-CO GDZIE KIEDY - KULTURA i NAUKA
* GDZIE SIĘ WYBRAĆ * KINO * WYSTAWY I TARGI * SPORT i REKREACJA * RELIGIA
* STRONA GŁÓWNA * SPIS STRON * GALERIA MULTIMEDIALNA * NOWOŚCI NA STRONIE


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
ZAPROSZENIA
|:
TO JUŻ BYŁO

_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


(KONCERTY, SPOTKANIA, ODCZYTY, KONKURSY, IMPREZY PLENEROWE ITP)


11.02.2016 - godz. 11.00

CSLiW POGORIA III
ul. Malinowe Górki
DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
Niebezpieczny lód - bezpieczne lodowiska"NIEBEZPIECZNY LÓD - BEZPIECZNE LODOWISKA" to akcja edukacyjno-szkoleniowa dla dzieci i młodzieży z Dąbrowskich szkół. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej aktywnej lekcji prowadzonej przez Ratowników WOPR Dąbrowa Górnicza, Państwową Straż Pożarną i Śląską Policję.

Zakres szkolenia :
- pogadanka na temat bezpieczeństwa osób przebywających nad zamarzniętymi obszarami wodnymi. Struktura lodu , sposoby wzywania pomocy, numery alarmowe pierwsza pomoc przy wychłodzeniu (hipotermii);
- pokazy samoratownictwa oraz ratownictwa w wykonaniu Ratowników WOPR z Dąbrowy Górniczej z wykorzystaniem prowizorycznego sprzętu takiego jak: kije narciarskie, kij hokejowy, deska, narty, kolce, drabina, podręczny sprzęt;
- pokazy ratownictwa z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ratownictwa lodowego: łodzi, sań do ratownictwa lodowego kołowrotu z liną rzutki ratowniczej w wykonaniu ratowników WOPR oraz Strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej;
- pokazy Sekcji Psów Ratowniczych WOPR w Dąbrowie Górniczej. Techniki ratownicze prezentowane przez specjalnie przeszkolone psy oraz ich przewodników.

Sprawy organizacyjne:

* 1. Szkolenie odbędzie się dnia 11 lutego 2016r.
* 2. Miejsce: zbiornik wodny Pogoria III, przy plaży miejskiej obok "MOLO" o godzinie 11:00.
* 3. Przewidywany czas szkolenia: 11:00 do 12:30.
* 4. Transport we własnym zakresie.
* 5. Uczestnicy szkolenia oraz opiekunowie otrzymają certyfikaty uczestnictwa.
* 6. Warunkiem uczestnictwa szkoły lub innej placówki w szkoleniu jest przesłanie zgłoszenia na adres woprdg@o2.pl do dnia 7 lutego 2013 r. Zgłoszenie powinno zawierać: pełną nazwę placówki, imię i nazwisko opiekunów/nauczycieli, imię i nazwiska uczniów deklarujących udział w szkoleniu.
* 7. Organizator zapewnia ciepłą herbatę, węzeł sanitarny oraz możliwość ogrzania się w nowym ośrodku CSiR.
* 8. Po zakończeniu szkolenia zapraszamy na pieczenie kiełbasek w scenerii zimowej (poczęstunek zapewnia organizator tylko dla osób prawidłowo zgłoszonych w wyznaczonym terminie) oraz na wojskową grochówkę z prawdziwej kuchni polowej dla wszystkich uczestników.


11.02.2016 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
Tajemnica zalotów DINOZAURÓWCo mają wspólnego dinozaury z ptakami? Czy ogromne gady sprzed 100 mln potrafiły "tańczyć" ? W jaki sposób dobierały się w pary?

Już 11 lutego będziemy mogli posłuchać informacji na temat zalotów dinozaurów. Będzie to pierwsze w Polsce publiczne wystąpienie traktujące o odkryciu, które odbiło się szerokim echem na całym swiecie.

Na dzikich terenach Colorado zespół naukowców, pod kierunkiem dra Martina Lockley'a, zlokalizował cztery wielkopowierzchniowe areny ze śladami intensywnego "przebierania" nogami dużych teropodów. Ślady te pozostały tajemnicą przez ponad dwa lata. W międzyczasie powstawały różne hipotezy tłumaczące okoliczności ich powstania.

O odkryciu i jego kulisach opowie Dawid Surmik, uczestnik badań, który jako pierwszy zasugerował, że mogą to być ślady aktywności godowej, swoistych "tańców" podobnych do tych, jakie w trakcie sezonu lęgowego wykonują ptaki na tokowiskach.


12.02.2016 - godz. 09.00-16.00
13.02.2016 - godz. 09.00-12.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne
"Kompleksowe, nowoczesne leczenie cukrzycy"W piątek i w sobotę, 12 i 13 lutego, o 9.00. w Pałacu Kultury Zagłębia rozpocznie się konferencja diabetologiczna pt. "Kompleksowe, nowoczesne leczenie cukrzycy". Podczas sympozjum zostaną omówione m.in. możliwości leczenia stopy cukrzycowej i diety cukrzycowe.

