CO GDZIE KIEDY - KULTURA i NAUKA


..
.....
....*


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA
Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


.
.
_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


(KONCERTY, SPOTKANIA, ODCZYTY, KONKURSY, IMPREZY PLENEROWE ITP)


25.07.2024 - godz. 16.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
"Kiedyś to było..." Piknik jak dawniejWakacyjne popołudnia pełne zabawy czekają na Was! Już 25 lipca oraz 22 sierpnia w godz. 16:00-19:00 spotkamy się na placu zielonym za Biblioteką Główną.

Co na Was czeka?

Gry i zabawy dla najmłodszych
Wspólne ognisko (nie zapewniamy poczęstunku)
Wiele innych atrakcji!

Wstęp wolny! Nie przegapcie okazji na świetną zabawę w stylu dawnych pikników. Zabierzcie rodzinę, przyjaciół i przyłączcie się do nas!
Do zobaczenia!

Wydarzenia organizowane w ramach Akcji Lato "Kiedyś to było..."
Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Urzędu Miasto Dąbrowa Górnicza.


26.07.2024 - godz. 20.00

Centrum Sportów Wodnych Pogoria III
ul. Malinowe Górki
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Muzyka nad wodą - Tęgie ChłopyWakacje w mieście nie muszą być nudne! Dąbrowska Akcja Lato z Pałacem Kultury Zagłębia to mnóstwo rozrywki na świeżym powietrzu!

26 lipca o 20:00 zapraszamy na drugi koncert cyklu Muzyka nad Wodą, który tradycyjnie będzie odbywać się nad jeziorem Pogoria III. Na plenerowej scenie - przy ośrodku Centrum Sportów Letnich i Wodnych - wystąpi kapela Tęgie Chłopy!

Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy w okolicach Łagowa i Opatowa, m.in. kapeli braci Witkowskich z Orłowin, Krakowiaków ze Zbelutki, Antoniego Witkowskiego z Cisowa i wielu innych.
Nazwa zespołu jest muzyczną deklaracją: Chłopy grają przede wszystkim kieleckie „chłopy” – trójmiarowe, śpiewne melodie typowe dla wschodniej Kielecczyzny, zwane także „światówkami” lub „śpiwami”. Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. W podnoszeniu sufitu wydatnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej – trąbki, klarnetu i tuby. Kapelę tworzą muzycy zaangażowani w organizację Kieleckiego Taboru Domu Tańca w Sędku koło Łagowa (2013-2016). Większość z nich współtworzy wiele cenionych projektów muzycznych i działań animacyjnych w świecie polskiej muzyki tradycyjnej. Kapela grała do tańca podczas zabaw tanecznych i festiwali muzyki tradycyjnej i współczesnej w całej Polsce, a także w Szwecji, Francji, Niemczech, Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich itd..

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu wody i zachodzącego słońca.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.


27.07.2024 - godz. 10.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
Manga EventJuż 27 lipca o godzinie 10:00 zapraszamy wszystkich miłośników mangi na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej!

W programie znajdą się kreatywne zabawy i warsztaty prowadzone przez ekipę Domangowanie , pełne inspiracji prelekcje, które odkryją przed Wami sekrety mangi, oraz animacje dla najmłodszych przygotowane przez animatorów z Pozytywne-Pomysły.

Nie przegapcie tej okazji, by spędzić czas pełen radości i poznać nowe przygody z mangą!
Zapraszamy - Manga Event odbędzie się na terenie zielonym za Biblioteką Główną (ul. T. Kościuszki 25). W razie złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do wnętrza biblioteki.
Wstęp wolny!


27.07.2024 - godz. 20.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
PIWNICA - letnia scena (ukeboy & LOR)g. 20:00 - ukeboy - to główny projekt Dawida Jędrusika - artysty z Dąbrowy Górniczej z dwudziestką na karku. Pomimo młodego wieku ma za sobą ponad 10 lat doświadczenia w branży, w której po raz pierwszy zabłysnął w 2019 roku na deskach programu „Mam Talent”. Gra muzykę alternatywną z pogranicza popu, rapu oraz indie, ozdabiając ją niebanalną liryką. Bawi się stylami i technikami, a cała jego dyskografia, licząca już 5 długogrających albumów, jest w pełni pisana i produkowana przez niego w zaciszu domowym. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie, a świetny kontakt z publicznością to cecha charakterystyczna jego wystąpień. Koncerty gra solo, używając głównie skrupulatnie wyprodukowanych wersji koncertowych jego utworów. Uwielbia urozmaicić swoje show przy pomocy drobnych instrumentów i przeszkadzajek takich jak ukulele, kazoo czy tamburyn. Dawid za swoją życiową misję obrał sobie pomoc ludziom poprzez melodię i słowa. Jego kompozycje często poruszają trudne tematy związane z dorastaniem, miłością, depresją czy uzależnieniem, co sprawia że wiele osób utożsamia się z jego twórczością, odnajdując w niej siłę.

g. 21:00 - LOR - Dziewczyny z Lor łączy niezwykłą więź, którą można zaobserwować nie tylko na scenie, ale także w ich muzyce i social mediach. Właśnie ta prawdziwość i szczerość sprawia, że zespół wyprzedaje bilety na swoje koncerty w największych miastach w Polsce! Na swoim koncie zespół ma występy na najważniejszych scenach w Polsce i za granicą, m.in. na Open’er Festival, OFF Festival, Orange Warsaw Festiwal, a także koncercie w Parlamencie Europejskim, a ich muzykę można m.in. w serialach i programach telewizyjnych, stacji takich jak jak TVN („Pod Powierzchnią”, „Nieobecni”) oraz Netflix („Otwórz Oczy”). Zespół miał również zaszczyt uczestniczyć w kreowaniu ścieżki dźwiękowej do filmu "Chłopi" współpracując przy singlu "Zima - Nisko Słonko". Ich muzyka początkowo wybrzmiewała w języku angielskim, ale z najnowszym albumem „Panny Młode” wróciły do języka ojczystego, nadając mu niesamowitego wymiaru. Ich twórczość to głos młodego pokolenia, mówiący o sprawach, które często pozostają w ukryciu.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY, KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO WARSZTATU FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA.


03.08.2024 - godz. 20.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
PIWNICA - letnia scena (Sexy Suicideukeboy & mop)g. 20:00 - Sexy Suicide - jak sami o sobie piszą: Jesteśmy bumerami ze starych osiedli, urodzonymi na początku lat osiemdziesiątych. Nie lubimy nowych i ładnych miejsc, żyjemy tym co było, tęskniąc za beztroskim dzieciństwem spędzonym na trzepaku i szczeniackimi latami wchodzenia w dorosłość, podczas brutalnego przełomu wieków. Świat to nie tylko kwiaty i słońce oraz miejsce jakim chciałoby go widzieć większość ludzi, świat to miejsce pełne bólu, tęsknoty i samotności, zatem w naszej muzyce również nie ma miejsca na eskapizm, mamy natomiast nadzieję że to co robimy może stać się ucieczką dla wszystkich wysoko wrażliwych dziwaków.

g. 21:00 - mop - czyli David Kaletka, wszechstronny artysta który w swoich piosenkach obraca się w tylu różnych brzmieniach, że ciężko zaszufladkować go do jednego gatunku. Jeżeli jednak szukalibyśmy uosobienia dla słowa alternatywa, to zdecydowanie byłby to David! Komponuje, pisze teksty, śpiewa, gra na klawiszach i gitarach. Każdy utwór tworzy od początku do końca samemu w swoim domowym zaciszu. W 2022 zadebiutował na festivalu Great September, supportował na trasie Ralpha Kamińskiego, a w 2023 zagrał swój własny koncert na Off’ie, któremu towarzyszyło wydanie debiutanckiej płyty “Dziecko Słońca”. W 2023 roku jego wspólny projekt z Dawidem Grzelakiem pt. "Warszawa Dawidy" został nominowany do nagrody odkrycia empiku w kategorii muzyka.

PIWNICA to cykl koncertów muzyki alternatywnej zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. TERAZ cykl wychodzi w PLENER na dwa podwójne koncerty 27 lipca i 3 sierpnia w Fabryce Pełnej Życia!

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY, KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO WARSZTATU FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA.


04.08.2024 - godz. 17.00

PARK "ZIELONA"
ul. Letnia
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Parkowo-Koncertowo
Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie GórniczejWakacje w mieście nie muszą być nudne! Oto harmonogram cyklu Parkowo-Koncertowo, podczas którego usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera!

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

Parkowo-Koncertowo to cykl będący pokłosiem wcześniejszego cyklu koncertów pn. Muzyczna Parkowa Niedziela. Miejska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez nią muzyczni goście zaprezentują utwory muzyki rozrywkowej i filmowej na scenie Parku Podlesie i Parku Zielona w sierpniowe niedziele.

ORGANIZATOR: PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
WSPÓŁORGANIZATOR: URZĄD MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA
W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.


10.08.2024 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Dąbrowski Wieczór KomediowyZapraszamy na kolejną edycję Dąbrowskiego Wieczoru Komediowego.

Przez lato będziemy widywać się na wieczorach Open Mic'owych, również w wakacje! Stand-Up zaczynamy 10 sierpnia w sobotę o 20.00

Prowadzi Damian Kubik

Wystąpi 8 komików w swoich krótkich programach. Ostatnio było super, jak będzie w sierpniu? Czas pokaże. Bądź z nami!

Czas trwania ok 2h, cena wakacyjna 30 zł.

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.11.08.2024 - godz. 17.00

PARK "Podlesie"
ul. Podlesie
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Parkowo-Koncertowo
Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie GórniczejWakacje w mieście nie muszą być nudne! Oto harmonogram cyklu Parkowo-Koncertowo, podczas którego usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera!

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

Parkowo-Koncertowo to cykl będący pokłosiem wcześniejszego cyklu koncertów pn. Muzyczna Parkowa Niedziela. Miejska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez nią muzyczni goście zaprezentują utwory muzyki rozrywkowej i filmowej na scenie Parku Podlesie i Parku Zielona w sierpniowe niedziele.

ORGANIZATOR: PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
WSPÓŁORGANIZATOR: URZĄD MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA
W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.


16.08.2024 - godz. 17.45

Centrum Sportów Wodnych Pogoria III
ul. Malinowe Górki
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
SZANTY II NAD POGORIĄDrugi raz w historii miasta urządzamy gig Szantowy, na którym będziemy delektować się wielokulturowymi morskimi pieśniami pracy i folkową nutą.

* 17:45 - zaczynamy przywitaniem i muzyczną niespodzianką, a dalej:
* 18:00 RADOSŁAW STACHURSKI Z ZESPOŁEM BEZ PANIKI
*19:00 SZKOCKA TRUPA
*20:30 EKT GDYNIA

W tym roku znów przeniesiemy się w świat morskich tradycji, pełnych melodii, rytmu i żeglarskiej harmonii.
Obiecujemy piosenki żeglarskie, które wszyscy znają i dopiero poznają. Będzie mocno bujało i lirycznie grało.

Impreza jest finansowana ze środków Miasta Dąbrowa Górnicza
Prosimy o wypełnienie formularza dla celów statystycznych: https://forms.gle/wJjuhuYRhWhvJtvJA
Co ważne, zabierzcie krzesełka turystyczne, leżaczki i kocyki piknikowe i hamaki.
Uprzedzając pytania - tak będą SzantBurgery


18.08.2024 - godz. 17.00

PARK "ZIELONA"
ul. Letnia
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Parkowo-Koncertowo
Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie GórniczejWakacje w mieście nie muszą być nudne! Oto harmonogram cyklu Parkowo-Koncertowo, podczas którego usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera!

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

Parkowo-Koncertowo to cykl będący pokłosiem wcześniejszego cyklu koncertów pn. Muzyczna Parkowa Niedziela. Miejska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez nią muzyczni goście zaprezentują utwory muzyki rozrywkowej i filmowej na scenie Parku Podlesie i Parku Zielona w sierpniowe niedziele.

ORGANIZATOR: PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
WSPÓŁORGANIZATOR: URZĄD MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA
W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.


22.08.2024 - godz. 16.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
"Kiedyś to było..." Piknik jak dawniejWakacyjne popołudnia pełne zabawy czekają na Was! Już 25 lipca oraz 22 sierpnia w godz. 16:00-19:00 spotkamy się na placu zielonym za Biblioteką Główną.

Co na Was czeka?

Gry i zabawy dla najmłodszych
Wspólne ognisko (nie zapewniamy poczęstunku)
Wiele innych atrakcji!

Wstęp wolny! Nie przegapcie okazji na świetną zabawę w stylu dawnych pikników. Zabierzcie rodzinę, przyjaciół i przyłączcie się do nas!
Do zobaczenia!

Wydarzenia organizowane w ramach Akcji Lato "Kiedyś to było..."
Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Urzędu Miasto Dąbrowa Górnicza.


25.08.2024 - godz. 17.00

PARK "Podlesie"
ul. Podlesie
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Parkowo-Koncertowo
Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie GórniczejWakacje w mieście nie muszą być nudne! Oto harmonogram cyklu Parkowo-Koncertowo, podczas którego usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera!

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

Parkowo-Koncertowo to cykl będący pokłosiem wcześniejszego cyklu koncertów pn. Muzyczna Parkowa Niedziela. Miejska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez nią muzyczni goście zaprezentują utwory muzyki rozrywkowej i filmowej na scenie Parku Podlesie i Parku Zielona w sierpniowe niedziele.

ORGANIZATOR: PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
WSPÓŁORGANIZATOR: URZĄD MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA
W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.


13.09.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
FRANCESCO NAPOLI & MARIUSZ KALAGAKto pamięta i lubi muzykę lat '80 oraz zechce chętnie posłuchać ich w wykonaniu Francesco Napoli serdecznie zapraszam na nasz koncert. Na pewno usłyszycie "Balla, Balla" , "Marina" , "Ciao Italia", a także m.in. "Jedną z gwiazd" czy "Nie zapomnę tamtej nocy". Zatem do ZOBACZENIA 13 września br.


14.09.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
IV Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka - specjalny koncert pt. "Na urodziny Michała Spisaka: Szaleństwa Młodości"14 września o 17:00 - w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka - zapraszamy na specjalny koncert pt. "Na urodziny Michała Spisaka: Szaleństwa Młodości".

Na scenie głównej Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół Rudersdal Chamber Players, a także znany i lubiany aktor Mikołaj Roznerski.

Koncert odbędzie się w konwencji cyklu Scena/anecS, gdzie wykonawcy zasiadają na głównej scenie PKZ wraz z publicznością. Utwory muzyczne przeplatane są tekstem w interpretacji aktora. Tekst stanowić będzie opowieść o młodych latach patrona i wybitnych artystów scen muzycznych, ukazując decydujące momenty i postacie, mające wpływ na ich karierę.

Wykonawcy:

Rudersdal Chamber Players w składzie:
Christine Pryn – skrzypce
Isabelle Bania – altówka
John Ehde – wiolonczela
Manuel Esperilla – fortepian

Mikołaj Roznerski – słowo

Program:
Spisak: Improvisazione per violino e pianoforte
C. Nielsen: Helios Ouverture (aranż. Karl Aage Rasmussen)
R. Schumann: Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47


15.09.2024 - godz. 15.00 i 17.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Porwanie - spektaklPorwanie – komedia Artura Barcisia, 15 września 2024 r. Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia, godz. 15:00 i 17:30

Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.

Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek!

Gwiazdorska obsada, kryminalna intryga i zaskakujące zwroty akcji to tylko część z tego, co czeka na publiczność podczas tego komicznego spektaklu!


Obsada:
Barbara Kurdej-Szatan / Katarzyna Ucherska / Milena Staszuk
Damian Kulec
Antoni Pawlicki
Piotr Grabowski / Marcin Perchuć / Paweł Ciołkosz
Artur Barciś

Reżyseria: Artur Barciś
Producent: Karol Bytner
Muzyka: Piotr Hajduk

Podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST ADRIA ART


19.09.2024 - godz. 12.00

Sala Koncertowea Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu
ul. Wawel 2
SOSNOWIECIMPREZA BILETOWANA

-
IV Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka - Niepowtarzalni - koncert dla młodzieży szkolnej19 września o 12:00 - w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka - zapraszamy na specjalny koncert skierowany do młodzieży szkolnej pt. Niepowtarzalni.

W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu wystąpia: Śląska Orkiestra Kameralna oraz Piotr Pławner, który wystąpi zarówno w roli dyrygenta jak i solisty (skrzypce). Całość poprowadzi, związana od lat ze światem muzyki klasycznej, Regina Gowarzewska.

Wykonawcy:

Piotr Pławner – skrzypce, dyrygent
Śląska Orkiestra Kameralna
Regina Gowarzewska – prowadzenie

Program:
Michał Spisak – Andante i allegro
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Wojciech Kilar – Orawa

WIĘCEJ INFORMACJI O FESTIWALU

Zasady możliwości uczestnictwa w koncercie podamy wkrótce.

ORGANIZATORZY: Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu


20.09.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Usta milczą, dusza śpiewa - koncert20 września o 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na koncert Chóru Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Kameralnej z Mińska Mazowieckiego pod batutą Wenantego Macieja Domagały, zespołu Non a Capella oraz zaproszonych solistów!

W programie koncertu znajdą się przeboje muzyki operowej, operetkowej oraz rozrywkowej m.in.:

- Ponad tęczą
- Usta milczą, dusza śpiewa
- Habanera
- Pieśń o młynarce
- W żółtych płomieniach liści
- Żeby szczęśliwym być
- Ta mała piła dziś
- Sunset, Sunrise
- Can't help falling in love
- Dziewczęta z Barcelony

Wykonawcy:

Miejska Orkiestra Kameralna z Mińska Mazowieckiego
Zespół Non a Capella
Chór Zorza

Soliści: Monika Pszkit-Zielińska, Maciej Kopka, Zofia Nojszewska, Henryka Piwowarska, Jolanta Dąbrowska, Paulina Stąpel, Marta Gabryś-Wieczorek, Patrycja Świerczyńska, Joanna Dziwisz, Agnieszka Herman, Grzegorz Kawalec, Rafał Kozieł, Andrzej Baran, Michał Radwan.

Dyrygują: Wenanty Maciej Domagała oraz Elżbieta Kaźmierska

ORGANIZATORAMI WYDARZENIA SĄ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA ORAZ MIEJSKA SZKOŁA ARTYSTYCZNA I STOPNIA IM. KONSTANTEGO RYSZARDA DOMAGAŁY W MIŃSKU MAZOWIECKIM.


21.09.2024 - godz. 16.00 i 18.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Imię - spektakl komediowy21 września zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na spektakl komediowy pt. „Imię” - o 16:00 lub o 18:30.

Zwyczajny wieczór w gronie przyjaciół zmienia się w prawdziwą bitwę. Spektakl w wykonaniu najlepszych polskich aktorów daje wiele okazji do śmiechu i prowokuje do refleksji.

„Imię” to francuska sztuka, której filmowa adaptacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Film porównywano miedzy innymi do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). Także w polskiej, teatralnej wersji „Imię” jest komedią inteligentną – daje wiele okazji do śmiechu, ale też do refleksji.

Wszystko dzieje się podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu. Goście to przyjaciele domu – puzonista Claude (Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa).

Przebieg spotkania wydaje się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe drobne sprzeczki zmieniają się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: czy macie już jakiś pomysł na imię?

Obsada:
Małgorzata Foremniak
Dorota Krempa/Irena Melcer
Szymon Bobrowski
Wojciech Malajkat
Mateusz Banasiuk/Marcin Hycnar/Igor Obłoza

Czas trwania: 100 minut

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA


27.09.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Krzysztof Cugowski - koncertKrzysztof Cugowski, legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. wystąpi 27 września o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Pałac Kultury Zagłębia.

Właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55 - lecie swojej kariery artystycznej. Planuje również wydanie premierowej płyty w towarzystwie doskonałych muzyków z Zespołu Mistrzów.

Krzysztof Cugowski rozpoczął swoją artystyczną drogę w 1969 roku w Lublinie zakładając z Januszem Pędziszem i Krzysztofem Brozi zespół Budka Suflera. - Mieliśmy głowy pełne marzeń, nie planowaliśmy świetlanej przyszłości, chcieliśmy tylko grać - wspomina Krzysztof Cugowski. Z czasem z młodzieńczych marzeń wyrósł zespół, który porządnie "namieszał" na rockowej scenie. Po zakończeniu działalności legendarnej grupy w 2014 roku, artysta ani na chwilę nie zszedł ze sceny. Rozpoczął, nową drogę, początkowo ze swoimi synami Piotrem i Wojciechem tworząc projekt Cugowscy. Wspólne, rodzinne przedsięwzięcie zostało przypieczętowane dwoma albumami i złotą płytą. Od 2017 roku artysta podbija polskie sceny w towarzystwie niezwykłego Zespołu Mistrzów, złożonego złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych. Mają za sobą setki wspólnych koncertów na polskich i zagranicznych scenach. - Rozumiemy się bez słów. Odbieramy na tych samych muzycznych falach i cieszymy się z każdego wspólnego koncertu - mówi Krzysztof Cugowski. W tym roku rusza z Zespołem Mistrzów w trasę 55 - lecia, na której znajdzie się kilkadziesiąt koncertów we wszystkich większych polskich miastach. Koncerty będą podróżą przez dekady z przystankami na wielkie hity i przeboje, które przez wszystkie lata grały w duszy Krzysztofa Cugowskiego. Współpraca z Zespołem Mistrzów jeszcze w tym roku zostanie również przypieczętowana płytą z premierowymi utworami. - Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby mogło być inaczej. Cieszę się, że płyta zostanie wydana właśnie w tym roku i otworzy nasz kolejny wspólny rozdział - dodaje Artysta.


ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA WIKART


28.09.2024 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Zaręczony pogrąŻony - spektakl28 września zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na spektakl komediowy pt. Zaręczony pogrąŻony. Spektakle odbędą się o godz. 16:00 i 19:00.

Czy zaręczyny mogą okazać się początkiem końca mężczyzny, czy może raczej szansą na nowy życiowy start? Zapraszamy do zawiłości męskiego świata w spektaklu Zaręczony pogrąŻony. Niezwykła farsa przyniesie odpowiedzi na to i wiele innych pytań, odkrywając, że nadmiar to prawdziwa przyczyna męskich kłopotów.

Jedna kobieta to powód do poważnej refleksji, ale co się stanie, gdy pojawią się dwie, trzy, a może nawet cztery urocze panie naraz? Bohater naszej zwariowanej farsy – zmagając się z zemstą kobiet – wyrusza w niezapomnianą podróż przez męski raj, koedukacyjny czyściec, aż do dna męskiego piekła. Czy zdoła przetrwać tę pełną humoru i niespodzianek wycieczkę?

Zaręczony pogrąŻony to zabawna włoska komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Nie przegap tej piekielnie śmiesznej sztuki, która przeniesie Cię w świat męskich przygód i zaręczonych kłopotów. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety online.

Obsada:
Elżbieta Romanowska/Alżbeta Lenska
Anna Matysiak
Katarzyna Sowińska
Karolina Nowakowska
Tomasz Dutkiewicz
Mikołaj Krawczyk

Czas trwania spektaklu: około 120 minut z przerwą

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENDJA ARTYSTYCZNA ADRIA ART.


29.09.2024 - godz. 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Tylko śmiech nas ocali - Igor Kwiatkowski29 września o godz. 20:00 zapraszamy na solowy występ Igora Kwiatkowskiego w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Wyjątkowy artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski wraca z solowym, premierowym programem pt. "Tylko śmiech nas ocali"! To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością i zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor Kwiatkowski dał się poznać z występów w renomowanym kabarecie "Paranienormalni" i licznych programach telewizyjnych. Dzięki swojemu talentowi artysta z powodzeniem powoływał do życia oryginalne i niezatarte postacie, takie jak Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak, których perypetie z zapartym tchem śledziła cała Polska! Choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić. Igor Kwiatkowski pokaże w swoim nowym programie, jak wiele radości może dostarczyć wnikliwa obserwacja otaczającego świata. "Świat kradnie polskie piosenki", "Koniec Netflixa", "Kąpiel tylko raz w tygodniu", "Kobiety odnoszą liczne obrażenia" - to tylko kilka z tematów, z którymi zmierzy się artysta. Talent i oryginalny styl to sceniczna wizytówka Igora Kwiatkowskiego, a spotkanie go na żywo nie może równać się z żadnym innym kabaretowym doświadczeniem! Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na najbliższe występy Igora Kwiatkowskiego w programie pt. "Tylko śmiech nas ocali".


03.10.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał - spektakl komediowy3 października o godz. 19:00 zapraszamy na kultowy spektakl pt. Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał.

Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał to dalsze losy bohaterek scenicznego hitu Klimakterium... i już. Spektakl, na którym znakomicie bawią się nie tylko Panie ale i Panowie!Skuteczna terapia śmiechem ogarniająca nawet tych, który się tego nie spodziewają. Klimakterium to nie koniec świata - to początek nowego życia!

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych.

Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Ponad 1800 przedstawień "Klimakterium...i już" w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia'' i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.

Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w "Klimakterium...i już!", ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite.
I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.

Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie - także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo "Menopauzy szał" ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Obsada:

Pamela: Elżbieta Jodłowska/ Małgorzata Duda/ Maria Winiarska
Malina: Anna Korcz/ Ewa Cichocka/ Joanna Jeżewska/ Elżbieta Jarosik/ Elżbieta Panas
Zosia: Elżbieta Okupska/ Grażyna Zielińska/ Ludmiła Warzecha/ Katarzyna Kozak
Angela: Małgorzata Gadecka/ Raneta Zarębska/ Anna Wojton/ Ewa Złotowska

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA BRUSSA


04.10.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Orkiestra Maxime - Jeszcze w zielone gramy4 października o 19:00 zapraszamy na kolejny koncert Orkiestry Maxime, która wraz z solistami wykona dla Państwa koncert Jeszcze w zielone gramy w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Jeszcze w zielone gramy to tytuł koncertu Orkiestry Maxime pod batutą Andrzeja Mandryki. W jego programie znajdą się czołowe piosenki polskiej poezji śpiewanej. Młynarski, Osiecka, Kofta – to właśnie z ich twórczością spotkają się Państwo podczas październikowego wydarzenia w wykonaniu orkiestry i zaproszonych solistów. Czy Okularnicy stwierdzą: Nie ma jak u mamy? A może odpowiedź nadejdzie później, gdyż Jesteśmy na wczasach? Nowe aranżacje Miłosza Cabana w szacie orkiestrowej to idealna propozycja na spędzenie piątkowego wieczoru!

Poniżej mała zajawka z zeszłorocznego koncertu Wieczór z Osiecką.

ORGANIZATORAMI WYDARZENIA SĄ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA ORAZ STOWARZYSZENIE ORKIESTRY MAXIME.


07.10.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Goło i wesoło - spektakl7 października, godz. 19:00, Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wyprodukował Teatr Gudejko, odpowiedzialny za takie hity jak „Berek, czyli upiór w moherze”, „Nerwica natręctw” czy „Między łóżkami”.

„Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów. Pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek. Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie – po wielu godzinach ćwiczeń – dają swój premierowy, niezapomniany występ.

„Goło i wesoło” to zaskakująca i przezabawna komedia. Za opracowanie artystyczne spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta.

Przed nami gorący wieczór w towarzystwie „Napalonych Nosorożców”. Jesteście gotowi?

Obsada:
Katarzyna Ptasińska
Sebastian Cybulski / Maciej Mikołajczyk
Wojciech Solarz / Maciej Mikołajczyk
Michał Lesień-Głowacki / Maciej Mikołajczyk
Michał Meyer / Maciej Mikołajczyk / Krzysztof Piątkowski
Marek Kaliszuk
Piotr Zelt / Maciej Mikołajczyk


Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten
Przekład: Lou Rising
Opracowanie artystyczne: Tomasz Sapryk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Krzysztof Kris Adamski
Produkcja: Teatr Gudejko
Spektakl tylko dla dorosłych!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA ADRIA ART.


25.10.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert muzyki filmowej25 października o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na wyjątkowy koncert dla wszystkich miłośników muzyki filmowej!

Już niebawem odbędzie się wyjątkowy koncert, który przeniesie nasze zmysły w magiczny świat dźwięków i emocji. To niezapomniana muzyczna podróż przez historię ścieżek dźwiękowych, które na zawsze pozostały w naszych sercach.

Orkiestra pod batutą utalentowanego dyrygenta przeprowadzi Państwa przez różne gatunki… czekają na Was pasjonujące tematy muzyczne zarówno z filmów akcji, jak i dramatów czy romansów… nie można zapomnieć również o solistach, którzy dodadzą temu wydarzeniu wyjątkowej magii.

Podczas koncertu usłyszymy klasyki filmowego ekranu, takie jak „Titanic”, „James Bond”, „Ojciec Chrzestny” i wiele innych…

Wyobraźcie sobie, jakie emocje wzbudzi ta muzyka, kiedy usiądziecie w czerwonych fotelach teatru i zamkniecie oczy. Nie będziecie już wtedy tylko zwykłymi widzami, lecz bohaterami tych filmowych historii.

Nie przegapcie tej okazji! Już teraz rezerwujcie sobie czas i kupujcie bilety na ten niepowtarzalny koncert muzyki filmowej. To wydarzenie, które na długo zostanie w Waszej pamięci jako jedno z najsilniejszych przeżyć muzycznych.

