz sędziów zobaczyliśmy dwóch zawodników, którzy walczyli na trasie. II m w najmłodszej grupie zajął Marcin Neuman, a Adam Heczko był III w w kategorii do lat 30.Beskyd Classic Triathlon
2011.07.02 - CS - BASZKA

2 lipca w Baszce w Czechach odbyły się zawody "Beskyd Classic Triathlon". Rozgrywane na dystansie olimpijskim, charakteryzuje je zasada 'bez draftingu' w konkurencji kolarskiej. Jednak z powodu dużego zamulenia i niskiej temperatury wody po ostatnich ulewach postanowiono skrócić trasę pływania do 750 metrów (pozostałe dystanse pozostały bez zmian). Chociaż nie padało, to zawodnikom dał się we znaki bardzo silny wiatr i na pływaniu, i na rowerze. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony: Stasiu Filuś i Adam Heczko zajęli 3. miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Tuż za podium był Tomasz Hajewski, ulegając w walce o 3. miejsce świetnie biegającemu rywalowi z Polski."

Stanisław Filuś po zawodach dodał: ... "..z powodu kłopotów zdrowotnych sezon startowy musiałem opóźnić dość znaczenie, przystępując do pierwszego startu w sezonie na dystansie olimpijskim w Czechach czułem się bardzo niepewnie i miałem pewne obawy. Ale dotarłem do mety z czego się niezmiernie cieszę. Sezon trwa, teraz powinno być już coraz lepiej".

wyniki: http://www.timechip.cz/vysledky/2011/beskyd-classic#bez-rozdilu-kategorii

Poniżej zdjęcia (Celina Filuś)
https://picasaweb.google.com/stasseb8/OlimpijskiTriathlonBeskydClassic02072011r#Jezierzany - Puchar Polski w Triathlonie
2011.06.26 - PL - JEZIERZANY

Dnia 26.06.2011 już po raz 7 odbyły się Ogólnopolskie zawody w triathlonie w Jezierzanach. Przy sprzyjającej pogodzie na starcie stanęło około 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy walczyli o punkty Pucharu Polski.

Nie zabrakło również zawodników z naszego klubu. Mariusz Kosowski w kategorii Open na dystansie 750 m. - 20 km. - 5 km uzyskał czas 1:16:38 . Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów, który wypadł bardzo dobrze. Marcin Neuman najmłodszy w kategorii Junior Młodszy na dystansie 600 m. - 12 km. - 3 km. uzyskał bardzo dobry wynik 53:36 . Przemysław Gągol w kategorii młodzików na dystansie 400 m.- 2 km. zajął 3 miejsce z czasem 18:48 . Start naszych zawodników można uznać za udany.Mistrzostwa Polski Weteranów
2011.06.26 - PL - ŚRODA WIELKOPOLSKA

Triathlon staje się popularną dyscypliną, w szczególności wśród nieco starszych, którzy ukończyli już 40 lat. Ponad 180 osób wystartowało w sobotnich mistrzostwach polski. To zaskakująco duża ilość uczestników.

Organizacyjnie zawody wypadły bardzo dobrze. Samej imprezie pomogła również pogoda, która była w tym czsie doskonała do prowadzenia rywalizacj. Dytstans jaki mieli sportowcy do pokonania, to w obecnej nazwie "standart", dawniej używano nazwy "dystans olimpijski" (1,5-40-10).

Wśród całej stawki wystartowali nasi zawodnicy TKKF TRIATHLON DG.

Zbyszek Ginalski - wystartował jako najstarszy uczestnik zawodów, ale zakończył rywalizację przed wieloma młodszymi rywalami. W swojejej kat. wiekowej uzyskał 8 miejsce z czasem 3:06'18".

Rysiek Wasilewski - niestety w ferworze walki nie ustrzegł się błędu, pomylił trasę rowerową i jako jedyny z dąbrowskich zawodników nie ukończył zawodów.

Jurek Sufranowicz - już od wielu lat usadowił się na tzw. "pudle" i rywalom jest bardzo ciężko usunąc Go z pierwszej trójki. W swojej kat. wiekowej zajął 3 miejsce z czasem 2:23'50".

Janusz Kornes - uzyskał czas 2:15'50", który pozwolił mu na zajęcie 5 miejsca w swojej kat. wiekowej.