Pierwszego dnia do udziału w konferencji zaproszono lekarzy specjalistów. Natomiast w sobotę do Pałacu Kultury Zagłębia będzie mógł przyjść każdy mieszkaniec zainteresowany podejmowaną tematyką.

Organizatorem konferencji jest Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. Pretekstem do przygotowania konferencji są Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne.


12.02.2016 - godz. 19.00

HWS "CENTRUM"
Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAHala WS "CENTRUM"

IMPREZA BILETOWANA

-
POLSKA NOC KABARETOWA 2016


19.02.2016 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
"Atramentowa" - koncert Stanisławy Celińskiej"Atramentowa" to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę - pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.
A wszystko zaczęło się od "Atramentowej Rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po występie z "Atramentową Rumbą" okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą... Aktorka - tak jak kiedyś Cesaria - potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów - kocha życie.
Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko, specjalnie dla Stanisławy Celińskiej napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.
Artystce towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia z Polski oraz artyści z Ukrainy. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan" wraz z jej autorką - Katarzyną Nosowską przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto Artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę, którą Muniek napisał specjalnie dla niej.

W koncercie występują:

Stanisława Celińska - wokal
Wojtek Olszewski - fortepian
Kuba Frydrych - gitary
Krzysztof Samela - kontrabas
Tomasz Lisiecki - wiolonczela
Janusz Muraszko - akordeon
Paweł Pełka - saksofon
Maciej Giżejewski - instrumenty perkusyjne
Maciej Muraszko - perkusja

czas trwania: około 90 minut


20.02.2016 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Old Love - spektakl teatralnyPrzekład: Mirosław Polatyński
Reżyseria: Andrzej Chichłowski
Scenografia: Krzysztof Kelm

Sztuka najsłynniejszego kanadyjskiego dramatopisarza Norma Fostera. Historia obejmuje okres trzech dekad i prezentuje pół tuzina spotkań Buda i Molly. On jest nią oczarowany od pierwszego spotkania, ona nim - trochę mniej. Ich ścieżki życiowe przez ćwierć wieku co jakiś czas się krzyżują. Kluczowym momentem dla tego specyficznego związku okazuje się pogrzeb jej męża... "Old Love" to pełen humoru spektakl podejmujący zagadnienie tego, czy ludzie w "pewnym wieku" powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. "Old Love" to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

Obsada:
Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Artur Barciś
Basia Kurdej - Szatan / Zuza Grabowska / Maria Niklińska
Paweł Domagała / Mateusz Banasiuk / Adam Adamonis

Czas trwania: 120 minut z przerwą


26-27.02.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

informacje / kontakt: 508 188 227


20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
Spotkanie Uzdrowieńcze z Henry Madava
Healing Services, Dąbrowa Górnicza, Poland

https://www.youtube.com/watch?v=48arsQFpbwY

Odbędą się 2 wieczory, w trakcie których misjonarz Henry Madava będzie się modlił o uzdrowienie osób chorych oraz o uwolnienie osób zniewolonych nałogami, depresją itp. Wejście na spotkanie jest całkowicie darmowe (wstęp wolny).

Piątek, 26 lutego, godzina 18:00. ; Sobota, 27 lutego, godzina 18:00.

=============

Uzdrowienia, niezwykłe świadectwa, zmienione życie ludzi - tak wyglądają spotkania ewangelizacyjne z jego udziałem w różnych stronach świata.

Teraz przyjedzie do Polski. Henry Madava pochodzi z Zimbabwe. Jest założycielem wspólnoty chrześcijańskiej "Zwycięstwo" w Kijowie i szefem międzynarodowej misji "Chrystus dla wszystkich miast".

Jest znanym kaznodzieją. Brał udział w wielu konferencjach na całym świecie. Pragnieniem ewangelisty Henry'ego jest poruszanie się z Duchem Świętym. Pomaga mu to w przekazywaniu ludziom dobrej nowiny o zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa, o miłości Bożej dla każdego, przebaczeniu grzechów, uzdrowieniu i uwolnieniu.

Misjonarz Madava prowadzi wielkie ewangelizacje nazywane Festiwalami Jezusa w wielu miastach Ukrainy i za granicą, między innymi w Rosji, Mołdawii, Pakistanie, Malezji, Tajlandii, Indiach, na Bliskim Wschodzie czy w Etiopii.

Podczas tych spotkań mają miejsce cuda. Jezus uzdrawia ludzi nawet z najgorszych chorób. Chromi chodzą, niemi mówią, a ślepi widzą!


01.03.2016 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
Klub "AGORA"
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
SALON KULTURY - KAWA Z GWIAZDĄ - Zbigniew Zamachowski

Sieknął Bohuna w czerep, namówił Religę na przeprowadzkę do Zabrza, przygrywał Wiedźminowi i oddał swój głos Shrekowi. Aktor teatralny i filmowy. Kompozytor i wokalista - czyli Zbigniew Zamachowski! To właśnie on, 1 marca o godzinie 17.00, w pałacowej Sali Agora napije się kawy z dąbrowską publicznością. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemiśka z Polskiego Radia Katowice.

