-CO GDZIE KIEDY - WYSTAWY (TARGI)
* GDZIE SIĘ WYBRAĆ * KULTURA i NAUKA * KINO * SPORT i REKREACJA * RELIGIA
* STRONA GŁÓWNA * SPIS STRON * GALERIA MULTIMEDIALNA * NOWOŚCI NA STRONIE


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
WERNISAŻE i ZAPOWIEDZI WYSTAW
|:
WYSTAWY TRWAJĄCE
|:
TO JUŻ BYŁO

DĄBROWSKI JARMARK STAROCI

W każdą 3-cią niedzielę miesiąca w godzinach 6.00-12.00
PARK im. J.HALLERA
- Od strony Placu Wolności - DĄBROWA GÓRNICZA

_


WERNISAŻE i ZAPOWIEDZI WYSTAW ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vvCentrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" E

Expo Silesia.

www.exposilesia.pl


AKTUALNY KALENDARZ WYSTAWOWY

http://www.exposilesia.pl/kalendarz/pl/


00.00.2016 - godzina 00.00_


WYSTAWY i EKSPOZYCJE TRWAJĄCE ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv15.01. - 28.02.2016

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
GALERIA SZTUKI PKZ
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

Wstęp wolny.

.
Wernisaż i wystawa prac Andrzeja PiechyPrace Andrzeja Piechy będzie można oglądać do 28 lutego w godzinach otwarcia Galerii Sztuki PKZ.

Tym razem będą Państwo mogli podziwiać prace znakomitego artysty - malarza i poety - Andrzeja Piechy.

Andrzej Piecha urodził się 12 grudnia 1950 roku w Sosnowcu. Był samoukiem, swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w okresie stanu wojennego. Jego pasja do malarstwa przerodziła się w fascynację i nieustanne dążenie do kształtowania swojego warsztatu. Andrzej Piecha ma na koncie 63 wystawy zbiorowe m.in. w Niemczech, Warszawie, Opolu, Katowicach, Rybniku i 48 wystaw indywidualnych. Od 2001 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Katowickiego. Zmarł 11 stycznia 2013 roku.

Poprzez swoje obrazy Andrzej Piecha ilustruje swoje lęki i dramaty. Jego prace intrygują, skłaniają odbiorców do przemyśleń. Zagłębiając się w nie, zagłębiamy się w wykreowany przez artystę świat tajemnicy.

Wernisaż 15 stycznia o godzinie 17:00.


01-29.02.2016

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna MBP,
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

.
Fenomen "Solidarności".
Migawki z dziejów Polski, 1980 - 1981Od 1 lutego będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25) wystawę Fenomen "Solidarności". Migawki z dziejów Polski, 1980 - 1981.
Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki przez cały luty. Wstęp wolny.
Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN w 30. rocznicę narodzin "Solidarności". Ekspozycja została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


31.01.2016 - godzina 10.00Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" E

Expo Silesia.

www.exposilesia.pl

.
V Zimową Krajową Wystawę Psów Rasowych
Expo Silesia Dog Show 2016

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Będzinie zaprasza na V Zimową Krajową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się 31 stycznia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu przy ulicy Braci Miroszewskich 124. O tytuł zwycięzcy wystawy walczyć będzie w tym roku 1550 psów w ponad 200 rasach.

Jest to największa krajowa wystawa psów rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce. - W ubiegłym roku zgłoszonych było ponad 1400 psów zarówno z Polski jak i krajów ościennych. Wystawa to nie tylko miejsce oceny psa ale również możliwość porozmawiania z hodowcami, wystawcami, groomerami, zapoznanie się ze wszystkimi nowościami związanymi z pielęgnacją psów i ich żywieniem. Taki format imprezy powoduje bardzo szerokie zainteresowanie mieszkańców regionu - informuje Marcin Wilkiewicz, wiceprzewodniczący ds. organizacyjnych Oddziału w Będzinie, zapraszając wszystkich chętnych do odwiedzenia sosnowieckiego Expo Silesia w ostanią niedzielę stycznia.

Ocena psów w ringach rozpocznie się o godzinie 10.00, finałowe konkurencje o godzinie 15.00. Bilety wstępu na wystawę są w cenie 10 zł, natomiast uczniowie, studenci, emeryci i renciści mają prawo do biletów ulgowych w cenie 5 zł. Dla dzieci do lat 6 wstęp jest bezpłatny.


04-30.01.2016

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna MBP,
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

.
Zagłębiowscy artyści prezentują swoja twórczość w dąbrowskiej bibliotece. Zapraszamy na wystawę.

Eksponaty znajdujące się na wystawie będą reprezentowały różne techniki artystyczne, m.in. malarstwo, fotografię czy haft. Wydarzenie uświetni występ Marty Gabryś i Rafała Kozieła. Wernisaż będzie również okazją do spotkania oraz wymiany doświadczeń dla artystów z naszego regionu.

Stowarzyszenie Twórców Zagłębia Dąbrowskiego prowadzi szeroką działalność kulturalną na terenie całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem regionu zagłębiowskiego, dążąc do powszechnego uznania twórczości artystycznej jako istotnego nurtu w działalności człowieka. Członkowie stowarzyszenia pracują w sekcjach: literackiej - poezja i proza, plastycznej - malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, haft artystyczny. STKZD skupia twórców w różnym wieku (studentów, ludzi czynnych zawodowo, emerytów i rencistów, osoby niepełnosprawne), a także różnych profesji (od robotników do profesorów).

Wyjątkową wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Głównej w terminie od 4 do 30 stycznia 2016 r.

4 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25) odbył się wernisaż wystawy.


23.11.2015 - 10.01.2016

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
HOL przy Sali Teatralnej
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

Wstęp wolny.

.
Ikona jest jak znak, jak okno, które trzeba otworzyć.

Ikona jest jak znak, jak okno, które trzeba otworzyć.

Wystawa ikon napisanych/namalowanych przez studentów studiów podyplomowych "Ikonopisarstwo. Studium chrześcijańskiego Wschodu" Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego rok 2015/2016. Ta niezwykła prezentacja ikon zbiorowych przygotowana jest z myślą o świętach Bożego Narodzenia, Trzech Króli oraz jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Serdecznie dziękujemy ks. dr Dariuszowi Klejnowskiemu-Różyckiemu za udostępnienie ikon.

Ks. dr Dariusz Klejnowski-Różycki współzałożyciel Śląskiej Szkoły Ikonograficznej w Zabrzu i inicjator studiów Podyplomowych "Ikonopisarstwo. Studium chrześcijańskiego Wschodu". Dziedziny: teologia dogmatyczna, ikonopisarstwo (teologia, technika, estetyka ikony), chrystologia chińska, teologia azjatycka. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Sinicum im. Michała Boyma SJ wspierając inicjatywy Kościoła w Chinach.

Wystawę można oglądać w głównym holu Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w przestrzeniach wystawienniczych przy Sali Teatralnej (parter), w dniach od 23 listopada 2015 r. do 10 stycznia 2016 r. w godzinach pracy PKZ.

Wernisaż wystawy ikon i spotkanie z ks. dr Dariuszem Klejnowskim-Różyckim odbędzie się 23 listopada 2015 r. (poniedziałek) o godz.17.00 w holu przy Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (parter).

Wernisaż wystawy i spotkanie z ks. dr Dariuszem Klejnowskim-Różyckim odbyłó się 23 listopada 2015 r. (poniedziałek) o godz.17.00.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

aktualizacja: wtorek, 02 luty 2016.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.