-



CO GDZIE KIEDY - RELIGIA
* GDZIE SIĘ WYBRAĆ * KULTURA i NAUKA * KINO * WYSTAWY I TARGI * SPORT i REKREACJA
* STRONA GŁÓWNA * SPIS STRON * GALERIA MULTIMEDIALNA * NOWOŚCI NA STRONIE


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
ZAPROSZENIA
|:
TO JUŻ BYŁO

Msza Święta (trydencka) w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego

W każdą 1-szą i 3-cią niedzielę miesiąca godz. 14.30
Bazylika NMP Anielskiej - Kaplica Św. Aleksandra
ul. Królowej Jadwigi 17 ; DĄBROWA GÓRNICZA

Mszę św. celebruje ks. Czesław Tomczyk.

Przed Soborem Watykańskim II Msza św. była sprawowana wyłącznie w tym rycie. Papież Jan Paweł II w motu proprio "Ecclesia Dei" z roku 1988 zachęcił księży biskupów, aby umożliwili uczestniczenie w liturgii trydenckiej wiernym przywiązanym do tej formy kultu. Papież Benedykt XVI określił szczegółowe przepisy w dokumencie "Summorum pontificium" z roku 2007.





_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv



29.05.2016

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZA



Bazylika Matki Bożej Anielskiej

WSTĘP WOLNY

www.kilometry.caritas.pl

.
Kilometry Caritas



Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z innymi Caritas Diecezjalnymi podejmuje ogólnopolską próbę bicia Rekordu Guinnessa, której celem jest zebranie jak największej ilości monet 1 złotowych, układając z nich kilometry.Rekord Guinnessa w układaniu ciągu monet jednonominałowych należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jednocentówek euro.

Aby pobić obecny Rekord Guinnessa, potrzeba ułożenia min. 75.25 km ciągu jednozłotowych monet - to ponad 3 311 000 monet o nominale 1 zł.
Akcja ma charakter ogólnopolski, wspólnie z 10 innymi Caritas z całej Polski, bijemy rekord Guinnessa, ustanawiamy rekord Polski i pomagamy.

Zebrane przez Caritas Sosnowiecką środki przeznaczone zostaną na budowę Domu dla Bezdomnych w Dąbrowie Górniczej, który zapewni schronie 55 osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Ogólnopolski finał akcji ,,Kilometry Caritas'' odbędzie się 29 maja 2016 r.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą kampanię, zbierania i doklejania złotówek!
Pobijmy razem Rekord Guinnessa!

Więcej informacji na stronie:
www.kilometry.caritas.pl

Koordynatorzy Akcji w Diecezji Sosnowieckiej:
Marta Szczerzyńska, tel. 600 807 991, email: caritasfb@gmail.com
Sylwia Bogusz, tel. 795 444 036, email: sbogusz@caritas.pl


25-31.07.2016

KRAKÓW





WSTĘP WOLNY

.
XXVI Światowe Dni Młodzieży - KRAKÓW '2016







-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


24.01.2016 - godz. 10.30

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZA

Bazylika Matki Bożej Anielskiej

.
Musical "Przybyli Anieli" w wykonaniu Studia Błęduś.

Świetlica środowiskowa w Błędowie zaprasza mieszkańców Dąbrowy Górniczej do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej
na musical "Przybyli Anieli" w wykonaniu Studia Błęduś.

Zapraszamy 24 stycznia, godzina 10:30.

WSTĘP WOLNY


14-17.01.2016

Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu
Parafia pw. Nawiedzenia NMP
BĘDZIN - os. Syberka



WSTĘP WOLNY

.
22 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
'BĘDZIN 2016


Najpiękniejsze kolędy i pastorałki z całego świata ponownie rozlegną się w Będzinie, pozwalając na zatopienie się w radosnej kontemplacji Bożego Narodzenia i ogrzanie serca przy betlejemskim żłóbku. Od 14 do 17 stycznia w naszej diecezji odbędzie się XXII edycja największego kolędowego przeglądu w Polsce - Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Od 14 do 16 stycznia (czwartek i piątek od 9 do 20.30, w sobotę od 9 do 17) w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina przy ul. Sportowej odbywać się będą przesłuchania najlepszych wykonawców, wyłonionych podczas odbywających się w całej Polsce, a także na Ukrainie i Białorusi eliminacji. Najpiękniejsze bożonarodzeniowe kompozycje z różnych epok i krajów zaśpiewa ponad 120 solistów, chórów i zespołów.