FOTO-GALERIA


10 jubileuszowy Schlosstriathlon w Moritzburgu
2011.06.18 - D - MORITZBURG k/DREZNA

10 jubileuszowy Schlosstriathlon w Moritzburgu w Niemczech zgromadził ponad 300 zawodników z kilkunastu krajów. To małe miasteczko koło Drezna raz w roku zamienia się w stolicę triathlonu w Niemczech. Piękny zamek wokół którego toczy się walka sportowców i setki kibiców dodają uroku tej imprezie.

2 km. pływania, 95 km. na rowerze i 21 km. biegu. Tyle mieli do pokonania zawodnicy.

Pływanie... w zamkowej fosie, co było bardzo widowiskowe, oraz bieg w okolicach parku zamkowego sprawiły, że zawody oglądało tysiące ludzi. Nie zabrakło też i naszych zawodników, którzy już od dawna przygotowywali się do tych zawodów. W stawce 300 zawodników Janusz Kornes zajął w swojej grupie 11 miejsce(56 elita) czas: 5;03, Jurek Sufranowicz był 2 w mastersach (88 elita) czas: 5;14 a Tomek Hajewski 20 w swojej grupie wiekowej (143elita) czas: 5;28. Wygrał Niemiec Rudolf Christian zawodnik kadry niemieckiej.

Był to bardzo udany występ naszych zawodników, którzy na mecie powiedzieli:

Janusz Kornes: Dobry czas co przy wydłużonych dystansach poszczególnych konkurencji cieszy. Praca na treningach nie poszła na marne. Fajna trasa, fajne zawody - jak zawsze w Niemczech. 11 miejsce w takim gronie uważam za sukces.

Jerzy Sufranowicz: Dla mnie rewelacyjny start. Nie spodziewałem się, że tak pojadę na rowerze (śred. 34,5) i znakomicie pobiegnę. Przegrałem tylko ze Szwajcarem, który był poza zasięgiem. Jestem bardzo zadowolony z 2 miejsca i czasu jaki uzyskałem.

Tomek Hajewski: Bałem się o kontuzjowane kolano, dlatego pojechałem na rowerze trochę "asekuracyjnie". Jestem też zadowolony. 20 miejsce w tak silnej grupie rywali cieszy. To jeszcze nie ostatnie moje słowo. Sezon w pełni i jeszcze wiele do zdobycia.

Gratulujemy naszym zawodnikom!


FOTO-GALERIA


Mistrzostwa Wielkopolski w Triathlonie
2011.06.12 - PL - OBORNIKI

Zawody triathlonowe odbyły się po raz pierwszy w Obornikach,na terenie miejskiego kąpieliska, po byłej żwirowni. Trasa rowerowa była płaska i w ocenie Mariusza sympatyczna, trasa biegowa to pętle częściowo wzdłuż zbiornika wodnego. Trzeba przyznać że jak na pierwszy raz organizatorzy poradzili sobie sprawnie i bez większych problemów. Dla naszych zawodników jedynym problemem był dojazd który zajął prawie 6 godzin.
W zawodach wystartowało dwóch naszych zawodników: Mariusz Kosowski i Maksymilian Dudek.

WYNIKI:

Open
1 .Gembski Maciej CSGT Głogów 47:53
2 .Cichoszewski Mieczysław CSGT Głogów
3 .Ratajczak Mateusz GTT Diament GOSIR Gniezno
...
24. Mariusz Kosowski 56:52

Dzieci
1 .Nowakowski Igor UKS Lusowo 16:37
2 .Zygmunt Marta MLUK Triathlon Koło
3 .Chmielik Dawid MLUK Triathlon Koło
...
5 .Maksymilian Dudek 17:15 ( to jego pierwszy start w triatlonie )

Gratulacje dla naszych młodych zawodników


FOTO-GALERIA


EXTREME TRIATHLON BRUSPERK 2011
2011.06.11 - CS - BRUSPERK

101 zawodników stanęło na starcie w Brusperk (Czechy) na kolejnych zawodach z cyklu Morawskiego pucharu, a były to już 3 zawody tego cyklu. Bardzo trudny Extreme Triathlon przyciąga wielu zawodników i organizatorzy muszą ograniczać liczbę chętnych do 100. Wprawdzie nasi zawodnicy nie startują na rowerach górskich, ale przygotowujący się do długiego dystansu (Kornes, Hajewski I Sufranowicz) wybrali te zawody jako ostatni ostry sprawdzian przed startem w Dreźnie za tydzień. Bardzo niebezpieczna trasa rowerowa (rowery MTB) trochę "wystraszyła" naszych zawodników, ale i tak wypadli znakomicie.

