-
KRS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza* SPORT DG < REKREACJA i WYPOCZYNEK DG < TRIATHLON DG < CIEKAWOSTKI RELACJE INFORMACJE
* SPIS DG < STRONA GŁÓWNA DG < NOWOŚCI DG


TO JEST STRONA
MIESZKAŃCA MIASTA
STRONA GŁÓWNA
DĄBROWA GÓRNICZA

TRIATHLON DG - STRONA GŁÓWNA


|:
SEZON 2008

|:
PODSUMOWANIE SEZONU 2008
|:
CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE


-PODSUMOWANIE SEZONU 2008 ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


20080314 PL Będzin. Zawody pływackie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)
20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)
20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20080928 PL - Warszawa. 30 Flora Maraton. (FOTO: nadesłał Janusz Kornes) 20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) ZOBACZ DYPLOM !

To tylko część zdobytych w tym roku pucharów przez naszych zawodników. Wiele innych stoi już w gablotach i na półkach naszych zawodników oraz w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza.

ZBIGNIEW
GINALSKI


Zbigniew Ginalski w tym roku obchodzi 70-te urodziny.
Jest najstarszym zawodnikiem Naszego klubu i przykładem, że triathlon można uprawiać bez względu na wiek. Jest wspaniałą "wizytówką" i dumą naszego klubu.

Jako jedyny w tym roku startował w cyklu zawodów o Puchar Polski i kolejny raz zdobył to trofeum. Mimo, że nie ma kategorii wiekowej dla 70-latków, Pan Zbyszek wygrał kategorię powyżej 60 lat w całym cyklu Pucharu Polski.

1 miejsce w Malborku, 2 miejsce w Szczecinie oraz 7 miejsce w Górznie spowodowało, że puchar Polski przyjechał do Dąbrowy Górniczej. Również brązowy medal w mistrzostwach Polski w Duathlonie (bieg, rower, bieg) w Złotym Potoku, jest dużym sukcesem w tym roku.

W mistrzostwach Polski w Suszu na dystansie olimpijskim (1,5 / 40 / 10), gdzie wystartował po kontuzji, zajął 7 miejsce.

"Te sukcesy to wszystko dzięki żonie..." powiedział po zakończeniu sezonu.
Teraz Zbyszek przekazuje swoją wieloletnią wiedzę Tomkowi (najmłodszy nasz zawodnik), z którym bardzo się zaprzyjaźnił.

TOMEK
SUFRANOWICZ
Tomek Sufranowicz to najmłodszy nasz zawodnik.
Ma dopiero 7 lat, ale podgląda starszych kolegów i szybko się uczy. Startuje na razie tylko w biegach i zawodach kolarskich dla najmłodszych, ale już zaczął pływać i za rok pewnie zadebiutuje w triathlonie.

W tym roku zajął 3-miejsce w biegu przedszkolaków
(bieg zorganizowany przy I Półmaratonie Dąbrowskim w Dąbrowie Górniczej).

W tradycyjnym wyścigu kolarskim w Sarnowie zajął 6-miejsce (grupa dla najmłodszych). W corocznej Olimpiadzie Przedszkolaków na Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej, poprowadził swoją drużynę (Przedszkole nr 4) do zajęcia III-go miejsca.

Jest już pierwszoklasistą (SP nr 18 w DG) i po pierwszych zajęciach sportowych został "odnotowany do notesu" Pani od W-F ;-) .

Najlepszym przyjacielem Tomka w klubie jest Zbyszek Ginalski
(nasz najstarszy zawodnik). Ale czyż może być inaczej?


DZIECI
TRIATHLON DG


Wychowankowie trenera Kornesa
również godnie reprezentowali barwy klubowe. Nie zawsze pogoda dopisywała zawodnikom, ale zawsze zawodnicy dawali z siebie wszystko. Mimo tak młodego wieku, podczas zaciętych rywalizacji, odnosili znaczące sukcesy.

Przemysław Gągol w Ostrawie (Czechy) zajął II miejsce. Podczas startu w Uhersie Hradniste (Czechy) nie udało mu się zdobyć medalowego miejsca.

Maciej Baran w Ostrawie (Czechy) wśród swoich rówieśników zajął III miejsce. Wystartował również w Uhersie Hradniste Czechy), jednak niestety musiał uznać wyższość rywali. W wyścigu kolarskim o puchar wójta gminy Psary w swojej grupie wiekowej zajął IV miejsce.

Marcin Neuman podczas startu w Uhersie Hradniste Czechy) zajął III miejsce w kategorii 13 lat. W Czeskim Hlućinie nieopodal Ostrawy Marcin, pomimo wymagającej pogody, zajął IV miejsce.

Tegorocznym debiutantem był Mariusz Kosowski, który w Uhersie Hradniste w Czechach zaliczył pływanie na basenie, jazda na rowerach górskich i bieg. W Czeskim Hlućinie nieopodal Ostrawy zajął 12 miejsce, trzeba zaznaczyć że był to jego pierwszy start na rowerze szosowym.

Wszyscy z powodzeniem wystartowali w II Sztafecie Triathlonowej W Dąbrowie Górniczej, wygrywając kategorię junioską.

JERZY
SUFRANOWICZ


Jerzy Sufranowicz drugim miejscem w Żywcu zakończył sezon startowy 2008.
Był to 9 start w tym roku (7 razy na podium), oraz 121 ukończony triathlon w swojej karierze. Ten rok był również bardzo udany. Zwycięstwa w Ostrawie (Czechy) Berlinie (Niemcy) Zilinie (Słowacja), drugie miejsce w Austrii i trzecie w Babicach (Czechyt). Jurek Sufranowicz często startował z zawodnikami elity (zawodowcami), a mimo to radził sobie znakomicie.

Najbardziej wartościowy wynik to 2 miejsce w Austrii (Podersdorf) na dystansie 2 km. pływania, 90 km. rower, 21 km. bieg, gdzie startowało 260 zawodników z kilkunastu krajów, a wynik Jurka (4 godz. 57. minut) to bardzo dobry czas na takim długim dystansie i potwierdzenie przynależności do ścisłej czołówki Europy w swojej kategorii. Również zwycięstwa w Zilinie (Słowacja) czy w Berlinie (Nimcy) na dystansie olimpijskim (300 zawodników) w swojej grupie, to duże osiągnięcie. Wygranie wyścigu kolarskiego (Psary) czy biegu Vipów (I Półmaraton w Dąbrowa Górniczej) w sezonie przygotowawczym też było dużym sukcesem Jurka.

Jerzy Sufranowicz od ponad 20 lat propaguje na terenie Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego TRIATHLON, trudną i nową dyscyplinę olimpijską. Dzięki pomocy wielu osób (Zawodnicy, Zarząd Klubu, Urząd Miasta, ArcelorMittal, ;-D ) może prowadzić klub do dalszych sukcesów.
JANUSZ
KORNES
Janusz Kornes mimo kontuzji w okresie przygotowawczym,
niejednokrotnie stanął na podium. Sezon rozpoczął startem w Ostrawie 10 maja, gdzie zajął 11 miejsce w kategorii "senior".

Podczas startu w Uhersie Hradniste w Czechach w kategorii 30 lat i w elicie, wygrał zawody. Podczas zawodów z cyklu XTREME triathlon w Bruśperk w Czechach uplasował się na V miejscu w elicie. Na zawodach w Berlinie na dystansie olimpijskim, musiał zmierzyć się z ponad 300 rywalami i zakończył je na 4 miejscu w kategorii M35, w generalce na szczęśliwym 13. W Czeskim Hlućinie po zaciętej walce zajął 7 miejsce. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008 w LITOVEL Czechach zakończył się pomyślnie dla Janusza, który przybiegł 12 do mety i zajął 5-te miejsce w swojej kategorii wiekowej. Brał udział w ostatnich zawodach z cyklu Harnacki Pochar w Babicach, które ukończył na 8 miejscu, a w swojej grupie wiekowej na 5. Podczas startu w Rymarovie (Czechy) w zawodach Triathlonowych, Janusz zajął 6 miejsce. W zawodach na Słowacji ( puchar Słowcji) w miejscowości Żilina, zajął zaszczytne 3-cie miejsce (w grupie Open). 260 zawodników z kilkunastu krajów stanęło na starcie triathlonu na dystansie 1,9 km. pływania, 90 km. rower, 21 km. biegu w Podersdorfie (Austria), Janusz Kornes zajął 14 miejsce w swojej kategorii.

