-
KRS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza* SPORT DG < REKREACJA i WYPOCZYNEK DG < TRIATHLON DG < CIEKAWOSTKI RELACJE INFORMACJE
* SPIS DG < STRONA GŁÓWNA DG < NOWOŚCI DG


TO JEST STRONA
MIESZKAŃCA MIASTA
STRONA GŁÓWNA
DĄBROWA GÓRNICZA

TRIATHLON DG - STRONA GŁÓWNA


|:
SEZON 2007

|:
PODSUMOWANIE SEZONU 2007
|:
CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE


-PODSUMOWANIE SEZONU 2007 ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vvTo tylko część zdobytych w tym roku pucharów przez naszych zawodników. Wiele innych stoi już w gablotach i na półkach naszych zawodników oraz w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza.Dzieci

Nasi najmłodsi zawodnicy oprócz indywidualnych startów w triathlonach (Ostrawa, Szczecinek) startowali w biegach i zawodach pływackich i kolarskich. Największym klubowym "wyczynem" było zajęcie III miejsca w sztafecie triathlonowej w Dąbrowie Górniczej, gdzie rywalizowali z drosłymi zawodnikami.
Nasi "młodzi" w składzie: Paulina Starzyńska, Mateusz Grabis, Marcin Neuman, już szykują się na nowy sezon 2008.Sobczyk-Soja Beata

W tym roku wydarzeniem poza sportowym były narodziny "najmłodszego" zawodnika naszego klubu.
Beatka Sobczyk-Soja urodziła syna. Gratulacje dla "Beci" i Tomka.Ginalski Zbigniew

Ten rok to powrót do mojego triathonu po 2-letniej przerwie (wypadek na rowerze). Lódz, Olsztyn, Chodzież - wróciłem. Moi rywale jeszcze w tym roku zauważyli moje słabości, ale następny rok powinien "być mój" Nie składam "broni" i jeszcze powalczę.Hajewski Tomasz

Dla mnie każdy start w tym roku był ważny, jako sprawdzenie siebie i mojej formy. Najbardziej zadowolony jestem ze startu w Hlucinie, gdzie ani nie zawiódł sprzęt (jak w zeszłym roku), ani nie dałem się podjazdom. Z drugiej strony, kiedy to na rowerze mijał mnie kolejny zawodnik z Czech, zdałem sobie sprawę, że w przyszłości muszę więcej trenować jazdę w górach. Załuję, że w tym sezonie nie udało mi się wystartować w Dzierżoniowie, chociaż już kolejny raz przymierzałem się do tych zawodów, ale warunki pogodowe skutecznie mnie odstraszyły.Kornes Janusz

Okazało się, że do sezonu jestem zaskakująco dobrze jak na swoje możliwości przygotowany. Wystartowałem 9 razy w przeciągu trzech miesięcy. W poprzednich latach, startując z taką częstotliwością byłem w stanie ukończyć 4 starty w przyzwoitym tempie, a w tym roku imponująco 9 razy!. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w swojej kategorii wiekowej plasowałem się na wysokich miejscach. Głównym celem tego sezonu był "Hanacky puchar" w Czechach. W generalnej kategorii uplasowałem się na 4 miejscu. Na potwierdzenie swojej formy mogę się pochwalić, że poprawiłem swój wynik do ubiegłego roku o 7 minut (oczywiście na dystansie olimpijskim). W przyszłym sezonie konsekwentnie będę się starał przygotować do zawodów na dystansie średnim.Moskwa Maciek

- najważniejszy start w tym roku -
THE NORTH FACE ADVENTURE TROPHY : 300 km scigania na rowerach, kajakach i pieszo po tatrach i okolicy
- najwartościowszy wynik w sezonie -
Zdecydowanie 3 miejsce w żywcu - dla mnie osobiście sukces, niespodzianka i zaskoczenie... cóż można skończyć nawet z beznadziejnym pływaniem :)
- co się nie udało zrealizować w tym roku: -
no niestety tylko jeden start w triathlonie a obiecywałem sobie więcej :( no i sezonPustułka Roman i Wojtek

Roman potwierdził w tym roku, że dalej należy do czołówki polskich triathlonistów. Pewne wygrane zawody w Czechach - równa wysoka forma.
Wojtek niespodziewanie znakomite występy (Jaworzno). Szkoda, że Wojtek tak mało startował w tym roku, bo forma wyśmienita.Sufranowicz Jerzy

Dla mnie w tym roku największym "wydarzeniem" był wspólny start w oficjalnych zawodach razem a moim synem Tomkiem Był to bieg na dystansie 800 m. (na festynie w Strzemieszycach). Ja wygrałem, a on był ostatni i najmłodszy z tych co ukończyli, ale otrzymał największe brawa od widzów. Z triathlonów najwyżej w tym roku cenię zobycie pucharu Słowacji.

