-
KRS TKKF "MARATON" Dąbrowa Górnicza
GRUPA BIEGOWA* SPORT DG < REKREACJA i WYPOCZYNEK DG < TRIATHLON DG < CIEKAWOSTKI RELACJE INFORMACJE
* SPIS DG < STRONA GŁÓWNA DG < NOWOŚCI DG


TO JEST STRONA
MIESZKAŃCA MIASTA
STRONA GŁÓWNA
DĄBROWA GÓRNICZA


TKKF MARATON
GRUPA BIEGOWA
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
SEZON 2010

|:
CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE-


CIEKAWOSTKI, RELACJE I INNE INFORMACJE _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_
^
FOTO-GALERIA


VII KRAKOWSKI BIEG SYLWESTROWY
2010.12.31 - PL - Kraków.

W tradycyjnym już VII Krakowskim Biegu Sylwestrowym zawodnik TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA Stanisław Wójcik zajął w swojej kategorii miejsce 5/14, a w kategorii open 259/429 z czasem 0:54:21. Do biegu zapisało się 700 zawodników, ukończyło 429 biegaczy.

Trasa biegu jak w roku ubiegłym wynosiła 10 km.: Rynek Główny (od ul. Siennej), ul. Floriańska, ul. Pijarska (w prawo), Planty, ul. Bernardyńska, Bulwar Czerwieński (Smok Wawelski), Bulwar Inflancki, Bulwar Kurlandzki, okolice mostu Powstańców Śląskich, powrót tą samą trasą (bez Smoka Wawelskiego), ul. Bernardyńska, ul.Podzamcze, Planty, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Główny.

Pogoda nie sprzyjała biegaczom, za to doping mieszkańców na trasie rozgrzewał wspaniale w czasie biegu.

Organizatorem był Krakowski Klub Biegacza "Dystans".

259 WÓJCIK STANISŁAW (158)
DĄBROWA GÓRNICZA TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA
M60-5 0:54:21


^
FOTO-GALERIA


BIEG "BARBÓRKA '2010"
2010.12.04 - PL - Czeladź

W Czeladzi odbył się bieg kończący sezon startowy biegaczy w 2010 roku.

Słoneczna pogoda i....10 stopni mrozu nie odstraszyło biegaczy, którzy tradycyjnie w tym dniu spotykają się na Biegu Barbórkowym. Bieg był też poświęcony pamięci biegaczy J. Czajęckiego i K.Wojtkowiaka.

Rywalizowały dzieci, młodzież i dorośli w wieku od lat 6 do ponad 70 na dystansach od 400 m. do 3 km.. Bardzo mocno ośnieżona trasa i duży mróz były dużym utrudnieniem dla ponad 80. biegaczy, którzy mimo tych warunków wszyscy ukończyli zawody.

Nie zabrakło w tak ważnym biegu naszych zawodników, którzy należeli do wyróżniających w stawce rywali. Najlepiej wypadli (zajmując I miejsce w swoich biegach) Tomasz Zych i Jerzy Sufranowicz. Drugie miejsca zajęli: Barbara Jakubczyk i Mirosław Sindera. Na trzecim miejscu uplasowali się: Krzysztof Smędzik i Stanisław Wójcik a na piątych Janusz Kornes i Tomasz Sufranowicz. Organizatorzy przygotowali wspaniałe puchary i nagrody dla biegaczy.

= == === ==== === == =

Po biegu odbyło się podsumowanie całego cyklu biegów przełajowych Grand Prix Zagłębia, w którym oprócz licznej grupy startujących biegacz byliśmy również organizatorem.

W całym cyklu 10 biegów wystartowało ponad 200 zawodników z Zagłębia. Zawodnicy rywalizowali na trasach przełajowych w różnych miastach w kilkunastu kategoriach wiekowych na różnych dystansach i trasach (od bieżni w Czeladzi do górek w Sosnowcu.)

I tutaj nasi zawodnicy nie zawiedli pokazując się z dobrej strony. Za swój całoroczny trud odebrali puchary oraz statuetki i już szykują się do nowej edycji cyklu Grand Prix (
terminarz 2011).

W 2010 najlepsi biegacze z naszego klubu ( I miejsca) to: Tomasz Sufranowicz, Tomasz Zych, Krzysztof Smędzik, Mariuisz Kosowski i Jerzy Sufranowicz. Trzecie miejsca w grupach zajęli: Krzysztof Skiba, Olek Skiba, Jarek Możdzierski i Stanisław Wójcik. Na czwartym miejscu uplasowali się Janusz Kornes i Mirosław Sindera. Wszyscy otrzymali dyplomy i puchary. Organizatorem tych biegów oprócz naszego klubu był TKKF Saturn Czeladz. Szczególny wkład w organizację miał Waldemar Mazur, który również został wyróżniony.

Sezon 2010 zakończony i zapraszamy już do następnych startów
(
kalendarz na stronie klubowej)


^
FOTO-GALERIA


IV Międzynarodowy Półmaraton
o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śląskiego
2010.11.14 - PL - Wodzisław Śląski

Jeden wielki sukces, takim mianem można śmiało określić imprezę biegową w Wodzisławiu Śląskim. Na starcie dwóch biegów (półmaratonu i minimaratonu) stanęło łącznie 290 zawodników, co jest nowym rekordem frekwencji. Dopisała również pogoda, bowiem 16 stopni, bezchmurnego i słonecznego nieba o tej porze roku, nikt na pewno się nie spodziewał. Od strony technicznej także nie ma się czego przyczepić. Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik: sprawny proces zgłoszenia, bezpieczna i dobrze oznakowana trasa, kubki z wodą w punkcie odżywczym oraz medale i miłe upominki dla kończących bieg. Całość dopełniła syta grochówka i losowanie atrakcyjnych nagród.

Jednym zawodnikiem ,który reprezentował nasz klub był Stanisław Krzesiński, który zajął 34 miejsce w katgorii M50, a w klasyfikacji generalnej był 203. Półmaraton przebiegł z czasem 1:58:11.

Opracowano na podstawie www.biegamynaslasku.pl .


^
FOTO-GALERIA


21. Bieg Legionów - USTROŃ '2010
2010.11.06 - PL - Ustroń

6 Listopada odbył się w Ustroniu 21. Bieg Legionów, który organizowany jest dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Odbywa się corocznie, zawsze w sobotę poprzedzającą Święto - 11 Listopada. Start do biegu głównego na 10 km. zorganizowano na stadionie KS "Kuźnia". (trasa biegu bez atestu). O godzinie 11:00 wystartowało 276 zawodników.

Trasa biegu wytyczona była lewym brzegiem rzeki Wisły do mostu w Ustroniu Nierodzimiu, przebiegnięcie przez most i powrót prawym brzegiem rzeki do mostu na ulicy Kuźniczej, przebiegnięcie przez most na lewy brzeg Wisły i ul. Sportową do mety na stadionie. Limit czasu wynosił: 1 godz. 15 minut.

