CO GDZIE KIEDY - KULTURA i NAUKA


..
.....
....*


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA
Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


.
.
_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


(KONCERTY, SPOTKANIA, ODCZYTY, KONKURSY, IMPREZY PLENEROWE ITP)


23.05.2022 - godz. 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
BOND in concert - największe przeboje z filmów o Jamesie Bondzie"BOND in concert", czyli największe przeboje z filmów o Jamesie Bondzie w wykonaniu znakomitych brytyjskich artystów. Niezwykła muzyczna podróż śladami najbardziej znanego agenta na świecie, 007 – Jamesa Bonda w wykonaniu znakomitych artystów z Wielkiej Brytanii w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości! Koncert odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia 22 maja o godz. 19:30 w Sali Teatralnej.

Nazywa się Bond. James Bond. Od ponad 50 lat ratuje świat przed upadkiem, zawsze w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości. Jego znakiem rozpoznawczym są szybkie samochody, piękne kobiety, martini z wódką – wstrząśnięte, niemieszane – oraz znakomity gust muzyczny. Agentowi 007 towarzyszą zawsze najlepsi muzycy, a utwory i tematy przewodnie kolejnych filmów z przygodami Bonda błyskawicznie wchodzą do kanonu światowej muzyki, nie tylko filmowej.

"BOND in Concert" to absolutnie wyjątkowy spektakl, podczas którego znakomici wokaliści wraz z zespołem instrumentalnym prezentują publiczności ikoniczne utwory z filmów o przygodach Agenta 007. Brytyjska formacja muzyczna Session One oraz wyśmienici wokaliści zabierają publiczność w podróż tropem najsłynniejszego szpiega wszech czasów. Widzowie usłyszą wykonania wszystkich najpopularniejszych utworów ilustrujących przygody Bonda. Brawurowe wykonania legendarnych czołówek, w tym oczywiście tej najważniejszej, skomponowanej przez Johna Barry’ego i Monty’ego Normana do "Doktora No", dopełnione będą przez utwory skomponowane do najpopularniejszych z 25 filmów z super agentem w roli głównej. Usłyszymy zachwycające "Goldfinger" oraz "Diamonds are forever" Shirley Bassey, ze sceny zabrzmią także ikoniczne utwory "Golden Eye" Tiny Tuner z filmu pod tym samym tytułem, "A View To Kill" Duran Duran z produkcji "Zabójczy widok", "Nobody Does It Better" Carly Simon ze "Szpieg, który mnie kochał", "Live and Let Die" Paula McCartney’a & Wings z "Żyj i pozwól umrzeć", "Thunderball" Toma Jonesa z "Operacji Piorun", "Tomorrow Never Dies" Sheryl Crow z "Jutro nie umiera nigdy", "Another Way to Die" Jacka White’a i Alicii Keys z "007 Quantum of Solace" czy nagrodzone Oscarami utwory "Skyfall" Adele i "Writings On The Wall" Sama Smitha.

Formacja Session One znana jest z angielskiego show "Strictly Come Dancing", który był prekursorem popularnego programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami". W skład 10-osobowego zespołu wchodzą: sekcja rytmiczna, instrumenty klawiszowe, kwartet smyczkowy i fortepian. Session One występowali na całym świecie u boku takich gwiazd jak Joss Stone, Jason Donovan, Beverley Knight, Kasabian, Martha Reeves, Happy Mondays, Kelis czy Skunk Anansie.

"Nie czas umierać" – 25. film o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda w reżyserii Cary'ego Joji Fukunagi miał ostatecznie swoją premierę w 2021 roku. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, a piosenkę tytułową "No Time To Die" wykonała Billie Eilish. W rolę agenta 007 piąty (i ostatni) raz wcielił się znakomity Daniel Craig.

ORGANIZATOR
Good Walk Sp. z o.o.
ul. Dzielna 60, 01-029 Warszawa
info@goodwalk.pl


24.05.2022 - godz. 17.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Między Pokoleniami - młodzi i działanie - Forum Przyszłości KulturyWe wtorek - 24 maja o 17:30 - w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się wydarzenie Między Pokoleniami - młodzi i działanie w ramach Forum Przyszłości Kultury we współpracy z Teatrem Powszechnym.

Nie działamy w próżni – przed nami pokolenia naszych rodziców i dziadków były zaangażowane, i ciągle są, w różne działania społeczne. Część z tych działań jest nam bliska, część mniej, a o jeszcze innych nie wiemy nic. Chcemy spotkać się w miejscu, w którym każda i każdy z nas jest w coś zaangażowany, ponieważ dąży do (różnie rozumianej) zmiany; ponieważ któryś z elementów życia społecznego jest dla niej/niego istotny. Ten lokalny aktywizm nierzadko ma większy wpływ na sprawy regionu niż „wielka polityka” w Warszawie, a sprawy o mniejszym zasięgu, często przekładają się na nasz światopogląd i determinują życiowe decyzje.

Gdzie, jeśli w ogóle, mogą spotkać się różne perspektywy i pokolenia społecznego aktywizmu i jaki efekt może przynieść takie spotkanie? Czy możliwy jest intersekcjonalny sojusz w obronie życia na Ziemi lub praw człowieka, a jeśli tak, to jakie istnieje ryzyko związane z tak szeroko zarysowanym frontem? Tym wydarzeniem chcemy rozbudzić dyskusje dotyczące powyższych kwestii i otworzyć dialog dotyczący granic, połączeń czy cięć w zróżnicowanej tkance jaką jest społeczne zaangażowanie oraz oddolny aktywizm, skupiające już nie tylko pewne grupy czy subkultury, ale i całe pokolenie.

W ramach wydarzenia zostanie zorganizowana Żywa Biblioteka – osoby-książki z różnych grup wiekowych i z różną historią zaangażowania będą opowiadały o swojej działalności i poglądach. Później dyskusja moderowana.

Harmonogram wydarzenia:

g. 17:30 Żywa Biblioteka (Hol I Piętro PKZ)
Osoby-książki z różnych grup wiekowych opowiedzą o swojej historii i doświadczeniach

Goście:
- Mateusz Ligenza
- Wiktoria Grelewicz
- Michał Syska
- Karol Maszczyk
- Halina Sobańska
- Robert Hojda
- Wiktoria Debabowa
- Łukasz Baruch
- Ewa Pawik
- Robert Strzała

g. 19:00 Dyskusja moderowana (Scena PKZ)

Prowadzenie: Zuza Karcz i Sebastian Słowiński

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY


24.05.2022 - godz. 19.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Stand-up |Dąbrowa Górnicza| Wojciech Pięta, Przemek Grajny i Piotr PrzytułaJuż 24 maja zapraszamy na komediowy wieczór. Wystąpią przed Wami:

Wojtek Pięta
Na scenie od lat, jeden z pionierów stand-upu krakowskiego, filar ekipy Comedy Lab a przede wszystkim dobry ziomek, na którego można zawsze liczyć. O tych i innych aspektach swojej natury opowie w ramach nowego programu "Zrzutka na alimenty". Dowiecie się między innymi o trudnej tranzycji ze stanu kawalerskiego do stanu żonatego, a wyjątkowa sceniczna energia Wojtka zapewni Wam niezapomniane wrażenia.

Przemek Grajny
Człowiek wielu talentów, który próbował już prawie wszystkiego. Gdyby mu wszystko wychodziło, stałby się Ryanem Goslingiem południowej Polski. Na scenie od 2019 roku, jak sam stwierdza "najgorsze jest pierwsze osiem lat". Nie licząc open-mica nagranego butelką po Bystrzance, debiutował w sieci programem "Homme fatale", który zebrał doskonałe recenzje oraz dwie gwiazdki Dębicy. Wystąpił w 1 z 10, kandydował do rady powiatu, napisał dwie książki, latał na smokach. Ale to jest "ani w imię ojca", perspektywy są szersze. Zapraszam, będzie świetnie!

Piotr Przytuła
Pochodzący z Sosnowca facet po trzydziestce. Podobno kiedyś trenował boks, ale częściej widziano potwora z Loch Ness niż jego sierpowy. Na swoim ostatnim turnieju przegrał z wolnym losem. Teraz los skierował go do komedii, gdzie idzie mu coraz lepiej. Na scenie raz wulkan energii, raz spokojne fale Dunaju. Nigdy nie wiesz, czym Cię zaskoczy. Organizator wydarzeń komediowych, komik, konferansjer, akrobata. Po prostu Przytuła. Piotr Przytuła.


27-29.05.2022

Fabryka Pełna Życia
scena przy plaży Pogorii 3
scena w Parku Zielona
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkajmy się – koncertowo – w Dąbrowie Górniczej!Zapraszamy na koncertowy weekend w dąbrowskich plenerach: Fabryka Pełna Życia, scena przy plaży Pogorii 3 oraz w Parku Zielona. Będzie hip-hopowo, folkowo, elektronicznie i alternatywnie, bez nadęcia, ale dęto.

To zapowiedź koncertowego lata, na które złożą się popularne cykle muzyczne: „Muzyka nad wodą”, „W Zieloną gramy, „Muzyczne parkowe niedziele”, „Klasyka w Fabryce” czy słynne już w regionie fabryczne DJ sety. A wszystko to zakończone wielkim finałem 3 września, kiedy przy plaży na Pogorii III zagra – Kruk z Wojtkiem Cugowskim oraz KULT.

przygotowanych przez Pałac Kultury Zagłębia (na Placu Wolności) i bawialnię Bohomaz (w FPŻ). W ten weekend otworzymy również w FPŻ Punkt Widokowy – pierwszy taki w Polsce. Miejsce, z którego nie obserwuje się przestrzeni wokół, ale piękne poprzemysłowe wnętrza dawnych zakładów produkcji obrabiarek w Dąbrowie Górniczej.


27.05.2022

Fabryka Pełna Życia
scena przy plaży Pogorii 3
scena w Parku Zielona
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkajmy się – koncertowo – w Dąbrowie Górniczej!

Fabryka Pełna Życia

g. 18.00

Na scenie FPŻ będzie lokalnie i hip-hopowo! Wystąpią najbardziej znani dąbrowscy artyści, a gwiazdą wieczoru będzie jedyny w swoim rodzaju Bas Tajpan.

g. 18:00 Skład Psycho G / PP100F

Psycho G – założyciel Popro100flow, tworzący muzykę w klimacie psycho rap / horrorcor’e. Przygodę z muzyką rozpoczął w roku 2002. Jego orginalne flow i teksty zachowane są w mocno metaforycznej stylistyce. Kolaboracje muzyczne to efekt ciekawych projektów m.in. ze składem Dźwięku Struktura, CNT czy Bas Tajpanem. W latach 2010 wspólnie ze składem PP100F nakładem Profitto Group wydana została EP Popro100flow, utwory „Taki jestem”, „Meksyk”, „Chillout” czy „Czarny Anioł” to idealne połączenie tworzące niespotykany muzyczny warsztat wokalny. Obecnie Psycho G pracuje nad solowym projektem.

g. 19:00 Kłak/Szah

Kłak – pochodzący z Będzina wykonawca muzyki rap. Na swoim koncie ma dwa mixtapy: „Epizod Pierwszy Mixtape” oraz nagrany we współpracy z DJ Simple „Beton Mixtape”. W 2019 r. nakładem Slavic Rasta Label ukazał się jego ostatni projekt „Jakub Ka EP”, za którego produkcję odpowiada @atutowy. Zagrał ponad 100 koncertów na terenie całej Polski, zarówno jako artysta solowy, członek duetu Kłak & Szah, a także jako hypeman Bas Tajpana.

Szah – pochodzący z Będzina tekściarz/raper. Entuzjasta kultury hip-hip i szeroko pojętej kultury miejskiej. Od przeszło dekady związany na stałe z Warszawą.

g. 20:00 Bas Tajpan

Bas Tajpana nie trzeba nikomu przedstawiać! Dąbrowianin, wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae, hip-hopu i raggamuffin. Damian Krępa znany jest m.in. z występów w takich zespołach jak: 13 Chilli Pół Fuksa, HaiHaieR, Mustafarai oraz Ushat Sound System. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

g. 21:15 Atutowy + DJ Simple

Atutowy – producent, który w swoim dorobku muzycznym ma współpracę z zespołem OIO, Taco Hemingwayem, Miłym ATZ, Ochmanem czy Ten Typ Mesem. W zeszłorocznych Popkillerach zdobył nagrodę dla najlepszego producenta.

Po koncertach zapraszamy na dj set!


28.05.2022

Fabryka Pełna Życia
scena przy plaży Pogorii 3
scena w Parku Zielona
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkajmy się – koncertowo – w Dąbrowie Górniczej!

Fabryka Pełna Życia

g. 9:00-12:00 Śniadanie na trawie z muzyką na żywo

Wspólnie z lokalnymi gastronomami działającymi na co dzień w Strefie Smaku, Fabryka Pełna Życia przygotowuje wyjątkowe śniadanie na trawie. W godzinach dopołudniowych będzie można spróbować ciekawych przysmaków przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i rekreacyjnych. W menu nie zabraknie klasycznych dań śniadaniowych oraz takich, które można będzie spróbować po raz pierwszy. Wyjątkową atmosferę umili nam muzyka na żywo w wykonaniu didżeja.

g. 11:30-12:30 Warsztaty dla dzieci

Warsztaty artystyczne dla dzieci realizowane z dąbrowską Bawialnią Bohomaz, specjalizującą się w edukacji i zabawach Montessori. Tematem przewodnim będzie plastyka ekspresywna, pozwalająca rozwijać motorykę uwolnić emocje i twórczy potencjał oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

g. 10:00-18:00 Fabryka Pełna Historii – otwarcie punktu widokowego

To będzie pierwszy taki punkt widokowy w Polsce. Miejsce, z którego nie obserwuje się przestrzeni wokół, ale piękne poprzemysłowe wnętrza dawnych zakładów produkcji obrabiarek w Dąbrowie Górniczej. Na pierwszą wystawę czasową w przestrzeniach Punktu Widokowego składają się wielkoformatowe zdjęcia pokazujące, jak kiedyś wyglądała praca w dąbrowskiej fabryce obrabiarek. Można na nich zobaczyć piękne wnętrza hal, pracujące maszyny i ludzi, którzy przez lata tworzyli to miejsce. Całość będzie odpowiednio zaaranżowana i oświetlona.

W ten sposób przywracamy wspomnienia z czasów przemysłowej świetności dąbrowskiej fabryki i dajemy drugie życie przestrzeni, która czeka na swoją wielką szansę. Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

g. 20:00-00:00 Dj set MC Jacob A, Miqro i KOMX (Mała Scena Fabryki)

MC Jacob A – wokalista, kompozytor, twórca tekstów, współpracujący z najlepszymi artystami muzyki elektronicznej, house, progressive, electropop, a także jazzu i soulu. Uczestnik takich festiwali jak Sunrise Festival, Big Boat Party, Orcheston, Global Gathering, Godskitchen, Electrocity. Oprócz Polski, bywał w wielu krajach Europy takich jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Grecja. Kilkukrotnie wystąpił także poza Europą, między innymi na Tajwanie.

Miqro – w latach 90-tych koneser czarnej płyty, a także mistrz winylowej magii. Dziś prekursor nowinek technicznych prezentowanych podczas występów. Promotor nieśmiertelnego „HOUSE MUSIC” w całym kraju, „sprzeciwia się” nieustającym ewolucjom muzyki tanecznej. W swoich setach prezentuje mistrzowski sposób miksowania, a dzięki temu wydobywa ukrytą energię i piękno muzyki House. Determinacja oraz ciągłe pogłębianie umiejętności, pozwoliło mu osiągnąć pozycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów w Polsce. Oficjalnie uznany rezydentem Sunrise Festival Afterparty na plaży w Kołobrzegu.

KOMX – DJ ze Śląska, który za dekami pierwsze kroki stawiał w 2010 roku. Przez lata zwiedził wiele klubów i plenerów głównie na mapie Śląska, gdzie grał m.in. z takimi jak: Deas, Siasia, Ayako Mori, Hellboy, czy Peter Fern. Widziany w różnych odsłonach, od progresywnych płynących fraz, do cięższego techno w szybszym tempie. Głownie jednak selekcja w setach opiera się o tętniące pozytywną energią housowe i tech-houseowe brzmienia w których się lubuje i z nimi się utożsamia, nie dając stać w miejscu podczas jego setów.

Pogoria III – koncerty

g. 16:00 Miejska Orkiestra Dęta

Ulubieni dąbrowscy muzycy zagrają tym razem repertuar znanych artystów muzyki rozrywkowej polskiej i zagranicznej.

Dla tych którzy tego jeszcze nie wiedzą – Miejska Orkiestra Dęta powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45 muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

g. 17.50 Maja Cembrzyńska – finalistka V edycji The Voice Kids

Maja pierwsze sukcesy wokalne odniosła jako pięciolatka, wygrywając wokalny konkurs piosenki przedszkolaka. Maja nie wyobraża sobie życia bez muzyki, oprócz śpiewu gra również na pianinie i marzy o perkusji. Kocha śpiewać i robi to każdego dnia! W programie The Voice Kids rozwijała swoje umiejętności w drużynie Tomsona i Barona z zespołu Afromental.

g. 18:20 Gabi Foksa

Wokalistka, multiinstrumentalistka oraz autorka tekstów pochodząca z Zagłębia. Gabrysia jest 24-krotną laureatką ogólnopolskich konkursów wokalnych. Młoda artystka w 2021 r. wydała EPkę „Szarada”. Na stałe współpracuje z dąbrowskim MOPT.

g. 19.30 Funkylogic

Zespół powstał w 2014 r., kiedy to gitarzysta i kompozytor Artur Szmer zaprosił do współpracy „siedmioro wspaniałych” tworząc pierwszy skład zespołu oscylującego wokół muzyki akustycznej, soul, funky. Na początku 2016 r. zagłębiowska grupa wydała singiel „Cicho”, do którego powstał również teledysk. Niedługo po premierze zespół zawiesił działalność na trzy lata. W 2019 r. Funkylogic powrócił w nowym składzie z żywiołową wokalistką Weroniką Skalską na froncie.

Plac Wolności

g. 15.00–18.00

Miasteczko warsztatowe

Zaczarowane Miasteczko Kreatywne to przestrzeń dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice będą mogli przenieść się w magiczny świat warsztatów artystycznych. Zbudujemy zaczarowane miasto, zrobimy Księgę zaklęć, Zaczarowaną manierkę, namalujemy duże obrazy metodą puringu. Nie zabraknie świecących slimów, żelatynowych grafik oraz czarodziejskich wełnianych obrazów. Będzie bańkowo, balonowo, kolorowo.


29.05.2022

Fabryka Pełna Życia
scena przy plaży Pogorii 3
scena w Parku Zielona
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkajmy się – koncertowo – w Dąbrowie Górniczej!

Park Hallera

g. 10:00

Bieg Skrzata – dla dzieci do 13. roku życia. Bieg na dystansie od 200 do 600 m z wieloma atrakcjami i niespodziankami. Chętnych na bieg zapisujemy już od godziny 9:00, a startujemy o godzinie 10:00.

Fabryka Pełna Życia

10:00-11:00 Joga na trawie

Wspólnie z Chatą Jogi, partnerem cyklu działań rekreacyjnych, w każdą niedzielę do końca sierpnia spotykamy się na fabrycznej łące (w razie niepogody w Warsztacie) na zajęciach jogi przeznaczonych dla różnych grup odbiorców.

g. 19:00-21:00 Klasyka w Fabryce

Wspólnie z zespołem Dombrova Piano Duo Fabryka Pełna Życia otwiera cykl koncertów muzyki klasycznej, które odbywać się będą w strefie letniej FPŻ.