Zbigniew Zamachowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, polskich aktorów. Urodził się w Brzezinach koło Łodzi, a 17 lipca minie dokładnie 55 lat od tego wydarzenia. Swój debiut filmowy miał w 1981 roku, w filmie Wielka Majówka - Krzysztofa Rogulskiego. Dwa lata później po raz pierwszy stanął na deskach teatru i już w 1985 roku otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w spektaklu Syn Marnotrawny. Tak naprawdę trudno zliczyć wszystkie nagrody, które stoją na półce aktora m.in.: potrójny Wiktor, Złota Kaczka, dwukrotna nagroda za rolę pierwszoplanową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Oprócz pasji filmowej, posiada on również talent muzyczny. Sam jest autorem tekstów i muzyki do piosenek, które wykonuje. Skomponował szereg etiud filmowych, a obecnie wykłada piosenkę aktorską na Warszawskiej Akademii Teatralnej. Jego twarz można było zobaczyć w takich filmach jak: Szcześliwego Nowego Jorku, Demony Wojny, Ogniem i Mieczem, Pierwszy Milion, Skazany na Bluesa, Bogowie. Obecnie można podziwiać jego grę aktorską na deskach Teatru Narodowego oraz w Teatrze Telewizji.

Szykuje się niezwykle ciekawe spotkanie, na które serdecznie zapraszamy!


04.03.2016 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
Single po JapońskuSłowo od autora:

Witajcie w korporacji! Słowo "wolność" wydaje się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, bo nawet jeśli uda jej się wykiełkować w sercach pracowników, korporacyjne tryby zmielą ją na proch nim zdąży zakwitnąć. I wreszcie - nie ma tu miejsca na sens i celowość działań, bo praca musi trwać - obojętnie, czy czemuś służy, czy też sprowadza się do przelewania z pustego w próżne. Tak wygląda normalne korporacyjne życie - a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie. Magda, Nirek, Joanna i Sebastian - członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Podporządkowali swoją egzystencję pracy, a prywatne życie upchnęli w przerwie na lunch. Walka o władzę zaślepia ich do tego stopnia, że są dla nich gotowi poświęcić szczęście własne i szczęście najbliższych. Podwładnych traktują jak niewolników, a siebie samych niczym królewski dwór.

Choć ich imperium chwieje się w posadach i z dnia na dzień kurczy się coraz bardziej, nie zauważają i tego. Gdy okazuje się, że firmę po raz kolejny przejmuje właściciel z dalekiej Japonii, a obowiązującym strojem każdego pracownika staje się. kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia - i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu. Niczym ninja ruszają do walki, tyle tylko, że z samurajskimi mieczami w dłoniach. Pech w tym, że te samurajskie miecze mylą im się ze sztyletami do seppuku.

Sztuka Marcina Szczygielskiego "SINGLE PO JAPOŃSKU", kontynuacja wcześniejszych "Singli i Remiksów", to komedia pomyłek. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które - niczym soczewka powiększającego szkła - pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierających dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnące j wiśni, bo przecież rządzące dziś na całym globie korporacyjne mechanizmy właśnie stamtąd się wywodzą.

Marcin Szczygielski
organizator: Teatr MY


08.03.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Wieczór z Zemstą nietoperzaZabawna, salonowa intryga w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Jedna z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata której kompozytor Johann Strauss, słynny "król walca", owe dzieło stworzył zaledwie w kilka tygodni, a prapremiera okazała się olbrzymim sukcesem.

Brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem w tłumaczeniu nie kogo innego, jak Juliana Tuwima, który do dziś ma swoich wielbicieli.

Dodatkowym atutem wieczoru z Nietoperzem będzie błyskotliwy komentarz Jacka Woleńskigo, który nie tylko objaśni sytuacje, ale także pełni rolę dozorcy więzienia.


Obsada:

Jolanta Kremer - Rozalinda
Anita Maszczyk - Adela
Arkadiusz Dołęga - Eisenstein
Oskar Jasiński - Alfred
Patrycy Hauke - Falke
Jerzy Gościński - Frank
Jacek Woleński - Frosh

Orkiestra Śląskiej Operetki Kameralnej
Chór Zorza pod kierownictwem Pani Bartosik.

Zapraszamy na spotkanie z Nietoperzem.


11-13.03.2016

piątek, 11 marca godz. ?
sobota, 12 marca godz. ?
niedziela, 13 marca godz. ?

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
DeBeŚciak - XIV Dąbrowska Ściema KabaretowaXIV Dąbrowska Ściema Kabaretowa, kontynuując tradycję lat poprzednich, tym razem będzie odbywać się w klimacie PRL, w sposób doniosły i zgodny z jedyną słuszną myślą. naszą!