Te starty potwierdziły, że jest w czołówce polskich triathlonistów
i liderem w KRS TKKF " TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza.


OLEK
FLAK

STASZEK
FILUŚ

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


W tym roku do grona "Żelaznych"
(ukończenie triathlonu 4 km. - 180 km. - 42 km.) wpisali się
Olek Flak i Staszek Filuś.

Obaj ukończyli pełny triathlon w tym roku w Roth w Niemczech. Są to najbardziej prestiżowe zawody na tym dystansie w Europie.

Czasy jakie uzyskali Olek: 10,34,05 i Staszek: 11,06,11 są naprawdę godne uwagi.

Stanisław Filuś startował jeszcze w duathlonie w Tychach i wielu biegach ulicznych (jego specjalizacja) i spisał się znakomicie.

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)MATEUSZ
i SEBASTIAN
GRABIS
Mateusz Grabis w Uhersie Hradniste w Czechach był drugi w 16-latkach.
Mateusz reprezentowł nasze barwy również podczas wyścigu kolarskiego o puchar wójta gminy Psary, gdzie zajął zaszczytne II miejsce w grupie juniorów. W Czeskim Hlućinie nieopodal Ostrawy nasz zawodnik miał spore kłopoty na pływaniu spowodowane silnym wiatrem. Nie wystarczyła ogromna wola walki, a próba odrabiania strat spowodowała wiele błędów technicznych i w konsekwencji: DNF - "Red kart" . Na zalewie Sosina w Jaworznie, odbyły się zawody Triathlonowe pod nazwą II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna "Stalowy Sokół". Mateusz Grabis, w swojej kategorii wiekowej (młodzik), stanął na najwyższym podium. Do zawodów w Duathlon - Paprocany w Tychach do rywalizacji przystąpił do rywalizacji z przeciwnikami w kategorii do lat 19. Nie zraziło go to, że będzie się ścigał ze starszymi od siebie kolegami. Na mecie udowodnił, że pomimo młodego wieku można zajmować jedne z najwyższych lokat. Tym samym pokazał że ma zadatki na znaczącego zawodnika w przyszłości. W Rymarovie (Czechy) odbyły się zawody w Triathlonie, w których Mateusz zajął II miejsce. Mateusz w ostatnim swoim starcie w tym sezonie w miejscowości Żilinana Słowacji zajął VI miejsce.

Sebastian Grabis W Czeskim Hlućinie nieopodal Ostrawy po znakomitym biegu zajął II miejsce w zawodach triathlonowych. W Rymarovie (Czechy) odbyły się zawody w Triathlonie. W najmłodszej kategorii wystartował Sebastian Do pokonania miał dystanse (100 m. pływania / 5 km. roweru / 1,5 km. biegu). Po zaciętej rywalizacji dobiegł do mety jako pierwszy.

TOMASZ
HAJEWSKI
O udanym sezonie może mówić Tomasz Hajewski.
Pięć zliczonych triathlonów w tym roku to spora dawka jak na młodego jeszcze zawodnika. Najbardziej udane występy to triathlon olimpijski w Litovelu i Babicach (Czechy) oraz połówka pełnego (2 km. - 90 km. - 21 km.) w Podersdorfie (Austria). Na tych zawodach Tomek ustanowił swoje życiowe czasy i w przyszłym roku będzie je poprawiał. Również w Berlinie (14 miejsce w swojej kategorii) pokazał się z dobrej strony kończąc olimpijski dystans na wysokim miejscu.

Oprócz startów w tiathlonach brał udział w wielu biegach ulicznych
(Żywiec, Katowice).


MACIEJ
MOSKWA
Maciej Moskwa to nasz najlepszy triathlonista wśród GOPR-owców.
W tym roku chciał "zaliczyć" pełny triathlon (4 km. - 180 km. - 42 km.) w Czechach i dołączyć do grona IRONMAN w naszym klubie. I pewnie by się Mu to udało, gdyby nie... defekt auta w drodze na zawody już na terenie Czech. Zamiast startu w zawodach musiał myśleć o naprawie auta tam, poza granicą kraju.

W triathlonie olimpijskim (debiut) w Litovelu (Czechy) dzielnie walczył z upałem i ukończył zawody. Może się też pochwalić 24 miejscem w Crossduathlonie w Poznaniu. Startował również w wielu biegach ulicznych i zawodach w sportach ekstremalnych.

ROMAN
PUSTUŁKA
Roman Pustułka mimo wielu przygotowań i wiązanych z tym nadziei,
nie wystartował w tym roku tak udanie jak w latach poprzednich. W trakcie przygotowań do sezonu ukończył Półmaraton Dąbrowski.

Bardzo udanie wystartował w mistrzostwach Polski (Masters) w Suszu,
gdzie zdobył srebrny medal w swojej grupie i był 6 w klasyfikacji generalnej.

Jednak był to ostatni start Romana w tym roku w triathlonie.
Może następnym roku uda się wystartować w większej ilości zawodów.

-
CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_
20081218 DG - Centrum. Klub Nemo. Spotkanie opłatkowe władz miasta ze sportowcami. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20081218 DG - Centrum. Klub Nemo. Spotkanie opłatkowe władz miasta ze sportowcami. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


18.12.2008 - DĄBROWA GÓRNICZA - Klub "NEMO"

Uroczyste spotkanie opłatkowe

W sali restauracyjnej "Nemo-Wodny Świat" w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta z prezesami klubów i stowarzyszeń sportowych działających w naszym mieście. Organizatorem spotkania był Wydział Kultury i Sportu. Zbigniew Kałuża, jako gospodarz, przedstawił osiągnięcia klubów w roku 2008. Przy wigilijnym stole spotkali się wszyscy, którym zależy na rozwoju sportu w naszym mieście. Przedstawiciele klubów odebrali pamiątkowe statuetki, które wręczał prezydent miasta Zbigniew Podraza i pani Agnieszka Pasternak. Spotkanie odbyło się w miłej świątecznej atmosferze.20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)


18.10.2008 - DĄBROWA GÓRNICZA - POGORIA III

Zakończenie sezonu startowego KRS TKKF TRIATHLON DG

Ostatnim akcentem sezonu startowego 2008 było ognisko zorganizowane na terenie ośrodka CSiR DG przy plaży komunalnej Pogorii III. Przy ostatnich promieniach październikowego słońca spotkaliśmy się na wspólnym spiekaniu kiełbasek i pilnowania, by nie strawił ich ogień.

Wspominaliśmy nasze udane i mniej udane starty w tegorocznych zawodach, jak również planowaliśmy kolejne w przyszłym roku.

Przybyli zawodnicy wszystkich grup wiekowych, rodzice najmłodszych, członkowie honorowi klubu oraz przedstawiciele grupy rekreacyjnej. Mówiąc krótko: wszyscy, którzy chcieli być, to byli. Ci co nie dotarli, muszą się zadowolić kilkoma zdjęciami i opowieściami (mniej lub bardziej prawdziwymi) ;-)) .

Najmłodsi zawodnicy oprócz raczenie się grilowaną kiełbaską, otrzymali "słodką" niespodziankę z rąk najlepszego w ostatnich latach triathlonisty rodem z Dąbrowy Górniczej, Romana Pustułki.

Po tym miłym spotkaniu wszyscy umówili się na kolejny trening pływacki (basen TZN), gdzie już powoli rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu.

20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg) 20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg) 20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg) 20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)
20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg) 20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg) 20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg) 20081018 DG - Korzeniec. Ośrodek CSiR DG przy Pogorii III. Zakończenie sezony startowego KRS TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

Ogólnie stwierdzono, że sezon można uznać za udany i zakończony.20080928 PL - Warszawa. 30 Flora Maraton. (FOTO: nadesłał Janusz Kornes)

20080928 PL - Warszawa. 30 Flora Maraton. (FOTO: nadesłał Janusz Kornes)

20080928 PL - Warszawa. 30 Flora Maraton. (FOTO: nadesłał Janusz Kornes)


28.09.2008 - Warszawa

30 Flora Maraton Warszawski

Na trasę jubileuszowego trzydziestego biegu maratońskiego stanął nasz zawodnik JANUSZ KORNES, POLAND - KRS TKKF TRIATHLON DĄBROWA.

