-CO GDZIE KIEDY - NA MOTORY


..
.. ...
.. ..*


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA
Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


.
.
_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv22.06.2024 - godz. 10.00

Zabytkowa Kopalnia Srebra
ul. Szczęść Boże 81
TARNOWSKIE GÓRYWSTĘP WOLNY

-
II MOTOSERCE TARNOWSKIE GÓRY'2024Halo, halo, Tarnowskie Góry, czy słyszycie w oddali równomierne, mechaniczne uderzenia? To odgłosy bicia zbliżającej się II edycji MotoSerca w naszym mieście!

Zeszłoroczna impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem z Waszej strony, dlatego w tym roku nie śmiemy Was zawieść, szykując jeszcze więcej, jeszcze mocniej i jeszcze lepiej!

Pamiętajmy, że najważniejsza w tym wszystkim jest honorowo oddana krew! Mobilny punkt poboru krwi będzie czekał na Was od godziny 09:00 do 14:00. Każdy, kto odda krew tego dnia, weźmie udział w losowaniu fantastycznych nagród.

Tak jak w zeszłym roku, bawimy się na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
A co na Was będzie czekało?

* Parada motocykli
* Pokazy udzielania pierwszej pomocy
* Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze
* Dmuchańce, przejeżdżka kucykiem i inne atrakcje dla
najmłodszych
* Pyszne jedzonko z grilla oraz mała gastronomia
* Zimne piwo

Ale przede wszystkim naszykujcie się na moc muzyki!
Zagrają dla Was:

* Tarnowizter Zicpolka Kapelle
* Mali Kamilianie z Tarnogórskiej Orkiestry Kamiliańskiej
* Tarnogórska Szkoła Suzuki
* R.S. Jazz Band
* Noumen
* RTG - Rockowe Tarnowskie Góry
* Gunslinger
* Plaster Cast
* Yllgen
A w tym roku nasze MotoSerce zamknie PROLETARYAT!!!23.06.2024 - godz. 10.00

STREFA CARNALL
ul. Wolności 408
ZABRZEWSTĘP WOLNY

-
Mistrzostwa Polski w Jeździe Wolnej MotocyklemZapraszamy na Mistrzostwa Polski w Jeździe Wolnej Motocyklem, które organizuje Stowarzyszenie Śmiercioodporni w kooperacji z MotoRat – Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Mistrzostwa Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem to impreza, która będzie promować bezpieczeństwo wśród motocyklistów i prawidłową technikę prowadzenia pojazdów jednośladowych. Jak bowiem wiadomo, prawdziwą sztuką jest prowadzić motocykl powoli, na granicy utraty równowagi, a jednocześnie w pełni w kontrolowany sposób. Formuła zawodów szczegółowo opisana jest w załączonym regulaminie, ale w największym uproszczeniu to rywalizacja sportowa motocyklistów ustawionych na dwóch równoległych torach o długości 70 stóp (około 21 metrów), w której zwycięzcą zostaje ten zawodnik, który do mety dojedzie jako ostatni, nie tracąc równowagi, nie podpierając się czy nie wyjeżdżając poza wyznaczone pole.

Uwaga!

Uczestnictwo w imprezie wymaga wcześniejszego zapisu oraz pokrycia wpisowego w wysokości 25,00 zł, które całkowicie przeznaczone zostanie na organizację imprezy. Rozliczone zostanie jako odpłatna działalność pożytku publicznego. Pierwsza tura zapisów odbywa się do 14 czerwca 2024 roku, do godz. 18.00.

Kroki konieczne do uczestnictwa w imprezie:

Zapis na adres kontakt@smiercioodporni.pl mailem zatytułowanym „MISTRZOSTWA POLSKI – ZAPIS”. W mailu prosimy o podanie koniecznych danych: imienia i nazwiska, telefon kontaktowy, klasy uczestnictwa (U125 dla jednośladów o pojemności nieprzekraczającej 125 cm3) lub OPEN, marka, model i rocznik pojazdu. Prosimy też załączyć poniższą zgodę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Stowarzyszenie Śmiercioodporni z siedzibą w Zabrzu przy ul. Goethego 32 w celu organizacji imprezy pn. Mistrzostwa Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem.

Oświadczam, że zostałem(-am) poinformowany(-a) o możliwości cofnięcia zgody w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres administratora danych osobowych kontakt@smiercioodporni.pl spod adresu, którego dotyczy powyższa zgoda.

Wpłatę kwoty 25,00 zł w terminie 7 dni na konto:

Stowarzyszenie Śmiercioodporni
ul. Goethego 32
41-800 Zabrze

BGŻ BNP Paribas 42 1600 1462 1837 5082 6000 0001
Tytuł przelewu: Udział w imprezie Mistrzostwa Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem.

Dopuszczamy zapisy w dniu imprezy z puli wolnych miejsc (o ile nie zostaną wyczerpane wcześniej).

Harmonogram imprezy:

09.00 – inauguracja pracy Biura Zawodów – zapisy, uzupełnianie dokumentacji
10.00 – oficjalne rozpoczęcie potwierdzenia zapisów i ewentualnie dodatkowe zapisy z puli wolnych miejsc (o ile nie zostaną wyczerpane wcześniej)
10.15 – rozpoczęcie Badania Kontrolnego motocykli uczestniczących w rywalizacji oraz sprzętu motocyklistów
10.45 – odprawa dla uczestników
11.00 – rozpoczęcie rywalizacji sportowej
15.00 – planowane zakończenie imprezy


26.06.2024 - godz. 17.00

RYNEK GŁÓWNY
Rynek
CZELADŹWSTĘP WOLNY

-
Czeladzkie Spotkania MotocykloweZapraszamy na Czeladzkie Spotkania Motocyklowe.
Do zobaczenia na rynku w Czelsi


29.06.2024 - godz. 10.00

Plac pod żyrafą
ul. Edukacji
TYCHYWSTĘP WOLNY

-
III MOTOSERCE TYCHY '2024Zapraszamy na trzecią edycję MOTOSERCA w Tychach!

MOTOSERCE to wydarzenie organizowane przez motocyklistów w całej Polsce od kilkunastu lat. Impreza cieszy się dużą popularnością a cel jaki jej przyświeca jest bardzo ważny dla całego społeczeństwa.

Na czas imprezy zostanie podstawiony krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew i podzielić się tym darem życia.

Dla chętnych będzie okazja zarejestrować się w bazie DKMS. Nasza zgodność genetyczna może komuś uratować życie dlatego jest to też bardzo ważne!!! Ciepło zachęcamy.

Gwarantujemy koncerty muzyczne, konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, strefę gastro, stoiska z gadżetami motocyklowymi i wiele innych. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Woman of South Tychy05-07.07.2024 - godz. ?

Park SŁUPNA
ul. Stadionowa 13
MYSŁOWICEIMPREZA BILETOWANA

-
MOTO GRANDA '2024


06.07.2024 - godz. 13.00

RYNEK

CIESZYN
WSTĘP WOLNY

-
IV Zlot Motocyklowy MM SCI06.07.2024 r. Stowarzyszenie MM SCI oraz grupa Motocykliści i Motocyklistki SCI organizuje po raz IV Zlot Motocyklowy MM SCI . Zbiórkę rozpoczynamy na RYNKU w Cieszynie o godzinie 13.00, po czym o godzinie 14.30 wyruszymy wspólnie w kierunku Kończyc Wielkich do LKS BŁYSKAWICA https://www.facebook.com/lksblyskawicakw/?locale=pl_PL. Na miejscu czekać na Was będą kiełbaski z grilla i domowe ciasto, nie zabraknie również kawy, herbaty i czegoś bezalkoholowego. W trakcie zlotu na Rynku odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bażanowicach https://www.facebook.com/psoni.cieszyn, a także będzie możliwość zakupienia jubileuszowych blach na rynku i na miejscu imprezy w Kończycach Wielkich. W razie niepogody impreza się odbędzie.