* 10.03.2016
- godz. 19.00 - Debeściakowy przegląd filmowy - pokaz filmów kabaretu DNO

* 11.03.2016
- godz. 17.00 - Debeściakowy przegląd filmowy - pokaz filmów wytwórni AYoY
- godz. 19.00 - oficjalne rozpoczęcie XIV Dąbrowksiej Ściemy Kabaretowej
. Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe - "Kabaret na emigracji czyli Zielona w Dąbrowie"
. Kabaret ADI czyli Marcin Osiewicz oraz Władysław Sikora (m.in. twórca Kabaretu Potem).

* 12.03.2016
- godz. 16.00 - konkurs o tytuł DeBeŚciaka
. Antoni Gorgoń Grucha
. Marcin Zbigniew Wojciech
. Kabaret Dabz
. Kabaret Czołówka Piekła
. Kabaret Inaczej
. Kabaret Weźrzesz
. Kabaret Trzecia strona medalu

* 13.03.2016
- godz. 17.00
. Wieczór laureatów
. Prowadzenie i gwiazda wieczoru - Piotr Bałtroczyk


18.03.2016 - Godz. 11.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
GALERIA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
VIII KONKURS - SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH
Konkurs ma charakter otwarty i jest nieodpłatny

Termin dostarczenia prac - 26.02.2016r.,
Ogłoszenie wyników - 03.03.2016r.
Uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej - 18.03.2016r.Jak namalować gniew, chciwość, lenistwo?
Jak ująć w wierszu siedem grzechów głównych?

Jeżeli piszesz wiersze lub malujesz - to weź udział w 8. ogólnopolskim konkursie pn. Siedem grzechów głównych.

Przeczytaj uważnie regulamin i informacje zawarte w karcie zgłoszenia. Prace przedstaw komisji konkursowej i wygraj nagrody rzeczowe.

Twoja twórczość może zostać zaprezentowana szerokiemu gronu odbiorcy na 2 wystawach pokonkursowych i folderze okolicznościowym.

Masz szansę przedstawić swoją twórczość na antenie Radia eM i Radia Katowice, zaistnieć w prasie.

Ogólnopolski konkurs w kategoriach: malarstwo, poezja.


18.03.2016 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
Hiszpańska Mucha - spektakl teatralnyCzyli erotyczna komedia omyłek!

Londyn. Początek lat 30. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry'ego Jo, o kolejne fundusze....

Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów.

Szalone lata 30, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art. déco!

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

obsada: Anna Korcz, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes, Martyna Kliszewska, Dorota Zięciowska
scenariusz i reżyseria: Jakub Przebindowski


19.03.2016 - godz. 19.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
Koncert - Queen SymfonicznieNiezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od ponad trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in "Bicycle Race", "Another One Bites THe Dust" oraz wyjątkową kompozycję "Barcelona", którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Organizator:
Agencja Fantom Media


31.03 - 01.04.2016

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl


.
II ŚWIATOWY KONGRES KLASTRÓW
10.04.2016 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
Między Łóżkami - spektakl teatralnyWystępują:
Katarzyna Skrzynecka/Joanna Kurowska
Maria Niklińska/Katarzyna Ankudowicz
Artur Barciś
Robert Majewski/Lesław Żurek
Radosław Pazura

Teatr Capitol
Reżyseria: Artur Barciś
Scenografia: Krzysztof Kelm
Muzyka: Piotr Hajduk

"Między łóżkami", to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze zawodowiec i amator-księgowy, starzejąca się gwiazda rocka Tommy Quick i jego młodociana fanka pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz, szef clubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptizerkę, taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie i inni. W sumie 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.

Organizator: MEG-ART SHOW Małgorzata Sterniuk
tel/fax 077 418-25-01, 0 515-254-963

Bilety dostępne również na stronach: biletyna.pl, kupbilecik.pl, koncertomania.pl, biletynakabarety.pl


16.04.2016 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
Dajcie mi Tenora! - spektakl teatralnyGdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą "Otella", wszystko zaczyna się komplikować.

Powodem tego są. humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru - Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii!

Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę!

Zdesperowany Dyrektor Opery - Sanders - nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują. kobiety: Diana - Primadonna nimfomanka, Maggie - dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia - egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli - temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy - cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.

Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max - asystent Dyrektora - młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem.

Dajcie mi Tenora! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy. W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Uwaga! Publiczności wolno będzie śmiać się basem lub sopranem - oby głośno i serdecznie!

Bestsellerową komedię "Lend Me a Tenor!" napisał uznany autor broadway'owskich hitów - Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach.

Premierę Teatru Capitol reżyseruje mistrz komedii Marcin Sławiński, który do odegrania przezabawnych postaci zaprosił prawdziwy panteon gwiazd. Na scenie pojawią się m.in. Kasia Zielińska, Katarzyna Skrzynecka, Olaf Lubaszenko, Artur Chamski, Marek, Kaliszuk, Elżbieta Romanowska, Marta Wierzbicka, Grzegorz Halama.