Czasy naszych zawodników:

Chwistek Damian - czas: 00:35:02 Open 5/276 M-20 1/27.
Stanisław Filuś - czas: 00:36:12 Open 13/276 M-40 3/45.
Tomasz Zych - czas: 00:37:00 Open 24/276 5 m w grupie ( 20-30lat ) .


^
FOTO-GALERIA


37. MARATON DĘBNO, Mistrzostwa Polski w Maratonie
2010.10.24 - PL - Dębno

24 Października odbył się najstarszy w Polsce Maraton w Dębnie, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do biegu punktualnie o godzinie 11:00 przystąpiło 1022 zawodników i zawodniczek. Po zmianie pierwotnie kwietniowego terminu na późny październik, wielu zawodników zastanawiało się jakie podczas biegu panować będą warunki pogodowe, i czy nie pokrzyżują one planów osiągnięcia doskonałych rezultatów. Pogoda, a dokładnie wiatr, dały się we znaki biegaczom. Jeszcze w sobotę były idealne warunki do biegania. Było bezwietrznie i około 10 st. C, czyli idealna do poprawienia "źyciówek".

W Niedziele rano SZOK ! Wiatr, wiatr i jeszcze raz WIATR !
W tych trudnych warunkach do mety nie dobiegło 46 uczestników (DNF). Pozostałych 976 zawodników dotarło do mety, a w śród nich również członkowie naszego klubu:

Stanisław Filuś (czas: 02:53:58 Open 42/976 M-40 7/237 REKORD ŻYCIOWY)
i Stanisław Wójcik (czas: 04:30:31 Open 854/976 M-60+ 32/45 zdobywając tym szóstym maratonem w tym roku Koronę Maratonów Polskich).

Zwyciężył Kenijczyk Kosgel Komen Joel z rezultatem 2:15:00 .Grand Prix Zagłebia w biegach przełajowych
I Mistrzostwa Sosnowca w biegach Górskich
2010.09.29 - PL - Sosnowiec - Górka narciarska na Środuli

Ostatni bieg z cyklu Grand Prix Zagłębia uzyskał wysoką rangę bo był jednocześnie I Mistrzostwami Sosnowca w biegach Górskich. Sosnowiec wprawdzie nie ma dużych gór, ale ma tzw. "Górkę" z wyciągiem, znaną bardziej narciarzom niż biegaczom. Tam właśnie TKKF Sosnowiec (pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec) po raz pierwszy zorganizował ten bieg.

W bardzo jesiennej aurze, przy padającym deszczu, na starcia stanęło ponad 30 gotowych na wszystko zawodników.

Wszyscy ukończyli ten trudny trzy kilometrowy bieg, a najlepsi w swoich grupach wiekowych otrzymali piękne puchary i dyplomy. Generalnie wygrał Michał Juszczak (TKKF Czeladz), który startował w grupie 20-39 lat. Drugi był Krzysztof Smędzik (TKKF Dąbrowa Górnicza), wygrywając jednocześnie grupę 40-49 lat. To nie jedyny sukces naszych biegaczy, ponieważ w grupie 50-59 lat Jerzy Sufranowicz również zajął I miejsce (7 w generalnej), a Krzysztof Skiba był III w grupie 40-49 lat. Tylko Edward Moskal z naszej ekipy nie "załapał się" na pudło. Mimo złych warunków atmosferycznych, organizacja zawodów była bardzo dobra (tercet: Majcherczyk, Mazur i Ćwikliński) kolejny raz sprawdzili się jako fachowcy od organizacji biegów.


^
FOTO-GALERIA


32. MARATON WARSZAWSKI - Gąsienica dobiegła do mety!
2010.09.26 - PL - Warszawa

Najbardziej spektakularnym akcentem akcji BIEGNIJ CHARYTATYWNIE
podczas 32. Maratonu Warszawskiego była "Maratońska gąsienica".

W kwietniu tego roku bieg maratoński w stolicy Wielkiej Brytanii ukończyła największa w historii grupa biegaczy połączonych ze sobą liną. Ta "najdłuższa maratońska dżdżownica" liczyła 34 zawodników i została oficjalnie odnotowana w Księdze Rekordów Guinessa.

Pobiliśmy ten rekord i zbudowaliśmy "gąsienicę" składającą się z 51 osób (rekord Maratonu Lodyńskiego został pobity o...34 nogi!). Co więcej, "gąsienica" była uczestnikiem akcji charytatywnej, a środki dzięki niej zebrane pomogą małej Nikolce, która cierpi z powodu zaniku mięśni. Na trasie nie obyło się bez kryzysów, jednak wola walki i poczucie humoru uczestników pozwoliły im zakończyć bieg w komplecie. Dzięki zaangażowaniu biegaczy i sponsorów na rzecz Nikoli udało się zebrać już ponad 28 tys. złotych. Meta osiągnięta. Teraz wszyscy czekamy na oficjalne potwierdzenie rekordu ze strony Księgi Rekordów Guinnessa.

Jednym z ogniw startującej w 32 maratonie gąsienicy był Stanisław Wójcik z klubu TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA. Poznajmy Go bliżej.

To pracownik naukowy, założyciel Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Przebiegł 3 maratony, 6 półmaratonów i kilkanaście biegów na dystansie 15 km, 10 km i 5 km. Biega już 3 lata. W 2010 roku ma w planie: Koral Maraton w Krynicy (ukończony), 32. Maraton Warszawski (ukończony), Poznań Maraton i maraton w Dębnie.

Miejsce - 3318 ; Nr startowy - 6641 ; Nazwisko - WÓJCIK ; Imię - STANISŁAW ; Miejscowość - DĄBROWA GÓRNICZA ; Klub - TKKF MARATON DĄBOWA GÓRNICZA - Kraj - Polska ; Rok urodz. - 1943 ; Kateg wiek. - M70 ; M-ce w kat - 22 ; Wynik - 06:18:34 ; 5km - 00:54:30 ; 10km - 01:17:21 ; 15km - 01:57:09 ; 20km - 02:37:12 ; Półmetek - 02:50:46 ; 25km - 03:33:18 ; 30km - 04:18:29 ; 40km - 05:57:14 ; M - 3021 ; Czas netto - 06:18:17

Opracowano na podstawie www.maratonwarszawski.com


^
FOTO-GALERIA


BIEG O PUCHAR " PATERY" i POLSKA - DZIENNIKA ZACHODNIEGO
2010.09.26 - PL - Sosnowiec - Plac Papieski

W niedzielę w Sosnowcu na Placu Papieskim przy ulicy Gwiezdnej, odbyła się przedostatnia edycja biegów organizowanych pod patronatem ZW TKKF w Katowicach. Rywale z miast, w których działają ogniska lub kluby TKKF, startowali w różnych grupach wiekowych.