Regulamin Imprezy

Cieszyn, 06.07.2024 r.

1. Organizatorem Imprezy jest Stowarzyszenie MM SCI i Motocykliści i Motocyklistki SCI, dalej zwane jako "organizator".
2. Impreza rozpoczyna się na Rynku w Cieszynie.
3. W imprezie może uczestniczyć każda osoba posiadająca motocykl lub będąca pasażerem kierowcy oraz osoby trzecie będące zaproszonymi gośćmi imprezy. Osoby nieletnie będące uczestnikami imprezy mogą przebywać na terenie wyłącznie pod opieką rodziców lub ich prawnych opiekunów.
4. Każdy kierowca uczestniczący w paradzie powinien posiadać uprawnienia niezbędne do kierowania swoim pojazdem. Pojazd powinien być sprawny, posiadać ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC.
5. Uczestnik parady ma obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego i stosować się do poleceń wydawanych przez osoby wyznaczone przez organizatora.
6. Kolumnę parady prowadzi oznaczony motocykl pilotujący, którego nie wolno wyprzedzać.
7. Organizator ma prawo zabronić uczestniczenia w paradzie każdemu, kogo zachowanie mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników i widzów.
8. W trakcie imprezy każdy uczestnik zobowiązany jest do pozostawienia motocykla w miejscu wyznaczonym przez organizatora.
9. Za zachowanie uczestników na i poza terenem imprezy organizator nie ponosi odpowiedzialności. Oznacza to, że każdy uczestnik imprezy ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty i szkody w stosunku do uczestników imprezy oraz ich sprzętu, jeżeli nie były one skutkiem działań organizatora.
10. Zabrania się wnoszenia na teren imprezy środków odurzających, materiałów i przedmiotów niebezpiecznych.
11. Wszyscy uczestnicy imprezy zobowiązani są do zachowania porządku i czystości.
12. Uczestnik wyraża zgodę na utrwalanie przebiegu imprezy oraz zgadza się na filmowanie i fotografowanie oraz wykorzystanie powstałych w ten sposób materiałów dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych stowarzyszenia.
13. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w terminie 24 godzin przed wyznaczonym terminem rozpoczęcia.
14. Uczestnictwo w paradzie i przebywanie na terenie imprezy jest równoznaczne z zapoznaniem się z zapisami regulaminu oraz polityki RODO i przyjęciem ich do stosowania.
15. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania powyższego regulaminu oraz przepisów obowiązujących na terenie RP.
16. Wszelkie występki uczestników i nie stosowanie się do Regulaminu spowodują wykluczenie z imprezy.


02-04.08.2024 - godz. ?

JuraPark Bałtów
Bałtów 8aBAŁTÓWIMPREZA BILETOWANA

-
MOTO ZAURO MUSIC '2024
03.08.2024 - godz. 9.00

Sanktuarium św. Anny
Grota Lurdzka

Góra św AnnyWSTĘP WOLNY

-
XXII Pielgrzymka motocyklistów na Górę św. AnnyGóra Świętej Anny położona jest na terenie województwa opolskiego, należy do diecezji opolskiej. Wioska liczy około 350 mieszkańców. Najbliższe miasta to Kędzierzyn-Koźle,Strzelce Opolskie oraz Zdzieszowice. Przez Górę Św. Anny przebiega autostrada A4, przez co dojazd do sanktuarium jest bardzo ułatwiony.


11.08.2024 - godz. 11.00

Park Etnograficzny w Tokarni
Tokarnia 303
TOKARNIAWSTĘP WOLNY

-
MOTOPIKNIK. ZLOT ZABYTKOWYCH AUT I MOTOCYKLICelem zlotu jest przypomnienie wszystkim posiadaczom i miłośnikom motoryzacji historii powstania i produkcji jednego z najbardziej popularnych w Polsce motocykli, jakim była SHL-ka.


23.08.2024 - godz. ?

Stara strzelnica sportowa
PSZÓWWSTĘP WOLNY

-
Zlot Motocyklowy Hanysy '2024Pole namiotowe, bezpieczny parking dla motocykli, koncerty, konkursy z cennymi nagrodami, profesjonalny catering, profesjonalne zawody w Arm Wrestlingu, parada, dyskoteka pod gołym niebem, erotic show, ognista Hanysówka, niepowtarzalna atmosfera!


23-24.08.2024 - godz. ?

AMFITEATR POD GROJCEM
ul. Grojec 50
ŻYWIECIMPREZA BILETOWANA

-
MOTO ROCK Festiwal 2024MOTO ROCK Festiwal powraca! Dwudniowy festiwal rockowy połączony z międzynarodowym zlotem motocyklowym ponownie zagości w sercu polskich gór! Z fanami motocykli, dobrego towarzystwa i rockowego brzmienia widzimy się w dniach 23-24 sierpnia w Żywcu w Amfiteatrze Pod Grojcem.
Dźwięki gitary wymieszają się z warkotem silników tworząc idealną harmonię i sprawią, że w ten wyjątkowy weekend Żywiec stanie się rockową stolicą Polski. Na scenie usłyszcie klasyków polskiej sceny takich jak Turbo i nowo powstałe gwiazdy ostatnich lat jak Nocny Kochanek czy Me And That Man. Pojawią się też goście specjalni z Grecji - Full House Brew Crew!


31.08.2024 - godz. 12.00

RÓWNICA
Rynek (start parady)
USTROŃIMPREZA BILETOWANA

-
NOCNY WJAZD NA RÓWNICĘStart: 31 sierpnia 2024, sobota

12.00 Otwieramy bramy Równicy
18.00 - Pierwszy Koncert
Miejsce: Schronisko na Równicy
20,00 konkursy
21.00 Zbiórka na paradę Ustroń rynek.
21.15 Start parady
21.30 Koncert
23.30.00 Koncert
01.00 Muzyka z puszki i potupaja

NIEDZIELA godz. 10.00 jajecznica.

Parę konkursów zrobimy też
Będzie jak zwykle ogień
Od godz. 22.00 przy ognisku pod wiatą i granie za "Piwko i chleb"
---------------------------------------------
WJAZD NA IMPREZĘ i koncerty 20zł
BLASZKA PAMIĄTKOWA 25zł
____________________________________________
Noclegi tel. 509437666
Organizator WRM MC POLAND chapter Jastrzębie-Zdrój
Współorganizator Miasto Ustroń
Gościniec (Schronisko)Równica
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZˇTEK TEJ STRONY ^=_15.06.2024 - godz. 10.00

Galeria Kazimierz
ul. Podgórska 34
KRAKÓWWSTĘP WOLNY

-
MOTOSERCE KRAKÓW '2024

Niech zabiją nasze MotoSerca!

Już w czerwcu zapraszamy wszystkich na kolejną krakowską edycję MotoSerca!

W zeszłym roku zbiorniki krwiobusów zapełniliśmy prawie do pełna - polało się 38.25 L krwii!

Tego cennego daru jakim jest KREW, nigdy dość. Niestety banki krwii co chwile świecą pustkami.

Także zakasać rękawy i szykować żyły! W tym roku lecimy na kolejny rekord i tankujemy do pełna.15.06.2024 - godz. 12.00

Zalew BALATON
ul. św Stanisława
TRZEBINIA

Współrzędne GPS:
50°09'51,0" N
19°27'48,8"EIMPREZA BILETOWANA

-
VII Piknik Motocyklowy - Trzebinia '2024

Powoli zaczynamy przygotowania do przyszłorocznego Piknik Motocyklowy!

W dniach 14-16.06.24r. nad trzebińskim Zalewem Balaton odbędzie się już VII edycja imprezy. Zapraszamy!


