-CO GDZIE KIEDY - KULTURA i NAUKA
* GDZIE SIĘ WYBRAĆ * WYSTAWY I TARGI * SPORT i REKREACJA * RELIGIA * NA MOTORY
* STRONA GŁÓWNA * SPIS STRON * GALERIA MULTIMEDIALNA * NOWOŚCI NA STRONIE


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
ZAPROSZENIA
|:
TO JUŻ BYŁO

_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


(KONCERTY, SPOTKANIA, ODCZYTY, KONKURSY, IMPREZY PLENEROWE ITP)


22.02.2017- godz. 09.00

V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego
ul. Kazimierza Czapińskiego 8
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.liceumzamoyski.pl

WSTĘP WOLNY

.
Śląskie Targi Edukacji w Dąbrowie GórniczejWystawcy:
Krakowskie Szkoły Artystyczne - dwuletnie szkoły policealne, które kształcą słuchaczy w trybie dziennym i zaocznym. Szkoła posiada 2 siedziby w centrum historycznym Krakowa ze świetnie wyposażonymi pracowniami: krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym o pow. 160 m2 i dwoma wielostanowiskowymi ciemniami.

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach - pierwsza niepubliczna specjalistyczna wyższa szkoła medyczna na Śląsku, kierunki: Kosmetologia, Dietetyka i Gastronomia.

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach - jedna z najlepiej wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie uczelni na Śląsku, kierunki: Informatyka i Grafika.

American Institute for Foreign Study (Polska) Sp. z o.o., z programem Camp America - wyjazdy na studia, do pracy i podróże w Ameryce.

Uniwersytet Śląski w Katowicach - jedna z największych uczelni w Polsce, oferuje prawie 72 kierunków studiów i ponad 229 specjalności. Na UŚ składa się 12 wydziałów oraz jednostek międzywydziałowe i ogólnouczelniane.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - najstarsza uczelnia na Górnym Śląsku, oferująca 19 kierunków kształcenia, 80 specjalności na 5 wydziałach.

Wyższa Szkoła Humanitas - 10 kierunków kształcenia, w tym 6 kierunków magisterskich, ponad 50 specjalności i około 55 kierunków studiów podyplomowych.
Politechnika Częstochowska - publiczna uczelnia o profilu technicznym w Częstochowie, utworzona w 1949 roku. Prowadzi działalność naukową i badawczą w sześciu wydziałach, na 18 kierunkach.

Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi - 3-latnie studia w zakresie pedagogiki i pracy socialnej, kończące się uzyskaniem dyplomu pracownika socjalnego, uprawniającego do pracy we wszystkich instytucjach pomocy społecznej w Polsce i w Unii Europejskiej oraz uzyskaniem I stopnia studiw - licencjat - Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Akademia Ignatianum w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Mysłowicach - uczelnia kościelna prowadzona przez Towarzystwo Jezusowe posiadająca państwowe uprawnienia do prowadzenia studiów wyższych. Tworzą ją dwa wydziały: Filozoficzny i Pedagogiczny.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu - uczelnia kształci na studiach magisterskich, inżynierskich i licencjackich, wszystkie kierunki studiów mają profil praktyczny.

Śląskie Targi Edukacji zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Partnerem Śląskich Targów Edukacji są Krakowskie Szkoły Artystyczne, Firma DEMO z Katowic oraz American Institute for Foreign Study (Polska) Sp. z o.o.


23.02.2016 - godz. 16.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

www.palac.art.pl

IMPREZA ZAMKNIĘTA

-
Wyszkubek23 lutego, po raz kolejny w Domu Kultury w Ząbkowicach, Koła Gospodyń Wiejskich spotkają się na Wyszkubku, a więc darciu pierza.

Spotkanie odbędzie się w tłusty czwartek, czyli według kalendarza chrześcijańskiego w ostatni czwartek przed wielkim postem znanym także jako zapusty.

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. (źródło: wikipedia)

Oczywiście tradycji stanie się zadość.
Zebrani w ząbkowickim domu kultury będą hucznie celebrować staropolskie święto oraz konkursowo wyskubywać pierze.
Nie zabraknie także rękodzielniczych zajęć warsztatowych.

Zapraszamy 23 lutego, godzina 16:00 - impreza zamknięta


23.02.2017 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA

-
Spotkanie podróżnicze
Afryka Nowaka - opwiada Leszek Fidelus
23.02.2017 - Godz. 17.30

Centrum Aktywności Obywatelskiej
ul. Sienkiewicza 6A
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Kawiarenka obywatelska nt. zmian w przestrzeni Parku Hallera

Jesteś mieszkańcem Dąbrowy Górniczej? Spędzasz czas w Parku Hallera? Masz pomysł na zmianę w jego przestrzeni? Przyjdź na spotkanie kawiarenki obywatelskiej i skorzystaj z możliwość wyrażenia swojej opinii i przedstawienia swoich pomysłów.

Kiedy: 23 lutego 2017 r. godzina 17:30
Gdzie: Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 6a (sala spotkań na I piętrze)

Kawiarenka obywatelska to nowy format konsultacji społecznych, który umożliwia bezpośredni kontakt z przedstawicielami Urzędu i rozmowę, przy kawie i ciastku. Tym razem tematem spotkania będą zmiany w przestrzeni Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Udział w spotkaniu wezmą: Damian Rutkowski - Zastępca Prezydenta Miasta oraz Tomasz Pytel - architekt, Architwórnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej formie konsultacji społecznych. Przyjdź 23 lutego 2017 r. do Centrum Aktywności Obywatelskiej.

UWAGA!
Osoby chętne mogą zgłaszać się pod adresem mailowym: cao@dabrowa-gornicza.pl
Liczba miejsc jest ograniczona. Przewidzianych jest 5 stolików po 5 osób.


24.02.2017- godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

WSTĘP WOLNY

.
TEATRALNE PIĄTKI dla dzieci
"Przygody Łatka Wąchatka" - Teatr TAK
Na spektakle obowiązują bezpłatne bilety, które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25).

Liczba wejściówek ograniczona! Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.


24.02.2017 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Miejska Orkietra Dęta - W Karnawałowy NastrójDrugi z koncertów karnawałowych w 2017 roku! Swoje muzyczne aranżacje zaprezentuje Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej, wprowadzając publiczność Sali Teatralnej PKZ w atmosferę tego szczególnego okresu, pełnego tańca, śpiewu i zabawy. Muzycy pod batutą Ireneusza Dustera zagrają 24 lutego o godzinie 18.00.

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Miejska Orkiestra Dęta jest również Stowarzyszeniem, które zostało zarejestrowane w 2008 roku. Celem stowarzyszenia jest między innymi planowanie i organizowanie stałych imprez z udziałem orkiestry na przestrzeni roku, współdziałanie z instytucjami i ośrodkami kultury w mieście w celu stworzenia wspólnej i bogatej bazy kulturalnej miasta i regionu, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi w mieście.


25.02.2017 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Alicja Majewska - koncertAlicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, po dziewiętnastu latach przerwy wydaje płytę z premierowymi utworami, zatytułowaną: "Wszystko może się stać". To właśnie utwory z nowej płyty zaprezentuje 25 lutego o godzinie 19.00, na deskach Pałacu Kultury Zagłębia.

Dlaczego wcześniej nie zdecydowała się na nagranie płyty? Ma duży repertuar, więc koncertowała, śpiewała swoje przeboje, oratoria i muzykę sakralną, odnosiła wielkie sukcesy na festiwalach opolskich w koncertach wspomnieniowych. Te ostatnie sprawiły, że fani zaczęli domagać się nowych piosenek, zwłaszcza, że artystka, mimo upływu lat jest w coraz lepszej formie wokalnej.

I oto są nowe piosenki Majewskiej! To płyta, która wzrusza, bawi, a czasami wręcz skłania do zastanowienia się nad życiem. Ale nie bójmy się tego, jeśli piosenki skłaniają do myślenia, a nie ma w nich taniej dydaktyki, to wspaniale. Alicja Majewska od swego solowego debiutu - piosenka "Bywają takie dni" z tekstem Ireneusza Iredyńskiego - zawsze śpiewała "o czymś". I od prawie zawsze współpracowała z Włodzimierzem Korczem, znakomitym pianistą, który towarzyszy jej na koncertach. I kompozytorem jej największych przebojów. Tak jest i tym razem, napisał dla niej, na tę płytę, wszystkie piosenki. Jego melodyjna i emocjonalna muzyka doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in. : Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski.