Autor: Ken Ludwig
Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Elżbieta Woźniak
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Kostiumy Justyna Chruślicka
Asystent reżysera Halina Bednarz
Korepetycje muzyczne Anna Chmielarz

Czas trwania: 160 minut z przerwą


14.05.2016 - godz. 9.00 - 22.00

Parking CH POGORIA
ul. Sobieskiego 6a
DĄBROWA GÓRNICZA-
VIII MOTOSERCE '2016WSTĘP WOLNY


27-29.05.2016

DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

-
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ '2016


WSTĘP WOLNY


11.06.2016

DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

WSTĘP WOLNY

-
VII INDUSTRIADA '2016
18.08.2016

DĄBROWA GÓRNICZA

-
URODZINY MIASTA - 100.LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH DĄBROWIE GÓRNICZEJ


14-23.09.2016 godz. ?

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała SpisakaW dniach 14 - 23 września 2016 r., Dąbrowa Górnicza już po raz dziesiąty będzie gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka.
Jubileuszowa edycja Konkursu adresowana jest do adeptów sztuki instrumentalnej w specjalnościach:

Flet - Trąbka - Wiolonczela

14.09.2016 r. - Koncert Inauguracyjny

KONKURS

Konkurs odbędzie się w całości w Pałacu Kultury Zagłębia, w następujących terminach:

15-16.09.2016 r. - I etap przesłuchań
17-19.09.2016 r. - II etap przesłuchań
21-22.09.2016 r. - III etap przesłuchań

23.09.2016 r. - Wręczenie nagród - Koncert Laureatów

X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka organizowany jest przez Pałac Kultury Zagłębia, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje także opiekę merytoryczną nad wydarzeniem.
UWAGA!

Zgłoszenie udziału w Konkursie należy przesłać na formularzu zgłoszenia, wypełnionym czytelnie drukowanymi literami, w terminie do 15.06.2016 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej
Urząd Miejski - Wydział Promocji, Kultury i Sportu
ul. Graniczna 21
41- 300 Dąbrowa Górnicza

tel.+ 48 32 295 67 98, + 48 32 295 68 96
fax + 48 32 295 69 51
e- mail: zpielgrzym@dabrowa-gornicza.pl


10-11.11.2016

DĄBROWA GÓRNICZA-
98.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości


-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


06.02.2016 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
BAL CHARYTATYWNY Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej
06.02.2016 - godz. 15.30

Bazylika MBA - Sala konferencyjna
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZAKlub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

WSTĘP WOLNY

-
Komunikat Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej!!!!

Otrzymaliśmy informację od Pana dr Lecha Kowalskiego,iż w ostatnich dniach został powołany do Ministerstwa Obrony Narodowej.
W związku z tym spotkanie z nim zaplanowane na dzień 6 lutego 2016 o godz. 15,30 nie dojdzie do skutku (odbędzie się w innym terminie).

Jednakże w tym samym dniu tj. 6 lutego 2016r (sobota) o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Posłem na Sejm RP Robertem Warwasem.
Miejsce spotkania: Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 17, sala przy Bazylice MBA.

Serdecznie zapraszamy !!!!

====================================

Spotkanie z Lechem Kowalskim połączone z promocją jego książki "Cze.kiszczak. Biografia gen. broni Czesława KIszczaka".

Klub Opcji na Prawo oraz Klub Gazety Polskiej zapraszają w dniu 6 lutego (sobota) 2016 roku o godz. 15.30 na spotkanie z Lechem Kowalskim połączone z promocją jego książki "Cze.kiszczak. Biografia gen. broni Czesława KIszczaka".

Adres spotkania: Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 17, sala przy Bazylice MBA.


05.02.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Sojka Band - Koncert Karnawałowy

W Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert jedynej w swoim rodzaju, niepowtarzalnej, dąbrowskiej Orkiestry Rozrywkowej - Sojka Band. Muzycy wraz z solistami wykonają utwory idealnie wpisujące się w klimat karnawałowy. Zapraszamy!

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy - Jerzego Sojki - wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę.

W skład Sojka Band wchodzą doświadczeni muzycy - zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Muzyka stanowi bardzo ważny element ich życia. Niektórzy poprzez wspólne muzykowanie związani są ze sobą od lat. To byli członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej, Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach oraz absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Skład zespołu stanowią zarówno muzycy z wieloletnim doświadczeniem estradowym, jak i uzdolniona młodzież - absolwenci i uczniowie szkół muzycznych, którzy jednak mimo młodego wieku sukcesywnie zdobywają doświadczenie sceniczne. Poza pasją do muzyki łączą ich nawet więzy rodzinne. Zespół tworzy kilka pokoleń muzyków, dla których występy przed publicznością są przyjemnością i zawsze przyjmowane są przez widownię z entuzjazmem.

IMPREZA BILETOWANA


04.02.2016 - godz. 16.00

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

-
Wyszkubek

4 lutego, po raz kolejny w Domu Kultury w Ząbkowicach, Koła Gospodyń Wiejskich spotkają się na Wyszkubku, a więc darciu pierza.

Spotkanie odbędzie się w tłusty czwartek, czyli według kalendarza chrześcijańskiego w ostatni czwartek przed wielkim postem znanym także jako zapusty.

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. (źródło: wikipedia)

Oczywiście tradycji stanie się zadość.
Zebrani w ząbkowickim domu kultury będą hucznie celebrować staropolskie święto oraz konkursowo wyskubywać pierze.