Co Was czeka?

* Parada ulicami miasta
* Niesamowite pokazy
* Muzyka na żywo
* Pyszne jedzenie
* Konkursy z fantastycznymi nagrodami
* Możliwość zrobienia własnego magnesu ze zdjęciem

Przypominamy:
* Data: 14-16.06.2024r.
* Miejsce: Trzebinia, Zalew Balaton

Piknik Motocyklowy to impreza powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Trzebińsko-Chrzanowskiego 3W.

Nie może Was zabraknąć !14-16.06.2024 - godz. ?

Ośrodek Wypoczynkowy Posmyk
Leśne Ustronie
KOKOTEK k/Lublińca
IMPREZA BILETOWANA

-
Zlot Motocyklowy - KOKOTEK '2024

Zapraszamy na zlot motocyklowy do Kokotka, 14-16 czerwca 2024, na którym świętować będziemy 25 lat istnienia INVADERS MC POLAND.

Jak zwykle zapewniamy świetną atmosferę, dobre jedzenie, zimne picie, wiele atrakcji oraz mnóstwo muzyki na żywo - gwiazdą imprezy będzie niekwestionowana legenda polskiego hard rocka ILLUSION.


KONCERTY--- KONKURSY---NAGRODY

- Jazdy testowe INDIAN
- Pokaz ognia
- Pokazy trialu

UWAGA!!!
DO WYGRANIA PRAWO JAZDY KAT.A LUB B
ORAZ POBYT W HOTELU ZNAJDUJĄCY SIĘ W SZCZYRKU
Zapewniamy pole namiotowe, park maszyn!
Zapraszamy!!


09.06.2024 - godz. 12.30

Parking Biedronki
ul. Jana III Sobieskiego 64
SOSNOWIEC
godz. 12.30

Muzeum Shoena
ul. Chemiczna 12
SOSNOWIECWSTĘP WOLNY

-
Dzień Dziecka

W niedzielę 9 czerwca motocykliści i wszyscy wspierający i kochający dzieci uświetniają Dzień Dziecka w tym dniu dla dzieci z Domów Dziecka, zaczynamy zabawę o godz. 13.00 pod Muzeum Shoena w Sosnowcu ul Chemiczna 12 , gdzie do godz. 16.00 park staje się miejscem samych uśmiechów i zabawy . Mamy moc atrakcji..... dmuchany zamek, trampoliny, mini boisko do gry w piłkę nożną, ścianką wspinaczkowa obsługiwana przez Krzysztofa Wesołowskiego, i jeszcze kilka niespodzianek w postaci gier, DJ Eight czyli Kamil Jeziorski zagra,, Ruda z mikrofonem, animatorka Małgosia Porębska animuje i organizuje super zabawy, Becia Jankowska i jej gorąca zumba oraz Wataha Fight Klub z pokazami sztuk walki, stanowisko strażaków do nauki udzielania pierwszej pomocy, no i Muzeum też ma niespodziankę, do tego częstujemy słodyczami i napojami, watą cukrowa, popcornem .....a kto zechce może mieć warkoczyki zrobione przez Magdalenę Aleksę i jej niezawodną ekipę.

Ale zanim zaczniemy zapraszamy motocyklistów na paradę otwierająca imprezę, startujemy z parkingu Biedronki na ul. Jana III Sobieskiego 64 o godz. 12.30 skąd jedziemy ulicami Sosnowca pod Muzeum do dzieci, kochani przebieramy się, malujemy ozdabiamy.....i dobrze się bawimy.

Regulamin parady zamieścimy na stronie w dniu imprezy w godzinach porannych prosimy o zapoznanie się z nim.
Krótko mówiąc będziemy się super bawili i już


09.06.2024 - godz. 12.00

Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków
ul. Rzepakowa 4r
KRAKÓWWSTĘP WOLNY

-
MOTO MEETING Kraków

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was na trzecią edycję. Tym razem spotkamy się dokładnie za dwa miesiące w godz. 12:00 – 20:00 na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków (ul. Rzepakowa 4r).

W programie imprezy przewidziane wyłącznie nietuzinkowe atrakcje DLA KAŻDEGO, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń, ale, ale… więcej szczegółów już niebawem.

WSTĘP WOLNY ??

Będzie zabawa i będzie się działo, więc rezerwujcie termin, zapraszajcie rodziny i znajomych, a impreza rozkręci się do czerwoności!


01.06.2024 - godz. 11.00

BOBOLÓWKA
STRACHOCINA

GPS:
49.603599791113794,
22.09547262163193-
III Pielgrzymka do Strachociny - miejsca urodzin Patrona Polski Św. Andrzeja Boboli

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Zapraszamy na III Pielgrzymkę do Strachociny - miejsca urodzin Patrona Polski Św. Andrzeja Boboli. Pielgrzymkę organizuje Parafia Św. Katarzyny w Strachocinie, ks. Józef Niżnik przy pomocy Katolickiego Klubu Motocyklowego Souls' Hunters z Żor i Jaworzna. Zachęcamy do udziału i odwiedzenia Sanktuarium - miejsca objawień Św. Andrzeja Boboli, świadkiem których był Proboszcz Ks.Józef Niżnik.

Uwaga. Spotkania odbywają się na Bobolówce a nie w kościele.

GPS:
49.603599791113794, 22.09547262163193

WSTĘP WOLNY


29.05.2024 - godz. 17.00

RYNEK GŁÓWNY
Rynek
CZELADŹ-
Czeladzkie Spotkania Motocyklowe

Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie, w takiej formie Czeladzkie Spotkania Motocyklowe.
Do zobaczenia na rynku w Czelsi

WSTĘP WOLNY


26.05.2024 - godz. 13.00

Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale
plac Konstytucji 3 Maja
SKAŁAWSTĘP WOLNY

-
II MOTOZLOT. Wystawa starych motocykli i samochodów

"II MOTOZLOT. Wystawa starych motocykli i samochodów"

odbędzie się 26.05.2024 roku w Skale, w centrum miasta – na Placu Konstytucji 3-ego Maja, w pobliżu Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.

Podczas wystawy mieszkańcy Gminy Skała, oraz okolicznych miejscowości będą mogli podziwiać zabytkowe motocykle i samochody, poszerzyć swoją wiedzę na temat motoryzacji oraz poznać znawców i specjalistów w świecie motoryzacji.

Głównym celem Wystawy jest promocja regionu – Gminy Skała oraz Województwa Małopolskiego, integracja środowisk miłośników starej motoryzacji oraz podnoszenie stanu wiedzy i świadomości o historii motoryzacji – ze szczególnym uwzględnieniem dorobku polskiej myśli technicznej i polskich marek motocykli i samochodów – takich jak np. legendarny Sokół, SHL, popularna niegdyś WSK czy FSO Warszawa.

Na wystawie prezentowane będą motocykle oraz samochody polskich i zagranicznych marek.

II MOTOZLOT Wystawa Zabytkowych Motocykli i Samochodów, organizowany przez Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale jest m.in. okazją do rozmów o historii motoryzacji, wymiany doświadczeń między właścicielami samochodów czy motocykli, do zadawania pytań i wysłuchania wielu ciekawych historii o pojazdach sprzed lat. To także czas świetnej zabawy, m.in. dzięki atrakcjom dla całych rodzin i imprezie towarzyszącej ZLOT FOOD TRUCKÓW.

PROGRAM:
13:00 ROZPOCZĘCIE WYSTAWY
16:00 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW
16:45 PRZEJAZD KOROWODU DO OJCOWA 18:00 ZAKOŃCZENIE WYSTAWY

Zapraszamy!