Dyrygent: Michał Kocimski

Orkiestra: Maximus

*Wydarzenie przeniesione z 15.03.2024 na 25.10.2024.

W PRZYPADKU JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT Z ORGANIZATOREM LUB BILETERIĄ, NA KTÓREJ ZAKUPILI PAŃSTWO BILETY.

ORGANIZATOREM I PRODUCENTEM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA IDEA ART


26.10.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Michał Bajor - No, a ja? | koncert26 października zapraszamy na koncert Michała Bajora, który zaprezentuje m.in. utwory z najnowszej płyty pt. „No, a ja?”. Recital odbędzie się o godz. 18:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Michał Bajor - „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała.

W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów - trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus.

Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.

Zapraszamy na koncert pełen i wspomnień, i autorskich nowości.

W ZWIĄZKU ZE SPECYFICZNYM I KAMERALNYM CHARAKTEREM RECITALU MICHAŁA BAJORA UPRZEJMIE PROSIMY O NIE PRZYPROWADZANIE NA KONCERT MAŁYCH DZIECI PONIŻEJ 6 ROKU ŻYCIA.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST FUNDACJA UNIKULTURA


27.10.2024 - godz. 15.00 i 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Pomoc Domowa - spektakl teatralny27 października o 15:00 zapraszamy Państwa na spektakl Pomoc Domowa, który odbędzie się w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Pomoc domowa to światowy hit teatralny!
Ponad dwie godziny wartkiej akcji i nieprzerwanego śmiechu, to wszystko z gwiazdorską obsadą w Twoim mieście!

Olga i Norbert to małżeństwo, w którym miłość została uśpiona.
Każde z nich nieudolnie szuka wrażeń u boku innych osób.
Pewnego wieczoru, przez niewinne kłamstwo, oboje pojawiają się w domu ze swoimi kochankami...
Zapobiec katastrofie może tylko jedna osoba!
Nadia, tytułowa pomoc domowa, zamieni tę noc w farsę, jakiej nikt jeszcze nie widział!
Dzięki jej sprytowi tej nocy miłość zwycięży, lecz nim do tego dojdzie, Nadia nie raz stanie na głowie i wymyśli intrygę pełną zabawnych zwrotów akcji!

Pomoc domowa to jedna z najlepszych fars mistrza gatunku Marca Camolettiego.
Na język polski przełożył ją Bartosz Wierzbięta, którego doskonałe tłumaczenie Shreka znają wszyscy fani kina.

Obsada:

NADIA: Dominika Gwit
OLGA: Joanna Kupińska / Katarzyna Chorzępa
PSZCZÓŁKA: Agnieszka Mrozińska / Katarzyna Chorzępa
NORBERT: Michał Mikołajczak / Mariusz Zaniewski
MAREK: Artur Pontek / Sebastian Perdek

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA.


03.11.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Zemsta Nietoperza - operetka w III aktach3 listopada o 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie odbędzie się operetka w III aktach Zemsta Nietoperza.

ZNAKOMITA OBSADA SOLISTÓW, pełny III aktowy SPEKTAKL OPERETKOWY, WSPANIAŁA ORKIESTRA, pikantna i zagmatwana INTRYGA oraz doskonała MUZYKA KRÓLA WALCA!

Zemsta nietoperza Johanna Straussa nie bez powodu uznawana jest za dzieło genialne. Posiada jedno z najlepszych w operetkowej literaturze libretto, które tak zaintrygowało Straussa, że w rekordowym czasie sześciu tygodni skomponował do niego muzykę. Przezabawne perypetie małżeńskie okazują się do dziś niezwykle aktualne, a sama operetka przesycona jest tanecznym rytmem, wiedeńską radością życia, pikanterią sytuacji i dialogów. Tytułowa zemsta to przewrotna intryga doktora Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu bogaty finansista Eisenstein. Zostawił go mianowicie po karnawałowej maskaradzie nad ranem w centrum miasta zupełnie pijanego w przebraniu nietoperza. Falke snuje zagmatwaną intrygę, w którą wciąga całe grono przyjaciół. Wszystko kończy się, oczywiście, szczęśliwie, a atmosfera zabawy i upojenia towarzysząca bohaterom nawet w więzieniu, przenika zarówno tekst, jak i wspaniałą muzykę.

W główne role wcielą się znakomici soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura: Magdalena Czarnecka / Ewa Banasiak jako Rosalinda, Jarosław Wewióra jako Eisenstein, Michał Dziedzic jako dr Falke, Ewelina Sobczyk / Barbara Mościcka jako Adela, Piotr Brożek jako Alfred, Renata Dobosz / Milena Maria Joszko / Grażyna Bieniek-Żaak jako książę Orlofsky, Adam Żaak jako Frank, Paweł Soduła jako dr Blind, Piotr Rybak jako Frosch, Monika Mazur / Anna Mucha / Greta Dębska jako Ida.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry / Filipa Hugeta

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Asystent reżysera: Grażyna Bieniek-Żaak
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Choreografia: Magdalena Czarnecka

Bilety dostępne na artecreatura.art.pl

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST ARTE CREATURA TEATR MUZYCZNY


11.11.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Dawid Tyszkowski - koncert11 listopada o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia - w ramach już raczej nie wróci Tour - wystąpi Dawid Tyszkowski!

Po sukcesie wiosennej trasy koncertowej, podczas której Dawid Tyszkowski zagrał osiem koncertów przy pełnych salach, nadszedł czas na jesienną trasę! Tym razem przygotowaliśmy aż czternaście pełnych niespodzianek wydarzeń. Tej jesieni prócz piosenek z płyty “Mój kot zaginął i już raczej nie wróci” usłyszycie również wyjątkowy materiał z letniego projektu Dawida – nowe, zaskakujące aranżacje piosenek z "Akademii Pana Kleksa". Odświeżone hity zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych fanów. W trosce o Waszą wygodę koncerty będą siedzące, więc nie zabierajcie ze sobą krzeseł - będą czekały na Was na miejscu! Przygotujcie się na muzyczną podróż pełną emocji i nowości!

Dawid Tyszkowski o bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia, objawienie sceny alternatywnego popu. Osiąga niebywałe sukcesy i liczby niemalże od pierwszego wydanego utworu. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę "Nadal nie śpię", nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan a dwa single promujące z albumu przebiły barierę 5mln odtworzeń na Spotify. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety - "Co i tak nadejdzie" ze Skubasem oraz "Nie całuj" z Julią Wieniawą i Kubą Karasiem, a każdy z klipów ma już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTubie. 17 listopada 2023 premierę miało debiutanckie LP artysty – „Mój kot zaginął i już raczej nie wróci”, promowane przez wyprzedaną w 7 klubach trasę - „Mój kot zaginął Tour”. W 2024 artysta dostał nominację do Fryderyka za album roku pop oraz Odkryć Empiku. A to dopiero początek.

SPOTIFY
INSTAGRAM

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.


17.11.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Perły Muzyki Rozrywkowej - koncert17 listopada o 17:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na premierowe widowisko, pełne żywiołowej i wzruszającej muzyki, pt. Perły Muzyki Rozrywkowej, w której każdy odnajdzie swoje najcenniejsze wspomnienia z dawnych lat, skryte w niezapomnianych przebojach.

Przeboje będące już klasyką swego gatunku, łączą pokolenia, bawią zarówno młodzież jak i seniorów, niosą ważne przesłanie o nadziei i miłości, dodają skrzydeł na niełatwą codzienność i pozwalają na chwilę wytchnienia od obowiązków i pracy. Kto nie zna takich utworów jak Pogoda Ducha, Gorzko mi, I will always love you, Już nie zapomnisz mnie, Nie dokazuj miła, nie dokazuj, Bella bella donna, Mexicana, Quando quando, czy wiele innych z muzyki polskiej i światowej.

Koncert prowadzi znany i lubiany szerszej publiczności redaktor i konferansjer Łukasz Lech, który jest też autorem widowiska.

A wśród Artystów wykonawców, również PERŁY, których nie trzeba przedstawiać:
Grażyna Brodzińska - niekwestionowana gwiazda sceny muzycznej,
Jacek Wójcicki - znakomity aktor łączący w repertuarze muzykę klasyczną i rozrywkową,
Dariusz Kordek - śpiewający aktor o urzekającej barwie głosu,
Anna Sokołowska-Alabrudzińska - wspaniała, pełna energii wokalistka.
Ogółem-mistrzowie wykonawstwa wokalnego.

Wokalistom towarzyszy znakomita Orkiestra Musicalove pod kierownictwem Macieja Niecia.

OBSADA:

Grażyna Brodzińska - Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny klasycznej. Niezrównana w elegancji, a przede wszystkim urzekającym głosie, w którym
zakochani są melomani wszystkich pokoleń. Z jej nazwiskiem kojarzy się sukces każdego widowiska, nieprzerwanie króluje na scenie, będąc zawsze gwarancją najlepszych wydarzeń artystycznych. Jej kreacje i przepiękne suknie stanowią niezwykły walor każdego wyjątkowego spotkania z publicznością.

Jacek Wójcicki - Wszechstronnie uzdolniony, powszechnie lubiany aktor i piosenkarz obdarzony głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital Znany z takich filmów jak „Lista Schindlera” S. Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” Stworzył również niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Anna Sokołowska-Alabrudzińska - Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie oraz Nagrody Grand Prix Prezesa Telewizji Polskiej dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu „Zamkowe Spotkania, Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Warto zauważyć niezwykle udany występ na FPP Premiery Opole 2021 (TVP1). Niedawno ukazała się jej debiutancka płyta „Wspomnienia”, wypełniona różnorodną muzyką. Znakomite teksty i niepowtarzalna muzyka czyni z płyty prawdziwą perłę na rynku fonograficznym. Zrealizowała kilka znakomitych teledysków, których oglądalność bije rekordy popularności. Znana jest z wielu wyjątkowych koncertów tematycznych, od piosenki aktorskiej, poprzez poezję, piosenkę patriotyczną, po brzmienia popowe, a nawet rockowe.

Dariusz Kordek - Aktor i wokalista musicalowy. Znany szerokiej publiczności z wielu filmów fabularnych, a także z pierwszej polskiej telenoweli „W labiryncie”. Obdarzony nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalno-aktorskimi, zdobył serca publiczności w Polsce i zagranicą. Związany z Teatrem Buffo, z Teatrem Roma i wieloma instytucjami muzycznymi.
Elegancki, szarmancki i z charyzmą.

Łukasz Lech - Autor i reżyser koncertów, twórca niezliczonych programów telewizyjnych. Według krytyków obdarzony wyjątkową charyzmą i umiejętnością pięknego mówienia. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. Był realizatorem i współautorem Festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. W TVP zrealizował ponad 300 odcinków lubianego programu „Parafia z sercem”, którego był współautorem i prowadzącym. Pojawiał się również w kultowym programie TVP „Kinomania”. Zasiadał w Radzie Artystyczno-Programowej Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Na wielu antenach telewizyjnych wyreżyserował i poprowadził blisko sto premierowych widowisk muzycznych. Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową „Z Operetką w Twoim Domu”.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA MUZA.


27.11.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Maciej Maleńczuk „Klauzula sumienia” - koncert27 listopada o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na koncert Macieja Maleńczuka.

Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach. Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego pracy artystycznej jest absolutnie niemożliwy. Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych.

Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA


30.11.2024 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kolejny wieczór kawalerski, czyli Na gorącym uczynku - spektaklZapraszamy na przezabawną farsę w gwiazdorskiej obsadzie - Kolejny wieczór kawalerski, czyli Na gorącym uczynku - 30 listopada o 16:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia!

Kłamstwo ma krótkie nogi i cztery kochanki. Jeśli masz ochotę na łzy, gimnastykę i taniec brzucha - musisz TO zobaczyć! Będziesz płakać i skręcać się ze śmiechu oraz zajrzysz za kulisy własnego związku podczas najlepszej z fars Robina Hawdona w interpretacji Macieja Kowalewskiego! W rolach głównych: ekskluzywny londyński apartament, dwóch prawników, cztery panie i błąd w kalendarzu. Wciągnij z nami endorfiny!

Obsada:
JEREMY - Rafał Mohr / Krzysztof Wieszczek
DANIEL - Paweł Koślik / Sebastian Cybulski
LOUISE - Monika Mariotti / Ewa Gawryluk
SUZANNE - Anna Gzyra / Małgorzata Lewińska
LULU - Dominika Gwit / Karolina Michalik
CINDY - Michał Piróg / Jakub Sokołowski

Autor: Robin Hawdon
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Maciej Kowalewski
Scenografia: Witek Stefaniak
Producent: Prismedia

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA.


01.12.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Dziadek do orzechów - spektakl baletowy1 grudnia o 19:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na Dziadka do orzechów w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego.

Dziadek do orzechów to osadzona w bożonarodzeniowych realiach podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Ten klasyczny balet z muzyką arcymistrza gatunku Piotra Czajkowskiego należy do ścisłego kanonu, ciesząc się niesłabnącą popularnością pomimo upływającego czasu. Warto zadać sobie pytanie, dla czego tak się dzieje? Zapewne każdy ma swoją, ze wszech miar uprawnioną odpowiedź: piękna muzyka, atmosfera świąt Bożego Narodzenia, choreograficzna maestria, czy wreszcie bogate kostiumy i scenografia. To wszystko znajdą Państwo i w realizacji Królewskiego Baletu Klasycznego, ale jest coś jeszcze, na co zwracamy baczną uwagę. Dziadek do orzechów to doskonała płaszczyzna międzypokoleniowych spotkań. Tutaj każde dziecko jest traktowane ze zrozumieniem i atencją godną dorosłych, a dorośli, niezależnie od wieku mają nadzwyczajną okazję by na nowo odkryć, odszukać w sobie dziecko. I tak, w świecie, który być może jak nigdy dotąd podzielił i odseparował od siebie generację nasz spektakl jawi się jako platforma integrująca nierzadko obce sobie, choć spokrewnione jednostki oraz dusze.

Fabuła Dziadka do orzechów składa się z dwóch aktów. Główna bohaterka to Klara, która w wigilię Bożego Narodzenia obok wielu innych prezentów znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Zabawka bardzo przypada jej do gustu, choć poza nią nikt nie dostrzega w niej niczego godnego uwagi. Rodzina Klary jak co roku świętuje oczekiwanie na narodziny Bożej Dzieciny. Gdy zapada noc, dziewczynka zasypia w fotelu. Wtedy zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Dziadek do orzechów ożywa i ratuje Klarę atakowaną przez mysie wojsko i jego Króla. Dowodząc ołowianymi żołnierzykami brata toczy zacięty bój, który niemal przypłaca życiem. Na szczęście Klara w porę przychodzi mu z pomocą za co zostaje nagrodzona przez Królową Śniegu. W drugim akcie Dziadek do orzechów zamienia się w przystojnego księcia i zabiera Klarę do Krainy Słodyczy. Podczas wędrówki dziewczynka spotyka tajemnicze postacie, które tańczą ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, chiński oraz taniec orientu. Wreszcie wędrowcy docierają do stolicy, gdzie Klara zostaje powitana z honorami godnymi prawdziwej księżniczki i zaproszona na bal do pałacu. Tam wraz księciem tańczy walca otoczona wirującymi kwietnymi girlandami. Niestety z nastaniem północy wszystko rozwiewa się niczym mgła, a dziewczynka budzi się w fotelu tuląc w ramionach drewnianą zabawkę.

Polski Zespół Baletowy Królewski Balet Klasyczny został założony przez Marcina Rolczyńskiego i składa się z wykwalifikowanych tancerzy oraz artystów, którzy odznaczają się perfekcyjną techniką, wyjątkową ekspresją sceniczną oraz potrafią perfekcyjnie przekazać emocje za pomocą tańca. Repertuar zespołu obejmuje zarówno klasykę baletową, jak i nowoczesne formy tańca, a każde przedstawienie jest starannie przygotowane i dopracowane pod każdym względem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Organizator:
Modern Art Marcin Rolczyński
ul. Lubieńska 2a
60-474 Poznań


07.12.2024 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kabaret Moralnego Niepokoju7 grudnia zapraszamy na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju - godz. 16:00, 19:00 Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia

W dobie, gdy codzienność zaskakuje nas bardziej niż kiedykolwiek, Kabaret Moralnego Niepokoju postanowił wyrazić to na scenie, serwując nowe skecze pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czy to możliwe, że dzisiejsze „normalne” to zwykłe szaleństwo?

Kabaret Moralnego Niepokoju zaprasza na wieczór pełen nowych skeczy, w trakcie którego codzienne absurdy stają się źródłem śmiechu. Najnowszy program grupy to mieszanka śmiałych obserwacji i inteligentnej komedii, które bawią i zmuszają do refleksji.

Premierowe skecze pełne są codziennych absurdów – od gołych kostek w mroźne dni po śmiałe rozmowy o zmieniającym się znaczeniu słów. Nie ma już normalnej zimy ze śniegiem, na pustyni była ostatnio powódź i zalało Dubaj, strach coś powiedzieć, bo cię zakrzyczą, że tak się nie mówi. Kiedyś były wspomnienia, teraz są wyłącznie traumy.

„Normalne to to nie jest” zaskakuje, bawi i pozostawia widza z przemyśleniami o świecie, który zmienia się na naszych oczach. Nie przegap tej komediowej uczty ducha, którą zapamiętasz na długo!

Występują:
Robert Górski
Mikołaj Cieślak
Przemysław Borkowski
Rafał Zbieć

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA ADRIA ART


08.12.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - koncert "Znaszli ten kraj"8 grudnia o godzinie 17:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny "Znaszli ten kraj"

Koncert „Znaszli ten kraj” w wykonaniu artystów baletu oraz solistów chóru Sceniczna podróż po Polsce, podczas której widz poznaje barwne stroje, muzykę, tańce oraz piosenki charakterystyczne dla poszczególnych regionów kraju. Stylizowane stroje ludowe, niczym w kalejdoskopie zmieniają się podczas każdego tańca, zachwycając publiczność swoją różnorodnością i kolorytem. W programie tym zamieszczone zostały utwory Stanisława Hadyny oraz choreografie Elwiry Kamińskiej – twórców potęgi Zespołu „Śląsk”: „Trojak”, „Krakowiak”, „Kujawiak”, „Oberek” czy „Tańce Górali Podhalańskich”. Całość dopełniają znane piosenki „Szła dzieweczka”, „Piekła baba chleb”, „Dzióbka dej” oraz „Karolinka”. Koncert „Znaszli ten kraj” zachwyca odbiorców wszystkich pokoleń.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.


20.12.2024 - godz. 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Jeszcze zanim Święta - Andrzej Piaseczny & Kacper Dworniczak20 grudnia o godz. 20:00 zapraszamy do Sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na wyjątkowy koncert w wykonaniu Andrzeja Piasecznego i Kacpra Dworniczaka.

„Jeszcze zanim Święta…” – wyjątkowa trasa Andrzeja Piasecznego i Kacpra Dworniczaka – wybitnego gitarzysty klasycznego, laureata ponad 40 konkursów ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Święta w naszym domu zaczynają się od…muzyki! Zanim zdążymy pomyśleć o duchu Bożego Narodzenia, o krzątaninie, zakupach, zanim dzieci napiszą list do św. Mikołaja, najpierw słyszymy pierwszą świąteczną piosenkę. Każdy z nas ma swoje ulubione, jak ponadczasową „Dzień jeden w roku”, uśmiechniętą „Ding Dong”, czy delikatną „Lulejże, mi lulej” z filmu „Miś”. W tym roku przypomnimy Wam je wszystkie opracowane na głos i gitarę klasyczną w mistrzowskich wykonaniach Andrzeja Piasecznego i Kacpra Dworniczaka. Najpierw wejdziemy do Waszych domów, żeby wyciągnąć Was z nich na przedświąteczne koncerty. Wprowadzimy Was w muzyczny nastrój delikatności i piękna dźwięku, który będzie Wam towarzyszył przez całe Święta

Wyjątkowo, tak właśnie złożymy Wam życzenia. Pomyślicie może, że to dużo, dużo zbyt wcześnie.. A co tam.. Wesołych Świąt!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JET AGORA MUZYKA
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZˇTEK TEJ STRONY ^=_29-30.06.2024PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
KIERUNEK GZM

Pałac, Kamera, Akcja!

„Pałac, Kamera, Akcja!” to wycieczka po zabytkowych wnętrzach Pałacu Kultury Zagłębia śladami filmów, które były w nim realizowane. To możliwość zaznajomienia się z historią pałacu oraz wejścia do świata filmu – poznania anegdot związanych z realizacją planów zdjęciowych oraz z aktorami, którzy odwiedzali pałacową scenę. Uczestnicy wycieczki będą mogli wcielić się w rolę aktorów, a także własnoręcznie stworzyć swój pamiątkowy gadżet.
Miejsce:

Podczas wycieczki odwiedzimy hole Pałacu Kultury Zagłębia, Salę Teatralną wraz ze sceną główną, Salę Ślubów, kompleks Sal Agora, Salę Konferencyjną oraz Kino Kadr.

Termin:

29.06.2024

Godzina startu:

10:00 11:30 13:00 14:30

Miejsce startu:

Punkt Informacyjny Pałacu Kultury Zagłębia (Hol Główny)

Przewodnik:

Olaf Otwinowski – na co dzień Kierownik Działu Marketingu, który od 9 lat bywa również przewodnikiem po Pałacu Kultury Zagłębia, a także opiekunem większości planów filmowych realizowanych w obiekcie. Pomysłodawca „Nocnego Pałacowania”, czyli zwiedzania pałacu w całkowitych ciemnościach.
Informacje dodatkowe:

Trasa wycieczki została dostosowana do osób niepełnosprawnych. Tym sposobem w wycieczce mogą wziąć udział zarówno dorośli, dzieci jak i osoby na wózkach inwalidzkich.

Jedna wycieczka połączona z krótkimi warsztatami trwa ok. 2 h.
Rezerwacja:

W każdej turze wycieczki może wziąć udział 25 osób. Rezerwacji miejsc można dokonywać telefonicznie pod numerem tel. 32 733 88 22 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-18:00.


Metrodisco

Wyjątkowa wędrówka po regionie w rytmach didżejskich setów granych przez twórców pochodzących z miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, od pulsujących basów po subtelne melodyjne linie w postindustrialnych przestrzeniach Fabryki, to tylko pretekst do odkrywania nowych muzycznych stron Metropolii, wspólnego spędzania czasu i zaproszenia do poznania tego wyjątkowego miejsca na mapie GZM – pełnego zieleni, różnorodnej oferty kulinarnej, rekreacyjnej i edukacyjnej.
Dziedzictwo przemysłoweWydarzenie specjalneZ muzyką
podregion sosnowiecki
Miejsce:

Fenomen lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z zagłębiowskim przemysłem nigdzie indziej nie bije mocniej niż w samym centrum byłej fabryki obrabiarek Defum, znanej na cały świat i sięgającej swoją historią końca XIX wieku. Fabryka Pełna Życia – to tutaj powstaje nowe centrum Dąbrowy Górniczej, będące jednym z przykładów nowoczesnych przeobrażeń z industrialnej przestrzeni w zieloną, nowoczesną i inkluzywną strefę dla mieszkańców. Projekt Fabryka Pełna Życia jest jednym z najistotniejszych przedsięwzięć rozwojowych dla: Dąbrowy Górniczej, regionu Zagłębia Dąbrowskiego oraz wschodniej części obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Termin:

29.06.2024

Godzina startu:

18:00

Trasa:

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne toczyć się będzie na 2 scenach z udziałem 5 didżejów. To będzie 6 godzin unikatowych brzmień i energetycznych rytmów.

Fabryka Pełna Życia otworzy swoje drzwi dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych przygód, a pomogą nam w tym wykonawcy – didżeje: Se7en (Gliwice), Lelle (Łaziska Górne), Alexsoundra (Sosnowiec), KOMX (Siewierz) i Thomas Sun (Dąbrowa Górnicza).

Informacje dodatkowe:

Rok 2024 jest już piątym sezonem, w którym Fabryka Pełna Życia przygotowała dla mieszkańców kompleksową ofertę obejmującą działania kulturalne, rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne, a także propozycje kulinarne. W naszej otwartej przestrzeni przyjęliśmy przez cztery lata już ponad 130 000 gości. Przez cały sezon zapraszamy także do naszej Strefy Smaku z 7. punktami gastronomicznymi, które polecają różnorodne dania, od pizzy, zapiekanek, frytek po makarony, dania kuchni włoskiej i czeskiej, dania vege, ciasta, lody, bajgle oraz napoje zimne i ciepłe. Tutaj na pewno każdy znajdzie coś ulubionego dla swojego podniebienia.
Rezerwacja:

Rezerwacja nie jest wymagana.


Dąbrowskie Stonehenge

Uczestnicy wycieczki znajdą się w magicznej przestrzeni leśnej na Bukowej Górze. Wycieczka prowadzi po górze, która oprócz atrybutów przyrodniczych przedstawia ślady aktywności człowieka sprzed kilku tysięcy lat. Finałem wycieczki będą odwiedziny na stanowisku archeologicznym oraz warsztaty mające na celu zapoznać uczestników ze specyfiką pracy archeologa. Najmłodsi będą mogli samodzielnie dokonać znalezisk na archeologicznym stanowisku ćwiczebnym. Wycieczka charakteryzuje się wyjątkowością na skalę regionu, wykorzystuje miejsca mało znane na co dzień. Na początku wycieczki uczestnicy otrzymają formularz testu, który podczas marszu będą mogli rozwiązać.
HistoriaPrzyroda
podregion sosnowiecki
Miejsce:

Bukowa Góra/Ujejsce – megality. Dąbrowa Górnicza.

Trasa wycieczki prowadzi do najbardziej tajemniczego miejsca w Dąbrowie Górniczej. Miasto to kojarzone przede wszystkim z przemysłem, rozciąga się na terenie niezwykle ciekawym ze względów historycznych i przyrodniczych. Bukowa Góra, zgodnie z nazwą, charakteryzuje się pięknym lasem bukowym oraz unikalną roślinnością do której zaliczyć można rzadkie stanowiska storczyka. Budzącym najwięcej emocji miejscem, jest megalityczne stanowisko archeologiczne, którego wiek szacowany jest nawet na 5000 lat. Na wzgórzu znajduje się również cmentarzysko kurhanowe. Wzgórze otaczają średniowieczne i nowożytne wyrobiska górnicze związane z eksploatacją rud srebronośnych.

Termin:

30.06.2024

Godzina startu:

09:00 10:00 11:00 12:00 13:00

Trasa:

Wycieczka rozpocznie się z parkingu Muzeum Miejskie „Sztygarka” wg przedstawionego wyżej harmonogramu. Następnie grupy 20 osobowe będą przewożone na początek trasy pieszej do dzielnicy Ujejsce. Tam zacznie się oprowadzanie przez przewodników po terenie Bukowej Góry, które będzie prowadzić przez wyrobiska górnicze, kurhany, stanowisko megalitów, gdzie będą również prowadzone warsztaty archeologiczne dla uczestników. Następnie po ukończeniu trasy pieszej uczestnicy wrócą busem do Muzeum Miejskiego „Sztygarka”.

Miejsce startu:

Muzeum Miejskie „Sztygarka” – parking – start i zakończenie
ul. Legionów Polskich 69, Dąbrowa Górnicza.

Czas trwania wycieczki: 3 godziny.

Przewodnik:

Maciej Rodziewicz – dzięki jego pasji i podpowiedzi archeolodzy podjęli badania na Bukowej Górze. Od 3 lat uczestniczy w bezpośrednich pracach archeologicznych przy projekcie naukowo-badawczym „Bukowa Góra”. Z ramienia zespołu archeologicznego uczestniczy oprowadzaniu grup wycieczkowych.

dr hab. Dariusz Rozmus – archeolog z wieloletnim doświadczeniem, odkrywca skarbu hutnika w Dąbrowie Górniczej-Łośniu. Autorytet w dziedzinie wczesnośredniowiecznego górnictwa na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Autor kilkunastu publikacji fachowych z zakresu archeologii.

dr Zbigniew Mirkowski – geolog, wykładowca akademicki, znawca budowy geologicznej regionu oraz historii eksploatacji bogactw naturalnych Zagłębia Dąbrowskiego.

Piotr Kolasa – archeolog z wieloletnim doświadczeniem wykopaliskowym, prowadzi zarówno badania jak i popularyzuje ich wyniki oprowadzając wycieczki muzealne. Interesuje się zagadnieniami starszej epoki kamienia oraz krzemieniarstwem.

Aleksandra Zemła – Kotarba – Absolwenta ASP w Łodzi na wydziale wzornictwa. Projektantka odzieży, pasjonatka fotografii.
Informacje dodatkowe:

Wycieczka może być bardzo trudna dla osób poruszających się o kulach, niemożliwa do realizacji przez osoby na wózkach (wejście na Bukową Górę to stroma, leśna ścieżka). Wycieczka nie będzie stanowiła kłopotów dla seniorów, rodzin z dziećmi.
Rezerwacja:

Aby uczestniczyć w wycieczce jest wymagana wcześniejsza rezerwacja ze względu na ograniczoną ilość uczestników w grupie zwiedzającej. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub osobiście poprzez kontakt z Muzeum Miejskim Sztygarka w godzinach otwarcia muzeum:

poniedziałek – środa, piątek 9:00 – 15.00
czwartek:
1 i 3 czwartek miesiąca 10:00 – 18:00
2 i 4 czwartek miesiąca 9:00 – 15:00
sobota 9:00 – 14:00
niedziela 11:45 – 15:00

Numer telefonu: 32 726-41-85


30.06.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Stand-up Piotra Bałtroczyka,
pt. "Starość nie jest dla mięczaków"

30 czerwca o 17:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, na stand-up Piotra Bałtroczyka, pt. "Starość nie jest dla mięczaków".