Powstały piękne i mądre piosenki. Czy któraś z nich zostanie hitem na miarę utworu "Jeszcze się tam żagiel bieli", który jest znakiem firmowym Alicji Majewskiej? Tego nie wiemy, ale moc jest. Moc liryczno-dramatycznej Majewskiej, mądrego słowa i pięknej muzyki Korcza.


26.02.2017 - godz. 10.00

PARK im. HALLERA"
DĄBROWA GÓRNICZA

http://tropemwilczym.pl

.
"TROPEM WILCZYM"
V BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCHW 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz piąty zorganizuje projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W Dąbrowie Górniczej organizatorem lokalnym jest Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej, a pomysłodawcą tegorocznego biegu w Dąbrowie Górniczej jest Radny Rady Miejskiej - Piotr Chałuda.

Celem projektu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Popularuzacja na temat Żołnierzy Wyklętych, podtrzymanie świadomości historycznj na temat Żołnierzy Wyklętych wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczak "Lalek".

Program Biegu:
8:30 Otwarcie biura zawodów,
9:30 Zakończenie wydawania pakietów,
10:00 Bieg na dystansie 1963 m.
12:00 Zakończenie biegu.

Zgłoszenia przyjmowanę są do 20 lutego 2017roku.
Limit uczestników wynosi 90 osób.
Kązdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy :)


03.03.2017

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
IX edycja Konkursu Siedem Grzechów GłównychRusza kolejna, IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych! Stanowi on zaproszenie do wyrażenia swojego zdania językiem sztuki i podjęcia dyskusji na temat postaw i zjawisk moralnych, społecznych, etycznych, religijnych i kulturowych. W tym roku pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo możecie przedstawić nie tylko w formie obrazu lub wiersza, ale i pracy graficznej.

Pracę można nadsyłać do 3 marca, od tego dnia jury będzie miało 9 dni na to, by wyłonić zwycięzców, których ogłosimy 13 marca br. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 5 kwietnia tego roku.

Współorganizatorzy:

Bazylika NMP Królowej Anielskiej, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 17
Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, 41-214 Sosnowiec, ul. Gospodarcza 14 a
Miejska Biblioteka Publiczna, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza
Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak
Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

Patronat medialny:

Polskie Radio Katowice, Radio "eM" 107,6 FM w Katowicach
Telewizja Kablowa TelPol
Tygodnik Katolicki Niedziela Sosnowiecka

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu:

Sylwia Nowak tel. 606 877 785, mail: sylwia.nowak@palac.art.pl


05.03.2017 - godz. 16.00 ; 18.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Intryga - spektakl teatralnyWielka miłość, zdrada, tajemnica, która nie może wyjść na jaw oraz zagadkowe morderstwo - to wszystko na scenie Pałacu Kultury Zagłębia 5 marca w spektaklu Intryga, który zostanie wystawiony dwukrotnie - o godzinie 16.00 i 18.30.

Bogaty biznesmen stojący na progu bankructwa postanawia sfingować własną śmierć, zgarnąć pieniądze z polisy i zacząć nowe życie. Kto może wystawić fałszywy akt zgonu? Lekarz, który ma romans z żoną biznesmena. W zamian rekin finansjery obiecuje usunąć się w cień, a pan doktor będzie miał wolną drogę do poślubienia "wdowy". Żeby plan się powiódł, trzeba przygotować misterną intrygę. Niestety nic nie jest takie, jakie na początku się wydaje. Nic nie idzie tak, jak powinno, kolejne postacie wprowadzają coraz to nowe zwroty akcji. Tajemnice, podejrzliwość, egoizm, hipokryzja, obłuda, ambicje, złość, zemsta i cynizm - wszystko to miesza się ze sobą, prowadząc do nieoczekiwanego zakończenia.

OBSADA:
Joanna Koroniewska
Beata Ścibakówna
Szymon Bobrowski
Tomasz Stockinger
Zbigniew Zamachowski

Organizator:
Agencja MUZA
tel. 604-424-320, 531-531-001
e-mail: bilety@agencjamuza.pl ; www.agencjamuza.pl
Sprzedaż biletów indywidualnych: Kasa Biletowa PKZ tel. 32/733-88-01
Sprzedaż internetowa: www.kupbilecik.pl


07.03.2017 - godz. 12.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA ZAMKNIĘTA

-
Dziwne przypadki - spektakl teatralnyHarce świty Wolanda oraz wątek miłosny - to dwie dominanty tematyczne, które ogniskują wokół siebie akcję sztuki Dziwne przypadki na motywach arcydzieła literackiego Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa, w wykonaniu uczniów należących do grupy teatralnej Prima Sort, działającej przy V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej. Twórcy widowiska świadomie rezygnują z niektórych powieściowych wątków, a mimo to tworzą inscenizację szeroko zakrojoną, której integralnymi komponentami stają się różne artystyczne niespodzianki w wykonaniu młodych talentów. Komizm i tragizm, liryzm i frenetyzm - jednym słowem: groteska.

Spektakl teatralny Dziwne przypadki w Sali Teatralnej PKZ 7 marca o godzinie 12:00. Partnerem wydarzenia jest Pałac Kultury Zagłębia.


08.03.2017 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
La beauté d'une Femme - koncert z okazji Dnia KobietPiękność jest pierwszym darem, który natura daje kobiecie - mawiał Feliks Feldheim. Kobieta jest wzorem piękna i cnót, dlatego z okazji święta wszystkich kobiet, pragniemy zaprosić Państwa na niezwykły koncert zatytułowany La beauté d'une femme, w wykonaniu Chóru Zorza oraz zespołu Non a Capella. Towarzyszyć im będą znani, utalentowani soliści i intrumentaliści. Koncert z utworami poświęconymi płci pięknej odbędzie się 8 marca o godzinie 18:00.

Na scenie Sali Teatralnej PKZ usłyszymy głosy: Henryki Piwowarskiej, Klaudii Szczepanik, Jolanty Dąbrowskiej, Agnieszki Herman, Marty Gabryś, Alicji Kulik, Anny Nocoń, Karoliny Żelichowskiej, Łukasza Barucha, Rafała Kozieła, Czesława Tystanowskiego, Jakuba Szmidta, Michała Klimczaka i Jana Latały.

Przy instrumentach zasiądą: Jerzy Kołodziej (fortepian), Karolina Kołodziej (skrzypce), Antoni Kopeć (akordeon), Dariusz Klacza (saksofon), Wojciech Wróbel (gitara).

Artyści w trakcie koncertu wykonają utwory:

- Dziewczęta z Kadyksu
- Cykl Czardaszy
- Piękny jest świat
- Oczy czarne
- Habanera z opery Carmen
- La Ci Darem La Mano
- La Paloma
- Endless Love
- I need a hero
- Tak bym chciała kochać już
- Na orbicie serc
- Zatańcz ze mną jeszcze raz
- Mała Kobietko czy wiesz
- Something Stupid
- Ten Piękny Sen
- Over the rainbow
- Song of love
- Delilah
- Mołdawianka

Na finał wszyscy razem zaprezentują utwór Chcemy pić z operetki Student Żebrak.


09.03.2017 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Maciej Maleńczuk solo - koncert

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów - Maciej Maleńczuk - zagra koncert w Pałacu Kultury Zagłębia, 9 marca o godzinie 19.00, czyli tuż po Dniu Kobiet.

Maciej Maleńczuk - piosenkarz, autor tekstów - jak powszechnie wiadomo - nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym Pan Maleńczuk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. O autentyczności przekazu Maleńczuka zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie pan Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: Stęsknionych za barwą mojego głosu - doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk.

100% Maleńczuka w koncercie solowym!

Organizator:
Grzegorz Zielonka
tel. 730 860 610
www.impresarioart.pl


12.03.2017 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Goło i Wesoło - spektakl teatralnyKomedia "Goło i wesoło" autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat, w marcu przyjdzie pora i na Dąbrowę Górniczą, gdyż spektakl zostanie wystawiony 12 marca o godzinie 16.00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia!

Komedia nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytyków teatralnych.

"Goło i wesoło" okazało się hitem nie tylko w teatrach - film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina. Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie "Napalone Nosorożce". Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie" Eden". Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji.?Jesteśmy świadkami komicznych prób " baletowych", podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu "Napalonych Nosorożców", którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie " Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!".?