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej. Okres dalszej edukacji muzycznej, to współpraca obydwu muzyków z mgr Marią Zegalską. Rozpoczynając studia, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. Józefem Stomplem, dr hab. Magdaleną Lisak, dr Piotrem Sałajczykiem. Krzysztof Włodarczyk natomiast z prof. Zbigniewem Raubo, Piotrem Banasikiem oraz Łukaszem Trepczyńskim.
Park Zielona

g. 16.30 – wręczenie nagród w konkursie British School

Koncerty:

g. 16.45 Koncert „Dotyk dźwięku”

Koncert Piosenki Niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku” wraca na dąbrowską scenę po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Wydarzenie, którego pomysłodawcami są Małgorzata Gębczyńska i Łukasz Baruch (dąbrowski wokalista, animator kultury i działacz społeczny) jest stałym punktem programu artystycznego Dąbrowy Górniczej już od 2008 roku. Tegoroczna – XIII edycja cieszącego się popularnością wśród dąbrowskiej (i nie tylko) publiczności prestiżowego przedsięwzięcia rozbrzmiewać będzie w rytmie przebojów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wszystkie utwory zaaranżuje zespół muzyczny ECHOTOWN akompaniujący artystom. Gościem specjalnym wydarzenia będzie ukraińska grupa wokalna z Charkowa.

g. 18.30 Wowakin + warsztaty taneczne

To trójka młodych ludzi, którzy mieszkają w mieście, ale zakochali się w surowej muzyce mieszkańców wsi i stali się wirtuozami muzyki w starym stylu. Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak prowadzą instrumentalno-wokalny flirt pełen pasji, improwizacji i zaskakujących pomysłów.

Wowakin tworzy w nurcie muzyki korzeni, na pograniczu tradycji, folku i improwizacji. Specjalizuje się w interpretacjach muzyki tradycyjnej. Jest znany wśród wielbicieli tańca. Repertuar czerpie z bogatych muzycznie regionów Polski: Radomszczyzny, Mazowsza, Kujaw, Podlasia. Trio tworzy muzykę akustyczną, wirtuozersko używając instrumentarium typowego dla muzyki tradycyjnej. Słychać w ich muzyce skrzypce, harmonię trzyrzędową, bęben, cymbały, basy. Muzycy podejmują dialog z tradycją i eksperymentują, nie stroniąc od zabaw muzycznych i improwizacji. Stąd pojawiające się w wielu utworach zaskakujące instrumenty- kalimba i banjolele. W repertuarze mają pieśni liryczne, obrzędowe i przyśpiewki, kujawiaki, mazurki, oberki i polki. Ich muzyka odznacza się wigorem, energią, a z drugiej strony liryzmem i delikatnością. Koncert poprzedzą warsztaty tańca tradycyjnego.

g. 20.00 Bubliczki

Siedmioosobowa grupa hulaszczo-muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. W swojej muzyce mieszają bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę, śpiewając po kaszubsku i polsku. Obecni na największych scenach World Music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego rytmu. Panowie mają na koncie trzy długogrające krążki, z których drugi – „Trubalkan” – otrzymał III nagrodę Folkowego Fonogramu Roku. Koncerty to prawdziwy żywioł Bubliczek. Wieść o energetycznych występach przekroczyła już granice naszego kraju i zaowocowała regularnymi seriami koncertów poza nimi – we Francji, na Węgrzech, w Niemczech i Izraelu. Bubliczki w tym roku obchodza? X-lecie swojej działalnos´ci muzycznej. Zespo´ł nie zwalnia tempa i pracuje obecnie nad materiałem na czwarty, studyjny album.


30.05.2022 - godz. 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Wieczorek pożegnalny - francuska komedia ze smakiemCo zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację?

To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa.

Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu…

Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.

Obsada:
Katarzyna Skrzynecka
Janusz Chabior
Piotr Gąsowski

Reżyseria:
Tomasz Dutkiewicz

Czas trwania:
1 godz. 45 min


03.06.2022 - godz. 8.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Ze Sztuką do Młodzieży - Festiwal Teatralny3 czerwca w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się Festiwal Teatralny Ze Sztuką do Młodzieży! Festiwal będzie składał się z przeglądu teatralnego oraz teatralnej parady ulicami naszego miasta! Wydarzenie organizowane jest na scenach Sali Teatralnej oraz Piwnicy Teatralnej PKZ przez Szkole Koło Teatralne Adamantem z I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia!

Głównym celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego kół teatralnych działających w szkołach i ośrodkach kultury w Dąbrowie Górniczej, promowanie działań teatralnych oraz ukwazanie ich jako atrakcyjnych zajęć dla młodzieży. Dodatkowym założeniem festiwalu jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej pomiędzy szkołami i ośrodkami kultury.

Harmonogram festiwalu:

* godz. 8:00 – Rozpoczęcie przeglądu teatralnego;
* godz. 13:00 – Parada teatralna ulicami Dąbrowy Górniczej.

W festiwalu Ze Sztuką do Młodzieży może brać udział młodzież – począwszy na uczniów 6. klasy podstawowej, aż po klasy maturalne – a także uczniowskie koła teatralne i grupy działające przy instytucjach kultury. Każdy zakwalifikowana do przeglądu grupa teatralna otrzyma 500 zł na rozwój własnych działań!

Zgłoszenia przyjmowane są od 8 kwietnia pod adresem e-mail: skt.adamantem@gmail.com
Więcej informacji w REGULAMINIE. Liczba miejsc ograniczona.

Środki przeznaczone na realizację Festiwalu Teatralnego pochodzą z I Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych i Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Operatorem wydarzenia jest Fundacja Godne Życie.


04.06.2022 - godz. 10.00

Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
ul. Ludowa
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

.
Dzień Dziecka z DWSStowarzyszenie Dąbrowska Wspólnota Samorządowa zaprasza wszystkie dzieci na Dzień Dziecka dnia 04.06.2022 r. na plac przy Parafii M.M.Kolbego na Mydlicach. Zapewniamy liczne zabawy i dużo atrakcji. Edward Bober


04.06.2022 - godz. 16.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DˇBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Cyrk Partolini (kabaretowe show dla dzieci)Półfinaliści programu "Mam Talent" zapraszają!

Cyrk Partolini pełny jest humoru, muzyki, wspaniałych rekwizytów i kostiumów.

Przez ponad godzinę młody widz zapozna się nie tylko ze sztuka sceniczną, ale też doświadczy pełnowartościowej zabawy z elementami interaktywnymi. Nie zapominamy także o tym, co najważniejsze - o nauce przez zabawę. Rodzina Partolini przygotowała dla Was wspólny czas pełny szalonej zabawy!

Tutaj nie jest jak w normalnym cyrku. Tutaj nie wszystko się może udać.

Tylko w Cyrku Partolini takie rzeczy są możliwe!


04.06.2022 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Pinokio - Duża Scena Mały Widz4 czerwca o 17:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się spektakl Pinokio w ramach cyklu teatralnego dla dzieci Duża Scena Mały Widz, w wykoaniu aktorów Teatru Rabcio z Rabki Zdroju.

Drewniany pajac, który stał się człowiekiem, skończył 131 lat! Urodził się we Włoszech i mimo wieku wciąż jest młody, wciąż niepoprawny, przyciągający widzów oraz czytelników. „Pinokio” to jedna z najbardziej znanych powieści dla dzieci, która kształtuje wyobraźnię dzieci i jest źródłem wielu inspiracji teatralnych i literackich. Większość dzieci zna opowieść o Pinokiu, szeptaną przez rodziców „do poduszki”. Być może śniły o wspaniałych i niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach, w których igrało się ze śmiercią, ale też o tych dziecięcych, wiodących do Krainy Zabawek pokusach i pragnieniach. Pewnie też każdy dorosły człowiek w zakamarkach swej pamięci zachowuje chociażby fragment niezwykłych losów wymyślonych przez Carla Collodiego.

„Pinokio” to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet będąc nimi – można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec? Inscenizacja włącza opowieść o drewnianej lalce w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących komediantów. To oni tworzą niepowtarzalną aurę i grupę aktorską niemalże z Cirque du Soleil, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatralny wóz w Kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, Cyrk, Wesołe Miasteczko.

Pinokio jest moralitetem i współczesnym Odyseuszem, który szuka w podróży własnej drogi, a dobra wróżka niby Anioł chroni chłopca . Pinokio żądny jest poznania świata, chętnie podejmuje ryzykowne i bezmyślne decyzje. Cierpi za każdym razem. Sztuka odwołuje się do wyobraźni współczesnego widza. Z jednej strony wejście w życie młodego, nieukształtowanego człowieka, z drugiej poważny temat odpowiedzialności i dojrzewania.

Adaptacja, reżyseria – Jarosław Antoniuk
Scenografia – Ewa Farkašová
Muzyka - Bogdan Szczepański
Asystent reżysera - Piotr Serafin

Obsada:

Pinokio - Krystyna Kachel
Wróżka, Przechodzień II - Ewelina Klocek
Kolombina, Lis - Agnieszka Kwiatkowska
Arlekin, Kot, Knot - Karol Krzystanek
Ogniojad, Gospodarz - Łukasz Łęcki
Dżepetto, Przechodzień I - Piotr Serafin


06.06.2022 - godz. 17.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Nerwica Natręctw - spektakl teatralny6 czerwca o 17:30 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy spektakl Nerwica Natręctw.

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. Nerwica natręctw to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.

W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!

Obsada:

Karolina Sawka
Jowita Budnik
Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz/Małgorzata Rudzka
Artur Barciś/Andrzej Zieliński
Zdzisław Wardejn
Rafał Królikowski/Kamil Kula

Spektakl dla widzów pełnoletnich.


11.06.2022 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Szalone nożyczki - spektaklSpektakl "Szalone nożyczki" obędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia 11.06.2022 o godz. 16:00.

Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się całą plejadą charakterów, dochodzi do morderstwa – właścicielka lokalu nie żyje. W salonie przebywa inspektor policji, który zamyka salon i rozpoczyna śledztwo, a jego świadkami zostają - UWAGA! - WIDZOWIE! Właśnie ich spostrzeżenia i decyzje związane z bohaterami wpłyną na ostateczne zakończenie sprawy. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i uwielbiany przez Publikę całego świata!

"Szalone nożyczki" to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Łączy nas miłość do teatru oraz wysoka klasa podejmowanych zadań. Zależy nam, aby powstający spektakl był na rynku teatralnym absolutnym "Top of the Top"!

Punktem wyjścia dla naszego projektu jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. "Szalone nożyczki". Utwór ten grany jest w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad pięćdziesięciu lat. Nie bez powodu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa!

Obsada:

Dominik Kowalewski - Krzysztof Ibisz/Lesław Żurek
Barbara Markowska - Dominika Gwit
Antoni Wzięty - Leszek Stanek
Michał Tomasiak - Maciej Wilewski
Edward Wurzel - Alan Andersz
Pani Dąbek - Urszula Dębska/ Joanna Kupińska

ORGANIZATOR
TOMMA Tomasz Marcin Majczak
tomaszmarcinmajczak@gmail.com
603 410 411


12.06.2022 - godz. 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert Edyty Geppert4 lutego o 19:30 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi jedyna i wyjątkowa Edyta Geppert!

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Organizator:
Scena Konesera Sp. z o.o.
biuro@scenakonesera.pl


24.06.2022 - godz. 19.00

MOPT
ul. 3-Maja 30
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
20-LECIE SCENY TEATRU ELSYNOR
"TOAST" Bogusława SchaefferaTeatr "Elsynor" rozpoczął realizację projektu finansowanego przez UM w Dąbrowie Górniczej.


02.07.2022 - godz. 08.00

MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza
ul. Zakawie 53
DĄBROWA GÓRNICZA - LipówkaWSTĘP WOLNY

-
DNI OTWARTE ArcelorMittal PolandPo dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, ponownie otwieramy bramy naszych zakładów dla zwiedzających.

W ramach Dni Otwartych będzie można odwiedzić zakłady w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Świętochłowicach oraz Sosnowcu. Zapisy startują 20 maja na narodzinystali.pl!

Liczba miejsc ograniczona!
Udział w wydarzeniu bezpłatny.
Zapraszamy


15.07.2022 - godz. 19.00

PARK "PODLESIE"
ul. Podlesie
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Muzyczna podróż z AGĄ B. i jej zespołem
Tribute to MAANAMZapraszamy w muzyczną podróż z AGĄ B. i jej zespołem – usłyszycie największe przeboje grupy MAANAM!!!

AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!

Towarzyszą jej wyjątkowi muzycy:
MIŁOSZ PONIKIEWICZ – piano
JANUSZ GOLEC – gitara
MAREK KOPECKI – gitara basowa
MICHAŁ DZIEWIŃSKI – perkusja

Podczas koncertu usłyszeć można m. in.:
Szał niebieskich ciał
Boskie Buenos
Kocham cię Kochanie moje
Szare miraże
Cykady
Krakowski spleen
Paranoja
To tylko tango
Wyjątkowo zimny maj
Po prostu bądź


03.09.2022 - godz. 21.30

Plaża - Pogoria III
ul. Malinowe Górki
DĄBROWA GÓRNICZA - DziewiątyWSTĘP WOLNY

-
Kruk z Wojtkiem Cugowskim oraz KULTLato w plenerze… A wszystko to zakończone wielkim finałem 3 września, kiedy przy plaży na Pogorii III zagra – Kruk z Wojtkiem Cugowskim oraz KULT.


23.09.2022 - godz. 20.00

HALA WIDOWSKOWO-SPORTOWA "CENTRUM"
ul. Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAHala WS "CENTRUM"

IMPREZA BILETOWANA

-
Polska Noc Kabaretowa 2022Polska Noc Kabaretowa 2022 - Dąbrowa Górnicza Hala Sportowa Centrum, 23 września

Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. Tym razem na tapetę bierzemy... Twoje miasto! Sprawdzimy, co u Was słychać, skomentujemy aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzimy rządzących, ale i zwykłych mieszkańców. Wystąpią Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju z interaktywnym udziałem Roberta Górskiego oraz Dziennikarki Zangażowane i Szymon Łątkowski. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2022 zajmie się Bartosz Klauzinski z Kabaret K2. Zobacz swoje miasto oczami kabaretów. Zapraszamy na premierowe skecze w wykonaniu śmietanki polskiego kabaretu. Polska Noc Kabaretowa 2022 - uratujemy Twoje miasto ;)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

• Impreza trwa około 3,5h (w tym 15min przerwa)
• Prosimy sprawdzić dokładnie, czy maja Państwo poprawnie wydrukowane bilety.
• Bramki otwieramy punktualnie godzinę przed startem imprezy.
• Nic nie można wnosić na teren obiektu. Dopuszczalne są tylko plastikowe butelki z napojem oryginalnie zapakowane o pojemności max 0,5l.

https://biletyna.pl/kabaret/Polska-Noc-Kabaretowa/2022/Dabrowa-Gornicza..wFZCZ-5RfZc


07.10.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Spięty - Black MentalJuż wkrótce na deskach Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi lider, gitarzysta i wokalista grupy Lao Che, który zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego solowego albumu Black Mental! Spięty na głównej scenie PKZ

Hubert Spięty Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule Black Mental, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Zespół występuje w składzie:
Spięty - wokal, gitara
Bartek Kapsa - perkusja, sampler
Mikołaj Zieliński - bas, klawisze
Patryk Kraśniewski – klawisze
Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w regulaminie uczestnictwa w wydarzeniach dostępnym na stronie palac.art.pl
Bilety w cenie 80 zł
Fot. Andrzej Olszanowski


12.11.2022 - godz. 18:00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
12 Polskich Tenorów & DivaMuzyczna uczta w koncercie "12 Polskich Tenorów & Diva" w Pałacu Kultury Zagłębia, 12 listopada 2022 o godz. 18:00!

"12 Polskich Tenorów & Diva" to prawdziwa uczta dla zmysłów - na jednej scenie 12 arcyzdolnych i przystojnych Tenorów, a creme de la creme tego wspaniałego koncertu - utalentowana i przepiękna Diva Agata Sava. Podczas koncertu usłyszymy wybitne kompozycje w wykonaniu Woytek Mrozek Chamber Orchestra. Koncert nie ma sobie równych, zarówno pod względem bogactwa wykonawców, barw, potęgi światowej wokalistyki, jak i poziomu wykonawczego. Producentem programu jest znany od 20 lat światowej publiczności Maestro Woytek Mrozek - producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista, klarnecista i manager sztuki, Artysta o niepodważalnym autorytecie.

Charakterystycznym dla koncertów "12 Polskich Tenorów & Diva" jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej. W ten magiczny wieczór usłyszymy najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper, musicali oraz aranżacje utworów współczesnych, rockowych i pop kultury takich, jak ponadczasowa Granada Austina Lary, czy też hit Jana Kiepury Brunetki Blondynki, oklaskiwany na całym świecie przebój grupy Il Divo Unbrake My Heart, czy też We Will Rock You zespołu Queen, przeboje grupy ABBA: Mamma Mia, Dancing Queen oraz ponadczasowe hity Whitney Houston i wiele innych muzycznych niespodzianek. "12 Polskich Tenorów & Diva", to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym, potężnym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności.

Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia miły i autentyczny, sceniczny wizerunek wykonawców. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników wokalistyki, na światowym poziomie, w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

Koncert w wykonaniu:

Diva / mezzosopran - Agata Sava

Tenorzy:

Aleksander Kruczek
Daniel Cebula-Orynicz
Łukasz Ratajczak
Michał Borkowski
Oskar Jasiński
Piotr Pastuszka
Sławomir Naborczyk
Sylwester Targosz-Szalonek
Kwartet z LeonVoci

oraz

Woytek Mrozek Chamber Orchestra
dyrygent / klarnecista - Woytek Mrozek

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

ORGANIZATOR
Agencja Artystyczna MUZA


10.12.2022 - godz. 16.00 i 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Upiór w kuchni - spektaklSpektakl "Upiór w kuchni" obędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia.

Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji "Kobra", który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedn± z jego najpopularniejszych premier był spektakl "Upiór w kuchni" Janusza Majewskiego z 1993 roku z Iren± Kwiatkowsk± w roli tytułowej. O spektaklu: Morderstwo doskonałe podobno nie istnieje, ale próbować warto, bo kto by podejrzewał dystyngowan± angielsk± damę i jej sympatyczn± córkę o zakopywanie kolejnych ofiar w piwnicy? Uruchamiaj±c cał± machinę teatralnej iluzji, wykreujemy niezwykł± surrealistyczn± przestrzeń pełn± niespodzianek, nowatorskich rozwi±zań scenograficznych i zaskakuj±cych zwrotów akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy.

Obsada:
Maria Pakulnis,
Andżelika Piechowiak
Krzysztof Kiersznowski
Mirosław Zbrojewicz
Sebastian Konrad
Jerzy Bończak
Michał Piela/Maciej Wierzbicki
Sławomir Orzechowski
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZˇTEK TEJ STRONY ^=_21.05.2022 - godz. 17.00-23.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
Noc Muzeów 2022 Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej pod hasłem: "Powrót do tamtych lat"

Zapraszamy na niezapomniane nocne zwiedzanie do Muzeum w Dąbrowie Górniczej. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem: ,,Powrót do tamtych lat"
Przypominamy klimaty PRL-u:-)

Program:
Bezpłatne zwiedzanie Muzeum w godz.: 17.00 - 23.00

Zwiedzanie Kopalni Ćwiczebnej w godz.: 18.00 - 23.00 (bilet 12 zł, ulgowy 6 zł) - prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr (32) 726 41 85

"Indiana Jones i muzealny pokój zagadek” w godz.: 17.00 - 20.00 - udział w zabawie jest bezpłatny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr (32) 726 41 85

Satyra zza żelaznej kurtyny - wystawa: ,,Bohdan Butenko. Rysunki”

Wystawa: ,,Wojsko Polskie 1945 - 1989. Elementy uzbrojenia i wyposażenia"

Wystawa: ,,Polskie radioodbiorniki lampowe okresu PRL-u z kolekcji Jana Panka”

Fotopokój z PRL-u

Zlot Samochodów Zabytkowych. Klasyki Siewierz, start Zlotu o godz. 17.00

Plakaty z muzealnej szuflady

Gry i zabawy z tamtych lat

Peerelowskie bajkowisko


21.05.2022 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
Klub Osiedlowy HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZA-
"POLSKI MAJ" - koncert chóru Zorza i solistów

Zapraszamy serdecznie na koncert solistów. Klub Osiedlowy "HELIKON"

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY


21.05.2022 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej - „Koncert Absolwentów”

Serdecznie zapraszamy na „Koncert Absolwentów” naszej szkoły, który odbędzie się 21 maja 2022 roku o godzinie 16.00 w Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Jest to ostatni koncert podsumowujący Rok Jubileuszowy obchodów 30-lecia ZSM im. Michała Spisaka. W koncercie udział wezmą soliści i zespoły złożone z naszych absolwentów.