Laureatów tegorocznej edycji wybierze jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Wiesława Delimata (Akademia Muzyczna w Krakowie), którego w ocenie wspierać będą także prof. dr hab. Jerzy Rachubiński (Akademia Muzyczna w Łodzi) i ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna w Katowicach).

Tradycyjnie Festiwal zakończy się koncertem galowym, który w niedzielę, 17 stycznia o g. 16 odbędzie się w kościele na Osiedlu Syberka. Jego reżyserii podjął się ponownie Dariusz Wiktorowicz - aktor, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. To jemu zawdzięczamy takie pomysły z minionych koncertów jak rozmowy z aniołem, fragmenty "Pastorałki" Schillera czy historia zagubionego zespołu, który wędrował przez Będzin. W tym roku, wpisując się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, odbędziemy świąteczną podróż przez świat w poszukiwaniu najciekawszych bożonarodzeniowych tradycji. Okazję do obejrzenia koncertu będą mieli nawet ci, którzy nie będą mogli być z nami - cały koncert będzie transmitowany live z realizacją z kilku kamer w jakości HD w internecie.

Wstęp na przesłuchania i koncert galowy jest otwarty dla wszystkich i darmowy. Szczegóły na stronie www.mfkip.pl

Choć w tym roku dobra nowina o narodzeniu Mesjasza rozlegnie się w Będzinie, organizatorzy biją na alarm - to może być ostatnia edycja tego wyjątkowego przeglądu. Wszystko przez brak środków, z którymi borykają się od kilku lat. Szczegółowe informacje na temat stanu, w którym znalazł się Festiwal można znaleźć na stronie https://ratujmyfestiwal.mfkip.pl/


Harmonogram przesłuchań na czwartek, 14 stycznia:

Blok I - 9.00-11.00

9.00 Solista Borys Stepanyan z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie
9.10 Solista Rafał Gałka z Ogniska Muzycznego DodiArt i Liceum Ogólnokształcącego nr II w Olkuszu
9.20 Solistka Adrianna Wójcikowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Katowicach
9.30 Solistka Dominika Mosion z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie
9.40 Solistka Katarzyna Owczarek z Zajączek Drugich
9.50 Solistka Maja Myśliwiec z Łambinowic
10.00 Solistka Julia Dota z Gminnego Zespołu Szkół w Ozimku
10.10 Duet "SIOSTRY CZUDAJ" ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless" w Pszczynie
10.20 Duet Dominika i Ania z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie
10.30 Duet "FORTUNATUS" Anna Ciongwa i Kinga Schygulla z II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica i Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
10.40 Duet Weronika & Emilia z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy
10.50 Duet Wiktoria i Weronika Konieczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Częstochowie

Blok II - 11.00-13.00

11.00 Solistka Maja Jagielska z Kielc
11.10 Solistka Sandra Kulik z Siemianowic Śląskich
11.20 Solistka Zuzanna Waśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu
11.30 Solistka Klaudyna Siwek z Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach
11.40 Solistka Iwona Krzystanek z Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu
11.50 Solista Mikołaj Koza ze Studia "Efendi Clue" w Bukownie
12.00 Solista Paweł Szymański z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
12.10 Solistka Malwina Wojciechowska z Łowickiego Ośrodka Kultury
12.20 Solistka Aleksandra Dzieńska ze Szkoły Muzycznej I st. w Brzesku
12.30 Solistka Zuzanna Ziętal ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Piekoszowie
12.40 Solistka Weronika Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie
12.50 Solistka Julia Walaszczyk z parafii pw. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy

Blok III - 13.00-14.00

13.00 Dziecięcy zespół folklorystyczny "DĄBROWA" z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej
13.15 Chór dziecięco-młodzieżowy ze Szkoły Muzycznej I st. w Brzesku
13.30 Schola dziecięco-młodzieżowa z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy
13.45 Zespół wokalny "MAJULE" z Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie
14.00 Zespół wokalno-instrumentalny "OUT LOUD" z III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kantego w Poznaniu