TABELA PUNKTACJI GENERALNEJ


-
CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_
20070512  CS Ostrava. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20070512  CS Ostrava. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20070512  CS Ostrava. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


Pierwszymi zawodami rozpoczynającymi sezon triathlonowy 2007, był Porubsky Sprinttriathlon rozegrany w Ostrawie. Tradycyjnie już wystartowali tam zawodnicy z klubu RS "Triathlon" Dąbrowa Górnicza. Rywalizowało 52 zawodników z czterech państw (Czechy, Wielka Brytania, Słowacja, Polska). Dystans sprinterski 500 m. pływania, 20 km. rower, 5 km. Biegu najszybciej pokonał Krystian Biesiadecki (AZS-AWF Katowice) mieszkający w Dąbrowie Górniczej. (czas:52'55") który jest jeszcze juniorem. Janusz Kornes (Triathon Dąbrowa Górnicza) zajął 10 miejsce w "elicie", a Jerzy Sufranowicz wygrał w kategorii Masters II. Najmłodszym zawodnikiem dąbrowskiej ekipy był Marcin Neuman, który pierwszy raz wystartował w tej dyscyplinie dla "żelaznych". Pływanie odbywało się na basenie krytym, jazda na rowerze po czeskich "kopcach" a bieg na osiedlowych ścieżkach w Ostrawie.

20070512  CS Ostrava. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070512  CS Ostrava. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


Na 50-tym zlocie woj. śląskiego klubów TKKF, dąbrowski klub zajął 5-te miejsce na 29 klubów startujących. Nagrodę stanowił piękny puchar dla miasta Dąbrowa Górnicza.20070602 DG - Łęknice. Dni Dąbrowy Górniczej '2007. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20070602 DG - Łęknice. Dni Dąbrowy Górniczej '2007. Zawody triathlonowe. (FOTO: nadesłał Jerzy Sufranowicz)


W dniu 2.06.2007 w Zespole Szkół nr. 4. na Łęknicach odbyła się I Sztafeta Integracyjna Służb i Instytucji Użyteczności Publicznej w TRIATHLONIE.
Wystartowały zespoły z instytucji, zakładów pracy, szkół, Firm, i klubów.
Pływak pływał 200 m., Kolarz jechał 7 km., Biegacz biegał 1 km..
Przy dużym dopingu wielu widzów i dobrej pogodzie rywalizowało 9 drużyn (w 3-osobowych składach).
I m zajęła firma MITTAL STEEL POLAD w składzie - Dariusz Strzałkowski- pływanie, Filip Kużniak - kolarz, Andrzej Krzyształowski - bieg.
II m zajęła KOKSOWNIA "Przyjaźń" - (Sławomir Kuśnierczyk, Marek, Kolacha, Krzysztof Stawicki ).
III m zajął Klub Triathlon D.G. (sekcja dzieci) w składzie - Paulina Starzyńska, Mateusz Grabis, Marcin Neuman).
W sztafecie wystartowała również drużyna Urzędu Miejskiego w Dąbr. Górn.
Po zakończeniu zawodów puchary i upominki ufundowane przez Wydział Strategii Kultury i Sportu wręczała Pani dyr. Zespołu Szkół nr. 4 w Dąbr. Górn..
Zawodnicy i kibice zadowoleni z udanych zawodów umówili się na "rewanż" za rok.