OBSADA:

Tomasz Sapryk
Adam Adamonis
Mirosław Zbrojewicz / Jarosław Domin
Jacek Lenartowicz / Arkadiusz Nader
Henryk Gołębiewski / Jerzy Gudejko
Olga Borys / Alżbeta Lenska
Maciek Mikołajczyk
Jarosław Domin / Dariusz Jakubaszek

Organizator:

Agencja MUZA
tel. 604-424-320, 531-531-001
e-mail: bilety@agencjamuza.pl ; www.agencjamuza.pl
Sprzedaż biletów indywidualnych: Kasa Biletowa PKZ tel. 32/733-88-01
Sprzedaż internetowa: www.kupbilecik.pl


16.03.2017- godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Piwnica - koncert zespołu Coals

Schodzicie do piwnicy po przetwory, a tu. koncert?! Od dziś słowo piwnica będzie Wam się kojarzyć z muzyką, młodością i energią. Wszystko za sprawą nowego cyklu koncertów w Piwnicy Teatralnej PKZ.

Drugim wydarzeniem cyklu PIWNICA - 16 marca o godzinie 19:00 - będzie koncert niezwykłego duetu. Osiągnęli więcej niż niejeden zespół z dorobkiem płytowym, choć ich album ukaże się dopiero w tym roku - zespół Coals! Swoją nazwą ściśle nawiązują do znanego z węgla Śląska. Według prestiżowego brytyjskiego magazynu The Quietus muzyka, którą grają to marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku. Ich utwór Weightless został okrzyknięty piosenką dnia, według legendarnej amerykańskiej stacji KEXP. Za sobą mają już występ na polskich i międzynarodowych festiwalach takich jak: OFF Festival, Open'er Festival czy Soundrive Festival. W listopadzie Coals wystąpili także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku, a także zagrali drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. Wśród inspiracji Kasia Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Ros i Deana Blunta.

Szykuje się muzyczna ekstaza w Piwnicy!


17.03.2017 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Operetka Kijowska: Gala operetkowo-musicalowaAż 50 osób zaprezentuje program "Gali operetkowo-musicalowej", podczas której usłyszymy najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali oraz popularne szlagiery w wykonaniu solistów, chóru, tancerzy i par baletowych.

W grudniu 2009 roku TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJ obchodził swoje 75 urodziny i otrzymał status Opery Narodowej. Na scenie Operetki Kijowskiej z powodzeniem wystawiane są klasyczne operetki, musicale współczesne i klasyczne, różne programy koncertowe (pokazy, koncerty, orkiestra symfoniczna, opera i balet) oraz wdrażanych jest wiele eksperymentów twórczych.

Podczas trasy koncertowej "Gali operetkowo- musicalowej", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć.

PROGRAM KONCERTU:

I część
1) Johann Strauss "Baron cygański" Uwertura - orkiestra
2) Johann Strauss "Zemsta nietoperza" akt II Toast Orłowskiego
3) Johann Straussa "Zemsta nietoperza" akt II Duet z zegarkiem Rosalindy i Eisensteina
4) Emerich Kalmann Księżniczka Czardasza
5) Franciszek Lehar "Kraina uśmiechu" - akt II - "Twoim jest serce me"
6) Franciszek Lehar "Cygańska miłość" akt II czardasz Ilony "Kiedy skrzypki grają"
7) Franciszek Lehar "Frasquita" Serenada Armana
8) Emerich Kalmann "Hrabina Marica" - czardasz balet
9) Franciszek Lehar "Paganini" Pieśń Anny Lizy - akt I "Serce drży , ogień płonie w mojej krwi"
10) Johann Strauss "Baron cygański" akt I "Wielka sława to żart "
11) Taniec cygański Balet
12) Franciszek Lehar "Wesoła wdówka" akt III "Usta Milczą dusza śpiewa"
13) Giacomo Puccini "Cyganeria" Walc Musetty
14) Emerich Kalmann "Księżniczka Cyrkówka" - "Te cudne oczy"
15) Franciszek Lehar "Giuditta" - "Kto me usta całuje ten śni "
16) Emerich Kalmann " Księżniczka Czardasza" duet Sylwii i Edwina
17) Jacquess Offenbach "Orfeusz w piekle" Kankan - balet

przerwa 15 minut

II część

1) Vittorio Monti "Czardasz" Balet
2) "Czarne brwi" ukraińska pieśń narodowa
3) Robert Stolz "Brunetki -blondynki" z repertuaru Jana Kiepury
4) Gioacchino Rossini ,,Cyrulik sewilski" Aria Figara
5) Charles Gounod ,,Romeo i Julia" Walc Julii
6) Pablo Sorozabl, Romanza de Leandro zarzuela
7) Louis Prima Sing, sing, sing Balet
8) Riccardo Cocciante Le Cathedrales z musicalu ,,Dzwonnik z Notre Dame,,
9) Rodolfo Falvo ,,Dicitencello vuie,, włoska pieśń
10) Fredrik Kempe "La voix"
11) Josh Groban "Per te"
12) Francesco Sartori "Con Te Partiro" "Time to Say Goodbye"
13) Giuseppe Verdi "Brindisi" La traviata

Organizator:
Sławomir Kowalski
tel.737 567 014
www.agencjabrussa.pl


23.03.2017 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA Kameralna im. Michała Spisaka
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kameralne Czwartki - Vocal Trio

Drugi z cyklu koncertów Kameralne Czwartki, podczas którego usłyszymy utwory z najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu Vocal Trio. Koncert w Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się 23 marca o godzinie 18:00, wtedy właśnie usłyszymy najbardziej znane i lubiane arie, duety i ansamble.

W programie także utwory poniekąd związane z Zagłębiem i postacią samego Jana Kiepury.
Wykonawcami będą Agata Widera - sopran, Weronika Kępka - mezzosopran, Grzegorz Rogut - tenor, są to absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz soliści zespołu Collegium Cantorum Filharmonii Częstochowskiej. Przy fortepianie towarzyszyć im będzie Katarzyna Makowska, wykładowca na Wydziale Wokalno - Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach. Artyści mają na swoim kącie liczne występy na festiwalach oraz recitale solowe i kameralne.

W programie m. in.

Duet Kwiatów z opery Lakme, Habanera z op. Carmen,
Libiamo z op. Traviata,
arie i ansamble z operetek Johanna Straussa i Emmericha Kalmana.


24.03.2017 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
VOO VOO - koncertKoncert promujący nową płytę zespołu VOO VOO, czyli Wojciecha Waglewskiego i spółki. 24 marca o godzinie 19:00 muzycy zelektryzują dąbrowską publiczność ze sceny Pałacu Kultury Zagłębia!

Zespół VOO VOO powstał w 1985 r. Jego twórczość opiera się głównie na gatunkach rock i folk, jednak zespół znany jest z tego, że gra muzykę zróżnicowaną, w którą wkradają się również drum&bass czy nu jazz. Grupa współpracowała m.in. z Urszulą Dudziak, DJ MAD, Anną Marią Jopek i Fiszem, a ich początkowe mroczne i surrealistyczne brzmienia nabierały z czasem dynamiki i żywiołowości, graniczących z transem. Zespół niedawno otrzymał złotą płytę za album Dobry Wieczór!, a już z początkiem 2017 ruszają w trasę z nowym krążkiem (którego nazwy póki co nie możemy podać). Każdy, kto choć raz był na koncercie Voo Voo wie, że duszę ich utworów w pełni można poznać tylko wtedy, gdy grają je na żywo - o czym świadczą wypełnione po brzegi sale koncertowe i tłumy pod sceną.

Po ponad 30 latach działalności, 25 płytach i tysiącach koncertów doczekaliśmy się biografii zespołu w wydaniu książkowym, która ukaże się w księgarniach 14 grudnia, opisując historię Voo Voo oraz jego intuicję i miłość do muzyki. Spisania obszernego wywiadu z zespołem podjął się nikt inny, jak Piotr Metz


05.04.2017

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
IX edycja Konkursu Siedem Grzechów Głównych - FINAŁRusza kolejna, IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych! Stanowi on zaproszenie do wyrażenia swojego zdania językiem sztuki i podjęcia dyskusji na temat postaw i zjawisk moralnych, społecznych, etycznych, religijnych i kulturowych. W tym roku pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo możecie przedstawić nie tylko w formie obrazu lub wiersza, ale i pracy graficznej.

Pracę można nadsyłać do 3 marca, od tego dnia jury będzie miało 9 dni na to, by wyłonić zwycięzców, których ogłosimy 13 marca br. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 5 kwietnia tego roku.