Cykl ten ma wieloletnią tradycję, ale nasz klub ( TKKF "TRIATHLON" DG ) jako że posiada grupę biegową od tego roku, pierwszy raz rywalizuje w punktacji drużynowej. Debiut naszych BIEGACZY wzmocnionych triathlonistami jest bardzo udany. Z ponad 40 drużyn nasz klub zajmuje 4 miejsce, a po biegu w Sosnowcu jeszcze bardziej umocnił się w czołówce.

Grupa 11 naszych zawodników stanęła do rywalizacji, z czego aż 8 z nich stanęło na podium:
Szk. Podstawowe - III m. Sebastian Grabis
Gimnazjum - II m. Mateusz Grabis
Sz Średnie - II m. Mariusz Kosowski
20-45 lat - I m. Tomasz Zych
20-45 lat - III m. Stanisław Filuś
45-60 lat - III m. Krzysztof Smędzik
pow. 60 lat - I m. Ryszard Wasilewski
Kobiety - III m. Barbara Jakubczyk

Punktowali jeszcze w swoich grupach: Skiba, Moskal, Sufranowicz. To dało nam III miejsce w klasyfikacji drużynowej i umocniło na 4 miejscu w całym cyklu. Pozostał jeszcze bieg w Chorzowie ( 10.10.2010 ) i można składać gratulacje biegaczom za tak udany debiut.2010.09.12 - PL - Nowy Sącz - Krynica Zdrój
KORAL maraton

W niedzielę 12-go września o 9.00 z Rynku Nowego Sącza (290 m.n.p.m.) wystartował KORAL Maraton, by po przebyciu 42.195 km. powitać uczestników na deptaku w Krynicy Zdrój (558 m.n.p.m.), gdzie usytuowano metę. Po drodze była mała górka (730 m.n.p.m.), ale nikt tego nie widział (tak byli zmęczeni). Wystartowało ponad 500 zawodników, lecz tylko 304 ukończyło ten trudny górski maraton.

Zwycięzcą najtrudniejszego maratonu w Polsce został czarnoskóry Erkolo Askenafi z Benedek Team z Debreczyna na Węgrzecho. Jego wynik to 2:33:29. Drugie był Bogdan Dziuba ze Stalowej Woli (2:34:01), a trzecie Wiktor Rogovogoj z klubu LKB Rudnik z Kijowa na Ukrainie (2:37:08). W maratonie wziął udział również założyciel i pomysłodawca Forum Ekonomicznego w Krynicy, prezes Instytutu Studiów Wschodnich, Zygmunt Berdychowski.

TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA reprezentował w tym biegu Stanisław Wójcik. W klasyfikacji open zajął 261 miejsce z czasem brutto 04:50:06 (netto 04:59:57). W klasyfikacji M50 - 69/84. To był bardzo trudny maraton. Cały czas siąpił zimny deszcz, a górzyste ukształtowanie terenu dawało się mocno we znaki. Pogoda nie sprzyjała na osiąganie lepszych wyników.

Przyznam, że było ciężko. W dodatku kontuzja kolana nie pozwoliła mi na wykorzystanie wszystkich moich możliwości biegowych. W przyszłym roku też będę startował w tym najtrudniejszym i najbardziej wymagającym w Polsce maratonie i postaram się osiągnąć dużo lepszy czas - powiedział Wójcik.


^
FOTO-GALERIA


2010.09.08 - PL - Dąbrowa Górnicza - Gołonóg (brzózki)
Grand Prix Zagłebia w biegach przełajowych

W kolejnej edycji biegów przełajowych Grand Prix Zagłębia wystartowało 29 zawodniczek i zawodników uprawiających bieganie zupełnie amatorsko. Tradycyjnie już bieg na "Brzózkach" (dystans 3 km.) poświęcony był tragicznie zmarłemu kilkanaście lat temu naszemu koledze Lechowi Szwajcerowi. Ciekawa crosowa trasa preferowała szybkich zawodników. Do takich należy zawodnik naszego klubu Tomasz Zych, który był w tym dniu bezkonkurencyjny. Drugie miejsce zajął Michał Juszczak (TKKF Czeladz) a trzeci Dariusz Smaczyński. Wśród kobiet wygrała Irena Ćwiklińska (TKKF Czeladz). Oprócz zwycięzcy na trasie rywalizowali też inni klubowi nasi biegacze, którzy po wakacyjnej przerwie wracają do startów w GP Zagłębie i pucharze Patery, która odbędzie się 26 września w Sosnowcu.
Kosowski, Smędzik, Sindera, Skiba , Sufranowicz, Moździerski "punktowali" w swoich kategoriach wiekowych, prezentując dobrą formę po wakacjach.


^
FOTO-GALERIA


2010.08.29 - PL - Blachownia
OGÓLNOPOLSKI BIEG "PRZEŁAJOWA ÓSEMKA" im. Zd. Nowaka
Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking

Malownicze, urozmaicone okolice Blachowni to wymarzony teren dla biegaczy przełajowych. Postanowił to wykorzystać w 2006 r. Jacek Chudy który w tym roku w współpracy z urzędem miasta organizował już po raz 10-ty wspaniałą imprezę przełajową.

Start (o godzinie 12.00) i meta biegu miały miejsce na Stadionie OSiR w Blachowni. Trasa to ośmiokilometrowy dystans wytyczony wśród malowniczych ścieżek leśnych, alejek spacerowych wokół jeziora i uliczek osiedlowych. Jak zawsze na biegu był obecny uśmiech, miła atmosfera, certyfikaty, medale, nagrody i profesjonalnie przygotowana trasa. Podczas "PRZEŁAJOWEJ ÓSEMKI" odbyły się: Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking i tradycyjnie Bieg Przełajowy. Warto zaznaczyć że udział w biegu był bezpłatny.

Klub KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza oraz TKKF Maraton Dąbrowa Górnicza reprezentowany był przez:

Jakubczyk Barbara - w kategorii open zajęła 301 /385 w kategorii K-40 4/16.
Sindera Mirosław - w kategorii open zajął 73 /385 w kategorii M-50 10/63.
Wójcik Stanisław -w kategorii open zajął 304 /385 w kategorii M-60 11/14.
Stanisław Filuś - w kategorii open zajął 24 /385 w kategorii M-40 2/71..

Nasz Fotoreporterka Celinka ;) w Nordicu Open zdobyła 5 miejsce w kat. Masters 2.