W dn. 09.06.2007 r. w Psarach odbył się kolejny, IV Otwarty Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Psary.
Startowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Scigali się zawodnicy licencjonowani (byli kadrowicze), którzy zapisali się w historii polskiego kolarstwa, jak również amatorzy i pasjonaci kolarstwa. Tradycyjnie też wystartowali triatholniści z Naszego klubu, którzy ten start potraktowali jako formę przygotowań do triathlonu.
Janusz Kornes, Roman Pustułka, Ryszard Wasilewski i Jerzy Sufranowicz, stanęli do rywalizacji w grupie 30-50 lat i pokazali kolarzom, że nie są im obce tajniki kolarstwa.
Roman Pustułka zdecydowanie wygrał kateg. 30 latków, ale... został zdyskwalifikowany za... zgubienie numeru startowego. ;-)
W kategorii powyżej 50 lat, Ryszard Wasilewski zajął II-gie, a Jerzy Sufranowicz III-cie miejsce na podium. Forma naszych triathlonistów zapowiada udane starty w kolejnych zawodach już w swoim triathlonie.20070616 CS Stembek. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20070616 CS Stembek. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


16-go czerwca 2007 r. w Sternbeku (Czechy) Wystartował jeden z najlepszych naszych zawodników Janusz Kornes. Po pływaniu był na bardzo dobrej pozycji wyjściowej, jednak trasa kolarska (na rowerze górskim) była bardzo trudna i Janusz nie utrzymał swojej wysokiej pozycji.
Na biegu nie udało się odrobić straty z roweru i nie było planowanego podium.

Natomiast bardzo dobrze spisał się po rocznej przerwie (spowodowanej poważnym wypadkiem) najstarszy nasz zawodnik w kategorii pow. 60 lat, Zbignew Ginalski. W zawodach z cyklu pucharu Polski, który odbył się w Szczecinie 17.06.2007 r. zajął II miejsce, zdobywając kolejny medal do swojej kolekcji. To znak że Zbyszek nie odpuści tego roku i będzię dalej "punktował" w kolejnych zawodach.

20070616 CS Stembek. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070616 CS Stembek. Zawody Triathlonowe. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


30.06.2007 r. - Susz (k. Iławy) Mistrzostwa Polski Weteranów.
750 m. pływanie, 20 km. rower, 5 km. bieg.
82 zawodników z całej Polski na starcie najważniejszych zawodów w roku 2007. Woda 18 st. C a powietrza 17.
Zbigniew Ginalski po poważnej kontuzji powoli wraca "na szczyt" w swojej grupie wiekowej zajmując 4 miejsce (pow 60 lat).
Jerzy Sufranowicz również w grupie 50-latków bardzo wysoko bo 5 miejsce. Do medalu zabrakło 1 minuty i 15 sekund.
Biorąc pod uwagę, że tak poważnych zawodach startują byli mistrzowie olimpijscy w pięcioboju nowoczesnymi, zawodnicy którzy byli przez wiele lat objęci centralnym szkoleniem, wynik naszych weteranów jest znakomity.20070630 - CS Becvaman. Zawody Triathlonowe. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20070630 - CS Becvaman. Zawody Triathlonowe. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


30.06.2007 r. w Czechach startowali nasi najlepsi zawodnicy. W triathlonie Becvaman 2007. dystans 800 m., pływanie - 26 km., rower 6km.. Bieg wygrał nasz najlepszy obecnie zawodnik Roman Pustułka w czasie 1.10'51". Pokonał wielu czeskich i słowackich zawodników (startowało 84). Bardzo dobrze wypadł inny nasz zawodnik janusz Kornes, który w klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce. Najtrudniejsza była trasa kolarska (podjazdy, wiatr), ale nasi zawodnicy pojechali znakomicie. Roman Pustułka potwierdził, że nie przypadkowo był reprezentantem Polski w triathlonie. Roman przygotowuje się do pełnego triathlonu, który odbędzie się w Podersdorfie (Austia) a Janusz Kornes do olimpijskiego triathlonu w Czechach.

20070630 - CS Becvaman. Zawody Triathlonowe. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070630 - CS Becvaman. Zawody Triathlonowe. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


07.07.2007 - Jaworzno. 4 zawodników i 1 zawodniczka z klubu Triathlon Dąbrowa Górnicza stanęło na starcie I Misrzostw Jaworzna w Triathlonie. Do pokonania było 250 m. pływania, 10 km. rowerem (górskim) i 2 km. biegu.
W klasyfikacji kobiet nasza Marzena Górska zajęła 4 miejsce.
W kategorii 20-40 lat Wojtek Pustułka był 8, Filip Kołakowski 13 a Tomasz Hajewski zajął 16 miejsce.
W mastersach (pow 40 lat) Jerzy Sufranowicz uplasował się na 5 pozycji.
Generalnie wygrał Marcin Zdziebło z Krakowa w czasie 29:38 min..
Zawody profesjonalnie przygotowane a nasi zawodnicy wypadli na przyzwoitym poziomie. Szkoda tylko, że jazda na rowerze była nie na rowerach szosowych, na których naci zawodnicy czują się znacznie lepiej.