IMPREZA BILETOWANA


19.05.2022 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA

-
Laos. Opowieść o Katu, Akha oraz Khmou

Opowiem o swoich trzech wielomiesięcznych podróżach do Laosu. Podczas swoich wojaży przemieszczałem się lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. Wiele kilometrów przebyłem też piechotą.

Pokażę prawdziwe, codzienne życie animistycznych społeczności zamieszkujących laotańskie wioski, w których pomieszkiwałem. Odpowiem na pytanie: dlaczego nie można zapukać do czyjegoś domu? Wspomnę, w jaki sposób szaman może odpędzić nadciągające nieszczęście, a także powiem, kiedy i po co składa się ofiarę z byka. Przybliżę kulinarne ciekawostki – powiem, jak smakują czerwone mrówki, nadmienię też o wspaniałej lao coffee z płaskowyżu Bolaven. Unaocznię, jaki wpływ ma chińska dominacja ekonomiczna, na państwa znajdujące się w tym regionie świata.

Scharakteryzuję Akha, zamieszkujących dystrykt Oudomxay oraz Sing, który znajduje się przy granicy z Chinami. Kobiety z tej grupy etnicznej mają najpiękniejsze i najbarwniejsze stroje w całym Laosie. Powiem też, na czym polega test jajka, gdy Akha chcą wybudować wioskę oraz dlaczego wkładają swoim zmarłym kawałek srebra do ust. Wspomnę także, jakie mają znaczenie bramy wraz z totemami, które znajdują się przy wjeździe i wyjeździe z wioski. Członkowie tej mniejszości etnicznej mocno wierzą w duchy i nie jest im łatwo porzucić tę tradycję.

Opowiem też o innych grupach etnicznych zamieszkujących Laos oraz o ich animistycznych wierzeniach. Zdradzę, skąd pochodzi nazwa kraju i od jakiego wywodzi się… warzywa! Powiem, gdzie nadal wytwarza się papier czerpany oraz nadmienię, którzy mieszkańcy wiosek wciąż stosują technikę batikową przy produkcji ubrań. Wspomnę także, którzy z nich są najlepszymi kowalami, myśliwymi i jubilerami.

Unaocznię, jaki wpływ ma chińska dominacja ekonomiczna na państwa znajdujące się w tym regionie świata. Będzie to barwna, słodko-gorzka opowieść.
Piotr Wnuk — pasjonat podróży w stylu wagabundy. Przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Uwielbia schodzić z utartych szlaków. Szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe codzienne życie.


14.05.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

-
Andrzej Piaseczny

14 maja o 19:00 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi wszystkim znany i lubiany artysta - Andrzej Piaseczny z zespołem!

Andrzej Piaseczny – jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów, od wielu lat cieszący się niesłabnącą popularnością. Laureat licznych nagród, m.in. – Telekamer w 2010, kilku Superjedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika na Sopot Festivalu. Zdobywca wielu złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów jak "Imię deszczu", "Niecierpliwi", "Prawie do nieba", "Chodź, przytul, przebacz", "Rysowane tobie", czy "Śniadanie do łóżka". Koncert Andrzeja Piasecznego to ponad 1,5-godzinne show, w którego trakcie usłyszymy największe hity Artysty oraz premierowe utwory z tegorocznej płyty "50/50". Wokaliście towarzyszyć będzie grupa znakomitych muzyków sesyjnych pod kierownictwem znanego aranżera i pianisty Łukasza Kowalskiego.

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA


14.05.2022 - godz. 10.30

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

-
I Kongres Zdrowa Polka: ginekologia i położnictwo

Majowym kongresem rozpoczynamy cykl spotkań medycznych dedykowanych kobietom z naszego regionu.
Co istotne! Lekarze nie tylko poruszą bardzo istotne kwestie w panelu dyskusyjnym, ale przeprowadzą dla nas warsztaty praktyczne, m. in.:

Pierwsza wizyta u ginekologa, Dr Anna Fuchs

Zdrowie seksualne w cyklu życia kobiety, Dr Beata Wróbel

Karmienie piersią, Dr Justyna Surmik
Wydarzenie nazywa się Zdrowa Polka, ale jesteśmy otwarte na nasze siostry z Ukrainy ????, dlatego w najbliższych dniach pojawi się plakat w języku ukraińskim, a w wydarzeniu będzie uczestniczył tłumacz.

Wydarzenie odbędzie się w Fabryka Pełna Życia, która jest współorganizatorem tego wydarzenia.
Udział bezpłatny.
Potwierdzenie uczestnictwa możliwe drogą mailową: kongreszdrowapolka@gmail.com
Patronaty:
Komisja Zdrowia Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej
Śląski Uniwersytet Medyczny

WSTĘP WOLNY


14.05.2022 - godz. 10.15

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

Biblioteka Główna MBP

-
Odjazdowy Bibliotekarz 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich serdecznie zapraszają wszystkich bibliotekarzy, czytelników, a także miłośników książek, bibliotek i rowerów, do wzięcia udziału w corocznym rajdzie rowerowym - Odjazdowy Bibliotekarz!

Widzimy się 14 maja o godz. 10:15 pod gmachem Biblioteki Głównej, gdzie podczas rejestracji uczestników będziemy rozdawać gadżety tj. kamizelki odblaskowe, szprychówki, chorągiewki, a także mapki z trasą przejazdu. Po godzinnym przejeździe przez miasto na uczestników czekać będzie moc atrakcji: czytelnia pod chmurką, gry wielkoformatowe i animacje, otwarcie "Biblioteki nasion", warsztaty ogrodnicze, inauguracja ogrodu społecznego, konkursy z nagrodami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wstęp wolny - wydarzenie jest bezpłatne.

Partnerzy: Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa, KRS TKKF "TRIATHLON" Dąbrowa Górnicza, Fundacja Normalne Miasto "Fenomen", Gaz-System, Kino Helios, LaserHouse.
Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

WSTĘP WOLNY


13.05.2022 - godz. 22.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

-
Beskres by KAMP

Program wydarzenia:

* 19.00-22.00 dj support
* 22.00-24.00 Beskres by KAMP!

Beskres to najnowsza inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów - KAMP!

Didz˙ejski projekt w stylu Romantic Techno, czyli Michał Słodowy i Radek Krzyz˙anowski!

Czekają na Was!

Piątek, 13 maja! Fabryka Pełna Życia! Wstęp wolny!

WSTĘP WOLNY


13.05.2020 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
PIWNICA - Frele akustycznie

13 maja o 19:00 zejdziemy do podziemi Pałacu Kultury Zagłębia, by w Piwnicy Teatralnej wziąć udział w kolejnym koncercie cyklu PIWNICA! Na mniejszej scenie PKZ akustycznie wystąpią Frele!

Frele to trzy wokalistki, Marcelina Bednarska, Marta Skiba i Magdalena Janoszka, które zdobyły popularność, śpiewając covery światowych przebojów w języku śląskim. O viralu rozpisywały się ogólnopolskie media, m.in. Onet, MTV, Rmf fm, Radio Zet czy Gazeta Wyborcza. W ciągu kilku dni fanpage na Facebooku polubiło ponad 8000 użytkowników, a film na YouTube zdobył setki tysięcy wyświetleń. Najbardziej popularny cover „Dejta cicho” przekroczył liczbę 4,5 milionów odsłon na YouTube. Single „ulice tego miasta”, czy „dzisiej” to pierwsze single promujące album. Następny „za bardzo” był połączony z akcja społeczną #zabardzo, w którą zaangażowało się wiele znanych osób. Akcja wycelowana była w hejt w Internecie oraz w jego skutki. Teledysk do utworu był formą performance’u, w którym nic nie było wyreżyserowane. Utwór „zachowaj dystans” trafił na listę przebojów radiowej trójki i jest bardzo często grany na jej antenie. Na nowym krążku, który ukazał się w czerwcu 2020 roku, możemy nadal spotkać elementy śląskie jednak całość kręci się wokół alternatywnego popu. Za produkcję płyty odpowiadał Michał Kush, znany z produkcji albumów m.in Darii Zawiałow.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.


13.05.2022 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

-
Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

Piątek trzynastego podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek? Wiemy co robić!

To właśnie 13 maja o godz. 18:00 zapraszamy Was na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim - autorem bestselerowych powieści kryminalnych, m.in. "Skazy", "Wady", "Żałobnicy", czy "Zmory".

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


11.05.2022 - godz. 10.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
"Kto pisze, nie BŁĄDzi!" - Dyktando dla uczniów szkół podstawowych klas V-VIII

Jedną z atrakcji tegorocznego Tygodnia Bibliotek będzie dyktando "Kto pyta, nie BŁĄDzi", skierowane do młodzieży z dąbrowskich szkół podstawowych. Do konkursu mogą przystąpić młodzi miłośnicy poprawnej polszczyzny (uczniowie kl. V-VIII), którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności językowe, a przy tym świetnie się bawić. Impreza będzie nie tylko okazją do promocji kultury naszego języka ojczystego, ale także możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród.

Najważniejsze infrormacje:

1. W Dyktandzie mogą uczestniczyć uczniowie (V-VII kl.) dąbrowskich szkół podstawowych.

2. Warunkiem uczestnictwa w Dyktandzie jest zgłoszenie swojego udziału w konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz otrzymanie drogą e-mailową potwierdzenia o zakwalifikowaniu do konkursu.

3. Zgłoszenia udziału w konkursie można dokonać wypełniając formularz, który stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu. Wypełniony formularz należy przekazać organizatorom:

- za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając go na adres: marketing@biblioteka-dg.pl

- osobiście w siedzibie organizatora (Biblioteka Główna MBP w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, Dział Marketingu MBP, pokój 2.26) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30.

4. Zgłoszenia do udziału w Dyktandzie przyjmowane będą do 29 kwietnia 2022 r.

5. Organizator gwarantuje udział w Dyktandzie 50 osobom, które jako pierwsze zgłoszą chęć przystąpienia do konkursu.

6. Po otrzymaniu zgłoszenia organizator nadaje osobie wyrażającej chęć udziału w Dyktandzie numer identyfikacyjny i przesyła jej e-mailem informację zwrotną o treści: Zostałeś zarejestrowany pod nr…

7. Organizator tworzy listę rezerwową dla 10 osób. Osoby te zostaną dopuszczone do konkursu (zgodnie z kolejnością na liście rezerwowej) tylko wówczas, gdy uczestnicy z listy głównej odwołają swoje uczestnictwo w Dyktandzie.

8. Uczestnik, przystępując do konkursu i podając swoje dane osobowe, wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło w Dąbrowie Górniczej w celu dokumentacji i rozliczenia konkursu (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 r., tekst jednolity: Dz.U. z 2018 r. poz. 1000).

9. Dane osobowe uczestników Dyktanda będą potwierdzane na podstawie legitymacji szkolnej podczas rejestracji przeprowadzanej w dniu konkursu, 11 maja 2022 r., w godz. 9:00-9:45.

Szczegóły: tel. 32 639 03 01


03.05.2022 - godz. 13.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA

Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
Zlot Pojazdów Zabytkowych

Serdecznie zapraszamy 3 Maja od godziny 13.00 do 15.00 na Zlot Pojazdów Zabytkowych oraz darmowe zwiedzanie Muzeum Miejskiego "Sztygarka".

Pojazdy zaprezentują Klasyki Siewierz https://www.facebook.com/Klasyki-Siewierz-238504976822393
których auta występowały m.in. w filmie "Gierek"|


03.05.2022 - godz. 10.00

Pomnik ŻOŁNIERZA ZWYCIĘZCY
ul. Plac Józefa Bema
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

320 lat temu, 3 maja 1791 r., zagrożona przez sąsiadów Rzeczpospolita zdobyła się na odwagę przeprowadzenia reform i stworzenia aktu prawnego, który miał uczynić z niej silne i zdrowe państwo. Uchwalono akt konstytucji, który w całości wynikał z oświeceniowych koncepcji filozoficznych oraz spełniał wszystkie wymogi jakie można postawić nowoczesnej ustawie zasadniczej. Dlatego z dumą możemy mówić o tym akcie jako pierwszej konstytucji w Europie i drugiej po amerykańskiej na świecie.

Uroczystości związane z obchodami rocznicy ogłoszenia Konstytucji 3 Maja odbędą się 3 maja o godzinie 10.00 przy pomniku Żołnierza Zwycięzcy w Gołonogu. Następnie delegacja Muzeum uda na cmentarz parafialny przy ul. 11 listopada, w celu uroczystego osłonięcia wyremontowanego grobu Janiny i Ludwika Berbeckich oraz złożenia na nim kwiatów.

* 10.00 spotkanie okolicznościowe pod pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy w Gołonogu – plac Bema
* 10.30 spotkanie przy grobie Janiny i Ludwika Berbeckich


01.05.2022 - godz. 12.00

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
Spotkanie autorskie -"Bez pana i plebana. 111 gawęd z ludowej historii Śląska." Dariusz Zalega

* 12.00 Premiera filmiku dokumentalnego poświęconego wydawnictwom niepodległościowym z okresu Rewolucji 1905-Górnik, ,Robotnik
* 12.20 promocja książki Dariusza Zalegi -spotkanie autorskie.

Podczas wydarzenia będzie kolportowana okolicznościowa broszura wzorowana na piśmie konspiracyjnym „Górnik” wydawanym w Dąbrowie Górniczej od końca XIX wieku do wybuchu I wojny światowej.

Będzie można nabyć też książkę Dariusz Zalega i uzyskać autograf Autora.
Pierwsze obchody Święta Pracy w Zagłębiu Dąbrowskim odbyły się w 1898 r., a ich organizatorem był Tomasz Arciszewski.

Patronem tegorocznych obchodów Święta Pracy jest Edward Miętka – dąbrowski robotnik, bojowiec PPS zamordowany przez Rosjan w 1906 r.


01.05.2022 - godz. 11.30

Pomnik "Bohaterom Czerwonych Sztandarów"
ul. Plac Wolności
DĄBROWA GÓRNICZA

Fabryka Pełna Życia - DEFUM
ul. Kościuszki 3
DĄBROWA GÓRNICZA-
MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA PRACYWSTĘP WOLNY


30.04-01.05.2022 - godz. ?

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
XII Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny "Zagłębie i Sąsiedzi"

Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny "Zagłębie i Sąsiedzi" powraca do Pałacu Kultury Zagłębia!

Festiwal potrwa dwa dni - 30 kwietnia i 1 maja 2022. Na scenie wystąpią dziecięce zespoły ludowe (w kategoriach: zespoły taneczne, zespoły śpiewu grupowego, kapele) oraz dorośli (w kategoriach: zespoły taneczne regionalne, zespoły taneczne artystycznie opracowane, zespoły śpiewu grupowego, kapele).

Festiwal ma charakter konkursu, a w jury zasiadają specjaliści, fachowcy i eksperci m.in. Polskiej Sekcji CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels), czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz Grand Prix Festiwalu.

IMPREZA BILETOWANA


29.04.2022 - godzina 20.00

ROCK OUT
ul. Króla Jana III Sobieskiego 31
DĄBROWA GÓRNICZA-
Peja/Slums Attack w Dąbrowie Górniczej

29/0422 oficjalnie dniem Dąbrowy:) Najpierw zagramy w klubie ROCK OUT w Dąbrowie Górniczej (start: 20:00) by potem zagościć w Dąbrowie Tarnowskiej - Club Europa. Rychu promuje aktualnie od nowa nagrany klasyczny album Na legalu. Do tego masa kawałów z przekroju działalności plus najnowsze produkcje. Support: Iceman, HMS. Będzie gorąco!

IMPREZA BILETOWANA


29.04.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Niadara - koncert projektu Recooltywator

29 kwietnia o 18:00 - po raz ostatni w tym sezonie artystycznym - spotkamy się w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, by przeżyć muzyczne emocje z projektem Recooltywator. Na mniejszej scenie PKZ wystąpi zespół Niadara!

NIADARA - zespół rockowy założony w 2017 roku z inicjatywy Karola Caputy. Początkowe kroki stawiane były na Katowickiej scenie muzycznej. Pierwszymi inspiracjami były kapele takie jak Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters czy Mac Miller. W 2019 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana "Niadara" z której wywodzi się pierwszy singiel "Jungle Of Jerk" do którego klip został zrealizowany w większości w Los Angeles w Californi. Niadara grała na imprezach takich jak między innymi Festiwal Sztuki Alternatywnej w Krakowie, Seattle Night w Warszawie, Juwenaliach Śląskich, dniach miast, w 2019 roku została wytypowana jako zwycięzca przeglądu kapel studenckich w Katowicach. Z biegiem czasu do kapeli dołączyła druga gitara oraz DJ co zaowocowało szerszym spektrum brzmieniowym implementując syntezatory oraz loopy. Aktualnie kapela ugotowała drugi album którego singlem jest już dostępny utwór pt "Clue", premiera albumu przewidywana jest na ten rok.

IMPREZA BILETOWANA


27.04.2022 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
Izrael znany i nieznany - spotkanie z Jolantą Ziarnik Dulską - podróżniczką

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Dąbrowiacy serdecznie zaprasza na spotkanie z Jolantą Ziarnik Dulską - podróżniczką, która opowie o różnych stronach Izraela.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Osoby nie będące członkami stowarzyszenia mogą zarezerwować bezpłatne wejściówki na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

Biblioteka Główna MBP


27.04.2022 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Podaj Rękę Ukrainie - koncert dobroczynny

Muzyka jest idealnym nośnikiem dobroci i wsparcia. Podaj Rękę Ukrainie i weź udział w specjalnym koncercie dobroczynnym na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia. 27 kwietnia o 17:00 wystąpią dla Państwa chór osób niewidomych z Charkowa, chór Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz ukraińscy muzycy współpracujący z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

W programie koncertu:

- Hymn Ukrainy
- Podaj Rękę Ukrainie
- Pieśniu za Ukrainu
- Kalina
- Go A-shum
- Dobryj ranok Ukraino
- Miejcie nadzieję
- Powstanę
- Wszystko będzie dobrze

a także

- taniec na wózkach w wykonaniu podopiecznych SOSW
- recytacje wierszy

Darmowe wejściówki na koncert dostępne w Punkcie Informacyjnym Pałacu Kultury Zagłębia.

Ukraińskie dzieci goszczące w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dąbrowie Górniczej można wspomóc wpłatami na konto Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem do celu”.

ING Bank Śląski 76 1050 1272 1000 0022 6577 2166 z dopiskiem: Pomoc dla dzieci z Ukrainy, KRS: 0000114587.

Organizatorami wydarzenia są: miasto Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej.


24.04.2022 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
The Strings - spektakl teatralny

Przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki - The Strings - na deskach Pałacu Kultury Zagłębia 24 kwietnia o 19:00!

The Strings - musisz to zobaczyć! Niebanalne żarty, moc przyjaźni, grupa 5 mężczyzn, którzy spotkali się będąc na życiowym zakręcie. W tle muzyka, która osładza ich perypetie. To krótki opis spektaklu autorstwa i reżyserii Macieja Kowalewskiego "The Strings - pełna humoru i zwrotów akcji sztuka, która po prostu przywraca wiarę w marzenia oraz siłę przyjaźni. Kim są nasi bohaterowie? To Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu Figi, który dziś koncertuje w muszli. Załamani panowie na zakręcie życiowym postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings. Kto do nich dołączy? Jak potoczą się ich losy? O tym przekonacie się będąc na widowni. Od pierwszych minut spektaklu, będą płynąć łzy ze śmiechu, by następnie przeszły w łzy wzruszenia. Nasi bohaterowie przez całą sztukę na oczach widza, będą zmieniać swoje podejście do życia, priorytety, a przyjaźń stanie się dla nich czymś najważniejszym. Gwarantujemy świetną, dwugodzinną zabawę!

Uwaga! Spektakl i utwory w nim zawarte uzależniają!