Janusz Kornes uzyskał bardzo dobry wynik w gronie profesjonalistów zajmując 12 miejsce w "generalce" i 6 w swojej grupie. Tomek Hajewski był 24 w swojej kategorii a Jurek Sufranowicz uplasował się na 4 pozycji w grupie.

Ponieważ nie obeszło się bez groźnych upadków (5 zawodników nie ukończyło zawodów) nasi zawodnicy pojechali na rowerach na tyle aby nie doznać kontuzji. Rewelacyjna jazda Janusza i upadki Tomka i Jurka na rowerze pokazały się jak inaczej jeździ się na rowerach górskich.

Nasi zawodnicy w łącznej punktacji pucharu Moraw zdobyli kolejne cenne punkty i są wysoko w klasyfikacji generalnej tego pucharu.MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONIE - Herbalife Susz Triathlon '2011
2011.06.11 - PL - SUSZ

Zawody te mają rangę Otwartych Mistrzostw Polski na dystansie długim. Jest to największa impreza triathlonowa w Polsce i tej części Europy. Swój udział zadeklarowało około 800 zawodników i zawodniczek z kilku krajów. W Herbalife Susz Triathlon oprócz ambasadorów (Piotr Adamczyk, Łukasz Grass, Tomasz Karolak oraz Bartłomiej Topa) wystartowała czołówka polskich triathlonistów (mistrzowie i mistrzynie kraju) oraz bardzo silna grupa sportowców z Ukrainy z Viktorem Zyemtsevem na czele.

Z relacji naszego jedynego zawodnika na tych zawodach, ADAMA HECZKI.

"Jak już pewnie wiecie Susz nie będę mógł zaliczyć do udanych. Brakuje jeszcze trochę rutyny. W miarę poprawne pływanie mogło świadczyć, że mój plan może udać się zrealizować (zrobić wynik poniżej 5h.. Rower też według mojego założenia ze średnią prędkością 33 km/h., ale nie wykazałem się cwaniactwem i zamiast wozić się po kole (jak robiła to większość, oczywiście pomimo zakazu), to starałem się pracować sam. I to właśnie kosztowało mnie zbyt dużą utratę siły. Po rowerze miałem czas 3h 15', tak wiec według moich założeń plan był do zrealizowania, gdyż przyjąłem, że pobiegnę nie gorzej niż 1h 40'. To było tylko założenie, bowiem bieg wszystko zweryfikował. Byłem tak "zakwaszony", że od początku musiałem rozciągać mięśnie i powoli zmierzać do mety. Z planu złamania 5h nici! Do mety dotarłem podziwiając spacerkiem przepiękną okolice. ..."

Czas Adama 5h 47'.

No cóż ADAM ...traiathlon na takim dystansie to wielka niewiadoma.
Najważniejsze , że ukończyłeś ta trudne zawody. Tym razem nie wyszło.
Następnym razem będzie lepiej.


FOTO-GALERIA


VIII Kolarski Wyścig o Puchar Wójta Gminy Psary
2011.06.04 - PL - PSARY

W sobotę 4.06.2011 w Psarach odbył się VIII Kolarski Wyścig o Puchar Wójta Gminy Psary. Tradycyjnie zjechało się ponad 200 kolarzy, którzy rywalizowali na różnych dystansach w różnych grupach wiekowych. Nie mogło zabraknąć tam naszej licznej ekipy, która przygotowuje się do kolejnych startów w kolejnych triathlonach. Miło nam zakomunikować, że mieliśmy też swojego bohatera. Sebastian Grabis wygrał zawody za swoimi rówieśnikami. Dobrze spisali się też Maks Dudek, Marcin Neuman, Mariusz Kosowski, Ryszard Wasilewski, Tomasz Hajewski, Jerzy Sufranowicz oraz nasza "rodzynka" Krysia Mazur, zajmując wysokie miejsca. ( wyniki na stronie www.psary.pl )


FOTO-GALERIA


Wystartował XIX Bieg Fiata
2011.05.29 - PL - BIELSKO-BIAŁA

Bielsko Biała 29.05.2011r godz.11:00 wystartował 19 Bieg Fiata. Bieg z roku na rok coraz mocniej obsadzony, świadczy o tym nie tylko wynik zwycięzcy Henryka Szota 00:29:48 ale również wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników i zawodniczek. Wśród 766 zawodników klub KRS Triatlon DG reprezentowany był przez trzech zawodników.