^
FOTO-GALERIA


2010.08.21 - PL - Skarżysko-Kamienna
X Półmaraton Rey'ów w Skarżysku Kamiennej

W samo południe 21-go sierpnia 2010 r. wystartował w Skarżysku Kamiennej "X Półmaraton Reyów". Na starcie stanęło ponad 400 zawodników, głownie z naszego kraju lecz nie tylko. Trasa biegu wiodła poprzez trudny pagórkowaty teren, w którym to usytuowane jest miasto. Nasi maratończycy reprezentowani byli przez trójkę zawodników, którzy pokonali dystans w następującej kolejności: Marcin Milik 1.42.35 ; Jarosław Moździerski 1.46.35 i Norbert Brzózka 1.53.59. Ogółem bieg ukończyło 397 zawodników. Wysoka temperatura sięgająca 30 C oraz bezwietrzna pogoda w połączeniu z trudnym terenem, niewątpliwie nie pomagały zawodnikom w szybkim pokonaniu trasy.
20100807 PL - Jaworzno. XV Międzynarodowy Bieg Uliczny . FOTO: nadesłał Stanisław Wójcik
20100807 PL - Jaworzno. XV Międzynarodowy Bieg Uliczny . FOTO: nadesłał Stanisław Wójcik
20100807 PL - Jaworzno. XV Międzynarodowy Bieg Uliczny . FOTO: nadesłał Stanisław Wójcik


07.08.2010 - JAWORZNO
XV Międzynarodowy Bieg Uliczny


W dniu 7-go sierpnia już po raz 15 odbył się w Jaworznie Międzynarodowy Bieg Uliczny. Na starcie biegu stanęło 664 zawodników, nie tylko z Polski, ale i z wielu innych krajów. TKKF "Maraton" wchodzący w skład KRS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza reprezentowany był przez trójkę zawodników, którzy przebiegli dystans 15 km. w następującym czasie: Jarosław Moździerski 1.07.0, Norbert Brzózka 1.19.56 i Stanisław Wójcik 1.27.41. Zawodnicy bez żadnych kontuzji ukończyli bieg. Za rok staną ponownie na starcie jaworznickiej piętnastki. To już nie pierwszy udział tych doświadczonych zawodników w tym biegu, który uważany jest przez ogół biegaczy za jeden z najtrudniejszych długodystansowych biegów płaskich w Polsce.

20100807 PL - Jaworzno. XV Międzynarodowy Bieg Uliczny . FOTO: Michał Bujak 20100807 PL - Jaworzno. XV Międzynarodowy Bieg Uliczny . FOTO: Michał Bujak17.07.2010 - DOBRODZIEŃ
V Ogólnopolski Bieg Uliczny "Dobrodzieńska Dycha '2010
"

Morderczy bieg w 38-stopniowym upale

Do V Dobrodzieńskiej Dychy zapisało się aż 755 osób. 38-stopniowy upał przestraszył jednak niektórych i ostatecznie na mecie zameldowało 485 biegaczy. Kilkanaście osób zasłabło podczas 10-kilometrowego biegu Dobrodzieńska Dycha, rozgrywanym w 38-stopniowym upale. 77-letni biegacz z Krapkowic stracił przytomność, lekarze podejrzewają ciężki udar. Film nakręcony przez Marcina Krawczyka z Dobrodzienia.

Źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/section?category=WIDEO&id=CoAVjMgmHzs

Ten morderczy bieg ukończyło dwóch zawodników TKKF MARATHON DĄBROWA GÓRNICZA: Kryspin Lewiński startujący w kat. M30 (49 miejsce) oraz Stanisław Wójcik startujący w kat. M60 (28 miejsce).
Obydwaj zawodnicy uplasowali się na przyzwoitych miejscach w swoich kategoriach wiekowycha, a osiągnięte przez nich czasy przebiegu dystansu są w tak skrajnie wyczerpujących warunkach biegowych zupełnie zadawalające.

20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz
20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz
20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz
20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz


11.07.2010 - CZELADŹ - STADION MOSIR
GRAND PRIX ZAGLĘBIA


Wakacje to okres organizowania wielu biegów w całej Polsce. Biegacze rozjechali się po kraju i startują w różnych biegach. Jednak spora część naszych biegaczy wystartowała w Czeladzi, gdzie tradycyjnie o tej porze rozrywany jest Ogólnopolski Bieg O Puchar Burmistrza .Przyjechało bardzo wielu biegaczy a że bieg wliczany był do klasyfikacji Grand Prix Zagłębia aż 9 biegaczy z naszego klubu stanęło na starcie.

Wyniki będą na stronie organizatora (MOSiR Czeladz) ale już możemy podać, że najlepiej z "naszych" wypadli Sebastian Grabis i Mirosław Sindera, którzy stanęli na podium. Czekamy na dalsze relacje z dobrymi wynikami naszych biegaczy.

20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100711 PL - Czeladź. RAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz
20100703 PL - Imielin. XVII Imieliński Cross Ekologiczny. FOTO: Celina Filuś

20100703 PL - Imielin. XVII Imieliński Cross Ekologiczny. FOTO: Celina Filuś

20100703 PL - Imielin. XVII Imieliński Cross Ekologiczny. FOTO: Celina Filuś

20100703 PL - Imielin. XVII Imieliński Cross Ekologiczny. FOTO: Celina Filuś


03.07.2010 - IMIELIN
XVII Imieliński Cross Ekologiczny

Imielin położny jest w południowej części województwa śląskiego w aglomeracji górnośląskiej. Terytorium miasta cechuje zróżnicowanie rzeźby terenu. W jego północno-wschodniej części znajdują się wzniesienia zwane "pagóry imielińskie". Południowo-zachodnia część miasta to teren równinny.

Organizatorem Biegu który odbył się na 20km trasie asfaltowo - leśnej wokół zbiornika wody pitnej był Urząd Miasta Imielin. Bieg zorganizowany bardzo dobrze, czysto afrykańska pogoda i niełatwa trasa zrobiły swoje, na starcie w tym roku jak i w latach poprzednich stanęli biegacze którzy wiedzą na co i ich stać i jak rozłożyć siły na tym wymagającym dystansie.

Na mecie zameldowało się 129 zawodników.

Klub
KRS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza oraz
KRS TKKF "MARATON" Dąbrowa Górnicza reprezentowali:

Filuś Stanisław Open 9/129 M40 3
Krzesiński Stanisław Open 101/129 M50 19.
20100703 PL - Opole. VIII Bieg Opolski. FOTO: Kryspin Lewiński


03.07.2010 - OPOLE
VIII Bieg Opolski

Bezchmurne niebo, potworny upał i 361 zawodników - tak w skrócie można podsumować VIII Bieg Opolski. 3 lipca 2010 biegacze spotkali się na opolskiej Wyspie Bolko by pokonać trasę 10 km . TKKF Maraton Dąbrowa Górnicza reprezentował nasz zawodnik Kryspin Lewiński, który uplasował się na 54 miejscu z czasem 00:42:49 (RŻ).
20100627 PL - Niepołomice. II Bieg Po Puszczy Niepołomickiej "W pogoni za Żubrem" o Puchar Burmistrza Miasta Niepołomice. FOTO: Celina Filuś

20100627 PL - Niepołomice. II Bieg Po Puszczy Niepołomickiej "W pogoni za Żubrem" o Puchar Burmistrza Miasta Niepołomice. FOTO: Celina Filuś

20100627 PL - Niepołomice. II Bieg Po Puszczy Niepołomickiej "W pogoni za Żubrem" o Puchar Burmistrza Miasta Niepołomice. FOTO: Celina Filuś


27.06.2010 - NIEPOŁOMICE
II Bieg Po Puszczy Niepołomickiej "W pogoni za Żubrem"
o Puchar Burmistrza Miasta Niepołomice

Niepołomice to miasto oddalone o 25 kilometrów od Krakowa, a jego historia sięga czasów Kazimierza Wielkiego. Ostatni Piast, nieopodal nieprzebytej puszczy wybudował zamek obronny, mający strzec przeprawy przez Wisłę.