24-26.05.2024

GRÓD RYCERSKI POD BYCZYNĄ
Biskupice 31
46-220 BISKUPICEWSTĘP WOLNY

-
Zlot Motocyklowy u Rycerzy

Wszem wiadome czyniąc, w imieniu Kojota Prezydentem zwanego.

Zapraszamy nadobne Niewiasty i Jegomościów aby w dniach majowych 24-26 Anno Domini 2024 Gród pod Byczyną najechać gromadnie zechcieli.

Wtedy to odbywać się mają wszelakie harce a pląsy ucieszne Zlotem zwane.

PRM - Polski Ruch Motocyklowy

REGULAMIN ZLOTU
24-26 maja 2024

Regulamin określa zasady przebywania uczestników na terenie Zlotu.
Wykupienie wejściówki jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu zlotu!

1. Uczestnicy przybywają na Zlot we własnym zakresie, na własną odpowiedzialność oraz własny koszt.
2. Na terenie Zlotu każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania Zasad Porządku Publicznego oraz przepisów prawa.
3. Za kradzieże i inne przypadki losowe organizatorzy imprezy nie ponoszą odpowiedzialności.
4. Za wszelkie uszkodzenia, stłuczki i kolizje wynikające z nieprzestrzegania przepisów i regulaminu organizatorzy nie odpowiadają.
5. Każdy akt wandalizmu oraz zachowanie zakłócające bezpieczeństwo osób przebywających na terenie Zlotu będzie niezwłocznie zgłaszane ochronie i funkcjonariuszom Policji oraz skutkować będzie NATYCHMIASTOWYM WYDALENIEM Z TERENU ZLOTU!
6. Każdy uczestnik Zlotu oraz Parady Motocyklowej zobowiązany jest do przestrzegana zasad zawartych w Kodeksie Ruchu Drogowego
7. Kierowcy pojazdów poruszających się na terenie Zlotu oraz w Paradzie zobowiązani są zachować szczególną ostrożność i zachować odpowiednią prędkość pojazdu – dostosowując się do ruchu pieszych.
8. Wszelkie materiały medialne wykonane na terenie zlotu mogą być wykorzystywane przez Byczyńskie Stowarzyszenie Motocyklowe RYCERZ bez wiedzy i zgody autora. A każdy uczestnik Zlotu poprzez wykupienie wejściówki wyraża zgodę na fotografowanie jego wizerunku i publikowanie tychże materiałów w Internecie bez wiedzy i zgody osób będących na tych materiałach.
Zabrania się:
1. Podejmowania czynności mogących naruszyć bezpieczeństwo osób lub stanowić zagrożenie dla mienia.
2. Kierowania jakimkolwiek pojazdem na terenie zlotu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.
Organizator Zlotu ma prawo:
1. Wezwać do zaprzestania naruszeń Regulaminu.
2. Dokonać czynności zmierzających do usunięcia naruszania Regulaminu
3. Usunąć osoby z terenu Zlotu przy pomocy Policji, jeżeli wymaga tego bezpieczeństwo osób przebywających na terenie Zlotu lub istnieje konieczność zapewnienia spokoju i porządku.
4. Podejmować inne czynności zapewniające przestrzeganie Regulaminu i innych obowiązujących przepisów
REGULAMIN PARADY
1. Przejazd kolumną pojazdów odbywa się o wyznaczonej przez Organizatora godzinie zamieszczonej w planie Zlotu.
2. Za wszelkie uszkodzenia, stłuczki i kolizje podczas przejazdu organizatorzy nie odpowiadają.
3. Przejazd w kolumnie pojazdów odbywa się zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Ruchu Drogowego.
4. Zabrania się wyprzedzania pojazdów oraz oznakowanego pojazdu prowadzącego, przez pozostałe pojazdy jadące w kolumnie.
5. Na trasie przejazdu zabrania się wykonywania niebezpiecznych manewrów mogących stanowić zagrożenie dla innych uczestników przejazdu lub osób postronnych
6. Podczas przejazdu na wyznaczonej trasie kategorycznie zabrania się prowadzenia pojazdów przez osoby nietrzeźwe lub będące pod wpływem środków odurzających
7. Przejazd całej kolumny pojazdów zostanie zatrzymany w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia któregoś z
uczestników bądź w przypadku niedostosowania się do punktów regulaminu,
8. Wszelkie sytuacje mogące zagrozić bezpieczeństwu uczestników przejazdu, będą zgłaszane funkcjonariuszom Policji
9. W trosce o bezpieczeństwo uczestników i ich pojazdy, sytuacje niezgodne z regulaminem prosimy zgłaszać niezwłocznie organizatorowi

Regulamin dostępny będzie również na bramie zlotu.


25.05.2024 - godz. 12.00

PARKING M1
Aleja Pokoju
KRAKÓW-
Krakowskie MotoSpotkanie

Termin już dawno ustalony, zapisujcie w kalendarzach, bierzcie wolne i widzimy się 25 maja !!!!

Spotykamy się pod M1 i robimy mały terror w mieście... oczywiście żarcik - wszystko jak zawsze profesjonalnie, zgodnie z przepisami i wytycznymi najlepszej grupy do zadań specjalnych - Grupa Pilotująca SMGP, która bezpiecznie przeprowadzi Was przez Miasto Kraka na Strzelnicę Pasternik !!!
Wkrótce więcej szczegółów.

WSTĘP WOLNY


25.05.2024 - godz. 10.00

BULWARY NAD SOŁĄ
OŚWIĘCIM-
XVI Motoserce - OŚWIĘCIM

WSTĘP WOLNY


25.05.2024 - godz. 10.00

OSIR SKAŁKA
ul. Bytomska 40
ŚWIĘTOCHŁOWICE-
XVI Motoserce - ŚWIĘTOCHŁOWICE

WSTĘP WOLNY


19.05.2024 - godz. 10.30

Plac Wolnica
KRAKÓW
POLSKA
https://www.gentlemansride.com
https://gfolk.me/DariuszNowak301127

WSTĘP WOLNY
REJESTRACJA

-
XIII DISTINGUISHED GENTLEMANS RIDE '2024
Niedziela 19 maja 2024 r. Na całym świecie

13 Edycja Wyróżnionej Dżentelmen's Ride odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024!
Zapisy będą na
https://www.gentlemansride.com .Jeżdżę na motocyklu dla Men's Health w ramach The Distinguished Gentleman's Ride.

W niedzielę 19 maja 2024 roku wezmę udział w The Distinguished Gentleman's Ride wraz z innymi mężczyznami i kobietami z całego świata, aby zebrać fundusze i świadomość na temat raka prostaty i zdrowia psychicznego mężczyzn w imieniu Movember. Mężczyźni umierają średnio 6 lat wcześniej niż kobiety i to z powodów, którym w dużej mierze można zapobiec. Liczba mężczyzn, którzy cierpią, rośnie, a my musimy coś z tym zrobić. Dlatego, zanim wyprasuję mój tweed i wypoleruję moje buty, proszę Cię, abyś przyłączył się do mnie w zbieraniu funduszy i świadomości dla tych spraw, przekazując co możesz na ten ważny cel i pomagając mężczyznom, których kochamy, żyć szczęśliwiej i zdrowiej.

Szczegoły Przejazdu

Start - KRAKÓW Plac Wolnica
Początek spotkania- 11:00
Start parady - 12:00

Zakończenie - KRAKÓW Muzeum Inżynierii i Techniki

Dystsans parady
około 15 km

The Distinguished Gentleman's Ride laczy motocyklistow z klasycznymi i zabytkowymi motocyklami na calym swiecie, aby zebrac fundusze i zwiekszyc swiadomosc na temat badan nad rakiem prostaty i zdrowia psychicznego mezczyzn.