200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700707 Jaworzno. I Misrzostwa Jaworzna w Triathlonie. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


14.07.2007 - Nova Ves w Czechach. 78 zawodników z Czech, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytani i Polski wystartowało w GrafilitMan Triathlon w Czechach na dystansie oplimpijskim. Niesamowity upał (33 st. C), a do pokonania 1500 m. pływania, 40 km. na rowerze i 10 km. biegu.
Ogromny sukces zawodników klubu RS TRIATHLON Dąbrowa Górnicza, którzy pojechali tylko w 3-osobowym składzie, ale dobrze przygotowani. Trzy pętle po 500 m. pływania i pierwszy z wody wychodzi Roman Pustułka a na 3 miejscu Janusz Kornes
(obaj z naszego klubu). Roman Pustułka "poprawia" jeszcze na rowerze (40 km.) i na bieg wybiega z dużą przewagą. Janusz Kornes też jedzie znakomicie, ale na biegu upał robi swoje (10 km. biegu to dla wszyskich jest "katorgą".) i Janusz nie obronił swojej pozycji. Zajmuje 4 miejsce w swojej grupie. Roman Pustułka potwierdza, że jest jednym z najlepszych zawodników w Europie na długim dystansie i wygrywa zdecydowanie z czołówką zawodników czeskich. To już drugie zwycięstwo Romana w tym roku i to w bardzo dobrym stylu. Czas R. Pustułki to 2 godz.02'57". Czekamy na start w Podersdorfie (Austria), gdzie pod koniec sierpnia odbędzie się triathlon klasyczny (4-180-42) gdzie Pustułka jedzie w roli faworyta.
W Czechach 3 zawodnikiem klubu Triathlon Dąbrowa Górnicza był "masters" Jerzy Sufranowicz, który również w swojej grupie wiekowej spisał się bardzo dobrze przegrywając tylko z v-ce mistrzem Europy, Czechem Miroslawem Kaną.
Zawodnicy z Dąbrowy Górniczej byli mocno zmotywowani, ponieważ po raz pierwszy wystartowali w "barwach" nowego partnera, którym jest Mittal Steel Poland SA i może dlatego osiągnęli tak znakomite wyniki.

200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700714 Czechy - Nova Ves. GrafilitMan Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200700714 Czechy - Sobaczvsky Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


22.07.2007 - Sobaczow w Czechach. 8 miejsce zajął Janusz Kornes w Sobacovskim Triathlonie w Czechach. Dystans 500 m. pływania, 34 km. na rowerze oraz 5 km. biegu pokonał w czasie 1;35,42. Biorąc pod uwagę, że trasa kolarska to wysokie "kopce" wynik jak na naszego "nizinnego" zawodnika jest w normie. Jednak Janusz nie jest zadowolony i zapowiada lepszy wynik już w najbiższą niedzielę w Babicach (Czechy).

200700722 Czechy - Sobacov. Sobakovsky Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700722 Czechy - Sobacov. Sobakovsky Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)20070728 Czechy - Rozvadov. CZESKI PUCHAR W DŁUGIM TRIATLONIE. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


28.07.2007 - Rozvadov w Czechach. W ostatnią sobotę w czeskiej miejscowości Rozvadov odbyły się zawody z cyklu CZESKIEGO PUCHARU W DŁUGIM TRIATLONIE. Tym razem zawodnicy rywalizowali na dystansie 1,9 km. pływania, 90 km. roweru i 20 km. biegu. Wśród czołówki czeskich triatlonistów oraz zawodników z Niemiec dobrze zaprezentował się zawodnik naszego klubu Roman Pustułka, który zajął 5 miejsce. Zwycięzcą został Czech Petr Vabrousek - ubiegłoroczny triumfator Pucharu Świata na Długim Dystansie. Roman przygotowuje się do swoich głównych zawodów w sezonie, które odbędą się za 4 tygodnie w austriackim Podersdorfie na dystansie IRON MAN (3,8 km. - 180 km. - 42km.).200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