Występują:
Wojciech Brzeziński
Michał Koterski
Bartosz Żukowski
Krzysztof Wieszczek
Piotr Borowski


23.04.2022 - godz. 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Ralph Kaminski - KORA

23 kwietnia g. 20:00 - główna scena Pałacu Kultury Zagłębia - Ralph Kaminski z najnowszym albumem KORA!

RALPH KAMINSKI to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy autorską muzykę z pogranicza popu alternatywnego. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011, czy Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Złotego Tukana oraz Tukana Publiczności podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2019r. W 2020 roku otrzymał „Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego” oraz tytuł „Mężczyzny roku” polskiego wydania magazynu „Glamour”.

15.10.2021 ukazała się nowa płyta Ralpha Kaminskiego zatytułowana „KORA”. Ralph sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane. Zdecydowanie nie jest to typowy cover album.

Ralph o płycie: Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze. To pierwszy projekt, w którym sięgam po repertuar innego artysty. Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie - album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę. „KORA” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Wybrane utwory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów.

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W pracy nad aranżacjami oraz podczas nagrań w studiu, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale. Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię. W tym samym składzie muzycy prezentują się podczas tournee , które rozpoczęło się pod koniec listopada 2021r.


23.04.2022 - godzina 19.00

ROCK OUT
ul. Króla Jana III Sobieskiego 31
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
TRANSGRESJA w Dąbrowie Górniczej

Porzuć cichą wegetację W CZTERECH ŚCIANACH i przeżyj razem z nami NIEZLICZONE STANY, ZGUBIONY W TŁUMIE na koncercie w KLUBIE ROCK OUT! Choć NIEDOSKONAŁY świat wystawił nas wszystkich na próbę, dziś z nieukrywaną radością zapraszamy Cię na koncert z trasy promującej nasz najnowszy album „GOLIAT”, którego premiera miała miejsce 25.02! Zostaw w tyle KAMIEŃ ZGORSZENIA, jakim jest codzienny MEDIÓW SZTURM i zamiast zastanawiać się, DOKĄD ZMIERZAMY, powiedz sobie tu i teraz „To żadna ZDRADA, że dziś PRAGNĘ WIĘCEJ”! Spotkajmy się na koncercie, który na długo zapadnie Ci w pamięć. Zagramy utwory starsze, jak i te całkiem nowe - nasza setlista to jedynie ILUZJA OGRANICZENIA, bo szykujemy dla Ciebie pełną gamę niespodzianek. Już dziś powiedz lenistwu „NIE ULEGNĘ” i spraw sobie bilet na koncert w DĄBROWIE GÓRNICZEJ!


23.04.2022 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
Klub Osiedlowy HELIKON
ul. Wojska Polskiego 45
DĄBROWA GÓRNICZA-
MUZYKA LAT 60/70/80

Zapraszamy serdecznie na koncert solistów. Klub Osiedlowy "HELIKON"

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA


22.04.2022 - godz. 17.30 i 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Weekend z R. - spektakl

Londyn. Lata dwudzieste. Clarice i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory. Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się, że "ta" miłość może być ogromnym problemem. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarice, która miała zaplanowany ten czas w najdrobniejszych szczegółach. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji, przez co akcja nabiera zawrotnego tempa. Teraz Clarice musi wykazać się niebagatelną wyobraźnią i pomysłowością, żeby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem do końca. Weekend z R. to komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów. Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru i rewelacyjnej zabawy.

Reżyseria: Wojciech Błach
Przekład: Elżbieta Woźniak

Obsada (zamiennie):
CLARICE: Monika Dryl / Joanna Orleańska
DAISIE: Aneta Zając / Aleksandra Zienkiewicz
ROGER: Kazimierz Mazur / Rafał Kwietniewski
ROBERT: Wojciech Błach / Łukasz Płoszajski / Paweł Orleański
BOB: Robert Wabich / Jakub Wieczorek
RODNEY: Paweł Koślik / Sebastian Stankiewicz

ORGANIZATOR
Kabarety Meg-Art Show
Małgorzata Sterniuk
tel. 515 254 963


22.04.2022 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
Spotkanie autorskie z Agnieszka Łepki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszka Łepki, które odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Agnieszka Łepki to dąbrowska pisarka, absolwentka pedagogiki z profilaktyką społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Podyplomowych Studiów na Akademii im Długosza w Częstochowie. W 2019 debiutowała ze swoją pierwszą powieścią obyczajową skierowaną do młodych dorosłych pt. „Inna” wydaną na zasadzie self publishing przez wydawnictwo Ridero. We wrześniu 2021 roku odbyła się premiera jej drugiej książki pt. „Na własnych warunkach”.

Wstęp wolny!

Biblioteka Główna MBP


21.04.2022 - godz. 18:00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA KAMERALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kameralne Czwartki - Pieśni Neapolu

21 kwietnia o 18:00 w Sali Kameralnej ułuszymy Pieśni Neapolu w wykonaniu Marioli Płazak-Ścibich oraz jej muzycznych przyjaciół - sopranistki Agnieszki Bochenek-Osieckiej oraz tenora Michała Borkowskiego, a wszystko to w ramach cyklu Kameralne Czwartki!

Nowy, odświeżony cykl Kameralne Czwartki! Słuchając głosów naszej kochanej publiczności, postanowiliśmy położyć nacisk na repertuar, który najbardziej przypadł do gustu widzów przez ostatnie cztery sezony cyklu. Kameralne Czwartki to słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych, muzyka filmowa oraz światowe przeboje opery i operetki!

Mariola Płazak-Ścibich - sopran liryczno-koloraturowy, ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Katowicach w klasie Anny Kościelniak - uczennicy Ady Sari. Ukończyła także kursy wokalno-interpretacyjne prowadzone między innymi przez Victorię de Los Angeles. Zadebiutowała rolą Arseny w Baronie cygańskim J. Straussa na scenie Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu. Jej pierwszą główną rolą była partia Glldy w Rigoletcie G. Verdiego. Brała udział w przedstawieniach operowych i koncertach w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemczech. Danii i Holandii. Z Agencją Artystyczną PAGART uczestniczyła w dwumiesięcznym tournée po Włoszech, a także w Koncertach Straussowskich w Berlinie. Występowała na scenie Opery Krakowskiej, Opery Szczecińskiej. Z Teatrem Wielkim w Poznaniu w 1999 i 2003 zaśpiewała partię Noriny G. Donizettiego z Don Pasquale. Wielokrotnie koncertowała też w Kanadzie, gdzie między innymi w 2005 zaśpiewała partię Hanny w przedstawieniu operowym Wesoła Wdówka F. Lehara.

W uznaniu zasług za propagowanie wśród Polonii kultury muzycznej otrzymała tytuł Honorowego Członka Polskiego Towarzystwa Muzycznego im. J.I. Paderewskiego. Uczestniczyła też w koncertach i festiwalach organizowanych w Polsce oraz poza jej granicami (m.in. Festiwal Ave Maria w Czeladzi, na którym występowała obok B. Paprockiego i F. Bonisolli, festiwal Viva il Canto w Cieszynie). Duży sukces odniosła po zaśpiewaniu partii Gildy z Rigoletta na Festiwalu w Graz w Austrii. W roku 2004 śpiewała partię Noriny w Don Pasquale G. Donizettiego na premierze inaugurującej działalność nowo powstałej Krakowskiej Opery Kameralnej. Współpracowała także z Narodnym Divadlem w Ostrawie, w którym wykonywała partię Królowej Nocy z Czarodziejskiego Fletu W.A. Mozarta. Oprócz partii operowych i operetkowych w jej szerokim repertuarze znajduje się również wiele pieśni, utworów musicalowych, a także utwory oratoryjno-kantatowe.

Wystąpią:
Mariola Płazak - Ścibich - sopran
Agnieszka Bochenek-Osiecka - sopran
Michał Borkowski - tenor
Katarzyna Rzeszutek - akompaniament (fortepian)


21.04.2022 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

-
Wyprawy na krańce Ziemi - Autostopem przez Republiki Kaukazu - Mariusz Rozmus

Mariusz i Monika nie odhaczają krajów. Eksplorują mało znane lub nieznane miejsca w Polsce, Europie czy na Kaukazie. Pokazują bogactwo kultur i wartości bliskie różnym nacjom. Na swoim blogu oraz w Radiu Żory radzą, jak organizować wyprawy i podróżować.

IMPREZA BILETOWANA


20.04.2022 - godz. 11.20

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

IMPREZA ZAMKNIĘTA

-
50 LAT HUTY KATOWICE

Scenariusz spotkania przy Pomniku,

Parking Huty naprzeciwko ZOZ godz. 11:20
Środek transportu: Autokar ZTS Sp. z o.o.

Wjazd Zaproszonych gości na teren Huty – Brama nr. 2

Godz. 11:30 - wjazd na podstawie listy gości zgłoszonych do Biura Ochrony AMP Oddział w Dąbrowie Górniczej na teren Huty.
Godz. 11:40 - dojazd do miejsce parkingowego przy monumencie Pomnika
Godz. 11:45 - rozpoczęcie uroczystego spotkania przy Pomniku,
przywitanie gości - Włodzimierz Bednarski Prezes Oddziału SITPH w D.G.

Godz. 12:05 - krótkie wystąpienia przedstawicieli delegacji,
- Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza Wiceprezydent
- Członek Zarządu ArcelorMittal Poland Tomasz Ślęzak
- Prezes Hutniczej Izby Przemysłowej Stefan Dzienniak,
- Stowarzyszenie Budostal 4 Pan Wojciech Zarębski,

- składanie kwiatów przez delegacje i zaproszonych gości,

Godz. 12:45 - zakończenie uroczystości przy Pomniku,


11.04.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Scena/anecS - Irek Głyk feat. Piotr Matusik

11 kwietnia o 19:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia zagra Irek Głyk ze swoim jubileuszowym projektem VIBES EXPRESSION, a towarzyszyć mu będzie pianista Piotr Matusik. Koncert odbędzie się w ramach jazzowego cyklu Scena/anecS - z publicznością na scenie!

Irek Głyk - ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.

Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba). Od roku 2009 Irek Głyk prowadził swój rodzinny zespół P.I.K. w którym muzykował ze swoimi dziećmi.Na perkusji Patryk Głyk,Irek Głyk-wibrafon i Kinga Głyk-gitara basowa. W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi,koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej. Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt: IREK GŁYK VIBES EXPRESSION.

Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Reni Jusis, Natalia Niemen, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Norwegia, Indonezja, Portugalia, Rumunia).

Irek Głyk na swoim koncie ma trzy autorskie albumy: Long Time, Step Ahead, IREK GŁYK VIBES EXPRESSION.

Scena/anecS to cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej, a nawet rodzinnej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada wraz z artystą w aneksie scenicznym, czyli na deskach PKZ! Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.


10.04.2022 - godz. 16.00 i 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
"Boeing, Boeing"

10 kwietnia o 16:00 i 19:30 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy spektakl Boeing, Boeing w reżyserii Macieja Wiercichowskiego.

Boeing, Boeing to jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie. Ten lot nie powoduje turbulencji, a jedynie mnóstwo śmiechu. Sztuka autorstwa Marca Camolettiego zawiera wszystkie składniki dobrej farsy. Dodatkowo dobry humor gwarantuje wspaniały przekład tekstu, którego dokonał twórca dialogów w polskiej wersji filmu animowanego "Shrek" - Bartosz Wierzbięta. Bohaterem sztuki jest Maks. Znalazł on rozwiązanie pozwalające korzystać z wszystkich zalet poligamii unikając jednocześnie jej wad. Jego kochanki-narzeczone są stewardessami pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych. Najważniejsze to oponowanie rozkładów lotów. Ustalony porządek burzy… postęp. Nowy Boeing jest większy, ma większą moc, jest szybszy. I wydarzy się nieuniknione- zmiana rozkładu lotów. Popsuje to cały harmonogram życia Maksa i doprowadzi go do białej gorączki. Świadkami karkołomnych wyczynów Maksa będą służąca Nadia i marzący o spokojnym małżeństwie, przyjaciel z dzieciństwa, Paweł.

Przekład: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: Marcel Wiercichowski
Obsada:
Maks - Mikołaj Roznerski
Janet - Karolina Chapko
Jola - Adrianna Kalska
Johanna - Anna Jarosik
Nadia - Elzbieta Jarosik
Paweł - Michał Meyer / Bogusław Kudłek

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

Organizator:

Novakka
Agencja teatralna
e-mail: kontakt@novakka.pl


09.04.2022 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DˇBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Wojtek Kamiński, MIMI Zenkner - 26. Dąbrowski Wieczór Komediowy

Zapraszamy na 26. Dąbrowski Wieczór Komediowy. Tym razem STAND-UP!

Wystąpią:

Wojtek Kamiński
„Kiedy miałem siedemnaście lat, byłem praktycznie nieśmiertelny. Później poziom nieśmiertelności malał, malał… a świat niebezpiecznie, jak boa dusiciel, zaciskał się wokół mnie. Aż któregoś dnia… Pamiętaj, jeśli nagle w drodze na cmentarz zorientujesz się, że nie jedziesz, tylko cię wiozą, to raczej to już jest koniec.”
Zapraszam na mój program „Escape room”.

MIMI Zenkner
Na scenie komediowej działam od kilkunastu lat. Wcześniej w kabaretach: K2 i hlynur, od 2020 roku głównie robię stand-up. W przerwach między lockdownami.
"Dobre samopoczucie" to mój drugi program. Dłuższy niż poprzedni. I lepszy. To drugie ważniejsze. O czym będzie? O tym, że lubimy dobrze się czuć. Czasem za wszelką cenę. I tu zaczynają się żarty…

Imprezę poprowadzi gospodarz sceny: Damian Kubik.

* Impreza przeznaczona dla osób 18+

** Zakaz nagrywania imprezy.

*** Osoby przeszkadzające będą wypraszane bez możliwości uzyskania zwrotu środków za zakupiony bilet. Zasady związane z pandemią:

* Z racji utrzymania bezpieczeństwa epidemicznego Organizator zastrzega sobie prawo do udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy.

* Uczestnicy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maseczki). Obowiązują aktualne przepisy sanitarne.


08.04.2020 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
PIWNICA - Agata Radziszewska | Rozen

Kwietniowa PIWNICA ruszy z podwójną mocą! Na scenie wystąpią Agata Radziszewska i Rozen, a koncert odbędzie się 8 kwietnia o 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia.

Agata Radziszewska pierwsze teksty i melodie zaczęła układać jeszcze w podstawówce. Chodziła wtedy do szkoły muzycznej na perkusję. Przez długi czas jej piosenki były sekretem, ale w końcu zdecydowała się nimi podzielić ze światem. Chodzi w nich przede wszystkim o emocje i teksty inspirowane zdarzeniami, które przytrafiają się jej rodzinie, przyjaciołom i jej samej. Stara się, żeby te słowa nie były oczywiste, tak by słuchacze mogli interpretować je po swojemu. Chce, żeby w jej twórczości każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rozen to projekt z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani są do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men. Jak sami mówią, zajmują się opowiadaniem historii o tym, co wspólne. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń - miłości, tęsknoty, nadziei, czy straty. Dzięki łączącej ich muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji poetyckie teksty. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Aktualnie artysta przygotowuje swoją kolejną długogrającą płytę, a dodatkowo wyrusza w trasę, żeby zaprezentować materiał ze swojego ostatniego albumu o nazwie "Rozen".

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.


06.04.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Dominika Gwit - dystans albo wszyscy umrzemy - WYDARZENIE CHARYTATYWNE

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc Ukrainie za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża.

"Dominika Gwit - dystans albo wszyscy umrzemy" to stand-up muzyczny, który odbędzie się 6 kwietnia o 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia.

Aktorka Dominika Gwit w zabawny, a czasem wzruszający sposób opowiada o życiu i o tym, dlaczego dystans do siebie i świata może polepszyć nam jakość życia! Historie z życia wzięte okraszone są największymi hitami polskiej piosenki. Usłyszymy m.in. takie szlagiery jak "Boskie Buenos", "Gdzie Ci mężczyźni", "Ramię w ramię" czy "Dobranoc panowie". Będzie dużo śmiechu i wzruszeń, a przede wszystkim życiowego dystansu, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Autorem scenariusza jest mistrz słowa i gwiazda polskiego kabaretu Robert Górski, który pisze o recitalu: "Nie jest to tylko recital i nie jest typowy stand-up. To opowieść o historii życia dziewczyny, która postanowiła być aktorką, choć mało kto w to wierzył, i historia człowieka, który postanowił być szczęśliwy, choć wielu uważa, że z taką figurą to niemożliwe".

Fortepian: Jacek Subociałło

Czas trwania: 1 h 30 min


03.04.2022 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Pikantni - spektakl

3 kwietnia dąbrowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć komedię obyczajową autorstwa Stefana Vögla "Pikantni". Sztuka cenionego austriackiego dramaturga, który wykorzystuje znany schemat czworokąta, odbędzie się dwukrotnie - o godz. 16:00 oraz 19:00.

Kim są tytułowi "Pikantni"? To dwie znudzone sobą pary, Alex i Doris oraz Bea i Christoph. Szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Poznają się w portalu randkowym i umawiają się na wspólną intymną schadzkę. Bohaterowie spektaklu, podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się, co z tego wyniknie. Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph wiedzą, na co się decydują? Wartkie tempo, humor sytuacyjny i błyskotliwe dialogi - to wszystko znajdziemy w komedii Stefana Vögla. "Pikantni" to materiał na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnego małżeństwa. Dla wszystkich, którzy zarezerwują bilety do teatru na ten spektakl, mamy solidną dawkę zdrowego śmiechu z bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Obsada:
Anna Mucha
Barbara Kurdej-Szatan / Monika Dryl / Dominika Kachlik
Maurycy Popiel / Mikołaj Krawczyk
Michał Ziembicki

Spektakl od 18 lat
Czas trwania: 110 minut z przerwą

ORGANIZATOR
Impresariat Artystyczny ADRIA
info@adria-art.pl


01.04.2022 - godz. 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Jezioro Łabędzie - Polski Balet Królewski

Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak “Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego., które zobaczymy w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia 1 kwietnia o 20:00!

Balet rosyjskiego kompozytora wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Premiera baletu na deskach moskiewskiego Teatru Bolszoj w roku 1877, uznana została za klapę. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności. “Jezioro łabędzie” nazywane też baletem baletów to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością dogodzi najbardziej wymagającym koneserom sztuki baletowej.

“Jezioro łabędzie” to historia wybitnie romantyczna, w której miłość i śmierć idą pod rękę, niczym para na ślubny kobierzec. Wkraczający w dorosłość Książe Zygfryd, podczas hucznego balu z okazji osiemnastych urodzin, będzie musiał wybrać przyszłą małżonkę- jedną spośród kilku przedstawionych mu panien. Myśl ta okazuje się być na tyle dręcząca, że młody książe popada w melancholię. Widząc to przygnębienie, przyjaciele postanawiają oderwać uwagę arystokraty i zapraszają go na specjalnie przygotowane polowanie. O północy nad jeziorem Zygfryd celuje z łuku do łabędzi, w tym momencie zmieniona w łabędzice Odetta, staje przed nim i opowiada tragiczną historię swojego życia. Okazuje się, że zły czarownik Rotbart rzucił na nią czary. Odetta może przybrać ludzką postać tylko o północy. Istnieje jeden sposób, aby obrócić wniwecz złe czary. Odetta zostanie uwolniona, jeśli prawdziwie pokocha ją mężczyzna, który nigdy wcześniej nie był zakochany i nie wyznawał nikomu uczuć. Zygfryd oczarowany pięknem Odetty zakochuje się w niej, ślubując jej miłość i obietnicę wyzwolenia od złych mocy. Podczas urodzinowego balu, żadna z przedstawionych panien nie oczarowała księcia. Zygfryd pogrążony w myślach i tęsknocie za Odettą, nie jest w stanie nikomu i niczemu więcej poświęcić uwagi. Kolejny raz daje znać o sobie czarownik. Rotbart przybywa na bal wraz z córką Odylią, która jest łudząco podobna do Odetty. Nieświadomy kolejnej intrygi Zygfryd wyznaje jej miłość. Kiedy orientuje się w popełnionym błędzie jest już za późno. Nieszczęśliwych kochanków może połączyć tylko śmierć. Odetta rzuca się z rozpaczy w przepaść ze skał, a wraz z nią Zygfryd.