The Distinguished Gentleman's Ride zostal zalozony w Sydney w Australii przez Marka Hawwa. Zostal zainspirowany zdjeciem z programu telewizyjnego Mad Men's, Don Draper siedzacym na klasycznym motocyklu majacym na sobie jego najlepszy garnitur. Mark zdecydowal, ze taki wizerunek motocyklisty bedzie swietnym sposobem na zwalczenie czesto negatywnego stereotypu mezczyzn na motocyklach, laczac nawet niszowe spolecznosci motocyklowe.


18.05.2024 - godz. 14.00

PODLAS
ul. JP II 104
CZĘSTOCHOWA-
Motocyklowe Otwarcie Lata 2024

Tego roczna impreza będzie organizowana przy dźwiękach muzyki rockowej.
Zagrają dla nas trzy Krakowskie zespoły.

LINE OF DEAD
OVERDRIVE
REDGOLL RED

Początek imprezy na terenie Stowarzyszenia Podlas o godzinie 14.00
Oczywiście będą też inne atrakcje oraz wyżywienie jak zawsze przygotowane przez nas osobiście.

Wstęp wolny Zapraszamy

WSTĘP WOLNY


18.05.2024 - godz. 10.00

GALERIA JURAJSKA
al. Wojska Polskiego 207
CZĘSTOCHOWAWSTĘP WOLNY

-
XVI MOTOSERCE CZĘSTOCHOWA '2024

I petardy wystrzeliły XVI Akcja Motoserce zawita 18 Maja do Miasto Częstochowa która odbędzie się z wielkim na parkingu i bulwarach Galeria Jurajska.

Czeka nas cały dzień atrakcji i zabaw w klimacie motocyklowym.

W programie między innymi:

* zlot motocyklistów
* strefa zabaw motoryzacyjnych
* strefa bezpiecznej jazdy
* stanowisko motorów VESPA
* ?? pokazy wojskowe
* zabawy ze strażakami
* strefa zabaw dla dzieci
* wielkie darmowe dmuchańce dla najmłodszych
* koncert gwiazdy Big Cyc

Nie zapominamy także o głównym celu wydarzenia czyli - ZBIÓRCE KRWI! nr 208

Do zobaczenia 18 maja!
Organizatorzy wydarzenia
Manager art & VC 19-78 Dąbrowa Górnicza


18.05.2024 - godz. 10.00

Rynek Główny
JAWORZNO-
XVI MOTOSERCE JAWORZNO '2024

Już dziś serdecznie zapraszamy na Motoserce 2024 na płycie Rynku Głównego w Jaworznie!
Wydarzenie Road Runners MC Poland Chapter Jaworzno

WSTĘP WOLNY


12.05.2024 - godz. 14.00

Strefa Aktywności Gospodarczej
ul. Woźniczki

Parafia pw św. Andrzeja Boboli w Bukownie
ul. Kościuszki 38
BUKOWNO-
IX PAPIESKI ZLOT MOTOCYKLOWY - BUKOWNO '2024

Tak jak w poprzednich latach już w maju i tylko u nas w Bukownie
odbędzie się IX MOTOCYKLOWY ZLOT PAPIESKI.

A kiedy dokładnie?
W tym roku będzie to 12 MAJ
Rezerwujcie terminy, i jak zwykle zapraszamy.

Towarzystwo Motocyklowe Bukowno

WSTĘP WOLNY


12.05.2024 - godz. 10.00

Parking -P1- Szczyrk Gondola
ul. Salmopolska 53B
SZCZYRKWSTĘP WOLNY

-
Regionalne Otwarcie Sezonu Motocyklowego
ŚLĄSK- BESKIDY 2024

Miasto Szczyrk po raz kolejny serdecznie zaprasza na organizowane w naszym regionie Otwarcie Sezonu Motocyklowego ŚLĄSK- BESKIDY 2024, które odbędzie się 12 maja 2024.

Główną areną imprezy jest teren przy dolnej stacji kolei gondolowej w ośrodku Szczyrk Mountain Resort.

Patronat:
- Marszałek Województwa Śląskiego
- Śląska Organizacja Turystyczna
- Starosta Bielski
- Prezydent Miasta Bielska-Białej
- Burmistrz Miasta Szczyrk

Partnerzy:
- Szczyrk Mountain Resort
- Bielscy
- Touratech Polska
- Karpatia Bank Spółdzielczy
- Martes Sport
- WORD w Bielsku-Białej
- Komenda Miejska w Bielsku-Białej
-GOPR Beskidy
-Suzi-Moto Bielsko-Biała
-Nutrend Polska

Program:

* godz. 10:00 | Szczyrk Gondola
otwarcie miasteczka, rejestracja uczestników, symulacja zdarzeń drogowych, prezentacja sprzętu, ubrań, akcesoriów motocyklowych
* godz. 11:00-17:00 - NIESPODZIANKA!
darmowy wyjazd uczestników koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską
* godz. 11:30 | Centrum Przesiadkowe Szczyrk
zbiórka motocyklistów do przejazdu pzez Szczyrk.
* godz. 12:00 | Szczyrk Gondola
przejazd parady motocyklowej - Szczyrk Skalite-Szczyrk Gondola
* godz. 12:30 | Szczyrk Gondola
oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego Śląsk-Beskidy 2024
* godz. 13:30 | Hala Skrzyczeńska | restauracja Kuflonka
spotkanie liderów grup motocyklowych z gospodarzami regionu
* godz. 14:00-17:00
- pokaz ratownictwa medycznego
- konkursy wiedzy motocyklowej
- prezentacja nowości sprzętowych
* godz. 18:00
zamknięcie miasteczka

ponadto w trakcie całego wydarzenia m.in.

muzyka DJ
konkursy wiedzy motocyklowej
pokaz pierwszej pomocy motocykliście
symulator zapiętych pasów oraz dachowania
prezentacje nowości sprzętowych i inne atrakcje


12.05.2024 - godz. 10.00

PARKING Pogoria III
ul. Malinowe Górki
DĄBROWA GÓRNICZA-
XVI Motoserce - Dąbrowa Górnicza

Wraz z Patrykiem z programu „Zdrajcy” The Traitors TVN serdecznie zapraszamy Was na imprezę charytatywną MOTOSERCE 2024 „XVI edycję Motoserce” która odbędzie się 12 maja 2024 na Pogorii przy Molo. Nie może Was tutaj zabraknąć

WSTĘP WOLNY


11.05.2024 - godz. ?

TWINPIGS -Park Rozrywki
ul. Katowicka 24
ŻORYWSTĘP WOLNY

-
OGNIOWE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO '2024

Zapraszamy na wielkie otwarcie w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs.

Przygotujcie się na ogromną dawkę motocyklowej adrenaliny i świetnej zabawy!

Będzie się działo:
energetyczna muzyka, która rozgrzeje serca motocyklowych fanów! Wystąpią: Batna, RozSkład Jazdy, Murderllica, The Tree

- serducha zabiją Wam szybciej na widok przejazdu imponujących kolumn dwukołowych maszyn
- Harley-Dawidson, Indian, Yamaha, Royal Enfield, Ducati
- ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszonew Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych

Dodatkowo zapraszamy na jazdę motocyklem bez prawa jazdy, testy kasków, trening równowagi, a na deser konkursy z nagrodami .

Odpoczynek zapewni strefa chilloutu

Data: 11 maja 2024
Otwarcie bram: 10:00
Lokalizacja: Amerykański Park Rozrywki Twinpigs w Żorach
Wstęp wolny / Atrakcje Parku w cenie 49 zł
Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!


05.05.2024 - godz. 12.00

Plac Witkiewicza
Parafia Chrystusa Króla
UL. Suchogórska 127
BYTOM - STOLARZOWICE-
III Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Otwarcie sezonu odbędzie się w niedzielę 5maja 2024r.