Bieg odbywał się po ulicach Warszawy.
Przypominamy że, długość trasy maratonu wynosi 42,195 km.!

Start maratonu nastąpił o godzinie 9.00, a warunki pogodowe pozwalały na osiąganie dobrych wyników. Nasz reprezentant, Janusz, uzyskał czas 03:45:42.

Kończąc 30-ty Flora Maraton Warszawski otrzymał na mecie pamiątkowy medal.20080921 PL - Katowice. Półmaraton 4energy. (FOTO: Magda Sufranowicz)

20080921 PL - Katowice. Półmaraton 4energy. (FOTO: Magda Sufranowicz)


21.09.2008 - Katowice

Półmaraton 4energy - Katowice

W kolejnej edycji półmaratonu w Katowicach, pomimo że pogoda tego dnia nie rozpieszczała zawodników, na starcie stanęło 2-ch naszych przedstawicieli.

Podczas zawodów padł rekord frekwencji,
co dało dużo satysfakcji i zabawy z biegania na dystansie 21 km..

W pierszej kolejności przybiegł na metę JUREK SUFRANOWICZ,
a później JANUSZ KORNES.20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)

20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)

20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)

20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)

20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)


14.09.2008 - Żywiec

Mistrzostwa Śląska w Triathlonie

Żywiec gościł triathlonistów na Mistrzostwach Sląska w Triathlonie.
Jeszcze tydzień temu w Dzierżoniowie temperatura powietrza wynosiła ponad 30 st. C, a w Żywcu było już tylko 9. Taka zimowa aura wystraszyła wielu zawodników, którzy zakończyli sezon triathlonowy już tydzień temu na zawodach w Dzierżoniowie lub Bydgoszczy.

Mimo "zimowej" pogody wystartowało ponad 30 zawodników, w tym dwóch z Naszego klubu. 600 m. pływania, 15 km. rowerem, i 3 km. biegu było trudnym zadaniem dla śmiałków wchodzących do wody. Wprawdzie temperatura wody wynosiła 17 st. C, ale jazda rowerem w niskiej temperaturze i przy silnym wietrze już dała się we znaki. Nasi zawodnicy dzielnie wstawili się na mecie z całkiem dobrymi wynikami.Tomek Hajewski zmarznięty ale z dobrym czasem kończy bieg, a Jerzy Sufranowicz dał się "ograć" tylko jednemu rywalowi w swojej grupie wiekowej i kolejny raz stajął na podium.

To już koniec startów naszych zawodników w tym roku w triathlonach, co nie znaczy, że już całkiem odpoczywają. W planach jest jeszcze kilka biegów ulicznych, w których zapewne wystartujemy.

O podsumowaniu sezonu triathlonowego dzisiaj nie piszemy.
Buty nie zawisły jeszcze na kołku ;-))

20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz) 20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz) 20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz) 20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)
20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz) 20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz) 20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz) 20080914 PL - Żywiec. Triathlon. (FOTO: Magda Sufranowicz)20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


06.09.2008 - Dzierżoniów

MTB Triathlon o puchar Burmistrza Dzierżoniowa

Tradycyjnie w Dzierżoniowie nasi zawodnicy kończą sezon startowy w triathlonie.

Już po raz czwarty walczyli o puchar Burmistrza, gdzie pływanie odbywało się na zbiorniku wodnym "Sudety" w Bielawie, jazda na rowerach górskich po górkach w okolicy Bielawy i zjazd do Dzierżoniowa na bieg.

Dystanse odpowiednio: 500 m., 25 km., 7 km..

50 zawodników stanęło na brzegu do pływania, a bieg ukończyło jedynie 43.

Wśród "pechowców" znalazł się nasz Janusz Kornes, który tradycyjnie już po dobrym pływaniu ruszył na rower i... na 4 km. "złapał gumę". Był to koniec zawodów dla Janusza, ponieważ nie było możliwości wymiany koła.
Ukończył zawody Jurek Sufranowicz, który mimo fatalnej jazdy na rowerze (górskim) odrobił straty na biegu i w "generalce" był 18, a w swojej grupie zdobył srebrny medal.

To już szóste "pudło" Jurka w tym sezonie i...120 triathlon w karierze.

Powoli kończy się sezon zawodów. Nasz klub otrzymał jeszcze zaproszenie do startu w Żywcu 14-go września, więc kilku zawodnikow powalczy jeszcze w Żywcu.

20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080906 PL - Dzierżoniów. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


30.08.2008 - Podersdorf - AUSTRIA

Half - Ironman

260 zawodników z kilkunastu krajów stanęło na starcie triathlonu na dystansie 1,9 km. pływania, 90 km. rower, 21 km. biegu w Podersdorfie (Austria).

W ostatnią sobotę sierpnia zaplanowano ostatni start naszych zawodników w tak poważnych zawodach w tym roku i na tak długim dystansie. Wystartowało trzech naszych zawodników, którzy w tym roku najczęściej reprezentowali Nasz klub w zawodach triathlonowych.

Pływanie (1,9 km.) już o godzinie 7.30 w ciepłej wodzie, gdzie dużym utrudnieniem była... wysoka fala. Rower (90 km.) po płaskim terenie, ale z bardzo dużym wiatrem. Bieg również płasko, lecz już z wysoką temperaturą powietrza i w słońcu. Tak duża liczba zawodników to "normalność" w zawodach w Austrii, ale zainteresowanie w Europie tą dyscypliną jest ogromne.

Rewelacyjnie płynie Janusz Kornes, który wychodzi z wody na 15 miejscu (34,32 min.). Dwie minuty póżniej z wody wychodzi Jurek Sufranowicz a Tomek Hajewski "walczy" z wysoką falą i kończy pływanie 5 minut za Jurkiem. Rozpoczyna się jazda na rowerze i tu Jurek dostaje "wiatru w żagle" i jedzie mu się fantastycznie. Czas 2,32" godz. (90 km.) daje mu małą przewagę nad Januszem (2,39" godz.) i Tomkiem ( 2,52" godz.). Na biegu (21 km.) Jurek dalej bardzo dobrze rozkłada siły i kończy zawody na 52 miejscu w "generalce" i 2 w swojej grupie wiekowej. Janusz i Tomek biegną troszkę poniżej swojej normy, ale również w swoich kategoriach wiekowych są wysoko (14 ; 31).

Zawody odbyły się po raz 21. Organizatorzy i kibice tradycyjnie już nie zawiedli pokazując jak wyglądają zawody triathlonowe na wysokim poziomie. Tegoroczne zawody ukończyło 250 zawodników z wielu krajów, a oprócz naszych "żelaznych" z Dąbrowy Górniczej startowało jeszcze 3 Polaków (z Nowego Targu), którzy o tych popularnych zawodach dowiedzieli się z naszej strony internetowej.

Powoli kończy się sezon triathlonowy i czas na ... biegi uliczne.

20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)
20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)
20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080830 AUSTRIA - Podersdorf. Triathlon Half-Ironman. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)
18-19.08.2008 - Pekin - CHINY

"IGRZYSKA OLIMPIJSKIE Beijing '2008"

18.08.2008 05:59

Trzykrotna mistrzyni świata, Australijka Emma Snowsill została mistrzynią olimpijską w triathlonie. Snowsill na olimpijskiej trasie wyprzedziła Portugalkę Vanessę Fernandes i swoją rodaczkę Emmę Moffatt. Polki finiszowały na dalszych pozycjach. Ewa Dederko była 30., a Maria Cześnik - 35.

* 01. Emma Snowsill (Australia) 1:58.27,66
* 30. Ewa Dederko (Polska - 1974, Kmicic Częstochowa) + 6.42,19
* 35. Maria Cześnik (Polska - 1977, Szczecin) + 7.44,36

19.08.2009 05:51

Dość niespodziewanie Niemiec Jan Frodeno wywalczył złoty medal w triathlonie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny medal przegrał na finiszu Kanadyjczyk Simon Whitfield, mistrz olimpijski sprzed osmiu lat. Brązowy "krążek" padł łupem Nowozelandczyka Bevana Docherty'ego. Marek Jaskółka, jedyny Polak w stawce zawodników, nie ukończył rywalizacji.