Do rywalizacji w biegu głównym, na dość trudnej trasie stanęło 325 zawodników i zawodniczek, odbył się również marsz w konkurenci Nordic Walking na dystansie 8 km..

Najszybciej dystans 15 km. z czasem 00:52:00 pokonał Cyran Maciej, wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Zatorska Izabela z czasem 01:01:59
(jedna z najlepszych zawodniczek świata w biegach górskich !!)

Klub nasz reprezentowali:

Filuś Stanisław 00:57:11 Open 10/325 M-40 4/60
Lewiński Kryspin 01:05:36 Open 44/325 M-30 20/99
20100613 PL - Rudawa k/Krakowa. VI Półmaraton w Rudawie. FOTO: Kryspin Lewiński
20100613 PL - Rudawa k/Krakowa. VI Półmaraton w Rudawie. FOTO: Kryspin Lewiński
20100613 PL - Rudawa k/Krakowa. VI Półmaraton w Rudawie. FOTO: Kryspin Lewiński


13.06.2010 - RUDAWA k/KRAKOWA
VI Półmaraton w Rudawie

13 czerwca o godz.10 około 1232 zawodników z całej Polski wystartowało w VI Półmaratonie w Rudawie koło Krakowa. Bardzo trudna trasa o długości przeszło 21 km. prowadziła malowniczymi szlakami Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Liczne wymagające podbiegi a nawet bardzo trudne zbiegi, dawały się wszystkim biegaczom we znaki. Wśród zawodników liczną grupę stanowili biegacze Klubu Rekreacyjno- Sportowego TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza, osiągając i tym razem znaczące wyniki w klasyfikacji ogólnej i w swoich kategoriach wiekowych.

FILUŚ STANISŁAW M40/ 10 Open 48/1232 01:23:42/ 01:23:39
LEWIŃSKI KRYSPIN M30/ 106 Open 307/1232 01:40:09/ 01:39:31
BRZÓZKA NORBERT M30/ 205 Open 618/1232 01:51:35/ 01:50:36
SIENKAN ALEKSANDER M50/ 107 Open 889/1232 02:00:46 /02:00:14
WÓJCIK STANISŁAW M60/ 24 Open 942/1232 02:04:10/ 02:03:31
20100606 DG - Dziewiąty. Ośrodek CSiR przy plaży POGORIA III. Otwarcie sezonu startowego TKKF Dąbrowa Górnicza (Triathlon i Maraton). FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100606 DG - Dziewiąty. Ośrodek CSiR przy plaży POGORIA III. Otwarcie sezonu startowego TKKF Dąbrowa Górnicza (Triathlon i Maraton). FOTO: Dariusz Nowak (nddg)


12.06.2010 - BUKOWNO

Krzysztof Smędzik - klasyfikacja open 51 M40 - 13 czas 40:58
Kryspin Lewiński - klasyfikacja open 110 M30 - 26 czas 45:03
Stanisław Wójcik - klasyfikacja open 224 M60 - 13 czas 55:01.

20100606 DG - Bukowno. FOTO: Kryspin Lewiński 20100606 DG - Bukowno. FOTO: Kryspin Lewiński 20100606 DG - Bukowno. FOTO: Kryspin Lewiński 20100606 DG - Bukowno. FOTO: Kryspin Lewiński
20100602 DG - Gołonóg. "Brzózki". GRAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz

20100602 DG - Gołonóg. "Brzózki". GRAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz


02.06.2010 - DĄBROWA GÓRNICZA - "BRZÓZKI"
GRAND PRIX ZAGLĘBIA


W środę 2.06.2010 na tzw. "Brzózkach" w Gołonogu, odbyła się kolejna edycja biegu przełajowego z cyklu Grand Prix Zagłębia. Te tereny w malowniczej scenerii lasku znakomicie nadają się do uprawiania biegów terenowych. Trasa przygotowana i wyznaczona przez Waldemara Mazura wyglądała jak co najmniej na mistrzostwach Polski. Trzy pętle po 1 km dały dystans 3km, który mieli do pokonania zawodnicy.
Najszybszym okazał się Michał Jurczak (TKKF Czeladz), przed Tomaszem Zychem z Dąbrowy Górniczej i Kamilem Wełną (TKKF Czeladz).
Bardzo liczna ekipa naszego klubu (7 zawodników) punktowała w swoich grupach wiekowych od najmłodszych po mastersów. Najwyżej w generalce uplasował się Krzysztof Smędzik (4 miejsce) Kryspin Lewiński ( 6 miejsce ). Bardzo dobrze wypadli też Krzysztof Skiba i triathloniści: Janusz Kornes, Mariusz Kosowski i Jerzy Sufranowicz.

20100602 DG - Gołonóg. "Brzózki". GRAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100602 DG - Gołonóg. "Brzózki". GRAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz 20100602 DG - Gołonóg. "Brzózki". GRAND PRIX ZAGŁĘBIA. FOTO: Magda Sufranowicz
20100531 PL - Bielsko Biała. XVIII Międzynarodowy Bieg FIATA. (FOTO: Celina Filuś)

20100531 PL - Bielsko Biała. XVIII Międzynarodowy Bieg FIATA. (FOTO: Celina Filuś)

20100531 PL - Bielsko Biała. XVIII Międzynarodowy Bieg FIATA. (FOTO: Celina Filuś)


31.05.2010 - BIELSKO BIAŁA
XVIII Bieg FIATA.


W Niedziele 31.05.2010r o godzinie 11:30 wystartował w Bielsku-Białej 18 Bieg Fiata.
Jest to międzynarodowa masowa impreza lekkoatletyczna organizowana corocznie od 1993 roku w Bielsku-Białej.

Wyniki zawodników TKKF Maraton Dąbrowa Górnicza oraz KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza

Filuś Stanisław 00:38:00 Open 54/646 6 M40
Lewiński Kryspin 00:43:55 Open 214/646 71 M30
Brzózka Norbert 00:46:08 Open 301/646 99 M30
Skiba Krzysztof 00:54:11 Open 530/646 106 M40
20100515 PL - Skawina. VIII Międzynarodowy Bieg Skawiński oraz II Ogólnopolski Bieg Energetyków. (FOTO: Celina Filuś)

20100515 PL - Skawina. VIII Międzynarodowy Bieg Skawiński oraz II Ogólnopolski Bieg Energetyków. (FOTO: Celina Filuś)

20100515 PL - Skawina. VIII Międzynarodowy Bieg Skawiński oraz II Ogólnopolski Bieg Energetyków. (FOTO: Celina Filuś)


15.05.2010 - SKAWINA k/Krakowa
VIII Międzynarodowy Bieg Skawiński
oraz II Ogólnopolski Bieg Energetyków.