Czy historia miłości Odetty i Zygfryda nie jest stanowi gotowego materiału na filmowy scenariusz? Tak też się stało. Na motywach baletu Czajkowskiego, amerykański reżyser Darren Aronofsky nakręcił film “Czarny łabędź”, który stał się kinowym przebojem. Jednak nim obejrzycie Państwo ten znakomity film, zapraszamy na spotkanie z muzyką Piotra Czajkowskiego i tańcem naszych wybitnie uzdolnionych tancerzy. Kupując bilety na spektakle Polskiego Baletu Królewskiego, widz staje się mecenasem kultury polskiej, wspierając w ten sposób przede wszystkim polskich artystów, czym przyczynia się do pielęgnowania wielkich i wspaniałych polskich tradycji tańca

Polski Balet Królewski - Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji. Wśród artystów naszego zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny, co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych. W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie państwo nazwiska tak utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca jak Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów. Niewątpliwie warty podkreślenia jest fakt, że tak wybitny zespół, nie zamyka się wyłącznie w teatralnej sali, a sam wychodzi na spotkanie z publicznością wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na kontakt ze sztuką najwyższej próby.

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, prosimy weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

Organizator:

TOMCZYK-ART
tomczykjedrzej@gmail.com


31.03.2022 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA ZAMKNIĘTA

-
Koncert Bajek i Muzyki Filmowej - ZSM im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

Jak corocznie serdecznie zapraszamy na "Koncert bajek i muzyki filmowej".
Koncert odbędzie się 31 marca (czwartek) o godz. 16.00 w Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, a wystąpią na nim uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele naszej Szkoły.

Zgromadzona publiczność będzie miała okazję usłyszeć motywy z seriali i filmów:

- Polskie Drogi
- It's small world
- Zwierzogród
- Pszczółka Maja
- Pocahontas
- Deszczowa piosenka
- Reksio
- Piękna i Bestia
- Coco
- Król Lew
- Królewna Śnieżka
- Różowa Pantera
- Czarnoksiężnik z Krainy OZ
- Mamma Mia
- Children of Sanchez


27.03.2022 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Donbas - specjalne seanse charytatywne

W ramach gestu solidarności i wsparcia dla obywateli Ukrainy, Pałac Kultury Zagłębia i kino Kadr zorganizuje dwa specjalne seanse w dniach 14 i 27 marca 2022 r. nagrodzonego na 71. festiwalu w Cannes w 2019 roku filmu "Donbas" Siergieja Łoźnicy.

Warunkiem uczestnictwa w seansie jest dokonanie wpłaty na jedną z podanych poniżej organizacji pozarządowych, pobranie darmowej wejściówki i ich okazanie na smartfonie lub w formie wydruku bileterowi.

Za bezpłatne udostępnienie kopii filmu dziękujemy jego dystrybutorowi, firmie Against Gravity.

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Ukraina/Niemcy/Francja/Holandia/Rumunia 2018, czas trwania: 121 min
Reżyseria: Siergiej Łoźnica; obsada: Valeriu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev

Siergiej Łoźnica ("Łagodna", "We mgle", "Szczęście ty moje") w najnowszym fabularnym filmie "Donbas" w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Film został nagrodzony za najlepszą reżyserię w sekcji Un Certain Regard 71. Cannes.

Noworosja – państwo-widmo, rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki - Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat - często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film, podzielony na 13 segmentów, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi. Film Łoźnicy to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie post-prawdy i fake-newsów, o każdym z nas.


21-27.03.2022

Akademia WSB
ul. Cieplaka 1c
DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

.
18. Festiwal Nauki Akademii WSB

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki odbędzie się w dniach 21 – 27 marca, w formie hybrydowej. W programie ponad 80 godzin spotkań, wykładów i warsztatów.

Szczegóły wydarzenia -
www.wsb.edu.pl/fn18

Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas 18. Festiwalu Nauki Akademii WSB. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21 - 27 marca, a w programie ponad 80 godzin spotkań, wykładów i warsztatów.

Festiwal Nauki Akademii WSB to cykliczne wydarzenie, którego głównym celem jest popularyzowanie nauki. Wydarzenie przybliża uczestnikom tematykę prowadzonych przez Uczelnię badań naukowych, przedstawiając je w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Podczas imprezy odbywają się liczne spotkania z przedstawicielami Akademii WSB oraz zaproszonymi gośćmi ze świata nauki, kultury i biznesu. Festiwal wpisuje się w koncepcję promocji przez Uczelnię idei kształcenia ustawicznego, zachęcającej do zdobywania wiedzy przez całe życie, w ramach formalnej, jak i nieformalnej edukacji. 18. edycja odbędzie w dniach 21 - 27 marca br.

- Trudno w to uwierzyć, ale Festiwal Nauki Akademii WSB jest już pełnoletni. Zaczynaliśmy od kilkunastu spotkań, a teraz mamy cały tydzień wypełniony zróżnicowanymi propozycjami dla uczestników. Każdego roku dokładamy starań, aby program był jeszcze bogatszy i bardziej interesujący, niż w latach poprzednich i miał wymiar międzynarodowy. Stawiamy na różnorodność, ciekawych gości z kraju i zagranicy oraz pokazywanie nauki z różnych stron. Mamy pełną świadomość, że Akademia WSB pełni istotną rolę kulturotwórczą. Aktywnie angażujemy się w procesy rozwoju społecznego na poziomach: ekonomicznym, cywilizacyjnym, moralnym i etycznym. Dlatego też podczas trwania Festiwalu Nauki poruszymy takie zagadnienia, jak sztuczna inteligencja, robotyka, nowoczesne technologie, zrównoważony transport czy ekologia i zmiany klimatyczne - mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki Akademii WSB została podzielona na pięć obszarów tematycznych:

o Nowoczesne technologie i sztuczna inteligencja,
o Eko-innowacje,
o Biznes przyszłości,
o Komunikacja międzykulturowa,
o Transport i elektromobilność.

W trakcie trwania Festiwalu odbędą się wykłady, warsztaty, laboratoria, pokazy, debaty, dyskusje panelowe, które prowadzone będą przez wybitnych naukowców i ekspertów, z kraju i zagranicy. Wydarzenia w ramach Festiwalu Nauki odbędą się stacjonarnie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Fabryce Pełnej Życia, Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Podziemny Olkusz oraz online. Udział w Festiwalu Nauki jest bezpłatny, a na wydarzenia obowiązują zapisy.

Uczestnicy poznają najnowsze trendy w badaniach naukowych. Prof. dr hab. Szymon Malinowski wygłosi wykład "Kryzys klimatyczny, kryzys bioróżnorodności, kryzys planetarny", podczas którego będzie można poznać prognozy na temat zmian klimatu i zweryfikować czy jeszcze nie jest za późno, aby go uratować. Ola i Piotr Stanisławscy, twórcy bloga Crazy Nauka, wytłumaczą czym jest osobisty ślad wodny, jak go minimalizować i jak zużywać mniej wody, której zaczyna w Polsce brakować.

Podczas dnia poświęconego komunikacji międzykulturowej uczestnicy dowiedzą się jakie wyzwania stawiają osobom publicznym współczesne media, o czym opowie Marek Czyż. Tego samego dnia Adam Szaja, autor bloga smakksiazki.pl, poprowadzi rozmowy o książkach i ich znaczeniu we współczesnym świecie, a na jego pytania odpowiedzą: Zbigniew Rokita - zdobywca nagrody NIKE za książkę "Kajś" oraz Marcin Meller - autor książek, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Uczestnicy dowiedzą się także, jak różne kultury podchodzą do tematyki szczęścia, o czym opowie Michał Dziekoński.

Czwarty dzień Festiwalu Nauki poświęcony będzie biznesowi przyszłości. Tego dnia Magdalena Kieferling przekaże uczestnikom jak wygląda zarządzanie przyszłości w pigułce, jakich szefów szukać i jakim szefem zostać. Dr Patryk Kuzior opowie gdzie rodzą się jednorożce oraz jak nauka i nowe technologie tworzą w Estonii środowisko sprzyjające tworzeniu i rozwojowi startupów.

Jednym z motywów przewodnich podczas Festiwalu będzie elektromobilność. Dr inż. Iwona Krzyżewska opowie czym są nanofluidy i jak te innowacyjne substancje wykorzystuje się w eksploatacji pojazdów. Bohumił Horak pokaże jak zbudować swój własny samochód wodorowy, a dr inż. Marzena Graboń - Chałupczak przybliży temat elektromobilności w Polsce i wskaże, jakie wyzwania stoją przed jej rozwojem w kraju.

Festiwal Nauki w Akademii WSB to nie tylko ciekawe wykłady, ale także inspirujące debaty. Uczestnicy będą mogli posłuchać dyskusji o tym, czy sztuczna inteligencja uczyni świat lepszym. Wśród panelistów: Karolina Iwańska, Maciej Chojnowski oraz dr Wojciech Żytkowiak-Wenzel. Odbędzie się również bardzo ważna debata poświęcona dyskryminacji, w której udział wezmą: dr hab. Magdalena Szpunar, prof. UJ, dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB, dr hab. Maciej Witkowski, prof. AWSB oraz Jacek Purski. Będzie też okazja do rozmowy o tym "Czy pieniądz przyszłości przestanie szeleścić?" - debatę poprowadzi dr Rafał Rębilas, a na pytanie odpowiedzą zaproszeni goście: prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar, prof. dr hab. Krzysztof Jajuga i Marek Zuber.

W poprzednich 17 edycjach uczestniczyło ponad 200 000 osób, w tym mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i innych miast województwa śląskiego, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, słuchacze studiów podyplomowych i doktoranci.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.


25.03.2022

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
FILIA nr 8
ul. Ofiar Katynia 93
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
"Noc z Andersenem"

Po dwóch latach przerwy powracamy z uwielbianą przez dzieci, całonocną imprezą pn. "Noc z Andersenem"!

Tegoroczna edycja odbędzie pod hasłem "Powrót do przyszłości" i będzie miała miejsce 25 marca w Bibliotece Głównej oraz strzemieszyckiej Filii nr 8.

W programie:

* „Kosmolenie ratują Ziemię” spektakl Teatru Kultureska
* warsztaty tematyczne
* pokaz Laboratorium Pana Korka
* urodzinowy tort Pana Andersena
* nocowanie pomiędzy bibliotecznymi regałami
* moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

Impreza skierowana jest do dzieci w wieku 7-11 lat.

Biletem wstępu na wydarzenie jest własnoręcznie narysowana kartka urodzinowa dla Pana Andersena.

Obowiązują futurystyczne przebrania!

ZAPISY (od 7.03):

* Biblioteka Główna (od godz. 8:00): tel. 32 639 03 01
* Filia 8 (od godz. 10:00): tel. 32 262 20 64


25.03.2020 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Old Wave - koncert projektu Recooltywator

25 marca o 19:00 na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert bluesowy Old Wave!

Zespół Old Wave został założony w 2006 roku zespół blues-rockowy. Gra o sobie, o ludziach i ich sprawach. Zespół wystąpił na wielu poważnych koncertach z gwiazdami polskiej muzyki, również na wielu festiwalach: "Kolej na Blues", dwukrotnie na festiwalu "Blues Bez Barier", dwukrotnie na "Festiwalu im. Ryśka Riedla", dwukrotnie na "Rawa Blues Festiwal", dwukrotnie na "Blues Nad Okszą", dwukrotnie na "Lauba Pełno Bluesa", "Galicja Blues Festival", "Imielin Blues Festival", "Blues na Siewierskim Zamku", "Kraśnik Blues Meeting", "Solo Życia", na wielu zlotach motocyklowych, dniach miast (w tym: Dni Dąbrowy Górniczej 26.05.2012) oraz imprezach plenerowych i klubowych.

Old Wave wydał 3 płyty: "Cztery Grosze", "Idę" i wydaną w 2011 roku płytę Live (CD+DVD): "Blues Dla Przyjaciół". Zespół zdobył Grand Prix na III Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym: BLusowo 2013, który odbył się 24 sierpnia 2013 w Lusowie koło Poznania oraz Grand Prix na "Ścinawski Blues Nad Odrą", który się odbył 18 lipca 2014. Old Wave nagradzany był również na: "Blues na Siewierskim Zamku", "Imielin Blues Festival" i "Kraśnik Blues Meeting" i innych...

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Recooltywator, którego głównym celem jest zrzeszanie zespołów z terenu Dąbrowy Górniczej i przygotowanie im gruntu pod muzyczną karierę. Zespoły ćwiczą w pałacowej Sali Prób, by w późniejszym terminie zaprezentować swój repertuar na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.


24.03.2022 - godz. 18:00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA KAMERALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kameralne Czwartki - Saksoholicy po zachodzie słońca

24 marca o 18:00 w Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia przekonamy się co czują i co potrafią Saksoholicy po zachodzie słońca! Jeśli kochasz dźwięki saksofonu, to ten koncert cyklu Kameralne Czwartki jest dla Ciebie!

Kwartet saksofonowy Saksoholicy to grupa czterech muzyków, których łączy pasja do grania na niezwykłym instrumencie. Jak wskazują badania naukowe: Saksoholizm to uzależnienie od grania na saksofonie. Kwartet został założony w styczniu 2013 roku przez absolwentów szkoły muzycznej w Gliwicach, którzy współpracują ze sobą już od czasów szkolnych, a dzisiaj każdy z nich tworzy i koncertuje również we własnych projektach muzycznych.

Skład kwartetu to:
Maciej Zieliński – saksofon sopranowy
Daniel Bober – saksofon altowy
Bartosz Głombica – saksofon tenorowy
Paweł Piec – saksofon barytonowy.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata. Podczas koncertu zabrzmi blues, muzyka filmowa, romantyczne tango, gorąca samba i taneczny rag-time. Zespół zabierze nas także w świat nastrojowych ballad Krzysztofa Komedy oraz niezapomnianych standardów muzyki jazzowej m.in. utwory Charliego Parkera, Theloniusa Monka. W repertuarze usłyszymy także autorskie kompozycje Macieja Zielińskiego - jednego z saksofonistów kwartetu.


23.03.2022 - godz. 17.30

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
ul. 3 Maja 30
DĄBROWA GÓRNICZA-
Make Music Not War!

Zagrają i zaśpiewają wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka w Dąbrowie Górniczej i nasi ukraińscy Przyjaciele.

WSTĘP WOLNY


20.03.2022 - godz. 17.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce

Szanowni Państwo. Z przykrością informujemy, że koncert Waldemara Malickiego "Naga prawda o klasyce" w Dąbrowie Górniczej zaplanowany na dzień 19.11.2021 nie odbędzie się ze względu na chorobę artysty. Koncert odbędzie się 20 marca 2022 o godzinie 17:30. Zakupione bilety zachowają ważność w nowym terminie. Za utrudnienia przepraszamy!

Zmianie ulega data wydarzenia. Wszystkie bilety wraz z zawartymi danymi pozostają ważne i obowiązują w nowym terminie.

Ewentualne pytania proszę kierować na adres mailowy: bilety@eskander.pl

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania epidemii koronawirusa.

Na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Waldemar Malicki wraz ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi w programie Naga prawda o klasyce.

Na złość konwenansom i przekraczając wszelkie grancie - wracamy z nowym programem!

Po ubiegłorocznym sukcesie mniejszego składu postanowiliśmy nadal muzycznie podbijać kulturalne przestrzenie kraju. Bogatsi o nowe doświadczenia, gwarantujemy niezapomniane spotkanie, pełne pozytywnej energii, najlepszego dowcipu i głębokich wzruszeń.

Pełen seksapilu czteroosobowy zespół zaprasza na muzyczne widowisko obfitujące w abstrakcyjny humor, krótkie obserwacje obyczajowe i mnóstwo dystansu do samego siebie i otaczającego nas świata. To inteligentna rozrywka, gdzie skecze muzyczne zderzają się z aktualnymi anegdotami, żartobliwie komentującymi naszą rzeczywistość, a bezinteresowna zabawa z poważniejszą refleksją. Niespotykana nigdzie indziej forma artystyczna nie tylko zagwarantuje mnóstwo oczyszczającego śmiechu, ale także zachwyci wybitną pianistyką, różnorodnością subtelnych klimatów i mnóstwem energetycznych utworów. W trakcie naszego temperamentnego show będziemy zaskakiwać, poruszać, a nawet lewitować nad sceną. Słowem, zrobimy wszystko, by unieść Państwa ponad teatralnymi fotelami, lub zachwycić, tak, by z rozkoszą zatopili się Państwo w brzmieniach i choć na chwilę zapomnieli o szarej codzienności.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Kęcik

Występują:
Waldemar Malicki (fortepian)
Małgorzata Krzyżanowicz (wiolonczela)
Anita Rywalska (sopran)
Marcin Pomykała (tenor)

Czas trwania: 110 min

ORGANIZATOR
ESKANDER
ul. Malczewskiego 3/1, 45-030 Opole
77 441 30 66
sekretariat@eskander.pl
impresariatteatralny.pl; eskander.pl


19.03.2022 - godzina 19.00

ROCK OUT
ul. Króla Jana III Sobieskiego 31
DĄBROWA GÓRNICZA
IMPREZA BILETOWANA

-
Skankan, Sari Ska Band, Pogoria - Rock Out

To będzie noc pełna ska i punka i rocka.

Na scenie wystąpią:

Skankan, polskie ska z Sosnowca, koncert promuje ich nową płytę"Bourbon Whiskey Gin"

Sari Ska Band - ska z Żor

Pogoria - punk/ska z Dąbrowy Górniczej

SKANKAN
Zespół Skankan to polska legenda sceny ska. Powstali w Sosnowcu w 1993 r. . Choć działają od 1993 r., to wciąż są młodzi duchem i składem. Grają mieszankę ska, rock&rolla i punka. Na początku lat 90-tych tworzyli scenę ska. Żywiołowa muzyka, mocna sekcja dęta przyciągały rzesze nowych fanów w Polsce i Europie. Efektem tego był udział Skankana w projektach wydawniczych w postaci składanek. Ostatnią z nich jest np. SKAsety.PL vol.1. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Skankan w 1995 r. otwierał swoim występem I Przystanek Woodstock w Czymanowie. Na koncie mają 3 płyty: "Live '95", "Skankan Ożywia Trupy" i "Try To Feel It". W styczniu światło dzienne ujrzy nowa płyta "Bourbon, Whiskey, Gin"

SARI SKA BAND
Zespół powstał w 2004 r. z inicjatywy Sylwa i Hatiego. Nazwa nawiązuje do miejsca założenia kapel czyli miasta Żory (łac. Sari). Ich muzyka to mieszkanka ska, reggae, early reagge i rocksteady. Sari Ska Band grał na wielu festiwalach jak Przystanek Woodstock, Reggae na Piaskach, Regałowisko, Reggaenwalde Festival. W 2014 r. zespół występował w programie "Must Be The Music", przechodząc do półfinału! W dorobku mają 3 płyty: "100% Sari" (2009), "Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego" (2012) oraz "Kolędy i pastorałki" (2015). W ubiegłym roku nagrali kawałek "Skinhead Reggae", który zasilił składankę "SKAsety.PL vol.1".

POGORIA
zespół pochodzący z Dąbrowy Górniczej, grający muzykę z pogranicza rocka, punku i ska, istnieje od 2010 r. Jego wizytówką są niezwykle żywiołowe koncerty okraszone brzmieniem energicznej sekcji dętej. W 2015 r. ukazała się debiutancka płyta zatytułowana Tylko Po Chodniku, którą promowały single Noc Jest Młoda i Zdrada. W tym samym roku zespół POGORIA otworzył 21. Przystanek Woodstock, dając jeden z najlepszych koncertów na festiwalu. 18 marca 2016 r. ukazała się druga płyta zespołu ALARM!, którą zapowiadał singiel Gniew.

Z uwagi na aktualne obostrzenia prosimy osoby zaszczepione o okazywanie certyfikatów szczepień.