Blok IV - 15.00-18.00

15.00 Zespół wokalno-instrumentalny "WIOLINKI" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej
15.15 Zespół folklorystyczny "GRUPA ARTYSTYCZNA KIYRPECKI" z Gminnego Ośrodek Kultury w Łącku
15.30 Zespół wokalny "RÓŻE ŚW. ELŻBIETY" z Przedszkola Niepublicznego św. Elżbiety w Orzegowie
15.45 Zespół wokalny "BAGATELA" ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach
16.00 Zespół wokalno-instrumentalny "CHICHOTY" z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bielinach
16.15 Zespół wokalny z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim
16.30 Dziecięcy zespół ludowy "GÓRNE NUTKI" z Górna
16.45 Zespół wokalno-instrumentalny "BONUS" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Piekoszowie
17.00 Schola "WESOŁE NUTKI" z parafii pw. NMP Królowej Polski w Michałowicach
17.15 Młodzieżowy zespół parafialny "MAGNIFICAT" z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku
17.30 Zespół wokalny z Gimnazjum w Sułoszowej
17.45 Zespół wokalny "NADZIEJA" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułoszowej
18.00 Zespół wokalny "FARCIK" ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie

Blok V - 19.00-20.30

19.00 Zespół wokalno-instrumentalny "URWANI Z CHOINKI" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu
19.15 Zespół folklorystyczny "GORZYCZANIE" z Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach
19.30 Schola liturgiczna "NOWE IMIĘ" z parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie Koźlu
19.45 Schola liturgiczna "PULS BOGA" z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu
20.00 Zespół wokalny "CANTABO" ze Staniszczyn Małych
20.15 Zespół wokalny "TO MY" z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie
20.30 Zespół wokalno-instrumentalny "ŚPIEWAJĄCA RODZINKA" z Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach


Harmonogram przesłuchań na piątek, 15 stycznia:

Blok I - 9.00-11.00

9.00 Solistka Zuzanna Pasterny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisławy Łakomik w Czeladzi
9.10 Solistka Aleksandra Płóciennik ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zawierciu
9.20 Solista Maciej Kmera z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie
9.30 Solistka Kamila Kuciewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krośnie Odrzańskim
9.40 Solistka Magdalena Chołuj z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach
9.50 Solistka Kornelia Kanclerz z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach
10.00 Solistka Julia Łabuda z Katolickiego Gimnazjum w Żarach
10.10 Solistka Zuzanna Kalicka z Warszawy
10.20 Solistka Małgorzata Haruba z Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu
10.30 Solistka Katarzyna Syta z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach
10.40 Solistka Wiktoria Wójcik z Katolickiego Gimnazjum im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim
10.50 Solistka Gabriela Górniak z I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Blok II - 11.00-13.00

11.00 Solistka Kamila Tylek z Włosania
11.10 Solistka Milena Konieczna ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu
11.20 Solistka Klaudia Gierczak z Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie
11.30 Solistka Anna Filipczak z Zespołu Edukacyjnego Dwunastka w Ostrowcu Świętokrzyskim
11.40 Solistka Paulina Cholewa z Centrum Kultury w Chojnie
11.50 Solistka Julia Fijałkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach
12.00 Solistka Martyna Kostrąg ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Legnicy
12.10 Solistka Oliwia Miś ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach
12.20 Solistka Sara Majchrzak z Klubu na Piętrze SM Przylesie w Lesznie
12.30 Solistka Klaudia Borejko ze Studia Wokalnego FEVER w Łukowie
12.40 Solistka Aleksandra Małek z Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim
12.50 Solistka Hanna Papa z Goleniowskiego Domu Kultury

Blok III - 13.00-14.00

13.00 Tercet wokalny "GO-GA" z Pałacu Młodzieży w Tarnowie
13.15 Zespół folklorystyczny "MAŁE FOUR M" ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy
13.30 Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "WOLANIANKI" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Wolanowie
13.45 Schola "JEZUSOWE PROMYKI" z parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie
14.00 Zespół wokalno-instrumentalny "JAZZ-MANOVA" z Jerzmanowej