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''.
To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.
Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś,
że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.
Z BE - jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gówno z barana”.
BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.
Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.
Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.
Wszystko jest inspiracją …
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …
Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA START.


28.06.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
FILIA nr 8
ul. Ofiar Katynia 93
DĄBROWA GÓRNICZA-
Klub Historyczny im. Jana Kmiotka "ECHO STRZEMIESZYC". Miejsca związane z historią Strzemieszyc

Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz z Muzeum Miejskie Sztygarka serdecznie zapraszają wszystkich miłośników historii na kolejne spotkanie Klubu Historycznego "Echo Strzemieszyc".

Zapraszamy do Biblioteki

WSTĘP WOLNY


23.06.2024 - godz. 17.00

PARK "ZIELONA"
ul. Letnia
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Wianki 2024

23 czerwca o 17:00 zapraszamy do Parku Zielona, gdzie odbędą się Wianki 2024!

W Parku Zielona przy fontannie odbędą się tradycyjne obrzędy nocy świętojańskiej - puszczanie wianków na rzece oraz pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PKZ Gołowianie.

Zapraszamy! Wstęp wolny

Noc świętojańska miała oprócz witania nadchodzącego lata również i inne zadanie. Miała łączyć w pary ludzkie serca, które rozgrzane otaczającą je, piękną nocną aurą miały być skore do miłości. Dlatego noc tę uważano za porę na zaloty młodzieńców, którzy rywalizowali między sobą o względy pięknych dziewcząt. Te z kolei przez cały wieczór śpiewały pieśni miłosne i tańczyły w białych przepasanych bylicą strojach wokół rozpalonych ognisk.

Jednak najważniejszym zwyczajem, który zachował się do naszych czasów jest puszczanie na wodę kolorowych wianków. Była to czynność wykonywana przez znajdujące się na wydaniu dziewczęta. Wiły one z różnych polnych i ogrodowych kwiatów, takich jak chabry, maki, rumianki, ruty czy też z róż wianki, które były symbolem panieństwa. Przywiązywano je do deseczki, do której wcześniej przymocowano świeczkę. Tak przyrządzony wianek puszczały na wodę. Wielką i szczerą miłość, szybkie zamążpójście oraz długie i szczęśliwe życie wróżyło to, gdy oba wianki szybko oddalały się od brzegu, płynęły równo z prądem wodnym, podpłynęły blisko siebie lub zostały wyłowione przez tego jedynego, ukochanego młodzieńca. O takim rezultacie marzyła każda puszczająca wianki dziewczyna.


22.06.2024 - godz. 21.15

Park Zielona
ul. Letnia
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
WERYFAJNA NOC

Kochani Lodożercy!

Po raz 3 włączamy nocną taryfę i zapraszamy Was na noc ognistych lodów!
Jeśli lubicie wyborne smaki i macie ochotę na małą odskocznię od codzienności to wydarzenie jest właśnie dla Was!
Nasz team szykuje tej nocy sporo ciekawostek lodowych. To noc pełna magii kulinarno - muzycznej.
Zabierzemy Was w podróż do magicznej przestrzeni.
Dajcie się zaskoczyć!
Czego możecie się spodziewać?
Pyszne słodkości( limitowana edycja lodów )
Koktajle alkoholowe na bazie lodów i świeżych owoców
Szeroki wybór piw kraftowych.

Muzyka na żywo „Mystic Koncert” i gość specjalny:
Aneta Kotowska to licencjonowana naturopatka i konsultantka Ajurwedy, prowadząca Gabinet Dotyk Kaszmiru w Katowicach. Specjalizuje się w marmaterapii, dźwiękoterapii, aromaterapii, maderoterapii i akupunkturze. Ukończyła Kurs Profesjonalnego Masażu Dźwiękiem u Leszka Angulskiego. Podczas ceremonii wykorzystuje kamertony, misy tybetańskie i kryształowe, gongi, bębny szamańskie oraz inne instrumenty etniczne. Inspirację do śpiewania odnalazła podczas Ceremonii Pieprzu prowadzonej przez Indian Huni Kuin z Brazylii.
link do profilu Anety: https://www.facebook.com/ajurweda.katowice
To będzie Wery Fajna Noc!


21.06.2024 - godz. 20.00

Centrum Sportów Wodnych Pogoria III
ul. Malinowe Górki
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Muzyka nad wodą - Orkiestra Na Dużym Rowerze

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Dąbrowska Akcja Lato z Pałacem Kultury Zagłębia to mnóstwo rozrywki na świeżym powietrzu!

21 czerwca o 20:00 zapraszamy na pierwszy z dwóch koncertów cyklu Muzyka nad Wodą, który tradycyjnie będzie odbywać się nad jeziorem Pogoria III. Na plenerowej scenie - przy ośrodku Centrum Sportów Letnich i Wodnych - wystąpi Orkiestra Na Dużym Rowerze!

Big Bike Orchestra, czyli Orkiestra Na Dużym Rowerze to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze. Grupa jest półfinalistą XIII edycji Mam Talent. Orkiestra zagrała już ponad 200 koncertów, przemierzając ponad 100 tysięcy kilometrów. Swoje rowerowe show prezentowali w 12 krajach. Ich szaleństwo rozprzestrzenia się również w mediach społecznościowych, gdzie ich filmy obejrzano już ponad 100 milionów razy, zdobywając serca fanów z całego świata! Ich debiutancki album muzyczny "Maniana" ukaże się w kwietniu 2024 roku. Po premierze zespół wyruszy w trasę "Maniana Tour 2.4", aby dzielić się swoją muzyką z fanami w różnych zakątkach kraju oraz Europy.

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu wody i zachodzącego słońca.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.


20.06.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA-
"Wyprawy na krańce Ziemi...", O swoich podróżach "od Indii, przez Meksyk do... Gwiazd" opowie Beata Tomanek

Kolejne spotkanie podróżnicze już 20 czerwca o godz. 17.00! O swoich podróżach "od Indii, przez Meksyk do... Gwiazd" opowie Beata Tomanek. Serdecznie zapraszamy!

ZAPRASZAMY! Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, 23 maja godz. 17.00.

Wstęp - 10 zł

Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA


16.04.2024 - godz. 15.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice-
Dzień Chemika. 140-lecie HSG Ząbkowice

Dzień Chemika to wyjątkowa lekcja historii z przemysłowej przeszłości Zagłębia Dąbrowskiego, Dąbrowy Górniczej i hut szkła, która ma wymiar symboliczny. W Ząbkowicach w Hucie Szkła Gospodarczego i Hucie Szkła Okiennego był to dzień odznaczeń, świętowania i zabawy, pracownicy hut wspominają go radośnie z łezką w oku nostalgii.WSTĘP WOLNY


15.06.2024 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Dąbrowski Wieczór Komediowy

Zapraszamy na kolejną edycję Dąbrowskiego Wieczoru Komediowego

Przez lato będziemy widywać się na wieczorach Open Mic'owych, również w wakacje!
Stand-Up Zaczynamy 15 czerwca w sobotę o 20.00 Prowadzi Damian Kubik wystąpi kilku komików w swoich krótkich programach

czas trwania ok 1,5 - 2 h z przerwą wakacyjna cena 30 zł

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.14.06.2024 - godz. 14.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
DĄBROWSKI DZIEŃ SENIORA 2024

14 czerwca całe miasto świętować będzie Dąbrowski Dzień Seniora 2024.

Będzie to dzień wypełniony integracją i wspólną zabawą!

Święto dąbrowskich seniorek i seniorów rozpocznie się o godz. 14 na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej, skąd wyruszy barwny korowód na czele z Miejską Orkiestrą Dętą w stronę Fabryki Pełnej Życia, gdzie nastąpi symboliczne przekazanie przez Prezydenta Miasta Seniorom kluczy do miasta.

Następnie Seniorzy przejmują teren Fabryki Pełnej Życia!

W tym dniu na wszystkich czekać będzie Miasteczko Senioralne, podzielone na różnorodne strefy. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie niezapomniana Potańcówka dla Seniorów, którą poprowadzi DJ Johnny!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM DĄBROWSKIEGO DNIA SENIORA

Godz. 14:00 Korowód

Parada Seniorów spod Pałacu Kultury do Fabryki Pełnej Życia

Zbiórka Seniorów o godz. 14:00 na Placu Wolności przed Pałacem Kultury, skąd o godz. 14:30 rozpocznie się przemarsz korowodu Seniorów pod scenę główną w Fabryce Pełnej Życia na czele z Miejską Orkiestrą Dętą.

Godz. 15:00 Uroczyste rozpoczęcie Dąbrowskiego Dnia Seniora 2024

1. Przywitanie wszystkich zgromadzonych gości
2. Przywitanie przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Marcina Bazylaka i symboliczne przekazanie Seniorom Kluczy do Bram Miasta.

Godz. 15:10-20:00

Miasteczko Senioralne w Fabryce Pełnej Życia, podzielone na strefy aktywności, w tym:

1. Strefa artystyczna i rozrywki (scena główna) godz. 15:10 – 20:00:

Występy zaproszonych rodzimych artystów i zespołów muzycznych, kabaretowych, pokaz mody dla Seniorów.

1) Chór Zorza
2) Soliści z MOPT
3) Pokaz Mody – godz. 16:30
4) Kabaret DRUGIE DNO i ŁOMATKO
5) sekcja taneczna PKS przy Pałacu Kultury Zagłębia – pokaz taneczny
6) Chór GPS – w wiązance przebojów musicalowych i operetkowych
7) Potańcówka dla Seniorów, którą poprowadzi DJ Johnny – 17.30 – 20.00, w tym konkurs tańca dla Seniorów z nagrodami

2. Strefa Zdrowia – Białe Miasteczko: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Odział Śląski Punkt medyczny, bezpłatne badania, w tym pomiar cukru we krwi, cholesterolu, ciśnienia, konsultacje z dietetykiem, pomiar BMI, poradnictwo zdrowotne, badanie wzroku, serca, ekg, konkursy dla Seniorów z nagrodami z zakresu wiedzy o zdrowiu, segregacji śmieci itp.

3. Strefa Sportu

Animacje i zajęcia sportowe przy namiocie, warsztaty rummikuba, turniej boule, warsztaty speedballa, ćwiczenia i konkursy sportowe, kręgle fińskie, szachy wielkoformatowe, zajęcia sportowe – Czas aktywnego Seniora”

4. Strefa Urody

Warsztaty kosmetyczne, pokaz makijażu, bezpłatne zabiegi pielęgnacyjne twarzy, konsultacje kosmetologiczne, komputerowe badanie skóry, zdrowy styl życia i suplementacji, loteria z gadżetami. „Modna seniorka, modny senior – jak się ubrać?” – porady specjalisty, stylizacja modelek uczestniczących w pokazie mody

5. Strefa twórczości i kultury

Warsztaty rękodzieła, artystyczne, prezentacja twórczości artystycznej Seniorów, prezentacja twórczości artystycznej i rękodzielniczej organizacji pozarządowych, klubów Seniora, instytucji miejskich działających na rzecz Seniorów

6. Strefa informacyjno-edukacyjna:

Stoiska informacyjno-edukacyjne instytucji miejskich, Uniwersytetów III-go Wieku, stowarzyszeń działających na rzecz Seniorów

7. Strefa Gastronomiczna:

Woda pitna, wata cukrowa, popcorn, specjalna oferta gastronomiczna Fabryki Pełnej Życia dla Seniorów

8.Strefa relaksu

Specjalna strefa odpoczynku Seniorów z dostępnością leżaków

Harmonogram:

1. 14:00 – Barwny Korowód

2. 15:00 – Miasteczko Senioralne podzielone na strefy:

• Strefa rozrywki (scena główna)

– Chór Zorza
– Soliści z MOPT
– Pokaz Mody – godz. 16:30
– Kabaret DRUGIE DNO I ŁOMATKO
– Pokaz taneczny PKS
– Chór GPS

• Strefa zdrowia – Białe Miasteczko

Bezpłatne badania, konsultacje z dietetykiem, pomiar BMI, poradnictwo zdrowotne, badanie wzroku, serca, ekg, konkurs z zakresu wiedzy o zdrowiu

• Strefa sportu

Animacje i zajęcia sportowe, turniej boule, speedballa, kręgle fińskie, szachy wielkoformatowe i konkursy sportowe

• Strefa urody

Warsztaty kosmetyczne, pokaz makijażu, zabiegi pielęgnacyjne, komputerowe badanie skóry, porady stylistki „Modna Seniorka, Modny Senior”

• Strefa twórczości i kultury

Warsztaty rękodzieła, prezentacja twórczości artystycznej Seniorów

• Informacyjno – edukacyjna

• Strefa relaksu

Strefa odpoczynku Seniorów z dostępnością leżaków

3. 17:30 – 20:00 – Potańcówka z DJ Johnny


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” we współpracy z Centrum Aktywności Obywatelskiej, Pałacem Kultury Zagłębia, Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miejskim Sztygarka, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Fabryką Pełną Życia.

Partnerami wydarzenia są: Alba, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego, Fundacja StalProfil, Przychodnia Merkury, Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza dietetyk Wardenga, Optyk Biała Sowa, PRO Welnnes, Uniwersytet Trzeciego Wieku – Akademia WSB, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, Oriflame, Paulina Furgacz, Butik AMIKOS, Katarzyna Głąbowska – Stylista -Personal Shopper, Miejski Ośrodek Pracy Twórczej, Dzienny Dom Senior WIGOR, Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie, Stowarzyszenie „Ziemia i My”, Stowarzyszenie „Dar Serca”,Powiatowy Urząd Pracy, Nemo – Wodny Świat, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej, Polskie Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze PTTK – Oddział Miejski w Dąbrowie Górniczej, Dom Pomocy Społecznej „Pod Dębem”, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Będzińskie Stowarzyszenie Amazonek, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Dąbrowa Górnicza.


08.06.2024 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Blues & Rock and Roll

Zapraszamy na kolejny Dąbrowski Wieczór Komediowy.

Z najnowszym programem powraca na naszą scenę Bartosz Gajda i Michał MIMI Zenkner.
Prowadzi Damian Kubik.

Czas trwania ok. 2h z przerwą

Kilka słów o Bartoszu. Przez całe nasze życie przebiega taka Cienka Czerwona Linia.... Po jednej stronie tej linii jest dobro, miłość, empatia a po drugiej... ktoś wlewa mleko do płatków... Jak można? Wiadomo, że najpierw płatki a potem mleko! To tylko punkt wyjścia do rozważań. Na pozór błahych, ale jakby się zastanowić to jest w tym dużo głębi i prawdy. Będzie min. o tym co robią kurierzy jak nikt nie widzi, co musi powiedzieć mąż przed sądem żeby dostać rozwód oraz czy błędy w wychowaniu swoich dzieci rzutują na przyszłość. Wszystko to jak zwykle w bardzo inteligentnej formie. Kto widział Bartosza ten wie, że jak to 90 kg ruszy to już się tego nie da zatrzymać. Jak mawiał klasyk - to amelinium, tego nie pomalujesz!

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.08.06.2024 - godz. 12.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA
-
IV Festiwal Empatii 2024

Kochani. Miło nam ogłosić, że Festiwal Empatii 2024 odbędzie się 8 czerwca 2024r. w Fabryka Pełna Życia. Miasto Dąbrowa Górnicza kolejny raz stanie się najbardziej empatycznym miastem w regionie. Rozpoczynamy promocję, a więc już wkrótce bardziej szczegółowe informacje. W tym roku Festiwal Empatii organizowany jest przez stowarzyszenie Dąbrowelove.WSTĘP WOLNY


07.06.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Parady Potockiego

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na spektakl "Parady Potockiego" w wykonaniu utalentowanych podopiecznych Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. To wyjątkowe przedstawienie odbędzie się 7 czerwca o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25).

?? "Parady Potockiego" to barwne i pełne emocji widowisko, które przeniesie Was w świat twórczości Jana Potockiego. Młodzi artyści zaprezentują swoją pasję i zaangażowanie, tworząc niezapomniane chwile na scenie. Przygotujcie się na wieczór pełen humoru, refleksji i niezapomnianych wrażeń!

Biblioteka Główna MBP


07.06.2024 - godz. 11.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
VIII Festiwal Mody i Sztuki

7 czerwca o 11:00 zapraszamy do Pałacu Kultury Zagłębia na VIII Festiwal Mody i Sztuki, organizowany przez PKZ oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Nowy Ekonomik".

Harmonogram wydarzenia:

11:00 - rozpoczęcie imprezy
12:00 - otwarcie pokazu mody

Pokazy mody kolekcji wyróżnionych podczas Ogólnopolskiego Konkursu "Asymetria NIEsymetria" Warszawa 2024
Prezentacja autorskich kolekcji uczniów CKZiU w Dąbrowie Górniczej:

- Alan Frąckowiak TWARZOWO
- Julia Gręda CONCEALED IN SHADOWS
- Julia Korczyna WELCOME TO BURLESQUE
- Kaja Widera TIMELESS ELEGANCE
- Nikola Mrówczyńska OCEAN OPULENCE
- Zuzanna Stawska MAGNETIC ELEGANCE
- Zuzanna Ćwik BLOODY RAVE
- Julia Gad HORROR VACUI

Pokazy mody absolwentów Akademii Śląskiej w Katowicach
Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego projektanta mody CKZiU

Dodatkowe atrakcje: występ zespołu The Voice of High School CKZiU, popisy wokalne, kulinarna sztuka food plating, sztuka układania kwiatów

14:00 - Zakończenie


06.06.2024 - godz. 10.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA-
3 DABROWSKIE TARGI PRACY

Uczestnictwo w Dąbrowskich Targach Pracy to doskonała okazja dla pracodawców do pozyskania nowych pracowników oraz przedstawienia swojej firmy wszystkim poszukującym pracy, w tym osobom młodym rozpoczynającym swą drogę zawodową oraz cudzoziemcom, którzy mogą wnieść nowe perspektywy, pomysły, innowacje i doświadczenia, wzbogacając jednocześnie środowisko pracy o umiejętności językowe i adaptacyjne.

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, Fabryka Pełna Życia i Zagłębiowska Izba GospodarczaWSTĘP WOLNY


31-05.-02.06.2024

PARK HALLERA
ul. Królowej Jadwigi
DĄBROWA GÓRNICZA-
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ

Dni Dąbrowy Górniczej po czterech latach wracają do parku Hallera! Na przełomie maja i czerwca będziemy świętować w towarzystwie znakomitych muzycznych wykonawców.

Dni Dąbrowy Górniczej odbędą się od 31 maja do 2 czerwca. To będzie nie lada gratka dla wszystkich fanów mocnego brzmienia, ale nie zabraknie też hip-hopowych klimatów. Szykuje się energetyczna, a jednocześnie niezwykle ekscytująca muzyczna podróż.

WSTĘP WOLNY


02.06.2024 - godz. 14.30

PARK HALLERA
ul. Królowej Jadwigi
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
MIASTECZKO KREATYWNE - DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ 2024 - DZIEŃ III
ZE WZGLĘDU NA STAN POGODY PRZENIESIONE DO PKZ

2 czerwca zapraszamy na festyn rodzinny od godz. 15:00 do 20:00, a w jego ramach - Miasteczko Dziecięce z mnóstwem atrakcji, warsztatów i animacji dla najmłodszych mieszkańców!

W ramach Dni Dąbrowy Górniczej i Miasteczka Kreatywnego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy dzieciaki wraz z dorosłymi na wspólny marsz przebierańców, czyli Rewię Postaci Bajkowych w Parku Hallera!

Możecie przebrać się za postać z bajki, zwierzątko lub ulubionego superbohatera i przyjść pod parkowy plac zabaw, gdzie czekać będzie na Was Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera. W rytm muzyki przejdziemy parkową aleją pod scenę, na której wystąpi Cyrk Partolini, a po występie odbędzie się wspomniane Miasteczko Kreatywne pełne warsztatów i animacji dla dzieci!

Dołączcie do wspólnej zabawy!

Do zobaczenia 2 czerwca o 14:30 pod placem zabaw w Parku Hallera!


01.06.2024

PARK HALLERA - godz. 16.00
ul. Królowej Jadwigi
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ - DZIEŃ II

Program wydarzeń - 1 czerwca (sobota) - Park Hallera:

16:00 - Koncert Dotyk Dźwięku
17:50 - Eier
19:30 - Nocny Kochanek
21:15- Strachy na Lachy

Koncert Dotyk Dźwięku - koncert w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych i Słabo Widzących, który wpisał się już w tradycję niedzielnej odsłony Dni Dąbrowy Górniczej, organizwany przez fundację Wygrajmy Razem. W trakcie koncertu usłyszymy osoby niepełnosprawne solo oraz w duetach z innymi początkującymi artystami.

Eier - sosnowiecki zespół, który powstał w 2009 r., na ruinach kapeli Headfucker. Wokalistka trafiła do składu po odejściu z Iscarioty. Zespół zdobył nagrodę publiczności na ATR Festiwal 2011, pierwsze miejsce na Antyjuwenalia 2011 oraz doszedł do finału Rock Stars Festiwal 2011.

Nocny Kochanek -to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Zadba o znakomite humory publiczności, przenosząc nas w świat dystansu do świata i gier językowych.

Strachy na Lachy - zespół założony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza. Strachy na Lachy w rockowym, energetycznym klimacie podsumują dwa dni naszego muzycznego święta!

Organizatorem Dni Dąbrowy Górniczej jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.
Sponsor: Akademia WSB.


01.06.2024 - godz. 9.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
15. edycja święta Szlaku Zabytków Techniki” INDUSTRIADA 2024

PROGRAM:

INDUSTRIADA W DĄBROWSKIEJ SZTYGARCE – sobota 1 czerwca 2024


* 09:00 – 21.00 Na styku X i Z. Katarzyna Krej i Anna Jura, matka i córka razem
* 09:00 – 20.00 Muzeum Miejskie „Sztygarka” – zwiedzanie bez przewodnika
* 09:00 – 11.30 Malowanie na szkle “Na styku X i Z …….” – warsztaty
* 09:00 – 21.00 Kopalnia Ćwiczebna – 15 lat razem na Szlaku

Zwiedzanie fabularyzowane, godziny wejść: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00.00
Wstęp bezpłatny, konieczna rezerwacja. Telefon do rezerwacji: 32 726 41 85

* 10:00- 18.00 Sensoryczna Sztuka Przemysłowa – warsztaty kreatywne
12:00 – 13.00 15 lat razem –spotkanie
* 09:00 – 21.00 „3 x 15” czyli przemysłowa i hutnicza łąka po latach odkrywana w malarstwie, grafice, fotografii
* 09:00 – 11.30 Kolorowa i przemysłowa łąka – na płótnie i papierze – warsztaty kreatywne
* 09:00 – 21.00 To już 15 lat razem – wystawa maszyn
* 10:00 – 18.00 Machina czasu – gra fabularna

Częstotliwość wydarzenia 10:00, 10:30, 11:30, 12:00,12:30, 13:00,13:30, 15:00,15:30,16:00,16;30,17:00,17:30, 18:00.
Konieczna rezerwacja, tel. 32 726 41 85

* 15:00 – 18.00 Konkurs industrialnej mody ekologicznej 5-10-15 – pokaz mody

Co ma wspólnego Dzień Dziecka ze Świętem Szlaku Zabytków Techniki ???

INDUSTRIADA to największy, jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyszłoroczna edycja festiwalu odbędzie się właśnie wtedy, kiedy obchodzimy święto najmłodszych (chociaż nie tylko ) - w Dzień Dziecka!

Nic w tym dziwnego, w końcu tego dnia dla naszych najmłodszych w programie znajdzie się ogrom atrakcji i niespodzianek. Wreszcie nie trzeba zastanawiać się co robić, jaki prezent wybrać, gdzie ruszyć z maluchami. Scenariusz GOTOWY!

Widzimy się 1 czerwca 2024 roku na terenie atrakcji Szlaku Zabytków Techniki w śląskim!

W tym roku zorganizujemy największą imprezę urodzinową na Śląsku, ponieważ obchodzimy 15 LAT RAZEM!

Zapoznajcie się z programem i spędźcie ten wyjątkowy dzień razem z nami!
https://industriada.pl/program/


31.05.2024 - godz. 17.15

PARK HALLERA
ul. Królowej Jadwigi
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ - DZIEŃ I

Program wydarzeń - 31 maja (piątek) - Park Hallera:

17:15 - Prezesura
18:30 - Bas Tajpan
20:00 - CDonGuralesko
21:30 - Paktofonika z zespołem na żywo

Prezesura - raper z Sosnowca, przygodę z muzyką zaczął w 2008 roku. Na swoim koncie ma kilkanaście teledysków, zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce.

Bas Tajpan - po dłuższej przerwie wraca do muzyki! Swój debiutancki album wydał w 2010 roku, współpracował m.in. z Peją, Miuoshem, Paluchem, Fokusem. Wykonuje muzykę z pogranicza reggae i hip-hopu, znany z wyjątkowego kontaktu z publicznością. Na scenie zaprezentuje starszy repertuar, ale nie zabraknie też nowych kawałków.

O.S.T.R - Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utytułowanych artystów w Polsce. Pięciokrotny laureat Fryderyka. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w obranym kierunku artystycznym. Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Paktofonika z zespołem na żywo - Fokus i Rahim to raperzy doskonale znani polskiej publiczności. Koncertowy projekt REtrospekcje ma zadanie przenieść publiczność w podróż do przeszłości, w którą raperzy zabiorą nas razem z zespołem niezwykle zdolnych muzyków pod przewodnictwem utytułowanego pianisty i kompozytora – Tymoteusza Biesa. Podczas koncertu usłyszymy największe utwory artystów w całkiem nowych aranżacjach.

Organizatorem Dni Dąbrowy Górniczej jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.
Sponsor: Akademia WSB.


27.05.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
„Mały Książę"

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na przedstawienie teatralne?? pt. „Mały Książę", które odbędzie się 27 maja o godzinie 17:00 w Bibliotece Głównej MBP.
Jest to inscenizacja przygotowana przez uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej. Młodzi artyści zaprezentują nam niezwykłą historię o spotkaniach, mądrości i wartościach, które są ważne dla każdego z nas.
Do zobaczenia w bibliotece!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek rusza na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia:
na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/,
mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl
lub pod nr tel. 32 639 03 01 (pn.-pt. w godz. 7:30-16:00).

Biblioteka Główna MBP


25.05.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Dąbrowski Wieczór Komediowy
Bartosz Gajda i Michał MIMI Zenkner

Zapraszamy na kolejny Dąbrowski Wieczór Komediowy.

Z najnowszym programem powraca na naszą scenę Bartosz Gajda i Michał MIMI Zenkner.
Prowadzi Damian Kubik.

Czas trwania ok. 2h z przerwą

Kilka słów o Bartoszu. Przez całe nasze życie przebiega taka Cienka Czerwona Linia.... Po jednej stronie tej linii jest dobro, miłość, empatia a po drugiej... ktoś wlewa mleko do płatków... Jak można? Wiadomo, że najpierw płatki a potem mleko! To tylko punkt wyjścia do rozważań. Na pozór błahych, ale jakby się zastanowić to jest w tym dużo głębi i prawdy. Będzie min. o tym co robią kurierzy jak nikt nie widzi, co musi powiedzieć mąż przed sądem żeby dostać rozwód oraz czy błędy w wychowaniu swoich dzieci rzutują na przyszłość. Wszystko to jak zwykle w bardzo inteligentnej formie. Kto widział Bartosza ten wie, że jak to 90 kg ruszy to już się tego nie da zatrzymać. Jak mawiał klasyk - to amelinium, tego nie pomalujesz!

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.25.05.2024 - godz. 17.00

Klub HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZA-
„Chwytaj dzień”

Klub Helikon zaprasza wszystkich swoich sympatyków na koncert zatytułowany „Chwytaj dzień”, który odbędzie się 25.05.2024 r. o godz. 17:00. W programie usłyszą Państwo utwory, które wprowadzą słuchaczy w atmosferę zbliżających się wakacji, a także nawiążą do ważnych wydarzeń, które mają miejsce w miesiącu maju. Ogromna różnorodność stylów muzycznych sprawi, że koncert skierowany będzie do każdego odbiorcy. Wykonawcami tego koncertu będą: Chór Zorza, zespół Non a capella oraz soliści i instrumentaliści działający w klubie Helikon. Przy fortepianie - Wenanty Domagała, kierownictwo muzyczne - Elżbieta Kaźmierska.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY


24.05.2024 - godz. 19.30

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkanie muzyczne jakim będzie „Otwarta próba”

UWAGA To będzie PRÓBA !!!!

Zapraszamy na spotkanie muzyczne jakim będzie „Otwarta próba”.
24 maja / 19: 30 / impreza otwarta !!!
WSTĘP WOLNY !!!!