Miasto Skawina, leży w malowniczej kotlinie nad rzeką Skawinką, w odległości kilkunastu kilometrów od Krakowa. Historia miasta wiąże się z postacią króla Kazimierza Wielkiego.

Trasa biegu głównego stanowi połączenie sportowej walki z prezentacją walorów miasta i gminy. Przekonali się o tym uczestnicy przemierzając trasę wiodącą z "zielonego serca" Skawiny przez Rynek, ulicami miasta do historycznej miejscowości Radziszów i z powrotem.

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży oraz przemarsz zawodników Nordik Walking.

W biegu Głównym na dystansie 10 km. (Atest) stanęło 560 zawodników i zawodniczek. Poziom sportowy (patrz wyniki!) jak i organizacja były na bardzo wysokim poziomie.

Klub KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza reprezentował Stanisław Filuś, który z wynikiem 00:36:32 (RŻ) zajął w kategorii Open 40/560, w kategorii M-40 9/106

Wyniki -
http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2010/ska0op.pdf
20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. Medale. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - Marianki. III Półmaraton Dąbrowski. Półmetek. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - Marianki. III Półmaraton Dąbrowski. Półmetek. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100509 DG - HWS Centrum. III Półmaraton Dąbrowski. META. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
Na stracie III Półmaratonu Dąbrowskiego pojawiło się w tym roku 580 uczestników z całej Polski i goście z zagranicy.

Pierwszy na mecie pojawił się Siergiej Fiskovicz z Ukrainy z czasem 01:06:58. Na drugim miejscu był Oleksy Medentsov, a za nim Oleksandr Matviichuk (obaj również z Ukrainy). Tuż za podium uplasował się najszybszy z Polaków Andrzej Lachowski (AZS-AWF Kraków).

Wśród kobiet piewrsza była Agnieszka Gortel (TS AKS Chorzów), z czasem 01:17:17. O prawie dwie minuty wyprzedziła Alene Serdeiuk z Urainy. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Czyż z TL Pogoń Ruda Śląska.

Najszybszym dąbrowianinem był Damian Chwistek, a dąbrowianką Katarzyna Chećko.

Nasi reprezentanci wypadli następująco:

M-ce / Nr zaw. / Nazwisko Imię / Klub / Miejscowość / Rok urodz. / Kateg wiek. / M-ce w kat / Czas startu / 10km / 15km / Czas netto /Wynik / M / K

139 425 MOŹDZIERSKI JAROSŁAW TKKF TRIATHLON DĄBROWA GÓ 1971 M30 46 00:00:12 00:42:11 01:03:41 01:36:42 01:36:54 132
144 210 HUTNICZAK MARIUSZ GRUPA BIEGOWA DĄBROWA GÓRNICZA 1965 M40 44 00:00:17 00:46:18 01:09:15 01:36:52 01:37:08 137
145 576 SINDERA MIROSŁAW TKKF DĄBROWA GÓRNICZA 1959 M50 20 00:00:09 00:46:18 01:09:15 01:36:59 01:37:08 138
186 345 LEWIŃSKI KRYSPIN NIEZRZESZONY 1978 M30 58 00:00:09 00:46:09 01:09:45 01:39:44 01:39:53 177
239 422 MODLIBÓG ADAM TKKF MARATHON DĄBROWA GÓRNICZA 1966 M40 68 00:00:18 00:48:07 01:12:14 01:43:18 01:43:36 228
247 698 WALKOWSKI HENRYK TKKF MARATON DABROWA GÓRNICZA 1955 M50 35 00:00:42 00:49:51 01:14:04 01:43:33 01:44:15 235
249 612 STRAŻ MICHAŁ GRUPA BIEGOWA DĄBROWA GÓRNICZA 1951 M50 36 00:00:21 00:48:16 01:13:12 01:43:59 01:44:20 237
270 393 MAZUR KRYSTYNA TRATHLON DĄBROWA GÓRNICZA 1981 K18 5 00:00:18 00:48:58 01:12:58 01:45:06 01:45:24 14
272 772 ŻAK MARCIN GRUPA BIEGOWA DABROWA GÓRNICZA 1969 M40 74 00:00:29 00:51:01 01:15:23 01:44:58 01:45:26 258
300 235 JURCZYK KRZYSZTOF TKKF TRIATHLON DĄBROWA GÓRNICZA 1976 M30 98 00:00:36 00:53:01 01:18:06 01:46:22 01:46:59 283
309 312 KRZESIŃSKI STANISŁAW TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA 1952 M50 47 00:00:08 00:48:52 01:14:48 01:48:00 01:48:08 291
324 59 BRZÓZKA NORBERT TKKF DĄBROWA GÓRNICZA 1974 M30 103 00:00:12 00:51:35 01:17:54 01:48:49 01:49:01 304
402 783 CIASTOŃ ŁUKASZ TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA 1977 M30 136 00:00:42 00:52:57 01:20:00 01:54:47 01:55:29 375
404 742 WÓJCIK STANISŁAW TKKF MARATON DĄBROWA GÓRNICZA 1943 M60 14 00:00:18 00:52:37 01:19:54 01:55:24 01:55:42 377
511 647 SZWEJ ZBIGNIEW GRUPA BIEGOWA DĄBROWA GÓRNICZA 1960 M50 70 00:00:42 00:54:53 01:24:34 02:06:35 02:07:18 467
575 572 SIENKAN ALEKSANDER TKKF DĄBROWA GÓRNICZA 1960 M50 76 00:00:11 01:08:59 01:47:31 02:40:56 02:41:07 519

Tak wyglądała tegoroczna czołówka:

M-ce / Nr zaw. / Nazwisko Imię / Klub / Miejscowość / Rok urodz. / Kateg wiek. / M-ce w kat / Czas startu / 10km / 15km / Czas netto /Wynik / M / K