Blok IV - 15.00-18.00

15.00 Chór Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku
15.15 Zespół wokalno-instrumentalny "FLESZ" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. M. Kopernika w Zielonej Górze
15.30 Chór mieszany Katolickiej Szkoły im. Jana Pawła II w Koszalinie
15.45 Chór Nauczycielski "GAUDIUM" z Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu
16.00 Zespół wokalny "TRYTON" ze Studia Wokalnego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim
16.15 Chór dziecięcy "CANTUS ANGELUS" z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu
16.30 Chór mieszany z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
16.45 Chór młodzieżowy z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Krośnie
17.00 Chór "ANIMATO" z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Łazach
17.15 Schola liturgiczna "PEREŁKI WIARY" z Olsztyna
17.30 Zespół folklorystyczny "KIELECCZYZNA" ze Stąporkowa
17.45 Zespół wokalno-instrumentalny "JAKUBOWE MUSZELKI" z Sanktuarium Diecezjalnego Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych

Blok V - 19.00-20.30

19.00 Zespół wokalny z Prywatnego Gimnazjum "PRYMUS" w Kościerzynie
19.15 Zespół wokalny "PIU MOSSO" z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu
19.30 Żeński kwartet wokalny "BeFour" z Poznania
19.45 Zespół wokalny "ETTA" z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Rumi
20.00 Zespół wokalno-instrumentalny "PIOTR SITKOWSKI Z ZESPOŁEM" z Wąchocka
20.15 Zespół Pieśni i Tańca "ZIEMIA KROCZYCKA" z Domu Kultury w Kroczycach


Harmonogram przesłuchań na sobotę, 16 stycznia:

Blok I - 9.00-11.00

9.00 Solistka Anastazja Maciąg z Olsztyna
9.10 Solista Łukasz Tokarski z Gryfina
9.20 Solistka Zuzanna Kosonowska z Lipskiego Centrum Kultury
9.30 Solistka Agnieszka Gola z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie
9.40 Solistka Weronika Zieleń z Ostrowca Świętokrzyskiego
9.50 Solista Andrzej Sobolewski z Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie
10.00 Solistka Magdalena Wydriński z Raciborza
10.10 Solistka Aleksandra Rój z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej
10.20 Solistka Sofija Bernacka z Równego na Ukrainie
10.30 Duet Dominika Zdyb i Michał Mazur ze Studia Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J'sound w Lublinie
10.40 Duet Anna Chmielowiec i Maciej Gacek z Trzęsówki
10.50 Duet "SPIW-BUTTIA" ze Związku Polaków miasta Kijowa i obwodu Kijowskiego

Blok II - 11.00-13.00

11.00 Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "JAGÓDKI"
11.15 Zespół wokalny "ZA TOBĄ" z parafii pw. św. Klemensa w Głogowie
11.30 Szalowski Zespół Wokalny
11.45 Kapela "OJDANA" z Barczewa
12.00 Dziecięcy zespół wokalny "DinDon" z Pracowni Muzycznej GIS w Świnoujściu
12.15 Zespół folklorystyczny "WESOŁE HUDAKI" z Buczacza na Ukrainie
12.30 Zasłużony dla Kultury Polskiej Polski Ludowy Zespół Folklorystyczny "POLESKIE SOKOŁY"
12.45 Zespół wokalny "SREBRNE GŁOSY" z Winnickiego Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków

Blok III - 13.00-14.00

13.00 Zespół wokalno-instrumentalny "CAMPANELLO" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie
13.15 Zespół wokalno-instrumentalny "ZST-BAND" z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu
13.30 Zespół Śpiewaczy "PELAGIA" z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach
13.45 Szczeciński Chór Chłopięcy "SŁOWIKI" ze Szczecina
14.00 Chór dziecięcy "SŁONECZKO" z Domu Polskiego w Baranowiczach na Białorusi

Blok IV - 15.00-17.00

15.00 Chór "REBELOVE" z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi
15.15 Chór mieszany "CANTABILE" z Łużnej
15.30 Chór mieszany "COLNOVICA" ze Stowarzyszenia Chóralnego "Colnovica" w Kolonowskiem
15.45 Chór mieszany "CANTUS FIRMUS" z Drezdenka
16.00 Chór mieszany "OCTAVA" z Żagańskiego Stowarzyszenia Muzycznego "Octava"
16.15 Chór mieszany "TARNA-VOX" z Tarnawatki
16.30 Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
16.45 Chór "ŁĘCZANIE" z Ośna Lubuskiego


06.01.2016 godz. 16.30

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZA



.
KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK


Stowarzyszenie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębie zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Ireneusza Deustera wraz z solistami.

Bazylika Matki Bożej Anielskiej

WSTĘP WOLNY





aktualizacja: czwartek, 28 kwiecień 2016.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.