19.03.2022 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Kabaret Skeczów Męczących - Polska Misja Kosmiczna

Lecimy w kosmos! Zabieracie się z nami? 19 marca o 16:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia!

Polska misja komiczna została powołana do eksploracji najodleglejszych zakątków duszy zwykłego Polaka. Bo to jacy jesteśmy to istny kosmos. Jako że wszystko najlepiej obserwuje się z dystansu, KSM pomoże wam unieść się ciut nad Ziemię. Będziecie się śmiać, dziwić, czasem oburzać. Zobaczycie siebie, swoich sąsiadów, nasze społeczeństwo we wszystkich jego barwach.

W lekkim stanie nieważkości poczujecie jak dobrze można się bawić i jak rozrywka może wynieść Was na inną orbitę. To misja komiczna na skalę naszych możliwości. Misja, która otwiera oczy niedowiarkom. Nasza, przez nas wykonana… i to nie jest nasze ostatnie słowo.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


19.03.2022 - godz. 14.30

Most nad Trzevyczką
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA - Antoniów

Biblioteka Główna MBP

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
Marsz powitania Wiosny

To już kolejna edycja, gdzie OSP Ujejsce i Stowarzyszenie Przyjazny Antoniów Zapraszają Państwa na Marzannę, czyli Marsz Powitania Wiosny

Ujejsce zbiórka 14.45 skrzyżowanie ul. Krynicznej/ Podbagienko
Antoniow zbiórka o 14.30 przy moście nad Trzebyczką ul. Konstytucji

Zapraszamy dołączcie do jednego z korowodów lub dojedzie już na samo miejsce docelowe
Barwnymi Korowodami dotrzemy na miejsce docelowe na końcu ul. Podbagienko
Gdzie wzorem lat poprzednich, pod czujnym okiem strażaków OSP Ujejsce utopimy Marzannę, Stowarzyszenie Przyjazny Antoniów zaprosi Was na gry i zabawy.
Przygotujemy ognisko, na którym możecie państwo upiec kiełbaski przyniesione przez siebie
My przygotujemy również żurek a KGW Antoniów kanapki.
Jeśli chcecie podzielić się jakimiś smakołykami to oczywiście zapraszamy-przygotujemy jeden wspólny stół na którym będzie można położyć to czym chcecie poczęstować innych
Przybywajcie liczna grupą, aby wiosna zawitała na świecie i w sercach

Zapraszamy


18.03.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
PIWNICA - Stach Bukowski

18 marca g. 19:00 - Stach Bukowski na scenie cyklu PIWNICA - będzie ogień!

STACH BUKOWSKI, czyli człowiek i zespół w jednym! Grupę tworzą Stach, doskonale łączący rolę wokalisty i perkusisty, Agnieszka Kamińska - genialna basistka oraz Robert Ostoja-Lniski - wirtuoz gitary. Grają muzykę z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii. Na scenie dają prawdziwego ognia, a ich koncerty nasycone są beztroską energią i dobrą zabawą. Na koncie mają już bardzo dobrze przyjęty przez fanów i dziennikarzy debiutancki album pt. "Czerwony SUV", a ich kawałki nagrane wspólnie z Kwiatem Jabłoni oraz Natalią Zastępą podbiły radiowe listy przebojów oraz serwisy streamingowe!

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczatkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

IMPREZA BILETOWANA


17.03.2022 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

-
Wyprawy na krańce Ziemi- Urszula Kordeusz- "Oman"

Po długiej przerwie wracamy do cyklicznych spotkań podróżniczych, które odbywać się będą w każdy 3 czwartek miesiąca.

Na start zapraszamy Was w fascynującą podróż po Omanie, w którą zabierze Was Urszula Kordeusz.

Zapraszamy serdecznie do Muzeum.
Bilet na spotkanie płatny 5 zł

IMPREZA BILETOWANA


16.03.2022 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA


Biblioteka Główna MBP

-
Opowieści z wypraw po Norwegii

16.03.22 o godzinie 17:00 S.A.S. "Dabrowiacy" zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Krzysztofem Słabym, który opowie nam o swoich 10 wyprawach po Norwegii. Współorganizatorem wydarzenia MBP w Dąbrowie Górniczej.

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


15.03.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Scena/anecS - JAH Trio

JAH Trio wystąpi na scenie Pałacu Kultury Zagłębia 15 marca 2022 o godz. 18:00. Usłyszymy materiał z debiutanckiego albumu zespołu zatytułowanego "Travelers"!

JAH to akustyczne trio jazzowe złożone z utalentowanych polskich muzyków młodego pokolenia. Zespół tworzą lider Jan Jarecki (fortepian), Michał Aftyka (kontrabas) oraz Marcin Sojka (perkusja). Trio w swojej twórczości stawia na nowoczesne brzmienie, ale przy tym nie porzuca jazzowej tradycji. Bardzo ważne dla nich są śpiewność melodii, różnorodność rytmiczna oraz rozbudowana harmonika. Wykorzystują elementy swingu, groove oraz szeroko pojętej improwizacji. Są laureatami ogólnopolskich i zagranicznych konkursów, m.in.: wyróżnienie na VI Blue Note Poznań Competition 2019, finaliści Bucharest International Jazz Competition 2020, finaliści konkursu Jazz Juniors 2020: współpraca z Jazz Po Polsku i występ specjalny na Nisville Jazz Festival 2021 w Serbii.

Jan Jarecki - pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m.in. Maja BiesekQuartet, Paulina Porszke Ensemble, Mietek BigBand i innych. Jest pianistą teatralnym i kompozytorem muzyki do spektakli. Współpracuje m.in. z Teatrem na Plaży, Teatrem Gdynia Główna, Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jan Konop Big Band. Bierze udział w nagraniach płytowych oraz koncertuje. Otrzymał indywidualną nagrodę za kompozycje w konkursie RCK PROJAZZ w Kołobrzegu.

Michał Aftyka - kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa. Współpracował m.in. ze ZbigniewemNamysłowskim, Jackiem Namysłowskim, Mateuszem Smoczyńskim, TomaszemWendtem i Łukaszem Ojdaną. Na co dzień współtworzy wiele projektów związanych z warszawskim i łódzkim środowiskiem jazzowym. Obecnie student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu jazzowego Michała Barańskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marcin Sojka - perkusista i producent, absolwent Wydziału Jazzu Bednarskiej w klasie Krzysztofa Gradziuka. Na co dzień porusza się w różnych światach muzycznych. Z Janem Jareckim i Michałem Aftyką współtworzy trio grające kompozycje pianisty (JAHTrio). Jest współzałożycielem eklektycznej formacji Tropical Soliders in Paradise. Grupa wydała w 2018 minialbum dla wytwórni Dreamland SyndicateRecords, a w 2020 drugi album dla wytwórni Coastline Northern Cuts. Razem z przyjaciółmi z dzieciństwa współtworzył jako producent hiphopową formację BŁG Skład. Obecnie student perkusji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


14.03.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Donbas - specjalne seanse charytatywne

W ramach gestu solidarności i wsparcia dla obywateli Ukrainy, Pałac Kultury Zagłębia i kino Kadr zorganizuje dwa specjalne seanse w dniach 14 i 27 marca 2022 r. nagrodzonego na 71. festiwalu w Cannes w 2019 roku filmu "Donbas" Siergieja Łoźnicy.

Warunkiem uczestnictwa w seansie jest dokonanie wpłaty na jedną z podanych poniżej organizacji pozarządowych, pobranie darmowej wejściówki i ich okazanie na smartfonie lub w formie wydruku bileterowi.

Za bezpłatne udostępnienie kopii filmu dziękujemy jego dystrybutorowi, firmie Against Gravity.

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Ukraina/Niemcy/Francja/Holandia/Rumunia 2018, czas trwania: 121 min
Reżyseria: Siergiej Łoźnica; obsada: Valeriu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev

Siergiej Łoźnica ("Łagodna", "We mgle", "Szczęście ty moje") w najnowszym fabularnym filmie "Donbas" w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Film został nagrodzony za najlepszą reżyserię w sekcji Un Certain Regard 71. Cannes.

Noworosja – państwo-widmo, rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki - Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat - często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film, podzielony na 13 segmentów, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi. Film Łoźnicy to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie post-prawdy i fake-newsów, o każdym z nas.


13.03.2022 - godz. 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
"30 lat jak jeden koncert…", czyli zespół Raz Dwa Trzy w jubileuszowej odsłonie"

"30 lat jak jeden koncert…", czyli zespół Raz Dwa Trzy w jubileuszowej odsłonie na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia, 13 marca 2022 o godz. 19:30.

30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Osieckiej i Młynarskiego - z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Nadto zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów, po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy - jego swoistym DNA. Koncertami również - bez wielkich fet, akademii i transmisji - pragniemy uczcić Naszą z Wami przyjaźń i wyrazić wdzięczność za to, że z nami jesteście - zespół Raz Dwa Trzy.

Te 30 lat minęło nam jak jeden koncert!

IMPREZA BILETOWANA


11.03.2022 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP
Biblioteka Główna MBP

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY

-
Koncert „Solidarni z Ukrainą”

Wystąpią:

Poczytalni
Hylla
Dombrova Piano Duo
M&M Ossaka
Rastafajrant
Antoni Machoń
Wojciech Wilanowski


Przy okazji wydarzenia zachęcamy do wsparcia zbiórki dla obywateli Ukrainy. Zbieramy:

żywność trwałą,
artykuły medyczne,
nowe koce i pościele,
artykuły higieniczne,
artykuły dziecięce (w tym szkolne),
książki dla dzieci i dorosłych w j. ukraińskim,
zabawki (niezniszczone, w bardzo dobrym stanie)


Rezerwacja bezpłatnych biletów (od 2.03, godz. 8:00): tel. 32 639 03 01
Ilość miejsc ograniczona!


08.03.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Klaps! 50 Twarzy Greya - spektakl Teatru Polonia

Spektakl teatralny na motywach bestsellera Pięćdziesiąt Twarzy Greya - Klaps! w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Polonia na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia z okazji Dnia Kobiet - 8 marca o 19:00!

Europejska premiera spektaklu, który w Ameryce cieszy się wielkim powodzeniem. Sztuka nawiązująca do Pięćdziesięciu twarzy Greya E.L. James – najsłynniejszego światowego czytadła dla kobiet. Tę wyśmiewaną i lekceważoną książkę przeczytało najwięcej kobiet na świecie, w USA już w ciągu trzech pierwszych miesięcy powieść sprzedała się w liczbie 20 milionów egzemplarzy! J.S. Blair, I.M. MacIntyre, J.A. Millan, S.A. Moran, C.J. Munch, A.M. Scheffler i I.P. Whalen napisali sztukę, która jest subtelną kpiną z tej książki i takiego rodzaju literatury. Na scenie spotykamy autorkę książki i dwójkę stworzonych przez nią postaci, które kłócą się z autorką o ich wizerunki i zalety intelektu i charakteru.

Dziełko jest parodią, i to parodią udaną owej trylogii – bo chyba próby adaptacji 1:1 nikt przy najlepszej woli by nie zniósł. Obsadę skompletowano niezłą. Wyrzeźbiony na siłowni Mateusz Damięcki występuje w roli Hugha Hensona – milionera ratującego pandy i budującego szkoły w Afryce; głupia blondyna Magdalena Lamparska to jego kochanka Natasha, a boginią sytuacji wymyślającą sceny z udziałem owych literackich, nierzadko zbuntowanych bohaterów jest pisarka, czyli Marta Walesiak – gospodyni domowa pod nieobecność rodziny oddająca się przy białym winie fantazjom erotycznym, które jej się „same piszą”. Po polsku tekst napisał Bartosz Wierzbięta, niekwestionowany mistrz dialogów do Disnejowskich przebojów takich jak Shrek, Potwory i spółka, Madagaskar czy Kung Fu Panda. I to dzięki jego robocie przedstawienie jest lekkie, dowcipne, zdecydowanie bardziej zabawne niż wulgarne, choć mówienie i śpiewanie o seksie po polsku to ryzykowne przedsięwzięcie.

Rzecz zaczyna się jak Batman, a kończy jak Bridget Jones. W środku zaś mamy dwie godziny zabawy bardzo w duchu najfajniejszej parodii międzywojennego XX-lecia, czyli Na ustach grzechu Magdaleny Samozwaniec, kompromitującej czytany przez miliony romans ordynata Michorowskiego ze Stefcią Rudecką; dzieła właściwie zbiorowego, bo pisanego przy walnym udziale ludzi obdarzonych szczególną inteligencją i dowcipem – poetki Marii z Kossaków Pawlikowskiej i jej męża, Jana Pawlikowskiego. Parodia bywa lepsza od parodiowanego. Wierzbięta może być tylko dumny z takich paranteli.

Reżyseria: John Weisgerber
Obsada: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki
Tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta


08.03.2022 - godz. 17.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice-
Być kobietą - muzyczna bombonierka z okazji Dnia Kobiet

Zapraszamy na koncert w wykonaniu instruktorów PKZ Domu Kultury Ząbkowice: Marka Woźniaka oraz Agaty Widery-Burdy wraz z uczestnikami zajęć muzycznych
Gościnnie wystąpi zespół wokalny "Czarne Perły" z Ujejsca oraz Anna Garbarczuk, nauczycielka z ZSP nr 6 w Tucznawie.
W repertuarze polskie i światowe przeboje musicalowe i rozrywkowe.www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY


07.03.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA-
MARIUSZ KALAGA - "Dla Kobiecych Serc"

Bardzo ciepło i serdecznie ZAPRASZAM WSZYSTKICH na jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny taki KONCERT - "Dla Kobiecych Serc". Już 7 marca 2022r. o godz. 18:00 będziemy mieli okazję się spotkać w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej w przed dzień DNIA KOBIET. Bilety do nabycia i rezerwacje w kasie PKZ tel. 32 733 88 04 lub na stronie www.palac.art.pl DO ZOBACZENIA!!! ...bo Kobiety kochają sercem...

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA


06.03.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Dziewczyny takie są... - koncert z okazji Dnia Kobiet

"Dziewczyny takie są...", czyli koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Chóru Zorza, zespołu Non a Capella i solistów, na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia 5 marca 2022 o godz. 18:00!

W repertuarze wydarzenia zagoszczą takie klasyki jak "Brunetki, blondynki", "Killing me softly" i "Can't help falling in love". Nie zabraknie też utworów z oper i operetek, np. "Habanera" z opery "Carmen" i "Co się dzieje, oszaleję" z opery "Księżniczka czardasza". Na scenie pojawią się również tancerze ze Szkoły Tańca Merengo w Dąbrowie Górniczej.

Wykonawcy:

Chór Zorza
zespół Non a Capella
Henryka Piwowarska - solistka
Marta Gabryś-Wieczorek - solistka
Agnieszka Herman - solistka
Paulina Stąpel - solistka
Jolanta Dąbrowska - solistka
Klaudia Szczepanik - solistka
Rafał Kozieł - solista
Andrzej Baran - solista
Grzegorz Kawalec - solista
Jacek Durlik - solista
Joanna Rybak - skrzypce
Wojciech Leniartek - gitara
Krzysztof Kwapisz - gitara basowa
Tomasz Nykamowicz - perkusja
Wenanty Domagała - fortepian
tancerze Szkoły Tańca Marengo w Dąbrowie Górniczej
Elżbieta Kaźmierska - dyrygent


04.03.2022 - godz. 20.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DˇBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
25 Dąbrowski Wieczór Komediowy Tomasz Jachimek

25 Dąbrowski Wieczór Komediowy Wystąpi Tomasz Jachimek Prowadzący Damian Kubik Komik, standuper, konferansjer, tekściarz, scenarzysta, dramaturg. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na estradzie, na scenie, w telewizji i radiu. Laureat wszystkich największych przeglądów kabaretowych w Polsce. Autor programów kabaretowych, tekstów piosenek, monologów, sztuk teatralnych i radiowych. Od 2005 roku komentator niezwykle popularnego "Szkła Kontaktowego" w TVN 24. Podczas występów na żywo niezwykle energetyczny i ekspresyjny - tak w mowie, jak i w gestykulacji. Z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością, błyskawicznie reaguje na nieoczekiwane wydarzenia na widowni; z taktem, dowcipem i wyczuciem potrafi odnaleźć się w każdej scenicznej sytuacji. Żywy dowód na to, że brak urody i dykcji nie wyklucza odniesienia sukcesu w branży rozrywkowej. Bilety 35 zł / w dniu 40 zł Czas trwania ok. 1,5h. Obowiązują zasady sanitarne

* Impreza przeznaczona dla osób 18+

** Zakaz nagrywania imprezy.

*** Osoby przeszkadzające będą wypraszane bez możliwości uzyskania zwrotu środków za zakupiony bilet. Zasady związane z pandemią:

* Z racji utrzymania bezpieczeństwa epidemicznego Organizator zastrzega sobie prawo do udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy.

* Uczestnicy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maseczki). Obowiązują aktualne przepisy sanitarne.


04.03.2022 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

Biblioteka Główna MBP

-
Spotkanie autorskie z Tomaszem Jachimkiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Jachimkiem, które odbędzie się 4 marca o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Tomasz Jachimek – komik, stand-uper, konferansjer, tekściarz, scenarzysta i dramaturg. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na estradzie, na scenie, w telewizji i radiu. Laureat wszystkich największych przeglądów kabaretowych w Polsce. Autor programów kabaretowych, tekstów piosenek, monologów, sztuk teatralnych i radiowych. Od 2005 roku komentator niezwykle popularnego „Szkła Kontaktowego” w TVN 24.

Podczas spotkania będzie można kupić książki autora.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie będą dostępne na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

WSTĘP WOLNY


01.03.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA
20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Alexander Gadjiev
Koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina

Alexander Gadjiev – Laureat II nagrody ex aequo i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie sonaty w ramach XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z koncertem z okazji rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora! 1 marca godzina 18:00 – główna scena Pałacu Kultury Zagłębia!

Alexander Gadjiev urodził się 23 grudnia 1994 r. Po z górą dziesięciu latach nauki u ojca Siavusha Gadjieva studiował w Mozarteum w Salzburgu w klasie Pavla Gililova, a obecnie składa egzaminy koncertowe w Hanns Eisler Hochschule w Berlinie pod kierunkiem Eldara Nebolsina. Jest Artystą Nowego Pokolenia BBC (2019–2022). Zdobywca I nagród prestiżowych konkursów pianistycznych: IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu, Monte-Carlo Piano Masters (2018) oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Sydney (2021). Współpracował m.in. z orkiestrami symfonicznymi w Monte Carlo, Tokio, Nagoi, Kyoto, Pradze czy Katowicach (NOSPR). W 2018 r. wydał debiutancką płytę Literary Fantasies z utworami Liszta i Schumanna.

Program koncertu:
1. Fryderyk Chopin - Preludium cis-moll op. 45
2. Fryderyk Chopin - II Sonata b-moll op. 35
(przerwa)
3. Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92 |w opracowaniu Franciszka Liszta na fortepian solo|

IMPREZA BILETOWANA


27.02.2022 - godz. 16.00 i 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Wieczór Panieński

Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn w Pałacu Kultury Zagłębia, 22 lutego 2022 o godz. 16:00.

Wieczór panieński zdarza się raz... na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy i szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy, nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady - Marcin Szczygielski.

Obsada:

Katarzyna Skrzynecka
Wiktoria Gąsiewska / Monika Mazur
Anna Iberszer
Tomasz Bednarek
Marek Kaliszuk / Stefano Terrazzino

Autor: Marcin Szczygielski
Reżyseria: Maria Seweryn
Kostiumy: Krzysztof Łoszewski
Muzyka: Zdzisław Kalinowski


26.02.2020 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAwww.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Queens of the Mascots - koncert projektu Recooltywator

26 lutego o 18:00 na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert młodego, lecz znakomicie zapowiadającego się zespołu Queens of the Mascots!

Queens of the Mascots to trio w skład którego wchodzą wokalistka i basistka Kasia Caputa, gitarzystka Klaudia Grygiel i perkusistka Justyna Włodarska. Dziewczyny grają razem od 2018 roku z drobnymi przerwami, ostatecznie tworząc żeńskie trio z nowym spojrzeniem na muzykę. Zespół gra w klimatach rockowych i alternatywie, od pewnego czasu skupiając się na tworzeniu własnych kompozycji. Queens of the Mascots każdego wprowadzi w słoneczny i energetyzujący klimat!