Zapraszamy 4 lutego, godzina 16:00 - wstęp tylko z zaproszeniami.

NA ZAPROSZENIA


30.01.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Edyta Geppert - Koncert
Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku - Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.


29.01.2016 - godz. 19.00

CLUB PUB "ROCK OUT"
ul. Wybickiego 1a
DĄBROWA GÓRNICZA - Gołonóg-
PROLETARYAT i CHAOS

IMPREZA BILETOWANA


29.01.2016 - godz. 18.00

Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
"100 Maturzystów na 100-lecie Miasta" - pokaz Poloneza w wykonaniu uczniów szkół średnich

W dniu 29 stycznia o godzinie 18.00, na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia, odbędzie się uroczysty pokaz Poloneza w wykonaniu uczniów szkół średnich pn.: "100 Maturzystów na 100-lecie Miasta" (choć maturzystów będzie więcej)

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej!

WSTĘP WOLNY


29.01.2016 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

W programie m.in.
utwory wybitnych kompozytorów (takich jak: Fryderyk Chopin, Franciszek Liszt)
ciekawe interpretacje znanych kompozycji związanych z okresem świątecznym

Wystąpią: soliści, zespoły, chór i orkiestra

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki - wejściówki dostępne od 21 stycznia w Kasie PKZ oraz Zespole Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej


28.01.2016 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

.
Spotkanie podróżnicze "WYPRAWY NA KRAŃCE ZIEMI." - "Kanioning" - Opowiadają Monika i Grzegorz Badurscy

Kanioning można opisać najkrócej jako wędrówkę z biegiem górskiego strumienia. Rzeka, wypłukując w skale głęboki wąwóz meandruje, rzeźbi w ścianach niezwykłe formy.

Autorzy zwiedzili wiele kanionów w różnych rejonach Europy: od Alp, przez Pireneje, po wyspy morza Śródziemnego. W planach mają wyprawę na wyspę Reunion, gdzie znajdują się jedne z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych kanionów na świecie.

IMPREZA BILETOWANA


27.01.2016 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
Klub "AGORA"
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

.
SALON KULTURY - KAWA Z GWIAZDĄ - Piotr Gąsowski

Aktor, prezenter, showman - gdyby stanął po drugiej stronie programu "Twoja twarz brzmi znajomo", to najchętniej wcieliłby się w skórę Włodzimierza Wysockiego lub Bogusława Meca. Jego pasją jest latanie, dlatego też wyrobił sobie licencję pilota. Z rana lubi zjeść półmokrą na boczku (jajecznicę), a późnym wieczorem woli gotować dla swoich znajomych, gdy niespodziewanie złożą mu wizytę. Przed spektaklem zdarzy mu się zdrzemnąć na scenie, ale jak sam twierdzi ma na to czas, bo nie musi dbać o fryzurę. Przesympatyczny i niezwykle otwarty człowiek, i pierwszy gość tegorocznej Kawy z Gwiazdą. Panie i Panowie - Piotr Gąsowski!

Piotr Gąsowski ukończył studia na PWST w Warszawie. Jego pierwszy raz na deskach teatralnych miał miejsce w 1987 roku. Miał swój epizod w kabarecie "Tercet, czyli kwartet" i był prowadzącym wielu programów rozrywkowych m.in.: "Dubidu", "Kalambury", "Joker". Zajął 5. miejsce w "Tańcu z Gwiazdami", w którym zastąpił Huberta Urbańskiego na stanowisku prowadzącego. Prócz sceny teatralnej można go również usłyszeć (dubbing) i zobaczyć na wielkim ekranie. Grał w "Panu Tadeuszu", "Złocie Dezerterów" i wielu innych filmach i serialach. Szykuje się jedno z najciekawszych spotkań z gwiazdą w Pałacu Kultury Zagłębia, które poprowadzi Agnieszka Strzemińska z Radia Katowice.

IMPREZA BILETOWANA


24.01.2016 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
Ten zimowy czas
koncert noworoczny niepełnosprawnych artystów
24.01.2016 - godz. 10.30

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZA

Bazylika Matki Bożej Anielskiej

.
Musical "Przybyli Anieli" w wykonaniu Studia Błęduś.

Świetlica środowiskowa w Błędowie zaprasza mieszkańców Dąbrowy Górniczej do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej
na musical "Przybyli Anieli" w wykonaniu Studia Błęduś.

Zapraszamy 24 stycznia, godzina 10:30.

WSTĘP WOLNY


23.01.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Dombrova Piano Duo - koncert fortepianowy na cztery ręce

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od 6. roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki nauczycielce - mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej.

W 2010 roku rozpoczęli studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wówczas postanowili podjąć´ próbę stworzenia duetu fortepianowego.

Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. zw. Józefem Stomplem, adt. dr. hab. Magdalena Lisak, adt. dr. Piotrem Sałajczykiem, Krzysztof Włodarczyk natomiast, z prof. zw. Zbigniewem Raubo, asyst. Piotrem Banasikiem oraz asyst. Łukaszem Trepczyńskim.