Heczko Adam 00:40:47 Open 124/766 kat. 25/146
Hajewski Tomasz 00:41:04 Open 138/766 kat. 57/225
Filuś Stanisław 00:38:41 Open 78/766 kat. 15/153

FOTORELACJA Celiny Filuś:
https://picasaweb.google.com/stasseb8/19BiegFiataBielskoBiaA29052011r#53 Wojewódzki Zlot Klubów i Ognisk Śląskiego
Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej
2011.05.29 - PL - RYBNIK

29 maja 2011 r. w Rybniku odbył się 53 Wojewódzki Zlot Klubów i Ognisk Śląskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, w którym wzięło udział kilkanaście Klubów i Ognisk TKKF naszego województwa, tradycyjnie rywalizując w wielu dyscyplinach sportowych.

Również z tej imprezy nasza skromna ekipa wróciła z medalem. Adam Neuman zajął II miejsce na dystansie 100 m. stylem dowolnym w kategorii powyzej 40 lat.

Bardzo dobre 5 miejsce w mocno obsadzonej konkurencji 50 m. stylem dowolnym kobiet powyżej 40 lat, zajęła nasza debiutantka, Ania Gągol.

Na uwagę zasługuje również poprawienie "życiówki" na 100 m. stylem dowolnym przez Przemka Gągola, ale pomimo to, w rywalizacji z zawodowymi pływakami nie miał szans na "pudło".

Kolejne zawody i kolejny dobry występ naszych zawodników40 Masowe Biegi Przełajowe
o Paterę "Dziennika Zachodniego" i Śląskiego TKKF Katowice.
2011.05.22 - PL - CZELADŹ

O godz. 11:00 przy wspaniałej letniej pogodzie odbyły się 40 Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Dziennika Zachodniego" i Śląskiego TKKF Katowice. Tym razem organizatorami zawodów były Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, OSiR oraz Miejskie TKKF w Będzinie.

Zawodnicy klubu TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza wystartowali w sile 9-ciu zawodników zdobywając łącznie 251punktów!

Dudek Max 30 ; Jakubczyk Barbara 29 ; Żółkowska Kinga 29
Zych Tomasz 29 ; Żółkowska Weronika 28 ; Grabis Sebastian 27
Filuś Stanisław 27 ; Wasilewski Ryszard 27 ; Sindera Mirosław 25

Wyniki po czterech Biegach

1 MOSIR TKKF SATURN CZELADŹ 4183
2 SKS CHAMPION LASOWICE 1216
3 TKKF TRIATHLON DĄBROWA GÓRNICZA 884
4 ZAWISZA STARA KUŹNIA 440
5 MOSIR ŁAZISKA GÓRNE 424
6 GIM 1 BĘDZIN 414
7 NASZA SZKOŁA ZABRZE 406

FOTORELACJA Celiny Filuś: https://picasaweb.google.com/stasseb8/PateraBedzin2011#OTWARCIE SEZONU STARTOWEGO
2011.05.13 - PL - DĄBROWA GÓRNICZA. POGORIA III - Orle Gniazdo u Białego

13-tego w piątek spotkali się członkowie klubu tym razem nie na ognisku, a w pobliskiej karczmie, z okazji otwarcia sezonu startowego. W gronie znajomych oraz nowych kandydatów do uprawiania tej dyscypliny, w bardzo w miłej atmosferze pozwoliliśmy sobie na mały "brak umiaru"pałaszując nieco większe racje pieczonej kiełbaski. Oczywiście nie mogło się obyć takie spotkanie bez planowania tegorocznego sezonu, co gdzie i kto, oraz oczywiście za ile. Plany i postanowienbia poczynione. Teraz mamy zamiar wprowadzić je w życie, o czym będzimy informować na tej stronie i gdzie się tylko da ;-D


^
FOTO-GALERIA


"BRĄZ" NA MISTRZOSTWACH POLSKI W DZIERŻONIOWIE
2011.05.07 - PL - DZIERŻONIÓW

W sobotę 7.05.2011 odbyły się mistrzostwa Polski w Crossduathlonie, (bieg -jada rowerem górskim - bieg), to konkurencja uprawiana jest przez zawodników, którzy jeżdżą na rowerach MTB i uprawiają biegi. Nie ma konkurencji pływania więc jest wielu chętnych aby spróbować takiej dyscypliny, gdzie tylko jazda rowerem górskim i bieg się liczy.