* 1. Jan Frodeno (Niemcy) 1:48.53,28
* -. Marek Jaskółka (Polska - 1976, Akwedukt Kielce) DNF

(źródło: www.onet.pl)Niestety, My tym razem jedynie oglądaliśmy to wszystko w TV, ale już za cztery lata w Londynie są kolejne Igrzyska. A tam, kto to wie... ;-D200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)


17.08.2008 - Zilina - SŁOWACJA

"Slovenský pohár v triatlone žiakov, juniorov, junioriek, mužov, žien a veteránov"

W niedzielę zawodnicy z Dąbrowskiego Klubu KRS TKKF "Triathlon" wzięli udział w zawodach na Słowacji w miejscowości Żilina. "Slovenský pohár v triatlone žiakov, juniorov, junioriek, mužov, žien a veteránov"

Nasz najmłodszy zawodnik Mateusz Grabis (młodzik) przystąpił do konkurencji jako pierwszy. Dystans, jaki miał do pokonania to 300 m. pływania, 10 km. rower, 3 km. bieg. Na mecie zameldował się na 6 pozycji, pokonując tym samym ok. 30 rywali z Czech i Słowacji. Dla Mateusza, był to już ostatni start w tym sezonie. Cieszy fakt, iż jest zawodnikiem rozwijającym się i mającym bardzo duży potencjał, szczególnie w konkurencji rowerowej i biegowej. Straty które wynikają z pływania będą konsekwentnie niwelowane w przyszłym roku.

W Kategorii Open, podzielonej na kategorie wiekowe wystartowali Janusz Kornes i Jerzy Sufranowicz. Startowali na dystansie sprinterskim (750 m. pływania, 20 km. jazda rowerem, 5 km. biegu).

Tradycyjnie Jurek Sufranowicz pokonał swoich rywali. To kolejne zwycięstwo stawia Pana Jurka na miejscu najbardziej wszechstronnego zawodnika w naszym klubie. Janusz Kornes po zaciętej walce z rywalami dobiegł do mety na III miejcu. Należy zaznaczyć, że pogoda również sprzyjała osiąganiu dobrych wyników.

Zawody w Žilinie można zaliczyć do udanych, zarówno pod kątem sportowym jak i kulturalno- turystycznym.

200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes) 200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes) 200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes) 200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)
200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes) 200800817 Słowacja - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Janusz Kornes)


Filip Kużniak jest HONOROWYM członkiem Naszego klubu (KRS TKKF "Triathlon" Dąbrowa Górnicza). Dzięki jego inicjatywie Nasz klub w tym roku ma możliwości rozwoju i zapewniny byt na cały sezon 2008.

Teraz podjął się nowej akcji, która może uratować życie małego dziecka. Dzięki temu, że tak jak MY może uprawiać amatorsko sport (kolarstwo górskie) i startować za granicą, zainicjował wspaniałą akcję "OKRUCHY ZYCIA". Zobaczcie, oceńcie i w miarę możliwości włączcie się do akcji chciaż wpisem ze słowami poparcia."Okruchy Życia" - Sportowcy Piotrusiowi Waludze to przedsięwzięcie mające na celu wsparcie kosztownej rehabilitacji i leczenia Piotrusia Walugi, chłopczyka chorego na ciężką i obecnie nieuleczalną chorobę Werdniga-Hoffmanna SMA1 (rdzeniowy zanik mięśni). Akcja polega na przekazaniu na konto Piotrusia, prowadzone przez Fundację "Zdążyć z Pomocą" pieniędzy uzyskanych z ogólnodostępnej licytacji symbolicznych kamieni - "Okruchów Życia", przywiezionych przez Filipa Kuźniaka i Mateusza Maculewicza z Transalp Challenge 2008 - 600 km wyścigu na rowerach górskich po Alpach, jednej z najcięższych imprez sportowych na świecie.


02.08.2008 - Sławno

Mistrzostwa Polski Weteranów w Triathlonie

Po rocznej przerwie, reprezentantem KRS TKKF "Triathlon" Dąbrowa Górnicza w kategorii mężczyzn powyżej 70 lat, był Zbigniew Ginalski.
Dystans 1,5 / 44 / 10 pokonał z czasem 3:45'29", w swojej kategorii wiekowej zajmując 7 miejsce.20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


02.08.2008 - Rymarov - CZECHY

TRIATHLON

W sobotę 2-go sierpnia 2008 r. w Rymarovie (Czechy) odbyły się zawody w Triathlonie. Zawody były podzielone na kategorie wiekowe. Zawodnicy z naszego klubu startowali w następujących kategoriach: najmłodszej(benjamínci) dzieci do lat 11, (starsí żaci) chłopcy 14 - 15 lat, (muzi) seniorzy 20 - 39 lat.

W najmłodszej kategorii o godz. 10.30 wystartował Sebastian Grabis. Do pokonania miał dystanse 100 m. pływania /5 km. roweru / 1,5 km. biegu. Po zaciętej rywalizacji Sebastian dobiegł do mety jako pierwszy. GRATULACJE.

O godzinie 11.00 do rywalizacji przystąpił starszy brat Sebastiana, Mateusz Grabis. Miał do pokonania odpowiednio większy dystans 200 m. / 10 km. / 3 km.. Mateusz po pływaniu uplasował się na czwartym miejscu, na rowerze odrobił straty. Jednakże rower okazał się bardzo trudny, co odbiło się na biegu. W rezultacie Mateusz uplasował się na drugim miejscu.

Do ostatniej konkurencji na dystansie 500 m. / 38 km. / 8 km. o godzinie 11.45 wystartował Janusz Kornes. Start ten był traktowany przez tego zawodnika, jako ostatni sprawdzian przed głównym startem na dystansie średnim. Podsumowując; Janusz zajął szóste miejsce.

Po ceremonii wręczenia medali dla zwycięzców zostało jeszcze
przyjemne zjedzenie grilowanych kiełbasek. Mniam ;-D

20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


27.07.2008 - Babice - CZECHY

HARNACKI POHAR

To ostatnie zawody z cyklu HARNACKI POHAR, tym razem w Babicach (Czechy). Ponad 100 zawodników z Czech, Anglii ,Słowacji, Polski stanęło na starcie pływania (500 m.), jazdy rowerem (20 km.) i biegu (5 km.).

W tym doborowym gronie nie zabrakło naszych zawodników, którzy tradycyjnie są zapraszani na te zawody. Upalna pogoda i duży wiatr na trasie kolarskiej sprawiły, że zawody okazały się bardzo trudne dla wielu zawodników. Dystans "sprinterski" więc w wodzie ostro się "zagotowało", ponieważ ponad 100 zawodników płynęło tylko 500 m. i każdy chciał uzyskać przewagę przed rowerem. Bardzo dobrze popłynął Janusz Kornes, który kolejny raz wychodzi z wody w pierwszej 10-tce. Dobrze też jedzie na rowerze, a na biegu kontroluje sytuację kończąc zawody na 8 miejscu ( 5 w swojej grupie wiekowej.)

Pozostali nasi zawodnicy również wypadają bardzo dobrze. Jurek Sufranowicz ponownie staje na podium w swojej kategorii zajmując 3 miejsce (31 generalnie), a Tomek Hajewski jest 14 w grupie wiekowej i 33 w "generalce".

To kolejny udany występ zawodników KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza, którzy ten sezon mimo że jeszcze nie zakończony, mogą już uznać za udany. Jeszcze kilka startów w tym roku. Oby równie udanych. ;-D

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800727 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


13.07.2008 - Roth - NIEMCY

QUELLE CHALLANGE ROTH

W niedzielę, w znanej dla triathlonistów miejscowości niemieckiej Roth odbywały się zawody na dystansie klasycznym. W tym dniu poza dystansem, zawodnicy zmagali się z rzęsistym deszczem. Nasz klub KRS TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza reprezentowało dwóch zawodników:

Flak Olek - Wystartował o godz. 7.25 w IX serii. Na pływaniu uzyskał całkiem dobry wynik. Problemem jednak okazało się bieganie. Po 15 kilometrze rozpoczęła się prawdziwa udręka do mety. Ostateczny wynik to 10:34'05"

Filuś Stanisław - Wystartował o godz. 7.35 w X serii. Stasiowi zaś doskwierały problemy z rowerem , za to na biegu pokazał się z bardzo dobrej strony. Ostateczny wynik to 11:06'11"

Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i trudnych triathlonów (IRONMAN) w Europie (4 km. pływania, 180 km. rower i 42 km. biegu). Tym startem kolejni nasi zawodnicy wpisali się do grona "żelaznych" naszego klubu (po Pustułce, Kornesie, Sufranowiczu oraz Hajewskim) i są nielicznymi w Polsce, którzy zaliczyli pełny triathlon.