29.07.2007 - Babice w Czechach. Ostatnim triathlonem zaliczanym do HANACKY POHAR 2007 w Czechach był Triathlon w Babicach. I tym razem "mocno punktował" Janusz Kornes, który startował w czterech cyklach i zajmując 6 miejsce w Babicach, również w generalnej punktacji całego pucharu uplasował się na 6 miejscu. Biorąc pod uwagę, że ogólnie wystatowało ponad 200 zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski, jest to wspaniały wynik. Na ostatnie zawody Janusz pojechał z nastawieniem obrony 6 miejsca w "generalce" i powiodło się, ponieważ w tym dniu dyspozycja była znakomita. Tym razem oprócz nowego logo naszego partnera (Arcelor Mittal) nowością była....nowa fryzura Janusza ( zdjęcia). Również "wybornie" spisał się klubowy kolega "masters" Jerzy Sufranowicz, który zrewanżował się swojemu rywalowi z Czech za porażkę 2 tygodnie temu (Nowa Ves) i pokonał go w Babicach o... 14 sekund. Zwycięstwo Jurka jest tym cenniejsze, że jego pokonani rywale to byli mistrz i v-ce mistrz Europy (mastersów z 2005r). Różnica między Jurkiem a 3-cim zawodnikiem była tylko 28 sekund. Zawodnicy mieli do pokonania 500 m. pływania, 20 km. rower i 5 km. biegu. Janusz Kornes uzyskał czas: 1:01:03 a Jerzy Sufranowicz 1:05:07.

200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 200700729 Czechy - Babice. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)200700729 Czechy - Hlucin/Ostrawy. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


29.07.2007 - Hlucin/Ostrawy w Czechach. Tomasz Hajewski 29.07.07 wybrał "czeskie kopce" w Hlucinie i w triathlonie na dysyansie 700 m. pływania, 25 km. rower, 7 km. bieg. Tomek drugi raz wybrał się do Hlucina, który "słynie" z "góry płaczu" (stromy podjazd) i tym razem start może uznać za udany. Po ubiegłorocznych doświadczeniach spisał się znacznie lepiej, zajmując 9 miejsce w kat. 19-39 lat, poprawiając o 7 min. swój wynik z 2006 r..20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


02.08.2007 - Rymarov w Czechach. To ostatni start w Czechach na trudnych trasach kolarskich (góry) w tym roku. Część zawodników jest na krótkich urlopach więc do Rymarova pojechał tylko Jerzy Sufranowicz. Krótkie pływanie (500 m.), długa trasa kolarska (38 km.- kopce) i bieg terenowy (8 km.) to trasa wybitnie dla, lub "pod" czechów, którzy słabiej pływają ale po górach jeżdzić potrafią. Po pływaniu Sufranowicz był zdecydowanie pierwszy (masters), ale 5 km. przed końcem trasy kolarskiej doszedł go Pavel Podeszwa (CZ) i nie oddał już prowadzenia tym bardziej ,że jest znakomitym biegaczem. Jurek musiał jeszcze bronić 2-gp miejsca, jako że na biegu mocno "naciskał" inny Czech. Wszystko skończyło się dobrze i mimo słabszego biegu (skurcze mięśni) 2-miejsce Jurek obronił.
Był to 6-ty start w tym kończącym się powoli sezonie ,ale bilans jest przyzwoity. (2 razy I m., 2 razy II m., 2 razy 5 m.)

20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070802 Czechy - Rymarov. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)20070805 PL - Chodzież. Triathlon. Janusz Kornes (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070805 PL - Chodzież. Triathlon. Janusz Kornes (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070805 PL - Chodzież. Triathlon. Janusz Kornes (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070805 PL - Chodzież. Triathlon. Janusz Kornes (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


05.08.2007 - Chodzież. Czołówka polskich i...ukraińskich zawodników wystartowała w Chodzieży na dystansie olimpijskim.(1.5 km. - 40 km. - 10 km.). Trudna i selektywna trasa dała się we znaki nie tylko naszym kadrowiczom, ale i licznej grupie zawodników z całej Polski. W tej doborowej stawce bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Dąbrowy Górniczej. Bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Sylwester Kuster ( AZS AWF Katowice), który był 8. Jeszcze lepiej wypadł młodszy kolega Sylwka, Krystian Biesiadecki (AZS AWF), który w swojej w grupie zajął 3 miejsce (najlepsze z Polaków) ustępując tylko 2 zawodnikom z Ukrainy. Godnie reprezentowali też swoje kluby. byli zawodnicy naszego klubu: Tomasz Kowalski ( MMKS D.G.) i Adam Chmielowski (Głogów) Nasz zawodnik Janusz Kornes , który w drodze na urlop (morze) również wystartował w Chodzieży spisał się na przyzwoitym poziomie poprawiając swój wynik z ubiegłego roku. Mistrzami Polski został Filip Szołowski (Akwedukt Kielce) i Ewa Komandor (Olimpia Poznań)20070812 PL - Łódź. Triathlon. Zbigniew Ginalski  (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