Bieg przełajowy na dystansie 6 km., rower 27 km. (trasa kolarska to oczywiście cross w trudnym terenie) i ponownie bieg 3 km.. Tą trudną dyscyplinę uprawiają też triathloniści, którzy w ten sposób przygotowują się do swojego sezonu. Startowała liczna grupa kadry Polski i oni też zgarnęli większość medali.

Miło nam, że w tej grupie znalazł się nasz zawodnik JUREK SUFRANOWICZ, który w swojej grupie zajął 3 miejsce zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw Polski.
Jest to po triathlonie i duathlonie kolejny medal w kolekcji Jurka w zawodach tak wysokiej rangi jakimi są mistrzostwa Polski.^
FOTO-GALERIA


I DUATHLON w SKAWINIE
2011.05.03 - PL - SKAWINA

Skawina - małe miasteczko pod Krakowem było organizatorem I Duathlonu, który traktowany jest jako znakomita forma przygotowań do tiathlonu przed sezonem startowym.

45 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe wystartowało w III grupach.

Nas interesowała grupa najmłodszych , gdzie wystartował nasz jedyny zawodnik, ale "lider" w tej grupie wiekowej Sebastian Grabis. Sebastian nie zawiódł i prowadził od początku do końca w stawce 15 swoich kolegów. We wszystkich konkurencjach (bieg, rower,bieg) był najlepszy i z dużą przewagą wygrał zawody.

W grupie "elita" wygrali faworyci z kadry Polski: Przemysław Szymanowski i Maria Pytel.


^
FOTO-GALERIA


Porubsky Sprinttriathlon
2011.04.16 - CS - Ostrava

Drugimi zawodami z cyklu Moravskoslezskiego Poharu v Triathlonu 2011 były zawody w Ostrawie. Ponad 70 zawodników rywalizowało na trasie 500 m. pływania, 20 km. rower, 6 km. biegu. Pływanie na 50-metrowym basenie (krytym), jazda na rowerze po "czeskich kopcach" i bieg po parku to tradycyjna trasa w Ostrawie Parubie (dzielnica Ostrawy).

Zawody wygrał Tomas Matera (TT Opava) z Czech.

11 osobowa drużyna naszego klubu (plus liczny serwis pomocniczy),zaprezentowała się bardzo dobrze nie tylko "estetycznie" (stroje) ale i sportowo. Czesi nie mogli się nadziwić czy to ci sami co w latach poprzednich, gdy na trasie wyprzedzali ich nasi zawodnicy. Kolejnych 7 medali to już nie przypadek, a efekt ciężkiej pracy na treningach w zimie. Ogromne postępy naszych młodych zawodników (Kosowski, Neuman, bracia Grabis, Gągol) i dobre przygotowanie seniorów ( Hajewski, Heczko, Kornes, Sufranowicz) sprawiły, że Czesi przecierali oczy ze zdumienia.
Medale dla naszych barw zdobywali w swoich grupach wiekowych:
Złoty: Przemysław Gągol i Jerzy Sufranowicz
Srebro: Mateusz Grabis, Sebastian Grabis i Mariusz Kosowski
Brąz: Janusz Kornes i Maciej Baran

4 miejsce: Marcin Neuman i Tomasz Sufranowicz
8 miejsca zajęli Adam Heczko i Tomasz Hajewski.

Po drugim cyklu tego pucharu nasi zawodnicy plasują się w ścisłej czołówce.

Gratlujemy!!


^
FOTO-GALERIA


V Sztafeta Triathlonowa pod patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej
2011.04.30 - PL - DĄBROWA GORNICZA - Łęknice

W ostatnią sobotę kwietnia tradycyjnie już otwieramy sezon startów w triathlonach.
Pierwszymi zawodami jest Sztafeta Triathlonowa Służb i Instytucji Użyteczności Publicznej Pod Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Do rywalizacji w pływaniu, kolarstwie i biegu stanęli reprezentanci różnych instytucji, zakładów pracy, strażacy, nauczyciele, uczniowie, kolejarze, hutnicy.

17 sztafet (3-osobowych) stanęło na starcie i wszystkie ukończyły te trudne zawody.

Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach na dystansach 200 m. pływanie, 7 km. rower i 1 km/ bieg . Najlepszymi w klasyfikacji generalnej okazali się młodzi zawodnicy z klubu "Tiathlon Dąbrowa Górnicza" którzy wyprzedzili instruktorów nauki pływania dal niemowląt z Katowic (SWIMMER) i swoich kolegów instruktorów fitnes (SALSA D.G). IV miejsce zajęli strażacy z Bytomia. Z ogromną wolą walki zaprezentowały się oddziały ArcelorMittal Poland, a najlepsza okazała się sztafeta oddziału z Dąbrowy Górniczej wyprzedzając kolegów z Sosnowca.