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Recooltywator, którego głównym celem jest zrzeszanie zespołów z terenu Dąbrowy Górniczej i przygotowanie im gruntu pod muzyczną karierę. Zespoły ćwiczą w pałacowej Sali Prób, by w późniejszym terminie zaprezentować swój repertuar na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)


25.02.2020 - godz. 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
PIWNICA - MOW

Pierwszy w 2022 roku koncert cyklu młodej muzyki PIWNICA! 25 lutego o 19:30 na scenie Piwnicy Teatralnej wystąpi zespół MOW!

MOW to cztery osobowości i cztery muzyczne żywioły, na których czele stoi Ania Bratek. Dość powiedzieć, że na fortepianie Aga Derlak, kontrabasie Mateusz Szewczyk i perkusji Adam Wajdzik istna śmietanka młodej sceny jazzowej. Ania zawiaduje tym statkiem, by w przekazie płynął w stronę autentyczności, czułości i głębi, a muzycznie popu zmieszanego z jazzem. Końcem listopada 2021 roku nakładem wytwórni V-Records ukazał się drugi album zespołu MOW pt. W jednym pokoju. Album ten powstał przy współpracy ze świetnym producentem muzycznym – Tomaszem Harrym Waldowskim, znanym z pracy ze Skubasem, Lemonem czy Renatą Przemyk. Nagrany w fantastycznym studiu pod Łodzią – TONN Studio na setkę, w jednym pokoju.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczatkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

MOW tworzą:

Ania Bratek (voc) - Jej głos należy do najciekawszych w Polsce. Laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem KidBrown. Liderka i założycielka zespołu MOW. Zdobywczyni głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. Współpracowała z wybitnymi muzykami jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk czy Jnr Robinson.

Aga Derlak (p i voc) - Otrzymała nagrodę FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się w Bostonie, pod okiem Danilo Pereza oraz JoAnne Brackeen w ramach projektu Berklee Global Jazz Institute. Koncertowała m.in. na Jazztopad Festival New York, XJazz Festival Berlin, Athens Technopolis i wiele innych.

Mateusz Szewczyk (b) - Wybitny basista młodego pokolenia.Jest członkiem wielu zespołów i projektów m.in. Early Birds, Marcin Pater Trio, Karnas Formuła czy Voicingers. Koncertował na największych festiwalach jak: Taichung Jazz Festival (Tajwan), Nisville Jazz Festival (Serbia), Fara Music Festival (Włochy) oraz Sali Koncertowej NOSPR.

Adam Wajdzik (dr) - Absolwent AM w Krakowie, uczył się pod okiem wybitnych perkusistów jak Derrick McKenzie czy Clarence Penn. Współpracuje z jazzowymi, rockowymi i popowymi zespołami. Wraz z zespołem Andrzej Kowalski Quartet został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020. Laureat Jazz Juniors oraz B-Jazz International Contest. Koncertował we Włoszech, Serbii, Rumuni i Słowacji.

Jesienią 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka EPka zespołu. W 2018 czas na płytę. Dokładnie 30.09 swoją premierę miał krążek pt. „Historie zebrane” wydany przez słowacką wytwórnię Hevhetia. Spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami i aprobatą słuchaczy. MOW do tej pory koncertował w całej Polsce na festiwalach takich, jak: Jazz w Ruinach, Jazz&Literatura czy SlotArt Festival oraz poza granicami naszego kraju: w Szwecji (zaproszenie na Live at Heart), Słowacji (HevFest) czy dla Japonii (Kansai Music Conference, koncert online).


24.02.2022 - godz. 17.30

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

-
"Mikołaj. Chłopiec, który czesał grzywkę na prawo"

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na spektakl teatru cieni "Mikołaj. Chłopiec, który czesał grzywkę na prawo".
Spektakl popularyzujący naukowe dokonania Mikołaja Kopernika skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat.
Po przedstawieniu dzieci wezmą udział w półgodzinnych warsztatach dot. teatru cieni.

Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


14.02.2022 - godz. 17.00

CH POGORIA
ul. Sobieskiego 6a
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Nazywam się miliard (One Billion Rising)
już po raz szósty w Dąbrowie Górniczej!

One Billion Rising, to protest w formie tańca przeciwko wszelkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt. ???? Protest odbędzie się na Placu Centralnym w Centrum Handlowe Pogoria w poniedziałek 14 lutego o 17.00.

Zachęcamy wszystkie kobiety i mężczyzn do wzięcia udziału w tańcu przeciwko przemocy. Pamiętajcie, nie jesteście sami!

W trakcie wydarzenia będzie można uzyskać informacje na temat tego, gdzie ofiary przemocy mogą uzyskać wsparcie, co należy wiedzieć i na co być wyczulonym aby reagować na zjawisko przemocy w rodzinie w swoim otoczeniu. Informacji w udzielać będą pracownicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej w tym Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Klubu Integracji Społecznej


13.02.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Baranovski

Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli Dym i Zbiór, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla Czułego miejsca, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana Zbiór w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO Lubię być z nią, zwiastujący drugi album wokalisty. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki aktualnie dobija do 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie. Sam BARANOVSKI właśnie kończy prace nad swoim drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.


12.02.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Nad pięknym modrym Dunajem - koncert jubileuszowy Vocal Trio

Artyści bardzo dobrze znani dąbrowskiej publiczności - Agata Widera-Burda, Weronika Gębala i Grzegorz Rogut, czyli Vocal Trio w specjalnym, jubileuszowym koncercie z okazji 5-lecia swojej artystycznej działalności pt. Nad pięknym modrym Dunajem. 12 lutego g. 18:00 - główna scena Pałacu Kultury Zagłębia!

Vocal Trio to soliści znani na scenach i festiwalach w całej Polsce, a w większości pochodzący z Zagłębia Dąbrowskiego. Wspólną, muzyczną drogę rozpoczynali na deskach Pałacu Kultury Zagłębia. Pałacowa publiczność zna ich nie tylko z cyklu Kameralne Czwartki, ale również wakacyjego projektu W Zieloną gramy. Zespól wykonuje głównie arie, duety i ensamble z najznakomitszych oper i operetek. Ich głosy ponownie rozbrzmią, lecz tym razem na dużej scenie pałacu, gdzie towarzyszyć im będzie zespół Maes Trio!

Wystąpią:

Vocal Trio
Agata Widera Burda - sopran
Weronika Gębala - mezzosopran
Grzegorz Rogut - tenor.

Maes Trio
Marzena Mikuła-Drabek - fortepian
Jacek Gros - skrzypce
Dariusz Kasperek - klarnet

oraz zaproszeni goście: Michał Gębala (bas) i para taneczna.

W programie koncertu:

G. Verdi - Traviata "Libiamo"
G. Bizet - Carmen "Habanera" Aria Carmen
Puccini - Cyganeria "Quando m'en vo" walc Musetty
G. Verdi - Rigoletto "Questo quella" Aria Księcia Mantui
L. Delibes - Lakme "Duet Kwiatów"
J. Strauss
- Baron Cygański "Wielka sława to żart"
- Zemsta Nietoperza "Czeka nas uciech moc"
- "Nad pięknym modrym Dunajem"
- Zemsta Nietoperza "Ach jakże mi serduszko drży"
F. Lehar - Cygańska Miłość Czardasz "Kiedy skrzypki grają"
I. Kalman
- Księżniczka Czardasza "Czardasz Silvy"
- Księżniczka Czardasza "W rytm walczyka"
Abraham - Pericola Aria ze śmiechem
R. Stolz - "Brunetki, blondynki"
F. Loewe - My Fair Lady "Przetańczyć całą noc"
S. Moniuszko - Straszny Dwór "Ten zegar stary"
Sartori/Peterson /Quarantotto - "Time to say goodbye"

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w regulaminie uczestnictwa w wydarzeniach PKZ dostępnym na stronie palac.art.pl


11.02.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Pod Dachami Paryża - Grand Orchestra z Odessy

Koncert "Pod Dachami Paryża" odbędzie się 11 lutego 2022 o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Paryż… Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. To muzyka znaczona takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z "Moulin Rouge"!), a nawet upiór – bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu. Co do musicali – wprawdzie niedawny pożar uszkodził katedrę Notre Dame, ale najsłynniejszy dzwonnik w historii nadal pojawia się na scenach muzycznych całego świata. Zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa pod dachami miasta zakochanych…

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

ORGANIZATOR
Agencja Brussa
609 866 861


11.02.2022 - godzina 19.00

VILLA MODA
ul. T. Kościuszki 4b
DˇBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
24. Dąbrowski Wieczór Komediowy - edycja Walentynkowa. Łukasz Kaczmarczyk support Jacek Noch

Stand Up
Łukasz Kaczmarczyk
support Jacek Noch (fragment programu)

Czas trwania ok. 2 godziny ( z przerwą ) Obowiązują zasady sanitarne

* Impreza przeznaczona dla osób 18+ ** Zakaz nagrywania imprezy.

*** Osoby przeszkadzające będą wypraszane bez możliwości uzyskania zwrotu środków za zakupiony bilet. Zasady związane z pandemią:

* Z racji utrzymania bezpieczeństwa epidemicznego Organizator zastrzega sobie prawo do udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy.

* Uczestnicy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maseczki). Obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

* Uczestnik ma obowiązek złożenia oświadczenia przy wejściu na imprezę, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. LICZBA MIEJSC BARDZO OGRANICZONA!


05.02.2022 - godz. 18.00

Świetlica Środowiskowa w Tucznawie
DĄBROWA GÓRNICZA - Tucznawa20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
W kręgu muzyki filmowej - koncert karnawałowy

5 lutego o 18:00 w Świetlicy Środowiskowej w Tucznawie odbędzie się niezwykły koncert karnawałowy. Na scenie wystąpią Maciej Zakościelny, Roman Widaszek, Madalena Duś oraz Kwintet Śląskich Kameralistów w koncercie W kręgu muzyki filmowej.

Wykonawcy:

Maciej Zakościelny - skrzypce, recytacja
Roman Widaszek - klarnet
Magdalena Duś - fortepian

Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
Dariusz Zboch - skrzypce
Jakub Łysik - skrzypce
Jarosław Marzec - altówka
Katarzyna Biedrowska - wiolonczela
Dawid Lewandowski - kontrabas

W programie koncertu:

Wojciech Kilar - Ziemia obiecana
Wojciech Kilar - Dziewiąte wrota
ks. Mieczysław Maliński - Ludzkie krzyże
Wojciech Kilar - Smuga cienia
Wojciech Kilar - Trędowata
ks. Mieczysław Maliński - O szejku i o śmierci
Enio Morricone - Misja
Bela Kovacs - Shalom Alekem
Enio Morricone - La Califfa
Enio Morricone - Malena
ks. Mieczysław Maliński - Perła miłości
Henry Mancini - Moon River
Jerzy Matuszkiewicz - Alternatytwy 4
Henryk Kuźniak - Vabank
Bartosz Chajdecki - Czas honoru


05.02.2022 - godz. 17.00 i 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Dobry wieczór kawalerski - spektakl

5 lutego o 17:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia, w Sali Teatralnej, zobaczymy spektakl Dobry wieczór kawalerski w reżyserii Piotra Nowaka!

Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę to najnowsza odsłona sztuki pokazującej szaleństwo kawalerskiego wieczoru. Podążając za zmieniającymi się trendami i upływającym czasem, twórcy przygotowali spektakl, który ani na chwilę nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na dwa akty doskonałej zabawy. Co może się wydarzyć podczas takiego wieczoru? Otóż wydarzyć może się wszystko! Każdy wieczór kawalerski to niezapomniana impreza! A ta jest wyjątkowa, pełna humoru, przewrotna i nieprzewidywalna. Nasi bohaterowie mają za sobą zaskakujące życiowe doświadczenia z kobietami i wyciągają z nich odmienne wnioski na temat relacji damsko-męskich. Co wyniknie ze skonfrontowania tak różnych punktów widzenia w przeddzień ślubu jednego z nich? Odpowiedź czeka na widzów! "Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę" bawi słowem, sytuacją i szczerością. Nie brakuje w nim paru chwil na refleksję i krótką zadumę nad tym, nad czym zadumać się czasem trzeba. A wszystko to wybornie podane na scenie w formie błyskotliwych dialogów i dynamicznie wyreżyserowanych scen. "Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę" zaskakuje, relaksuje i co najważniejsze: skutecznie poprawia humor.

Reżyseria: Piotr Nowak
Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert

Obsada:
Michał Żurawski, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Piotr Ligienza, Piotr Miazga

Obsada wymienna: Michał Piela, Tomasz Borkowski, Michał Sitarski, Marcin Rogacewicz

ORGANIZATOR
Visual Production sp. z o.o.
visualproduction.pl
sprzedaz@visualproduction.pl
517 198 228


21.01.2022 - 02.02.2022

21.01.2022 g. 19:30
22.01.2022 g. 19:30
23.01.2022 g. 19:30
25.01.2022 g. 19:30
26.01.2022 g. 19:30
28.01.2022 g. 17:00
29.01.2022 g. 17:00
30.01.2022 g. 17:00
31.01.2022 g. 17:00
01.02.2022 g. 17:00
02.02.2022 g. 17:00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
KINO KADR
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA-
Gierek - premiera filmowa

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, prosimy weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

Gatunek: biograficzny, dramat kraj produkcji: Polska 2021; czas trwania: 120 min
Reżyseria: Michał Węgrzyn, obsada: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Antoni Pawlicki, Cezary Żak, Agnieszka Więdłocha, Rafał Zawierucha

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA


30.01.2022

DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
30. FINAŁ WOŚP

Dąbrowa Górnicza gra z WOŚP

Już 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP i zachęca wszystkich mieszkańców do wsparcia tej inicjatywy!

30. Finał zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Hasło przewodnie tegorocznego finału to „Przejrzyj na oczy”!

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń. Przykładowo Zagłębiowskie Centrum Onkologii od 2018 r. otrzymało od Fundacji WOŚP darowizny rzeczowe o wartości około 700 000 zł, m.in. respiratory, kardiomonitory, łóżka szpitalne, inkubatory zamknięte oraz USG.

Jak wesprzeć WOŚP?

W tym roku, tak jak w ubiegłym, część zbiórek prowadzona jest wirtualnie. Oczywiście w dniu finału – 30 stycznia – będzie można dorzucić swoją cegiełkę do puszek wolontariuszy na ulicach miast, ale już dziś warto wesprzeć WOŚP. Zachęcamy do wsparcia sztabów z Dąbrowy Górniczej: Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miasta, Szkoły Podstawowej nr 7, V Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 10 i Hufca ZHP.

Już teraz można wpłacić pieniądze do eSkarbonek sztabów.

* eSkarbonka Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych: https://eskarbonka.wosp.org.pl/w6x6fv
* eSkarbonka Młodzieżowej Rady Miasta: https://eskarbonka.wosp.org.pl/rl7vr2
* eSkarbonka Hufca ZHP: https://eskarbonka.wosp.org.pl/5k6yzx

Miasto wspiera pracę sztabów i wolontariuszy udostępniając miejskie budynki i cały czas współpracując z wolontariuszami – sztab Młodzieżowej Rady Miasta ma siedzibę w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia, a Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Puszki stacjonarne znajdziecie też w różnych miejscach na terenie miasta, m.in.:

* Zespół Szkół Sportowych ul. Chopina
* Wabi Sabi Sushi ul. Kościuszki 9
* Centrum Wiedzy ul Kościuszki 5/A
* Szkoła Podstawowa nr 18 ul. Piłsudskiego 73
* Centrum Medyczne Nawigare ul. Konopnickiej 78
* Hurtownia MaikPol ul. Wojska Polskiego 61

Miejskie atrakcje

30 stycznia zapraszamy do Pałacu Kultury Zagłębia na koncerty (w godz. 17.00-20.00). Do PKZ można przyjść już od godz. 14.00 i wziąć udział w licytacjach. Na Pogorii III czeka nas m.in. wspólne morsowanie organizowane przez Pogoria Morsuje, sauna, przekąski, licytacje. Zapraszamy na Pogorię od godz. 12.00! Więcej szczegółów wkrótce.
Wydarzenia w sztabie Młodzieżowej Rady Miasta (Warsztat Fabryki Pełnej Życia)

* 07.00 otwarcie sztabu
* 11.30-12.00 koncert zespołu Happy Choir Skłodowska
* 12.00 licytacja gadżetów i voucherów (z udziałem zaproszonych gości)
* 13.00 koncert Julii Szotek (absolwentka MOPT-u)
* 15.30-17.00 rozliczenia puszek wolontariuszy

Podczas wydarzenia będą wydawane ciepłe posiłki dla wolontariuszy + kawa i herbata, aktywny będzie również punkt informacji szczepionkowej.

Niedługo ruszymy z licytacjami na Allegro. Będzie można wylicytować przeżycia i przedmioty przygotowane specjalnie przez miejskie instytucje, a przy tym wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Grajcie razem z nami!

--------------------------------------------

Już 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP i zachęca wszystkich mieszkańców do wsparcia tej inicjatywy!

30. Finał zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Hasło przewodnie tegorocznego finału to „Przejrzyj na oczy”!

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń. Przykładowo Zagłębiowskie Centrum Onkologii od 2018 r. otrzymało od Fundacji WOŚP darowizny rzeczowe o wartości około 700 000 zł, m.in. respiratory, kardiomonitory, łóżka szpitalne, inkubatory zamknięte oraz USG.

Pałac Kultury Zagłębia również gra z WOŚP! Zapraszamy 30 stycznia do wzięcia udziału w:

* 14.00 – 20.00 – stoiska w PKZ
* 17.00 – koncert zespołu Cartel
* 18.00 – koncert Gabi Foksa
* 19.00 – koncert zespołu Funkylogic

W PKZ będzie miał też siedzibę sztab wolontariuszy V Liceum Ogólnokształcącego.

Miasto wspiera pracę sztabów i wolontariuszy udostępniając miejskie budynki i cały czas współpracując z wolontariuszami – sztab Młodzieżowej Rady Miasta ma siedzibę w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia, a Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Więcej informacji o 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stronie dabrowa-gornicza.pl!


29.01.2022 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Swing Sisters - koncert projektu Recooltywator

29 stycznia o 17:00 na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi niezwykłe trio - Swing Sisters! Koncert odbędzie się w ramach projektu Recooltywator!

Grupa SWING-SISTERS powstała w maju 2020 roku. W jej skład wchodzą trzy "muzyczne siostry": Anna Nocoń, Izabela Grzyb i Alicja Kulik. W czasie, kiedy pozamykano większość miejsc kultury, Ania z Izą szukając razem nowych muzycznych inspiracji pomyślały o trio i zaprosiły do tego Alicję. I tak nucąc rozmaite kawałki i analizując harmonię utworów zaczęła się wspólna muzyczna podróż. Skąd swing w nazwie? Każda z nas ma zupełnie inną barwę głosu, każda też preferuje inny gatunek muzyczny i starając się znaleźć coś wspólnego - połączył nas właśnie swing. Poza tym nadal śpiewamy solo - każda w swoim stylu.

Bilety dostępne od 10 stycznia!

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, prosimy weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

IMPREZA BILETOWANA


28.01.2022 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA-
Kolędowanie w wykonaniu chóru Angeluso

Serdecznie zapraszamy na kolędowanie w wykonaniu chóru Angelus pod dyrekcją Tadeusza Barylskiego oraz przyjaciół ze Scholki Antolki, które odbędzie się 28 stycznia o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

Biblioteka Główna MBP

WSTĘP WOLNY


27.01.2022 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Karnawałowy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

27 stycznia o 16:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się coroczny Koncert Karnawałowy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


24.01.2022 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
"Pastorałka. Misterium ludowe w układzie Leona Schillera" - spektakl z muzyką na żywo

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na spektakl „Pastorałka. Misterium ludowe w układzie Leona Schillera” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Próba 17:30” ,prowadzonej przez Grzegorza Kwasa - aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można zarezerwować na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia poprzez system internetowej rezerwacji: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza

Biblioteka Główna MBP


22.01.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Klimakterium 2 - spektakl

22 stycznia o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia ponownie zobaczymy spektakl "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał!".