12:00 Zbiórka na Placu Witkiewicza
12:15 Parada motocyklowa
Msza Święta w kościele i poświęcenie motocykli
Przejazd na ogród farski i piknik

WSTĘP WOLNY


05.05.2024 - godz. 09.00

TARGOWISKO MIEJSKIE
ul. Gzichowska
BĘDZINWSTĘP WOLNY

-
XVI Motoserce - BĘDZIN

Klasyczna Niedziela oraz Mustangs MC Poland zapraszają na Motoserce Będzin 2024
Z naszej strony przygotowaliśmy pokazy oraz prezentacje z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

WORD Katowice - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach
-

- Symulator dachowania
- Symulator zderzenia czołowego
- Czas reakcji kierowcy
- Alko gogle

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Policja Śląska (KPP Będzin)

- POKAZ RATOWNICTWA DROGOWEGO !! (dachowanie auta)
- Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
- Pierwsza pomoc
- Namiot dymny

Łukasz Komoniewski
Będzin
Powiat Będziński


03.05.2024 - godz. 11.00

PKP
Plac dworcowy
ŁAZY(50.4182780, 19.3957246)

-
II Łazowski Moto Piknik

Zapraszamy wszystkich na drugi Motopiknik w Łazach , zbiórka pod dworcem PKP o godzinie 11:00 .
Na naszym pikniku możecie spodziewać się wielu atrakcji w tym różne koncerty, konkursy, na pikniku również możliwości kupienia pamiątkowych blach oraz strefa gastronomi przygotowana przez naszych członków oraz sponsorów.

Więcej informacji na temat pikniku już wkrótce.

WSTĘP WOLNY


28.04.2024 - godz. 09.30

MOSiR PIŃCZÓW
Parking koło onbwodnicy
ul. Pałęki 26
PIŃCZÓW-
Otwarcie Sezonu Motocyklowego PIŃCZÓW 2024

WSTĘP WOLNY


28.04.2024 - godz. 10.30

Plac manewrowy WORD
ul. Hallera 1

JASNA GÓRA

CZĘSTOCHOWA-
XII Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy - Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2024

Koleżanki i Koledzy, Motocyklistki i Motocykliści,

pasjonaci motocykli, historii ruchu motocyklowego i dobrej zabawy na jednośladach!

W imię pielęgnacji tradycji historycznej, która w latach trzydziestych XX w. stała się początkiem Motocyklowych Zjazdów Gwiaździstych do Częstochowy, corocznie w kwietniu organizujemy spotkanie motocyklistów z całej Polski, aby zainaugurować uroczystą Mszą Św. i motocyklową paradą przez nasze miasto, kolejny udany sezon.

Czekamy w Częstochowie na wszystkich motocyklistów i sympatyków. Nie wprowadzamy podziałów! Przekonani jesteśmy, że nasze przyjazne i otwarte miasto oraz Klasztor Paulinów na Jasnej Górze, będą świetnym miejscem do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Na Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe.

WSTĘP WOLNY


28.04.2024 - godz. 09.30

ZAWADA
NOWY SĄCZ
Parking SP nr 16
ul. Bora Komorowskiego 7
NOWY SĄCZ

OŁTARZ PAPIESKI
STARY SĄCZ-
Sądeckie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2024

Cześć wszystkim. Mamy w końcu długo oczekiwane oficjalne info nt. Sądeckiego Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego 2024! Wszystkie szczegóły macie na plakacie. Widzimy się w niedziele 28.04.2024.

Pragniemy poinformować, że patronat honorowy nad naszym Rozpoczęciem Sezonu Motocyklowego 2024 objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel! Prezydentowi dziękujemy za zaufanie oraz za to, że kolejny raz jest z sądeckimi motocyklistami.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

WSTĘP WOLNY


27.04.2024 - godz. 10.00

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym
ul. Toruńska (lotnisko)
LICHEŃ STARY-
XII OGÓLNOPPOLSKIE OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLI I POJAZDÓW ZABYTKOWYCH LICHEŃ '2024

Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych Licheń
·
Odliczanie czas zacząć . 27 IV 2024 godz. 10.00 widzimy się na XII Otwarciu Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu.

Szykujcie powoli sprzęty.
LwG

Organizatorzy:
krzysztof.zi@wp.pl
t.ziel99@gmail.com

WSTĘP WOLNY


27.04.2024 - godz. ?

Smocza Jama Łaziska Górne
ul. Kościuszki 38
ŁAZISKA GÓRNEWSTĘP WOLNY

-
WIOSENNY ODDECH SMOKA 2024

WIOSENNY ODDECH SMOKA 2024

- PARADA ULICAMI MASTA
- BLACHY PAMIĄTKOWE
- MUZYKA NA ŻYWO
- SMOCZE JADŁO I POIDŁO

IMPREZA OTWARTA oraz WSTĘP WOLNY

Podczas parady ulicami w naszym mieście robimy larmo i ogłaszamy wszystkim, że budzimy się do życia !!!

A na miejscu zadbamy o Wasze kubki smakowe, do tego przyjemnie będzie nam przygrywać muzyka na żywo, a wieczorem muzyka z puszki.

W tym dniu wspomnijmy sobie sezon motocyklowy, zaplanujmy nadchodzący i podzielimy się doświadczeniami z innymi w rodzinnej i przyjaznej atmosferze przy ognisku.

Nasze wspólne spotkanie jest doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości, a także utrwalenia już tych istniejących.

Zapewniamy doborowe towarzystwo, zimne i rozgrzewające popitki, GRILL&BAR etc.

ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA!!!!


27.04.2024 - godz. 10.00

RYNEK GŁÓWNY
ul. Rynek
PSZCZYNA-
XVI Motoserce - PSZCZYNA

Rychtucie sie, wiemy wto do Wos zagro na naszym Motosercu

WSTĘP WOLNY


27.04.2024 - godz. 09.00

Stadion OSIR
ul. Olimpijska
ZAWIERCIEWSTĘP WOLNY

-
Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Zawiercie 2024

27 kwietnia zapraszamy wszystkich motocyklistów na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Zawiercie 2024 ze Stowarzyszeniem Jurajskich Motocyklistów.

Plan imprezy:

Godzina 9:00 : Rozpoczynamy tradycyjnie od spotkania na koronie Stadionu 1000-lecia OSIR w Zawierciu .
Godzina 10:30: Przejazd do Bazyliki Piotra i Pawła na Mszę Świętą, która odbędzie się o godzinie 11:00.
Godzina 12:00: Parada motocykli ulicami Zawiercia a następnie przejazd na Zamek Bąkowiec (Morsko) na integracyjne ognisko, gdzie każdego motocyklistę poczęstujemy jurajską kiełbaską z ogniska i pysznym żurkiem.

Zapraszamy

Stowarzyszenie Jurajskich Motocyklistów, Miasto Zawiercie, Zamek Bąkowiec w Zawierciu - Skarżycach Ośrodek Wypoczynkowy Morsko Plus OSiR Zawiercie, Bazylika Pw Sw Apostołów Piotra i Pawła


21.04.2024 - godz. 08.30

JASNA GÓRA
CZĘSTOCHOWAWSTĘP WOLNY

-
XXI Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2024

XXI Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego Jasna Góra 2024 - Częstochowa odbędzie się w terminie 21 kwietnia 2024 r. Msza święta rozpocznie się o godzinie 11.00.

Szczegółowy program i charakter spotkania na Błoniach Jasnogórskich zostanie przedstawiony niebawem.

Jak będzie w tym roku, zobaczymy. Jedno jest pewne. Mamy już sprawdzoną i potwierdzoną datę tegorocznej edycji otwarcia sezonu motocyklowego. Na "Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego" zaprasza Was oczywiście organizator, czyli Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce tomiejsce, gdzie zazwyczaj zbiera się ekipa przed paradą.