Na scenie pojawią się utalentowani muzycy, pasjonaci bluesa, muzyki rockowej czy też jazzu. Inicjatorem wydarzenia jest zespół Dark River Czarna Przemsza Blues Band działający lokalnie na Śląsku i Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim.

Usłyszymy szereg wspaniałych utworów autorskich, z własnymi tekstami oraz takich, które uchodzą za standardy bluesowe wielkich mistrzów jak: B.B. King, Buddy Guy, Luis Jordan, Little Walter, Muddy Waters.

Na scenie pojawi się również zespół z Będzina – Projekt 34 z własnym autorskim materiałem w klimacie rockowym. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć również wspaniałe kompozycje z pogranicza bluesa i rocka pochodzeniem z Texasu.

Planowany czas rozpoczęcia muzykowania o godzinie 19.30.

Można przybywać wcześniej.
Na miejscu funkcjonuje bar, w którym można ..... prawie wszystko.
Zapraszamy i życzymy miłej zabawy.”24.05.2024 - godz. 15.30

Plac Wolności
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Polonez Olimpijski dla Polskich Olimpijczyków

Zagłębiacy i Ślązacy wspólnie zatańczą Poloneza Olimpijskiego dla Polskich Olimpijczyków- miejsce zbiórki - plac przed Pałacem Kultury Zagłębia- 24.05.2024(piątek) godz. 15.30.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic do zatańczenia wspólnie Poloneza jako wsparcia dla polskich olimpijczyków startujących w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.
Motywem przewodnim będzie utwór specjalnie skomponowany na tą okazję. Zwieńczeniem wydarzenia będzie stworzenie klipu muzycznego, który zostanie przesłany za pośrednictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego do Polskich Olimpijczyków. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych najlepiej w wyjątkowych strojach w tym strojach kibiców Reprezentacji Polski. Wspólnie dopingujmy naszych sportowców.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja POLSKIE PAŁACE NA ŹRÓDLE, prowadzący: Piotr Łazowski


22-23.05.2024 - godz. 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kortez - „Naucz Mnie Tańczyć” - Wiosna Tour

Po zakończeniu jesienno-zimowej trasy Korteza „Naucz Mnie Tańczyć”, chcielibyśmy zaprosić Was na jej wiosenną odsłonę. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie, ale w przyjemniejszych okolicznościach przyrody.

Wiosną Kortez zagra dla Was kilkadziesiąt koncertów prezentując materiał ze swojej ostatniej płyty wzbogacony o najnowszą EPkę, której premiera zaplanowana jest na 09.02.2024, a także kilkanaście piosenek z żelaznego repertuaru.

Gościem specjalnym Korteza na tej trasie będzie nasz dobry znajomy - Robert Kretzschmar. Zapewne dobrze pamiętacie Roberta, który przez kilka lat był perkusistą Korteza. W tym roku nagrał świetną płytę "Homecoming", której obszernych fragmentów będziecie mogli posłuchać na żywo w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu podczas "Naucz Mnie Tańczyć - Wiosna Tour”.

Koncerty tradycyjnie będą miały charakter zasiadany, co pozwoli Wam na komfortowe spotkania z Kortezem. Tradycyjnie przypominamy o punktualnym stawieniu się w miejscu koncertów, a także przestrzegamy przed zakupem biletów z drugiej ręki.

Bilety:
W sprzedaży od poniedziałku 11 grudnia od godz. 12:00 w serwisie biletyna.pl.
https://biletyna.pl/Kortez

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA WEST KONCERTY

19:15 Otwarcie drzwi
20:00 Rozpoczęcie koncertu


23.05.2024 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
Spotkanie z Borą Chung

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Wydawnictwem Kwiaty Orientu zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Borą Chung - południowokoreańską pisarką, tłumaczką, wykładowczynią akademicką oraz aktywistką. Autorką niezwykle poruszających książek, takich jak: "Ponowne spotkanie", "Sny umarłych" oraz "Przeklęty królik" (nominacja do Międzynarodowego Bookera i National Book Award).
Spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Rozmowę poprowadzi nieoceniona Paulina Budna-Muc.

Wydarzenie realizowane we współpracy z Wydawnictwo Kwiaty Orientu.

Serdecznie zapraszamy!
__
Bora Chung (ur. 1976) to znana południowokoreańska pisarka, tłumaczka, wykładowczyni akademicka oraz aktywistka. Ukończyła studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie na Uniwersytecie Yale, a później obroniła doktorat w dziedzinie literatury słowiańskiej na Uniwersytecie Indiany. Jest tłumaczką wielu rosyjskich i polskich powieści na język koreański. W 2023 roku drukiem ukazał się jej przekład Bajek robotów Stanisława Lema. Działa też na rzecz praw grup zmarginalizowanych: robotników, kobiet oraz społeczności LGBTQ+.

Zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swoim opowiadaniom, które często poruszają tematykę tożsamości, alienacji oraz relacji międzyludzkich. Jej styl pisarski cechuje się precyzją obserwacji oraz subtelnym, często melancholijnym tonem. Chung porusza w swoich tekstach tematy związane z egzystencjalnymi dylematami współczesnego społeczeństwa, często w subtelny sposób analizując relacje między ludźmi, alienację w nowoczesnym świecie oraz poszukiwanie tożsamości. Jej opowiadania często ukazują złożoność ludzkiego umysłu i emocji, często prowokując czytelnika do refleksji nad własnym życiem i relacjami z innymi.

Chung jest autorką trzech powieści i trzech zbiorów opowiadań. Jej książka, „Przeklęty królik”, zbiór fantastyczno-psychodelicznych historii, znalazła się wśród finalistów Międzynarodowej Nagrody Bookera w 2022 roku (jako pierwszy w historii koreański utwór z gatunku SF).


23.05.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA

-
"Wyprawy na krańce Ziemi...", "KOLUMBIA - nie taki diabeł straszny jak go malują". Opowiada Grzegorz Kuśpiel

Podróżnicza karawana toczy się dalej... Muzeum Miejskie "Sztygarka" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wyprawy na krańce Ziemi...". Tym razem o swojej wyprawie do Kolumbii opowie Grzegorz Kuśpiel.

Kolumbia – odległa , egzotyczna i owiana zła sławą kokainowych karteli kraina. Czy rzeczywiście ?

Postanowiła to sprawdzić ekspedycja grotołazów z nieformalnej grupy EKSPLOROMANIA. Działając wspólnie z lokalnymi przewodnikami , wspierani duchowo przez Jezusa ( Jesus Fernandez Auderset) -szwajcarskiego speleologa, przez blisko miesiąc penetrowała skały wapienne lasów mglistych Bosque de Pandora…

Po eksploracji jaskiniowej przyszedł czas na spotkania z ludźmi oraz na poznanie historycznych i przyrodniczych miejsc w Kolumbii. Usłyszymy o kolonialnych miastach wybrzeża, Indianach Guajiro i Wayúu i odwiedzimy zaginione w dżungli miasto prehistorycznych Indian…

ZAPRASZAMY! Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, 23 maja godz. 17.00.

Wstęp - 10 zł


22.05.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkanie z Bogną Gwoździewicz, opowieść o podróży po Japonii - kraju kwitnącej wiśni.

Spotkanie z niezwykłą podróżniczką, która zabierze nas w magiczną podróż po kraju kwitnącej wiśni. Bogna Gwoździewicz podzieli się z nami fascynującymi doświadczeniami i historiami ze swojej podróży po Japonii. Przygotujcie się na opowieści o świątyniach, tradycyjnej kuchni, pięknych ogrodach i gościnności Japończyków.

Spotkanie odbędzie się 22 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Wydarzenie współorganizowane przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy.

Biblioteka Główna MBP


22.05.2024 - godz. 17.00

Villa Moda
ul. Kościuszki 4B
DĄBROWA GÓRNICZA.
Spotkanie z Witoldem Gadowskim

Klub Gazety polskiej, im. Henryka Glassa "Chudego Wilka", zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim.

Spotkanie odbędzie się 22 maja br. o godz. 17.00
w Villa Moda w Dąbrowie Górniczej, ul. Kościuszki 4b

WSTĘP WOLNY


20.05.2024 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Koncert podsumowujący ZSM im. Michała Spisaka

20 maja o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na koncert podsumowujący w wykonaniu solistów, zespołów instrumentalnych, chóru i orkiestry kameralnej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Wydarzenie w całości przygotowane i opracowane przez ZSM im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Pytania dotyczące biletów, prosimy kierować bezpośrednio do Organizatora, u którego są one dostępne.

IMPREZA BILETOWANA


19.05.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Paweł Domagała – stand-up „Zresztą nieważne”

19 maja o godz. 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na występ Pawła Domagały, który zaprezentuje najnowszy program pt. „Zresztą nieważne”.

Paweł postanowił zrobić sobie prezent na 40. urodziny i zadebiutować z własnym programem stand-upowym! To będzie jazda bez trzymanki, pełna radykalnych żartów i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Po latach namawiania ze strony przyjaciół i fanów Paweł Domagała wychodzi ze swojej strefy komfortu, by zabrać widzów w śmiałą podróż przez świat jego dowcipów i spostrzeżeń. Debiutancki program „Zresztą nieważne” obiecuje pyszne emocje i niezapomnianą zabawę! Będzie grubo, bezczelnie, a czasem nawet żenująco – wszystko w duchu najlepszego humoru!

Do zobaczenia na jednym z występów, gdzieś w Polsce. Jak zapewnia autor całego zamieszania: „Wszyscy będziemy się pysznie bawić… Ja na pewno”. Nie przegap tego wyjątkowego spotkania – sprawdź, gdzie wystąpi Paweł Domagała, i zarezerwuj bilety na stand-up „Zresztą nieważne”.

ORGANIZATOEM WYDARZENIA JEST AGENCJA ADRIA ART

IMPREZA BILETOWANA


18.05.2024 - godz. 16.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
NOC MUZEÓW 2024

Rola zwierząt w dziejach człowieka zainspirowała pracowników Muzeum Miejskiego "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej do poświęcenia właśnie im tegorocznej edycji ,,Nocy Muzeów", która będzie odbywać się pod hasłem "Z kopyta i z pazurem. Zwierzęta towarzyszące w historii".

W trakcie wydarzenia bogatego w wystawy, pokazy i liczne atrakcje dla całych rodzin, będziemy promować adopcję zwierząt.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maria Apoleika, malarka, graficzka, ilustratorka i miłośniczka psów. Profil ,,Psie Sucharki" ma rzesze fanów i skupia kilkusettysięczną społeczność obserwujących w mediach społecznościowych. W trakcie dąbrowoskiej "Nocy Muzeów" będzie można obejrzeć wystawę narysowanych przez Autorkę "sucharkowych" grafik oraz wziąć udział w spotkaniu z Artystką o godz. 17.00.

Warunkiem wstępu na spotkanie jest udział w zbiórce dla schronisk - na wydarzenie, oprócz biletu, który właśnie rezerwujesz, zabierz ze sobą jedną lub kilka z wymienionych poniżej rzeczy:

-Sucha lub mokra karma z jak największą zawartością mięsa
-Specjalistyczna karma dla psów lub kotów (np. dla seniorów, juniorów itp.)
-Legowisko dla zwierząt
-Podkłady higieniczne
-Koce, drobne zabawki, gryzaki, ,,smaczki"
-Obroże, smycze
-Mleko dla kociąt - w puszce, w kartoniku, albo w proszku.


17-18.05.2024 - godz. 17.00

Eurocamping Centrum Sportu i Rekreacji w DG
ul. Żołnierska 130
DĄBROWA GÓRNICZA - BŁĘDÓWWSTĘP WOLNY

-
Muzyczne Spotkanie z Poezją Śpiewaną Gabi Gunia, Jurkiel i MuzyKuny

Szanowni Państwo,

Pamiętajcie - tym razem też zapraszamy z krzesełkami turystycznymi - znów gramy plener - Muzyczne Spotkanie z Poezją Śpiewaną Gabi Gunia, Jurkiel i MuzyKuny

Rozkład jazdy

17 maja piątek: godzina 19:00 - ognisko i wspólne śpiewogranie. Zapraszamy chętnych - tym samym nasze comiesięczne śpiewogrania będą w plenerze .

18 maja: godzina 17:00-21:00 - koncert a po koncertach zapraszamy na wspólne muzykowanie przy ognisku - zabierz instrumenty, pogramy razem.

Wstęp darmowy dla każdego - prosimy zapisanie się w formularzu.


17.05.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
FILIA nr 8
ul. Ofiar Katynia 93
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Klub Historyczny im. Jana Kmiotka "ECHO STRZEMIESZYC". Zdzisława Franciszka Kubala z prelekcją "Moja Szwajcaria - Zdzisława Franciszka Kubala o sobie"

Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz z Muzeum Miejskie Sztygarka serdecznie zapraszają wszystkich miłośników historii na kolejne spotkanie Klubu Historycznego "Echo Strzemieszyc".

Naszym i Państwa gościem będzie Zdzisława Franciszka Kubala z prelekcją "Moja Szwajcaria - Zdzisława Franciszka Kubala o sobie".

Nie może Was zabraknąć.
WYDARZENIE: Klub Historyczny "Echo Strzemieszyc".

godz. 17.00.
17 maja
Wstęp wolny
Miejsce: Filia nr 8 MBP w Dąbrowie Górniczej (ul. Ofiar Katynia 93).
_____
Zdzisława Franciszka Kubala - urodzona w Strzemieszycach 28 lutego 1941 roku. Po zdaniu matury w Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu rozpoczęła studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Próby twórczości poetyckiej podjęła już w czasie nauki w liceum. W latach 1986-2004 przebywała na emigracji w Szwajcarii. W tym to czasie wiele podróżowała po Europie z szeroko otwartymi oczami. Odwiedziła drogie polskiemu sercu miejsca pobytu wielu naszych rodaków.
Przemyślenia, doświadczenia i spostrzeżenia pozwoliły jej, po powrocie do kraju w 2004 roku, wrócić ponownie do twórczości literackiej. Opowiadania, eseje i poezję publikowała głównie na łamach lokalnych pism.

W 2007 roku wydała pierwszy tomik poezji pt. "To tylko słowa, słowa, słowa", a w 2011 zbiór poezji pt. "Wiersze zebrane". W 2012 roku otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie ZNP Chorzów za opowiadanie "Cebula i niebieskie oczy", a w 2013 roku wyróżnienie za opowiadanie "Gintaras" w konkursie "Liberum Arbitrium" w Tuchowie oraz wyróżnienie za trzy wiersze w konkursie "O ludzką twarz człowieka" w Krośnicach.

Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich - Oddział w Będzinie.
Zapraszamy do Biblioteki


13.05.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA-
Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem - podróżnikiem, fotografem, publicystą, Miłośnikiem kultury Azji

Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem - podróżnikiem, fotografem, publicystą, a także pilotem wycieczek i przewodnikiem. Miłośnikiem kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami.

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


11.05.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Maja Cembrzyńska - koncert

11 maja o 18:00 w koncercie z publicznością na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Maja Cembrzyńska!

Maja Cembrzyńska to 15-letnia wokalistka z Dąbrowy Górniczej, finalistka 5. edycji programu The Voice Kids, gra na pianinie i pisze własne piosenki. Pomimo młodego wieku odznacza się dużą wrażliwością i dojrzałością muzyczną. Najlepiej czuje się w muzyce jazzowej, r&b i soulowej. Jej autorytetami są artystki lat 80. i 90. między innymi Whitney Houston, Aretha Franklin, Etta James czy Barbra Streisand. Maja zdążyła zaprezentować swoje umiejętności w programach telewizyjnych i licznych konkursach, zdobywając pierwsze nagrody. Nastolatka śpiewa również w Miejskiej Orkiestrze Dętej w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera. Marzy o rozwoju i karierze międzynarodowej.

Podczas koncertu zaprezentuje nowe aranżacje znanych już kompozycji jak i swoje utwory, wraz z towarzystwem pianina, gitary oraz trąbki. Będzie to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne zarówno dla słuchaczy jak i dla samej wokalistki, gdyż koncert odbywa się w dniu jej urodzin. Usłyszymy największe hity muzyki polskiej, piosenki Seweryna Krajewskiego, Anny Jantar, jak i hity zagraniczne z repertuaru Lionela Richie, Ray'a Charles'a czy Stinga. Będziemy mogli posłuchać też nowszych kompozycji, w tym utworów Dawida Podsiadło. Maja wraz z kolegami przygotowują repertuar od dawna, zapewniają, że będzie to prawdziwa uczta muzyczna!

Wraz z Mają wystąpią:

- Aleksander Kubica (trąbka)
- Łukasz Sierpiński (klawisze)
- Aleksander Jałowiec (gitara)


09.05.2024 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

-
Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich – Zarządem Oddziału w Katowicach serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik, które odbędzie się 9 maja o godz. 18:00 w ramach „Tygodnia Bibliotek”.
-------
Sylwia Chutnik – (ur. w 1979 roku w Warszawie); doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka literatury. Członkini Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Felietonistka „Polityki”, „Czasu Literatury” i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani - odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych. Autorka m.in. takich książek jak: „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Cwaniary”, „Tyłem do kierunku jazdy" i zbioru felietonów „Mama ma zawsze rację”.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

WSTĘP WOLNY


09.05.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
KAWIARNIA PKZ
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Aromaty Akordów - muzyka na żywo w Kawiarni PKZ

9 maja o 17:00 zapraszamy na drugie spotkanie muzyczne w Kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia, które odbędzie się w ramach nowego cyklu Aromaty Akordów!

Cykl Aromaty Akordów to nic innego, jak muzyka grana na żywo, która ma na celu umilenie czasu spędzonego w pałacowej kawiarni. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a podczas majowej odsłony ponownie usłyszymy muzykę akordeonową w wykonaniu Zbigniewa Wójcika!

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja stolików: 32 733 88 16.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


04.05.2024 - godz. 15.00

PARK "PODLESIE
ul. Podlesie
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Dzień Hutnika - Piknik rodzinny

maja od g. 15:00 zapraszamy do Parku Podlesie w Dąbrowie Górniczej, gdzie odbędzie się kolejna edycja pikniku rodzinnego z okazji Dnia Hutnika!

Program artystyczny:

15:00 - oficjalne otwarcie pikniku
15:10 - występy dzieci szkół podstawowych
16:15 - koncert "Lata 20-te, lata 30-te"
17:00 - występy uczestników zajęć wokalnych PKZ
18:00 - Przemek Smolarski w duecie
19:00 - Maja Cembrzyńska
20:00 - Zakończenie

Atrakcje dodatkowe:

- quiz o dąbrowskim hutnictwie
- konkursy sportowe
- warsztaty artystyczne
- grochówka za darmo dla uczestników festynu

Zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Pałac Kultury Zagłębia. Partnerami Dnia Hutnika są: Miasto Dąbrowa Górnicza, Muzeum Miejskie Sztygarka, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego.

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY, WYDARZENIE ZOSTANIE PRZENIESIONE NA DZIEŃ 25.05.2024 r.


03.05.2024 - godz. 12.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA-
ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH "URODZINY BOREWICZA"

Planujecie już Majówkę?:) Bo my tak - z Klasyki Siewierz - 3 maja zapraszamy na Zlot Pojazdów Zabytkowych "Urodziny Borewicza". Klasyki wjeżdżają na nasz muzealny parking ok 12.00. Wpisujcie w kalendarz i do zobaczenia!

Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY


28.04.2024 - godz. 10.00

HALA WIDOWSKOWO-SPORTOWA "CENTRUM"
ul. Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAHala WS "CENTRUM"

WSTĘP WOLNY

-
Roztańczomy Maj Festival vol 1

Zapraszamy serdecznie na roztańczone wydarzenie, które odbędzie się 28.04.2024 niedziela na Hali CENTRUM w Dąbrowie Górniczej.

Z okazji Między Narodowego Dnia Tańca oraz Dębowego Maj Festiwal mamy dla Was dawkę pozytywnej energii oraz wielu godzin tańca.

Najważniejsze co musisz wiedzieć:

- wszystkie warsztaty są bezpłatne
- na każde warsztaty obowiązują zapisy, zapisy telefonicznie u organizatora Mateusz Wróbel 513823993
- obowiązuje obuwie sportowe

Warsztaty będą zorganizowane dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 roku życia oraz dla dorosłych.
Warsztaty będą prowadzone na dwóch salach jednoczenie, sala lustrzana oraz główna płyta hali.
Plan warsztatów:

Główna płyta hali (warsztaty dla dorosłych)

* 10:00-11:00 - instruktor Natalia cha-cha-cha 59/250
* 11:30-12:30 - instruktor Mateusz Salsa 59/250
* 13:00-14:00 - instruktor Weronika Jive 59/250
* 14:30-15:30 - instruktor Mateusz Bachata 59/250
* 16:00-17:00 - instruktor Weronika Sexy Latin Dance 59/250
* 18:00-20:00 - maraton Zumba & Fitness instruktorzy Magdalena Smolarek, Weronika Janowicz, Natalia Kwiatek, Martyna Włodarska, Sara Tarka-Mazurek, Aneta Woś, Anita Dziubek, Barbara Marchelek, Andrzej Ciborowski 67/250

Sala lustrzana (warsztaty dla młodzieży)

* 10:00-11:00 - instruktor Angelika Hip Hop 20/50
* 11:30-12:30 - instruktor Ania Dancehall BadMan Style 20/50
* 13:00-14:00 - instruktor Angelika Twerk 20/50
* 14:30-15:30 - instruktor Ania Dancehall Female 20/50
* 16:00-17:00 - informacja niebawem

Zapisy oraz informacje Mateusz Wróbel 513823993.


26-27.04.2024

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
14. Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

Od 3 do 27 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się 14. Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi! Przesłuchania konkursowe dla zespołów śpiewaczych, tanecznych i kapel ludowych potrwają od 26 do 27 kwietnia!

Więcej informacji wkrótce!

Historia Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego Zagłębie i Sąsiedzi sięga 2008 roku, w którym to Dąbrowa Górnicza stała się miejscem spotkań zespołów folklorystycznych. Wtedy to w Pałacu Kultury Zagłębia, zorganizowano po raz pierwszy Międzykulturowy Przegląd Folklorystyczny - Zagłębie i Sąsiedzi. Nikt wówczas nie przeczuwał, że skromny przegląd spotka się z tak wielkim zainteresowaniem i w niedalekiej przyszłości, przeobrazi się w międzynarodowy festiwal. Od samego początku nie zmieniła się jednak idea organizacji imprezy oraz jej cele, którymi jest przede wszystkim kultywowanie tradycji, propagowanie bogactwa kultury ludowej oraz przybliżenie piękna i różnorodności folkloru innych regionów Polski, nie tylko mieszkańcom regionu Zagłębia Dąbrowskiego, ale również uczestnikom konkursu. Ważną rolą przedsięwzięcia jest integracja amatorskich środowisk twórczych związanych z kulturą ludową, wymiana doświadczeń artystycznych oraz pielęgnowanie własnej tożsamości kulturowej.

Festiwal ma charakter konkursu, którego uczestnikami są amatorskie grupy folklorystyczne z całego kraju. W przeglądzie co roku udział biorą zarówno dzieci, jak i dorośli w kategoriach: zespoły pieśni i tańca, kapele oraz grupy śpiewacze. Uczestnicy prezentują program autentyczny, wierny tradycyjnym wykonaniom lub artystycznie opracowany, jednak nie zmieniający w istotny sposób pierwowzoru ludowego. Występy oceniają specjaliści w dziedzinie etnomuzykologii i etnochoreografii z CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Art Traditionnels), czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Jest to działająca od 1970 roku organizacja, będąca członkiem UNESCO. W każdej kategorii, zwycięskim zespołom przyznawane są nagrody pieniężne oraz nagroda główna - Grand Prix Festiwalu. Rada Artystyczna udziela ponadto konsultacji dla kierowników, muzyków i choreografów zespołów.


HARMONOGRAM WYDARZEŃ

3.04-25.04
Warsztaty tańca tradycyjnego dla uczniów szkół podstawowych

12.04, godz. 19.00
Koncert Inauguracyjny Festiwalu - FOLK SOLUTION - spektakl Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk” im. Stanisława Hadyny

12-13.04
Warsztaty tańców zagłębiowskich dla choreografów i instruktorów

12.04 -17.05
Przenikanie - wystawa fotografii strojów ludowych w przestrzeniach wystawienniczych sali teatralnej

17.04, godz. 10.00
Koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY

26-27.04
Przegląd Konkursowy zespołów tanecznych, kapel ludowych oraz grup śpiewaczych

26.04, godz. 12.00-15.00
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci

Od pierwszej edycji wydarzeniem wiodącym Festiwalu jest Przegląd Konkursowy, którego uczestnikami są amatorskie grupy folklorystyczne z całego kraju. W Przeglądzie corocznie biorą udział dzieci i dorośli, prezentując się w kategoriach: zespoły taneczne, kapele oraz grupy śpiewacze. Podczas przesłuchań kładziony jest nacisk na programy autentyczne, wierne tradycyjnym wykonaniom lub artystycznie opracowane, ale niezmieniające w istotny sposób pierwowzoru ludowego. Występy oceniają specjaliści w dziedzinie muzykologii i choreografii, w tym eksperci CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Art Traditionnels), czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Organizacja ta działa od 1970 roku i jest członkiem UNESCO. W każdej kategorii, zwycięskim zespołom przyznawane są nagrody pieniężne za zajęcie poszczególnych miejsc oraz nagroda główna - Grand Prix Festiwalu


26.04.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
ŚPIEWOGRANIE W VILLA MODA

Zaplanuj sobie wieczór i bądź z nami.

Grać będziemy wspólnie lub indywidualnie - wszystkie formy muzykowania dozwolone - klimat wieczoru stworzymy razem.

Spotkanie jest otwarte, dostępne dla każdego, nie oczekujemy niczego poza chęcią uczestnictwa, czerpania przyjemności ze spotkania w gronie muzykujących amatorów i włączenia się w muzyczne śpiewogrania jeśli tylko masz na to ochotę.

Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych.

Każdy może zagrać, jeśli masz ochotę zaprezentować swoje utwory, daj nam wcześniej znać. Postaramy się zorganizować chwilę na występ.

Villa Moda ul. Kościuszki 4B Dąbrowa Górnicza - jak zwykle


25.04.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
PIWNICA - Sad Smiles

Zespół Sad Smiles będzie kolejną repertuarową pozycją cyklu PIWNICA! Zapraszamy na koncert do Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia 25 kwietnia o 19:00!

Sad Smiles - to jest ich czas! W tym roku zagrali na głównej scenie OFF Festivalu Artura Rojka, na głównej scenie Jarocin Festiwalu (wygrali przegląd kapel) oraz na Watermill Festivalu w Niemczech! Sad Smiles to zespo?ł złoz?ony z czterech nastolatko?w, kto?rzy kochaja? muzyke?. S?rednia wieku w kapeli to… 16 lat, a juz? pisza? dojrzałe teksty, komponuja? muzyke? i tworza? własne piosenki. Maja? na koncie wygrana? w kilku przeglądach (z Jarocinem na czele), zagrali też wiele koncerto?w, mie?dzy innymi przed Pawłem Domagała?, zespołem Raz Dwa Trzy czy grupą Happysad, supportowali też The Subways podczas ich polskiej trasy. Sad Smiles wystąpili przed rokiem na na CieszFanów Festivalu oraz na Takt Festivalu (Serbia – jako headliner), jesienią zagrali na Great September, największym showcasie w Polsce. Tuż po występie na żywo otrzymali… propozycję kontraktu! Nie ma się co dziwić, to sceniczne zwierzęta! Koncerty to ich największa siła! Nie moz?na tez? zamkna?c? ich w jednym gatunku muzycznym. To przede wszystkim alternatywny rock, ale nie tylko… Jedno jest pewno – jest tu pasja i energia. Dużo energii!

Ten zespół ma wszystko: pasję, charyzmatycznego wokalistę, urocze chórki i młodzieńczy, ale bardzo już dojrzały, bunt. "Gówniarze" - pomyślelibyście. A i tekstów, i grania mogą pozazdrościć niejedni, którzy występują od dekad. - pisze o naszym zespole Sad Smiles Oliwia Kopcik w portalu Muzyka Interia.pl

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


23.04.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA-
Spotkanie z Robertem Neumannem - "Karaiby widziane z drona"

Wspólnie ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy zapraszamy na spotkanie z Robertem Neumannem - podróżnikiem i pasjonatem odkrywania egzotycznych zakątków świata, podczas którego będziemy eksplorować uroki i tajemnice rajskich Karaibów.
Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


21.04.2024 - godz. 15.30 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
The Strings - spektakl komediowy

21 kwietnia zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na fantastyczną komedię w gwiazdorskiej obsadzie - The Strings. Spektakle odbędą się o godz. 15:30 i 19:00.