Współorganizatorzy:

Bazylika NMP Królowej Anielskiej, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 17
Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, 41-214 Sosnowiec, ul. Gospodarcza 14 a
Miejska Biblioteka Publiczna, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza
Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak
Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

Patronat medialny:

Polskie Radio Katowice, Radio "eM" 107,6 FM w Katowicach
Telewizja Kablowa TelPol
Tygodnik Katolicki Niedziela Sosnowiecka

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu:

Sylwia Nowak tel. 606 877 785, mail: sylwia.nowak@palac.art.pl


09.04.2017 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
SELFIE.com.pl - spektakl teatralnyFilip Bobek, Julia Kamińska, Dorota Pomyłka i Mirosław Baka - to obsada spektaklu Selfie.com.pl w reżyserii Marii Seweryn, który zostanie wystawiony na deskach Pałacu Kultury Zagłębia 9 kwietnia o godzinie 17:00. Sztuka na czasie, opowiadająca w sposób humorystyczny o nawiązywaniu relacji za pośrednictwem Internetu, perypetiach miłosnych z nimi związanych oraz o tym, jak niektórzy rodzice próbują na siłę ułożyć życie swoim dzieciom.

W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida, przebojowa, nowoczesna kobieta, która ze względu na swoje doświadczenia miłosne, nienawidzi mężczyzn. Jej niechęć jednak nie przeszkadza w tym, by szukać mężczyzny dla swojej córki Izabelli - mola książkowego. Robi to za pośrednictwem portalu społecznościowego. Z kolei w innym małym mieszkaniu wielkiego blokowiska żyje Gerard ze swoim synem Pawełkiem. Gerard, od którego żona odeszła, wybierając związek z jego szefem, jest zrażony do kobiet. Jednak martwi się o swojego Pawełka, który w natłoku pracy, nie ma czasu, by znaleźć sobie partnerkę. Dlatego też Gerard postanawia znaleźć ją za niego - za pośrednictwem Internetu. Co wydarzy się na spotkaniu Izabelli i Pawełka i czy w ogóle do niego dojdzie - tego dowiecie się Państwo podczas sztuki w Pałacu Kultury Zagłębia.

Autor: Piotr Jasek
Reżyser: Maria Seweryn
Muzyka: Zdzisław Kalinowski
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Scenografia: Katarzyna Adamczyk

Więcej na temat sztuki znajdą państwo na stronie spektaklu.

ORGANIZATOR:
TeatrMY,
Zdzisław Marcinkowski,
tel. +48 603 877 135,
mail: z.marcinkowski.TeatrMY@interia.pl


23.04.2017 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
My Fair Lady - musical Opery Śląskiej23 kwietnia o godzinie 17:00 w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się niesamowite, muzyczno-teatralne widowisko! Po raz kolejny odwiedzi nas Opera Śląska, tym razem ze znakomitym musicalem My Fair Lady, autorstwa Fredericka Loewe. Muzyka na żywo, barwne kostiumy, bogata scenografia i znamienici aktorzy!

My Fair Lady to historia przypadkowego spotkania, które zaważyło na życiu sławnego profesora fonetyki i dialektów Henry'ego Higginsa i ulicznej kwiaciarki Elizy Doolittle. Oto po wyjściu z Covent Garden, Opery Królewskiej w Londynie, Higgins wpadł na uliczną kwiaciarkę Elizę Doolitle, której bełkotliwa wymowa i prostackie słownictwo doprowadzają go niemal do szoku, ale i swoistej fascynacji jej prymitywizmem. Świadkami tej sceny są pani Eynsford-Hill oraz jej syn Freddy. Spór łagodzi znawca narzeczy indyjskich pułkownik Pickering, przybyły do Londynu, by poznać profesora Higginsa. I tak dochodzi do zawarcia osobliwego zakładu, gdy profesor Higgins wyraża przekonanie, że jest w stanie nauczyć wzorowej angielszczyzny i wytwornych manier nawet tak nieokrzesaną dzikuskę jak Eliza, by mogła uchodzić wręcz za księżniczkę... Co z tego wyniknie? Przekonacie się Państwo podczas musicalu w Pałacu Kultury Zagłębia.

musical w 2 aktach
muzyka: FREDERICK LOEWE
libretto i teksty piosenek: ALAN JAY LERNER
adaptacja sztuki G. B. Shawa i filmu G. Pascala "Pigmalion" oryginalna reżyseria: Moss Hart
przekład libretta i tekstów piosenek: TOMASZ DOMAGAŁA
opracowanie tekstu: ROBERT TALARCZYK

Realizatorzy:
kierownictwo muzyczne: ANDRZEJ KNAP, reżyseria: ROBERT TALARCZYK, scenografia: MARCEL SŁAWIŃSKI, KATARZYNA SOBAŃSKA, choreografia: JAKUB LEWANDOWSKI, kostiumy: ILONA BINARSCH, reżyseria światła: BOGUMIŁ PALEWICZ, TOMASZ TRELA asystent dyrygenta: MIECZYSŁAW UNGER, asystenci reżysera: TOMASZ DOMAGAŁA, MACIEJ KOMANDERA, asystentka choreografa: BERNADETA MAĆKOWIAK.

Nagrody:
ZŁOTA MASKA 2013 w kategorii ROLA WOKALNO-AKTORSKA dla Anny Noworzyn za kreację roli Elizy Doolitle

Więcej informacji, w tym treść libretta na stronie Opery Śląskiej

Fot.: Karol Fatyga


28-29.04.2017 - Godz. 10:00-18:00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
GALERIA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
IX Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny
"Zagłębie i Sąsiedzi"W dniach 28 - 29 kwietnia 2017 r. po raz dziewiąty odbędzie się Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny "Zagłębie i Sąsiedzi, którego organizatorem jest Pałac Kultury Zagłębia.

Festiwal ma formułę konkursu, w którym występują zespoły dziecięce oraz dorośli w kategoriach: zespoły taneczne, kapele ludowe oraz grupy śpiewacze. Uczestnicy prezentują program autentyczny, wierny tradycyjnym wykonaniom lub artystycznie opracowany, jednak niezmieniający w istotny sposób pierwowzoru ludowego. Rada Artystyczna złożona z fachowców i ekspertów m.in. Polskiej Sekcji C.I.O.F.F. przyznaje w każdej kategorii nagrody finansowe oraz nagrodę główną GRAND PRIX Festiwalu.

Imprezy towarzyszące:

28 kwietnia - warsztaty rękodzieła
29 kwietnia - kiermasz sztuki ludowej

Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, w którym wspaniali artyści przybliżą piękno i różnorodność kultury ludowej, m.in. prezentując skoczną muzykę i barwne stroje. Tej imprezy po prostu nie można przegapić!


09-10.06.2017

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
VIII INDUSTRIADA '2017
Święto Szlaku Zabytków TechnikiFabryka Pełna Życia, czyli była fabryka obrabiarek w Dąbrowie Górniczej oraz osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku to debiutanci, w INDUSTRIADZIE wezmą udział po raz pierwszy.

Przyznanie tytułu "Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY" jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta Szlaku, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, który odbędzie się 10 czerwca br. (sobota). Poprzedzi go "rozruch maszyn", czyli cykl wydarzeń organizowanych w piątkową noc 9 czerwca.

VIII edycji święta Szlaku towarzyszyć będzie motyw przewodni "W RYTMIE MASZYNY". Wydarzenia tworzące program festiwalu opowiadać będą o zmianach technologicznych, ekonomicznych i społecznych, jakie zaszły w naszym regionie w wyniku industrializacji.

INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział 90 tysięcy osób. Szczegółowy program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.


11.06.2017 - godz. 20.00

Plac Papieski
ul. Gwiezdna
SOSNOWIECWSTĘP WOLNY

-
"Santo Subito Cantobiografia Jana Pawła II"
Muzyczna biografia Jana Pawła II
- libretto Jacek Cygan


"Santo Subito Cantobiografia Jana Pawła II" to skomponowana przez Piotra Rubika opowieść o życiu papieża. Libretto napisał Jacek Cygan, a dzieło wykonują współpracujący z Rubikiem soliści: Zosia Nowakowska, Anna Józefina Lubieniecka, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Grzegorz Wilk i Michał Bogdanowicz. Chórem i orkiestrą na placu Papieskim
dyrygować będzie Piotr Rubik.