IMPREZA BILETOWANA


22.01.2016 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
KAZIK & Kwartet ProForma

W marcu 2012 Kwartet ProForma zaprosił Kazika Staszewskiego - wokalistę zespołu KULT, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty Kazika oraz kilku piosenek Kazika sporadycznie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik&Kwartet ProForma.
Obecnie występ formacji Kazik & ProForma to ponad 2-godzinny koncert z muzyką z solowych płyt Kazika i Kultu w nowych autorskich aranżacjach, oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne.

IMPREZA BILETOWANA


16.01.2016 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
"Shirley Valentine" - spektakl teatralny

Czas trwania: 145 minut, jedna przerwa

Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia: Ewa Bystrzejewska
Obsada: Krystyna Janda

Monodram w wykonaniu jednej z najwybitniejszych polskich aktorek - Krystyny Jandy. Do tej pory wystawiany na deskach teatrów ponad 700 razy. Spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszko, który od lat 90. kończy się owacjami na stojąco. Jego sukces to zasługa samej aktorki, która wstrząsnęła fundamentami teatru, ukazując na swój sposób problem zatracenia się współczesnych kobiet. Stworzyła postać, kulturową ikonę, a tym samym olbrzymi bodziec do zmian, których pragnęły dwa pokolenia Polek.

Historia niespełnionej kobiety o wielkich ambicjach, która poświęcając się na rzecz rodziny i utrzymania domu, zapomniała o swoich planach i marzeniach. Losy nieszczęśliwej kury domowej, która walczy ze swoimi myślami i lękami, stając przed szansą zmiany swojego życia na lepsze. Sztuka zmuszająca do myślenia, często wywołująca łzy i dająca odwagę do wkroczenia na nową ścieżkę życiową.


15.01.2016 - godz. 20.00

CLUB PUB "ROCK OUT"
ul. Wybickiego 1a
DĄBROWA GÓRNICZA - Gołonóg

IMPREZA BILETOWANA

-
QUO VADIS, VALKENRAG gościnnie Skyanger
15.01.2016 - godz. 17.00-23.00

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl

.
zGRAj się z biblioteką!

Masz ochotę wcielić się w renesansowego kupca w grze "Splendor"? Zbudować drogi i miasta w "Osadnikach z Catanu"? A może stworzyć niezwykłą historię wykorzystując "Story Cubes"?

Jeżeli tak, to 15 stycznia "zGRAj się z biblioteką!". W godzinach 17.00 - 23.00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) będzie można zagrać w gry planszowe, karciane i fabularne. Na uczestników imprezy czekać będą również konkursy, w których co godzinę będzie można wyGRAć atrakcyjne nagrody.
Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania mieszkańcom dąbrowy nowego miejsca i usługi w bibliotece - "Laboratorium wyobraźni". Z ogólnodostępnego pomieszczenia będzie mógł skorzystać każdy, komu potrzebna będzie przestrzeń do kreatywnych działań. Nie zabraknie tam również możliwości do artystycznych przedsięwzięć czy edukacyjnych potyczek. Wszyscy, którzy boją się nudy, niewątpliwie skorzystają z licznych gier, które znajdą się w "Laboratorium wyobraźni". Przedsięwzięcie jest wynikiem udziału MBP w Dąbrowie Górniczej w projekcie "Strefy Innowacji" - inicjatywie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowanej do bibliotek publicznych.

WSTĘP WOLNY


15.01.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

ZAPROSZENIA

-
Koncert Noworoczny 2016

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na koncert inscenizowany w reżyserii Henryka Konwińskiego. W programie najpiękniejsze arie oraz duety operowe i operetkowe, wielkie - znane i lubiane przeboje, a wśród nich m.in. aria Torreadora i Habanera z opery Carmen, Wielka sława to żart z Barona cygańskiego, "Usta milczą, dusza śpiewa" z Wesołej Wdówki, "Ten zegar stary" z opery Straszny Dwór oraz wiele innych. Wszystko to w wykonaniu solistów:

Anny Boruckiej,
Joanny Kściuczyk - Jędrusik,
Ewy Majcherczyk,
Anny Nowoczyn-Sławińskiej,
RoksanyWardengi,
Cezarego Biesiadeckiego,
Bogdana Desonia,
Macieja Komandery,
Bogdana Kurowskiego,
Adama Woźniaka,
Kamila Zdebla,

a także chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego.
Ten koncert to gorące melodie, nastrojowe arie, wspaniałe duety w mistrzowskim wykonaniu oraz prawdziwa muzyczna podróż w świat melodii opery i operetki!


10 i 11.01.2016 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Koncert Urodzinowy Pałacu Kultury ZagłębiaZ okazji 58 urodzin Pałacu Kultury Zagłębia zapraszamy Państwa na koncert niespodziankę w swingowym klimacie.

Z okazji 58 urodzin Pałacu Kultury Zagłębia zapraszamy Państwa na koncert niespodziankę w karnawałowych rytmach.