12.08.2007 - Łódź. W Lodzi walczyli triathloniści o puchar prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. 64 zawodników wystartowało na dystansie 600 m. pływania, 15 km. rower, 3 km. bieg. Klub Triathlon Dąbrowa Górnicza reprezentował najstarszy i najbardziej utytułowany zawodnik naszego klubu. Zbigniw Ginalski, który po rocznej przerwie spowodowanej grożnym wypadkiem wraca powoli do zdrowia i... formy. W swojej kategorii pow. 60 lat Pan Zbyszek znowu stanął na "pudle" zajmując 2 miejsce. Warto nadmienić, że Zbigniew Ginalski jest od początku w Naszym klubie, a "na co dzień" jest emerytowanym kolejarzem (był Naczelnikiem SL. D.O.K.P w Katowicach.) Posiada tytuł Doktora i jako Członek Polskiej Akademii Nauk był wykładowcą na wielu Wyższych uczelniach. Kiedy pierwszy raz wystartował w triathlonie (na Pogorii w Dądrowie Górniczej) "zaszczepił się" tak mocno, e uznał ten sport za znakomity dla Pana po 50-ce. Tak już zostało i Zbyszek przez następne lata zdobył kilkanaście tytułów mistrza Polski (pow .60 lat) i jest czołowym zawodnikiem w tej grupie wiekowej w Polsce i Europie (5 m. mistrzostw Europy na Węgrzech).


18.08.2007 - Górzno. W Górznie odbyły się mistrzostwa Polski w triatlonie na dystansie sprinterskim (750 m. -23 km. - 5,4 km.). Wystartowało 155 zawodników, w tym cała kadra Polski (oprócz kandydatów na olimpiadę w Pekinie - Dyderko i Jaskółka, którzy startują w pucharach Swiata).
Mistrzami Polski zostali Przemysław Szymanowski (Akwedukt Kielce) i Maria Cześnik
(Weltour Lazy). Zawodnicy klubu TRIATHON Dąbrowa Górnicza ze względu na dużą odległość do Górzna (ponad 450 km..) wybrali się do Zilina na puchar Słowacji (200 km.).20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


19.08.2007 - Zilina na Słowacji. W kurorcie Zilina na północy Słowacji spotkali się najlepsi zawodnicy Słowacji i Czech aby walczyć o puchar Słowacji. W niedzielę 19.08.2007 r. ponad 200-u zawodników przyjechało rywalizować w triathlonowym sprincie (750 m. - 20 km. - 5 km.). Zawody odbyły się w centrum miasta na... parkingu dużego supermarketu, gdzie wyznaczony był park rowerowy i cała "baza" zawodów. To bardzo nowatorskie i ciekawie "podane" zawody nie często można tak oglądać. Pływanie (750 m.) przeprowadzono na basenie 50 m. obok parkingu, jazda na rowerze po mieście (20 km.)a bieg (5 km.) obok supermarketu co zapewniło dużą widownię i możliwość z bliska zabaczenia "żelaznych ludzi".
Zawody przeprowadzono w rywalizacji ELITY i HOBBY. W ELICIE wystartowała czołówka zawodników w kategoriach wiekowych. W HOBBY podział był na 2 grupy wiekowe.
Janusz Kornes (TRIATHLON Dąbrowa G.) wystartował z powodzeniem w grupie HOBBY zajmując generalnie 3 miejsce i zdobywając piękny puchar. To nie ostatnie słowo Janusza, ponieważ za 2 tygodnie w kolejnym starcie obiecał powalczyć o kolejne "pudło". Forma ciągle rośnie, więc pod koniec sezonu są też i wyniki. W kolejnych startach może być jeszcze lepiej.
W ELICIE (masters) o puchar Słowacji walczył Jerzy Sufranowicz. Kolejny raz spotkał się nie tylko z miejscowymi Słowakami, ale i znanymi już Czechami (mistrz i v-ce mistrz Europy), z którymi wygrywał wcześniej w Czechach. I tym razem już z dużą przewagą Jurek pokonuje rywali zdobywając puchar Słowacji. Okazały puchar i cenne nagrody jadą do Dąbrowy Górniczej. To 3 zwycięstwo Sufranowicza w tym sezonie, więc sezon może uznać za udany.
Za tydzień w Austrii startuje nasz najlepszy zawodnik Roman Pustułka w pełnym triathlonie (4 km. - 180 km. - 42 km.) i czekamy na pomyślne wieści.