Koncert na placu Papieskim będzie głównym wydarzeniem przypadającego w tym roku 115-lecia nadania Sosnowcowi praw miejskich oraz 25-lecia powstania Diecezji Sosnowieckiej.


14-23.09.2017

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała SpisakaW dniach 14 - 23 września 2017 r., Dąbrowa Górnicza już po raz jedenasty będzie gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka.

XI edycja Konkursu adresowana jest do adeptów sztuki instrumentalnej w specjalnościach:

skrzypce ; altówka ; obój

Muzyczne święto odbędzie się w całości w Pałacu Kultury Zagłębia, w następujących terminach:

14.09 - Koncert Inauguracyjny
15-16.09 - I etap przesłuchań
17-19.09 - II etap przesłuchań

21-22.09 - III etap przesłuchań z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańsakiej

23.09 - Uroczyste wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów


XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka organizowany jest przez Pałac Kultury Zagłębia, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje także opiekę merytoryczną nad wydarzeniem.


INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Zgłoszenie udziału w konkursie należy przesłać na załączonym formularzu zgłoszeniowym, wypełnionym czytelnie drukowanymi literami, w terminie do 16.06.2017 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej
Urząd Miejski - Wydział Promocji, Kultury i Sportu
ul. Graniczna 21
41- 300 Dąbrowa Górnicza

tel.+ 48 32 295 67 98, + 48 32 295 68 96
fax + 48 32 295 69 51
e- mail: zpielgrzym@dabrowa-gornicza.pl

Zgłoszenia przesłane drogą elektroniczną powinny być podpisane i przesłane w formie skanu. Zgłoszenia przesłane w formie pliku word muszą być podpisane przez uczestnika przed rozpoczęciem konkursu.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Konkursu.
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


20.02.2017- godz. 17.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

.
Scena jest Twoja
warsztaty artystyczne z Przemkiem Smolarskim


Scena jest Twoja - warsztaty artystyczne z Przemkiem Smolarskim
Marzysz, żeby zostać artystą? Chciałbyś występować na scenie?
Jest to możliwe, marzenia się spełniają.
Pomoże Ci w tym Przemysław Smolarski - kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista. Finalista Bitwy na głosy w drużynie Ewy Farnej, uczestnik pierwszej edycji The Voice of Poland oraz laureat konkursu specjalnego Bursztynowy Skubik na festiwalu ROCK STARS.
Zajęcia dla młodzieży od 13 r.ż.
Poniedziałki godz. 17:00
Na zajęcia obowiązują zapisy
tel. 32 639 03 01.

WSTĘP WOLNY


20.02.2017- godz. 12.00

ZCO - SZPITALA im. STARKIEWICZA
ul. Szpitalna 13 (wjazd od ul. Struga)
DĄBROWA GÓRNICZA

.
Uroczyste otwarcie części onkologicznej Szpitala

odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego o godz. 12:00 w nowym budynku ZCO przy ulicy Szpitalnej 13 (wjazd od ul. Struga). Udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. konsultanci krajowi, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, dyrektorzy szpitali, a także radni i działacze społeczni oraz organizacje pacjentów. W programie wydarzenia przewidziano m.in. prezentację i zwiedzanie ośrodka przy udziale lekarzy specjalistów.


19.02.2017 godz. 12.00-13.30

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Plac Wojciecha Kilara 1
KATOWICEwww.nospr.org.pl

.
Poranek noworoczny NOSPR online!

Serdecznie zapraszamy na kolejną transmisję online poranku symfonicznego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która odbędzie się już 19 lutego 2017.

Tym razem w programie usłyszymy utwory francuskich i polskich kompozytorów Francisa Poulenca, Alberta Roussela, Antoniego Szałowskiego i Mikołaja Góreckiego. Orkiestrę poprowadzi urodzony w Libanie, obecnie związany z warszawskim środowiskiem muzycznym Bassem Samir Akiki, a solistką będzie znana i utytułowana skrzypaczka Kaja Danczowska.

Poranek transmitowany będzie online na kanale NOSPR na YouTube, dostępny będzie także na stronie internetowej www.nospr.org.pl oraz na stronie Dwójka - Program 2 Polskiego Radia. Początek o 12:00.


17.02.2017- godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

.
TEATRALNE PIĄTKI dla dzieci
"W krainie Empatiki" - IMAGIO Art. Studio


Na spektakle obowiązują bezpłatne bilety, które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25).

Liczba wejściówek ograniczona! Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

www.biblioteka-dg.pl


17.02.2017 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Sojka Band - Światowe Przeboje Karnawału

Muzyka - to nieodłączny element karnawału. Powinna być ona energiczna i wprawiać nas w szampański nastrój. Dlatego też zapraszamy na koncert specjalistów od wprawiania bioder w ruch, dzięki którym naładujemy baterię na resztę 2017 roku. Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band zaprezentuje nowe aranżacje popularnej muzyki rozrywkowej, podczas Koncertu Karnawałowego 17 lutego o godzinie 18.00 w Pałacu Kultury Zagłębia.

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy - Jerzego Sojki - wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

Wraz z orkiestrą wystąpią soliści:
Katarzyna Müller-Wantuła
Agnieszka Ozorek
Grzegorza Janus
17.02.2017 - godz. 17.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Uczniowski pokaz poloneza

17 lutego, tuż przed karnawałowym koncertem Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band, odbędzie się pokaz poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów. Ponad 100 par zatańczy na Placu Wolności przed siedzibą Pałacu Kultury Zagłębia, o godzinie 17:30. Szykuje się prawdziwe widowisko, zwłaszcza że dąbrowscy uczniowie przygotowują się do pokazu od wielu tygodni, pod czujnym okiem Zofii Czechlewskiej.

Zapraszamy wszystkich, którym nie straszny mróz, ani śnieg.
Wesprzyjmy maturzystów swoją obecnością!


16.02.2017- godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
PIWNICA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
PIWNICA - Lilly Hates Roses

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki startujący od lutego w Pałacu Kultury Zagłębia. Raz w miesiącu Piwnica Teatralna PKZ będzie gościć obiecujące młode polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy zabrzmi muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz, i wiele innych. Usłyszycie zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny połączony ze świeżą energią.

16 lutego o godzinie 19:00 na scenie w Piwnicy usłyszycie koncert grupy Lilly Hates Roses, który rozpocznie życie projektu. Zespół powstał pod koniec 2012 roku i do tej pory wydał dwie płyty. Dwukrotnie miał okazję zagrać koncert w prestiżowym studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Występował na polskich festiwalach, m.in. Open'er Festival, Slot Art Festival czy Off Plus Camera. Ich muzyka jest połączeniem ciepłych wokali Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego z pozytywnym, pełnym emocji i energii graniem. Mokotów, bo tak zatytułowany jest drugi album zespołu, to muzyka, w której folk znany z debiutanckiego albumu "Something to happen" brzmi znacznie bardziej rockowo.

WSTĘP WOLNY


13.02.2017 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Mój Molier - monodram Andrzeja Seweryna

13 lutego o godzinie 19.00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Seweryn - w monodramie zatytułowanym Mój Molier. Znając kunszt aktorski Andrzeja Seweryna oraz twórczość francuskiego komediopisarza, szykuje się niezwykły wieczór pełen emocji i znakomitych doznań.

Laureat tegorocznych nagród MFF w Locarno i Festiwalu Filmowego w Gdyni za najlepszą rolę męską w głośnym obrazie Jana P. Matuszyńskiego Ostatnia rodzina zaprasza widzów w niezapomnianą podroż po świecie Moliera. Andrzej Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera Szkoły żon, pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki. Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem - zaczyna Seweryn. I dalej w tym duchu, choć już bez "musicalowego" tła, toczy się historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.

Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na naprawdę najwyższym poziomie.

Opracowanie i wybór tekstów Moliera:
Andrzej Seweryn

Opracowanie muzyczne i wybór utworów muzycznych:
Paweł Sztompke

Reżyseria światła:
Marek Jeżewski


12.02.2017 - godz. 17.00 i 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert Wiedeński

Zapraszamy Państwa na Koncert Wiedeński, który odbędzie się już 12 lutego o godzinie 17:00 i 19.30 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza oraz Kraina Uśmiechu. Publiczność usłyszy m.in.: Walc Nad Pięknym Modrym Dunajem, Arię Barinkaya Wielka sława to żart, Duet wszech czasów Usta milczą dusza śpiewa czy polkę Tritsch- Tratsch. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Zapraszamy serdecznie!