The Strings - przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki. Musisz to zobaczyć! Niebanalne żarty, moc przyjaźni, grupa 5 mężczyzn, którzy spotkali się będąc na życiowym zakręcie. W tle muzyka, która osładza ich perypetie. To krótki opis spektaklu autorstwa i reżyserii Macieja Kowalewskiego "The Strings - pełna humoru i zwrotów akcji sztuka, która po prostu przywraca wiarę w marzenia oraz siłę przyjaźni. Kim są nasi bohaterowie? To Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu Figi, który dziś koncertuje w muszli. Załamani panowie na zakręcie życiowym postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings. Kto do nich dołączy? Jak potoczą się ich losy? O tym przekonacie się będąc na widowni. Od pierwszych minut spektaklu, będą płynąć łzy ze śmiechu, by następnie przeszły w łzy wzruszenia. Nasi bohaterowie przez całą sztukę na oczach widza, będą zmieniać swoje podejście do życia, priorytety, a przyjaźń stanie się dla nich czymś najważniejszym. Gwarantujemy świetną, dwugodzinną zabawę! Uwaga! Spektakl i utwory w nim zawarte uzależniają!

Występują:

Wojciech Brzeziński / Maciej Kowalewski
Michał Koterski
Bartosz Żukowski
Krzysztof Wieszczek
Piotr Borowski

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA


20.04.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Andrzej Sikorowski z zespołem

Zapraszamy Państwa na niezwykle poruszający Koncert - Jubileusz 50 lat na estradzie Andrzeja Sikorowskiego.

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej, Jakuba Mietły i Tomasza Kupca.

Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).
Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S. – Kraków.

Andrzej Sikorowsk - śpiew, gitara, prowadzenie koncertu-autor tekstów, kompozytor
Maja Sikorowska – śpiew (również w języku greckim)
Jacek Królik/ Jarosław Meus - gitary
Tomasz Kupiec – kontrabas
Jakub Mietła - akordeon
Gertruda Szymańska- perkusja, instrumenty perkusyjne
oraz
Alek Galas-realizator dźwięku

Informacje o Zespole na stronach:
www.andrzejsikorowski.pl

bilety dostępne na stronach:

kupbilecik - https://bkb.pl/114210-a6c63
ebilet - https://sklep.ebilet.pl/144115188075856060
biletyna - https://bilety.io/QjwJl

Sprzedaż grupowa - tel. 8887 168 168 / e-mail: wikart.kontakt@gmail.com

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA WIKART


20.04.2024 - godz. 17.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
BASTION POETÓW

Zapraszamy do FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA w Dąbrowie Górniczej na wyjątkowy poetycki Festiwal. Widzimy się w fabrycznym "Warsztacie" WSTĘP WOLNY

W programie spotkania autorskie z czołówką polskich poetów współczesnych: Tomasz Różycki, Marcin Zegadło oraz Robert Kasprzycki.

Po spotkaniach dwa recitale: wystąpią Robert Kasprzycki a następnie Czesław Mozil.

Do zobaczenia . Wydarzenie poprowadzą Paweł Lekszycki oraz Maciej Kołodziej

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Komitywa"
19.04.2024 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA
WSTĘP WOLNY

-
Spotkanie z Jarosławem Kurskim – cenionym dziennikarzem i wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Kurskim – cenionym dziennikarzem i wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"; autorem kilku książek??, w tym: "Pokój z widokiem na historię", "Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności" oraz "Dziady i dybuki".

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) i poprowadzi je Paulina Budna-Muc.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek rusza na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia:

Biblioteka Główna MBP


19.04.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
KAWIARNIA PKZ
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Aromaty Akordów - muzyka na żywo w Kawiarni PKZ

18 kwietnia o 17:00 zapraszamy na pierwszy z minikoncertów w Kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia, który odbędzie się w ramach nowego cyklu Aromaty Akordów!

Cykl Aromaty Akordów to nic innego, jak muzyka grana na żywo, która ma na celu umilenie czasu spędzonego w pałacowej kawiarni. Minikoncerty odbywać się będą raz w miesiącu, a podczas kwietniowej odsłony usłyszymy muzykę akordeonową w wykonaniu Zbigniewa Wójcika!

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

WSTĘP WOLNY


18.04.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA-
"Wyprawy na krańce Ziemi...", "Góry i przyjaciele". Opowiada Krzysztof Wielicki

Opowieści o górach, a raczej historii o Ludziach, których tłem będą góry, będziecie mogli posłuchać na żywo z ust wielkiego polskiego himalaisty!

Z uwagi na określone przepisy bezpieczeństwa, ilość miejsc jest limitowana.
Dodatkowe informacje pod nr tel. 32 726 41 85
Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA


17.04.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

-
Wykład profesora Dariusza Nawrota "Napoleon – prawda a legenda"

Polskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Miejskie „Sztygarka” serdecznie zapraszają na wykład profesora Dariusza Nawrota "Napoleon – prawda a legenda", który odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej (ul. Legionów

O Autorze:
prof. dr hab. Dariusz Nawrot jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem 17 książek i ponad 150 innych publikacji naukowych, w tym m. in. ostatnio wydanej publikacji książkowej Wyprawa Apolinarego Kurowskiego do Zagłębia Dąbrowskiego i wyzwolenie trójkąta granicznego w lutym 1863 roku, Sosnowiec 2023. Dariusz Nawrot zajmuje się dziejami ziem polskich w epoce napoleońskiej i historią polskich formacji wojskowych w czasach Księstwa Warszawskiego. Obszarem jego zainteresowań są również dzieje Zagłębia Dąbrowskiego w XIX i na początku XX wieku, czego efektem jest kilka monografii.

WSTĘP WOLNY


17.04.2024 - godz. 10.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY - 14. MFF Zagłębie i Sąsiedzi

17 kwietnia o 10:00 zapraszamy na koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY, który odbędzie się w ramach 14. Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego Zagłębie i Sąsiedzi!

Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWIACY” powstał w 1985 rok i dziś liczy już ponad 75 członków. W próbach artystycznych uczestniczy 95 członków. „MAZOWIACY” podlegają organizacyjnie Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Twórcą i kierownikiem tego unikalnego zespołu folklorystycznego jest prof. UPH dr hab. Leszek Ploch. Układy choreograficzne opracowuje korepetytor i pedagog tańca Hanna Szczepańska-Ploch. Zespół „MAZOWIACY” przyjmuje do swojej grupy młodzież niepełnosprawną od 16 roku życia, uczniów szkół specjalnych, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, osoby zatrudnione w spółdzielniach inwalidzkich, itp. Członków Zespołu wspierają w tańcu, śpiewie oraz w innych pracach technicznych wolontariusze. Są to uczniowie szkół średnich, studenci oraz wszystkie te młode osoby, które pragną czuć się potrzebne.

Grupa taneczna wykonuje bogatą wiązankę tańców ludowych z różnych stron Polski, zaś grupa chóralna wielogłosowe pieśni i piosenki ludowe z różnych zakątków kraju. W ramach aktywizacji twórczej Zespół taneczny opracowuje również tańce nowoczesne, małe formy muzyczno-ruchowe, inscenizacje pantomimiczne, układy choreograficzne oraz inne teatralne formy estradowe.

W ramach bardzo ożywionej działalności koncertowej w Polsce i poza granicami, program zespołu obejrzało już ponad 750 tysięcy widzów. Dzięki grupowej aktywności muzycznej „MAZOWIACY” osiągnęli niebywałe sukcesy artystyczne. Koncertowali w wielu Filharmoniach, Teatrach Muzycznych, Operetkach, Salach Widowiskowych, w Pałacu Prezydenta RP, przed Królowymi oraz Małżonkami Prezydentów 24 krajów świata.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


14.04.2024 - godz. 11.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

WSTĘP WOLNY

-
70. Artystyczne Urodziny Domu Kultury Ząbkowice

14 kwietnia o 11:30 - po spektaklu Kolory Miasta - zapraszamy na Artystyczne Urodziny Domu Kultury Ząbkowice, które odbędą się z okazji 70-lecia naszego domu kultury! Wstęp wolny!

Chcemy, by nasi najmłodsi widzowie oraz uczestnicy zajęć artystycznych wspólnie z nami świętowali 70. urodziny DKZ, dlatego po spektaklu odbędzie się dwugodzinna impreza urodzinowa! Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, gdyż przygotowaliśmy dla Was:

- warsztaty z tworzenia kartki urodzinowej;
- tworzenie tortu sensorycznego;
- tworzenie makiety nowego Domu Kultury Ząbkowice, czyli DKZ waszych marzeń!
- warsztaty z tworzenia urodzinowych upominków z taśmy Nano i slime;
- malowanie buziek;
- dmuchane zjeżdżalnie;
- stoisko z warkoczykami;
- zwierzątka z balonów;
- animacje i zabawy.

W połowie imprezy do sali wjedzie muffinkowy tort i wszyscy razem odśpiewamy gromkie "Sto lat" dla Domu Kultury Ząbkowice!


13.03.2024 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Tomek Nowaczyk gra swój najnowszy materiał „Głowa Wolnodojrzewająca”. „STAND-UP nadawany systemie 2w1” podczas Dąbrowskich Wieczorów Komediowych„STAND-UP nadawany systemie 2w1” podczas Dąbrowskich Wieczorów Komediowych

„STAND-UP nadawany systemie 2w1” podczas Dąbrowskich Wieczorów Komediowych
Tomek Nowaczyk gra swój najnowszy materiał „Głowa Wolnodojrzewająca”.
Krzysztof Jahns, żegna się z materiałem „Format VHS”. Dwa programy w różnych stadiach ich ogrania. Jakby stary i nowy rok mogły trwać jednocześnie.

Trasa: 2 komików w 1 wieczór.
Tomek Nowaczyk człowiek renesansu: stand-uper, członek formacji
„Czesuaf”, stary wyga telewizyjnych produkcji, pisarz, mąż, ojciec
(pewnie dla kogoś syn) i ultramaratończyk, no i jak by tego było zabawnym typ. Zagra swój nowy materiał będący luźnym zbiorem przemyśleń głowy dojrzewającej.
Krzysztof Jahns występował na antenie Comedy Central, TVP2 i TVP
Rozrywka. Zwycięzca konkursu Warszawskiego Festiwalu Stand-up'u.
Gospodarz paru scen w Polsce, w tym najstarszej sceny stand-upowej w Poznaniu. Ze swoim programem zawędrował parokrotnie w tak odległe miejsca, jak przed więzienną publikę. Program „Format VHS” bogato czerpie z lat 90-tych opowiadanych z współczesnej perspektywy.
Prowadzenie wieczoru gospodarz sceny Dąbrowskich Wieczorów Komediowych Damian Kubik.

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.13.04.2024 - godz. 17.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

-
70. Urodziny Domu Kultury Ząbkowice

Dom Kultury Ząbkowice – jedna z najstarszych instytucji kulturalnych w Dąbrowie Górniczej, obchodzi w tym roku swoje 70-lecie! Z tej okazji – 13 kwietnia o 17:00 – na scenie DKZ wystąpią Mariusz Kalaga oraz podopieczni edukacji artystycznej i kulturalnej ząbkowickiego domu kultury.

Podczas uroczystości obchodów 70. urodzin Domu Kultury Ząbkowice będzie można zobaczyć specjalną kronikę filmową, pokazy muzyczne i taneczne dzieci i młodzieży, biorących udział w zajęciach DKZ, a także wystawę ich prac plastycznych.

Mariusz Kalaga - Piosenkarz obdarzony głosem o dużej skali, uczestnik wielu festiwalów, spektakli muzycznych w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Turcji, Algierii i U.S.A. Znany publiczności z TV programów "Gali piosenki biesiadnej" i "Imiennik Dwójki" Zbigniewa Górnego. Stały uczestnik (od 17 lat) Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie. Dawniej organizator i producent artystyczny wszelkich inicjatyw muzycznych Pałacu Kultury Zagłębia m.in. Międzynarodowego Pikniku Country w Dąbrowie Górniczej (16 edycji), czy np. cyklu spotkań i koncertów "Z muzyką bliżej Europy".

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

IMPREZA BILETOWANA


12.04.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
FOLK SOLUTION - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - 14. MFF Zagłębie i Sąsiedzi

12 kwietnia o 19:00 zapraszamy na wydarzenie otwierające 14. Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi! Na scenie Pałacu Kultury Zagłębia z programem FOLK SOLUTION wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk!

W poszukiwaniu nowych form artystycznej ekspresji, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” połączył muzykę elektroniczną, taniec współczesny i inspiracje kulturą ludową. Po „Soft Power” i „Exodusie”, w których mogliśmy odnaleźć te elementy, kierownik baletu i choreograf Zespołu „Śląsk” Michaił Zubkow stworzył spektakl pt. „Folk Solution”. Próba konfrontacji muzyki elektronicznej i tańca współczesnego z polskim folklorem, to „pojedynek dwóch przeciwieństw” z przymrużeniem oka. Jedno z nich ilustruje współczesny świat, drugie nawiązuje do tradycyjnego folkloru. Taka kompilacja dźwięków i ruchu skłania do refleksji nad znaczeniem i miejscem tradycjonalnego folkloru we współczesnym świecie.

Zespół „Śląsk”, znany w kraju i za granicą przede wszystkim jako instytucja kultury przedstawiająca w formie scenicznej polski folklor, pokazuje jego wielobarwność i bogactwo w muzyce, pieśniach i tańcach ludowych opracowanych przez założycieli Zespołu - Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską. Tym razem podjął próbę konfrontacji muzyki elektronicznej i tańca nowoczesnego z polskim folklorem muzyczno-tanecznym. Zarówno w podkładzie dźwiękowym, jak i w choreografii widowiska współistnieją dwie niezależne warstwy. Jedna z nich ilustruje współczesny świat przepełniony kakofonią industrialnych dźwięków i podporządkowany monotonii mechanicznych ruchów. Druga nawiązuje do tradycyjnego folkloru nasyconego emocjami i historycznymi wątkami, które od wieków z pokolenia na pokolenie były przekazywane w muzyce, tańcu i śpiewie ludowym. Po raz kolejny Zespół „Śląsk” pokazał, że jest instytucją innowacyjną, otwartą na nowe wyzwania.

Sceny – obrazy – „Folk Solution”:
1. „Kujawiak – oberek razem zatańczymy hej z wyrazem”
2. „Mazur w zgiełku mechanicznym ma charakter urzędniczy”
3. „Polonez w industrialu - nie na zamku, nie na balu ”
4. „ Wianek w smutku pogubiła bo chłopaka nie tuliła”
5. „Czy przed wami czy za wami, wybijany wykonamy”
6. „To nie my, to wola nieba. Wolę „nieba” spełnić trzeba”
7. „Izba tańczy na ludowo, kolorowo, odlotowo”
8. „Są żołnierki w naszej sferze chociaż widzę lecz nie wierzę”
9. „Krakowiakiem jednoczymy jako finał zatańczymy”

Premiera „Folk Solution” odbyła się 31 lipca 2021 roku podczas jednego z największych i najbardziej popularnych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce - Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W 2022 roku podczas trasy koncertowej w Japonii widowisko zostało bardzo dobrze przyjęte przez tamtejszą publiczność, która do tej pory znała jedynie ludowe oblicze Zespołu.


10.04.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Jacek Kaczmarski. Portret Poety - koncert

Jacek Kaczmarski. Portret Poety - to tytuł koncertu w wykonaniu Jarosława Cyby, z okazji 20. rocznicy śmierci wybitnego polskiego barda i poety Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 10 kwietnia o 18:00 na scenie głównej Pałacu Kultury Zagłębia.

Jarosław Cyba - pomimo, iż kojarzony jest jako lider Kabaretu D.N.O, to zasłynął również jako wokalista w pałacowych projektach muzycznych. Wszystko zaczęło się od koncertów z twórczością wspomnianego Jacka Kaczmarskiego w Piwnicy Teatralnej. Z czasem brał on czynny udział również w innych pałacowych projektach pokroju spektaklów muzycznych Dom Murem Podzielony i Cztery Pory Miłości, których był również pomysłodawcą i reżyserem. Jarosław Cyba zmierzy się z legendarnymi utworami po raz kolejny - na scenie Klubu Osiedlowego Helikon (5 kwietnia o 17:00) oraz w Pałacu Kultury Zagłębia (10 kwietnia o 18:00) w formule cyklu koncertów Scena/anecS, czyli z publicznością na głównej pałacowej scenie. 10 i 11 kwietnia odbędą się również dwa koncerty dla grup szkolnych o godzinie 11:00.

Jacek Kaczmarski – polski bard, poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz oraz twórca tekstów urodzony 22 marca 1957 roku w Warszawie. Znany głównie za sprawą piosenek o tematyce społeczno-politycznej oraz historycznej. Artysta kojarzony z etosem ruchu Solidarności oraz stanem wojennym – czasem, kiedy jego twórczość, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, stała się głosem antykomunistycznej opozycji. Zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku na nowotwór przełyku.

IMPREZA BILETOWANA


09.04.2024 - godz. 17.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

IMPREZA BILETOWANA

-
Potańcówka Folkowa w Domu Kultury Ząbkowice - 14. Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi! Zgra Kapela Janicek!

9 kwietnia o 17:00 zapraszamy na Potańcówkę Folkową do Domu Kultury Ząbkowice, która odbędzie się w ramach 14. Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego Zagłębie i Sąsiedzi! Dla gości DKZ zagra znana, uwielbiana Kapela Janicek!

Kapela Folkowa Janicek to wyjątkowy zespół muzyczny promujący polską oraz zagraniczną muzykę folkową. W repertuarze kapeli znajdują się utwory inspirowane tradycyjną muzyką góralską z Podhala, Nowego Sącza, Beskidu śląskiego oraz Żywiecczyzny, ale też muzyka bałkańska oraz klezmerska . Kapela istnieje od 2013 roku koncertując głównie na terenie Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Projekty muzyczne w ich wydaniu w niezwykle ciekawy sposób łączą w sobie tradycyjny skład kapeli ludowej, zawierającej takie instrumenty jak: skrzypce, klarnet, trąbka, akordeon oraz kontrabas z brzmieniem zespołu rockowego: gitara elektryczna, gitara basowa oraz perkusja. Występy Janicków są niezwykle żywiołowe i cieszą słuchaczy od lat, a koncerty i potańcówki z ich udziałem zrzeszają coraz większe grono amatorów.

W cenie biletu słodki poczęstunek.


07.04.2024 - godz. 10.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Scena/anecS dla dzieci - zespół Czereśnie

7 kwietnia o 10:00 zapraszamy całe rodziny na pierwszy koncert z cyklu Scena/anecS dla dzieci! Na scenie głównej - wraz z publicznością - pojawi się zespół Czereśnie!

Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie! Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po daleką Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki (oraz dorośli) wciągane są do wspólnego tańca, tupania czy klaskania.

Scena/anecS dla dzieci - to nowy cykl, w którym najmłodsza publiczność (w wieku +3 lata) spotka się z muzyką w zapleczu głównej sceny Pałacu Kultury Zagłębia - innymi słowy dzieciaki zasiądą wraz z artystami na głównej scenie PKZ, gdzie wezmą udział w koncertach z gatunku muzyki różnej! Liczy się przede wszystkim znakomita zabawa!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

IMPREZA BILETOWANA


06.04.2024 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Kabaret Moralnego Niepokoju

Zapraszamy na najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, który zagrają w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia 6 kwietnia o godz. 16:00 i 19:00.

„Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Trwa około dwóch godzin i przez właśnie tyle czasu można zapomnieć, że na zewnątrz pada, jest drogo i nie wszyscy ludzie są mili.

Jest za to ciepły, błyskotliwy i inteligentny humor, którym Kabaret Moralnego Niepokoju zawsze komentuje życie. Są rodzice, od których nie chce się wyprowadzić dorosłe dziecko. Córka, która sprawia kłopoty ojcu. Ojciec, który zadręcza córkę. Mąż, który próbuje wyegzekwować od żony małżeńskie obowiązki. Małżeństwo, które ciągle nawzajem się poprawia – i syn, który zastanawia się nad swoją płcią i nad tym, jak właściwie powinno się go nazywać.

Jednym słowem, jest cała galeria postaci, która ma dosyć przypisanych przez konwenanse życiowych ról i która postanawia z nimi zerwać. Bo jak długo można się dostosowywać do tego, co chcą w nas widzieć inni? Za długo panowie byli grzeczni.

IMPREZA BILETOWANA


05.04.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Faust - spektakl Szkolnego Koła Teatralnego Adamantem

Szkolne Koło Teatralne ADAMANTEM oraz Pałac Kultury Zagłębia zapraszają na spektakl Faust – opowieść o człowieku szukającym szczęścia -
5 kwietnia o godzinie 18.00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Tym razem Szkolne Koło Teatralne Adamantem sięga po słynny dramat romantyczny pt. „Faust” Johanna Wolfganga Goethego – najwybitniejszego przedstawiciela literatury okresu „burzy i naporu” (wczesny romantyzm niemiecki). Głównym bohaterem spektaklu jest na wpół legendarny mag, alchemik i filozof, a tematem – nieustanne zmaganie się mędrca ze „skończonością”.

Punktem wyjścia jest niezadowolenie człowieka-geniusza ze znikomych własnych możliwości. Im wyżej wznosi się duch mędrca, tym silniej odczuwa swe ograniczenia. Cel, do którego zmierza, to wewnętrzne zadowolenie, pogodzenie z życiem. Faust dąży do poznania wszechświata. Zadowolenie to jednak musi być trwałe, nie może rodzić nowych pragnień, musi mieć w sobie coś z nieskończoności. W scenie paktu z Mefistofelesem tytułowy bohater określa je formułą: „Chwilo trwaj, takaś piękna”. Bohaterowie podejmują podróż poprzez czas i przestrzeń. Wydarzenia w piwnicy Auerbacha, w kuchni czarownic, miłość do Małgorzaty i noc Walpurgii – próby zadowolenia Fausta przez Mefistofelesa. Rodzaj przejścia do części drugiej spektaklu stanowi odmłodzenie Fausta przez czarownice. Czy bohaterowi uda się osiągnąć szczęście?

Podczas pierwszych sekwencji przedstawienia można odnieść wrażenie, że jest to spektakl jednego aktora, ale swoją kulminację odnajduje on w centralnych scenach zbiorowych i układach choreograficznych. Choć kostiumy i scenografia przenoszą widza w realia dawne, to twórcy uniwersalizują przedstawioną historię w taki sposób, że widzowie mogą odnaleźć w niej samych siebie.

Spektakl powstał w celach edukacyjnych.

„Faust” Johanna Wolfganga Goethego
Tłumaczenie: Andrzej Lam
Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik
Muzyka: BossMusic Łomża, Zbigniew Lemański, Amelia Lemańska
Obsada – Szkolne Koło Teatralne Adamantem: Kacper Adamczyk, Wiktor Domagała, Szymon Szkoda, Patrycja Wojciechowska, Maciej Bała, Magdalena Braksator, Hanna Bojanowska, Julia Dobosz, Małgorzata Dryjska, Nadia Garbulińska, Klaudia Kaleta, Kinga Kalinowska, Filip Kańtoch, Agata Kołodziejczyk, Alicja Kowina, Milena Krajniewska, Katarzyna Maj, Kinga Majewska, Maja Mielczarska, Milena Pałka, Maria Pluta, Gabriela Równicka, Karolina Sidełko, Michalina Widera, Lena Wiśniewska, Wiktoria Wojtan, Julia Zadęcka
Realizacja dźwięku: Julia Paluch (SKT Adamantem)


26.03.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Drugie dno - kabaret

Kabaret Drugie Dno serdecznie zaprasza na swój wiosenny występ z premierowym programem, pt. Taka gmina, czyli przeboje kabaretu Dudek , który zaprezentują Państwu 26 marca o 17:00!

Na scenie Piwnicy Teatralnej, przed Drugim Dnem debiutancko wystąpi Kabaret Łomatko - nowa formacja Pałacu Kultury Zagłębia, również pod opieką Jarosława Cyby, która powstała w październiku 2023.

Drugie Dno, czyli kabaret Pałacu Kultury Seniora, tworzy grupa wesołych zapaleńców pod czujnym okiem wybitnego kabareciarza Jarosława Cyby. Pierwszy występ kabaretu odbył się w Piwnicy Teatralnej, 8 grudnia 2022. Tak oto skromna sceniczna próba przerodziła się w początek wielkiego tourée kabaretu Drugie Dno. Wystąpili m.in. w Kopalni Kultury w Czeladzi, Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie, Klubie Osiedlowym Krąg, Domu Kultury Ząbkowice, hotelu Astra oraz podczas obchodów Dnia Seniora w Fabryce Pełnej Życia. Gościnnie wystąpili także w widowisku "Aleją Gwiazd" w Pałacu Kultury Zagłębia.
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odbioru w punkcie informacyjnym PKZ od 11 marca 2024.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

IMPREZA BILETOWANA
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki dostępnej od 11 marca w Punkcie Informacyjnym PKZ


24.03.2024 - godz. 18.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

IMPREZA BILETOWANA

-
Ponad Chmurami

Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z krainą łagodności… Zespół Ponad Chmurami po dziesięciu latach na muzycznej scenie doskonale zdaje sobie sprawę w jakich utworach i tematyce odnajduje się najlepiej.

Sumą zebranych przez ten okres przeżyć, emocji, poetyckich (i nie tylko) spotkań i doświadczeń jest premiera albumu „Małe niebo”. To nietuzinkowe wydawnictwo pełne jest wrażliwości na otaczające piękno, porusza tematy ważne, mówi o tęsknocie, potrzebie bycia z drugim człowiekiem, podstawowych wartościach, a także skłania do refleksji.

Jest opowieścią o tym, czym dla Ponad Chmurami jest właśnie „Małe niebo”…

Zapraszamy Państwa na koncert promujący najnowszą płytę zespołu Ponad Chmurami zatytułowaną „Małe niebo”.

W trakcie koncertu pojawią się również piosenki znane z takich albumów jak „Ponad Chmurami” czy „Czas nic nie zmienił”.

Usłyszą Państwo utwory do wierszy min. Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan WUKI, Ewy Pilipczuk, Krzysztofa Cezarego Buszmana czy Krzysztofa Kasperczyka.

Ponad Chmurami ma na swoim koncie wiele koncertów w wypełnionych salach domów kultury i klubów muzycznych na terenie całej Polski. Zespół koncertował także m.in. w Niemczech i Włoszech. Grupa brała udział także w wielu konkursach piosenki poetyckiej, gdzie zawsze znajdowała się w gronie laureatów.

Koncert odbędzie się w Domu Kultury Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej 24.03.2024 (niedziela) o godz. 18:00.

Ponad Chmurami zagrają w składzie:

- Katarzyna Jacuk (śpiew, gitara akustyczna, ukulele, idiofony)
- Nikodem T. Jacuk (gitara akustyczna)
- Adam Garnecki (wiolonczela)
- Dominik Łochnicki (realizacja dźwięku)


24.03.2024 - godz. 17.00

Klub HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
X Jubileuszowy Marsz Powitania Wiosny

Serdecznie zapraszamy na X Jubileuszowy Marsz Powitania Wiosny tzw MARZANNĘ
To już 10 raz spotkamy się na topieniu Marzanny.

Stwórz swoją ekologiczną MARZANNĘ wykonaną bez tworzyw sztucznych i zgłoś ją do konkursu na najładniejszą Marzannę.

Program jak zwykle:
Start marszu o godzinie 14:30 z dwóch lokalizacji:

-Antoniów - most nad Trzebyczką ul. Konstytucji,
-Ujejsce - okolice ronda ul. Kryniczna/Podbagienko.

Oba korowody spotkają się ok 15.00 na mostku nad Trzebyczką ul. Podbagienko-dzielnica Ujejsce.

W programie

-konkurs na najciekawszą Marzannę
-topienie Marzanny
-gry i zabawy, wspólne biesiadowanie
-ognisko
-żurek


23.03.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Recooltywator - Witold Wicio Bierca

23 marca o 19:00 na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia, w Piwnicy Teatralnej, z koncertem Istny Paradise wystąpi Wicio, czyli Witold Bierca! Koncert odbędzie się w ramach cyklu Recooltywator.

Wicio, czyli Witold Bierca. Muzyk z Dąbrowy Górniczej, mający zaledwie 18 lat - w tym roku. Zajmuję się muzyką popową, z elementami rapu/trapu - czyli generalnie muzyka współczesna. Za sobą mam wydany album Paradise, a aktualnie dopinam ostatnie piosenki do epki. Śpiewam od 8 lat, a muzyką na poważnie zajmuję się od prawie 2 lat, podczas których dużo się nauczyłem i odkryłem swoje “flow” oraz tajniki tworzenia muzyki, a 23 marca po raz pierwszy zmierzę się solo na scenie podczas swojego koncertu w Pałacu Kultury Zagłębia. Jestem zacięty, ambitny i zawsze dążę do celu dopóki go nie osiągnę, dlatego możecie być pewni, że ten koncert to dopiero początek czegoś większego - jeszcze będzie głośno, gwarantuje!

ORGANIZATOREM KONCERTU JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

IMPREZA BILETOWANA


23.03.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Scena/anecS - The Choice

23 marca o 18:00 zapraszamy na kolejny koncert cyklu Scena/anecS! Nasza publiczność zasiądzie na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie wystąpią: Adam Wendt, Dominik Wania, Mariusz Bogdanowicz i Sebastian Frankiewicz, czyli fromacja The Choice!