Obaj panowie dołączyli do elitarnego grona "IRONMAN".


Z Niemiec dotarła przesyłka od naszego sympatyka, który organizował i pomagał naszym zawodnikom w starcie w Roth. Leszek mieszka na stałe w Niemczech i co roku opiekuje się Polakami starującymi w tych zawodach.

Zdjęcia z zawodów można ściągnąć ze strony
(KLIKNIJ TUTAJ BY POBRAĆ ZDJĘCIA). Jest też i film. Można go ściągnąć ze strony (KLIKNIJ TUTAJ BY POBRAĆ FILMY) w różnych formatach. Polecam ten o największej rozdzielczości.

200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800713 Niemcy - Roth - QUELLE CHALLANGE ROTH. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200800712 PL - Tychy - Paprocany. Duatchlon. (FOTO: BEZPŁATNY TYSKI TYGODNIK MIEJSKI "TWOJE TYCHY" nr 28/34 15 lipca 2008)

200800712 PL - Tychy - Paprocany. Duatchlon. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


12.07.2008 - Tychy

Duathlon - Paprocany

W niedzielę, po sobotnim starcie starszych kolegów, do rywalizacji przystąpił Mateusz Grabis. Ze względu na stan wody mogły się odbyć tylko zawody w duathlonie. Dystans jaki mieli zawodnicy do pokonania to 7 km. bieg, 20 km. rower i 3 km. bieg. Mateusz stanął do rywalizacji z przeciwnikami w kategorii do lat 19. Nie zraziło go to, że będzie się ścigał ze starszymi od siebie kolegami. 7 km. odcinek biegowy w połączeniu z drugim biegiem 3 km., dał dla Mateusza najdłuższy dystans 10 km. przebiegnięty przez niego na zawodach. Na mecie udowodnił, że pomimo młodego wieku można zajmować jedne z najwyższych lokat. Tym samym pokazał że ma zadatki na znaczącego zawodnika w przyszłości..Wywiad Jerzego Sufranowicza
w BEZPŁATNYM TYSKIM TYGODNIKU MIEJSKIM "TWOJE TYCHY" nr 28/34 15 lipca 2008

Tylko w trzech miastach w naszym województwie organizuje się zawody triathlonowe - w Żywcu, Dąbrowie Górniczej i właśnie w Tychach - powiedział Jerzy Sufranowicz, zawodnik, sędzia i działacz triathlonowy z Dąbrowy Górniczej. - Dzisiaj na starcie stanęło nieco mniej zawodników niż zwykle i to nie dlatego, że nie ma pływania, kalendarz imprez jest po prostu przepełniony. Dzisiaj rozgrywane są w Chodzieży mistrzostwa Polski, wielu zawodników pojechało do Roth w Niemczech na prestiżowe zawody w triathlonie i do Czech. W tym roku tyski triathlon jest więc imprezą wybitnie rekreacyjną, ale to dobrze, bo takich imprez jest w Europie coraz więcej.200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


12.07.2008 - Nova Ves u Litovie - CZECHY

Triathlon Olimpijski Grafilit 2008 w LITOVEL Czechy

100 zawodników (ze 103 startujących), którzy stanęli w ogromnym upale do rywalizacji ukończyło triathlon, co było rekordem frekwencji na tych corocznych zawodach w tym mieście.

Czterech zawodników wystawił Nasz klub. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych (upał, wiatr na trasie kolarskiej) wszyscy ukończyli zawody.

1.500 m. pływania, 40 km. jazdy rowerem i 10 km. biegu to dystans olimpijski na , którym rywalizowali zawodnicy. Najlepiej w "generalce" wypadł Janusz Kornes, który przybiegł 12 do mety (5 miejsce w kategorii wiekowej), Tomasz Hajewski był 44 (15 w kategorii wiekowej). 46 miejsce zajął w generalnie Jerzy Sufranowicz (4 miejsce w kategorii wiekowej) a 63 pozycję uzyskał debiutant w tak poważnych i na takim dystansie Maciej Moskwa (21 w kategorii wiekowej). Występ naszych zawodników wypadł całkiem dobrze, a Tomek i Maciek uzyskali rekordy życiowe. Janusz Kornes utrzymuje wysoką formę, Jurek Sufranowicz po przerwie urlopowej też "w normie" :-) .

200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200800712 Czechy - Nova Ves. Triathlon Olimpijski Grafilit 2008. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080712 Czechy - Nova Ves u Litovie. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

Za 2 tygodnie kolejny start w Czechach już w sprincie.20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)


05.07.2008 - Jaworzno

II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna "Stalowy Sokół"

5-go lipca 2008 roku na zalewie Sosina w Jaworznie, odbyły się zawody Triathlonowe pod nazwą II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna "Stalowy Sokół".
Mało zachęcająca pogoda spowodowała że na starcie stanęło zaledwie 55 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Organizatorzy jednak zadbali o to, by na czas wyścigu nie padał deszcz.

Do pokonania zawodnicy mieli 400 m. pływania 10 km. rowerem MTB i 3 km. biegu.

Z naszego klubu najlepszym osiągnięciem może poszczycić się Mateusz Grabis który w swojej kategorii wiekowej (młodzik) stanął na najwyższym podium a tym samym udowodnił że potrafi nawiązywać walkę z rówieśnikami (nawiązanie do startu z ubiegłego tygodnia).

Pozostali zawodnicy którzy reprezentowali KRS TKKF Triathlon DG, to Filip Kołakowski (dystans pokonał w czasie 42'54" zajmując 14 miejsce kat M3).
W tej samej kategorii startował jeszcze Janusz Kornes, jednak w tych zawodach niewiele pokazał, nie licząc spóźnionego startu ;) .

W kategorii M4 startował Stanisław Filuś który zajął 7 miejsce. W przyszłym tygodniu będziemy obserwować Stasia na Ironmanie w Roth i tym samym już trzymamy kciuki.

20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080705 - Jaworzno. II Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie "Stalowy Sokół". (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)


29.06.2008 - Hlućin - CZECHY

Velka cena Ostravy

W Czeskim Hlućinie nieopodal Ostrawy zostały rozegrane zawody z cyklu Czeskiego Pucharu Żaków i Dorostenców (odnośnik Naszych młodzików i juniorów). Zawody odbywały się przy słonecznej ale i wietrznej pogodzie. Wiatr podczas pływania sprawił nieco kłopotów młodszym zawodnikom. Spowodowało to, że dystans, który przepłynęli był nieco większy niż przewidziany regulaminem.

Nasza klubowa reprezentacja wystawiła pięciu zawodników w różnych kategoriach. Pierwszy wystartował Kosowski Mariusz na dystansie 750 m. pływania - 20 km. roweru - 5 km. biegu (0,75-20-5). Był to jego pierwszy start na zawodach z jazdą na szosowych rowerach a drugi w karierze. Zajął 12 miejsce.

Jako drudzy wystartowali seniorzy, w tej grupie reprezentował nas Janusz Kornes. Po zaciętej walce uplasował się na 7 miejscu.

W dalszej kolejności do zawodów przystąpił Mateusz Grabis, któremu wiatr sprawił najwięcej kłopotów na pływaniu; wola walki i próba odrabiania strat spowodowała że popełnił zbyt wiele błędów technicznych i w konsekwencji: DNF - "Red kart" ;) .

Na koniec przystąpili do obrony honoru najmłodsi Marcin Neuman 12-13 lat i Sebastian Grabis do 11 lat. Okazało się że najmłodsi startują najlepiej. Marcin 4 miejsce, a Sebastian po znakomitym biegu 2 miejsce. Wielkie gratulacje.