DARMOWE ZAPROSZENIA


10.01.2016

DĄBROWA GÓRNICZA
SOSNOWIEC

-
24. Finał WOŚP. Mierzymy wysoko!
Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych
oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

FINAŁ MIEJSKI w Dąbrowie Górniczej (PKZ)

Program:

* 11.00 Poranek filmowy dla dzieci "Proszę Słonia" /Kino KADR/ wstęp bezpłatny
* 15.00 Poranek filmowy dla dzieci "Proszę Słonia" /Kino KADR/ wstęp bezpłatny
* 17.15 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej /przed PKZ/
* 18.00 Koncert - urodziny Pałacu Kultury Zagłębia w swingowych rytmach w wykonaniu Big Będzin Band /Sala Teatralna/ wstęp bezpłatny
* 20.00 Urodzinowy pokaz fajerwerków /wejście do Parku Hallera/

Wydarzenia towarzyszące:

Pałac Kultury Zagłębia

* Stoiska zlokalizowane w holu PKZ:
* sklepik "Pod Aniołem" V Liceum Ogólnokształcące
* stoisko z grami i łamigłówki Gimnazjum nr 1 (Domino Gigant, Jenga, Totem, Blokada, Troja, Conekt, Wirus, Pędzące Żółwie oraz rebusy, zagadki i puzzle) w godz. 10.00 - 15.00
* stoisko Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Śląski Oddział Wojewódzki w Dąbrowie Górniczej z bezpłatnym pomiarem cukru i ciśnienia tętniczego, pokaz kosmetyczny dla cery dojrzałej, bezpłatna maseczka i peeling do rąk
* stoisko z nauką pierwszej pomocy - Harcerski Klub Ratowniczy Auxiulium Hufiec ZHP Dąbrowa Górnicza w godz. 11.00 - 20.00
* Grupa rekonstrukcyjna
* Pokaz udzielania pierwszej pomocy Harcerski Klub Ratowniczy Auxiulium
* Loteria prac podopiecznych Stowarzyszenia " RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ" w godz. 14.00 - 20.00

Na terenie miasta

* Pogoria Morsuje dla WOŚP /molo przy zbiorniku wodnym Pogoria III/ godz. 11.00 - 13.00
* Gimnazjum nr 1 /ul. Królowej Jadwigi 11/
* Ciastolandia! - poczęstunek dla mieszkańców ciastami przygotowanymi przez uczniów Gimnazjum nr 1

KOMITETY W DG

I Liceum Ogólnokształcące (Marta Szulc-Jędrusik) ; Kopernika 40; 41-300 Dąbrowa Górnicza
V LO (Małgorzata Przeździk-Zynek) ; Czapińskiego 8 ; 41-300 Dąbrowa Górnicza
Gimnazjum nr 1 (Ilona Jeziorowska) ; Królowej Jadwigi 11 ; 41-300 Dąbrowa Górnicza
Zespół Szkół Ekonomicznych (Beata Kowalska) ; Piłsudskiego 5 ; 41-300 Dabrowa Górnicza


FINAŁ WOJEWÓDZKI w Sosnowcu (Górka Środulska)

Gwiazdą koncertu będzie zespół "DŻEM". Wystąpią też m.in. zespoły: "Animators" i "Searching for Calm" oraz grupa "Lennie Boycott".

Impreza, rozpocznie się o godz. 10.00, Koncerty od godz. 14.00, Dżem zagra o godz. 18.00.
Finał poprowadzi Krzysztof "Jankes" Jankowski (radia Eska).
O godz. 20 tradycyjnie zaplanowano światełko do nieba.


06.01.2016 godz. 16.30

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZA.
KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK


Stowarzyszenie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębie zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Ireneusza Deustera wraz z solistami.

Bazylika Matki Bożej Anielskiej

WSTĘP WOLNY


28.05.1975
CENTRUM - Plac przed PKZ
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 1975
23-25.05.2003
Park ZIELONA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2003
01.06.2003
Park ZIELONA
Dąbrowa Górn.
DZIEŃ DZIECKA 2003
21-23.05.2004
Park ZIELONA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2004
08.01.2005
Park HALLERA - NEMO
Dąbrowa Górn.
XIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
04.05.2005
Park ZIELONA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2005
12.02-19.03.2006
Kościół pw. Św. Antoniego
Gołonóg
WYSTAWA - GOŁONÓG DAWNIEJ I DZIŚ
16-18.06.2006
Park ZIELONA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2006
01-03.06.2007
Park HALLERA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2007
31.05-01.06.2008
Park HALLERA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2008
29-31.08.2008
Stadion KS UNIA
Dąbrowa Górn. - Strzemieszyce W.
POŻEGNANIE LATA i DOŻYNKI A.D. 2008
29-31.05.2009
Park HALLERA
Dąbrowa Górn.
DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ A.D. 2009
13.06.2009
Plac przy ulicy Katowickiej (obok real,-)
Dąbrowa Górn.
II MUZEALNY ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH
"WRZESIEŃ 39"
aktualizacja: poniedziałek, 08 luty 2016.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.