Rezerwacje dla grup: 504 091 909
bilety online: www.palac.art.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl
oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn


10.02.2017 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
ORGANEK - koncert

Pałac Kultury Zagłębia będzie jednym z przystanków najnowszej trasy koncertowej zespołu ORGANEK! W dniu 10 lutego o godzinie 19.00 formacja zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty Czarna Madonna w Sali Teatralnej PKZ.

Formacja ORGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok pożniej do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt."Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki ktorej album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty. W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ORGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ORGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po "Głupim", album "Czarna Madonna" to zaproszenie do następnych spotkań.


10.02.2017- godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

.
TEATRALNE PIĄTKI dla dzieci
"Figlarze" - Fabryka Kultury


Na spektakle obowiązują bezpłatne bilety, które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25).

Liczba wejściówek ograniczona! Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

WSTĘP WOLNY


09.02.2017 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA Kameralna im. Michała Spisaka
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kameralne Czwartki - Kwintet Instrumentów Dętych Drewnianych

Rusza nowy cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia! Kameralne Czwartki - jak sama nazwa wskazuje będą cyklem koncertów w Sali Kameralnej PKZ, prezentujących co drugi czwartek utwory z oper i operetek, muzykę klasyczną oraz jazz. Jako pierwszy na małej scenie zaprezentuje się Kwintet Instrumentów Dętych Drewnianych Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie koncertu, który odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00, znajdzie się m.in. Suita dawnych tańców węgierskich.

Kwintet dęty drewniany w składzie: Zuzanna Niedźwiecka - flet, Mateusz Tokarz - obój, Bartłomiej Dobrowolski - klarnet, Joanna Liszka - fagot i Monika Całus - waltornia, powstał 3 lata temu. Członkowie zespołu są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kwintet prowadzony jest przez prof. zw. dr hab. Wiesława Grochowskiego.

Jest to młody, rozwijający się zespół, z wieloma perspektywami na przyszłość. Kwintet wystąpił m.in. podczas Festiwalu u Dominikanów, Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Organy Plus 2016 oraz festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie na Szlaku Architektury Drewnianej. Zespół zdobył wyróżnienie w I Lubuskim Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Zielonej Górze w czerwcu 2016r.

Program:
P. Muller - Kwintet c-moll nr 2
F. Farkas - Suita dawnych tańców węgierskich
P. Hindemith - Kleine Kammermusik
M. Małecki - Suita na kwintet dęty, cz. II i IV


09.02.2017 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

-
Katowskie Tajemnice-opowiada Daniel Dawidowicz

WSTĘP WOLNY


07.02.2017 - godz. 17.00

Villa Moda
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAKlub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

WSTĘP WOLNY

-
Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej zaprasza
na spotkanie z Zygmuntem Miernikiem

Zygmunt Miernik - zasłużony działacz Solidarności, dwukrotnie internowany podczas stanu wojennego. Skazany na 10 miesięcy więzienia za protest "tortowy".

Jeden z nielicznych, który zaprotestował przeciwko farsie jaką był proces gen. Cz. Kiszczaka.

Swoim czynem zapoczątkował dyskusję o patologiach i problemach wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Cz. Kiszczak za zbrodniczy stan wojenny - 2 lata w zawieszeniu !

Z. Miernik za zniewagę sądu (protest "tortowy) - 10 m-cy bezwzględnego więzienia !

Przyjdź i posłuchaj Zygmunta Miernika - opowie o proteście tortowym, o pobycie w więzieniu, o miasteczku namiotowym przed Sądem Najwyższym i o walce jaką dalej toczy o praworządne Państwo Polskie.

Zapraszamy na spotkanie 23 stycznia br. (poniedziałek) o godz. 17:00
do klubu Villa Moda w Dąbrowie Górniczej ul. Kościuszki 4b - ok. 60 m przed dworcem PKP


06.02.2017 - godz. 17:30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
Klub "AGORA"
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
SALON KULTURY - KAWA Z GWIAZDĄ - Krzysztof Tyniec

Czarował i nadal czaruje swoim głosem i grą aktorską - Krzysztof Tyniec. Starsze pokolenia znają go z występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej oraz wielu ról na szklanym ekranie. Nieco młodsi kojarzą go z programów dla dzieci pokroju Tik-Taka i Telewizyjnego Teatrzyku Piosenki dla Dzieci Fasola. Swoim entuzjazmem i piosenką wprowadzał radosną atmosferę w milionach polskich domów. Atmosfera ta zapanuje również w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie 6 lutego o godzinie 17:30 spotka się z dąbrowską publicznością podczas Kawy z Gwiazdą.

Krzysztof Tyniec to artysta nietuzinkowy. Jako aktor zagrał w wielu serialach m.in. Bożej Podszewce, Daleko od noszy czy Tygrysach Europy. Oprócz swojego talentu muzycznego, któremu dał pokaz na dwóch albumach: Ulotne Piosenki i Dopokąd, zasłynął użyczając głosu w serialach i filmach dla dzieci. Dzięki niemu cała Polska w latach 90. śpiewała utwór Hakuna Matata z Króla Lwa, a postacie Goofiego, Królika Bugsa i Dżina z serialu animowanego Aladyn mogły rozbawiać nas do łez, podczas wieczorynek i niedzielnego południa z Disneyem.

Jego wielobarwna postać z pewnością nada Kawie z Gwiazdą niepowtarzalnego smaku.


03.02.2017- godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

.
TEATRALNE PIĄTKI dla dzieci
"Kosmiczna podróż" - Teatr Czarnego Tła


Na spektakle obowiązują bezpłatne bilety, które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25).

Liczba wejściówek ograniczona! Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

WSTĘP WOLNY


03.02.2017- godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
GALERIA SZTUKI PKZ
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

.
Spotkanie autorskie z Jerzym Hacem

Galeria Sztuki PKZ zaprasza na spotkanie autorskie z Jerzym Hacem - dąbrowskim podróżnikiem, fotografem, poetą i autorem wystawy Kapliczki i krzyże przydrożne Istebna - Jaworzynka - Koniaków, która obecnie można podziwiać w pałacowej galerii. Spotkanie odbędzie się 3 lutego o godzinie 17:00. Muzyczną oprawę zagwarantuje zespół Gminnego Ośrodka Kultury Promocji i Informacji Turystycznej w Istebnej o nazwie Grupa Sipłaczka. Podczas spotkania zainagurowany zostanie również specjalny konkurs fotograficzny, skierowany do mieszkańców Dąbrowy, mający na celu ukazanie piękna kapliczek i krzyży przydrożnych z terenu miasta oraz przypomnienie o ich roli w historii i kulturze Zagłębia.

Jerzy Hac urodzony 23 lipca 1942 r. w Będzinie. Ukończył studia z zakresu organizacji i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Były wykładowca akademicki. Praktyk i ekspert w dziedzinie zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw. Opublikował tomiki poezji: Moje obrazy w wierszach (2007), Spotkania w przestrzeni - Wiersze i sentencje (2008) oraz wiele innych. W latach 2005 - 2009 wędrował po ziemi lubelskiej w poszukiwaniu kapliczek, krzyży przydrożnych i ich twórców. Wydał pierwszy w historii tej ziemi album Piękno krzyży i kapliczek przydrożnych Nałęczowa i okolic (2009). Od dawna upodobał sobie też wędrówkę po Beskidach. Beskidzka Trójwieś, w której granice wchodzą Istebna, Jaworzynka i Koniaków, stały się natchnieniem dla Jerzego Haca, który z aparatem w ręku przemierzył ją wzdłuż i wszerz. Urokliwe miejsca uchwycone w jego obiektywie popularyzują Beskid Śląski i ponadczasową kulturę górali.

WSTĘP WOLNY


27.01.2017- godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

.
TEATRALNE PIĄTKI dla dzieci
"Milutka w malachitowym borze" - Teatr TAK


Na spektakle obowiązują bezpłatne bilety, które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25).

Liczba wejściówek ograniczona! Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

WSTĘP WOLNY


16-27.01.2017

Szkolne Obserwatorium Astronomiczne
Multimedialne Laboratorium Kosmosu
Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki Im. St. R. Brzostkiewicza
w ZS Nr 1 w Dąbrowie Górniczej

ul. Konopnickiej 56
DĄBROWA GÓRNICZA-
Zimowe Ferie z Astronomią 2017 "Akcja Zima w Mieście"
w dniach 16.01 do 27.01.2017r.