THE CHOICE - nowa formacja jazzowa pod kierownictwem saksofonisty Adama Wendta. Doborowy skład zespołu to wybór, którego dokonał leader kierując się stylistyką i muzyczną estetyką każdego z muzyków. Wszyscy artyści to wybitni instrumentaliści, którzy tworzą też własną muzykę prowadząc swoje autorskie projekty muzyczne. Repertuar "The Choice" oparty jest o kompozycje leadera zespołu a każdy z muzyków stanowi tu integralną część tego projektu. Współpraca i interakcja występująca podczas wspólnego wykonywania muzyki przynosi niepowtarzalne efekty emocjonalnie oddziaływując na słuchaczy. Zespół ma za sobą bardzo udaną sesję nagraniową, gdzie utrwalił materiał na pierwszą wspólną płytę „MY CHOICE”, znakomicie przyjętą przez krytykę oraz środowisko muzyczne. Premiera płyty odbyła się podczas festiwalu Jazz Jantar 22’ w klubie Żak w Gdańsku. Podczas kolejnych koncertów zespół wielokrotnie zadziwiał i fascynował kolorystyką brzmienia, wirtuozerią oraz melodyką kompozycji przyjmowanych entuzjastycznie przez publiczność.

Scena/anecS to nowy cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej, a nawet rodzinnej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada wraz z artystą w aneksie scenicznym, czyli na deskach PKZ! Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


18-22.03.2024

Akademia WSB
ul. Cieplaka 4c
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

.
XX Festiwal Nauki

Od 18 do 22 marca zapraszamy na 20. Festiwal Nauki w Akademii WSB.

Wejdź na stronę https://wsb.edu.pl/fn20 i zapisz się na prelekcje z wybitnymi osobowościami, które podzielą się swoją pasją i wiedzą. Poznaj inspirujące historie i weź udział w dyskusjach z ekspertami. W tegorocznej edycji wezmą udział m.in.:

• dr hab. Michał Rusinek, prof. UJ,
• Mariusz Szczygieł,
• dr Małgorzata Świerkosz-Hołysz,
• Tomasz Sobania,
• Ogi Ugonoch,
• Zbigniew Rokita,
• dr Edyta Nowak Żółty,
• Mariusz Kurc
• prof. Rui Alexandre Castanho.

Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, studentem, naukowcem czy po prostu jesteś ciekawy świata - dołącz do nas!

Więcej informacji i szczegółowy program 20. Festiwalu Nauki na stronie: https://wsb.edu.pl/fn20


22.03.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Antoni Zimnal & Orkiestra Maxime - Wieczór z Wodeckim

22 marca o 18:00 zapraszamy do Pałacu Kultury Zagłębia na niezwykle nastrojowy koncert Wieczór z Wodeckim w wykonaniu Antoniego Zimnala i Orkiestry Maxime!

Znana dąbrowskiej publiczności Orkiestra Maxime wystąpi z Antonim Zimnalem - finalistą ubiegłej edycji The Voice of Poland, który zasłynął wykonaniem “Zabiorę Cię dziś na bal” Zbigniewa Wodeckiego. Jak nietrudno się domyślić, podczas “Wieczoru z Wodeckim” widzowie będą mogli przeżyć muzyczne wspomnienie tego znakomitego artysty, który niejednokrotnie stawał niegdyś na scenie Pałacu Kultury Zagłębia. W wykonaniu sosnowiczanina i orkiestry usłyszymy m.in. utwory "Opowiadaj mi tak", "Sobą być", "Zacznij od Bacha" czy "Lubię wracać tam gdzie byłem".

Orkiestra Maxime powstała w 2022 roku z inicjatywy między innymi obecnego pierwszego dyrygenta Orkiestry, Andrzeja Mandryki - dąbrowianina, absolwenta dąbrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Spisaka, obecnie studenta Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Orkiestra jest zrzeszona w Stowarzyszeniu Maxime, którego podstawę stanowią osoby związane z Dąbrową Górniczą.

ORGANIZATORAMI WYDARZENIA SĄ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA ORAZ STOWARZYSZENIE MAXIME

IMPREZA BILETOWANA


22.03.2024 - godz. 17.00

Klub HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Jacek Kaczmarski. Portret Poety - koncert

Jacek Kaczmarski. Portret Poety - to tytuł koncertu w wykonaniu Jarosława Cyby, z okazji 20. rocznicy śmierci wybitnego polskiego barda i poety Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 22 marca o 17:00 na scenie Klubu Osiedlowego Helikon.

Jarosław Cyba - pomimo, iż kojarzony jest jako lider Kabaretu D.N.O, to zasłynął również jako wokalista w pałacowych projektach muzycznych. Wszystko zaczęło się od koncertów z twórczością Jacka Kaczmarskiego w Piwnicy Teatralnej. Z czasem brał on czynny udział również w spektaklach muzycznych m.in. “Domu Murem Podzielonym” i “Czterech Porach Miłości”, których był także pomysłodawcą i reżyserem. Jarosław Cyba po raz kolejny zmierzy się z legendarnymi utworami Kaczmarskiego - na scenie Klubu Osiedlowego Helikon (22 marca o 17:00) oraz w Pałacu Kultury Zagłębia (10 kwietnia o 18:00) w formule cyklu koncertów Scena/anecS, czyli z publicznością na głównej pałacowej scenie. 10 i 11 kwietnia odbędą się również dwa koncerty dla grup szkolnych o godzinie 11:00 na scenie PKZ.

Jacek Kaczmarski – polski bard, poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz oraz twórca tekstów urodzony 22 marca 1957 roku w Warszawie. Znany głównie za sprawą piosenek o tematyce społeczno-politycznej oraz historycznej. Artysta kojarzony z etosem ruchu Solidarności oraz stanem wojennym – czasem, kiedy jego twórczość, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, stała się głosem antykomunistycznej opozycji. Zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku na nowotwór przełyku.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


21.03.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA-
Wyprawy na krańce Ziemi… 100 krajów przed czterdziestką

100 krajów przed czterdziestką? Chcecie posłuchać o tym ambitnym i ciekawym wyzwaniu.
Zapraszamy 21 marca na kolejne spotkanie z cykl;u Wyprawy na krańce Ziemi...
Widzimy się na spotkaniu podróżniczym

Nie przegapcie tej podróży! O godz, 17.00 , 21 marca, Kuba Bociąga zaprasza nas do swojego niezwykłego świata i spełnionych marzeń o zwiedzaniu mniej lub bardziej odległych zakątków świata. Kolejne spotkanie z cyklu ,,Wyprawy na krańce Ziemi..." - zapraszamy! Wstęp 10 zł.

Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA


21.03.2024 - godz. 12.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

IMPREZA BILETOWANA

-
Nadanie tytułu doktora honoris causa Akademii WSB
Panu Jackowi Cyganowi

Szanowni Państwo,

w imieniu JM Rektor Akademii WSB prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz Senatu Uczelni uprzejmie zapraszamy Państwa do udziału
w uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa Akademii WSB Panu Jackowi Cyganowi.

Uroczystość odbędzie się w dniu 21 marca 2024 r. o godz. 12.00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej (Plac Wolności 1).

Uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w Uroczystości poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie www.wsb.edu.pl/dhc


Program Uroczystości

Godz. 12.00 – Rozpoczęcie oficjalnej części Uroczystości
Godz. 13.20 – Przerwa techniczna
Godz. 13.30 – Spektakl słowno-muzyczny autorstwa Jacka Cygana pt. GOETHE. Profil podwójny.
Godz. 14.45 – Zakończenie Uroczystości
Godz. 15.00 – Bankiet okolicznościowy


20.03.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkanie podróżnicze z Anną Dąbek, przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym

Wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” serdecznie zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Anną Dąbek, przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym.
Spotkanie odbędzie się 20 marca o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/ , mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl lub pod nr tel. 32 639 03 01 (od pon. do pt. w godz. 8:00-15:30).

Biblioteka Główna MBP


20.03.2024 - godz. 9.30 i 11.30

SP 16 im. Związku Orła Białego
ul. Konopnickiej 56
DĄBROWA GÓRNICZA-
XX edycja Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego

Dyrekcja Szkoły oraz organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

KONKURS ASTRONOMICZNY – TURNIEJ WIEDZY O ASTRONOMII: 20 MARCA 2024 R,
GODZ. 09.30 – UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,
GODZ. 11.30 – UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

WSTĘP WOLNY


17.03.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Rubinowe gody - spektakl

17 marca 2024 o godz. 17:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na spektakl komediowy pt. Rubinowe gody.

Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz?

Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności.

Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa?

Rubinowe gody to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.

Występują wymiennie:

DOROTA NOWAKOWSKA / MARIA CIUNELIS
ANDRZEJ BEYA-ZABORSKI
PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI / PATRYK CZERNIEJEWSKI
SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ

Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA

Produkcja: KAMILA KĘDZIORA - AGENCJA KREATYWNA

Czas trwania: 120 min. (jedna przerwa)

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA MUZA


16.03.2024 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Dąbrowski Wieczór Komediowy - Wojtek Pięta

Zapraszamy na kolejny Dąbrowski Wieczór Komediowy.

Wystąpi Wojtek Pięta a w 1 części inni zaproszeni komicy.
Prowadzi Damian Kubik.

Całość potrwa około 120 minut z przerwą

Wojtek Pięta - występował na scenie z każdym najważniejszym polskim komikiem, brał udział w roaście Tego Typa Mesa, roaście Krzysztofa Skiby oraz roaście Marcina Najmana, a także pojawił się w programie Kuby Wojewódzkiego. W tym programie pośmiejemy się z tego jak to jest być facetem w dzisiejszych czasach, z absurdów codziennego życia, a także kilku sytuacji niecodziennych.

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.16.03.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Gasta Mire - koncert z okazji Dnia Świętego Patryka

16 marca o 18:00 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert z okazji Dnia Świętego Patryka! Na mniejszej pałacowej scenie wystąpi trio Gasta Mire!

Gasta Mire - od 2012 roku cieszą uszy słuchaczy w całej Polsce - od maleńkich górskich chatek, przez domy kultury aż po sceny ogólnopolskich festiwali.

to instrumentalno-wokalne trio zafascynowane Zieloną Wyspą. Ich muzyka łączy irlandzkie melodie z tekstami inspirowaną wędrówką człowieka przez życie. Być może to właśnie dlatego scena piosenki turystycznej tak ciepło przyjęła ich na swoje deski.

Nazwa zespołu w języku gaelic (tradycyjnym języku Irlandii) znaczy po prostu "szalenie szybko". Każdy, kto kiedykolwiek słuchał irlandzkich jig'ów i reel'i dobrze rozumie, skąd takie określenie.

w roku 2022 zespół na 10 lecie swojej działalności postanowił zrobić prezent swoim fanom i wydać debiutancką płytę. „Irlandzki sen” to 14 utworów: 5 stricte instrumentalnych melodii, po części bezpośrednio zaczerpniętych z Zielonej Wyspy i 9 piosenek autorskich. Każdy ze słuchaczy znajdzie tu coś dla siebie: skoczne melodie, które zmotywują do działania, ballady, które uspokoją po trudach dnia codziennego, proste piosenki, które można podśpiewywać razem z zespołem, czy zmuszające do interpretacji poetyckie teksty.

Obiecujemy, że będzie muzycznie, z przytupem i lirycznie, będzie po prostu EPICKO. Koniecznie ubierzcie coś zielonego!

Zespół w składzie:
Jolanta Ewa Gacka - skrzypce, śpiew
Michał Kubarski - akordeon
Zbigniew "Siudmy" Siudy - gitara, śpiew

Organizator:
Stowarzyszenie "Na Spotkanie"
Partnerzy:
British School
Patronat medialny:
Radio Danielka


16.03.2024 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Petarda - spektakl

16 marca o 16:00 oraz 19:00 na deskach w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, odbędzie się spektakl Petarda w znakomitej obsadzie - zapraszamy!

Uroczy domek w górach, szampan, truskawki, piękna kobieta obok- czyż można lepiej przywitać Nowy Rok? Roman, biznesman i playboy (Robert Rozmus/ Tomasz Schimschainer) miał wszytko idealnie zaplanowane, ale namiętną schadzkę z ponętną, choć niezbyt rozgarniętą Sandrusią (Dominika Kryszczyńska/ Paulina Lasota) przerywa mu lawina nieoczekiwanych zdarzeń i kłopotliwych gości. Zaczyna się od pary przypadkowych włamywaczy, sprytnej i rezolutnej Malwinki (Anna Jarosik/ Andżelika Piechowiak) oraz przebiegłego kombinatora Zbysia (Andrzej Deskur/ Jacek Kopczyński), a kończy na wizycie bardzo wkurzonej i religijnej żony (Anna Korcz/ Maria Pakulnis), szukającej dowodów na zdradę męża z pomocą adwokata, detektywa i fotografa amatora w jednym, Alfreda Pszczółki (Marek Kaliszuk/ Lesław Żurek). Kiedy cała ta grupka znajdzie się pod jednym dachem zacznie się niezłe zamieszanie, pełne humoru i dynamicznych zwrotów akcji. Nie zabraknie nawet arabskiego szejka i syren znad Bałtyku.
„Petarda” to przezabawna farsa w reżyserii mistrza gatunku Jerzego Bończaka, która rozbawi Was do łez i dobitnie pokaże, że nie ma takiej trudnej sytuacji, z której przy odrobinie sprytu nie dałoby się wybrnąć!

Obsada:
Roman- Robert Rozmus/ Tomasz Schimschainer
Malwinka- Anna Jarosik/ Andżelika Piechowiak
Zbysio- Andrzej Deskur/ Jacek Kopczyński
Sandra- Dominika Kryszczyńska/ Paulina Lasota
Regina- Anna Korcz/ Maria Pakulnis
Alfred Pszczółka - Marek Kaliszuk/ Lesław Żurek

Autorka- Izabela Łaszczuk
Reżyseria - Jerzy Bończak
Asystentka reżysera - Marta Gierzyńska
Scenografia - Witek Stefaniak
Kostiumy- Aneta Suskiewicz
Charakteryzacja - Joanna Konarska- Kaczalska
Zdjęcia- Rafał Olejniczak
Stylizacje do sesji- Joanna Snopek
Oprawa graficzna- Piotr Grzegorzewski
Produkcja - Agencja Produkcyjna Palma

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA


15.03.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
ŚPIEWOGRANIE W VILLA MODA

Zaplanuj sobie wieczór i bądź z nami.

Grać będziemy wspólnie lub indywidualnie - wszystkie formy muzykowania dozwolone - klimat wieczoru stworzymy razem.

Spotkanie jest otwarte, dostępne dla każdego, nie oczekujemy niczego poza chęcią uczestnictwa, czerpania przyjemności ze spotkania w gronie muzykujących amatorów i włączenia się w muzyczne śpiewogrania jeśli tylko masz na to ochotę.

Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych.

Każdy może zagrać, jeśli masz ochotę zaprezentować swoje utwory, daj nam wcześniej znać. Postaramy się zorganizować chwilę na występ.

Villa Moda ul. Kościuszki 4B Dąbrowa Górnicza - jak zwykle


15.03.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert muzyki filmowej

15 marca 2024 roku o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na wyjątkowy koncert dla wszystkich miłośników muzyki filmowej!

Już niebawem odbędzie się wyjątkowy koncert, który przeniesie nasze zmysły w magiczny świat dźwięków i emocji. To niezapomniana muzyczna podróż przez historię ścieżek dźwiękowych, które na zawsze pozostały w naszych sercach.

Orkiestra pod batutą utalentowanego dyrygenta przeprowadzi Państwa przez różne gatunki… czekają na Was pasjonujące tematy muzyczne zarówno z filmów akcji, jak i dramatów czy romansów… nie można zapomnieć również o solistach, którzy dodadzą temu wydarzeniu wyjątkowej magii.

Podczas koncertu usłyszymy klasyki filmowego ekranu, takie jak „Titanic”, „James Bond”, „Ojciec Chrzestny” i wiele innych…

Wyobraźcie sobie, jakie emocje wzbudzi ta muzyka, kiedy usiądziecie w czerwonych fotelach teatru i zamkniecie oczy. Nie będziecie już wtedy tylko zwykłymi widzami, lecz bohaterami tych filmowych historii.

Nie przegapcie tej okazji! Już teraz rezerwujcie sobie czas i kupujcie bilety na ten niepowtarzalny koncert muzyki filmowej. To wydarzenie, które na długo zostanie w Waszej pamięci jako jedno z najsilniejszych przeżyć muzycznych.

Dyrygent: Michał Kocimski
Orkiestra: Maximus

ORGANIZATOREM I PRODUCENTEM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA IDEA ART


15.03.2024 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA-
Spotkanie autorskie z Ałbeną GRABOWSKĄ

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


15.03.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
FILIA nr 8
ul. Ofiar Katynia 93
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Klub Historyczny im. Jana Kmiotka "ECHO STRZEMIESZYC". Maciej Gadaczek.

Szanowni Sympatycy Historii!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejne fascynujące spotkanie Klubu Historycznego "Echo Strzemieszyc" im. Jana Kmiotka, które odbędzie się w Filia nr 8 MBP w Dąbrowie Górniczej (ul. Ofiar Katynia 93).

Na spotkaniu będziemy mieli przyjemność gościć wybitnego prelegenta - Macieja Gadaczka, Przewodniczącego Miejskiej Komisji Historycznej "Pokolenia". Pan Maciek Gadaczek ?? to nie tylko miłośnik historii, lecz także niestrudzony poszukiwacz śladów przemysłowej przeszłości Dąbrowy Górniczej. Przekazuje swoją pasję i wiedzę z ogromnym entuzjazmem, czyniąc historię naszego miasta jeszcze bardziej fascynującą. Razem z Panem Maciejem wybierzemy się w podróż "Śladami Huty Katowice". To niezwykła okazja, by zgłębić tajemnice i historię jednej z najważniejszych hut na terenie regionu.

Wstęp na spotkanie jest wolny i jak zawsze bezpłatny. Dołączcie do naszego grona i razem odkrywajmy fascynującą historię Dąbrowy Górniczej?

Do zobaczenia w Bibliotece


14.03.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
PIWNICA - ptakova

14 marca o 19:00 zapraszamy do podziemnej sali Pałacu Kultury Zagłębia na kolejny koncert cyklu młodej muzyki PIWNICA! Na scenie Piwnicy Teatralnej zagra ptakova!

ptakova, czyli Natalia Ptak, na swoim koncie ma już jedną płytę, sympatię słuchaczy, współpracę z największymi postaciami polskiej sceny muzycznej, występy na popularnych festiwalach i nominację do Fryderyka. Po kilkuletniej przerwie powraca z albumem „wesoła dziewczyna z sercem często smutnym” jako w pełni dojrzała i samodzielna artystka. Drugi debiut wydaje się niemożliwy? ptakova właśnie udowadnia, że to nieprawda. Niedługo po tym, jak w 2021 roku ptakova zakończyła promocję świetnie przyjętego debiutanckiego albumu „Suma wszystkich dźwięków” i została nominowana do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, zniknęła. - Chwilę mnie nie było. Musiałam trochę pomyśleć, podrążyć w sobie, żeby wiedzieć, jaki ma być następny krok – wyjaśnia.

„wesołą dziewczynę z sercem często smutnym” można określić mianem drugiego debiutu ptakovej. Nie tylko ze względu na samodzielną produkcję wszystkich utworów, ale też dzięki jeszcze większemu obnażeniu swoich emocji. - wesoła dziewczyna z sercem często smutnym to ja. Od stóp do głów. Naprawdę jestem tą dziewczyną z uśmiechem na twarzy, czasem zgrywającą twardzielkę, rzucającą sucharami i tańczącą breakdance na imprezie. Ale moje serce jest bardzo kruche i często bije zbyt mocno – mówi Natalia.

Media o ptakovej:

Chodzi za mna? głos Natalii Ptak, czyli ptakovej. chodzi za mna?, chodzi w słuchawkach, towarzyszy od kilku dni, nie moge? sie? uwolnic? od tych dz?wie?ko?w
– Ola Budka, Radio 357

Ten album jest spo?jny, jest bardzo spokojny, unosza?cy nas. Taki delikatny, niezwykle czuły. Jest na pewno doskonała? propozycja? na jesienne wieczory, kto?re sa? przed nami
– Marcelina Słomian, Radio Nowy S?wiat

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.


11.03.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie

Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie Bilety Spektakle teatralne Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie Dąbrowa Górnicza - 2024-03-11 POLECAMY 11 marca 2024 o godz. 19:00 Dąbrowa Górnicza - woj. Śląskie Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1 Krystyna: Pieknie ,bajeczka Zarezerwuj nocleg Włącz alert fana Wybierz miejsce Dla tego wydarzenia dostępne są bilety kolekcjonerskie - zobacz przykład "Jezioro Łabędzie" to wyjątkowy spektakl baletowy, wspaniale wykonany przez renomowany Królewski Balet Klasyczny pod dyrekcją Marcin Rolczyńskiego. Ta klasyczna produkcja, stworzona przez Piotra Czajkowskiego, jest jednym z najbardziej znanych i ukochanych baletów na całym świecie. Spektakl "Jezioro Łabędzie" opowiada poruszającą historię miłości, magii i poświęcenia. Fabuła koncentruje się wokół młodego księcia Zygfryda, który zakochuje się w pięknej Odettcie, przemienionej w łabędzia przez potężnego czarnoksiężnika. Zdesperowany, czarnoksiężnik Rothbart przysięga zniszczyć ich miłość, wprowadzając intrygi, manipulacje i złudzenia. Czy miłość i determinacja będą wystarczające, aby pokonać siły zła? Kostiumy przygotowane przez Martę Bartosik odzwierciedlają piękno i elegancję baletu klasycznego, a scenografia ożywia baśniowy świat i jego magię. Choreografia za , którą odpowiedzialność wziął Alessandro Bonavita przypomina o najważniejszych elementach tańca klasycznego - lekkości, precyzji, perfekcji formy, a jednocześnie pozwala na wyrażenie emocji i przeżycia bohaterów. Muzyka Piotra Czajkowskiego towarzysząca spektaklowi jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów baletowych wszech czasów. W połączeniu z magią tańca baletowego stwarza niepowtarzalne przeżycia dla widzów. "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego prowadzonego przez Marcina Rolczyńskiego to spektakl, który porusza dusze, wciąga w świat baśni i czaruje swoją elegancją oraz pięknem. Jest to produkcja, która zachwyci zarówno miłośników baletu, jak i tych, którzy dopiero odkrywają urok sztuki tanecznej.


09.03.2024 - godz. 17.00

Klub HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Brunetki, blondynki - koncert

9 marca o 17:00 zapraszamy do Klubu Osiedlowego Helikon na specjalny koncert, pt. Brunetki, blondynki poświęcony Kobietom i Mężczyznom z okazji ich święta, podczas którego wystąpi Chór Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej oraz zespół Non a Capella wraz z solistami i instrumentalistami!

W ten wyjątkowy muzyczny wieczór usłyszą Państwo utwory, które będą mieszanką przeróżnych stylów muzycznych – od muzyki klasycznej po piosenkę kabaretową a wszystko okraszone dużą dozą humoru.

Chór Zorza powstał w 2003 w Pałacu Kultury Zagłębia. Założycielami i opiekunami artystycznymi byli instruktorzy PKZ: Elżbieta Bartosik - Kaźmierska - solistka Opery Śląskiej (dyrygent i kierownik artystyczny zespołu) i Jerzy Kołodziej - oboista Filharmonii Narodowej (akompaniator). Obecnie akompaniatorem jest Wenanty Maciej Domagała - pianista i kompozytor, absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie.

Przez lata chór wypracował własny styl, aranżując znane arie operetkowe, musicalowe i światowe standardy rozrywkowe. W jego repertuarze można znaleźć także muzykę sakralną i patriotyczną. Zespół ma za sobą ponad 300 koncertów, prężnie działa w Klubie Osiedlowym Helikon i chętnie bierze udział w różnych miejskich uroczystościach.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


09.03.2024 - godz. 16.00 i 18.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE! - stand-up

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu.Jego najnowszy program, czyli „Mam to wszystko w stand-upie”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych, inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości. Czego możemy się spodziewać. Co kryje się za intrygującym tytułem?? Jak to jest mieć wszystko w stand-upie.

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE! - więcej informacji

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu!

Jego najnowszy program, czyli „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych, inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości.

Czego możemy się spodziewać? Co kryje się za intrygującym tytułem?Jak to jest mieć wszystko w stand-upie?

Na pierwszy plan wysuwa się znakomita rozrywka oraz przyjazna i radosna atmosfera, którą jak nikt inny Maciej Stuhr potrafi wytworzyć na scenie i widowni. 30 lat doświadczenia estradowego nie pozostaje bez znaczenia, a jego powrót do zabawy z publicznością jest pełen energii i świeżości.

Maciej Stuhr, czyli człowiek orkiestra, który oprócz aktorstwa filmowego i teatralnego upodobał sobie reżyserowanie, pisanie felietonów, działalność dydaktyczną i wiele innych… Jak poradzi sobie w nowej roli? Przekonaj się, kupując bilety na najnowszy stand-up Macieja Stuhra!


08.03.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
KARAŚ/ROGUCKI - koncert promujący album Atlas Iskier

Projekt KARAŚ/ROGUCKI na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia! 8 marca godzina 19:00! Koncert trasy promującej ostatni album zespołu Atlas Iskier!

KARAŚ/ROGUCKI zapowiadają trzeci, ostatni album i zamykają tym samym miłosny tryptyk muzyczny. Atlas Iskier ukaże się w 2024 roku i pierwszym przedsmakiem jest wydany 4 listopada – cover kultowego utworu Zaopiekuj się mną zespołu Rezerwat. II singiel zespołu to już pełnowymiarowa, autorska piosenka - Houston z gościnnym udziałem Ofelii ( premiera 8 grudnia).

W albumie Atlas Iskier, który ukaże się na początku 2024 roku, miłość już nie leczy, nie ratuje – tym razem artyści mówią o tym uczuciu jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o nim w kontekście desperacji czy próbą zapełnienia pustki. Muzycznie krążek kontynuuje wątki z poprzednich wydawnictw, ale jest w odbiorze zdecydowanie mroczniejszy. Tę opowieść otwiera cover kultowego utworu Zaopiekuj się mną zespołu Rezerwat, który już wprowadza tę narrację. KARAŚ/ROGUCKI nie mówią wprost, że to koniec, ale nastrój pożegnania jest wyczuwalny. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe.

Karaś/Rogucki o singlach: Pierwszy singiel zwiastujący trzeci album nie bez powodu jest coverem. Domknięcie muzycznego tryptyku o miłości sygnujemy symboliczną klamrą, gdyż pierwszy utwór, jaki stworzyliśmy wspólnie to również był cover – piosenka "1996" autorstwa T.Love. Tym razem przyciągnęła nas magia tekstu, bo „Zaopiekuj Się Mną” łódzkiej grupy Rezerwat idealnie wpisuje się w nasz manifest artystyczny tworzenia piosenek o miłości. Poza tym, to jest utwór, który od roku gramy już na koncertach i reakcje fanów nie pozostawiają złudzeń. Ten kawałek zasługuje na nową wersję oraz na to, by pokazać go wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji go usłyszeć.

Współpraca z Ofelią zaowocowała mocno elektronicznym utworem „Houston”. Nasze głosy ładnie się do siebie przytuliły i pięknie grają zarówno barwowa jak i emocjonalnie opowiadając historię ucieczki z popsutego świata. Naszym pojazdem jest miłość, a uciekamy stąd bo mamy problem „Houston”, ze wszystkim.

Ofelia o singlu Houston

Jestem fanką projektu Karaś/Rogucki, każdego członka z osobna. Zaproszenie do tego utworu było zaszczytem i przyjemnością, bo marzyłam o tym już od dawna. Uwielbiam jak nasze głosy z Piotrem cudownie się przeplatają, nie mogę się doczekać wykonów na żywo!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.


07.03.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Balet "Giselle" - Ukrainian Classical Ballet

Zapraszamy na wspaniałe przedstawienie "Giselle", które zostanie zaprezentowane na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia 7 marca 2023 r.!

"Giselle" to ujmujący balet romantyczny, który zachwyca publiczność swoją delikatną i wzruszającą historią. Opowieść rozgrywa się w dwóch aktach i opowiada o miłości, poświęceniu i transcendencji.

Wybierz się w fascynującą podróż do świata romantyzmu, namiętności i magii wraz z tym zachwycającym arcydziełem baletu klasycznego.

"Giselle" to bez wątpienia arcydzieło twórcze, które od wieków oczarowuje widzów. Inspirowany niemieckimi legendami ludowymi, balet opowiada historię młodej i zmysłowej wiejskiej dziewczyny Giselle, która zakochała się w piękności przybywającego młodego księcia Alberta. Ale jaka jest cena jej namiętności? Jakie tajemnice skrywa świat Wilis - dusz zmarłych narzeczonych, i czy prawdziwa miłość może przezwyciężyć śmierć?

Spektakl "Giselle" nie tylko zaoferuje widzom niesamowite wykonanie tancerzy baletowych, którzy doskonale oddadzą złożoność i emocje tej historii, ale także zachwyci barwnymi dekoracjami i imponującymi kostiumami, tworzącymi magiczną atmosferę na scenie.

Nie przegapcie wyjątkowej okazji, aby zanurzyć się w świecie romantyzmu i magii, który przedstawi balet "Giselle". Przyjdźcie i cieszcie się niezapomnianym sztuką klasycznego tańca razem z Ukrainian Classical Ballet!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST ArtPartner sp - Ivan Zhuravlov - Artistic director of Ukrainian Classical Ballet.


06.03.2024 - godz. 09.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Konferencja Siła Kobiet!