1 135 FISKOVICZ SIERGIEJ LKB RUDNIK 1980 M30 1 00:00:00 00:30:31 00:46:39 01:06:58 01:06:58 1
2 399 MEDENTSOV OLEKSIY SK KOVEL 1982 M18 1 00:00:01 00:31:11 00:47:43 01:07:55 01:07:55 2
3 392 MATVIICHUK OLEKSANDR "SK ""KOVEL""" 1984 M18 2 00:00:00 00:31:10 00:47:44 01:08:03 01:08:03 3
4 336 LACHOWSKI ANDRZEJ AZS-AWF KRAKÓW 1982 M18 3 00:00:00 00:32:02 00:48:50 01:09:52 01:09:52 4
5 665 TIMASZOW WLADIMIR NIEZRZESZONY 1981 M18 4 00:00:01 00:32:04 00:49:01 01:10:31 01:10:32 5
6 606 STARODUBTSEV VIKTOR CHEMPION ZIBOLKI 1970 M40 1 00:00:00 00:32:14 00:49:32 01:10:55 01:10:55 6
7 441 NOWAK ANDRZEJ OSŻW GLIWICE 1979 M30 2 00:00:01 00:34:27 00:52:44 01:15:25 01:15:26 7
8 175 GORTEL AGNIESZKA TS AKS CHORZÓW 1977 K30 1 00:00:01 00:36:44 00:54:44 01:17:15 01:17:17 1
9 512 PODLIPNY MAREK LW BOGDANKA 1974 M30 3 00:00:01 00:35:18 00:53:58 01:17:24 01:17:24 8
10 570 SIEGMUND TADEUSZ KB MOSIR JASTRZĘBIE 1970 M40 2 00:00:00 00:36:31 00:55:20 01:18:52 01:18:52 9
11 805 SERDIUK ALENA 1981 K18 1 00:00:00 00:36:44 00:55:21 01:18:56 01:18:56 2
12 372 MACIOŁ ANDRZEJ AZS-AWF MASTERS KRAKOW 1954 M50 1 00:00:01 00:36:45 00:55:36 01:19:24 01:19:26 10
13 103 CZYś KATARZYNA TL POGOŃ RUDA ŚLĄSKA 1977 K30 2 00:00:01 00:36:48 00:55:44

20100509 PL - Katowice. Dolina Trzech Stawów. II Bieg Europejski - "Unia na 5". (FOTO: Celina Filuś)
20100509 PL - Katowice. Dolina Trzech Stawów. II Bieg Europejski - "Unia na 5". (FOTO: Celina Filuś)
20100509 PL - Katowice. Dolina Trzech Stawów. II Bieg Europejski - "Unia na 5". (FOTO: Celina Filuś)
20100509 PL - Katowice. Dolina Trzech Stawów. II Bieg Europejski - "Unia na 5". (FOTO: Celina Filuś)


09.05.2010 - KATOWICE - Dolina Trzech Stawów
II Bieg Europejski "Unia na 5"


W niedziele 09.05.2010r odbył się Bieg Europejski "Unia na 5", którego trasa przebiegała przez tereny malowniczej Doliny Trzech Stawów.

"Unia na 5" zorganizowana przez Urząd Miasta Katowice oraz Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Była to II edycja tej imprezy, która zgromadziła na stracie 250 biegaczy oraz 71pasjonatów Nordic Walking.

Impreza godna polecenia, na miejscu było również wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto tą imprezę zapisać w kalendarzach biegowych na przyszły rok na której cała rodzina znajdzie cos dla siebie i będzie się dobrze bawić.

Bieg Główny na 5km zwyciężył Krovlaidis Sergii z Ukrainy z czasem 00:15:46, wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Wyleciał Dorota z czasem 00:20:07.

Klub TRIATHLON DĄBROWA GÓRNICZA reprezentowany był przez Stanisława Filuś, który z czasem 00:18:04 zajął w kategorii open 10/251,
a w kategorii wiekowej M-40 2 miejsce.
20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz

20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz

20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz

20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz


01.05.2010 - CZELADŹ
XXXIX MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWE O PATERĘ "POLSKA - DZIENNIK ZACHODNI" oraz ŚL. TKKF. BIEG O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA CZELADŻ

Ponad 100 uczestników spotkało się w Czeladzi na kolejnym biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF, który jak co roku 1-go maja organizowany jest przez TKKF "SATURN" Czeladż. Gospodarze nie byli zbyt "gościnni". ponieważ w klasyfikacji generalnej zajęli pierwsze miejsce, ale pucharów i upominków było bardzo dużo (liczne klasyfikacje i kategorie wiekowe) więc, i inni przyjezdni biegacze byli zadowoleni.

Z naszej drużyny (TKKF Maraton) najbardziej zadowolony był Krystian Lewiński, który uzyskał bardzo dobry czas i staje się czołowym zawodnikiem grupy. Do startów wrócił też po dłuższej przerwie (kontuzja) Mirosław Sindera, który na biegu w Dąbrowie Górniczej za tydzień powinien już być w swojej optymalnej formie. Dla naszej grupy punkty do klasyfikacji generalnej zdobywali jeszcze Krzysztof Skiba, Stanisław Krzesiński, Adam Modlibóg, Aleksander Siekan, Tomek i Jurek Sufranowicz.

Po dwóch biegach (Siemianowice, Dąbrowa G.) nasi biegacze znajdują się na 5 miejscu i oby tak dalej w pierwszym oficjalnym starcie w cyklu tego pucharu.

20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz 20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz 20100501 Czeladź. Biegu o Puchar Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. FOTO: Magda Sufranowicz
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)


28.03.2010 - DĄBROWA GÓRNICZA - Park "ZIELONA"
XXXIX MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWE O PATERĘ "POLSKA - DZIENNIK ZACHODNI" oraz ŚL. TKKF

Udany debiut biegaczy TKKF Maraton Dąbrowa Górnicza.

Po Siemianowicach Dąbrowa Górnicza gościła biegaczy cyklu Biegu o Paterę " Polska Dziennika Zachodniego" i Sląskiego TKKF. Malownicza trasa i dobra organizacja ( CSiR Dąbrowa Górnicza) spowodowały ,że do Dąbrowy przyjechały ekipy wielu miast. Rywalizacja odbywała się w VII kategoriach wiekowych.

Każdy bieg liczył od kilkunastu do kilkudziesięciu biegaczy. Nas najbardziej w tym dniu interesowało jak wypadnie prezentacja i debiut naszych biegaczy z

TKKF Maraton Dąbrowa Górnicza.

Biegacze "wsparci" triathlonistami byli bardzo widoczni i to nie tylko przez wyraziste pomarańczowe koszulki (barwy klubowe), ale i dobre wyniki.

Prawie we wszystkich biegach " pomarańczowi" byli w czubie stawki, a najlepiej wypadli Krzysztof Smędzik (II miejsce), Ryszard Wasilewski (III miejsce) Sebastian Grabis (IV miejsce) oraz Jerzy Sufranowicz (IV miejsce).

Wszyscy nasi zawodnicy wypadli znacznie lepiej niż w I -szym biegu (w środę przy plaży Pogorii III) i "punktowali" również w klasyfikacji Grand Prix Zagłębia (ten bieg też był zaliczany do tego cyklu).

20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Okazały puchar za I miejsce drużynowo jako pierwsze trofeum naszych biegaczy stanęło już w gablocie.

20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100328 DG - Zielona. Park "Zielona". XXXIX Masowe Biegi Przełajowe o Paterę "Polska - Dziennik Zachodni" oraz Śl TKKF. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś)

20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś)

20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś)


28.03.2010 - ŻYWIEC
XI PÓŁMARATON ŻYWIECKI

W dniu 28 marca br. odbył się 11 Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. W rekordowej liczbie 716 uczestników znaleźli się także zawodnicy naszego klubu. Rewelacyjnie pobiegł Stanisław Filuś, uzyskując czas 1:22:54 i zajmując 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tomasz Hajewski wystartował pomimo niedawnej kontuzji i zameldował się na mecie po godzinie i 43 minutach.