20.04.2024 - godz. 12.00

Rynek Główny
JAWORZNO-
MOTOCYKLOWY SEZON - JAWORZNO '2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich motocyklistów i nie tylko.
Widzimy się już 20 kwietnia na rynku w Jaworznie !
Więcej informacji wkrótce.
Motocykliści Jaworzno

WSTĘP WOLNY


20.04.2024 - godz. 10.00

Rynek Główny
BYTOM-
MOTOCYKLOWE ROZPOCZĘCIE SEZONU - BYTOM '2024

Zapraszamy na Otwarcie Sezonu Motocyklowego, które odbędzie się 20 kwietnia w Bytomiu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia. W programie: PARADA MOTOCYKLOWA ulicami Bytomia, zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji MOTOSERCE oraz jazda na orientację POKER RUN- w tym roku dwie zróżnicowane trasy. Ponadto, całodniowa impreza na bytomskim rynku- koncerty, pokazy służb ratunkowych, bezpieczeństwa drogowego, atrakcje dla dzieci oraz wiele innych. Dla uczestników i oddających krew przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody i upominki.

ZBIÓRKA KRWI 10-15
PARADA MOTOCYKLI 11:00
POKER RUN 12:30

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

WSTĘP WOLNY


13.04.2024 - godz. 12.00

PARK SŁUPNA
ul. Stadionowa 13
MYSŁOWICE-
Otwieramy sezon motocyklowy w MYSŁOWICACH

Otwieramy sezon motocyklowy i przy okazji start naszych spotkań w sezonie.

Royal Enfield przywiezie motocykle na testy, będzie trochę stoisk, grill i bar z piciem i jedzeniem.

Wystąpi dla nas Tomek Uzi z repertuarem zespołu Dżem.

Widzimy się w samo południe. Wstęp wolny, ale będą puszki na "co łaska", żeby było na kolejne koncerty.

WSTĘP WOLNY


13.04.2024 - godz. 14.30

CLUBHOUSE WRM MC PL
ul. Kominka 62A
WODZISŁAW ŚLĄSKIWSTĘP WOLNY

-
MOTOCYKLOWE ZAKOŃCZENIE SEZONU ZIMOWEGO - WODZISŁAW ŚLĄSKI

Zapraszamy na motocyklowe zakończenie sezonu zimowego.

Kilka informacji odnośnie parady:

- startujemy ok 14:30
- paradę będzie eskortować policja
- w paradzie staramy się jechać równym tempem, nie tamujcie parady oraz nie świrujcie podczas jazdy w paradzie (jazda na kole, dynamiczne przyśpieszanie/hamowanie, itp itd)
- NIE ZATRZYMUJEMY (!!!) się na światłach, pasach oraz wyjeździe z dróg podporządkowanych - jedziemy pod eskortą policji, newralgiczne skrzyżowania/przejścia dla pieszych będą zabezpieczone przez WRM MC Poland
- stosujemy się do komend wydawanych przez policjantów i członków klubu WRM MC Poland
- zachowujemy zdrowy rozsądek
- dobrze się bawimy

w razie pytań walcie jak w dym

pozdrawiamy
WRM MC Poland ch.Wodzisław Śląski


07.04.2024 - godz. 11.00

Parking starego TESCO w Żywcu
al. Legionów 45
ŻYWIECWSTĘP WOLNY

-
START SEZONU - ŻYWIEC

Tym razem z jeszcze większym rozmachem. Tegoroczna impreza będzie miała miejsce na terenie The Legendary Żywiec Pub & Restaurant. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbędzie się pod patronatem medialnym DZIKIERADIO®!

OFICJALNE ROZPOCZĘCIE, PARADA MOTOCYKLOWA
7 kwietnia o godzinie 11:00 spotykamy się na parkingu starego TESCO w Żywcu (al. Legionów 45). Podczas zbiórki każdy będzie mógł nabyć bloczek (20zł), który po paradzie wymieni na kiełbaskę z grilla lub gulasz. Zapobiegnie to tworzeniu się gigantycznych kolejek w strefie gastro.

PRZEBIEG TRASY

Godzina 12:00 start parady - wyruszamy w malowniczą podróż wokół Jeziora Żywieckiego i kończymy w The Legendary Żywiec Pub & Restaurant. Konwój jest pilotowany i zabezpieczany przez Policję oraz grupę pilotującą.

Kamizelki odblaskowe przeznaczone są tylko dla nich. W trakcie całego przejazdu zabrania się wyprzedzana prowadzących oraz skracania trasy i odłączania się z parady. Wprowadza to chaos i niepotrzebne nieporozumienia.

Motocykliści jadący w paradzie prowadzonej przez Moto Żywiec wjeżdżają na teren imprezy za darmo. Indywidualne osoby będą musiały nabyć bilet w cenie 20zł przy wejściu i parkują poza terenem imprezy.

Na miejscu będzie czekać strefa gastronomiczna, konkursy i koncerty oraz stoisko z pamiątkami.
Nie może Was zabraknąć, do zobaczenia!

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami, trasą i pozostałymi ważnymi linkami związanymi z wydarzeniem.06.04.2024 - godz. 12.00

Parking przy PLACU WOŚP
(Galeria Jastrzębie)
Aleja Piłsudskiego
JASTRZĘBIE-ZDRÓJWSTĘP WOLNY

-
XV Bura Suka 2024 - Motocyklowe Pożegnanie Zimy
WRM MC Poland chapter Jastrzębie-Zdrój

Start imprezy godz. 12.00
godz. 12.30 koncert Zespołu NIESPODZIANKI!

UWAGA, UWAGA !!!
Zbiórka jest przy KINIE CENTRUM, przy scenie imprezy, w miejscu imprezy.
Przy McDonald's NIE SPOTYKAMY SIĘ!!!

Zbiórka na paradę: godz. 14.00
Start Parady: 14.30
Miejsce: parking przy scenie (Kino Centrum)

ok. 15.00 - palenie Burej Suki po zakończeniu parady.
godz. 15.15 koncert Zespołu "Munderllica"

Afterparty do rana w siedzibie klubu ul. Ranoszka 24a
Jadło i picie też będzie dostępne.


01.04.2024 - godz. 12.00

RYNEK

CIESZYN
WSTĘP WOLNY

-
XX Wielkanocne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Cieszynie

01.04.2024 r. Stowarzyszenie MM SCI oraz grupa Motocykliści i Motocyklistki SCI organizuje XX Wielkanocne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego pod Honorowym Patronatem Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka. Zbiórkę rozpoczynamy na RYNKU w Cieszynie o godzinie 12.00, po czym o godzinie 13.30 wyruszymy wspólnie w kierunku Kończyc Wielkich do LKS BŁYSKAWICA https://www.facebook.com/lksblyskawicakw/?locale=pl_PL . Na miejscu czekać na Was będą kiełbaski z grilla i domowe ciasto, nie zabraknie również kawy, herbaty i czegoś bezalkoholowego. W trakcie zakończenia na Rynku odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bażanowicach https://www.facebook.com/psoni.cieszyn , a także będzie możliwość zakupienia jubileuszowych blach na rynku i na miejscu imprezy w Kończycach Wielkich. W razie niepogody impreza się odbędzie.

Regulamin Imprezy
Cieszyn, 01.04.2024 r.