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)

20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes) 20080629 - Czechy - Hlućin. Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)20080622 - Susz. Triathlon na dystansie średnim. (FOTO: nadesłał Jerzy Kornes)


22.06.2008 - Susz

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie średnim

W ubiegłą niedzielę na mistrzostwach w Suszu reprezentował nas jeden zawodnik Roman Pustułka. Potwierdził wysoką formę sportową zajmując 2 miejsce w kategorii M 40, a 6 miejsce generalnie. Napawa zadowoleniem fakt że, Roman jeszcze pokaże wysoką klasę, na nie jednych zawodach, na średnim i długim dystansie.20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


22.06.2008 - Berlin - NIEMCY

Triathlon Olimpijski

Na zawody do Berlina, na dystanskie olimpijskim, wybrała się delegacja naszego klubu w składzie trzech osób: Tomasz Hajewski, Janusz Kornes oraz Jerzy Sufranowicz. Startowali w różnych kategoriach wiekowych. Zmierzyli się z ponad 400 rywalami.

Jurek Sufranowicz, bez względu na ogromny upał, który dawał się we znaki na biegu, porażająco ograł swoich rywali w kat. M 50 i zajął 1 Miejsce.

Janusz Kornes, mimo niedawnej kontuzji kostki, podjął walkę z rywalami. Niestety problemy techniczne na rowerze pozbawiły go 3 miejsca w kategorii M 35, w konsekwencji uplasował się na 4 miejscu, w generalce na szczęśliwym 13.

Tomek Hajewski utrzymał równe, mocne tempo i po niespełna 1:50' dobiegł do mety zajmując 18 miejsce.

Zawody w Berlinie można zaliczyć do udanych.
Możliwe, iż w przyszłym roku również odwiedzimy Niemców.

Poza zawodami wyjazd miał również w swoim programie zwiedzanie miasta.

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080622 Niemcy - Berlin. Triathlon olimpijski. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)ZOBACZ DYPLOM !


06.2008 - DĄBROWA GÓRNICZA

Wyróżnienie dla KRS Triathlon

Klub Triathlon Dąbrowa Górnicza został wyróżniony przez dzieci i Radę Pedagogiczną Przedszkola Nr. 4 w Dąbrowie Górniczej tytułem "Przyjaciel Przedszkola" za pomoc i zaangażowanie w życie społeczności przedszkolnej (organizacja zawodów i festynów dla dzieci). Przyznanie tak zaszczytnego tytułu wraz dyplomem (dla prezesa klubu) odbyło się na zakończenie roku szkolnego 2007/2008 na uroczystym spotkaniu.

Podziękowanie dla Adama Neumana za bardzo duży wkład przy organizacji zawodów dla dzieci, dzięki któremu dzieci poznały smak sportowej rywalizacji.20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)


14.06.2008 - Bruśperk - CZECHY

XTREME Triathlon

14.06.2008 W czeskim Bruśperku odbywały się zawody z cyklu XTREME triathlon. Jako jedyny polski zawodnik startował zawodnik naszego klubu Janusz Kornes.

Pogoda na zawodach dopisała zawodnikom, pływanie odbywało się na jeziorze bez pianek, trasa rowerowa to prawdziwe MTB, no i tu zaczynają się "schody", a dokładnie mówiąc zjazdy (!), których triathloniści muszą się jeszcze uczyć. :)

Trasa biegowa jak przystało na exteme dość selektywna.

W końcowym efekcie Janusz Kornes kończy zawody na V miejscu w elicie.

20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080614 Czechy - Brusperk. Zawody XTREME Triathlon. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


14.06.2008 - Psary

WYSCIG KOLARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY PSARY

PSARY 14-go czerwca były "stolicą" śląskiego kolarstwa, gdzie spotkali się na wyścigu kolarze amatorzy nie tylko ze Śląska, organizowany przez Gminę Psary.

Ponad 150 zawodników w kilku grupach wiekowych walczyło o cenne nagrody i puchary. Nie zabrakło też naszych zawodników, dla których wyścig kolarski to znakomite przygotowanie do triathlonu. Wystarowaliśmy w kilku kategoriach wiekowych od najmłodszych po mastersów. Nasi zawodnicy nie ustępowali kolarzom i spisali się bardzo dobrze. Najmłodsi Maciek Baran i Tomek Sufranowicz dzielnie walczyli zajmując 4 i 6 miejsce w swoich grupach, a nagrodą okazały się... samochody (foto).

Następnie do walki już na szosie stanęli starsi kolarze. I tutaj dąbrowscy triathloniści pokazali "klasę".

Mateusz Grabis był 2 w grupie juniorów a Jerzy Sufranowicz po ostrym finiszu wygrał kategorię powyżej 40 lat, obydwaj zdobywając okazałe puchary. Był to już piąty wyścig organizowany w Psarach. Jak zawsze wspaniale zorganizowany i przeprowadzony przez organizatorów.

20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)
20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)
20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080614 PL Psary. Zawody kolarskie. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)


07.06.2008 - Uhersie Hradniste - CZECHY

7.06.2008 odbyły się kolejne zawody triathlonowe w Czechach (Uhersie Hradniste), gdzie swoją dyspozycję mogli sprawdzić najmłodsi zawodnicy naszego klubu. Pojechała dość liczna drużyna i już nie całkiem po naukę lecz walczyć o medale. Debiutantem był tylko Mariusz Kosowski, natomiast pozostali mieli już "szlify" w zawodach. Pływanie na basenie, jazda na rowerach górskich i bieg. Tym razem Maciek Baran, Przemek Gągol i wspomniany Mariusz Kosowski, musieli uznać przewagę swoich kolegów z Czech, ale Marcin Neuman i Mateusz Grabis "namieszali" w szykach Czechom i stanęli na "pudle". Marcin zajął III miejsce w kategorii do lat 13, a Mateusz był drugi w 16-latkach.
Najlepiej wypadł Janusz Kornes (trener dzieci), który również wystartował w "elicie" i w kategorii 30 lat wygrał zawody stając na najwyższym stopniu podium.

20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080607 Czechy - Uhersie Hradniste. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


31.05.2008 - Nova VES u Litovie - CZECHY

HARNACKY POHAR - Tylko dla Żelaznych

LITOVEL miasteczko w Czechach, gdzie dwa razy w roku spotykają się triathloniści. 30-go maja tam właśnie czołowi zawodnicy z Czech i Słowacji sprawdzali swoją formę w pierwszych tak poważnych zawodach.

Dystans 1,9 km. pływania, 90 km. rower , 21 km. bieg.
Upalna pogoda (29 C) nie odstraszyła 89 śmiałków, którzy stanęli na starcie pływania w " kanionie" po wyrobisku po kamieniołomach Nowej Vsi. Woda 20 st. C, więc tylko 2 zawodników nie kończy pływania. Wiatr i pofałdowana trasa kolarska na dyst. 90 km. daje się we znaki kolejnym zawodnikom, a upał na 21 km. trasie biegowej, powoduje, że zawody kończą tylko najwytrwalsi.

W gronie kończących jest Jerzy Sufranowicz, który bardzo dobrze zaczął zawody i po półmetku był na czele w swojej grupie wiekowej . Czas 29.21 min. w pływaniu i 1.21 min. na 45 kilometrze jazdy rowerem, dawały nawet wysokie miejsce w "generalce" ale .. dalej błąd i .został "wywieziony w pole" na rowerze. Jadąc za miejscowym zawodnikiem wyjechali na inną trasę kolarską i zaliczyli 4 km. więcej. Po tym fakcie "pękła psychika" i nogi zrobiły się z "waty". Po rowerze (90 km.) 21 km. biegu w ogromnym upale, zrobiły swoje. To już nie była walka z rywalami a o przetrwanie.

Jurek zakończył zawody na 8 miejscu ( masters ) był to jego 116 ukończony triathlon.

20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080531 Czechy - Nova Ves u Litovie. Zawody triathlonowe HARNACKY POHAR. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. od lewej - Kacper Marusak,Amadeusz Majchrowski, Bartek Marcinkiewicz, Tomek Sufranowicz, Daniel Falkiewicz, Agata Kołkowska. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. Przed startem cała drużyna. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. Pani Beata Dubaj ze swoimi zawodnikami. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)

20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. Dyplomy. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


29.05.2008 - DĄBROWA GÓRNICZA

XI Miejska Olimpiada Przedszkoli

29.05.08. w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej, 138 zawodników z 23 przedszkoli z Dąbrowy Górniczej, rywalizowało w XI Miejskiej Olimpiadzie Przedszkolaków. Impreza miała bardzo poważną oprawę z zapaleniem znicza olimpijskiego i flagą oraz wielu zaproszonych gości.