20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070818 SK - Zilina. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)20070825 Austria - Podersdorf. Triathlon. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


25.08.2007 - Podersdorf w Austrii. Triathlon klasyczny składa się z 4 km. pływania, 180 km. jazdy rowerem i 42 km. biegu. To najtrudniejsza odmiana tej dyscypliny.
Taki właśnie dystans mieli do pokonania zawodnicy startujący w 20-tym już AUSTRIA TRIATHLON w Podersdorfie 25.08.2007 roku.
289 zawodników z kilkunastu krajów o godz. 7.30 wskoczyło do wody aby rozpocząć dystams pływacki. Jedynym reprezentantem Polski był Ronan Pustułka (Triathlon Dąbrowa Górn.), który do tych zawodów szykował się przez wiele mieięcy.
W roku 1999 Roman Pustułka wygrał już tam po raz pierwszy więc znając trasę i warunki tam panujące chciał i w tym roku wypaść jak najlepiej.Przygotowania przebiegały bez zkłócen (2 zwycięstwa w Czechach) więc forma była.
Po pływaniu (3,8 km.) Roman wychodzi jako 17 zawownik (5-ty w swojej grupie) mając ok. 5 min. straty do lidera co przy znakomitej jeżdzie Romana na rowerze nie jest dużą stratą. Jednak Raman nie kończy roweru i całych zawodów. Podobnie jak 82 innych zawodników.
Tyle możemy narazie dowiedzieć się na temat tych zawodów.Ponieważ zaraz po zawodach Roman pojechał na któtki urlop.
Informacja powstała na podstawie informacji agencyjnych i wyników a nie z przekazu własnego zawodnika. Po powrocie Romana powrócimy do relacji z trasy zawodów i co było przyczyną wycofania się (defekt roweru, zmęczenie, kraksa itp.).20070901 Czechy - Bohumin. Triathlon. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)
20070901 Czechy - Bohumin. Triathlon. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20070901 Czechy - Bohumin. Triathlon. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


01.09.2007 - Bohumin w Czechach. Deszcz, zimno i wiatr przywitały uczestników triathlonu w Bohuminie w Czechach. Jak obiecywał tak też zrobił. Janusz Kornes po zawodach na Słowacji obiecywał, że to nie koniec miejsc medalowych i na pożegnanie sezonu w trathlonie Bohumin 2007 zająl w swojej kategorii 2 miejce, kolejny raz stając na "pudle". Do zajęcia 1-go miejsca brakło ok. 300 m. i na biegu mimo dobrego tępa, nie udało się pokonać Sławomira Szurka (również z Polski).
To bardzo udany sezon Janusza, który zaliczył najwięcej startów w naszej ekipie i na koniec sezonu "złapał" rewelacyjną formę. Już w sobotę (8.09.) w Dzierżoniowie ostani start o puchar burmistrza miasta, gdzie wybierają się specjaliści od rowerów górskich, aby rywalizować w triathlonie na rowerach górskich. Nie zabraknie tam naszych zawodników, którzy kończą bardzo udany sezon.

20070901 Czechy - Bohumin. Triathlon. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070901 Czechy - Bohumin. Triathlon. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20070901 Czechy - Bohumin. Triathlon. Janusz Kornes. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)20070902 Żywiec. Triathlon. maciej Moskwa. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


02.09.2007 - Żywiec. Maciek Moskwa zawodnik naszego klubu dopiero drugi raz wystartował w triathlonie (Żywiec 02.09.2007) i już udało mu się stanąć na "pudle". W kategorii 24-39 lat zajął trzecie miejsce, co jest dużym wyczynem przy nieco słabszym pływaniu. Po 600 m. pływania Maciek był 3-ci od końca, jednak jazda po górach (15 km.) i podobny bieg (3 km.) są mocną stroną Maćka, który coraz bardziej przekonuje się do TRIATHLONU. Maciek Moskwa po całorocznych treningach częściej startuje (z powodzeniem) w sportach ekstremalnych (o których napiszemy niebawem).20070908 Dzierżoniów. Triathlon. Jerzy Sufranowicz. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