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.

Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Ponad 1800 przedstawień "Klimakterium...i już" w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki "wyklęte wstały z poniżenia" i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.

Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w "Klimakterium...i już!", ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.

Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo "Menopauzy szał" ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

W spektaklu występują zamiennie aktorki:

Pamela: Elżbieta Jodłowska/ Małgorzata Duda/ Maria Winiarska/ Dorota Nowakowska
Malina: Anna Korcz/ Ewa Cichocka/ Joanna Jeżewska/ Elżbieta Jarosik/ Elżbieta Panas
Zosia: Elżbieta Okupska/ Grażyna Zielińska/ Ludmiła Warzecha/ Katarzyna Kozak
Angela: Małgorzata Gadecka/ Renata Zarębska/ Anna Wojton/ Ewa Złotowska

Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska
Choreografia: Jakub Lewandowski
Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Scenografia kostiumy: Andrzej Lewczuk
Przygotowanie muzyczne: Aldona Krasucka
Produkcja: Tomasz Heller, Agencja Artystyczna "Klimaty"

ORGANIZATOR
B&B Audio Jarosław Brussa
Wełnica Os. Słoneczne 20, 62-200 Gniezno
tel. 61 424 28 24; 601 791 474
www.agencjabrussa.pl


21.01.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZANA ZAPROSZENIA

-
KONCERT NOWOROCZNY - BENEFIS DARIUSZA ZIÓŁKA

W PROGRAMIE

Uroczyste wręczenie honorowego wyróżnienia Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza - "Złotego Lauru im. Adama Piwowara"

BENEFIS Dariusza Ziółka. Gośćmi będą: Ewa Uryga, Kuba Badach, Jorgos Skolias, Zbigniew Namysłowski, Bernard Maseli, Henryk Gembalski, Grzegorz Kapołka, Michał Dziewiński, Leszek Winder, Grzegorz Ziółek, Ireneusz Głyk

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


19.01.2022 - godz. 19.00

CH POGORIA
KINO HELIOS
ul. Sobieskiego 6a
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Gierek - przedpremiera filmowa

Drodzy Obywatele Miasta Dąbrowa Górnicza, Towarzysze!

19 stycznia o godzinie 19:00 zapraszamy do kina Helios w CH Pogoria na wyjątkową przedpremierę filmu „Gierek”. ??Zdjęcia do filmu zostały nagrane m.in. na terenie miasta – Dąbrowa Górnicza. Będą mieli Państwo okazję spojrzeć na przestrzeń miejską z zupełnie innej perspektywy i nie tylko!
Przed pokazem filmowym w murach naszego kina pojawi się GOŚĆ SPECJALNY.

Wszystkim znany i lubiany, odtwórca głównej roli – MICHAŁ KOTERSKI!
Chcecie poznać ciekawostki z planu? A może z jakimi wyzwaniami podczas przygotowań do roli musiał zmierzyć się główny bohater?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie już 19 stycznia!

Dodatkowo będzie czekać na wszystkich wspaniała wystawa historyczna przygotowana przez Muzeum Miejskie Sztygarka w Dąbrowie Górniczej https://muzeum-dabrowa.pl/

To jak? Będziecie?
Czekamy z niecierpliwością!


18.01.2022 - godz. 17.30

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Spotkanie z podróżnikiem - Waldkiem Maliną

We wtorek widzimy się w Bibliotece Głównej na spotkaniu z podróżnikiem - Waldkiem Maliną!

Waldek Malina to zapalony rowerowy podróżnik, który tym razem postanowił odstawić dwa kółka by zrealizować kolejne ze swoich wielkich marzeń! Jak tanim kosztem zorganizować taką wyprawę? Czy faktycznie ten szczyt jest aż tak łatwy do zdobycia? Na co trzeba zwracać szczególną uwagę? Jakie mogą być konsekwencje nie do końca potrzebnej brawury?

Odpowiedzi na te pytania i dużo więcej praktycznych wskazówek poznacie podczas tej niezwykłej prezentacji!

Spotkanie odbędzie się w ramach współpracy z Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy.

Biblioteka Główna MBP


18.01.2022 - godz. 16.30

Akademia WSB
ul. Cieplaka 1c
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

.
Opowieść Polskiego Wybrzeża

Wspólnie z Uniwersytetem III Wieku Akademii WSB zapraszamy w dniu 18 stycznia 2022 r. o godz 16.30 na opowieść Polskiego Wybrzeża oraz zaproponujemy udziałw 7-dniowej wycieczce rowerowej na trasie Kołobrzeg - Puck.
17.01.2022 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
"Pastorałka. Misterium ludowe w układzie Leona Schillera" - spektakl z muzyką na żywo

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na spektakl „Pastorałka. Misterium ludowe w układzie Leona Schillera” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Próba 17:30” ,prowadzonej przez Grzegorza Kwasa - aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można zarezerwować na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia poprzez system internetowej rezerwacji: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza

Biblioteka Główna MBP


16.01.2022 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Igor Kwiatkowski - w premierowym programie - Tylko śmiech nas ocali

16 stycznia o 17:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi jedyny i niepowtarzalny Igor Kwiatkowski!

„Świat kradnie polskie piosenki”, „Koniec Netflixa”, Kąpiel tylko raz w tygodniu”, Kobiety odnoszą liczne obrażenia” - to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Igor Kwiatkowski w swoim premierowym programie pt. „Tylko śmiech nas ocali”. To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor pokaże Wam, że tu i teraz można spotkać wiele uśmiechu. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić. Talent i oryginalny styl to sceniczna wizytówka Igora Kwiatkowskiego, a spotkanie go na żywo nie może równać się z żadnym innym kabaretowym doświadczeniem.

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


15.01.2022 - godzina 20.00

ROCK OUT
ul. Króla Jana III Sobieskiego 31
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
KOPALNIA TALENTÓW ZAGŁĘBIA vol 1

Mamy to ! 15 STYCZNIA w klubie muzycznym Rock Out, odbędzie się koncert talentów Zagłębia, na których usłyszeć będziecie mogli takie firmy jak DŹWIĘKU STRUKTURA, Spiker & Placenty, Igr, CJ, Rasti, William, Kevin, Kadoen, VMP, 204Atum, Somin, Blumson, Piechu, Z Zagłębia Styl, Bosiu oraz Shabozki. Wszyscy artyści są z naszego kochanego Zagłębia Dąbrowskiego !!! Imprezę poprowadzi Emper a placki na gramofonie smażył w ten dzień będzie dla was DJ Siemano.

Oczywiście to nie wszystko co dla was przygotowaliśmy , mamy sporą pulę nagród która na was czeka jak np Vouchery , Bluzy , czy darmowe karnety na Extrem Fitness Gyms , oraz niespodzianka od Restauracji Cibo Pacezsco.

Dodatkowo naszym partnerem całej imprezy jest Taxi Zagłębie które w dzień imprezy , zadba o wasz bezpieczny powrót do domu ze zniżką 10% po okazaniu biletu na hasło Kopalnia Talentów !!
15.01.2022 Dąbrowa Górnicza Klub Muzyczny Rock Out ul,Sobieskiego 31

Wjazd jedyne 15 zł , bielty do nabycia w Klubie ROCK OUT !

Nie możecie przegapić takiej śmietanki na jednej scenie to naprawdę rzadko spotykany koncert Zagłębia MUSISZ TAM BYĆ !!!

WIECEJ INFORMACJI WKRÓTCE , ZAGŁĘBIE !! WIDZIMY SIE !!
Organizator Imprezy: Leśniewski Rafał


12.01.2022 - godz. 17.00

Akademia WSB
ul. Cieplaka 1c
DĄBROWA GÓRNICZA

.
KONCERT KOLĘD

Członkowie Stowarzyszenia Aktywności Społecznej" Dąbrowiacy" zapraszają 12 stycznia 2022 roku o godzinie 17.00 do Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej miłośników muzyki klasycznej na rewelacyjny koncert kolęd we wspaniałej obsadzie super utalentowanej młodzieży. Zapraszamy na pierwszy koncert z mamy nadzieję wspaniałej serii występów utalentowanych artystów naszego regionu. Wstępnie występy te nazwaliśmy "Cudze chwalicie swego nie znacie".

Poniżej wykonawcy środowego koncertu.

Hanna Derej - dyrygent, aranżer, pianistka
Emilia Duda - flet, śpiew
Agnieszka Utmańczyk - flet
Noemi Banach -skrzypce
Ada Sinkowska - skrzypce
Paulina Macura - skrzypce
Zuzanna Kamińska - wiolonczela
Jakub Derej - instrumenty perkusyjne, pianino

WSTĘP WOLNY


11.01.2022 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Odnawiam dusze - koncert piosenek Jacka Cygana
z okazji 64. urodzin PKZ

Niezwykła podróż przez piosenki jednego z czołowych polskich autorów. Odkrywanie tajemnic zaszytych w tekstach, śmiech oraz łzy wzruszenia, a wszystko to w doskonałej oprawie muzycznej i z okazji 64. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia! Ponadczasowe przeboje wykonają zaproszeni przez Jacka Cygana goście oraz... sam Autor! Koncert Odnawiam duszę już 11 stycznia o 18:00 w Sali Teatralnej!

Zapraszam Państwa w podróż po moich piosenkach, obiecując wzruszenia,
odkrywanie tajemnic, śmiech, a czasem nawet łzy. Bo muzyka to jest życie, to są
emocje, to jest miłość! Artyści przemierzają setki kilometrów, by odnawiać duszę,
a ja wierzę, że podczas naszych spotkań z publicznością dzieje się to z
wzajemnością! Do zobaczenia na koncercie! ~ Jacek Cygan

W koncercie wystąpią:

- Jacek Cygan
- Jacek Wójcicki
- Kamila Klimczak
- Zofia Nowakowska
- Grzegorz Skawiński

O Artystach:

Jacek Cygan - wywodzi się ze środowiska piosenki studenckiej, znanego pod hasłem „kraina łagodności”. Współzałożyciel grupy „Nasza Basia Kochana”, z którą zostaje laureatem I nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1976. Napisał ponad 1000 piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Jego utwory wygrywały pięciokrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, m.in. „Jaka róża taki cierń” w wyk. Edyty Geppert oraz „Wypijmy za błędy” w wyk. Ryszarda Rynkowskiego. Na Festiwalu Eurowizji w Dublinie w roku 1994, piosenka z tekstem J. Cygana „To nie ja byłam Ewą” w interpretacji Edyty Górniak zdobyła II miejsce. Był to, jak dotychczas, największy sukces polskiej piosenki w Europie. Jego piosenkowe „wizytówki” weszły do codziennego języka i często słyszy się funkcjonujące już niezależnie od autora takie wyrażenia jak: „całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę”, „czas nas uczy pogody”, „czego może chcieć od życia taki gość jak ja?”. W grudniu 2007 roku piosenka z tekstem J. Cygana „Dumka na dwa serca” została piosenką 50-lecia Kinematografii Polskiej. Znany z twórczości dla dzieci, zwłaszcza z telewizyjnego programu „Dyskoteka Pana Jacka /Dżeka/”, gdzie spopularyzował wiele piosenek, które stały się standardami dziecięcej sceny, m.in. „Laleczka z saskiej porcelany”, „Wszystkie dzieci nasze są” czy „Zakazany owoc”.

Kamila Klimczak - wielokrotnie nagradzana aktorka Teatru Bagatela w Krakowie. Współpracowała również z Teatrem STU, Teatrem Barakah, Teatrem Komedia i Teatrem KTO w Krakowie, Teatrem im. St. Jaracza i Teatrem Muzycznym w Łodzi, a także Teatrem Rampa w Warszawie. Artystka legendarnej krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, z którą koncertowała m. in. w USA, Kanadzie, Europie, a także w wielu miastach i miasteczkach w całej Polsce. W zespole maestro Leopolda Kozłowskiego - "Ostatniego Klezmera Galicji” śpiewała tradycyjne pieśni żydowskie w języku hebrajskim i jidysz, a także zupełnie nowe napisane do słów i tłumaczeń Jacka Cygana, z którym współpracuje również przy jego dwóch projektach koncertowych "Życie jest piosenką" i "Odnawiam dusze". Występowała z Grupą Rafała Kmity i Kabaretem Moralnego Niepokoju. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), studiowała również na Wydziale Zaocznym Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka P.S.M. I Stopnia w Łodzi w klasie fortepianu.

Zofia Nowakowska - na deskach teatralnych zadebiutowała w 2004 roku rolą Juli w musicalu „Romeo i Julia“ Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W latach 2004 – 2010 współpracowała z teatrem Studio Buffo w Warszawie. Brala udział w takich spektaklach jak „Ukochany kraj“, „Tyle miłości“, „Wieczór Włoski“, „Wieczór francuski“, „Wieczór Rosyjski“, czy „Hity Buffo“. Grała także główną rolę w musicalu „Metro“. W roku 2006 wcieliła się w rolę młodej Marii Antoniny w operze Ça Ira, autorstwa basisty i lidera zespołu Pink Floyd - Rogera Watersa. Od 2014 roku współpracuję z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklach „Ale musicale”, „Mamma Mia“ (Sophie) i Piloci (Nina). Aktualnie wciela się w rolę Amneris w musicalu „Aida”. Współprcuję też ze studiami dubbingowymi. W dorobku ma min. rolę w polskiej wersji filmu Walta Disneya pt. „Zaczarowana”, w którym zaśpiewała partie wokalne głównej postaci – Księżniczki Giselle. Jej głos można też usłyszeć w filmie „Muppety“ (piosenki Mary) oraz w serialu „Elena z Avaloru” gdzie dubbinguje postać tytułowej księżniczki Eleny. Jest także Polskim głosem Nali w kultowej produkcji Disneya „Król lew”. Od 2007 roku współpracuję w charakterze solistki z Piotrem Rubikiem z którym nagrała min takie płyty jak „Habitat“, „Rubik One“, „Santo Subito – cantobiografia Jana Pawła II“ oraz „Opisanie Świata“.

Jacek Wójcicki - obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Grzegorz Skawiński - urodził się 6 lipca 1954 roku w Mławie. W rodzinie państwa Skawińskich dzieci przychodziły na świat co siedem lat. Pierwsza była Barbara, a potem Zbigniew. Na końcu do dwójki rodzeństwa dołączył Grzegorz.Najmłodszy synek był ulubieńcem rodziców i babci. Pierwszą gitarę zrobił ze starej deski od łóżka, którą zżerały korniki. Grał w różnych zespołach amatorskich (m.in. ze swoim przyjacielem, szkolnym kolegą Waldkiem Tkaczykiem). Przez krótki okres czasu uczył się w Średniej Szkole Muzycznej w Gdańsku przy ul. Partyzantów, w klasie gitary prof. Barbary Czyż. W trakcie studiów na Uniwersytecie Gdańskim, grał w zespole Horoskop, jednak największą popularność osiągnął występując z zespołem... Kombi, Wyjazd, Skawalker, O.N.A. i KOMBII.


10.01.2022 - godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteka Główna MBP

IMPREZA BILETOWANA

-
„Nieoczytani” komediowy show improwizowany w wykonaniu grupy „Improłajezrs”

Joanna Kołaczkowska - Beata Różalska - Antoni Machoń - Adam Fidusiewicz - Paweł Banaszczyk - Michał Głowacki - Tomasz Słowik/

"Nieoczytani" to komediowy show z oprawą muzyczną na żywo, w którego obsadzie znajdują się artyści z całej Polski. Znacie ich z telewizji, kabaretów, kina, teatru. Spektakl uchyli rąbka tajemnicy improwizacji komediowej, teatralnej, kabaretowej. Dzięki niemu zakochasz się w "impro"! I spokojnie... Nikt nie będzie wyciągany na scenę, także śmiało można siadać w pierwszym rzędzie!

Biblioteka Główna MBP, ul. T. Kościuszki 25

Biblioteka Główna MBP


07.01.2022 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolno¶ci. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Noworoczna gala - Koncert Wiedeński

7 stycznia 2022 roku o 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński!

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa. Gdzie, w pełnych zachwytu dźwiękach, będzie można usłyszeć szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosne westchnienia w alkowach.

Wybitne kompozycje w wykonaniu Woytek Mrozek Chamber Orchestra oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, polki, a także do Nowego Jorku, do najsłynniejszych scen Wiednia i Broadwayu. Artyści zaprezentują niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe arie, szlagiery i duety miłosne.

Niespodzianką wieczoru będzie Plejada Gwiazd. Diva Agata Sava - wybitna mezzosopranistka, solistka opery w Pradze. Absolwentka Hohschule fur Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata, m.in.: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy Lucerne Concert Hall, sale Filharmonii w Zurychu i Genewie. Koncertowała także we wszystkich prestiżowych salach koncertowych Japonii. Irina Kasjanchuk – sopran, absolwentka Kijowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, Austrii, Słowenii, Włoszech, Bułgarii, Serbii, Litwie i Polsce. Obecnie solistka operetki kijowskiej. Wioleta Malchar - wokalistka, aktorka, pedagog, solistka sceny musicalowej w całej Polsce. Zagrała główne role na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w spektaklach takich jak Cabaret, Jesus Christ Superstar, Przebudzenie Wiosny i w wielu innych. Współpracuje z Marcinem Wyrostkiem i Zespołem Łzy. Aleksander Kruczek – tenor, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Uczestnik prestiżowego Programu Kształcenia Młodych Talentów- Akademii Operowej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie oraz zTeatrem Wielkim w Poznaniu. Laureat pierwszych nagród 14 międzynarodowych konkursów wokalnych. Jest obecnie solistą w Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach. Nazar Tatsyshyn – tenor, absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Solista Filharmonii Lwowskiej oraz opery w Budapeszcie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Wykonawca głównych partii oper na Ukrainie i całym świecie. Współpracuje z wieloma reżyserami i dyrygentami O. Lyniv, K. Donadio, R. Revakovych, N. Conti, T. Placido. Koncertował w ponad 50 krajach. Daniel Cebula–Orynicz - Absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Jest wokalistą, wykładowcą akademickim, trenerem zespołów wokalnych. Prowadzi cykl warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką czy Elżbietą Zapendowską. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland. W postać Johanna Straussa wcieli się

Artur Banaszkiewicz - skrzypek, kompozytor, aranżer zaprezentuje publiczności wirtuozowskie fantazje i parafrazy m.in.: Viva Strauss!, La Fiesta Mexicana, Skrzypek na Dachu, Hava Nagilah, Hrabina Marica, Carmen na wesoło. Artysta koncertował w wielu prestiżowych salach m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii czy Gewandhaus. Wszystkich artystów poprowadzi polski dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek - producent znany publiczności całego świata.

Ta niezwykła gala będzie wzbogacona barwnymi kreacjami i bogatą choreografią par tanecznych z udziałem solistów Baletu Opery Lwowskiej.

NOWOROCZNA GALA - Koncert Wiedeński swoim charakterem wiernie nawiązuje do tradycji wielkich, wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Publiczność usłyszy największe przeboje Króla Walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z: Zemsty Nietoperza, Księżniczki Czardasza, Barona Cygańskiego, Wesołej Wdówki, Krainy Uśmiechu, czy walca Nad pięknym modrym Dunajem Marsz Radeckiego, Hava Nagili, Skrzypka na dachu, pieśni neapolitańskie.

ORGANIZATOR:
Agencja Artystyczna MUZA
kom.+48 604 424 320
www.agencjamuza.pl


05.01.2022 - godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
"Pastorałka. Misterium ludowe w układzie Leona Schillera" - spektakl z muzyką na żywo

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na spektakl „Pastorałka. Misterium ludowe w układzie Leona Schillera” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Próba 17:30” ,prowadzonej przez Grzegorza Kwasa - aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można zarezerwować na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia poprzez system internetowej rezerwacji: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza

Biblioteka Główna MBP

aktualizacja: sobota, 21 maj 2022.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZˇTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wył±cznie za zezwoleniem autora.
Zebrał i opracował: DARIUSZ NOWAK (
nddg ).