Zajęcia prowadzi Dariusz W. Nelle - specjalista ds. astronomii

Program popularnonaukowy jest skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej pozostającej w okresie ferii zimowych w mieście.

Obserwatorium czynne jest od poniedziałku do piątku
w godz. od 9.00 do 17.00

Teleskopowe pokazy Słońca uzależnione są od dobrych warunków atmosferycznych i bezchmurnego nieba.

Pierwszy tydzień ferii i zajęć:

16.01.2017r. poniedziałek
9:30 Kosmos -Tajemnice Wszechświata :Podróże w czasie film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Radioastronomia film dokumentalny.
14:00 Niebo nad Dąbrową prezentacja.
14:30 Międzynarodowa stacja kosmiczna ISS prezentacja.

17.01.2017r. wtorek
9:30 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
12:00 Kosmos-Tajemnice Wszechświata: Tajemnice czarnych dziur film dokumentalny.
13.30 Astronarium: Meteoryty film dokumentalny.
14:00 Bliżej nieba prezentacja dla maluchów.
14:30 Kierunek Saturn prezentacja.

18.01.2017r. środa
9:30 Kosmos-Tajemnice Wszechświata: Poza ciemnością film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Astronomia amatorska film dokumentalny.
14:00 W poszukiwaniu Planety-51 prezentacja dla dzieci.
14:30 Największe instrumenty astronomiczne na przestrzeni dziejów prezentacja.

19.01.2017r. czwartek
9:30 Kosmos- Tajemnice Wszechświata: Stwórca wszechświata film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Europejskie Obserwatorium Południowe film dokumentalny.
14:00 Luneta Galileusza-narzędzie rewolucji w XVII w.
14:30 ABC astrofotografii - astrofotografia statywowa.

20.01.2017r. piątek
9:30 Kosmos- Tajemnice Wszechświata: Wielki Wybuch film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Obserwatorium Alma film dokumentalny.
14:00 Niebo nad Dąbrową aktualny wygląd nieba.
14:30 Kierunek Księżyc prezentacja.


Drugi tydzień ferii i zajęć:

23.01.2017r. poniedziałek
9:30 Kosmos -Tajemnice Wszechświata: Czarne dziury film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Komety film dokumentalny.
14:00 Narodziny i rozwój Układu Słonecznego prezentacje dla dzieci.
14:30 Kosmiczny Teleskop Jamsa Webba.

24.01.2017r. wtorek
9:30 Kosmos-Tajemnice Wszechświata: Galaktyki film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Gwiazda Betlejemska film dokumentalny.
14:00 Niebo nad Dąbrową aktualny wygląd nieba.
14:30 Stacja Planetarna na Marsie.

25.01.2017r. środa
9:30 Kosmos-Tajemnice Wszechświata: Gwiazdy film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Czas film dokumentalny.
14:00 Bliżej nieba prezentacja dla dzieci.
14:30 Kierunek Księżyc prezentacja.

26.01.2017r. czwartek
9:30 Kosmos-Tajemnice Wszechświata: Supernowe film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Planety Pozasłoneczne film dokumentalny.
14:00 Niebo nad Dąbrową aktualny wyglądu nocnego nieba.
14:30 Mój Pierwszy Teleskop prezentacja.

27.01.2017r. piątek
9:30 Kosmos-Tajemnice Wszechświata: Planety film dokumentalny.
12:00 Teleskopowe pokazy Słońca zwiedzanie obserwatorium.
13.30 Astronarium: Planetaria film dokumentalny.
14:00 Bliżej nieba prezentacja dla dzieci.
14:30 Układ Słoneczny prezentacja.

Zajęcia są bezpłatne zapraszamy.


26.01.2017 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

.
Wyprawy na krańce ziemi. Hercog Mountain Challenge

Start w jednych z najcięższych i najbardziej wymagających biegach górskich świata: 343 kilometry, 23.353 metrów przewyższenia w 5 miesięcy. To plan startowy czołowego biegacza ultra w Polsce - Piotra Hercoga. Podczas swojej prelekcji opowie nam nie tylko o wyrzeczeniach, przygotowaniach i emocjach związanych ze startem, lecz zabierze nas w tak odległe miejsca jak Syberia, Kirgistan (Lenin Race - najbardziej ekstremalny bieg górski świata) czy na najwyższy szczyt Kaukazu.

www.piotrhercog.pl

IMPREZA BILETOWANA


23.01.2017 - godz. 16.30

Villa Moda
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAKlub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

WSTĘP WOLNY

-
Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej zaprasza
na spotkanie z Wojciechem Sumlińskim
psychologiem, publicystą i dziennikarzem siedczym

Uczestnicy spotkania będą mogli zdobyć autogaf autora wraz z jego premierowymi książkami.

OFICER
CZEGO LUDZIE ŻAŁUJĄ PRZED ŚMIERCIĄ

Jest to wstrząsająca prawda o służbach specjalnych i bezwzględnym świecie kontn/vywladu. Napisany przez życie thriller opowiada o odwadze, jakiej potrzeba, by
W paranoicznym świecie służb specjalnych stawić czoło własnym winom i Iękom. To zarazem dramatyczna historia oficerów polskiego kontnmywiadu, którzy musieli poznać
czym jest śmierć, by na końcu drogi zrozumieć, jak żyć.


Niebezpieczne związki ANDRZEJA LEPPERA - kto naprawdę go zabił?

Jak rolnik spod Dariowa dotarł na szczyty władzy? Kim był i jak naprawdę zginął Andrzej Lepper? Książka ukazuje żródła jego unikalnej wiedzy oraz nieznane fakty ujawniające prawdę o niewytiumaczalnych "samobójstwach" i nigdy niewyjaśnionych zabójstwach. Sumiiński odsłania niebezpieczne związki Leppera ze światem polskich, rosyjskich i ukraińskich służb specjalnych. To historia odsianiająca grę wywiadów i kontn/Wywiadów oraz najważniejszych spraw dia bezpieczeństwa państwa.

Zapraszamy na spotkanie 23 stycznia br. (poniedziałek) o godz. 17:00
do klubu Villa Moda w Dąbrowie Górniczej
ul. Kościuszki 4b - ok. 60 m przed dworcem PKP


20.01.2017- godz. 18.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

WSTĘP WOLNY

.
TEATRALNE PIĄTKI dla dzieci
"Bajka o kolorach" - Fabryka Kultury


Na spektakle obowiązują bezpłatne bilety, które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25).

Liczba wejściówek ograniczona! Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.


15.01.2017 - goddz. 11.00-20.00

DĄBROWA GÓRNICZA

WSTĘP WOLNY

-
25. Finał WOŚP.
FINAŁ MIEJSKI w Dąbrowie Górniczej (PKZ)

XXV Finał WOŚP. W tym roku gramy dla dzieci i seniorów. Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pediatria już po raz kolejny będzie tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej graliśmy w czasie 11, 12 i 24. Finału.

Do akcji jak co roku włącza się także nasze miasto. 310 wolontariuszy będzie można spotkać na terenie całego miasta. Atrakcje zaplanowano w i przez Pałacem Kultury Zagłębia (Plac Wolności 1), ciekawie zapowiada się wydarzenie w Strzemieszycach organizowane na stadionie K.S. "Unia - Strzemieszyce"

Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Górniczej
Pałac Kultury Zagłębia (Plac Wolności 1)

* godz. 11.00; 14.00; 17.00 - projekcja filmu dla dzieci "PTYŚ I BILL" - Kino Studyjne KADR (wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona)
* godz. 11.00-15.00 gry planszowe prowadzone przez uczniów z Gimnazjum nr 1
* godz. 12.00-20.00 - Sklepik pod Aniołem
* godz. 14.30 Występ Miejskiej Orkiestry Dętej (przed PKZ)
* godz. 15.00; 16.00; 17.00 - pokaz ratownictwa medycznego prowadzony przez ZHP
* godz. 15.00-20.00 pomiary cukru, porady w zakresie cukrzycy - Wojewódzkie Stowarzyszenie Diabetyków
* godz. 15.00-20.00 loteria fantowa prowadzona przez Forum Równych Szans i Praw Kobiet Dąbrowa Górnicza
* godz. 15.00-19.00 - warsztaty plastyczne, ceramiczne, gry, zabawy itp. - hol PKZ
* godz. 19.30 Występ Miejskiej Orkiestry Dętej (przed PKZ)
* godz.20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA - Plac Wolności przed PKZ

Scena w Strzemieszycach - Stadion K.S. "Unia -Strzemieszyce"

* godz.15.00 śpiewa Wiesław Porębski ze Strzemieszyc
* godz.16.00 konkurs z nagrodami
* godz.17.00 występ Oli Pozorskiej i Łukasza Barucha
* godz.18.00 koncert życzeń
* godz.18.30 występ dzieci ze szkoły specjalnej
* godz.19.00 licytacja na rzecz WOŚP
* godz.19.30 Konkurs z nagrodami
* godz.20.00 światełko do nieba
* godz.20.20 występ zespołu After Midn
* godz.20.30 losowanie nagrody głównej

i dodatkowo:

Harmonogram:

* 10:30 - zbiórka na przygotowanie morsowiska,
* 11:00 - rozgrzewka i morsowanie w karnawałowych strojach :D

Po morsowaniu zapraszamy na grill/ognisko, zabierzcie własny prowiant!