08.09.2007 - Dzierżoniów. Ostatnim triathlonem kończącym sezon naszych zawodników w tym roku był III Triathlon Dzierżoniowski. Fatalna pogoda i bardzo trudna trasa kolarska przeznaczona raczej dla kolarzy górskich (MTB) spowodowały, że w tym roku wystartowało tylko 49 zawodników. Ze względu na niską temperaturę wody (16 st. C) organizatorzy skrócili pływanie do 600 m.. Trasa kolarska (bardzo niebezpieczna) 25 km. i bieg 6 km. Taki dystans mieli do pokonania zawodnicy, którzy w samo południe rozpoczęli pływanie na zbiorniku wodnym "Sudety" w Bielawie. 25 km. jazdy rowerem to jazda po górach Sowich na rowerach górskich i zjazd do Dzierżoniowa. Tam bieg 6 km. i meta na stadionie CSiR-u. Jedynym zawodnikiem naszego klubu ryzykującym start w tak "ekstremalnych" warunkach był Jerzy Sufranowicz. Ta zupełnie inna dyscyplina (rower górski) była bardzo trudną do... ukończenia, ale Jurek poradził sobie i tym razem zajmując w swojej kategorii 2m a w "generalce" był 14. To już koniec sezonu triathlonowego co nie znaczy, że nasi zawodnicy odpoczywają. Teraz starty w biegach, zawodach pływackich i... treningi przed nowym sezonem 2008.
Za kilka dni podsumujemy sezon 2007 i "pochwalimy się" naszymi osągnięciami.20071005 DG - Korzeniec. Pogoria III. Ognisko na zakończenie sezonu. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


05.10.2007 - DG POGORIA III. Ognisko na zakończeniu sezonu.

20071005 DG - Korzeniec. Pogoria III. Ognisko na zakończenie sezonu. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20071005 DG - Korzeniec. Pogoria III. Ognisko na zakończenie sezonu. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20071005 DG - Korzeniec. Pogoria III. Ognisko na zakończenie sezonu. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz) 20071005 DG - Korzeniec. Pogoria III. Ognisko na zakończenie sezonu. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


17.10.2007 - Czeladź. Podsumowanie Grand Prix Zagłębia w biegach odbyło się w Czeladzi. Lącznie w 10 biegach organizowanych w różnych miastach Zagłębia wystartowało ponad 300 zawodników (przeważnie amatorów). Do klasyfikacji punktowej zaliczało się 6 biegów, których suma punktów decydowała o zajętym miejscu. Na czołowych miejscach nie zabrakło zawodników klubu RS TRIATHLON Dąbrowa Górnicza, którzy w tych biegach szlifowali formę przed sezonem i robili "roztrenowanie" po sezonie. Najwyżej, bo na 2 miejscach w swoich kategoriach byli Janusz Kornes i Jerzy Sufranowicz. Organizatorami Grand Prix Zagłębia był Klub Biegacza Huty Katowice, TKKF Czeladz, KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza.

TABELA PUNKTACJI GENERALNEJ


12.2007 - Dąbrowa Górnicza.

20071231 DG - Gołonóg. Filip Kużniak - Honorowy Żelazny Człowiek TKKF Triathlon DG. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)

20071231 DG - Gołonóg. Filip Kużniak - Honorowy Żelazny Człowiek TKKF Triathlon DG. (FOTO: Nadesłał Jerzy Sufranowicz)


31.12.2007 - Dąbrowa Górnicza.

Nasz klub jak co roku przyznaje wyróżnienie
dla
"Honorowego Żelaznego Człowieka".

Wyróżnienie to otrzymuje osoba, która przyczynia się do propagowania i rozwoju naszej dyscypliny, oraz pomocy w funkcjonowaniu Naszego klubu.

W roku 2007 Zarząd klubu RS TKKF "Triathlon" przyznał to wyróżnienie Panu Filipowi Kuźniakowi (Biuro Komunikacji Publicznej ArcelorMittal Poland) za indywidualny wkład i pomoc w rozpowszechnianiu triathlonu jako nowej dyscypliny olimpijskiej. Statuetka (z oryginalnym Amonitem) została wręczona pod koniec roku przez delegację klubu w siedzibie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

aktualizacja: sobota, 22 styczeń 2011.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_<< WRÓĆ - TRIATHLON <<

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Strona aktualizowana na podstawie materiałów otrzymywanych od Pana Jerzego Sufranowicza.