20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś) 20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś) 20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś)
20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś) 20100328 PL - Żywiec. XI Półmaraton Żywiecki. (FOTO: Celina Filuś)
20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)


24.03.2010 - DĄBROWA GÓRNICZA - POGORIA III
BIEGI PRZEŁAJOWE GRAND PRIX ZAGŁEBIA

Wraz z rozpoczęciem wiosny na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej spotkali się w środę 24 marca biegacze amatorzy, w pierwszym biegu z cyklu Grad Prix Zagłębia w Biegach Przełajowych. Pierwszy bieg (z 11 zaplanowanych) zgromadził na starcie kilkudziesięciu zawodników nie tylko z Zagłębia. Wspaniała pogoda i liczni kibice sprawili, że zawody przebiegały w prawie "olimpijskiej" atmosferze. Wszyscy byli ciekawi jak po tak ciężkiej zimie wypadnie sprawdzian na 5 km.. Czołówka nie zawiodła a uzyskane czasy były bardzo dobre.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Tomasz Zych z Dąbrowy Górniczej (nie zrzeszony) z czasem 16'48". Drugie miejsce zajął Michał Juszczak (TKKF Czeladz) z czasem 16;52". Trzeci był Adam Marzec (Miechów Biega) z czasem 17'42".

Rywalizację kobiet wygrała Irena Ćwiklińska (TKKF Czeladz) a jej czas to 24'00".

TKKF Dąbrowa Górnicza reprezentowała bardzo liczna ekipa (15 zawodników), a najlepszy z "naszych" Krzysztof Smędzik, zajął 7 miejsce w "generalce" i I miejsce w swojej grupie wiekowej.

Następny bieg już w nadchodzacą niedzielę 28 marca w dąbrowskim Parku "Zielona".

20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg) 20100324 DG - Dziewiąty. Plaża komunalna Pogorii III. Biegi terenowe o Puchar Grand Prix Zagłębia. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)
20100116 PL - Mysłowice. III Bieg Spełniopnych marzeń. (FOTO: Celina Filuś)
20100116 PL - Mysłowice. III Bieg Spełniopnych marzeń. (FOTO: Celina Filuś)
20100116 PL - Mysłowice. III Bieg Spełniopnych marzeń. (FOTO: Celina Filuś)
20100116 PL - Mysłowice. III Bieg Spełniopnych marzeń. (FOTO: Celina Filuś)
20100116 PL - Mysłowice. III Bieg Spełniopnych marzeń. (FOTO: Celina Filuś)
20100116 PL - Mysłowice. III Bieg Spełniopnych marzeń. (FOTO: Celina Filuś)


16.01.2010 - MYSŁOWICE
III Bieg Spełnionych Marzeń

W warunkach zimowych szykowanie formy na wiosenne biegi nie jest łatwe. Potrzeba dużo samozaparcia i dość dużej motywacji, wsparcia rodziny, aby w mroźne i chłodne dni wyjść na trening. Pomocne w tym mogą być zimowe starty w biegach crossowych i przełajowych na różnych dystansach. Warto w tym okresie wybierać takie Imprezy, na których może wystartować i dobrze się bawić całą Rodziną. W sezonie nie zawsze jest na to czas.

Taka właśnie impreza odbyła się w Mysłowicach, gdzie każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie dystans który pokona, i metodę która najbardziej mu odpowiada. Można było wystartować na crossowej dość wymagającej trasie 15 km., lub spróbować swoich sił w marszu Nordic Walking (..nordic walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega ona na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami!). Na dystansie 7,5 km., odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży (klasyfikacja od przedszkolaka do gimnazjalisty). W biegu Głównym na 15 km. wystartowało 279 zawodników. W Nordic Walking na dystansie 7,5 km. wystartowało 109 zawodników i zawodniczek oraz liczna grupa dzieci i młodzieży.

Wystartowała tam też nieliczna grupa naszych zawodników a najlepiej wypadli Celina i Stanisław Filuś. Nasz fotograf Celinka w konkurencji Nordic Walking - zajeła II miejsce w klasyfikacji OPEN, a w kategorii wiekowej 1 miejsce!! Stasiu Filuś jak zwykle tuż za podium, myślę że z nastaniem wiosny będzie lepiej. Stanisław Krzesiński był 27 w grupie powyżej 50 lat, a kolejny Stanisław Wójcik był 10 w grupie powyżej 60 lat. Gratulujemy Stanisławom i Celinie. ;-)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)
20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)


10.01.2010 - SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
XXXIII Cross Siemiona

XXXIII Cross Siemiona już za nami. W niedzielę 10.01.2010 r rozpoczął się cykl biegów o Paterę Trybuny Śląskiej. Pomimo ciężkiej zimowej pogody na start pojawiło się ok. 120 zawodników z całego województwa. Zawodnicy naszego klubu po raz pierwszy wystartowali pod nazwą TKKF Dąbrowa Górnicza. Mamy nadzieję że w całym Grand Prix zaistniejemy jako prężna grupa sportowa.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy sklasyfikowani zespołowo na wysokim miejscu. Indywidualnie natomiast, zawodnicy triathlonowi traktowali start nieco ulgowo, ale nie znaczy że lekceważąco. Jest to zapewne nieoceniona informacja o stanie przygotowania sprawnościowego, która pomorze w dalszych przygotowaniach do sezonu.

XXXIII Bieg Siemiona organizowany jest na terenie Siemianowic Śląskich, gdzie przygotowane trasy biegną po urokliwych zakątkach Parku Pszczelnik. Zimowa pogoda, intensywne opady śniegu, oraz minusowa temperatura spowodowała że na starcie pojawili się najtrwalsi zawodnicy.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych. Wiele emocji wzbudziły biegi uczniów z szkoły podstawowej i gimnazjum. Od samego startu była zacięta rywalizacja między zawodnikami. Klub TKKF Dąbrowa Górnicza reprezentowany był przez dość liczną grupę zawodników, biegaczy jak i triatlonistów. Nasze barwy reprezentowali: Smędzik, Modlibóg, Mazur, Hajewski, Kornes, Filuś , którzy zdobyli pierwsze punkty w rywalizacji drużynowej.

Następny bieg tego cyklu 28.03. na Zielonej w Dąbrowie Górniczej.

20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś) 20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś) 20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś) 20100110 PL - Siemianowice Śląskie. XXXIII Cross Siemiona. (FOTO: Celina Filuś)aktualizacja: sobota, 22 styczeń 2011.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_<< WRÓĆ - TRIATHLON <<

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Strona aktualizowana na podstawie materiałów otrzymywanych od Pana Jerzego Sufranowicza.