Czekać na Was będzie szereg atrakcji:

- oczywiście MORRRRSOWANIE!
- wolontariusze WOŚP!
- PODLODOWE morsowanie - tylko dla doświadczonych morsów, obowiązują wcześniejsze zapisy!
- morsowe TERMOZDJĘCIA :D
- WÓZ STRAŻACKI z niespodzianką ;)
- GRILL, gdzie po kąpieli się ogrzejemy i coś zjemy (zabierz własny prowiant!)
- ciepły poczęstunek!

Wspierają nas:
Speleoklub Dąbrowa Górnicza ; Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej ; Uwolnieni od bólu ; Inicjatywa Dąbrowska ; Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza ;

UWAGA: Uczestnicząc we wszystkich spotkaniach organizowanych przez Pogoria Morsuje robisz to wyłącznie na własne ryzyko i odpowiedzialność oraz jesteś świadom ryzyka związanego z zimową kąpielą w jeziorze i wystawianiem swojego organizmu na ekstremalne warunki pogodowe, termiczne i środowiskowe.


12.01.2017 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

.
Tajemnice "nagiej małpy" - dr Antonina Szybowska

Tajemnice "nagiej małpy": kulturowa symbolika włosów a ewolucja biologiczna
dr Antonina Szybowska

Jedną z cech wyróżniających nasz gatunek jest wyjątkowe owłosienie, a raczej, poza niektórymi tylko obszarami ciała, jego ewidentny brak. Nie bez racji zostaliśmy nazwani "nagimi małpami". Włosy mówią o religii, symbolizują status społeczny, podkreślają atrakcyjność płciową. Jeśli chcesz przekonać się, jak nauka wyjaśnia stereotyp brodatego wikinga czy niemądrej blondynki, zapraszamy na spotkanie!

W tym roku będziemy kontynuować dla Państwa comiesięczne spotkania z cyklu "Tajemnice Świata". Udało nam się nawiązać współpracę z Polskim Towarzystwem Historycznym, dlatego też raz na kwartał będzie można posłuchać prelekcji gościa specjalnego. Znane osobistości ze świata nauki opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach i swoich pasjach. Kim będą specjalni prelegenci, niech zostanie naszą. tajemnicą.


11.01.2017 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

DARMOWE ZAPROSZENIA

-
Koncert Urodzinowy Pałacu Kultury Zagłębia
oraz uroczyste wykonanie poloneza przez maturzystów

11 stycznia 2017 roku Pałac Kultury Zagłębia świętować będzie swoje 59. urodziny.

Koncert Akademickiej Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Przy akompaniamencie muzyków zaśpiewa Magdalena Krzywda-Krzysteczko, a całą orkiestrą dyrygować będzie Grzegorz Mielimąka.

W programie koncertu znajdą się utwory:

1. Jacob de HAAN - Oregon
2. Elmer BERNSTEIN - The Magnificent Seven
3. Herman HUPFELD - As Time Go By
4. Richard RODGERS - Blue Moon
5. Jacob de HAAN - Variations in blue
6. Nicola PIOVANI /arr. Klaudiusz Jania/ - Życie jest piękne
7. arr. Johan de MEJ - Moment for Morricone
8. Harold ARLEN - Somewhere over the rainbow
9. George GERSHWIN - 'S Wonderful
10. arr. Naohiro IWAI - Glen Miller Medley
11. Andreas L. SCHULTE - Rythm Forever

Darmowe bilety na koncert będzie można odebrać tuż po Nowym Roku w Kasie PKZ.


O godzinie 18.30, na Placu Wolności - przed Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, odbędzie się uroczyste wykonanie poloneza w plenerze. Dwustu tegorocznych maturzystów połączy się w pary, świętując zbliżającą się maturę oraz 59. urodziny pałacu. Uczniowie szkół średnich ćwiczą układ pod czujnym okiem Zofii Czechlewskiej.


08.01.2017 godz. 12.00-13.30

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Plac Wojciecha Kilara 1
KATOWICEwww.nospr.org.pl

.
Poranek noworoczny NOSPR online!

Aby tradycji stało się zadość już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia, NOSPR zaprasza na Poranek noworoczny, podczas którego będzie można wysłuchać znanych i lubianych utworów znakomitych twórców wiedeńskich, w tym roku Franza Lehára i Imre Kálmána. Za pulpitem dyrygenckim stanie José Maria Florencio, z Orkiestrą wystąpią sopranistka Karina Skrzeszewska, tenor Adam Sobierajski i baryton Stanisław Kuflyuk.

Dla wszystkich, którym nie udało się kupić biletów na koncerty mamy dobrą wiadomość - poranek transmitowany będzie online na kanale NOSPR na YouTube. To pierwsza transmisja koncertu NOSPR w sieci i wiele wskazuje na to, że nie ostatnia. Streaming dostępny będzie także na stronie internetowej www.nospr.org.pl oraz na stronie Dwójka - Program 2 Polskiego Radia. Początek o 12:00!

Serdecznie zapraszamy!


08.01.2017 godz. 9.45-10.45

Kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego
ul. Kosmonautów 9
DĄBROWA GÓRNICZA - Gołonóg20030502 DG - Gołonóg. Kościół pw. Św. Rafała kalinowskiego na Osiedlu Kasprzaka. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

.
ZAPRASZAMY NA KONCERT DO KALINOWSKIEGO

wystąpią:
Pedagodzy i Studenci Akademii Muzycznych w Polsce
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars Et Gloria 2017

koncert poprowadzi
ks. Paweł Sobierajski - tenor, konferansjer

w programie usłyszymy:
najpiękniejsze kolędy i utwory sakralne
modlitewne arie oratoryjne i operowe
oraz pieśni różnych kompozytorów ze światowego repertuaru

WSTĘP WOLNY


06.01.2017 godz. 16.45

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

.
KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK


Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta zaprezentuje się w koncercie świąteczno-noworocznym w piątek 6 stycznia 2017 roku. Początek o godz. 16.45 w sanktuarium NMP Anielskiej. Będzie to popołudnie z kolędami i pastorałkami. Orkiestrę poprowadzi Ireneusz Duster. Z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewają Iwona Zięba, Karolina Żelichowska, Grzegorz Dowgiałło oraz Łukasz Baruch. Podczas koncertu nie zabraknie również gospodarza, a więc ks. Andrzeja Stasiaka.

WSTĘP WOLNY


31.12.2016 - godz. 23.00-1.00

Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
SYLWESTER PLENEROWY

Dąbrowianie, już dziś zapraszamy na Sylwestra. 31 grudnia Pałac Kultury Zagłębia ożyje światłem. Takiego laser show w Dąbrowie jeszcze nie było (2 godziny doskonałej zabawy w rytmie energetycznej muzyki). Nowy Rok powitamy kolorowo i odlotowo. Przed nami SYLWESTER dla aktywnych!

Dąbrowski Sylwester rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do godz. 1.00.
O północy mieszkańcy Zagłębia zobaczą
specjalnie przygotowany mapping.

W sylwestrową noc, na wszystkich którzy zdecydują się powitać Nowy Rok na Placu Wolności, czekać będzie
DJ z energetyczną muzyką na powitanie roku, a także wyjątkowy Laser Show, jakiego Dąbrowa Górnicza jeszcze nie widziała.

Za jego przygotowanie odpowiada firma Mediam Event z Krakowa, która ma ogromne doświadczenie w tego typu pokazach i gwarantuje, że każdy kto znajdzie się w tej nocy w centrum Dąbrowy Górniczej nie będzie żałował, że wyszedł z domu.

aktualizacja: wtorek, 21 luty 2017.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.