5 marca o godz. 16:30 zapraszamy na Koncert bajek i muzyki filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję Siła Kobiet! Profilaktyka zaczyna się w głowie, a moc jest w nas, która odbędzie się 6.03.2024r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
To będzie zdecydowanie najbardziej kobiece wydarzenie w tym roku ?? Kto może wziąć w udział w wydarzeniu? Kobiety w każdym wieku.

Uwaga! Wstęp jest bezpłatny! Wystarczy się zarejestrować.

Co nas czeka podczas tego wyjątkowego wydarzenia?:

* Żywa historia, czyli o tym czego wysłuchać musimy- Katarzyna Zasada i Patrycja Rurańska.
* Pisarka Anna Podsiadło o tym, że życie pisze najlepsze scenariusze.
* Koncert dźwięków, czyli ukojenie zmysłów z wykorzystaniem gongów i mis - Pozytywna Wibracja.
* Przygoda ze sztuką A.Bukalskiej, czyli jak przenieść emocje na płótno.
* Edyta Walęciak - Skórka - coach, promotorka rozwoju osobistego i otwartości na zmiany o tym, że moc jest kobietą.
* Rozmowa z lekarzem dr n. med. Tomaszem Szczepanikiem , Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej o epidemii XXI wieku.
* Występ artystyczny tancerzy Fit Factory.
* Koncert zespołu Tabula Rasa.
* Liczne nagrody i upominki.


RZED ROZPOCZĘCIEM KONFERENCJI, OD GODZINY 16, w holu Pałacu Kultury Zagłębia będą czekać na Was stoiska wystawiennicze z licznymi atrakcjami i prezentami .

Na stoiskach między innymi: rękodzieło, badania - wszelakie, konsultacje i porady u specjalistów z różnych dziedzin, mnóstwo branż kobiecych, akcent artystyczny i rozrywkowy. Koniecznie przyjdźcie wcześniej i przekonajcie się same.

Dla pierwszych 200 pań, które przekroczą próg Pałacu Kultury Zagłębia w tym dniu, przewidujemy dodatkowe niespodzianki.

Zapraszamy do śledzenia profilu Równe Babki, bo będzie się sporo tu działo, a z każdego posta dowiecie się o partnerach wydarzenia i co dla Was przygotowali.

KONFERENCJA rozpoczyna się o 17.00
Zapraszamy po dużo dobrej i pozytywnej energii. My nie możemy się już doczekać!

Zarejestruj się, dołącz do nas i udostępnij, zaproś na wydarzenie inne bliskie Ci kobiety.
Liczba miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj i zapisz się już dziś.
https://app.evenea.pl/event/konferencjasilakobiet2/

Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Dąbrowa Górnicza i zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.


05.03.2024 - godz. 16.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Koncert bajek i muzyki filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSM

5 marca o godz. 16:30 zapraszamy na Koncert bajek i muzyki filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

Wejściówki są dostępne w siedzibie ZSM im. Michała Spisaka.

WYDARZENIA WSPÓŁORGANIZOWANE Z ZESPOŁEM SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. MICHAŁA SPISAKA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


04.03.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA KAMERALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA-
W STARYM KINIE - PIOSENKI Z LAT 20. i 30.

Anita LOREK & Przemysławe OSTASZEWSKI

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA


03.03.2024 - godz. 10.00

PARKING przy cmentarzu
ul. Białej Przemszy
DĄBROWA GÓRNICZA - OKRADZIONÓW.
WYCIECZKA TERENOWA
DO PRZEŁOMU BIAŁEJ PRZEMSZY W OKRADZIONOWIE


Już w niedzielę o godzinie 10.00 odbędzie się wycieczka terenowa do Przełomu Białej Przemszy w Okradzionowie organizowana w ramach Międzynarodowego Tygodnia Geomorfologii przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wycieczkę poprowadzą dr Andrzej Tyc i mgr Anna Zadroga .


Zbiórka na parkingu przy cmentarzu komunalnym w Okradzionowie (ul. Białej Przemszy). Wycieczka potrwa 3 godziny. Trasa jest prowadzona ogólnodostępnymi ścieżkami, ale wymaga odpowiedniego terenowego obuwia ze względu na jej położenie (dolina rzeczna).

Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY


02.03.2024 - godz. 18.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

IMPREZA BILETOWANA

-
RENEGADY Rage Against The Machine Tribute

Hej! Dołącz do nas w elektryzującą, pełną energii noc muzyki!

Spotkajmy się w Dąbrowie Górniczej już 2 marca, to wydarzenie muzyczne razem z fundraiserem – zbierzmy się tego wyjątkowego wieczoru i zróbmy coś dobrego. Zbiórka pieniędzy na pomoc charytatywną dla Bartka walczącego z chorobą. Daj się ponieść mocnemu uderzeniu i ścianie dźwięku jaką tworzy zespół RENEGADY – Tribute Band legendarnego i ikonicznego składu Rage Against The Machine. Ponadto zagrają na żywo i pokażą moc dwa składy, Moleskin oraz Iscariota. Ta muzyka nas poniesie i dotknie serducha. Niech dobra muzyczna fala porwie cię z nami .

Podkręcamy głośność dla ważnego celu. Dzielny Bartek walczy z chorobą. Pomożemy! Wspierać nas w tym przedsięwzięciu będzie Fundacja Dla Młodych.

Zaznacz w kalendarzu, bierz bilet i przyjdź tu gdzie muzyka i serca ochotników działają by pomóc. Riffy i uderzenia perkusji rezonują z nami. Siła muzyki i solidarności dobroczynnym celu. Razem użyjemy mocy rockandrola żeby ogarnąć coś niesamowicie dobrego i tego się trzymamy!

Rehabilitacja i pomoc Bartkowi jest kosztowna, a jego żona i dzieci potrzebują wsparcia. To tym bardziej, że Bartek po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej po nagłej utracie oddechu i reanimacji 12.07.2023 nie wrócił jeszcze do świadomości. Śpiączka trwa nadal. W tej chwili jest karmiony za pomocą PEG i choć rehabilitacja przynosi efekty to trzeba ją kontynuować by obudzić go ze snu. Kiedy się obudzi? Rehabilitacja przyspieszy proces a nasza zbiórka będzie wielką pomocą dla Niego i jego rodziny.

Bilety dostępne na BILETYNA oraz stacjonarnie w Rock Out!

Podaję rozpiskę zespołów na sobotni koncert

* 18.00 otwarcie bramek
* 19.00--19.45 Iscariota
* 19.45--20.00 Przepinka
* 20.00--20.45 Moleskin
* 20.45--21.00 Przepinka
* 21.00--22.30 RATM


02.03.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Noc w Wenecji - koncert

2 marca o 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej, gdzie odbędzie się koncert Noc w Wenecji!

Noc w Wenecji Straussa zabierze widzów w niezwykłą podróż na weneckie ulice i place, na których trwa karnawałowe szaleństwo. Akcja rozgrywa się w ciągu jednej szalonej nocy, podczas której zawadiacki Książę pragnie uwieść żonę weneckiego senatora. Jednak tej nocy wenecjanie także realizują swoje plany – ktoś chce odzyskać dawną miłość, inny awansować na drabinie społecznej, a jeszcze inny po prostu zabawić się! Operetka kochana jest za doskonały humor, wspaniałą muzykę przepełnioną tanecznymi rytmami i cudowny koloryt weneckiego karnawału. Znajdziemy w niej same szlagiery na czele z serenadą Zejdź do gondoli.

W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura. Na scenie zobaczymy laureatów międzynarodowych konkursów wokalnych, którzy wprawiają w zachwyt, porywają wspaniałymi głosami, wzruszają i bawią do łez. Towarzyszą im uznani muzycy, prawdziwi wirtuozi swoich instrumentów występujących u boku uznanych dyrygentów.

W spektaklu wystąpią artyści Arte Creatura Teatru Muzycznego m.in.: Tomasz Świerczek / Piotr Brożek jako Guido, książę Urbino, Jarosław Wewióra jako Caramello, Magdalena Czarnecka jako Annina, Michał Dziedzic jako Pappacoda, Ewelina Sobczyk / Marta Gamrot jako Ciboletta, Piotr Maga jako Enrico Piselli, Adam Żaak jako Bartolomeo Delacqua, Piotr Rybak / Paweł Zufal jako Giorgio Testaccio, Paweł Soduła jako Stefano Barbaruccio, Renata Dobosz jako Agricola, Paulina Dziedzic / Greta Dębska jak Barbara, Grażyna Bieniek-Żaak jako Konstancja, Monika Mazur jako Arlekin.

Dyryguje: Maciej Cisowski / Filip Huget
Reżyseria: Piotr Rybak
Choreografia: Anna Siwczyk
Scenografia: Jarosław Wewióra, Maria Czempka-Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Produkcja: Jarosław Wewióra

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST ARTE CREATURA


01.03.2024 - godz. 17.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Kabaret Młodych Panów

1 marca o 17:30 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Kabaret Młodych Panów w najnowszym programie, pt. Co się stało?".

Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów – „Co się stało?” jest sceniczną i oczywiście ironiczną odpowiedzią na pytanie, na które większość z nas odpowiada – nic. Czasami lekko rozwijamy odpowiedź, która automatycznie przechodzi w pytanie – nic, dlaczego pytasz?Przecież jeżeli ktoś pyta, to kultura osobista nakazuje nam odpowiedzieć. Jeżeli ktoś docieka i jest żywo przejęty, a nawet gotowy podać receptę lub służyć pomocą, to należy udzielić konkretnej, rozwiniętej odpowiedzi, gdyż już w samym pytaniu Co się stało? słychać i widać, że coś się stało!

Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy na co dzień, tylko bądźmy sobą!!

Program dla widzów od 16 roku życia

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST Kreator Sp. z o.o

IMPREZA BILETOWANA


29.02.2024 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA-
Spotkanie autorskie – Joanna Frydrych!

Naszym gościem będzie uznana reportażystka i autorka książki „Sława, pieniądze i miłość” – Joanna Frydrych!

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


28.02.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkanie podróżnicze z Adamem Sygaczem

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” i Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na spotkanie podróżnicze z Adamem Sygaczem, który opowie o swojej pracy na statku wycieczkowym.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/ , mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl lub pod nr tel. 32 639 03 01 (od pon. do pt. w godz. 8:00-15:30).

Biblioteka Główna MBP


24.02.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Testy Nowego Programu Damiana Kubika + Open Mic w ramach Dąbrowskiego Wieczoru Komediowego

Zapraszamy na Testy Nowego Programu Damiana Kubika + Open Mic w ramach Dąbrowskiego Wieczoru Komediowego, wystąpią również inni komicy.

Po grudniowym nagraniu programu, czas na testowanie nowych żartów.

(Premiera nagranego programu na Youtubie w Święta Wielkanocne)

Bilety w cenie 25 i 35 zł, Wy wybieracie cenę biletu, jeśli chcecie nas wesprzeć, podoba Wam się to co robimy, możesz wybrać wyższą cenę.

Dlaczego jest też niższa cena?
Ponieważ będziemy tego wieczoru testować różne żarty. Nowe, już grane, śmieszne, ale jeszcze będą dopieszczane i te grane, nieśmieszne , które będziemy testować do skutku, aż ktoś się w końcu zaśmieje.

Zamierzamy się dobrze bawić, co udzieli się również widowni. Tak czy siak będziecie się dobrze bawić, albo naszym kosztem, albo dzięki nam.

Jest to eksperyment , z kolejnym wydarzeniem po 2 tygodniach. Jeśli się uda będziemy robić wydarzenia częściej niż 1 w miesiącu. Zapraszamy

* Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
* Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów
* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
* Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.


24.02.2024 - godz. 17.00

Akademia WSB
ul. Cieplaka 4c
DĄBROWA GÓRNICZA.
ZNACZENIE KONSTYTUCJI - spotkanie z komentatorem politycznym Marianem Kowalskim

Klub Gazety polskiej, im. Henryka Glassa "Chudego Wilka", zaprasza na spotkanie z komentatorem politycznym Marianem Kowalskim.

Tematem spotkania jest "Znaczenie Konstytucji w demokratycznym państwie.

Spotkanie odbędzie się 24 lutego br. (sobota) o godz. 17.00 w auli Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c.

WSTĘP WOLNY


24.02.2024 - godz. 11.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Tajemniczy ogród | Duża Scena Mały Widz - spektakl dla dzieci od 8 lat

24 lutego o godz. 11:00 zapraszamy na spektakl pt.Tajemniczy ogród w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Wydarzenie dedykowane dzieciom powyżej ósmego roku życia.

Strata dotyka każdego. Ale nie każdy potrafi się do niej przyznać i ją zaakceptować. Dotyczy to także postaci „Tajemniczego ogrodu” Frances H. Burnett, które na różne sposoby radzą sobie z utratą najbliższych. Pan Craven – całkiem odizolowuje się od otoczenia. Mary Lenox – rzuca się w świat z niestrudzoną i bezkompromisową energią. O stracie opowiada się trudno. Ma ona wiele odcieni. Czy zatem poradzić sobie z nią można tylko otwierając się na nowe relacje? W jaki sposób udaje się bohaterom „Tajemniczego ogrodu” odzyskać nadzieję i wiarę we własne siły?

Zrealizowany w Teatrze Zagłębia spektakl to swoisty remiks i recykling klasycznego już dzieła. Sięgając po różnorodne środki artystyczne (muzyka współczesna, video art, performance), przetwarza zawarte w powieści historie i wątki. Podchodzi do nich krytycznie, przygląda się im i temu, jak przez lata zmieniło się nasze podejście do cielesności, do tego, co uznajemy za normę i do… przyrody. To „Tajemniczy ogród” zderzony z muzyką, dziecięcą ekspresją i doświadczeniem osób o alternatywnej motoryce. To zaproszenie nie tylko do odkrywania barwnego, bogatego, różnorodnego krajobrazu. W nowo odkrytym tajemniczym ogrodzie chcemy się wspólnie bawić – i zmieniać go według własnych zasad.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.
BILETY DO NABYCIA ONLINE ORAZ W KASIE PKZ.


23.02.2024- godz. 19.00

HALA WIDOWSKOWO-SPORTOWA "CENTRUM"
ul. Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAHala WS "CENTRUM"

IMPREZA BILETOWANA

-
Polska Noc Kabaretowa 2024

Kabaretowy program na miarę igrzysk olimpijskich. Mamy zamiar pokazać Wam kabaretowy program na miarę igrzysk olimpijskich. Łucznicza celność żartów. Sprinterska szybkość reakcji. Gimnastyczna elastyczność interakcji z publicznością. Szachowa mądrość puent. Wielobojowy dobór tematów. Jednym słowem mamy wszystko, aby zdobyć olimpijski szczyt.

Wykonawca:
Paranienormalni
Kabaret Skeczów Męczących
Kabaret Smile
Kabaret Nowaki
Kabaret Moralnego Niepokoju
Kabaret K2
Szymon Łątkowski

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was z najbardziej wysportowaną kabaretową ekipą wszech czasów. Po miesiącach treningów, wycieńczających obozów szkoleniowych i niekończących się przygotowań przedstawiamy program pobijający wszystkie rekordy świata. Będziecie śmiać się najgłośniej, wzdychać z zachwytu niezliczoną liczbę razy, bawić się do utraty tchu. Mamy zamiar pokazać Wam kabaretowy program na miarę igrzysk olimpijskich. Łucznicza celność żartów. Sprinterska szybkość reakcji. Gimnastyczna elastyczność interakcji z publicznością. Szachowa mądrość puent. Wielobojowy dobór tematów. Jednym słowem mamy wszystko, aby zdobyć olimpijski szczyt.

Przed Wami: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile, Szymon Łątkowski i w roli prowadzących – Kabaret Nowaki.

Sztafeta najlepszych kabaretowych zawodników w największym maratonie śmiechu. A co najlepsze – uczestnicząc w Polskiej Nocy Kabaretowej będziesz śmiać się tak bardzo, że sam wyjdziesz z niej jak po niezłym treningu!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

• Wydarzenie trwa około 3,5h (w tym 15min przerwa)
• Prosimy o sprawdzenie, czy maja Państwo poprawnie wydrukowane bilety.
• Bramki otwierane są punktualnie na godzinę przed startem imprezy.
• Na wydarzenie można zabrać wyłącznie seryjnie zakręconą (0,5l) wodę w plastikowej butelce. Podczas wydarzenia udostępniane są punkty gastronomiczne.


23.02.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Martin Garcia Garcia - Koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina

23 lutego o 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na kolejny koncert z pałacowego cyklu Koncertów Chopinowskich. Przy klawiaturze fortepianu zasiądzie Martin Garcia Garcia - hiszpański pianista, laureat 18. Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie!

Martín García García - ten charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie prof. Galiny Egujazarowej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, oraz poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland oraz III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii i USA, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich, w tym u nieżyjącego już wybitnego pianisty i pedagoga Wladimira Krajniewa.

W programie koncertu:

Fryderyk Chopin - 4 Mazurki op. 33
Fryderyk Chopin - Barakola Fis-Dur op. 60
Fryderyk Chopin - Polonez fis-moll op. 44
Fryderyk Chopin - Preludia op. 28: nr 13 (Fis-dur), nr 3 (G-dur), nr 2 (a-moll) i nr 14 (es-moll)
Fryderyk Chopin - Sonata b-moll op. 35


23.02.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
FILIA nr 8
ul. Ofiar Katynia 93
DĄBROWA GÓRNICZA-
Klub Historyczny im. Jana Kmiotka "ECHO STRZEMIESZYC".

W ramach comiesięcznych spotkań miłośników historii zapraszamy Państwa na seans "DEFUM: Fabryka Pełna Wspomnień", film zrealizowany przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa przez Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Muzeum Miejskie Sztygarka.

Film opowiada historię dąbrowskiej fabryki obrabiarek z perspektywy ludzi, którzy tworzyli to wyjątkowe miejsce.

WSTĘP WOLNY


22.02.2024 - godz. 10.00

HALA WIDOWSKOWO-SPORTOWA "CENTRUM"
ul. Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAHala WS "CENTRUM"

WSTĘP WOLNY

-
Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów,

Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów, które odbędą się 22 lutego 2024 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 w Hali Widowiskowo–Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, Aleja Róż 3.

Wydarzenie Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum

Miasto Dąbrowa Górnicza oraz Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów, które odbędą się 22 lutego 2024 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 w Hali Widowiskowo–Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, Aleja Róż 3.

Zachęcamy podmioty do bezpłatnego udziału w wydarzeniu wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod wskazanym linkiem: https://tiny.pl/cb7kt. Prosimy

o zgłoszenie chęci uczestnictwa w Targach Edukacyjnych i Festiwalu Zawodów do dnia 15 lutego 2024 r.

Dla odwiedzających Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów wydarzenie jest w pełni otwarte, nie wymaga żadnej rejestracji.

Głównym celem Targów Edukacyjnych i Festiwalu Zawodów jest atrakcyjna i aktywna prezentacja oferty edukacyjnej dąbrowskich szkół średnich na rok szkolny 2024/2025 i pomoc uczniom, którzy w niedługim czasie będą podejmować decyzję o wyborze szkoły ponadpodstawowej oraz zaprezentowanie przez pracodawców konkretnych zawodów i specjalności funkcjonujących na rynku pracy. Zależy nam, aby uczniowie w trakcie wydarzenia zapoznali się z perspektywami zawodowymi i możliwościami na rynku pracy po ukończeniu danego kierunku kształcenia a także poznali specyfikę, w tym wymagania i obciążenia związane z danym zawodem.

Uczestnictwo w wydarzeniu stwarza okazję szkołom ponadpodstawowym do zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej a firmom przedstawienia możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. To również możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów szkół średnich z młodzieżą kończącą szkoły podstawowe a pracodawcom – w przyszłości z potencjalnymi pracownikami czy klientami.


20.02.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Scena/anecS - KaZióGra

Pierwszy w 2024 roku koncert jazzowego cyklu Scena/anecS! 20 lutego o 19:00 na scenie głównej Pałacu Kultury Zagłębia - wraz z publicznością - zasiądą Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek i Antoni Grelak, czyli projekt KaZióGra!

KaZióGra to najnowszy projekt gitarzysty Grzegorza Kapołki, stworzony we współpracy z basistą Dariuszem Ziółkiem i trębaczem Antonim Gralakiem, wspieranymi perkusją Alana Kapołki. To eklektyczny dialog czterech bezkompromisowych indywidualności muzycznych i nowa jakość sonorystyczna przez połączenie elektrycznej gitary i elektrycznej trąbki oraz wykorzystanie mocnych, nieoczywistych efektów brzmieniowych. Razem wydali płytę, którą nazwali "Colors", bo zapraszają słuchaczy na stylistyczną podróż bez trzymanki, od jazzowej ballady, poprzez tony inspirowane rodzimą ziemią Grzegorza - Śląskiem, po jazz-rock. Klimat fusion wypełnia płytę, która pomimo stylistycznej prowokacyjności prezentuje spójną, pełną napięcia wizję. Dwa z utworów są pióra Dariusza Ziółka, reszta to kompozycje lidera. Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Scena/anecS to nowy cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej, a nawet rodzinnej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada wraz z artystą w aneksie scenicznym, czyli na deskach PKZ! Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


20.02.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA AGORA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA-
Spotkanie z Jakubem Pokojskim rotmistrzem chorągwi husarskiej. Tematem spotkania będzie "Husaria - barwa i broń".

W dniu 20.04.24 o godz. 17:00 SAS "Dąbrowaicy" zaprasza członków do Sali Agory w PKZ w Dąbrowie Górniczej na spotkanie z Jakubem Pokojskim rotmistrzem chorągwi husarskiej. Tematem spotkania będzie "Husaria - barwa i broń".

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

WSTĘP WOLNY


17.02.2024 - godz. 18.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

-
STAND-UP Mamy na obrotach

Z TikToka wprost na prawdziwą scenę! To historia Klaudii Klimczyk czyli Mamy Na Obrotach, która najpierw podbiła serca milionów osób w Internecie, a potem przekuła to w występy na żywo. Jeden z jej występów odbędzie się już 17 lutego o 18:00 w Domu Kultury Ząbkowice!

Mama Na Obrotach nie zwalnia tempa! Niespełna rok temu zadebiutowała z programem "Mój pierwszy raz" i już ogłasza kolejną nową trasę na 2024 rok!

"KIEDYŚ, A DZIŚ" - to cofnięcie się w czasie w te momenty, o których na pewno chcielibyście zapomnieć, a jeśli zapomnieliście to Matka Wam przypomni!

Przed występem - support Piotr Przytuła. Całe wydarzenie trwa około dwóch godzin.

Podczas występu padają wulgaryzmy.
Występ wyłącznie dla osób pełnoletnich oraz od 15 roku życia za pisemną zgodą rodzica/opiekuna lub z jego obecnością.
Osoby poniżej 15 r.ż. lub bez zgody nie będą wpuszczane.
Podczas występu obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wideo i robienia zdjęć.

IMPREZA BILETOWANA


17.02.2024 - godz. 16.00 i 19:00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Gregorian Grace

17 lutego 2024 o godz. 16:00 i 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół Gregorian Grace - polski zespół, wykonujący chorałową muzykę średniowieczną!

Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca do Dąbrowy Górniczej na dwa koncerty 17.02.2024 (g. 16:00 i 19:00), aby ponownie przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Adiemus, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki! Wystąpią śpiewacy i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza! Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!

IMPREZA BILETOWANA


16.02.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Wielka Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Jorku

16 lutego o godz. 19:00 zapraszamy do Pałacu Kultury Zagłębia na niepowtarzalny i nie mający sobie równych noworoczny wieczór, czyli Wielką Galę Noworoczną - Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Jorku.

Wracamy i zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego, magicznego Wiednia oraz energetycznego Nowego Jorku, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana a także największe szlagiery musicalowe, filmowe i światowe przeboje wszech czasów. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Vienna Chamber Orchestra pod dyrekcją znakomitego skrzypka i dyrygenta dr Adama Wagnera – wieloletniego koncertmistrza Filharmonii Ślaskiej, Sinfonii Varsovii, Tokyo Mozart Players, Penderecki Festival Orchestra, Jenaer Philharmoniker a także współpracował z artystami takimi jak: Yehudi Menuhin, M. Rostropowicz, Sh. Mintz, Y. Mashmet, M. Maiski i wielu innych. Gra na włoskich skrzypcach z XVIII wieku. Orkiestrze towarzyszyć będą europejskiej klasy soliści międzynarodowych scen.

Wśród solistów usłyszą Państwo wyjątkową - unikalną sopranistkę Victorię Zadvorną, solistka Teatru Pedro II Ribeir?o Preto , Teatr Bradesco Sao Paulo, w 2023 roku wystąpiła jako solistka koncertu podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Cannes, gdzie odniosła wielki sukces.

Justyna Gęsicka mezzosopran współpracuje z wieloma polskimi teatrami muzycznymi a także prowadzi aktywną działalność koncertową. Artystka jest laureatką kilku konkursów wokalnych.

Sławomir Naborczyk to ulubieniec polskiej publiczności. Tenor obdarzony wyjątkową barwą głosu. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych m.in.: zdobył I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie wokalnym im. Jana Kiepury.

Koncert wzbogaci swoimi ciekawymi interpretacjami tenor Aleksander Kruczek. Laureat i zwycięzca międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Wokalnym w Karlowych Varach. Wraz z kolegą Naborczykiem stworzą podczas koncertów niepowtarzalny duet tenorów. Drugą część koncertu wzbogacą swoimi interpretacjami wyjątkowi artyści znani na polskiej scenie a także Polskiej Telewizji: Marcin Staszek – wokalista, songwriter, autor tekstów. Laureat The Voice Of Poland. Zwycięzca odcinka Szansy na Sukces z grupą ENEJ. Uczestnik finału sezonu Szansy na Sukces Opole 2020. Zaproszony został do koncertu z Orkiestrą Adama Sztaby jako jeden z ośmiu wokalistów powiązanych ze Śląskiem. Jako solista bierze udział w wielu międzynarodowych projektach muzycznych.

Małgorzata Szarek wokalistka, trener wokalny, muzykolog. Jest laureatka? prestiz?owych nagro?d i konkurso?w wokalnych m.in.: I miejsce: m.in. na festiwalu Anny Jantar „Pejzaz? bez Ciebie”. Artystka reprezentowała Polskę w koncercie z okazji Narodowego Dnia Polski w Kazachstanie z udział Prezydenta Polski i Kazachstanu. Uczestniczyła i nadal bierze udział w wielu projektach telewizyjnych, produkowanych i realizowanych przez TVP czy Polsat. Od marca 2019 roku jest trenerka? wokalna? w programie TVP „Szansa na Sukces” oraz „Star Voice – Gwiazdy maja? głos”.

Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie. W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny” a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów.Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie „Adeli”, „Czardasz Sylvi”, kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart”, „Graj Cyganie”, „ Artystki z Variete”, „Brunetki Blondynki” a także duety wszechczasów, m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „ Jedź do Verasdin”, „ Co się dzieje oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z Księżniczki Czardasza. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: „Funikuli-Funikula”, „O Surdato N’namurato”. W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: „Z Tobą chcę oglądać świat” czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Z. Wodeckiego, „Za Tobą pójdę jak na bal” – K. Krawczyka, „Wielka Miłość” – S. Krajewskiego, „Delilah” – T. Jonsa, duet „Shallow” – L. Gaga i B. Cooper, „Nella Fantasia” z filmu Misja, „ Skyfall”, New York-New York” – F. Sinatry, „Volare”, „O sole mio” – w wersji E. Presleya, „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady i wiele innych noworocznych muzycznych niespodzianek.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie muzyki.

VIENNA CHAMBER ORCHESTRA:

Adam Wagner/ skrzypce solo- dyrygent
Victoria Zadvorna sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Sławomir Naborczyk tenor
Aleksander Kruczek tenor
Marcin Staszek wokal
Małgorzata Szarek- wokal
4 tancerzy – soliści baletu opery lwowskiej
Paweł Świętorecki konferansjer

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA


15.02.2024 - godz. 18.00

Akademia WSB
ul. Cieplaka 4c
DĄBROWA GÓRNICZA.
"Survival bez prądu"- poprowadzi Paweł "Szlendi" Szlendak

Zapraszamy do udziału w otwartym wykładzie survivalowym "Survival bez prądu", który poprowadzi Paweł "Szlendi" Szlendak - Instruktor survivalu, twórca firmy szkoleniowej o nazwie Partyzanci Lubelszczyzny.

Podczas wykładu poznacie praktyczne wskazówki i techniki, które pomogą przetrwać i zarządzać sytuacją kryzysową związaną z brakiem prądu.

WSTĘP WOLNY


15.02.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

-
Wyprawy na krańce Ziemi… Łukasz Grzesiczak

15 LUTEGO 2024 o godz. 17.00 – zapraszamy na spotkanie autorskie z ŁUKASZEM GRZESICZAKIEM, autorem książki „SŁOWACJA. APACZE, KOSMOS I HALUSZKI”.

Łukasz Grzesiczak – pochodzący z Dąbrowy Górniczej dziennikarz, publicysta i fact-checker. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, stypendysta rządu Republiki Słowackiej w Instytucie Politologii Słowackiej Akademii Nauk w Bratysławie. Autor przewodnika po Słowacji (2023), w fascynujący sposób przybliży kulturę naszych południowych sąsiadów, jednocześnie mierząc się ze stereotypami i rozprawiając o polityce, kuchni, języku i słowackich kompleksach. Będzie to barwna opowieść pełna ciekawych tematów, spostrzeżeń i anegdot!