Wszystkie sztafety otrzymały pamiątkowe certyfikaty , puchary i nagrody ufundowane przez organizatorów bardzo udanej imprezy. Głównym organizatorem sztafety był KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza, wraz ze współorganizatorami Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza, ArcelorMittal Poland. Zespół Szkoł nr 4 w DG.

Cel jakim była integracja Służb i Instytucji Użyteczności Publicznej został osiągnięty ponieważ we wspólnej zabawie w formie rywalizacji sportowej spotkali się: radni, strażacy, hutnicy, nauczyciele, uczniowie, ratownicy, emeryci i dzieci i inne grupy społeczne.


^
FOTO-GALERIA


Dobroslavicky Duathlon
2011.04.16 - CS - Dobroslavice

Sześć medali zdobyli nasi triathloniści w pierwszym swoim starcie w tym sezonie.
Duathlon w Dobroslavicach otwiera sezon w Czechach i nie mogło tam zabraknąć naszych zawodników. Nikt nie spodziewał się jednak, że będą tak udane zawody dla naszej 11-osobowej drużyny.

90. zawodników stanęło na starcie na dystansach odpowiednich dla 10-latków i 60-latków. Słoneczna pogoda sprawiła, że w tej małej miejscowości pojawiło się wielu kibiców tej trudnej dyscypliny (bieg - rower - bieg).

Podczas zawodów i dekoracji "dominował" kolor pomarańczowy, bo w takich strojach walczą i prezentują się zawodnicy TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza. Dwa złote medale (Mateusz Grabis i Przemek Gągol) .Trzy srebrne (Marcin Neuman, Jerzy Sufranowicz, Mateusz Grabis) i jeden brąz (Ryszard Wasilewski)
to dorobek pierwszego startu w tym sezonie. Bardzo dobrze zaprezentowali się też pozostali nasi zawodnicy, zajmując wysokie miejsca w swoich grupach:
Mariusz Kosowski 5-miejsce (junior), Adam Heczko 8-miejsce (M-20), Tomasz Hajewski 11-m, Marcin Mazur 17-m (M-30).

Jak to na zawodach w Czechach bardzo trudna trasa rowerowa (góry) i bieg po parku, sprawiała wiele kłopotów zawodnikom. Wszyscy uczestnicy ukończyli zawody, a najlepszym okazał się reprezentant Czech Martin Veżnik


^
FOTO-GALERIA


XXXX Bieg przełajowy o Puchar Patery Dziennika Zachodniego i Zarządu TKKF w Katowicach
2011.03.13 - PL - DĄBROWA GORNICZA - Park "ZIELONA"

Park Zielona 13.03.2011

Piękna pogoda przywitała biegaczy , którzy uczestniczyli w biegu przełajowym o Puchar Patery Dziennika Zachodniego i Zarządu Wojew. TKKF w Katowicach.

Tutaj też zaprezentowali się po raz pierwszy w tym roku w Dąbrowie Górniczej zawodnicy TKKF TRIATHLON , którzy tym biegiem otworzyli sezon startowy 2011.

Prezentacja wypadła okazale i nasi triathloniści i biegacze mocno zaakcentowali swój udział w zawodach. Było bardzo licznie i " pomarańczowo " na trasie biegu, gdzie w trudnych warunkach terenowych rywalizowało ponad 150 biegaczy z woj. Śląskiego.

Nasza ekipa wyróżniała się nie tylko pomarańczowymi strojami, ale i znakomitymi wynikami na trasie. Najcenniejsze wyniki osiągnęli: Mateusz Grabis, Tomasz Zych, Marcin Neuman, Sebastian Grabis, Basia Jakubczyk, Olek Flak, Mirosław Sindera, Ryszard Wasilewski.

Wyniki biegu na stronie CSiR.

Fotorelacja Celiny i Stanisława Filuś
https://picasaweb.google.com/stasseb8/BiegOPucharPateryDziennikaZachodniegoaktualizacja: czwartek, 08 wrzesień 2011.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_<< WRÓĆ - TRIATHLON <<

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Strona aktualizowana na podstawie materiałów otrzymywanych od Pana Jerzego Sufranowicza.