Startowały drużyny 6-cio osobowe w konkurencjach nie całkiem olimpijskich, ale równie trudnych i ciekawych, przygotowanych przez organizatorów.

Nadspodziewanie dobrze wypadły "maluszki" z przedszkola nr 4 (małego), z którym nasz klub współpracuje na zasadzie patronatu sportowego. "Nasza" drużyna mimo, że jest to przedszkole bardzo małe, w generalnej klasyfikacji zajęła 3 miejsce.

Gratulacje dla zawodników i kadry pedagogicznej z Panią Beatą Dubaj na czele, która przygotowywała dzieci do tak znakomitego występu.

20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. Daniel Falkiewicz - 2 miejsce w rzucie do kosza. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. Agatka  Kołkowska - 2 miejsce tor przeszkód. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. 3 miejsce dla przedszkola nr 4. (FOTO: Magdalena Sufranowicz) 20080529 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". XI Miejska Olimpiada Przedszkolaków. 3 miejsce dla przedszkola nr 4. (FOTO: Magdalena Sufranowicz)


18.05.2008 - Katowice

Zgodnie z tradycją równiez w tym roku reprezentacja naszego Klubu brała udział w Wojewódzkim Zlocie Sportowo - rekreacyjnym TKKF. W tym roku był to jubileuszowy 50, odbył się 18.05.2008 r. w Katowicach. wzięło w nim udział kilkanaście klubów TKKF naszego województwa.
Najlepszy wynik osiągnęły koszykarki które zajęły II miejsce, pozostali zawodnicy startujący w różnych konkurencjach znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe co pozwoliło im poprawiać miejsca zajęte rok temu. Start naszych zawodników należy uznać za udany.20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)


10.05.2008 - Ostrawa - CZECHY

W Ostrawie 10-go maja odbył się triathlon, tradycyjnie już
otwierający sezon "Ludzi z Żelaza".

Ze względu na wiosenną porę pływanie odbywa się na basenie krytym (50 m.) w Porubie (dzielnica Ostrawy) W tym roku na starcie stanęło 50 dorosłych i 25 dzieci i młodzieży. Dorośli mieli do pokonania 500 m. pływania, 20 km. rower, i 6 km. biegu. Dzieci odpowiednio mniej do wieku.

Nasi najmłodsi na bardzo trudnej trasie kolarskiej i biegowej spisali bardzo dobrze. Przemek Gągol zajął II miejsce, a Maciek Baran III wśród swoich rówieśników. Również na "pudle" stanął Jerzy Sufranowicz zajmując I miejsce w kategorii "masters". Janusz Kornes był 11 w kategorii "senior". Nasza czwórka była jedyną zagraniczną ekipą startującą w zawodach w Ostrawie i zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez organizatorów.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Tomas Matera (Lipnik) przed Karolem Dzalajem I Miroslawem Patkiem, wszyscy z Czech.

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080510 Czechy - Ostrava Paruba. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080502 DG - Łęknice. II Sztafeta Integracyjna Służb Użyteczności Publicznej. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)


02.05.2008 - DĄBROWA GÓRNICZA.

II Sztafeta Integracyjna Służb i Insytucji Użyteczności Publicznej pod patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza

Inauguracją sezonu triathlonowego w Dąbrowie Górniczej była II Sztafeta Tiathlonowa, która odbyła się 2-go maja na obiektach szkoły (ZS nr 4) w Dąbrowie Górniczej - Łęknice.
Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn złożonych z pływaka, kolarza i biegacza, którzy mieli do pokonania odpowiednio: 200 m. pływania, 7 km. rowerem, 1000 m. biegu.
Na starcie pierwszej konkurencji (pływanie na basenie) stanęli obok siebie: nauczyciele, uczniowie, strażacy, radni, hutnicy, ratownicy, emeryci, dzieci i inne "reprezentacje" różnych zawodów w wieku od 10 do 70 lat. Celem imprezy była wspólna zabawa różnych służb, firm, klubów propagująca trzy podstawowe dziedziny ruchu (pływanie, jazda rowerem, bieg). Mimo "zabawy" była to ostra rywalizacja sportowa i przyniosła wiele emocji i. niespodzianek. "Czarnym koniem" okazała się sztafeta Straży Pożarnej z Bytomia, która wygrała zawody w klasyfikacji generalnej pokonując sztafety, które miały w składach triathlonistów.

Puchary i upominki wręczał pełnomocnik Prezydenta Pan Robert Koćma oraz wielokrotny reprezentant Polski w tiathlonie, Pan Zbigniew Ginalski (klub Triathlon Dąbrowa Górnicza).

=======================

W dniu 2 maja 2008 r. odbyła się w Dąbrowie Górniczej
II SZTAFETA INTEGRACYJNA SŁUŻB I INSTYTUCJI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA
Organizatorem był Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Triathlon.

W sztafecie wzięło udział 13 drużyn:
1.
Straż Pożarna Bytom
Pływak - Rafał Goj
Kolarz - Józef Urbanik
Biegacz - Marcin Gluch
8.
Klub Biegacza ArcelorMittal
Pływak - Dariusz Strzałkowski
Kolarz - Antoni Osipowicz
Biegacz - Mariusz Hutnicza
2.
MOS Dąbrowa Górnicza
Pływak - Tomasz Kowalski
Kolarz - Patryk Jeliński
Biegacz - Jarosław Mróz
9.
SALSA
Pływak - Filip Kołakowski
Kolarz - Ireneusz Dzideczek
Biegacz - Andrzej Boryka
3.
TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - druzyna nr 1
Pływak - Sebastian Grabis
Kolarz - Przemysław Gągol
Biegacz - Maciej Baran
10.
TKKF SATURN CZELADŹ
Pływak - Janusz Kornes
Kolarz - Waldemar Mazur
Biegacz - Damian Milczanowski
4.
TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - druzyna nr 2
Pływak - Patryk Nos
Kolarz - Krzysztof Kochan
Biegacz - Adrian Misiak
11.
NEMO WODNY ŚWIAT Dąbrowa Górnicza
Pływak - Rafał Imiołek
Kolarz - Jakub Staroń
Biegacz - Adam Kowalczyk
5.
Techniczne Zakłady Naukowe Dąbrowa Górnicza
Pływak - Tomasz Florek
Kolarz - Krzysztof Jurczyk
Biegacz - Michał Krawczyk
12.
TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 3
Pływak - Marcin Neuman
Kolarz - Mariusz Kosowski
Biegacz - Mateusz Grabis
6.
Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 1
Pływak - Krzysztof Nowicki
Kolarz - Krzysztof Trzebiński
Biegacz - Norbert Brzózka
13.
TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 4
Pływak - Agnieszka Hajewska
Kolarz - Tomasz Hajewski
Biegacz - Zbigniew Ginalski
7.
Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 2
Pływak - Robert Koćma
Kolarz - Bartosz Matylewicz
Biegacz - Tomasz Sołtysik


W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

I miejsce Straż Pożarna Bytom
II miejsce MOS Dąbrowa Górnicza
III miejsce Klub Biegacza ArcelorMittal


W klasyfikacji grup dziecięcych:

I miejsce TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 3
II miejsce TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 2
III miejsce TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 1


W klasyfikacji Klubów TKKF

I miejsce TKKF SATURN CZELADŹ
II miejsce TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 4


W klasyfikacji Urzędów

I miejsce Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 2
II miejsce Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza - drużyna nr 1

W klasyfikacji " zaproszeni goście"


I miejsce NEMO WODNY ŚWIAT
II miejsce Techniczne Zakłady Naukowe
III miejsce Klub Salsa

Każdy z uczestników dostał drobny upominek, wyróżniono także najstarszego (Pan Zbigniew Ginalski) oraz najmłodszego (Adrian Misiak) zawodnika.20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Bieg VIP'ów. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Bieg VIP'ów. Dekoracja. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Bieg VIP'ów. Dekoracja. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Bieg VIP'ów. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


20.04.2008 - DĄBROWA GÓRNICZA.