1. Organizatorem Imprezy jest Stowarzyszenie MM SCI i Motocykliści i Motocyklistki SCI, dalej zwane jako "organizator".
2. Impreza rozpoczyna się w Cieszynie na Rynku w Cieszynie.
3. W imprezie może uczestniczyć każda osoba posiadająca motocykl lub będąca pasażerem kierowcy oraz osoby trzecie będące zaproszonymi gośćmi imprezy. Osoby nieletnie będące uczestnikami imprezy mogą przebywać na terenie wyłącznie pod opieką rodziców lub ich prawnych opiekunów.
4. Każdy kierowca uczestniczący w paradzie powinien posiadać uprawnienia niezbędne do kierowania swoim pojazdem. Pojazd powinien być sprawny, posiadać ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC.
5. Uczestnik parady ma obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego i stosować się do poleceń wydawanych przez osoby wyznaczone przez organizatora.
6. Kolumnę parady prowadzi oznaczony motocykl pilotujący, którego nie wolno wyprzedzać.
7. Organizator ma prawo zabronić uczestniczenia w paradzie każdemu, kogo zachowanie mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników i widzów.
8. W trakcie imprezy każdy uczestnik zobowiązany jest do pozostawienia motocykla w miejscu wyznaczonym przez organizatora.
9. Za zachowanie uczestników na i poza terenem imprezy organizator nie ponosi odpowiedzialności. Oznacza to, że każdy uczestnik imprezy ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty i szkody w stosunku do uczestników imprezy oraz ich sprzętu, jeżeli nie były one skutkiem działań organizatora.
10. Zabrania się wnoszenia na teren imprezy środków odurzających, materiałów i przedmiotów niebezpiecznych.
11. Wszyscy uczestnicy imprezy zobowiązani są do zachowania porządku i czystości.
12. Uczestnik wyraża zgodę na utrwalanie przebiegu imprezy oraz zgadza się na filmowanie i fotografowanie oraz wykorzystanie powstałych w ten sposób materiałów dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych stowarzyszenia.
13. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w terminie 24 godzin przed wyznaczonym terminem rozpoczęcia.
14. Uczestnictwo w paradzie i przebywanie na terenie imprezy jest równoznaczne z zapoznaniem się z zapisami regulaminu oraz polityki RODO i przyjęciem ich do stosowania.
15. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania powyższego regulaminu oraz przepisów obowiązujących na terenie RP.
16. Wszelkie występki uczestników i nie stosowanie się do Regulaminu spowodują wykluczenie z imprezy.


30.03.2024 - godz. 12.00

Kościół pw Chrystusa Króla
ul. Suchogórska
BYTOM - STOLARZOWICE-
MOTO ŚWIĘCONKA ' 2024

WSTĘP WOLNY


23-24.03.2024
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
plac Wojciecha Kilara 1
KATOWICEwww.2kolaexpo.pl
kontakt@2kolaexpo.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
2 KOŁA - Festiwal Jednośladów

Zapraszamy na Festiwal Jednośladów w MCK w Katowicach.
2 KOŁA to dwudniowy event dla wszystkich fanów jazdy na dwóch kółkach.

Poznaj najnowszą ofertę największych marek w branży, weź udział w testach jazdy oraz prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa na drodze i stylu życia związanego z jazdą na rowerach, motocyklach czy hulajnogach.

Przyjdź Testuj Oceń Wybierz... i rozpocznij z nami sezon.

23-24 MARCA 2024
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
GODZINY 10-18

Bilety:
Ulgowy – 19 zł (emeryci, renciści, młodzież do 18-tego roku życia)
Normalny – 25 zł
Rodzinny – 79 zł rodzinny ( 2 dorosłych + dzieci )
ezpłatnie – dzieci do 5 lat
Bilety są jednodniowe i upoważniają do wstępu na imprezę w wybrany dzień – w sobotę lub niedzielę.

Uwaga: Biletów nie trzeba drukować, wystarczy okazać je na ekranie telefonu.


16.02.2024 - godz. 19.00

Schronisko na Równicy
USTROŃWSTĘP WOLNY

-
IV ZIMNY WJAZD NA RÓWNICĘ - Z NOCNYM CZYWANIEM

4 raz spotykamy się zimą na Równicy, przy ognisku, na słomie i w namiotach.

Strat: 16 lutego
godz. 19.00

Atrakcje: takie same jak na Elefantentreffen.
Udział za Free,

jedynie prośba żeby wrzucić parę złotówek do wystawionej skarbonki aby pokryć koszt drewna i słomy.

koniec: niedziela godzina płynna

Noclegi w namiotach, samochodach , schronisku.
Nie zabronimy przyjechać samochodem

Trunki wyskokowe oraz napoje energetyczne tylko dla dorosłych i w każdych ilościach.
Na ruszt co wrzucisz jest wszystkich, ale wszyscy też coś wrzucają.

Każdy motocyklista podczas tego wydarzenia ma czuć się swobodnie, nawet gdy nie zna towarzystwa.

Ognisko jak każdego roku pali się tak długo aż ostatni zobaczy świt, potem dokładamy do ognia


03.02.2024 - godz. 12.00

Kolekcja Motocykli zabytkowych RDZAWE DIAMENTY
ul. Kościelna 21
Rynek


Schronisko na Równicy
USTROŃ

WSTĘP WOLNY

-
XIX Zimowy wjazd na Równicę

Serdecznie Zapraszamy na XIX Zimowy wjazd na Równicę .
12-14.01.2024

ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 41
BYTOMIMPREZA BILETOWANA

-
XVIII Zimowy Motocyklowy Zlot Pingwina

Zapraszamy na XVIII Zimowy Motocyklowy Zlot Pingwina. Tradycyjnie impreza odbywa się w styczniu, bez względu na pogodę. Nazywana również polskim Elefantentreffen. Udział wskazany ze względów terapeutycznych, w celu ostatecznego wymrożenia negatywnych emocji, tak często obecnych na polskich drogach. Zimowy Motocyklowy Zlot Pingwina to impreza nakręcana przez AJSKA Enduro Team.

Do nabycia będą Znaczki Zlotowe,koszulki,kubki oraz unikatowe bluzy.
Na miejscu zapewnione będą sanitariaty, dostep do wody,słoma pod namiot oraz drewno.

ROZKŁAD JAZDY
PIĄTEK 12.01.2024.

16:00 OTWARCIE BRAMY WJAZDOWEJ NA ZLOT
ROZLOKOWANIE UCZESTNIKÓW ZLOTU
INTEGRACJA UCZESTNIKÓW
TWÓRCZE,PRZYJACIELSKIE,WESOŁE
ROZMOWY PRZY........! DO........!

SOBOTA 13.01.2024

09:00 BUDZENIE PO DYSKUSYJNO – INTEGRACYJNYM
WIECZORZE PIĄTKOWYM
ŚNIADANIE
o stan żołądków i kulinarne doznania smakowe zadbają food-truck-i
z restauracji „ESENCJA SMAKU” z Rudy Sląskiej
12:00 STARTUJEMY Z KONKURENCJAMI ZLOTOWYMI
(długo wyczekiwane zjazdy w wannie po śniegu)
MENU ARTYSTYCZNE
15:00 AKIMBO ROOTS (młodzi zdolni świętochłowice – bytom)
16:00 ANIELSKI ORSZAK (znani i lubiani młodzi zdolni przyjaciele
Pingwina z Krakowa)
18:30 ŚLĄSKA FABRYKA BLUESA ( rock&roll - blues cover)
GOŚĆ SPECJALNY OLEK GÓRNY git,voc,
DOMINIK WITKOWSKI harmonijka
20:00 PRZERWA NA TRADYCYJNE ŚWIATEŁKO DO NIEBA
DLA NIE OBECNYCH, ALE WCIĄŻ Z NAMI W NASZYCH
SERCACH
C.D.KONCERTU

NIEDZIELA 14.01.2024

DZIEŃ POŻEGNAŃ
Z OBIETNICĄ SPOTKANIA SIE W NASTĘPNYM 2025 ROKU !!!!!!!!

aktualizacja: niedziela, 16 czerwiec 2024.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZˇTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wył±cznie za zezwoleniem autora.
Zebrał i opracował: DARIUSZ NOWAK (
nddg ).