Spotkanie autorskie poprowadzi dr hab. Bożena Czwojdrak, prof. UŚ, członkini Zespołu Badań nad Dworami i Rezydencjami przy Instytucie Historii Akademii Nauk Republiki Czeskiej.

ZAPRASZAMY!

Zapraszamy na kolejne spotkania podróżnicze z cyklu „Wyprawy na krańce Ziemi…”:

IMPREZA BILETOWANA


14.02.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Daria ze Śląska!

14 lutego - w Walentynki - o 19:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia zagra... Daria ze Śląska!

Daria ze Śląska: Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej.

Cechami charakterystycznymi płyty „Daria ze Śląska tu była” są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Tej jesieni Daria wyruszyła w swoją PIERWSZĄ TRASĘ!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

IMPREZA BILETOWANA


14.02.2024 - godz. 17.00

CH POGORIA
ul. Sobieskiego 6a
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Nazywam się Miliard - One Billion Rising Poland

14 lutego w walentynki zapraszamy wszystkich na wielki finał międzynarodowej akcji Nazywam się Miliard - One Billion Rising Poland.

To ogólnoświatowa kampania społeczna sprzeciwiająca się przemocy wobec dziewcząt i kobiet.
Zapraszamy na występ artystyczny, podczas którego dowiecie się jak pomóc ofiarą wsparcia oraz gdzie szukać pomocy w przypadku doświadczenia przemocy.

Tańczymy protestując przeciwko przemocy. Wydarzenie wraz z CH organizują Radna Bozena Kozak, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej. Taniec poprowadzi Katarzyna Kalinowska z MOPT a przedstawicielki MOPS będą udzielały informacji gdzie i jak w Miasto Dąbrowa Górnicza otrzymać pomoc w przypadku przemocy.
Serdecznie zapraszamy. Pokażmy swoją solidarność z ofiarami przemocy.


11.02.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Kasia Kowalska - MTV Unplugged Last Call - koncert

11 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na niezapomniany koncert Kasi Kowalskiej, z ostatniej części trasy MTV Unplugged koncert, który odbędzie się na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

„Kasia Kowalska rozpoczyna ostatnią część trasy koncertowej MTV Unplugged. Tuż po wydaniu płyty MTV Unplugged w 2019 r. artystka rozpoczęła koncertowy rajd „bez prądu” odnosząc ogromny sukces frekwencyjny niemal w całym kraju. Nadszedł czas na pożegnanie z tym projektem. Jesienią 2023 Kasia Kowalska zagra serię ostatnich koncertów. Kto do tej pory nie miał okazji przekonać się jak ikona nostalgii, Kasia Kowalska, prezentuje się w wersji bez prądu, za to z ogromną dawką humoru i anegdot, ma ostatnią szansę, by zobaczyć ją w tej niezwykłej odsłonie.”

ORGANIZATOR: WIKART MAŁGORZATA WNUK

IMPREZA BILETOWANA


10.02.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Dąbrowski Wieczór Komediowy - W najnowszym programie "Skok w blok" wystąpi Rafał Sumowski

Dąbrowa Górnicza ! - Wpadnij na wieczór ze stand-upem!
Impreza odbywa się w ramach Dąbrowskich Wieczorów Komediowych.

W najnowszym programie "Skok w blok" wystąpi Rafał Sumowski.
Przyłącz się do wariackiej podróży, podczas której Rafał opowiada niesłychane historie o próbach bycia dorosłym i zmieniającej się Polsce, w charakterystyczny dla siebie, żywiołowy sposób. Warto zapiąć pasy!

Opinie o programie "Skok w blok":
"Taniej już nie będzie" - A. Glapiński
"Zupełnie nie wiem co o nim napisać" - CzatGPT

Rafał Sumowski - komik, pomocna morda, na scenie od 2015 roku. Ogromnym szacunkiem darzę tych nielicznych, wytrwałych i wnikliwych, którzy czytają mój opis, odwdzięczając się? im za to, pozbawionymi sensu, pełnymi, błędów.; interpunkcyjnych,: rozwlekłymi zdaniami wielokrotnie złożonymi, w tym czasie w lesie panował smok.

Chętnych do wystąpienia na "open mic-u", prosimy o wiadomość poprzez Instagram Rafała Sumowskiego.

- Zakaz nagrywania audio oraz nagrywania video.
- Osoby, które przeszkadzają mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu za bilet.
- Występ jest przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
- Nie drukuj biletu - szkoda papieru.


10.02.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
TRE VOCI - With Love - koncert

10 lutego o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Teatralnej w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie wystąpią znakomici tenorzy - TRE VOCI!

Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – Trzy niezwykłe głosy, które od siedmiu lat konsekwentnie wprowadzają muzykę pop-operową na polskie estrady. Swoim brzmieniem uwodzą, wzruszają i bawią, łącząc potęgę klasycznie wykształconych głosów z największymi przebojami muzyki popularnej. Ten stylistyczny mariaż niejednokrotnie zapiera dech w piersiach, podbijając serca publiczności w całej Polsce i na świecie. TRE VOCI niejednokrotnie oklaskiwano w Chicago, Toronto, Voncouver, Dubaju, Londynie, Arnhem (Holandia) czy Chiang Mai (Tajlandia).

Laureaci Złotej Płyty za album WITH LOVE w swoim sztandarowym programie prezentują najpiękniejsze utwory o miłości. Muzyka filmowa, włoskie przeboje, musical, muzyka latynoska, a nawet rockowe i popowe szlagiery! Wszystko okraszone poczuciem humoru, dystansem do siebie i świata, ale także wzajemnym szacunkiem, elegancją i pozytywną energią.

Tenorzy nowej generacji zapraszają do wyruszenia w pełną miłosnych uniesień wspólną muzyczną podróż, która jest prawdziwym ewenementem na polskiej scenie muzycznej. Talent, pracowitość, oddanie publiczności i bezpretensjonalność trójki przyjaciół doprowadziły ich w 2022 r. do wykonania jednego z najpiękniejszych songów musicalowych w duecie z gwiazdą światowego formatu - kanadyjskim wokalistą Garou. Nagranie stało się sensacją w internecie. Ich show trzeba zobaczyć na żywo!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST WIKART


10.02.2024 - godz. 17.00

Klub HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Miłości blask - koncert walentynkowy

Serdecznie zapraszamy na koncert walentynkowy Miłości blask, który odbędzie się dnia 10.02.2024 r. o godz. 17:00 w Klubie Osiedlowym Helikon w Dąbrowie Górniczej. Podczas koncertu usłyszą Państwo utwory operetkowe, musicalowe i rozrywkowe

o tematyce miłosnej w wykonaniu Chóru Zorza, zespołu Non a capella oraz solistów i instrumentalistów na co dzień związanych

z klubem. Całość przygotowała Elżbieta Kaźmierska.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


09.02.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
ŚPIEWOGRANIE W VILLA MODA

Zaplanuj sobie wieczór i bądź z nami.

Grać będziemy wspólnie lub indywidualnie - wszystkie formy muzykowania dozwolone - klimat wieczoru stworzymy razem.

Spotkanie jest otwarte, dostępne dla każdego, nie oczekujemy niczego poza chęcią uczestnictwa, czerpania przyjemności ze spotkania w gronie muzykujących amatorów i włączenia się w muzyczne śpiewogrania jeśli tylko masz na to ochotę.

Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych.

Każdy może zagrać, jeśli masz ochotę zaprezentować swoje utwory, daj nam wcześniej znać. Postaramy się zorganizować chwilę na występ.

Villa Moda ul. Kościuszki 4B Dąbrowa Górnicza - jak zwykle


09.02.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Grupa MoCarta - ALE KINO!

Kinematografia jest dziś najpopularniejszą ze sztuk, a muzyka filmowa kontynuuje tradycje muzyki klasycznej. Piękne melodie, wykonywane przez orkiestry symfoniczne, komponowane są przez twórców, którzy talent odziedziczyli po Bachu, Mozarcie i Chopinie.

Niezastąpiona Grupa MoCarta postanowiła poświęcić swój nowy program muzyce filmowej i najjaśniejszym gwiazdom srebrnego ekranu. Najbardziej rozpoznawalny kwartet w Polsce zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju występ – zarówno osobom, które świat kina znają od podszewki, jak i tym, dla których nadal kryje on w sobie wiele tajemnic. „ALE KINO!” to żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej, spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem, Tomem Hanksem i aktorem, który jest największym przegranym światowego kina…

W programie „ALE KINO!” pojawią się niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, opowieść o historii filmu, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru Grupy MoCarta – Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego oraz Filipa Jaślara.

Zarezerwuj bilety na „ALE KINO!” i zanurz się w świat ulubionej muzyki filmowej wraz z Grupą MoCarta!

Zapraszamy Państwa 9 lutego o godz. 19:00 do Sali Teatralnej Pałącu Kultury Zagłębia.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST ADRIA ART.

IMPREZA BILETOWANA


04.02.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Miejska Orkiestra Dęta - w następne 25-lecie!

W następne 25-lecie! to tytuł rozpoczynającego jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej koncertu, na który zapraszamy 4 lutego o 17:00 do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia! Podczas tego szczególnego wydarzenia, wraz z orkiestrą, wystąpią: Maja Cembrzyńska, Gabriela Foksa, Aleksander Kubica, Agata Widera-Burda, Weronika Gębala i Grzegorz Rogut!

Koncert w karnawałowych rytmach będzie podzielony na dwie części. W pierwszej z nich, na scenie z orkiestrą pod batutą Ireneusza Dustera, zaśpiewają młodzi dąbrowscy wokaliści, którzy zaprezentują repertuar o zabarwieniu rozrywkowym. W drugiej części wydarzenia usłyszymy repertuar klasyczny, a orkiestrze towarzyszyć będą artyści zespołu Vocal Trio!

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Najbliższy koncert będzie jednym z wielu koncertów jubileuszowych, które odbędą się w 2024 roku na scenach Dąbrowy Górniczej.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

IMPREZA BILETOWANA


01.02.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
PIWNICA - Pierwiastek z trzech

1 lutego o 19:00 odbędzie się pierwszy w 2024 roku koncert naszego cyklu PIWNICA! Na scenie w podziemiach PKZ zagra zespół Pierwiastek z trzech!

Zespół Pierwiastek Z Trzech został założony w 2018 roku przez siostry Adrianę Owczarczyk i Paulinę Szymlek. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza infie-folk/indie-pop z wykorzystaniem instrumentów charakterystycznych dla muzyki blue grass np. banjo. Siostry dały poznać się szerszej publiczności za sprawą udziału w programie The Voice of Poland 12, w którym pod skrzydłami Justyny Steczkowskiej dotarły do ćwierćfinału. Już wówczas miały na koncie album z autorską muzyką („Pomiędzy chmurami”), która jak same twierdzą, była tylko wstępem do tego, co chciałyby prezentować jako artystki i songwriterki.

Chcąc nieco urozmaicić brzmienie, siostry zdecydowały się na współpracę z producentami muzycznymi. Konsekwencją tej decyzji jest album „Relacje”, zawierający jedenaście autorskich piosenek. Album prezentuje nie tylko akustyczne brzmienia, które przenoszą słuchacza w spokojne rejony introspekcji, ale także porywające slide’y gitarowe, które jak błyskawica przekazują energię życia. Album eksperymentuje wprowadzając nieco elektronicznego brzmienia, które sprawia, że serce bije szybciej. Płyta powstawała we współpracy z producentami muzycznymi Dawidem Korbaczyńskim i Piotrem Plutą odpowiedzialnymi za kompozycje zespołu Mikromusic, który jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych (laureaci Fryderyków, Festiwalu w Opolu, czy festiwalu TOPtrendy).

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA


28.01.2024 - godz. ?

DĄBROWA GÓRNICZA
-
32 FINAŁ - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Marzy Ci się pobyt w wyjątkowym miejscu, uroczysta kolacja przy świecach z niesamowitym klimatem, czy może kurs prawa jazdy kategorii B?

Zapraszamy na wielką licytację!
Widzimy się już 28 stycznia 2024 roku Fabryka Pełna Życia!

WSTĘP WOLNY


27.01.2024 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Wielka Gala Noworoczna 2024 - Koncert Wiedeński oraz Światowe Standardy Muzyki Rozrywkowej

27 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy Państwa w niezapomnianą, muzyczną podróż - Wielką Galę Noworoczną - Koncert Wiedeński oraz Światowe Standardy Muzyki Rozrywkowej.

Zapewniamy, że będzie to wyjątkowe przeżycie artystyczne, estetyczne i uczuciowe, wzbudzające zachwyt we wszystkich sferach zmysłów. Okrążymy razem kulę ziemską w towarzystwie najznamienitszych arii, duetów operetkowych, walców i polek - Johanna Straussa oraz światowych standardów muzyki rozrywkowej, piosenek musicalowych. Stany Zjednoczone, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Austria, Węgry, Francja, Polska to tylko niektóre miejsca na mapie naszej podróży…

Wykonawcami koncertu są znakomici artyści, którzy na scenach w kraju i za granicą zyskali aplauz i sympatię publiczności:

Monika Biederman–Pers (sopran) oraz Piotr Karzełek (baryton) tworzą jedyny w swoim rodzaju duet wokalno- taneczny –” DUO PERFORMANCE”.

Oboje są absolwentami Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.
Z niespotykaną muzykalnością, wdziękiem i urokiem potrafią zaczarować publiczność. Dzielenie się swoimi talentami daje im niezwykłą radość i satysfakcję.

Ewa Romaniak – aktorka i piosenkarka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Stworzyła blisko sto ról teatralnych zdobywając sobie przychylność widzów i krytyków. Tym razem wystąpi w roli konferansjerki, która nie tylko w wytworny sposób poprowadzi całość koncertu, ale i opowie zabawne anegdoty czy zaśpiewa dowcipne piosenki.

Orkiestra Symfoniczna Mieczysława Smydy – Arte Symfoniko, złożona z wybitnych instrumentalistów.

Tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęka z Krynicy Zdroju – ze wszech miar utalentowane artystki, które pod okiem choreografki i instruktorki tańca – Pani Małgorzaty Malczak potrafią wykreować na scenie niezwykłą aurę i niezapomniany nastrój.

Wyjątkowe doznania spotęgują olśniewające kreacje, piękne kostiumy, energetyczna choreografia, oprawa świetlna i multimedialna.

W programie koncertu wybrzmią m.in.:
- brawurowe czardasze, arie i duety operetkowe z "Księżniczki czardasza", "Wesołej Wdówki", "Hrabiny Maricy, "Balu w Savoyu" czy “Barona Cygańskiego”
- hity musicali "Skrzypek na dachu", "Upiór w operze", "My fair lady", "Deszczowa piosenka",
- przeboje światowej piosenki, jak „Hallelujah”,” O sole mio”,” Mambo italiano”, „Time to say goodbye” i inne.

To wszystko do usłyszenia i przeżycia już niebawem.
Pozwólcie się Państwo porwać do zaczarowanego świata muzyki i tańca.
Do zobaczenia!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST Agencja Artystyczna MUZA


26.01.2024 - godz. 18.00

MOPT
ul. 3 Maja
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
"Dwoje biednych Rumunów mówiących po Polsku" - spektakl Teatru TOF

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej oraz Teatr TOF zapraszają Państwa na spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" na podstawie dramatu autorstwa Doroty Masłowskiej, który odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18:00 w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Grono znajomych organizuje niewielką posiadówkę. Pośród rozmów, tańców i szerokopojętej zabawy, rodzi się pewien pomysł. Uczestnicy imprezy dają się ponieść swojej wyobraźni i fantazji, a ich koncepcje zdają się nie mieć końca...


26.01.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Niespodziewany powrót - spektakl

Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienity spektakl – to właśnie Niespodziewany powrót. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – na scenie Olbrychski i Karolak – to doskonała rozrywka teatralna dla wymagającej widowni. Zapraszamy o Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia już 26 stycznia o godz. 19:00.

W Niespodziewanym powrocie Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira.

Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą!

Ważną postacią jest zwłaszcza syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Tomasz Karolak. Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia!

Dokąd zabrną te wszystkie wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!

Obsada:
Daniel Olbrychski
Tomasz Karolak

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST ADRIA ART.


26.01.2024 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
FILIA nr 8
ul. Ofiar Katynia 93
DĄBROWA GÓRNICZA-
Klub Historyczny im. Jana Kmiotka "ECHO STRZEMIESZYC".

W ramach comiesięcznych spotkań miłośników historii zapraszamy Państwa na seans "DEFUM: Fabryka Pełna Wspomnień", film zrealizowany przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa przez Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Muzeum Miejskie Sztygarka.

Film opowiada historię dąbrowskiej fabryki obrabiarek z perspektywy ludzi, którzy tworzyli to wyjątkowe miejsce.

WSTĘP WOLNY


23.01.2024 - godz. 16.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA-
„Jasełka” w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej

23 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Górniczej.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA


21.01.2024 - godz. 16.00 i 18.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Karnawałowa prywatka dla babci i dziadka - koncert Mariusza Kalagi z zespołem

Jeśli chcielibyście Państwo mile spędzić czas i posłuchać melodyjnych piosenek, uśmiechnąć się słuchając inteligentnego humoru i zabawnych dialogów z publicznością, jednocześnie pośpiewać znane i lubiane szlagiery, zapraszamy Was do Pałacu Kultury Zagłębia 21 stycznia o 16:00 i 18:30 na koncert Karnawałowa prywatka dla babci i dziadka na którym wystąpi – Mariusz Kalaga z zespołem.

Znany piosenkarz z Dąbrowy Górniczej, wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Royem Orbisonem znad Wisły”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. „Wakacyjna Trasa Dwójki” TVP 2, „Festiwal Weselnych Przebojów” w TV POLSAT, w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” - Zbigniewa Górnego oraz w autorskim programie „Przebojowe Smaki Mariusza Kalagi” i „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.

Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej, „ciepłej” barwie, która jest niespotykaną często atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych. Gra znane przeboje i standarty muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, a także szlagierowe kompozycje „Jedna z gwiazd”, „Co tu jest grane?”, „Nie zapomnę tamtej nocy” czy „Już zamknąłem serca drzwi”.

Artysta, to klasa wokalna. Na swym koncie ma wiele niezapomnianych koncertów, jest osobowością sceniczną i jest niewątpliwie niepowtarzalny. Nie sposób go pomylić z jakimkolwiek innym wykonawcą. Artysta powtarza, że „muzyka jest dla niego wszystkim, pomaga wyrażać emocje, łączy ludzi, dotyka wszystkich aspektów jego życia oraz jest przekazem jego przeżyć i przemyśleń życiowych. Nie staram się być znanym, lecz staram się być kimś, kogo warto poznać”.


18.01.2024 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA

-
Wyprawy na krańce Ziemi… Andrzej Ciszewski

18 stycznia, o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Ciszewskim!

Andrzej Ciszewski – dr chemii, speleolog, odkrywca, członek The Explorers Club, jeden z najwybitniejszych speleologów świata. Jego pasją od ponad 30 lat jest alpinizm jaskiniowy i świat podziemny. Spenetrował setki jaskiń, uczestniczył w 100 wyprawach, kierował ponad osiemdziesięcioma. Poświęcił 20 lat na spenetrowanie i zdobycie najgłębszej jaskini świata w Alpach Austriackich. Za ustanowienie wraz z zespołem rekordu świata w głębokości wejścia do jaskini (1632 m) – w wyniku wieloletniej eksploracji systemu Lamprechtsofen – otrzymał KOLOSA. W sumie uczestniczył w eksploracji ok. 800 jaskiń. Członek honorowy Polskiego Związku Alpinizmu. Autor ponad 150 publikacji w pismach specjalistycznych krajowych i zagranicznych.


Powrót spotkań podróżniczych w Muzeum Miejskim SZTYGARKA

Szanowni Państwo.

Z ogromną radością informujemy Was, że trwający od 2010 roku cykl spotkań podróżniczych ”Wyprawy na Krańce Ziemi” powraca po pandemicznej, dwuletniej przerwie do życia….

Rozpoczynamy 18 stycznia 2024 o godzinie 17.00 spotkaniem z Andrzejem Ciszewskim, jedną z najwybitniejszych postaci międzynarodowego środowiska grotołazów i eksploratorów.

W tym dniu rozpoczniemy dziesiąta edycję “Wypraw na krańce Ziemi…”.

Nasza Podróżnicza Karawana toczyć się będzie dalej przez tropikalne lasy Kolumbii, bezkresne obszary krasowe Chin i Patagonii , Himalaje i afrykańską Saharę … Powędrujemy również przez Słowację, aż do Austriackich Alp.

Tradycyjnie już, Karawana prowadzona będzie przez Ludzi niezwykłych i barwnych, stanowiących przykład na to, że mieszanka odrobiny szaleństwa i pasji od wieków czyniła ludzi lepszymi i spełnionymi.

Wszyscy nasi Goście to osoby pełne wrażliwości, obdarzone doskonałym zmysłem fotografowania, świetni gawędziarze . Opowieść każdego z nich zasługuje na coś więcej niźli tylko… uwagę.

W marcu Karawanę poprowadzi przyjaciel naszego Muzeum, himalaista – Krzysztof Wielicki.

Tym razem w nieco innej narracji… Góry będą tylko tłem opowieści – najważniejsi będą Ludzie, z których niestety wielu w tych górach pozostało na zawsze…

Pełny program i terminy spotkań podróżniczych zamieścimy wkrótce na stronie i facebooku muzeum oraz w mediach społecznościowych .


18.01.2024 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA-
Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów ZSM im. M. Spisaka

18 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy na koncert noworoczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Wejściówki dostępne w siedzibie ZSM.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY


17.01.2024 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
JAK ZDOBYLIŚMY KILIMANDŻARO

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” i Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na spotkanie podróżnicze z Marcinem Bazylakiem (Prezydentem Dąbrowy Górniczej) oraz członkami ekspedycji, którzy opowiedzą o swojej wyprawie na Kilimandżaro.

Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) i będzie częścią cyklu "Zagłębiaka podróże małe i duże".

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/ , mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl lub pod nr tel. 32 639 03 01 (od pon. do pt. w godz. 8:00-15:30).

Biblioteka Główna MBP


17.01.2024 - godz. 17.00

SP29 - HALA SPORTOWA
ul. Morcinka 4
DĄBROWA GÓRNICZA-
harytatywny Koncert Noworoczny „Moja Dąbrowo…”

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Koncert Noworoczny „Moja Dąbrowo…”, który odbędzie się 17 stycznia 2024 r. w naszej szkole. Który współorganizujemy z Zespołem Szkoło-Przedszkolnym nr 2 w Dąbrowie Górniczej, Zespołem szkolno-przedszkolny nr 6 w Dąbrowie Górniczej i Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej - CKZiU Nowy Ekonomik

WSTĘP WOLNY


14.01.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Sławek Uniatowski - Wielki Błękit - koncert

14 stycznia o godz. 19:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Stanisław Uniatowski, w ramach trasy koncertowej ,,Wielki Błękit” - zapowiadającej nowy album artysty.

Trasa koncertowa „Wielki Błękit” zapowiadająca nowy album Sławka Uniatowskiego WIELKI BŁĘKIT to koleiny rozdział, inny niż debiutanckie "Metamorphosis". Na albumie znajdą się ballady nagrane w duchu lat 70 i 80, ale także utwory dynamiczne.

Na charakter albumu wpływ mieli najwybitniejsi producenci, zespoły muzyczne i muzycy tacy jak Quincy Jones, David Foster, Sting, Stevie Wonder, Simply Red, Sade, John Mayer, ale także Wojciech Karolak, Zbigniew Wodecki czy Skaldowie.

Wielki błękit to to, co nas otacza. To piękno, siła natury, ale także my, ludzie mający duży wpływ na to, jak potoczą się losy świata - Sławek Uniatowski.

W nowym albumie znalazło się 12 utworów w języku polskim i angielskim.

Wielki Błękit przeniesie nas w czasie do lat, gdzie muzyka i film były oknem na świat. Miłego odbioru i pięknych wspomnień!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA COPA


13.01.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Soyka Kwartet - koncert

13 stycznia o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Teatralnej w Pałacu Kultury Zagłębia na wyjątkowy koncert Stanisława Soyki z zespołem Soyka Kwartet.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował także muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z ostatniego albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Alle gro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Tym razem wystąpi z zespołem SOYKA KWARTET. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, syn Kuba na perkusji oraz Zbyszek Brysiak na perkusjonaliach. SOYKA KWARTET stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST UNIKULTURA


12.01.2024 - godz. 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
ŚPIEWOGRANIE W VILLA MODA

Zaplanuj sobie wieczór i bądź z nami.

Grać będziemy wspólnie lub indywidualnie - wszystkie formy muzykowania dozwolone - klimat wieczoru stworzymy razem.

Spotkanie jest otwarte, dostępne dla każdego, nie oczekujemy niczego poza chęcią uczestnictwa, czerpania przyjemności ze spotkania w gronie muzykujących amatorów i włączenia się w muzyczne śpiewogrania jeśli tylko masz na to ochotę.

Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych.

Każdy może zagrać, jeśli masz ochotę zaprezentować swoje utwory, daj nam wcześniej znać. Postaramy się zorganizować chwilę na występ.

Villa Moda ul. Kościuszki 4B Dąbrowa Górnicza - jak zwykle


12.01.2024 - godz. 17.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice-
Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć

12 stycznia o godz. 17:30 zapraszamy serdecznie do Domu Kultury Ząbkowice, gdzie w noworocznym koncercie wystąpią uczestnicy zajęć muzycznych Domu Kultury Ząbkowice.

W trakcie koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.IMPREZA BILETOWANA


07.01.2024 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kolędy, pastorałki i nie tylko - koncert charytatywny orkiestry Maxime

W imieniu Stowarzyszenia Maxime oraz Pałacu Kultury Zagłębia, zapraszamy na specjalny koncert charytatywny Kolędy, pastorałki i nie tylko, który odbędzie się 7 stycznia o 17:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Wystąpi Orkiestra Maxime!

Orkiestra symfoniczna wraz z wokalistami wykona znane kolędy, pastorałki, a także znane wszystkim utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej m.in. utwory Vivaldiego, Moniuszki czy zespołu Czerwone Gitary! Będzie to trzecia edycja koncertu, którego celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Animo, działającego na rzecz zdrowia psychicznego młodzieży. Zbiórka odbędzie się na zasadach loterii, która zostanie przeprowadzona podczas koncertu. Dochód ze sprzedaży losów zostanie w pełni przekazany w/w stowarzyszeniu.

Spotkajmy się , by poprzez muzykę uczynić trochę dobra!

Bilety do odbioru w punkcie informacyjnym Pałacu Kultury Zagłębia od 11 grudnia br.


07.01.2024 - godz. 17.00

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
ul. Kryniczna 2
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
KONCERT NOWOROCZNY OSP KGM I CHÓR SZKOLNY
06.01.2024 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
SOUL - Monika Urlik & big band - koncert

Już 6 stycznia 2024 o godzinie 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia niezwykły koncert w rytmie SOUL, na który zaprasza niesamowita wokalistka Monika Urlik z Big Bandem!

Nina Simone, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Earth, Wind & Fire, Whitney Houston - oni wszyscy uchodzą za największych w historii muzyki a łączy ich styl na polu którego zbudowali swoją wielkość - SOUL. Koncert pt. SOUL to barwny wieczór z przebojami rozsławionymi przez divy, gwiazdy soulu i R&B. To także muzyczny hołd i wspomnienie Królowej Soulu: Arethy Franklin.
W ekscytującą podróż w świat muzyki SOUL zabierze Was wspaniała, charyzmatyczna, obdarzona zjawiskowym głosem i wrażliwością – Monika URLIK.

Na scenie artystce towarzyszyć będzie 16-osobowa orkiestra Q-Artist Big Band p/k Lechosława Nowaka. W koncercie usłyszymy najpiękniejsze, niezapomniane i ponadczasowe przeboje w nowych, ciekawych aranżacjach, stylowych interpretacjach.

Przygotujcie się na dużą dawkę pozytywnej energii, pięknych emocji i wzruszeń.

Monika Urlik wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny, kompozytorka, a także autorka tekstów. W swojej muzyce łączy soul, R&B i pop.
Wielokrotna uczestniczka muzycznych show The Voice Of Poland, Bitwa na Głosy oraz Festiwalu w Opolu, Top Trendy w Sopocie, Pepsi Vena Festiwal. W 2014 r. wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Nie wie nikt. Wyrazisty głos, niezwykły talent i wrażliwość...

Lechosław Nowak trębacz, dyrygent,25 lat zawodowo związany z Filharmonią Kaliską i jej orkiestrą. Inicjator i lider Q-Artist Big Band. Dyrygent i edukator muzyczny współpracujący z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Częstochowską, Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. W. Kilara w Słupsku oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST GOLDENEARS EVENTS

aktualizacja: wtorek, 16 lipiec 2024.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZˇTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wył±cznie za zezwoleniem autora.
Zebrał i opracował: DARIUSZ NOWAK (
nddg ).