I Półmaraton Dąbrowski '2008

W Dąbrowie Górniczej niedziela 20.04.2008 roku przejdzie do historii jako data rozegrania I Półmaratonu w mieście. 341 zawodników wystartowało na dystansie 21 km. I tutaj nie mogło zabraknąć Naszych zawodników, którzy stanęli do walki z profesjonalnymi biegaczamiz Polski nie tylko.
Warto nadmienić ,że tej doborowej stawce Roman Pustułka zajął 47 miejsce, Filip Kołakowski 120, a Henryk Walkowski był 167.
W ramach imprez towarzyszących biegowi głownemu, odbyły się biegi dla przedszkolaków i Nasz najmłodszy zawodnik w klubie Tomek Sufranowicz zajął 3 miejsce a tata Tomka w bigu VIP-ów (1600 m.) rywalizował z Prezydentem Dąbrowy Górniczej i prezesami innych klubów sportowych w mieście oraz radnymi. Tutaj prezesi klubów mimo sportowej walki (na ostatnim 200 metrowym odcinku) musieli uznać wyższość TRIATHLONU i Jurka Sufranowicza, który mimo że to tylko zabawa okazał się najlepszy z 14 zawodników, którzy stanęli do startu pokazując, że nie tylko praca dla miasta, ale i zabawa może zintegrować ludzi odpowiedzialnych za sport w mieście.

20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Bieg dla przedszkolaków. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Bieg dla przedszkolaków. Dekoracja. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Jerzy Sufranowicz (TKKF TRIATHLON DG) i Pan Jacek Fedorowicz. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20080420 DG - Centrum. HWS "CENTRUM". I Półmaraton Dąbrowski. Przedstawiciele organizatorów biegu z Panem Jackiem Fedorowiczem. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


20.04.2008 - Katowice.

Bieg Korfantego

W Katowicach w biegu Korfantego reprezentował NAS Tomek Hajewski przygotowujący się do pierwszych startów w triathlonie. Tomek potwierdził, że ZIMA biegowo została dobrze przepracowana i czas na... triathlon w Ostrawie (10.05.2008).


19.04.2008 - Raduszn.

Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie

W Raduszynie k/Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie gdzie wystartował jedyny NASZ zawodnik Maciek Moskwa. Maciek od roku dopiero "pokochał" triathlon (na co dzień jest ratownikiem GOPR) i z powodzeniem startuje już w zawodach najwyższej rangi. Jeżeli "dopracuje" pływanie może być w czołówce triathlonowej Polski. W Poznaniu zajął 24 miejsce co w rywalizacji z czołowką jest bardzo dobrym wynikiem.20080406 PL Żywiec. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080406 PL Żywiec. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080406 PL Żywiec. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080406 PL Żywiec. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


06.04.2008 - Żywiec.

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

457 zawodników z Ukrainy, Litwy, Austrii, Słowacji, Czech, Włoch i Polski ukończyło IX półmaraton "O puchar Starosty Żywieckiego" zorganizowany przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała biegaczom, którzy mieli do pokonania dystans 21 km 97,5 metra (trasa posiada atest PZLA) na bardzo malowniczej, ale trudnej ze względu na ilość podbiegów trasie dookoła Jeziora Żywieckiego. Na trasie przygrywała kapela Jaworzyna z Czernichowa nadając rytm biegnącym zawodnikom. Dopisali także widzowie, którzy licznie stawili się na żywieckim rynku żywiołowo dopingując finiszujących biegaczy.

Zwycięzcą półmaratonu został z wynikiem 1:10:22 Jerzy Zawierucha (Chemia-Hurt Rybnik), wyprzedzając Vitali Byelovola z Ukrainy oraz swojego klubowego trenera Mirosława Gołębiowskiego.

W biegu tym startowali też zawodnicy klubu TRIATHLON Dąbrowa Górnicza przygotowujący się do sezonu startowego w triathlonie i ukończyli bieg w dobrej duspozycji. Tomek Hajewski z czasem 1;37,32 zajął 140 miejsce a Jerzy Sufranowicz był 179 z czasem 1;40.10.

Teraz kolejny półmaraton już w Dąbrowie Górniczej (20.04.2008)

Maciek Moskwa natomiast startował w Bydgoszczy na tym samym dystansie i na płaskiej trasie uzyskał czas 1:32.00 co dało mu wysokie 64 miejsce potwierdzając, że przygotowanie biegowe do triathlonu już jest i....tylko czekać na starty w triathlonie.


16.03.2008 - Katowice.

Powitanie wiosny

W niedzielę 16 marca 2008 r. dwóch zawodników klubu (Maciej Moskwa oraz Tomasz Hajewski) przywitali wiosnę, przebiegając 15 km. w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Maciek ukończył bieg w czasie 1:04, podczas gdy Tomasz przebiegł dystans w 1:19.

II edycja biegu "Powitanie wiosny" cieszyła się sporym zainteresowaniem biegaczy, gdyż brało w nim udział prawie 600 osób. Zróżnicowany profil trasy pozwolił na "przetarcie się" i sprawdzenie formy przed nadchodzącym sezonem."20080314 PL Będzin. Zawody pływackie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


14.03.2008 - Będzin.

Sztafeta pływacka z okazji 650-lecia BĘDZINA

Zawodnicy klubu Tiathlon Dąbrowa Górnicza przygotowują sie do sezonu triathlonowego 2008 r. bardzo intensywnie. Są to kilometry przepłynięte w wodzie i na treningach biegowych. Również zaczynają się treningi kolarskie w terenie. Aby urozmaicić sobie monotonny trening, startują w zawodach traktując te starty jako sprawdziany przed sezonem.

W Będzinie 14.03.08 na basenie " Ksawera" odbyła się sztafeta pływacka z okazji 650-lecia BĘDZINA na dystansie 50 km.. Zaproszono do udziału zawodników
naszego klubu, którzy do 50 km. dystansu "wstawili " swoje 1 km odcinki. Wojtek Pustułka 1 km. pokonał w czasie 16'23", a Jerzy Sufranowicz 17'00", przyczynając się do "uczczenia " pięknej rocznicy naszego sąsiedniego miasta.20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Okolicznosciowa zawieszka. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Okolicznosciowa statuetka. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Grupa dzieci. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Grupa seniorów. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Grupa seniorów. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Tomek - klubowa "maskotka". (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


14.02.2008 - Dąbrowa Górnicza.

TO JUŻ 10 LAT !!!

14.02.2008 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w kawiarence Technicznych Zakładów Naukowych ( pawilon B ) w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Łukasińskiego, odbyło się spotkanie z okazji 10-lecia powstania KRS TKKF TRIATHLON DĄBROWA GÓRNICZA.

Na uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu klubu przybyli zaproszeni goście przedstawiciele TKKF Katowice oraz dąbrowskiego magistratu w osobach:
Antoni Jazienicki (prezes śląskiego TKKF Katowice), Zbigniew Kałuża (z-ca naczelnika ds. sportu i rekreacji), Filip Kuźniak (z-ca dyrektora Biura Komunikacji Społecznej ArcelorMittal Poland).

Jerzy Sufranowicz przedstawił uczestnikom spotkania historię powstania i kolejne etapy działalności klubu triathlonowego.

Klub RS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza
14.01.2008 roku wkroczył w drugie 10-lecie działalności.

W dalszej części spotkania J. Sufranowicz wręczył zasłużonym działaczom i gościom zaproszonym okolicznościowe pamiątkowe statuetki wraz z legitymacją honorowego członka klubu triathlonowego przy ArcelorMittal Poland.

Po wystąpieniach osób zaproszonych, wszyscy członkowie klubu zaprezentowali swoje nowe stroje sportowe z logo naszego partnera pozując do wspólnych zdjęć. Po uroczystym spotkaniu i poczęstunku, najmłodsi członkowie klubu triathlonowego rozpoczęli zajęcia treningowe na pływalni tutejszej szkoły.

20080214 DG. 10-lecie Klubu TKKF TRIATHLON DG. Okolicznosciowa statuetka. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

>> ZOBACZ CAŁĄ RELACJĘ Z OBCHODÓW 10-LECIA KLUBU <<

aktualizacja: sobota, 22 styczeń 2011.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_<< WRÓĆ - TRIATHLON <<

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Strona aktualizowana na podstawie materiałów otrzymywanych od Pana Jerzego Sufranowicza.